PDA

View Full Version : Etapa 29 2022/2023



delaparis
15th February 2023, 22:03
Vineri, 3 martie

Ora 20.00 Universitatea Cluj - Farul Constanta

Sâmbătă, 4 martie

Ora 17.00 FCU Craiova 1948 - FC Botoșani
Ora 20.00 FC Rapid 1923 - FC Hermannstadt

Duminică, 5 martie

Ora 13.00 CS Mioveni - Chindia Târgoviște
Ora 15.30 Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova
Ora 21.00 UTA Arad - FCSB

Luni, 6 martie

Ora 18.00 FC Voluntari - FC Argeș
Ora 20.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CFR 1907 Cluj

Tyler Durden
3rd March 2023, 10:09
In etapa asta sper ca Botosaniul sa-si recupereze punctele pierdute nemeritat cu noi, iar ciracii lui Mity sa-si ia multa iubire-n funduletz.:D

ciorbicafaristu
3rd March 2023, 19:56
Iar joaca asta in 10...cateodata zici ca e masochist!

ciorbicafaristu
3rd March 2023, 20:35
Mda...orice punct luat de Gheorghe in meciul asta ar insemna o mare nedreptate, la cum s-a jucat pana acum.

delaparis
3rd March 2023, 20:59
Poate pierdeti primul loc tocmai inainte de pleiof

Johnny D
3rd March 2023, 21:04
Mda...orice punct luat de Gheorghe in meciul asta ar insemna o mare nedreptate, la cum s-a jucat pana acum.

Bun venit in mocirla. Cand a jucat Rapidu, ti-a placut.
Ca si unii si altii joaca in mocirla, ca Rapidu ar fi jucat prost si pe gazon.
Si voi ati fi jucat prost si pe gazon, normal. Mocirla n-are nici un rol.:rolleyes:


Ce-mi place cand suntem de acord unii cu altii! In fine am vazut si eu lumina.:)


pleiof

:)) Asa se scrie-n franceza?:D

ciorbicafaristu
3rd March 2023, 21:07
Nu mocirla e de vina, ci echipa cu care a inceput meciul.

Johnny D
3rd March 2023, 21:08
Corect. A supraanalizat mocirla si-a gresit echipa. U Cluj e fix aceeasi echipa si pe mocirla in care doar ei joaca, si pe gazon, nici o legatuara.

El Pistolero
3rd March 2023, 21:21
Foarte prost meci făcut de Farul.
Arbitraj grotesc încă o data. Avem arbitrii amatori în prima ligă.

ciorbicafaristu
3rd March 2023, 21:21
Sunt 2 meciuri total diferite, Farul n-a incercat sa joace la ciupeala ca Rapidul, a incercat sa iasa la joc, dar cand incepi cu unul ca Sali, iti asumi ca le vei oferi ocazii adversarilor, adversari care chiar joaca fotbal. Si mai e o diferenta, in meciul asta s-a fluierat penalty desi putea sa nu fluiere, iar in meciul ala nu s-a fluierat, desi a fost clar.
Hai ca n-are rost, orice as zice nu pot sa-ti schimb ideile alea putine, dar fixe.
2-0, s-a facut dreptate.

LazioRoma
3rd March 2023, 21:33
meci slab facut de Farul.. cu sali pleci in 10

Johnny D
3rd March 2023, 21:50
Hai ca n-are rost, orice as zice nu pot sa-ti schimb ideile alea putine, dar fixe.
2-0, s-a facut dreptate.

Nu trebuia sa iasa la joc pe mocirla, deci a gresit, am inteles.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
4th March 2023, 17:07
Rapid n-a iesit la niciun joc. Si-a strivit adversarii insignifianți si flamanzi din liga 1 cu burtile ghiftuite, cu marimea bugetului si, in principal, puterea tribunei. Daca ajungi sa dai comunicate la meciuri cu Botosani si Mioveni, e clara treaba cat ai progresat in anul asta cu Mutu la cârmă. Cu fcbs ati fost foarte tacuți. Acolo trebuia comunicat, 10 rosii, sa rupeti panourile de pe margine cu flocinei, crevedii si corzi.

Ce e drept, Șucu are caș, dar se comporta ca Nastratin, cand umbla cu pietroiul in sân, sa vada judecatorul cat e de potent. Prqctic, Șucu nici nu mai trebuie sa demonstreze, arata pietroiul, comunicatul si lumea stie 🤣

PS Asa, bravo Mieluțu Sabău. Sunt pe deplin razbunat dupa mascarada cu Pepszi, cand baetii nu au mai vrut 3+, sa fac si eu verde stop. Sa te eau in pla, alibec, gunoiule!

Capitanu.Burcea
4th March 2023, 17:11
Si ce ziceati, ca la martorii lui Iehova nu au scoala buna de antrenori? E foarte buna, mult mai khoioasa ca ale lui Stropița si Riciu 👍 Doamne, cum ar fi zidit Neagoe 8 fundasi in careu la meciul asta! Mesterul Manole era copil 🤣 Cum, ba, sa aiba aia 25 de ocazii cu liderul? Ce propaganda faceti fotbalului, domnilor Aji si Popescu?

