PDA

View Full Version : Baraj Acces Superliga: Dinamo - FC Argeș 8-5 (6-1, 2-4)



delaparis
29th May 2023, 15:00
Tur 29/05, retur 03/06

ciorbicafaristu
29th May 2023, 15:20
Eu merg pe Dinamo.

Johnny D
29th May 2023, 16:36
Si eu, la anul ii vad printre favoriti la promovarea directa.

Capitanu.Burcea
29th May 2023, 17:20
Nu ma tem decat de faptul ca nu stiu unde si cu cine au cinat baietii, pe cheltuiala cui, aseara. Nu vad un club 120% hotarat sa promoveze, dovada si recitalul de dosare respinse de instanta maistrului varan Zavalean. Dovada si meciuri extrem de simple facute praf, cel cu decedata Timisoara, de ex.

Fotbalistic, Arges nu se poate metamorfoza decat daca ii deschidem noi portile. Cum am facut anul trecut cu primaria Cluj.

Leo
29th May 2023, 20:21
Inceput bun pt Dinamo. Avem 1-0. :)

Leo
29th May 2023, 20:27
Tac pac si 2-0

delaparis
29th May 2023, 20:27
2-0?

Leo
29th May 2023, 20:30
Nu, e 3-0. Au marcat: Bena 15', Larrucea '25, Al. Pop 28

delaparis
29th May 2023, 20:31
Frumos golul 3

Leo
29th May 2023, 20:42
4-0. Ghezali de neoprit. Incredibil!!!!

delaparis
29th May 2023, 20:43
Maradona !!!

ciorbicafaristu
29th May 2023, 20:46
Argesul joaca cu o minge sparta de-a lui Tudose.:))

Capitanu.Burcea
29th May 2023, 20:50
Nu pot sa zic nimic, se stie ca la Dinamo 4-0 e cel mai periculos scor. Si mai sunt 3 reprize, nu 20 de minute, ca odinioara

Leo
29th May 2023, 20:55
Bucura-te dogule de ce vezi acum!

LazioRoma
29th May 2023, 20:59
mama mama ce sa intamplat?

LazioRoma
29th May 2023, 20:59
gata de la anu revine si Leo ... :))

El Pistolero
29th May 2023, 20:59
Sa vina Foresta! :))

ciorbicafaristu
29th May 2023, 21:04
Oare cat o sa dureze pana va face doamna Diana o oferta pt Ghezali?

LazioRoma
29th May 2023, 21:06
sa nimerit sa dea azi .. ca nu a stralucit in liga 2 ...

Johnny D
29th May 2023, 21:09
4-0. Ghezali de neoprit. Incredibil!!!!

Ău, ce le facuratzi, muica!?:o:

Asta e una din surprizele mondiale ale fotbalului.

Cealalta ar fi sa ai 4-0 dupa o repriza, si dupa 4 sa nu te califici.:D


Nu pot sa zic nimic, se stie ca la Dinamo 4-0 e cel mai periculos scor. Si mai sunt 3 reprize, nu 20 de minute, ca odinioara

Exact.

1. Foresta a reusit intr-o repriza. Mai avem 3.

2. 2-0 e cel mai periculos scor... de meci, dar vorbim de 2 meciuri, deci 4-0.:))

Leo
29th May 2023, 21:10
Bai invidiosule nu ai ce face la ora asta?

Johnny D
29th May 2023, 21:11
Bai invidiosule nu ai ce face la ora asta?

Nu e nici o invidie, e o mare mare surpriza.

Rar vezi o echipa favorita sa fie condusa dupa juma de meci 0-4.

Important e acuma sa nu faceti si voi o mare contrasurpriza si sa jucati in aceeasi liga cu Marele Rapid la anul. Asta e tot ce ziceam, dragutza.:)

LazioRoma
29th May 2023, 21:14
ai prins glas Leo :D

Leo
29th May 2023, 21:14
Marele Rapid care a luat 7-2? :))

LazioRoma
29th May 2023, 21:15
na belea !

Johnny D
29th May 2023, 21:15
Hopa, sincopa.:)


Marele Rapid care a luat 7-2? :))

Acelasi.

Si care a dat 5-1 apoi Stelei. Ma rog, copiei Stelei sau ce-o fi.:P

Leo
29th May 2023, 21:16
Na belea.... 5-1

Johnny D
29th May 2023, 21:16
Asta e futsal.:)):))

Leo
29th May 2023, 21:17
Unde e Cipanu?

Johnny D
29th May 2023, 21:21
La Timisoara nu s-a inventat futsalul inca.

Johnny D
29th May 2023, 21:22
6-1. Set.


Incepem setul 2.:)):))

LazioRoma
29th May 2023, 21:22
mama mama mama mama ce plm ..e asta ba

Leo
29th May 2023, 21:22
Set si meci... :))

ciorbicafaristu
29th May 2023, 21:24
I-a mai crescut pretul cu 1 coltar de piele si o masuta de cafea.

Johnny D
29th May 2023, 21:24
Set si meci... :))

Stai Leo ca mai e de jucat, incepem setul 2.

Nici nu ma gandesc sa nu mai vedem goluri in meciurile astea de futsal.

Rosu pt Arges. Dinamo poate inchide si setul 2 de jumatate cel putin, pana la retur.

Johnny D
29th May 2023, 21:26
Io am vazut ca toata lumea zicea ca Argesul e slaba, dar ce s-a intamplat aici e bataie de joc. Fotbalul romanesc e o gluma. Cred ca anu viitor Dinamo se bate la play off, sa-mi bag pl.:mda:

ciorbicafaristu
29th May 2023, 21:30
Io am vazut ca toata lumea zicea ca Argesul e slaba, dar ce s-a intamplat aici e bataie de joc. Fotbalul romanesc e o gluma. Cred ca anu viitor Dinamo se bate la play off, sa-mi bag pl.:mda:
N-au loc de Dorinel.

Leo
29th May 2023, 21:33
Ce atmosfera frumoasa.

delaparis
29th May 2023, 21:40
Farul a batut Arges cu 4-1.
E clar ca trebuia sa fim campioni Superliga sezonul asta :)

Johnny D
29th May 2023, 21:49
In retur joc Dinamo se califica la sigur cota 1.03, ca sa combin cu Djokovic 1.08 si Alcaraz 1.06 pe care-mi pun casa si parca vad ca fix atunci raman pe drumuri.:))

delaparis
29th May 2023, 21:52
In retur Dinamo pierde cu 4-0

ciorbicafaristu
29th May 2023, 21:57
Bun venit in divizia a, Dinamo!😀
Am gresit, e liga1.

ciorbicafaristu
29th May 2023, 22:04
Un mare regret am dupa meciul asta...ca nu mai exista sport365.:))

delaparis
29th May 2023, 22:06
Cand a existat?

Utilizator
29th May 2023, 22:10
Ce sa mai zic dupa astfel de meci. La inceput speram la un 2-0 si mi-era fica de un egal, insa a fost macel. Un meci de poveste, iar golurile lui Ghezali sunt de pus in rama. Bravo baieti https://www.youtube.com/watch?v=OKoKzO7igYo :)

Leo
29th May 2023, 22:16
Ca sa fac o rima, ole ola, Dinamo in divizia A. :)

Johnny D
29th May 2023, 22:32
Asa. Dragutz.:)


Ne razbunam iar prin derby-uri. Atunci nu va mai fi dragutz.:D

El Pistolero
29th May 2023, 22:41
Degeaba promovezi sportiv, dacă nu vine nimeni cu bani la Dinamo. Îți trebuie buget de liga 1, lot clar îmbunătățit, altfel Dinamo va face act de prezenta ca sezonul trecut. Speranțe prea mari nu sunt că Dinamo își va reveni din punctul asta de vedere.

LazioRoma
29th May 2023, 22:41
nu cred ca se mai gandeste arges sa intoarca...

Johnny D
29th May 2023, 22:43
De gandit se gandeste, dar n-are cu cine. Doar Farul ar putea intoarce de aici.

Utilizator
29th May 2023, 22:54
Degeaba promovezi sportiv, dacă nu vine nimeni cu bani la Dinamo. Îți trebuie buget de liga 1, lot clar îmbunătățit, altfel Dinamo va face act de prezenta ca sezonul trecut. Speranțe prea mari nu sunt că Dinamo își va reveni din punctul asta de vedere.

Nu cred ca vor veni usor toate astea. Insa cred ca Dinamo e deja mai buna decat sezonul tracut in liga 1. Marea diferenta e ca acum arata a echipa, au un joc coerent si chiar daca nu au nume sonore cred ca au ceva jucatori de calitate. Sper sa deblocheze transferurile si sa mai aduca ceva material bun in special in aparare. Nu va fi echipa de playoff dar cred ca vor face fata decent, in liga 1 sunt echipe de batut chiar si cu lotul actual.

LazioRoma
29th May 2023, 23:01
Zicea Borcea la flash ca vin si banii... sezonil viitor!

Utilizator
29th May 2023, 23:04
De cand cu cortacero eu nu mai cred in bani care vin maine, saptamana viitoare, sezonul viitor. :D

Clau7_D
29th May 2023, 23:13
Proxima semana, Uti :)

Johnny D
29th May 2023, 23:14
Uite cine-a prins glas.:)

Iar are asta 2 echipe in Liga 1, ma enerveaza din nou.:))

Vreau sa i le batem. Bine!:evil:

Capitanu.Burcea
29th May 2023, 23:15
Ca sa vedeti circuitul prostiei in natura umană, slinosul puscarias de la Valea Boului, Pelinel Porcea, promite bani si investitori echipei pe care a bagat-o in faliment. Nu se putea incheia seara fara o 🤮 sinceră.

Capitanu.Burcea
29th May 2023, 23:23
Nu va fi echipa de playoff dar cred ca vor face fata decent, in liga 1 sunt echipe de batut chiar si cu lotul actual.

Cred ca putem pune obiectiv locul 12. Pe care il vom obtine in ultima etapa, dupa ce vom bate cu 1-0 deja retrogradata Otelul :D

Primul obiectiv al baietilor cu imprumutul va fi vanzarea lui Ghezali. Cu promisiunea ca Lucca Florică e cel putin la fel de valoros ca francezul de liga 5.

Campionatul de liga 2 a permis un rodaj prelungit, greseli, experimente, căpoșenii. Pare ca putem juca cu echipele de locul 14 din liga 1, dar stim cu totii ca se tremura si la 4-1, ori asta nu e un compliment pt prof Burca. In caz ca astepta cineva unul :D

Utilizator
29th May 2023, 23:33
La Otelul ma gandeam si eu si mai sunt vreo 3-4. :)

Nu prea au cum sa-l vanda pe Ghezali pentru ca ii expira contractul acum, la fel si pentru alti cativa. Cel mult pot sa-l tina cu un nou contract. Si de fapt orice ar vinde acum va fi la pret de o ciorba calda, pot lua bani mai seriosi doar dupa un sezon de liga 1.

delaparis
29th May 2023, 23:39
Repede vorbiti de Superliga aia ... struguri etc ...
Stati ca mai e un meci la Pitesti. Scorul de 1-6 se poate introarce foarte usor :D

Utilizator
29th May 2023, 23:46
Da mah, mai e meciul retur ce trebuie tratat cu mare atentie, acum ne bucuram partial ca n-am mai facut-o de multi ani. :D

Peste toate de remarcat atmosfera fantastica de pe stadion si numarul mare de suporteri din toate categoriile de varsta. A adus un pic a Premier League, o demonstratie de forta in amareala ultimilor ani, un semn ca povestea continua pe baze solide.

Apropo de spectatori, in gesepeu ziceau intr-un articol ca ar fi 18 mii, pe urma au dres-o in altul ridicand stacheta la peste 20 mii ca in ala de final sa spuna precis 24 mii. Le-a fost greu saracii, dar pana la final au reusit sa numere pe-aproape. :D

Clau7_D
29th May 2023, 23:55
Uite cine-a prins glas.:)

Iar are asta 2 echipe in Liga 1, ma enerveaza din nou.:))

Vreau sa i le batem. Bine!:evil:

Tu și Gicanu, ca l-am auzit aseară la interviu cum spunea ca a fost mai bun decât toate din campionat și le-a bătut pe toate...nu tati, ai luat 4 la Sibiu și în meciul de la Ovidiu ai strâns din buci pentru un 0-0. 180 de minute în care ți-a dat clasă Maldarasanu.

Vorbim după retur mai multe, ca doar nu e foc.

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 00:01
Sa nu facem 11m cu eliminare pana in min 15 si apoi avem o sansa buna de calificare.

Nu uitati ca Dinamo are un 0-0 in cupa cu Craiova brutarului (baraj conference) si un 2-4 onorabil :D cu Pepsi (deja calificata conference sau ce **** mea competitie e aia unde va pierde primele doua meciuri). Daca tot e sa vorbim pe ceva concret. Asa, ca Arges e deja calificata :D doar ca era in liga 1, cum au supt-o toti analistii care azi ii beau apa din pasarica lui Burcă, poate toata lumea sa zica.

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 00:02
Dinamo stie cum e treaba in liga 1, cat trebuie marita ca sa incapem toti. Mai bine sa vedem ce face LaBalgiu 🤣 la anu', asta da distractie!

Johnny D
30th May 2023, 00:04
Repede vorbiti de Superliga aia ... struguri etc ...
Stati ca mai e un meci la Pitesti. Scorul de 1-6 se poate introarce foarte usor :D

Bagel?:D

Johnny D
30th May 2023, 01:17
Poate la tenis se intoarce usor un 1-6, in futsal sau chiar in bedmington mai greu.
Si cam in orice alt sport unde nu se incepe de la zero in celelalte reprize / seturi.


Insa sunt curios ce cota va avea Argesu la victorie, de batut cred ca vor bate.:thinkso:

LazioRoma
30th May 2023, 11:27
ciudat rezultat ... de urmarit cati de la arges vor ajunge pe la Dinamo !

El Pistolero
30th May 2023, 11:46
Calcan ala a zis pe față după meci că străini nu și-au apărat corect șansele și că ar fi 2 tabere la Argeș acum.
Deci nu e cazul să o vedem pe Dinamo vreo super echipă.

LazioRoma
30th May 2023, 12:01
pai nu e de asta zic sa vedem cati ajung la dinamo in vara

ciorbicafaristu
30th May 2023, 12:01
Mai degraba ca li s-a rupt de rezultat. Asa si e, cand aduci tot felul de urangutani nu poti sa te astepti sa-si dea viata pe teren. A picat Argesul? Nu-i nici o problema, se fac angajari la primaria Iasi, Cluj etc.

Clau7_D
30th May 2023, 12:04
Calcan ala a zis pe față după meci că străini nu și-au apărat corect șansele și că ar fi 2 tabere la Argeș acum.
Deci nu e cazul să o vedem pe Dinamo vreo super echipă.