El Pistolero
4th March 2023, 19:11
Craiova lui Mititelu e în play-off dacă nu apar ceva surprize. Sepsi nu poate bate pe CFR sau Fcsb, asta înseamnă că oltenii trebuie sa bata la Sibiu. Au calificarea în mână oltenii.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 19:28
Ce te face sa crezi ca bat oltenii la Sibiu? N-ar fi deloc o surpriza sa piarda puncte acolo. In plus, pt mine nu ar fi o mare surpriza sa bata Sepsi pe CFR etapa asta.

Tyler Durden
4th March 2023, 19:30
Pai da, eu zic ca nu iau mai mult de un punct acolo. Azi au avut bulan la fel ca noi cu moldovenii.

Johnny D
4th March 2023, 19:44
Ce te face sa crezi ca bat oltenii la Sibiu? N-ar fi deloc o surpriza sa piarda puncte acolo. In plus, pt mine nu ar fi o mare surpriza sa bata Sepsi pe CFR etapa asta.

Evident.


Pai da, eu zic ca nu iau mai mult de un punct acolo. Azi au avut bulan la fel ca noi cu moldovenii.

Adica noi doar cu bulan putem castiga in deplasare de 5 luni incoace?:))

Tyler Durden
4th March 2023, 19:53
Sper ca a fost o întrebare retorica. 😂

Johnny D
4th March 2023, 19:55
Foarte retorica.:))

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:02
Prafuitul incearca sa odihneasca cativa titulari pt meciul cu Hagi. Sa n-aiba vreo surpriza.:)

Johnny D
4th March 2023, 20:06
Pai daca-i batem si pe aia si pe astia, intram in hora pentru locul 2 macar.:)

Tyler Durden
4th March 2023, 20:07
Urata atmosfera, nu ca la Ovidiu. 😁

El Pistolero
4th March 2023, 20:10
Ce te face sa crezi ca bat oltenii la Sibiu? N-ar fi deloc o surpriza sa piarda puncte acolo. In plus, pt mine nu ar fi o mare surpriza sa bata Sepsi pe CFR etapa asta.

Aia de la Sibiu nu mai joacă nimic de câteva luni de zile.
Iar Sepsi e o echipă mică când joacă cu primele echipe. Iau puncte doar cu alea de sub ei în clasament.

Johnny D
4th March 2023, 20:10
Urata atmosfera, nu ca la Ovidiu. ïżœïżœ

:))


Aia de la Sibiu nu mai joacă nimic de câteva luni de zile. Iar Sepsi e o echipă mică când joacă cu primele echipe. Iau puncte doar cu alea de sub ei în clasament.

Joaca si Foca si Ongenda si Lukassen, nici nu discutam cu astia.:cool:

Chiar si Ionita e bun cand are asa 3 jucatori in fata lui.:) 2 bucati minim.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:12
Hai sa-i bateti pe astia intai.
O sa fie atmosfera frumoasa si la Ovidiu, etapa viitoare. Chiar ma gandesc sa-mi calc pe mandrie si sa merg si eu pt prima data in viata pe stadionul ala, special pt voi.:))

Johnny D
4th March 2023, 20:15
Asa, vreau sa te vad pe stadion suparat la finele meciului cand va fi oficial ca va bateti cu noi si ZeceSB pentru titlul de vicecampioana.:))


Se stie ca alb-visiniul domina Romania, nu are rost sa ne dam dupa jejet.:sneaky:

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:18
Aia de la Sibiu nu mai joacă nimic de câteva luni de zile.
Iar Sepsi e o echipă mică când joacă cu primele echipe. Iau puncte doar cu alea de sub ei în clasament.
Sibiul are cativa jucatori bunicei, n-au avut rezultate bune in ultimul timp, dar au avut si ghinion, jocul n-a fost chiar asa rau.
Legat de Sepsi, pierzi din vedere ca CFR s-ar putea sa-si faca niste calcule din care sa-i rezulte ca e mult mai convenabil pt ei in perspectiva luptei la titlu sa ramana oltenii in afara playoff-ului.

Johnny D
4th March 2023, 20:19
:)) Ce dume ai. CFR o data scapata de chinul din 3 in 3 zile va spulbera tot.
Mai putin pe Giulesti, acolo nu e loc.;)

Tyler Durden
4th March 2023, 20:24
Momentan jucam o țurcă impecabilă. Nu înțeleg de ce mai joaca în față cu Luckassen, e jucător de liga a doua.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:24
Cfr nu mai are echipa aia care castiga si cand juca prost. Au avut nevoie de arbitraj din epoca ceausista ca sa bata UTA acasa.
Legat de calcule, e posibil sa se gandeasca ca e mai bine sa aiba 6 puncte asigurate in playoff si o echipa care poate incurca adversarele decat o echipa care te poate incurca pe tine ai care poate da puncte adversarelor.

Johnny D
4th March 2023, 20:28
Momentan jucam o țurcă impecabilă. Nu înțeleg de ce mai joaca în față cu Luckassen, e jucător de liga a doua.

Mie temBelu mi se pare jucator de Liga a 2-a (dar la echipa ce se bate pentru promovare). Lukassen imi place, da ciocan in tot ce-apuca, asa trebuie sa fie un atacant. Nu sa danseze cu ultima clasata din penalty ca un retardat si sa rashcheteze mingea peste poarta.:rolleyes:

Johnny D
4th March 2023, 20:36
Penibili.