Totusi sa nu uitam ca Argesul a avut o serie de 17 meciuri consecutive fara victorie in campionat. 17, sa ma bata mama. Au ajuns la baraj doar dupa ce au egalat pe UTA in minutul 115 si au avut un meci cu pertrolul de genul celor dintre fcsb si botosani.
Era singura echipa cu care Dinamo putea misca ceva, chindia ne-ar fi batut fara probleme la baraj.

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 13:33
Calcan ăsta se crede un fel de Zlatan. Zici ca a marcat singur vreo 5 goluri si restul echipei a primit 6. Un bugetar nenorocit care venea la birou sa frece poula, un fel de Balgiu de canalizare.

Mai trist e ca ultimii 3 antrenori ai echipei vicecampioane vor retrograda in cascadă. Ceea ce ne da aripi, apropo de nivelul stratosferic al ligii de elită românesti :D

iulian_1976
30th May 2023, 16:14
Calcan ala a zis pe față după meci că străini nu și-au apărat corect șansele și că ar fi 2 tabere la Argeș acum.
Deci nu e cazul să o vedem pe Dinamo vreo super echipă.

La echipele de partid se spala bani, se aduc jucatori straini sa fie sume, nu mai conteaza ce pot ei si ce nu pot dupa ce sunt transferati.
Inca un lucru, de obicei se stopeaza finantarea pe parcursul sezonului, apar discutii ca apoi primarul apare ca un erou spre finalul sezonului arunca" o halca" spre lupii hamesiti.

Ce imi pare de prost augur, aparitia lui Borcea...nu sunt semne bune :D

Utilizator
30th May 2023, 16:26
pai nu e de asta zic sa vedem cati ajung la dinamo in vara
Nu prea are Dinamo bani sa ia jucatori buni de la Pitesti. :D Iar daca ia vedete de la retrogradate vor strica atmosfera din lot, nu e recomandabil.
Bine ar fi sa-si pastreze linia de anul asta si sa aduca jocatori noi pentru Liga 1. Cine a adus strainii astia de la Dinamo a avut ochi buni, sa mearga pe mana lui.

LazioRoma
30th May 2023, 17:05
e natr bani stai sa vdm .. ca borcea anunta ca revine

Utilizator
30th May 2023, 17:47
Nu a anuntat ca revine si nu cred ca o va face vreodata. cu siguranta nu va reveni vara asta.
Dar orcine ar fi investitor, cred ca ii va fi greu sa aduca jucatori peste capul antrenorului cata vreme promovarea asa va fi posibila in mare parte datorita managementului tehnic. Si cred ca investitorii actuali nu sunt asa de largi la punga incat sa fie tentati sa aduca jucatori de capul lor. In primul rand trebuie sa plateasca o suma considerabila pentru a debloca transferurile si a-i plati pe cei ce au acceptat o amanare a platilor restante pentru a lasa clubul sa obtina licenta pentru campionatul viitor. Riscul mare la Dinamo e sa piarda jucatori mai acatari pentru a obtine sumele necesare pentru platile astea.

Altfel e prea multa teorie a conspiratiei sa banuiesti ca jucatori de la FC Arges au trantit meciul in ideea ca vor fi luati la Dinamo. Nu numai ca nu s-a vazut asta in meci, insa ar insemna ca jucatorii aia sa fie rupti de realitate sa lase un club cu salarii maricele si asigurate de la bugetul local cu un club unde vor castiga mai putin si viitorul e inca incert. Ce-i in mana nu-i minciuna, e mai simplu si benefic sa se salveze cu FC Arges.

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 18:39
'Investitorii' actuali din fotbal imprumuta cluburile si le vor trage cu ei in mormânt. Cum au facut Copos, Porcea, Turcu, Adamescu, Bucsaru, Jabba, Porumbacu, Bosanceanu (cred, dar avem experti :D) si restul de 50 de primării. Ma rog, unii sunt inca vii, speram ca nu pt mult timp. Dinamo are niste intermediari care n-au facut mare lucru. Au luat un credit de la Florică, cu promisiunea transferului tanarului Lucca ☺️ Ca dpdv sportiv am salvat sezonul, nu e meritul lor. Tu, ăla cu mustață, Voicule, nu strâmba, nu strâmba, ca n-ai facut nimic. Vorba Regelui 🤣

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 18:47
Bineinteles ca FC Canal nu putea sa piarda decat prin blat cu Dinamo, ei avand 40 de victorii cinsecutive in lupta cu haznalele infundate, intr-un municipiu in care pruna confiata e aliment de baza. Cu toate neajunsurile gastrice ce decurg de aici 🤣 Calcan ăla e cel putin de Saburtalo Tibilisi, cum ar zice domnul Tibilichi.

Cuca va fi jale la retur, deja au ars toata tamaia de la manastiri in oras. BAV 🤣 nu se dezminte, merge pe tactica stramoseasca a rugaciunii si a inchinaciunii. Si probabil si pe altele, cum au facut la meciurile cu Uta si Petrolul. Bine ca i-a luat Gigi lectop cat a slugarit la palat, ca de la Gentea nu mai vede nimic. O sa il imprumute pe al lui Tudose. :D De unde bani pt ekipă, daca ati platit majoretele de la var sa inventeze 40 de penaltyuri si cartonase rosii, sa scoata mingile din poarta. **** mea, vreti si cu ****_n cur, Stanciule, si cu sufletu_n rai, Argese 🤣

ciorbicafaristu
30th May 2023, 19:17
Taie-l pe Bosanceanu de pe lista aia. Dintre aia de acolo Bosanceanu chiar a pierdut bani, dar a castigat ceva mai pretios: libertatea. Vina lui e ca s-a lasat pacalit de Sapaliga in ultimii ani si a retrogradat echipa. Cand s-a retras n-a dat clubul cu mari datorii, ulterior Farul a falimentat pt o datorie destul de mica acumulata sub patronatul lui Giani.

Capitanu.Burcea
30th May 2023, 19:42
Deci a renuntat la bani Bosanceanu? Ăsta a investit sau a imprumutat clubul? Pt ca apoi sa il dea gratis lui Giani Nedelcu? Nu avem foarte multe informatii noi la Bucuresti , dar in mare asta era speța. Aia inseamna sa investesti, iti asumi tot managementul de sub tine, ca patron. E vina lui, eu pe Sapaliga nu il angajam antrenor, ci model pt afisele alea care se puneau mai de mult in uzine, cu așa nu 🤣 Era unu' in salopeta care facea totul deampulea, rudimentar. Exact fotbalul lui Sapalikă.

LazioRoma
30th May 2023, 21:13
Deci a renuntat la bani Bosanceanu? Ăsta a investit sau a imprumutat clubul? Pt ca apoi sa il dea gratis lui Giani Nedelcu? Nu avem foarte multe informatii noi la Bucuresti , dar in mare asta era speța. Aia inseamna sa investesti, iti asumi tot managementul de sub tine, ca patron. E vina lui, eu pe Sapaliga nu il angajam antrenor, ci model pt afisele alea care se puneau mai de mult in uzine, cu așa nu 🤣 Era unu' in salopeta care facea totul deampulea, rudimentar. Exact fotbalul lui Sapalikă.