Junior Moraies ala ar trebui sa se lase de fotbal, e slab ofensiv si penibil defensiv. Inofensiv.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:37
Na belea!

Johnny D
4th March 2023, 20:38
Jucam fara mijlocasi centrali, CrePULIA ala e libero iar restul mijlocasi ofensivi.:))


Mutu am impresia ca n-are treaba cu antrenoratu, dar macar stie sa antreneze 1-2iuri.:rolleyes:

Tyler Durden
4th March 2023, 20:38
Dacă pierdem meciul asta va fi fără dubiu din cauza improvizațiilor lui Mutu. Sa speram ca ne revergoram.

Johnny D
4th March 2023, 20:40
Ce hentz!? Ala e retardat!?

Arsenal a avut 4 hentz-uri mai clare si nu s-a dat nici unu!

Salomir, tu esti? Baga-mi-as pwla-n toata maa-ta de handicapat, ba!!!:jerk:

Johnny D
4th March 2023, 20:51
Slabani, n-ai ce... fotbal de kkt, zici ca suntem ZeceSB in Europa.


Avem nevoie de mijlocasi centrali, sper sa intre la pauza. Ori sa-i transforme pe astia de inca mai joaca. Probabil Albu tre sa intre, Crepulia e o gluma, joaca libero.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 20:57
Subestimarea adversarului. Dupa infrangerea se ieri a lui Hagi sunt convins ca au avut in cap doar meciul de saptamana viitoare, pe sibieni nici nu i-au mai luat in calcul. Mai are multe de invatat prafuitul si mi-e teama ca nu le va invata, e prea arogant si asta il trage in jos.

El Pistolero
4th March 2023, 21:07
La ce echipă a pus în teren nici nu e de mirare ca nu am jucat nimic. Greu de crezut că mai întoarcem.

Tyler Durden
4th March 2023, 21:14
Eh, hai sa nu fim atât de pesimiști, ca i-am luat cu asalt.

Johnny D
4th March 2023, 21:15
Subestimarea adversarului. Dupa infrangerea se ieri a lui Hagi sunt convins ca au avut in cap doar meciul de saptamana viitoare, pe sibieni nici nu i-au mai luat in calcul. Mai are multe de invatat prafuitul si mi-e teama ca nu le va invata, e prea arogant si asta il trage in jos.

Da, pana si eu i-am luat de sus putin si arata totusi ca o echipa de fotbal.
Clau s-ar putea sa-mi dea cu tifla dupa meci si ar avea dreptate.


Eh, hai sa nu fim atât de pesimiști, ca i-am luat cu asalt.

Asalt retardat, deocamdata nu suntem in stare nici sa le nimerim castelul.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 21:15
I-a luat si arbitrul, nu mai fluiera nimic pt sibieni.:)

Johnny D
4th March 2023, 21:24
Vad, fault de galben la temBelu in marginea careului sibian, nimic.:rolleyes:

delaoltenia
4th March 2023, 21:25
satra a primit ok la pauza, cu palma, cu pumnul, cu nicovala...+ simulari, ca vorba aia ie singuri pe lume :D

Johnny D
4th March 2023, 21:28
Satra credeam ca joaca maine.:thinkso:

delaoltenia
4th March 2023, 21:36
mercedese, tribul tau a fugit din nordul Indiei :D

Johnny D
4th March 2023, 21:40
Pentru ca v-am lasat locul voua, acolo va e locul!:))

Johnny D
4th March 2023, 21:47
Echipa de carpe. Ar trebui sa jucam cu Grigore varf sa cream o sansa intr-un meci.
Am reusit sa ne facem de kkt cu toate echipele care nu bat pe nimeni si pe Giulesti acum.

Tyler Durden
4th March 2023, 21:51
Jalnici, jocul oricum nu prea a funcționat decât arareori în era Mutu.

Felicitări, Dario, ai reușit sa infestezi și acest thread cu porcăriile tale rasiste.
Oricum, eu am fost tampit ca îmi mai pierdeam timpul din când în când pe aici.

delaoltenia
4th March 2023, 21:51
mercedese, retine, locul nostru este stana :D

Johnny D
4th March 2023, 21:54
Hai capro, sari iar ca o capra, sa te vad.


Desi 1p te poti kk pe el, important era sa dea golu ala cu Mioveni.


Ce ti-am zis, retardatu ala care se opreste n-are nici o treaba.


Doar carpele imputite se opresc inainte de penalty. Zero barat.

delaoltenia
4th March 2023, 21:55
las' ca va trece supararea cu cadoul primit :)

delaoltenia
4th March 2023, 21:55
:)) :))

delaparis
4th March 2023, 21:57
A blat?
De ce Rapid vrea sa piarda?

Johnny D
4th March 2023, 21:58
Ca are o carpa executant de penalty-uri.

El Pistolero
4th March 2023, 21:58
Câte penalty-uri trebuie sa rateze ratangiul ala sa își dea seama Mutu ca trebuie schimbat? Oricum nu meritam nimic.
Joc slab meci de meci. În play-off nu obținem mai mult de 2 victorii în 10 meciuri.

delaoltenia
4th March 2023, 21:59
jale mare in ghiulesti! felicitari echipei din orasul pres. joiannis! :)

Johnny D
4th March 2023, 22:04
Echipa de petarde, cu tot cu antrenor.
Pot pierde cu oricine, bate pe oricine. N-ai ce sa te miri.


Daca vrei sa te bati la titlu la anu, il convingi pe Shumudik sa revina in fotbal.
Mutu e antrenor de tineret si nici acolo nu exceleaza.


Aduce-ti-l pe Rares Ilie inapoi, si-asa a plecat degeaba in Franta!:))

delaoltenia
4th March 2023, 22:07
mutu presedinte sau macar antrenor pe viata la crapid. :D in incheiere o muitza antrenorului GgB!

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:07
Pe la ce ora vine comunicatul?

Johnny D
4th March 2023, 22:08
Ca suntem niste retardati ca am ales Mutu in loc de Shumudik?
Niciodata. N-ai sa vezi asa ceva. Astia nu recunosc cand gresesc.

delaparis
4th March 2023, 22:10
Daca bunicul, Dumnezeu sa-l ierte, mai traia si ii spuneam 'Tataie, Rapid a pierdut acasa cu Hermannstadt" imi raspundea evident "Normal. Nu ne punem cu nemtii astia. Mereu ne bat. :("
:D

Clau7_D
4th March 2023, 22:10
Bună seara :)
Ne-am găsit proștii :D

delaoltenia
4th March 2023, 22:11
seara buna!
putza mica poarta discutii cu ciobanul ptr un loc de secund. natie de cretini! :(

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:13
Ca suntem niste retardati ca am ales Mutu in loc de Shumudik?
Niciodata. N-ai sa vezi asa ceva. Astia nu recunosc cand gresesc.
Termina dracului cu circarul ala! Mai bine il puneti pe Louie antrenor!

delaoltenia
4th March 2023, 22:13
pe surse, patronul fabricii de mobila a impus primul 11 :))

Johnny D
4th March 2023, 22:14
Daca bunicul, Dumnezeu sa-l ierte, mai traia si ii spuneam 'Tataie, Rapid a pierdut acasa cu Hermannstadt" imi raspundea evident "Normal. Nu ne punem cu nemtii astia. Mereu ne bat. :("
:D

Pai eu de ce am zis ca ma concentrez pe Arsenal anu asta, nu pe handicapatii astia.
Daca ar avea ceva fotbal in cap handicapatii aia de la conducere in frunte cu Niculae, l-ar fi adus pe Shumudik antrenor, dar au ales acest mare talent de viitor, o carpa fara nici o treaba. Insista s-o luam pe calea lu Gigi Becali si sa puna tot felul de viziuni speciale inainte de formulele clasice care functioneaza. Pana se vor destepta mai trece un an, poate mai multi, ca l-am vazut azi in tribuna pe Angelescu c-o mecla din aia de orice gand ii era strain, se uita ca la pariuri la meci. Daca esti patron, te uiti cu ochi reflexiv sa-ti dai doua palme peste coaie la ce-a ajuns echipa dupa alegerile tale, dar evident nu este cazul, mai are nevoie de mult timp pana se va destepta si-si va da seama ca proiectul Mutu este proiect mut.


Felicitari pt cele 3p, absolut meritate.


Bună seara :)
Ne-am găsit proștii :D

Nu doar voi, toate echipele ce gafaie la retrogradare isi bat pwla de noi.
Suntem niste gloabe batute de toti retrogradatii si semi-retrogradatii. Ne meritam soarta.


Cand joci ca in deplasare pe teren propriu pana in minutu 70, ori te lasi de fotbal, ori pleci de la Rapid. Eu de-as fi patron imediat le-as comunica treaba asta la toti. Concluziile sa le traga ei, eu doar le dau maxima zilei si motto-ul viitorului. Dar n-ai cu cine, astia-s niste neaveniti in patronajul clubului care habar nu au cu ce se mananca acest sport. Vor invata dar drumul e greu si alene.


Aaa, si sa nu uit. Nici capre la penalty nu-mi mai trebuiesc.
Sa aleaga macar boi, dar capre nu mai vreau.

delaparis
4th March 2023, 22:20
Dai in Mutu de parca aveti un lot de Manchester City. Doar Mutu strica jocul ala care ar fi minunat cu Sumi sau alt betiv...

Johnny D
4th March 2023, 22:22
Shumudik de bine de rau n-a pierdut toate meciurile cu echipe de la retrogradare si cu lot mai slab ca asta, si nici n-a fost dominat acasa de astfel de echipe CAND ERA CONDUS!


Antrenorul rapidist a fost mai bun azi, cel dinamovist i-a sput pwla. Simplu si aferent.


Pe Shumudik in schimb il dai afara cand are 6 din 6 victorii si o obtine si pe ce-a de-a 7-a prin telefon. Da sa-i futa Dumnezo si pe CFR Cluj pentru crima care au facut-o atunci! Sper sa crape Varga cu toata natia lui, o scursura de interlop nenorocit! Daca n-ar opri pe ZeceSB mereu, as fi zis ca merita sa fie bagat la inchisoare pe viata scarnavia aia inumana. _|_


Vrem Europa? DEMISIAAAAAAAAA!!! Bag pl-n maaa-ta de antrenor de kkt, am vazut echipe de Liga a 2-a cu mai multa responsabilitate in teren decat ce-am vazut azi! MORT! AFARA!