Bosanceanu ia dat clubul lui giani ca sa scape de puscarie si de pierdut nu a pierdut ciorbica .. a tacut cateva scamatorii financiare si au fost lasate sub protocolul de 1 kil de euro ca sa fie sigur ca nimeni nu pune mana pe club pt a trece nu stiu ce perioada de timp cand anumitele scamatorii cu fiscu se stergeau sau ceva de genu ... Giani a fost adus de Bosanceanu acolo si ca si cum erau in conflict dar in realitate Giani ii ascundea mizeriile lu bosu acolo!

ciorbicafaristu
30th May 2023, 21:36
Rahat...n-a fost nimic din ce spui tu. Bosanceanu a vrut sa se retraga, avea informatii ca vine prapadul. El zice ca a bagat 15 milioane in aia 9 ani, daca ii scazi drepturile de televizare si banii de pe jucatorii vanduti ramane o suma de vreo 2-3 milioane. Cand a dat clubul l-a dat fara pretentii financiare, si-a pastrat doar drepturile federative pt cativa jucatori din vanzarea carora spera sa mai recupereze ceva. N-a mai pupat nimic, aia a fost pierderea lui dupa 9 ani de fotbal.

ciorbicafaristu
30th May 2023, 21:41
Vina lui Sapaliga este ca pur si simplu l-a facut de bani pe Bosanceanu, a transferat tot felul de jucatori fantoma carora le dadea salarii foarte mari, de la care isi lua parandaratul. In perioada aia pt Sapaliga nu mai conta calitatea, ci cantitatea.:)

Utilizator
30th May 2023, 21:59
Apropo de campioni, vad ca cei doi Gica s-au dus si ei la Athos, au spart monopolul lui Gigi.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/gica-hagi-si-gica-popescu-vizita-la-muntele-athos-dupa-castigarea-titlului-ianis-nicolas-si-adi-ilie-alaturi-de-ei-699595.html
Mi se pare insa ciudat ca poza de grup nu prea arata a piosenie ci mai degraba o reuniune informala cu veselie si motiv sa te tii pe dupa gat iar personajele principale par sa fie fostii mari fotbalisti iar nu calugarii si cele sfinte.

LazioRoma
30th May 2023, 22:52
Vina lui Sapaliga este ca pur si simplu l-a facut de bani pe Bosanceanu, a transferat tot felul de jucatori fantoma carora le dadea salarii foarte mari, de la care isi lua parandaratul. In perioada aia pt Sapaliga nu mai conta calitatea, ci cantitatea.:)
si pe el si pe jucatori ii facea la bani ... imi aduc aminte de unu dani chigou si ii cerea 15% din salariu ca sa il bage in teren ..

LazioRoma
30th May 2023, 22:56
dar si multa vrajeala .. nu e Bosanceanu om sa piarda atatia bani ... cred ca a fost un motiv ca sa iasa..

ciorbicafaristu
30th May 2023, 23:06
Pai eu ce am zis? Asta-i parandaratul, il aburea pe Bosanceanu ca a gasit o scula de jucator (cand ala de fapt era mediocru) care merita salariu 100 de mii pe an ( cand ala se multumea cu 60 de mii) si o mare parte din banii aia platiti in plus se intorceau la el.

LazioRoma
30th May 2023, 23:14
Fatai de exeplu lam avut in casa .. tori idiotii credeau la un moment dat ca avea 23 de ani :)) el sefapt este nascut in 1982 :)) cand il vroiau la nationala au aflat ca defapt are vro 35 de ani si acum are cred vro 41 42 daca nu ma insel :))

ciorbicafaristu
30th May 2023, 23:21
Pai lui Fatai si la inca 3 africani le-a devenit tutore ca sa poata sa-i transfere. A facut sacrificii mari pt binele Farului.:))

iulian_1976
30th May 2023, 23:31
Borcea jucatorul dinamovist este fiul lui...?

Utilizator
30th May 2023, 23:43
Stiu ca e probabilitate mare la ce productie la hectar are omul, insa nu e baiatul lui, era greu de crezut ca din asa ceva poate iesi un jucator promitator. :)

cip
31st May 2023, 08:27
In retur Dinamo pierde cu 4-0
Si revine Cortacero :D

Utilizator
31st May 2023, 12:30
vise taica, vise. Cred ca Cortacero acum bea bruderschaft cu Zambon, a intrat in liga elitelor. :D

Capitanu.Burcea
31st May 2023, 16:14
Borcea jucatorul dinamovist este fiul lui...?

Desi joaca la fel de prost, nu 🤣 Mie imi placea Borcea, si eu ma miram de ce, dar asta pt ca il confundasem la un meci cu Magureanu 🤣 Borcea e la nivel cu Pelinel, cand isi șuta in nas, dupa ce lovise fulgerator cu varful pantofului.

Totusi n-as baga mana in foc pt nou nascutul finei lui Porcea - Pelinel, prezentatoarea Nasrine 🤣

cip
1st June 2023, 09:54
Bun, deci scapam acum de milogii primariei din Pitesti si dam de cersetorii din Groapa, care vor sa li se stearga pur si simplu 5 bulioane din datorie, ca sa aiba bani de prime si de salarii, ca deh, acum sunt in prima divizie...:o:
Pai n-ati stiut bai mendiantilor :D la ce va inHAMati cu promovarea asta halucinanta care numai in Romania lui burleanu se putea intampla?
Mai lipseste doar ca si echipa primariei din Buzau sa promoveze si atunci chiar ca o sa le avem pe toate.
Si cand ma gandesc ca echipe gen Leeds United sau SV Hamburg cad fara probleme sau tremura pentru promovare in tarile lor...:rolleyes:
Noi nu si nu, ca Dinamo e un brand si trebuie sa...:jerk:
Bravos burlene si superliga sulii, viitor fotbalistic de aur tara noastra are...:))

iulian_1976
1st June 2023, 10:23
Ce datorii sa se stearga? Din cate stiu sunt in insolventa, nu pot transfera jucatori, salvarea ar pentru Dinamo sa vanda jucatori.

Utilizator
1st June 2023, 10:29
ce cersetori mah? Dinamo are datorille astea pentru ca in Romania a fost posibil ca un escroc scapatat sa preia o echipa fara datorii si sa o indatoreze in juma de an. Datorii create intentionat si artificial. De vina este cadrul mizerabil al fotbalului si al societatii romanesti in general ce permit astfel de scheme frauduloase. Si da, e un brand care nu traieste pe bani publici precum numeroasele echipe ale primariilor, s-a salvat cu contributie majora din partea suporterilor, se autointretine asa cum poate si isi va castiga pe merit dreptul de promovare. Daca tot vorbim despre corectitudine atunci sa dispara echipele comunale si departamentale din primele 2-3 ligi care an de an dau gauri la bugetele publice fara sa deranjeze purisanii. Primariile si ministerele sa contribuie la sportul de masa, sa ofere suport pregatirii copiilor, nu sa se implice in competitii profesioniste.

cip
1st June 2023, 10:59
Roata morii...:rolleyes:
Cand escrocul zambon facea vraiste pe Poli, imi amintesc ca si voi si stelistii erati cu gura pana la urechi si nu mai puteati de fericire. Cand s-a mai incercat cate o resuscitare ati trecut la atacul clonelor, ca nu-i corect, ca nu-i frumos...etc...
Intre timp fotbalul de-aici din zona s-a dus pe mwoola, de ex promovam dar nu aveam voie, curtea de conturi interzicea finantari de la buget local si tot asa... iar voua vi se intind toate mainile de ajutor, ba cu eu mai stiu ce pandemii, ba cu stadion nou facut din bani publici, ba cu marirea numarului de echipe, ba cu aia ba cu aialalta...
Si nu zic, voi si eu dreptate, dar nu pentru catei... :rasc:
PS: Si de iertat sunt dispus sa va iert doar daca o sa scoateti si un DVD cu minunea de la Muioveni...:))

Utilizator
1st June 2023, 11:32
Nu tin minte sa ma fi bucurat de ce-a facut nenorocitul ala de Zambon. Desi nu am fost implicat, atacul clonelor a fost un raspuns la pozitiile puritane si acuzatiile venite din zona fruncei. In afara de glume, nu cred ca a fost cineva care a impiedicat resuscitarile. Stadion din bani publici pare ca se face si la Timisoara dupa cum s-au mai facut si la altii. Dinamo deocamdata are stadionul blocat si trebuie sa joace pe altele iar inceperea lucrarilor a tot fost amanata.
Mana de ajutor nu a fost pentru Dinamo si ar fi fost un abuz sa retrogradezi o echipa care din motive externe fotbalului a jucat 5 meciuri mai putin. Asta dupa celalalt abuz de a suspenda echipa 2 saptamani pe motiv de cazuri covid desi in cazuri similare la altii nu s-a aplicat aceeasi masura. Cortacero a fost lasat sa ingroape echipa iar mai apoi singurul ajutor a venit de la suporteri intr-un efort fara precedent in Romania, nu a fost niciun suport de la buget local cum e la altii.

Numero Dieci
1st June 2023, 12:16
Pana la urma care a fost manevra cu Cortacero?

Ce afacere voia sa faca?

Utilizator
1st June 2023, 12:53
Cortacero e un megaloman care vroia sa fie proprietar de club cu zero buget, imprumutand suma de achizitie si mizand pe faptul ca va atrage un fond de investitii care sa dea finantarea. Probabil din pura prostie a adoptat un plan riscant care presupunea crearea imediata a unei echipe puternice care sa atraga imediat investitorii doriti. A avut si o abordare catastrofala luand cu salarii exporbitante o suma de jucatori cel mult mediocri si un management de club format din prieteni coate-goale. Nu a reusit, se pare ca promisiunile de bani erau la fel de consistente ca si el. Asa ca a reusit ca in juma de an sa inglodeze echipa in datorii uriase care s-au rostogolit si amplificat in perioada urmatoare. Asta e varianta vizibila.
Ce a fost in spate e greu de aflat fara actiuni de urmarire penala. Dar pare ca unii si-au tras comisioane grase din aducerea acelor jucatori. Si mai pare ca au mai fost si alte interese iar unii au facut si alte manevre.

Pe scurt, Cortaceo e un mic escroc sarantoc care pentru cateva luni a fost patron la Dinamo. Cu cativa ani in urma incercase o schema asemanatoare la Almeria FC insa aia nu au muscat. I-a mers la Dinamo si pentru ca a avut la inceput suportul unor oameni de fotbal spanioli. Si al lui Contra, alt prostovan care se vedea antrenor la un club cu banii multi si pe deasupra a avut rezultate mai mult decat penibile in campionat. Daca ar fi reusit sa duca echipa pe primul loc poate ca si Cortacero ar fi putut atrage finantatori, era o dovada ca e un club bine organizat si pus pe fapte mari. Insa realitatea jalnica a demonstrat ca managementul administrativ si tehnic e incompetent si nimeni nu banag bani in asa ceva.

Clau7_D
1st June 2023, 13:33
Roata morii...:rolleyes:
Cand escrocul zambon facea vraiste pe Poli, imi amintesc ca si voi si stelistii erati cu gura pana la urechi si nu mai puteati de fericire. Cand s-a mai incercat cate o resuscitare ati trecut la atacul clonelor, ca nu-i corect, ca nu-i frumos...etc...


Bre :)) resuscitare cu Fulgerul nu se poate :sneaky:

Johnny D
1st June 2023, 13:51
Bietu Cip, acu tre sa se obisnueasca cu imposibilul: Dinamo echipa baraj da lovitura.:)


Bun, deci scapam acum de milogii primariei din Pitesti si dam de cersetorii din Groapa, care vor sa li se stearga pur si simplu 5 bulioane din datorie, ca sa aiba bani de prime si de salarii, ca deh, acum sunt in prima divizie...:o:

Pai da, nu toata lumea e Rapid sa-nceapa din a 4-a.

Nici Steaua n-a inceput, cand era in a 4-a si-a stat 3 ani acolo, prima data i-a tinut Rapidu si apoi Carmen.:)), aveau WC WCSB in Liga 1 ca sa-i doara-n pl de Steaua. Noi am avut doar Rapidul. Un an cat a fost AFC in a 5-a si apoi in a 4-a din urmatorul an cand s-a infiintat echipa de azi. Ce stiu ei, ceaushisti cu diplome?:)

Johnny D
1st June 2023, 14:46
Ca tot a venit Uti, s-o dam si pe partea cealalta a monezii. Acum ca Dinamo a petrecut macar un an in Liga a 2-a dupa atatia ani la retrogradare, sa zicem ca i-a mai urcat in ochii microbistului de rand. O mica cura de detoxifiere a comunismului din vene sa-i zicem, binevenita.:)


Ce-i drept, comparativ cu Rapid e mult sub, iar comparativ cu Timisoara care nu cu una ci cu vreo 3-4 deodata sufera prin ligile a 2-a si a 3-a decenii de-a randul, aceasta mica suferinta canina poate parea ca o briza de vant.:))


Dar revenind la cealalta parte a monezii canine, comparativ cu viata lor de confort si privilegii, zici ca au s-au prins in furcile caudine si se dau de ceasul mortii.:rolleyes: Mda.;)

iulian_1976
1st June 2023, 15:20
Orice s-ar spune primarul din Pitesti a distrus echipa asta, doreau sa-l demita pe Prepelita din primavara, au intrat in play-off anul trecut :)
Nici o echipa care are in spate primaria nu poate face performanta, este o jucarie de spalat bani, imagine politica...

Dinamo cat va avea in spate DDB-ul va misca ceva pe de alta parte ce misuna prin jur fosti rechini, deja isi fac aparitia :D

Utilizator
1st June 2023, 15:43
Ionele ma bucur ca purgatoriul foloseste la imaginea publica. :D
Altfel o fi reinceput rapid din Liga a4a, insa parca a avut si primaria de sector ceva rol in revenire. Succes cu Sucu, sper sa tina, asa era si Copos candva.

Dap, Iulica are un punct aici, au inceput sa capete glas fostii rechini, sper sa ramana la stadiul asta. Oricum situatia ramane grea desi pericolul imediat a fost indepartat. Sper ca baietii sa rezolve returul de sambata, insa lotul e slabutz pentru liga 1 si are nevoie de intariri serioase, transferurile sunt inca blocate, nu e clar ce forta financiara exista pentru a plati cheltuielile echipei si primele de promovare, si sper sa nu dea pe doi lei jucatorii ce au demonstrat ceva valoare.