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:30
Stau si ascult declaratiile si mi se confirma ca au fost cu gandul doar la meciul cu Hagi. Niste imbecili, probabil ca nu au luat in calcul ca Sibiul este in spate fiindca i-au fost luate 9 puncte. Din punctul meu de vedere tragedia nu e ca au pierdut ocazia sa se apropie de locul 1, ci ca se departeaza de locul 3, ala care i-ar putea duce la banii din Europa.

delaoltenia
4th March 2023, 22:30
Hai capro, sari iar ca o capra, sa te vad.


Desi 1p te poti kk pe el, important era sa dea golu ala cu Mioveni.


Ce ti-am zis, retardatu ala care se opreste n-are nici o treaba.


Doar carpele imputite se opresc inainte de penalty. Zero barat.


mno, calm, pana mai ieri venerai jucatorul duganzici, daca ti doreste inimioara vin din urma cu dovezi sa nu avem discutii. un adevarat suporter (ceea ce nu esti) nu arunca cu mizerii in echipa sau jucatori. cauta in alta parte, prin conducerea care insista cu drogalai ce se cred mai buni ca sir alexander chapman ferguson.
tot mno :D , scuze, nu i treaba mea! va doresc tot binele din lume! :D

Johnny D
4th March 2023, 22:31
Stau si ascult declaratiile si mi se confirma ca au fost cu gandul doar la meciul cu Hagi. Niste imbecili, probabil ca nu au luat in calcul ca Sibiul este in spate fiindca i-au fost luate 9 puncte. Din punctul meu de vedere tragedia nu e ca au pierdut ocazia sa se apropie de locul 1, ci ca se departeaza de locul 3, ala care i-ar putea duce la banii din Europa.

Ce locu 3? Europa nu poate decat sa ne incurce.
Ori te bati la titlu, ori termini pe 10 ca Chelsea si la anu ataci titlu, restu sunt firmituri.


Dar n-ai cu cine, nu e doar vina lu Mutu care e pilaf, dar si jucatorii nu sunt de titlu.
Daca vrei sa te bati la titlu, ai nevoie sa schimbi scheletul echipei, aici e problema.


N-ai mijlocasi centrali de calitate si atacantul principal e o capra la penalty-uri.
Aici trebuie lucrat. Un varf superior lu asta si 2 mijlocasi centrali cu coaie, box to box.


Dai 10 milioane si aduci titulari din Franta pe astea 3 posturi de la echipe ce retrogradeaza anu asta daca vrei sa faci treaba. Daca nu, fotbal de kkt ca si azi. Ori il aduci pe Shumudik care ti-i aduce pe 100 de mii pe toti 3, dracu stie unde-i vede, dar ii vede.:)) Ori le da 3 carnatzi la micu dejun, 3 cotlete de porc la pranz si un anticarcel pe zi si-i transforma pe astia, omul e antrenor, cu el toti joaca peste ce pot. Dar cu handicapatii aia de la conducere nu te poti intelege, n-ai cu cine. Creier zero, bine ca sunt bani, macar atat.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:38
Ba, dar tu tragi pe nas mai rau ca Mutu! :) Pt sotul doamnei Lascarescu totul se rezuma la bani, iar Europa inseamna bani. Aia cu farmecul vietii e pt alde Colea Rautu si Mitica Popescu!

Johnny D
4th March 2023, 22:40
Pai bani sunt, tocmai ce-am zis.:)
Din pacate este si anticunostinta de fotbal cat incape.


mno, calm, pana mai ieri venerai jucatorul duganzici

Nu e rau, atat timp cat nu executa penalty-uri. Ar fi bun rezerva la anul.
Capra la penalty e pentru retardati mintal si betivi. Plus Neymar, nu esti Neymar.

TZEFERU
4th March 2023, 22:41
Penalti cam ciudat. M-am uitat la secventele de la Botosani https://www.youtube.com/watch?v=PhOzbd6O_Bc la minutul 1:32, nu era cumva penalti ?
Ma scuza-ti, dar intreb pentru un prieten :P

El Pistolero
4th March 2023, 22:43
Diferența de locul 3 ar fi de maxim 4 puncte la startul play-offului. Nu e mult, problema e jocul care nu îți dă speranțe ca poți bate pe cineva acolo.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:44
Nu e penalty. In schimb, ce parere aveti dumneavoastra de arbitrajulnde la meciul CFR-UTA?

delaparis
4th March 2023, 22:45
Ma scuza-ti, dar intreb pentru un prieten :P
E special, sau insisti cu ...? :)

Johnny D
4th March 2023, 22:46
Per total am ratat 3 penalty-uri anu asta, toate ne-au costat puncte.
Avem sa desemnam un jucator care stie da tare si pe poarta, nu capre.
Nici un penalty din cele 3 ratate n-a fost executat puternic.
Toate au fost executate cu intensitate medie sau pe langa minge de jumatate.

ciorbicafaristu
4th March 2023, 22:47
Diferența de locul 3 ar fi de maxim 4 puncte la startul play-offului. Nu e mult, problema e jocul care nu îți dă speranțe ca poți bate pe cineva acolo.Nu e mult, dar intre voi si locul 3 s-ar putea sa mai fie o echipa. :)

Johnny D
4th March 2023, 22:50
Daca vrem Europa poate era mai bine in pay out.:))
Dar am vazut anu trecut ce-a facut Mutu in play out, a antrenat-o de-a spart-o.
Nici primul baraj nu l-a prins, adica n-a terminat in primele 2. _|_

delaoltenia
4th March 2023, 22:50
E special, sau insisti cu ...? :)

esti special ptr ca urmeaza mitanul secund, final 4-2!
zic sa lasi omul in pace, in maghiara este corect :)

TZEFERU
4th March 2023, 22:57
La minutul 2:53 fa stop cadru https://www.youtube.com/watch?v=Gx7D8IbI0Xk&t=92s. E greu sa vezi de aici poate ca nu a fost fault dar nu e asa de clar ca in exemplele tendentioase. La Botosani a fost penalti, in Giulesti nu a fost. Deci 2 faze.
La CFR i-a fost anulat golul pe motiv de fault cu acoperire corect desi sant multe meciuri unde nu se mai intoarce faza. La faza faultului cu portarul din nou cum putea portarul sa se mai opreasca dupa ce a respins si celalalt a intrat in el ca trenu daca s-a accidentat din pacate foarte urat si imi pare rau pentru el. Daca vezi ca nu ajungi la minge te mai si feresti altfel chemi soarta importiva ta.

delaparis
4th March 2023, 22:58
zic sa lasi omul in pace, in maghiara este corect :)
Pas de probleme ;)
Eu credeam ca face un joc de cuvinte etc etc ...

Daca intelegem ce vrea sa spuna atunci nu e problema in exprimare. Nu suntem un forum al Academiei Romania. :)

TZEFERU
4th March 2023, 23:01
E special, sau insisti cu ...? :)
Da, ca discutam la o bere cu un prieten :drak: si ne uitam la faza cu Botosani. Si mi-a zis "mai sa fie".

ciorbicafaristu
4th March 2023, 23:02
Bre, singura scuza pt toate interpretarile astea ale fazelor ar fi ca te numesti Dan Petrescu. Daca nu esti el, opreste-te, ca te faci de ras!:)

TZEFERU
4th March 2023, 23:05
Bre, singura scuza pt toate interpretarile astea ale fazelor ar fi ca te numesti Dan Petrescu. Daca nu esti el, opreste-te, ca te faci de ras!:)
Chiar ? Ca asa zici tu ? Care ti-e explicatia ? Sau ca asa zice turma ?
Eu nu zic ce zice Dan Petrescu zic ce vad si eu.

Johnny D
4th March 2023, 23:06
Pas de probleme ;)

Exact, cam asta e viata Rapidului, nici un pas fara probleme.

delaoltenia
4th March 2023, 23:11
"nici o problema", "fara probleme" :))

Johnny D
4th March 2023, 23:13
Nu intelegi franceza cum o inteleg eu sau parizianul, aici e problema ta, tre talent.:))

ciorbicafaristu
4th March 2023, 23:19
Chiar ? Ca asa zici tu ? Care ti-e explicatia ? Sau ca asa zice turma ?
Eu nu zic ce zice Dan Petrescu zic ce vad si eu.
Pai daca tu zici ca la faza penaltyului pt aradeni n-a fost fault si ca aradeanul e de vina ca s-a bagat in fata portarului, nu te pot acuza decat de subiectivism sau de nestiinta. Ai vazut cumva Sibiu-Arges? Farul-Craiolguta? Faze similare, de fiecare data s-a fluierat penalty. In plus, dintre toti cei care au comentat faza pe la tv si in presa si care probabil se pricep ceva mai bine la fotbal ca tine, n-a fost unul sa zica ca n-a fost 11.
P.S. Despre faultul de eliminare al lui Deac, nimic?

TZEFERU
4th March 2023, 23:35
Pai daca tu zici ca la faza penaltyului pt aradeni n-a fost fault si ca aradeanul e de vina ca s-a bagat in fata portarului, nu te pot acuza decat de subiectivism sau de nestiinta. Ai vazut cumva Sibiu-Arges? Farul-Craiolguta? Faze similare, de fiecare data s-a fluierat penalty. In plus, dintre toti cei care au comentat faza pe la tv si in presa si care probabil se pricep ceva mai bine la fotbal ca tine, n-a fost unul sa zica ca n-a fost 11.
P.S. Despre faultul de eliminare al lui Deac, nimic?

Nu am zis ca nu a fost fault. Am zis ca poate ca nu a fost si oricum nu era asa de evident sau e acelasi lucru ?
Nu stiu faza cu Deac, nu am vazut meciul decat rezumatele ca eram la munca. Da-mi un link sa vad si iti spun.