Capitanu.Burcea
1st June 2023, 16:19
Problema e ca jocul a demonstrat ca are valoare mai mare decat jucatorii. Adica, n-o sa poti sa vinzi pe multi bani, pt ca fiecare e doar o rotiță. In afara de Ghezali, care ar putea sa joace in National, div 3 franceza, nu vad mari valori pt export. La noi, posibil sa faci o surpriza, sa nu termini pe 12, sa stai fara emotii, pe locul 10 :D Dinamo e un fel de Uimirea Urziceni. Cand au inceput sa plece care incotro, toti au fost pamant fara sistemul turbo al bursucului isteric. Probabil, prof Burca e cel mai bun produs al nostru de export :D

Johnny D
1st June 2023, 17:21
Cum am mai zis si dincolo, nu as supradramatiza.
Daca voi aveti nevoie de cativa jucatori, Otelul mai are nevoie de cateva echipe.
Ce trebuie evitat sunt ultimele 4 locuri, Dinamo are vad ca nu doar obiceiul, dar si obligatia de-a comite surpriza de fiecare data.:))

Numero Dieci
1st June 2023, 18:09
Cortacero e un megaloman care vroia sa fie proprietar de club cu zero buget, imprumutand suma de achizitie si mizand pe faptul ca va atrage un fond de investitii care sa dea finantarea. Probabil din pura prostie a adoptat un plan riscant care presupunea crearea imediata a unei echipe puternice care sa atraga imediat investitorii doriti. A avut si o abordare catastrofala luand cu salarii exporbitante o suma de jucatori cel mult mediocri si un management de club format din prieteni coate-goale. Nu a reusit, se pare ca promisiunile de bani erau la fel de consistente ca si el. Asa ca a reusit ca in juma de an sa inglodeze echipa in datorii uriase care s-au rostogolit si amplificat in perioada urmatoare. Asta e varianta vizibila.
Ce a fost in spate e greu de aflat fara actiuni de urmarire penala. Dar pare ca unii si-au tras comisioane grase din aducerea acelor jucatori. Si mai pare ca au mai fost si alte interese iar unii au facut si alte manevre.

Pe scurt, Cortaceo e un mic escroc sarantoc care pentru cateva luni a fost patron la Dinamo. Cu cativa ani in urma incercase o schema asemanatoare la Almeria FC insa aia nu au muscat. I-a mers la Dinamo si pentru ca a avut la inceput suportul unor oameni de fotbal spanioli. Si al lui Contra, alt prostovan care se vedea antrenor la un club cu banii multi si pe deasupra a avut rezultate mai mult decat penibile in campionat. Daca ar fi reusit sa duca echipa pe primul loc poate ca si Cortacero ar fi putut atrage finantatori, era o dovada ca e un club bine organizat si pus pe fapte mari. Insa realitatea jalnica a demonstrat ca managementul administrativ si tehnic e incompetent si nimeni nu banag bani in asa ceva.

Nu stiu daca Cortacero era sarac sau nu dar in mod sigur se plimba prin niste cercuri bune.
Astfel de oameni sunt chibzuiti cu banii,cauta sa-i inmulteasca cu un plan bine stabilit.
Mi-e greu sa cred ca planul lui a fost cel prezentat de tine-adica orice idiot de pe strada ti-ar putea spune ca e cel putin foarte riscant sau chiar sinucigas.
Deja dupa cateva luni plecase in Spania si promitea banii la fiecare final de saptamana si nu mai veneau.Dupa doar cateva luni,deci cum era normal planul asta de investitori gasiti peste noapte era cretin de la inceput.
Nici sportiv nu aveau cum sa mearga bine in astfel de conditii desi tin minte acel zecar cu acel gol de la 60 de metri-ala era jucator bun pt campionatul nostru.
Toate chestia suna prea fake sa cred ca planul prexentat de tine chiar era tot ce se intampla.Mai mult ca sigur au fost chestii majore in culise.
Si nu ma refer doar la comisioane pe jucatori,alea se practica la orice club fara ca acesta sa dea faliment.Unii chiar fac afacere de familie din asta(Rednic si Luana).

Utilizator
1st June 2023, 19:15
Ba chiar e scapatat Cortacero, l-au gasit cu un hotel de 3 stele prin Spania, in rest nu are nimic. S-a facut misto si pe seama toalelor lui ieftine. Si nici macar nu se invartea prin cercuri bune ca daca era asa atunci iesea ceva. Iar planul lui exact asa a fost, un rahat din care au muscat toti. a avansat cheltuieli si a atras jucatori pe salarii mari si baza numelui Dinamo. Firma prin care cumparase Dinamo era infiintata cu o luna inainte in Luxemburg si avea capitalul minim de 1000 euro, asta am vazut cu ochiii mei pentru ca datele comerciale sunt publice pe la altii. Pana si aia 500000 euro dati lui Negoita au fost imprumutati de la un interlop roman, e de notorietate asta. A declarat-o falimentara acum vreun an. Cel putin Negoita stia cu siguranta detaliile astea insa a vandut cinic si inca nu e clar de ce a vrut sa faca rau. Tot ce am spus e bazat pe fapte, foarte probabil ca noi suntem mai avuti decat Cortacero.

Numero Dieci
2nd June 2023, 08:40
Asa o fi dar suna aiurea rau.

Adica daca e asa care a fost scopul lui final?

Utilizator
2nd June 2023, 09:51
Eu cred ca in prostia lui chiar credea ca va detine un club cu care va deveni cunoscut. Insa a construit pe presupuneri cu sanse de reusita zero. A reusit sa faca asta pentru ca a avut alaturi grupul Alba Iulia cu Serdean in fatza iar Negoita a dat clubul pe o suma mica pe care astia au adus-o de la interlopi. Practic Cortacero nu a riscat nimic, a fost doar la inaintare, banii s-au facut probabil din comisioane de transferuri iar pasivele au ramas datorie la club.

Capitanu.Burcea
2nd June 2023, 18:13
A contat si faptul ca ministrul de interne Vela a facut o baie de selfie-uri si apropouri cu săpaƟii de la Alba si Mallorca, a actionat ca un veritabil PR al acestora, in loc sa verifice cine sunt acesti civili care invart milioanele (din vorbe) cum invart focile mingea la delfinariu. Daca tu, Negoita, iti vezi potentialii clienti ai biznisului braț la braț cu ministrul, tragi concluzia logica ca oamenii au de la 3 koae in sus. In Romania e o iluzie ca sunt institutii care vegheaza si apara si blabla. Sunt niste găƟti care isi impart influențele, dupa modelul triadelor.

cip
3rd June 2023, 19:23
Bietu Cip, acu tre sa se obisnueasca cu imposibilul: Dinamo echipa baraj da lovitura.:)
Ei hai ca incet-incet m-am mai consolat cu nenorocirea asta...
Si la urma urmei ce, nu putem sa radem de cainii lui Jose Burcinho si in superliga? :))

Johnny D
3rd June 2023, 19:33
Exact. E misto sa-i vad pe Capitan si pe Leo plangand p-aici cand le da Rapidu 4.:)

El Pistolero
3rd June 2023, 20:29
Hai cu remontada! :D

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 20:41
Ne auzim la ora 23, in liga 1!

Pana atunci, țineți bucile strânse, câinii miei, izbanda e aproape! :D

LazioRoma
3rd June 2023, 20:42
hahahahahahha :))

LazioRoma
3rd June 2023, 20:42
Hinghi lipseste!

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 20:52
Putin dramatism n-ar strica. Intr-un moment de betie am luat ca da Pitestiul cel putin 3. :))

Johnny D
3rd June 2023, 20:58
Ne auzim la ora 23, in liga 1!

Pana atunci, țineți bucile strânse, câinii miei, izbanda e aproape! :D

Adica coada jos, botu mic si joc de glezne.:D

Johnny D
3rd June 2023, 21:02
Sperantele sunt mici. Ca sa nu fiu rasist, ce privire de... Lacatus are Arges Vintila!:)):))

Leo
3rd June 2023, 21:12
Am mers pe X2

Johnny D
3rd June 2023, 21:14
Am mers pe X2

Eu pe V1.


Easy 1-0.

LazioRoma
3rd June 2023, 21:16
na belea :))

LazioRoma
3rd June 2023, 21:17
mama mama mama

El Pistolero
3rd June 2023, 21:17
6-0 scor final :)))

Johnny D
3rd June 2023, 21:18
2-0, mai tre 3! DĂCÂT!