Si a fost un meci recent ca o echipa s-a plans de un fault la mijlocul terenului care nu s-a dat si apoi a continuat faza si s-a marcat gol. La care a fost ? FCSB - Farul poate ?

delaoltenia
4th March 2023, 23:49
L’attaccante di Palermo, 26 anni, e arrivato in Romania a Craiova nel 2020 dopo una carriera che non era andata oltre la Serie D e ha fatto scalpore per essere stato l’attaccante italiano con piu gol all’attivo nel 2022. Dopo due anni a Craiova e stato ingaggiato dallo Steaua Bucarest con cui ha esordito anche in Europa League.
https://www.gazzetta.it/Calcio/Nazionale/04-03-2023/andrea-compagno-italia-dg-steaua-460502201582.shtml

STEAUA, Steaua, STEAUA, Steaua Bucarest!

ciorbicafaristu
4th March 2023, 23:58
Da, la Steaua-Viitorul s-a cerut fault de catre stelisti, la golurile 2 si 3 ale baietilor din camp. N-a fost nimic neregulamentar, la fotbal nu orice contact este fault, lucru valabil si pt faza de la Botosani pe care ne-ai dat-o exemplu. In schimb cand vezi piciorul unui jucator taiat de crampoanele adversarului nu poti sa cauti scuze, mai ales ca exista posibilitatea de a revedea faza.
Ca un rezumat, la CFR-UTA, Clujul a beneficiat de un penalty care n-a fost, a fost iertata de un penalty si de 2 eliminari. Toate greselile arbitrului in favoarea clujenilor. Si asta e abia inceputul.

TZEFERU
5th March 2023, 00:26
Da, la Steaua-Viitorul s-a cerut fault de catre stelisti, la golurile 2 si 3 ale baietilor din camp. N-a fost nimic neregulamentar, la fotbal nu orice contact este fault, lucru valabil si pt faza de la Botosani pe care ne-ai dat-o exemplu. In schimb cand vezi piciorul unui jucator taiat de crampoanele adversarului nu poti sa cauti scuze, mai ales ca exista posibilitatea de a revedea faza.
Ca un rezumat, la CFR-UTA, Clujul a beneficiat de un penalty care n-a fost, a fost iertata de un penalty si de 2 eliminari. Toate greselile arbitrului in favoarea clujenilor. Si asta e abia inceputul.

E cam exagerata analiza ta, meciul nu se mai desfasura la fel daca erau alte decizii. Adica vrei sa spui ca o eliminare in plus rezulta si a 2-a in mod automat ? De unde stii ? Si vrei sa spui ca Sapunaru nu a facut fault la Botosani ? Pai a trecut mingea de el si a oprit atacantul cu mana la impins efectiv inspre afara. Mai clar fault ca acela nici nu se poate, nu a avut treaba cu mingea. Au fost meciuri la CFR in trecut in care au fost jucatori care au avut piciorul rupt si scosi cu targa si nu a fost decat fault. Faze din astea se mai intampla la ciocniri involuntare sau vrei sa spui ca portarul de la CFR a intrat la jucator ? Daca te uiti atent la faza incet vei vedea ca atacantul de la UTA a intrat cu piciorul inainte cu talpa inainte spre portar si portarul a sarit sus si nu cu picioarele inainte, apoi a cazut si cel de la UTA s-a izbit de el. Repet portarul era in aer in cadere dar uita-te atent si nu superficial. Da, avut consecinte nefaste e clar accidente din astea se mai intampla in fotbal.

ciorbicafaristu
5th March 2023, 00:41
N-am de unde sa stiu cum s-ar fi desfasurat meciul, doar am scos in evidenta ca s-au facut greseli majore care ar fi putut fi corectate cu ajutorul var, toate in favoarea CFR-ului. Greseli care pot influenta atat clasamentul actual cat si pe cel viitor.
La faultul portarului nu conteaza daca a fost sau nu intentie, poate fi si din inertie cum a fost la Sibiu-Pitesti, este atac violent care pune in pericol integritatea adversarului, dupa orice manual de arbitraj din lumea asta era fault si eliminare.
Da, la Sapunaru la Botosani nu e fault.

TZEFERU
5th March 2023, 08:03
N-am de unde sa stiu cum s-ar fi desfasurat meciul, doar am scos in evidenta ca s-au facut greseli majore care ar fi putut fi corectate cu ajutorul var, toate in favoarea CFR-ului. Greseli care pot influenta atat clasamentul actual cat si pe cel viitor.
La faultul portarului nu conteaza daca a fost sau nu intentie, poate fi si din inertie cum a fost la Sibiu-Pitesti, este atac violent care pune in pericol integritatea adversarului, dupa orice manual de arbitraj din lumea asta era fault si eliminare.
Da, la Sapunaru la Botosani nu e fault.

Uita-te atent la video si vezi cum intra cel de la UTA cu talpa inainte spre portar in careul mic. Inainte de orice se putea da si fault la portar, intri cu talpa inainte la portar in careul mic. In fotbal sant faulturi, greseli neintentionate si accidente.
Dar faultul lui Sapunaru e fost de manual. Apoi greselile de la CFR au fost intr-un meci pt. 3 puncte daca o luam asa la Rapid in 2 meciuri consecutive afectand 6 puncte. Sant convins ca de faultul lui Sapunaru nici nu s-a pomenit.

ciorbicafaristu
5th March 2023, 11:16
Pai nu s-a pomenit fiindca n-a fost, dar tu tine-o pe-a ta. Rapid are bubele ei, din punctul meu de vedere e cea mai avantajata echipa de arbitraje in campionatul asta, dar in nici un meci de pana acum n-a fost asa hotie la drumul mare ca in meciul vostru cu UTA.
Bun, deci a fost fault la portar...si zici ca nu esti Dan Petrescu?:)

Johnny D
5th March 2023, 17:18
Si Craiova ne depaseste imediat.
Locu 5 pt Mutu anu asta mai mult ca sigur.
Sa te speli cu el pe cap Angelescule, ca tu l-ai pus pe Niculae care l-a adus!