Cum ziceam, Dinamo, echipa surprizelor in baraje.:))

LazioRoma
3rd June 2023, 21:20
nu e imposibil la cum arata situatia!

Leo
3rd June 2023, 21:20
Ce-au mancat astia, jar incins?

Johnny D
3rd June 2023, 21:20
6-0 scor final :)))

Nu vorbi cu pacat, vreau 5-0, 8-3 dupa prelungiri si penalty-uri!
Ca sa fie lacrimi la final! De ce crezi c-am insistat ca Dinamo sa fie la baraj?:)
De era hOtzelul, nu aveam nici o emotie, era o dubla de kkt.

Asa, e superb!:ok:

El Pistolero
3rd June 2023, 21:24
Ai de plm ce ocazie de 3-0.
Dinamo e în plop, încă nu sunt la stadion.

Johnny D
3rd June 2023, 21:25
Ce ratare! De se facea 3-0 aici, Dinamo era la pamant!
Sansele cred ca erau 50-50 cu 3-0 in min 23!:))

LazioRoma
3rd June 2023, 21:27
daca se face 3 0 pan la pauza ii intoarce argesu

Johnny D
3rd June 2023, 21:40
Nu se face, Dinamo rezista.

Johnny D
3rd June 2023, 21:41
Ba mai mult. Ghezali le da mortala. Salut.:)

Leo
3rd June 2023, 21:42
Ghezaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Johnny D
3rd June 2023, 21:49
Exulta Leo!/hello

LazioRoma
3rd June 2023, 21:51
e mult mai de liga 2 argesul decat dinamo...

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 21:52
e mult mai de liga 2 argesul decat dinamo...

O sa ne distram mult si cu Dinamo la anul! :))

Johnny D
3rd June 2023, 21:53
e mult mai de liga 2 argesul decat dinamo...

Asa rezulta din dubla asta. Asta e realitatea.


O sa ne distram mult si cu Dinamo la anul! :))

Asa rezulta din dubla asta. Asta e realitatea.



:))

LazioRoma
3rd June 2023, 22:02
O sa ne distram mult si cu Dinamo la anul! :))

e mai frumos... e rivalitate suporteri mai multi plus ca o sa avem 2 derby in plus .. cu rapid si fcsb...

delaparis
3rd June 2023, 22:07
Am zis 4-0 dar va fi 5-1 :D

Johnny D
3rd June 2023, 22:11
Am zis 4-0 dar va fi 5-1 :D

Sa fie, dar cat mai repede. Apoi mai vedem.:D

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:12
Ne-au luat țăranii la joc ca pe Anfield. Daca se facea 4-0 in min 20 le strangeam mĂąna si chemam smurdul de la Obregia pt Burcă si compania de antifotbal. O mizerie.

LazioRoma
3rd June 2023, 22:12
ii scoate argesu la cum aratatreaba !

Johnny D
3rd June 2023, 22:12
4-1. Ne apropiem.:))

LazioRoma
3rd June 2023, 22:12
cata mai prostii ... au mutat si meciu pe alt stadion ..

Johnny D
3rd June 2023, 22:16
Ii salveaza Calcan, o carpa de jucator.:))

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:16
Ma uita cum pe Okazii.Ro de un antrenor pt Dinamo. Nu pot sa ma decid intre Chirilă si Ionel Augustin.

El Pistolero
3rd June 2023, 22:16
Prostul de Calcan i-a rezolva pe piteșteni.

LazioRoma
3rd June 2023, 22:16
gata sa terminat

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:18
Mai trebuie o eliminare la Pitesti. Noi jucam oricum in 9 cu Amzar si Bena.

delaparis
3rd June 2023, 22:19
Calcan era ala care zicea ce si cum despre jucatorii straini?

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 22:19
Sa vezi ce viol o sa-si ia Calcan de la negracii aia!:))

LazioRoma
3rd June 2023, 22:20
Calcan era ala care zicea ce si cum despre jucatorii straini?

Da .. cred ca il crapa aia la sfarsit ...

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:21
Goooooll! Lasati-ne sa pornim pe jos spre Liga cam Pionilor!

Leo
3rd June 2023, 22:21
Popicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Johnny D
3rd June 2023, 22:22
Sa nu faca Dinamo 4-4 doar, ma multumesc cu 4-3 acu.:))

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:25
Cum, ba, sa fii terfelit in halul asta, dupa o victorie cu 6-1?

Sa iasa de pe teren Argesu, sa prinda tasu' deschis, luni la prima ora 🤣

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:42
Gata, ba, plecati acasa din bară, Dinamo e calificată in Superligă! 🤣

Johnny D
3rd June 2023, 22:42
Eu am victorie fara egal Arges, cu 2 oameni in minus, inca stau la pescuit.:D

delaparis
3rd June 2023, 22:44
Coltescu "ala negru" e cam pripit la rosii.

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 22:45
Sebastian are si el ceva bani de recuperat de la Dinamo?:)

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:45
Nu e roșu, dar trebia penalty pt Dinamo.

Iata ca reusim calificarea si impotriva unui arbitraj tendentios :D

Leo
3rd June 2023, 22:49
Dinamo revine in prima liga. Scarba de Calcan a primit exact ce a meritat.

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 22:55
Argesul n-a avut benzina sa duca remontada la capat. O echipa ca Viitorul le-ar fi dat cateilor 10 in seara asta. :)

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 22:56
Toate scârbele vor primi ceea ce merită.

Bine am revenit in prima ligă! 🍾

El Pistolero
3rd June 2023, 23:00
La cum s-a prezentat Dinamo în toamnă, e o mare surpriză promovarea asta. Nimeni nu se aștepta la asa ceva.
Acum sa vedem dacă fac rost de ceva bani sau vor fi iar parteneri de antrenament în prima ligă.

LazioRoma
3rd June 2023, 23:03
se gasesc bani... ia drepturile TV mai ia si din sponsorizari .. rezista zic eu!

Johnny D
3rd June 2023, 23:19
Argesul n-a avut benzina sa duca remontada la capat. O echipa ca Viitorul le-ar fi dat cateilor 10 in seara asta. :)

O echipa ca Rapid le dadea 4-0 la pauza, 4-3 final.:D


Toate scârbele vor primi ceea ce merită.

Bine am revenit in prima ligă! ��

Sa traiasca catzelul beat!:bere:

Utilizator
3rd June 2023, 23:23
Meci greu, bine ca a fost bine si n-a fost rau. :)
Arges a avut momente bune de joc, Dinamo a facut multe greseli mai ales la faze fixe in aparare, Garita e atacant puternic si ar merge la Dinamo desi e prea scump :) iar Ghezali a mai facut un gol de mare finete. Nu credeam ca se poate dar s-a putut si Burca are meritele lui incontestabile. Bine maaahhhh! :)

ciorbicafaristu
3rd June 2023, 23:34
Junghiul ala de Calcan ori a vrut sa se razbune pe colegi ori a luat bani de la prietenul lui Borcea.:) In orice caz, a trantit meciul, in afara de eliminare mi se pare foarte misto cum se apara la primul gol al lui Dinamo.:)

Utilizator
4th June 2023, 00:18
Eu cred ca explicatia e mai simpla, Calcan e un jucator fata intelect. La golul lui Ghezali a plecat pe fenta, a crezut ca e sut si s-a intors reflex. Atavul la centrul terenului a fost o prostie pe care o fac multi jucatori fara cap in meciuri cu miza si intra otova. De fapt Arges a avut intrari tari inca de la inceputul meciului, ma asteptam sa-i umple de cartonase. Daca era sa unga Dinamo vreun argesean ala nu ar fi fost Calcan. Oricum era loterie sau gandire de geniu sa mizezi pe Calcan drept cheia jocului. Asta admitand ca dupa 6-1 te gandesti sa ma ungi. Si ca Dinamo ar avea bani de uns.

Clau7_D
4th June 2023, 00:31
Spre disperarea :drak: :pace: guess who's back :sneaky:

Johnny D
4th June 2023, 01:39
Bravo cainitzii!:bere:

Inapoi in lesa play out-ului!:pace:

delaparis
4th June 2023, 02:02
Ne pregatim pt Superliga :)

Capitanu.Burcea
4th June 2023, 02:08
A fost un meci pe care mai degraba nu iti permiti sa-l pierzi. Ca il castigi nu e mare chestie :)

Explicatia e ca s-au inscris niste goluri nepremeditate, venite majoritatea dupa devieri, pase de la adversar, marcaje din ligi de amatori, jucatori slab instruiti, antrenori necalificati, care au desenat tactica cu rotocoale de tamaie.

S-a calificat cine a marcat golurile de autor, adica Dinamo, prin Ghezali si Pop (in tur) :D. In rest, a fost jale. Din 13 goluri, abia am selectat doua. Daca eram mai exigent, ceea ce, mi se va spune, nu ne pemitem la Dinamo actual :D, nu alegeam niciunul 🤣 A fost totusi o incarcatura pe care am resimtit-o in par alb si nervi tociti, iar o sa le facturam cardiologilor sute de miliarde.

La Miunșăn, Klaudiu 07 Iohannis ar fi spus ca nu si-a facut decat datoria, ar fi baut cateva beri, pe care, la final, le deserta frumos in toaleta. La noi, latinii, o sa dureze cateva zile aceste saturnalii, o sa se coloreze gardurile cu pișat si borâtura, o sa se inchine niste ode care i-ar face sa riseasca pana si pe Vadim si Deșliu.

Aia e. Sa fie Dinamo pt toata lumea din liga 1!

Johnny D
4th June 2023, 09:46
Uite ce bucurie! Si cand am zis ca vreau Dinamo la baraj, Leo mi-a dat cu tigaia in cap!

Pai va mai bucurati voi asa? Mai aveati voi o seara magica daca nu jucati barajul?:no:

Delaparis nici nu si-a oprit calculatorul, a adormit cu el deschis! Ca niciodata!

Cata lipsa de respect, bai frate, n-am mai vazut.:mda:

LazioRoma
4th June 2023, 10:00
o sa fie interesant... poate se intorc si vedetele pe forum .. duba sevilla cine stie Hinghi (desi aici e un mister neelicidat) a patit sigur ceva!

Johnny D
4th June 2023, 10:02
L-o fi ajuns constiinta din urma si i-a venit de hac.:))

LazioRoma
4th June 2023, 10:05
:)) e o posibilitate !

Johnny D
4th June 2023, 11:07
Scrooge Hingherul and the ghosts of Past, Present and Future Chritsmas: Leul, Paul si Tim.:))

Capitanu.Burcea
4th June 2023, 14:07
Campionii, campionii, ole-ole-olee

Campionii, campionii, ole-ole-olee

Campionii, campionii, ole-ole-olee

Campionii, campionii, ole-ole-olee

:happy

Johnny D
4th June 2023, 16:06
Campionii de pe 3!

Asta daca nu luam in calcul CSA, altfel de pe 4!:))

LazioRoma
4th June 2023, 17:00
ionele .. capitanu vede viitorul.... la anu sunt campioni!

Johnny D
4th June 2023, 18:39
Pai si la anul, si peste 2 ani, si peste 3 ani... mereu vor fi campionii din 2023.:thinkso:

delaoltenia
4th June 2023, 19:39
traiasca calcan, bulanul si dumnezeul canin! :D

Johnny D
4th June 2023, 19:54
Si Steaua tot nu poa sa promoveze.:))

delaoltenia
4th June 2023, 20:02
csa, bai hultrasule! :) va asteapta cu paine, sare...si doua kile de cupru!

bucuria ciobanului antrenor! cu promovarea spurktilor si retrogradarea clonei argesene, garita la Steaua ptr doua mioare si una kila de branza! fmm GgB!

Johnny D
4th June 2023, 20:13
csa, bai hultrasule! :)

Io nu-s atat de destept ca tine, eu citesc cum se scrie.:kiss:

Capitanu.Burcea
5th June 2023, 05:14
Mi-a placut Fekali cand a zis ca habar nu are cine e Zali de la Dinamo. El pt transferuri cauta fotbalisti, nu se uita la Dinamo 🤣

Nu ca e Fekali etalon, dar poate ne mai linistim putin cu revelionul ăsta cam decoltat.

Utilizator
5th June 2023, 07:15
Domnu Cioran, si saracii teebuie sa se bucure si sa serbeze la nivelul lor meschin. :)
F Kali e stapan, isi permite sa umileasca si sa distruga cate 5-6 fotbalisti pe an, la Dinamo ne bucuram ca s-a putut promovarea cu jucatori din nationala celor fara echipa si din cei convinsi sa nu se retraga din fotbal. Asa ca pana or veni vremurile alea mai bune va urez traditionalul la multi ani si un an nou cu multe realizari. :D

Capitanu.Burcea
6th June 2023, 16:28
Sa ne auzim cu bine la final de an, cand se va face traditionalul teledon pt licență si chirografari. De data aceasta, promit sa nu-l mai las pe silentios 😆 Vad ca, deja, Dl Nicolescu a avansat un target de 15 mii de abonamente, pt a se putea amorsa :D 23 augustul. 15 mii de abonati nu au toate cluburile din liga 1. Se si vede cat de ancorati sunt in realitatile fotbalistice si economice ale tarii. Ar trebui ca oamenii astia sa coboare cu picioarele pe pamant. Si sa scoata banii, asta in primul rand :D

Utilizator
9th June 2023, 12:02
Pana la urma care a fost manevra cu Cortacero?

Ce afacere voia sa faca?

uite ca intre timp avem si parerea lui Contra care confirma ceea ce discutam mai deunazi. Este incredibil ce naivi sunt unii, cat de usor ii prind tzeparii care in alte parti nu ajung nici in holul de la intrare si cum tzeparii astia scapa nepedepsiti pe plaiurile noastre.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamo-cosmin-contra-dezvaluie-un-episod-incredibil-cu-pablo-cortacero-700540.html?utm_source=top-stories&utm_medium=intern&utm_campaign=stories-link

Capitanu.Burcea
9th June 2023, 12:24
La noi au intrat pe ușa din fața, pt ca suntem un popor naiv, neumblat (noi nu am cucerit nimic, ne-am aparat saracia, stiti motivul folcloric etc), nedestupat la minte. Noi suntem ăia de la care a plecat filmul Wring Turn 🤣 Niste unii in padure care vand aurul pe margele si oglinzi, ca acum 600 de ani 👍

Utilizator
9th June 2023, 12:38
Dacii liberi :D
Acum serios, e greu sa gasesti o alta tara la fel de nepasatoare si risipitoare ca a noastra. Din pacate continua sa dam vina pe altii care ne vor raul, si prea ptini realizeaza ca tzeparii vin la noi pentru ca e o tara plina de cetateni fara respect de sine, fuduli dar cu ambitii marunte, si care e condusa de bacshish si shpaga.