Nici o problema, daca vrei sa dai bani mult mai multi decat ai fi dat cu Shumudik pentru reusite mult mai putine, cu progres mult mai anevoios. Asa da plan de afaceri.:))

Pe de alta parte, doar asa putem sa avem 8 sezoane la rand cu progres de la un sezon la altul, daca si anul asta ne kkm pe noi si ratam toate obiectivele (cupa deja fiind ratata), ca anul trecut, dar facem 7 la rand. Mutu fiind responsabil de ambele!;) Precum si cei care l-au adus, si cei care i-au adus pe cei care l-au adus.:))

ciorbicafaristu
5th March 2023, 19:17
Ba, lasand la o parte valoarea lui Sumudica, care in opinia mea nu se ridica la nivelul unei pretendente la titlu in 2023, tu chiar o vezi pe doamna Diana aparand in poza de prezentare langa un taran coclit ca ala?

iulian_1976
5th March 2023, 20:52
Rapid este peste Craiova lui Rotaru o sa se vada in play-off, Ivan a salvat echipa de cateva ori...vine UTA o sa se vada nivelul.

Anul asta multe echipe pot ataca CFR-ul si sa-i detroneze, Farul pare mai hotarata, nimic nu este pierdut pentru Rapid, FCSB

ciorbicafaristu
5th March 2023, 20:55
Ce argumente ar avea Rapid sa detroneze CFR? :)

ciorbicafaristu
5th March 2023, 22:14
3.1 cota CFR-ului maine, Sepsi favorita conform cotelor.😎

delaoltenia
5th March 2023, 22:40
bravos uta, mai merge unu! :ok:

dragos pop s a pisat pe vedetele ciobanului si implicit pe cioban. mori fmm de gaozar cu ifose de mare antrenor!

delaparis
5th March 2023, 22:46
FCSB nu vrea sa prinda Farul. Lasa pe CFR sa se ocupe :)

ciorbicafaristu
5th March 2023, 22:47
Daca as fi patron manager la Viitorul as pune la bataie 1 milion pe Rares Pop. Bun baiat, s-ar incadra bine in peisaj.

El Pistolero
5th March 2023, 22:50
Ce etapa bună era asta pentru Rapid... fmm Mutule cu jocul tău de rahat.

Am mai zis-o, asta e un sezon în care nimeni nu joacă mare lucru. Cel mai slab sezon pentru CFR. Se putea lua titlul sezonul ăsta cu câteva transferuri bune la Rapid și cu un antrenor decent.

Johnny D
5th March 2023, 22:53
Ce-a facut mUTA azi se numeste [/I]dus gunoiul din casa la tomberon[I]!:))

delaoltenia
5th March 2023, 23:15
rezultat mincinos, scorul corect 5-1.

ciorbicafaristu
5th March 2023, 23:15
S-a strans lupta pt locul 3. :))

delaoltenia
5th March 2023, 23:31
cplm a ajuns clubul asta? Steaua moare pe zi ce trece, nu zic asta la suparare, mai pierzi, mai castigi, nu conteaza asta, dar modul asta in care se desfasoara lucrurile te scarbesc. o cloaca de infractori, in frunte cu infractorul suprem, conduce cea mai mare echipa din tara!
fmm GgB, sper sa apuc ziua in care ma pis pe mormantul tau...

Johnny D
5th March 2023, 23:43
O data la 3 luni, maxim de 4 ori pe an: de acord cu Dario!:ok:


S-a strans lupta pt locul 3. :))

Acolo ajungeti si voi in curand.;)

delaparis
5th March 2023, 23:44
Am mai spus si repet, Becali se joaca cu clubul asta de parca e funny diverstisment personal. Pana acum avea locul 2. De acum va avea probabil locurile 3, 4 sau poate chiar retrogradare in urmatorii 10 ani. Becali, personal, se va autodistruge. Din pacate va duce cu el clubul si istoria clubului Steaua.

ciorbicafaristu
5th March 2023, 23:54
Acolo ajungeti si voi in curand.;)
Care voi, Gogaie? :)

Johnny D
6th March 2023, 00:15
Viitoro-Faruc, suporter fara identitate.:)

Capitanu.Burcea
6th March 2023, 12:26
Nu va lasati dusi de nas de bila rosie de pe fleș, arbitrajul din repriza a 2-a a demonstrat ca Rapidul e o forța, creste, va fi Demogorgonul ligii 1 intr-o perioada f scurta 👍

Capitanu.Burcea
6th March 2023, 13:53
Pana la urma i s-a infundat antrenorului din sufragerie, prea ii iesisera toate, ca la Coverciano.

Corect, Leo Strizu nu era antrenor, dar importanta lui in angrenajul mistic al poporenilor era covarsitoare. Strizu era ca firul de ata rosie purtat la chiloti, sa nu te deoache babele. Cum nu l-ai purtat, cum au inceput sa te largeasca din priviri (si nu numai) toti tractoristii de teapa lui Paul Anton si Gheorghe Balint.

A fost e etapa distractiva, e tot ce poti pretinde de la superliga romana pt moment.

PS. Ba, nici acum nu imi iese din cap arbitrajul lui Flueran, acest David Elleray romanesc :)) Cand ii auzi p-astia ca pe vremea ailanta s-a furat, s-a nenorocit, nu s-a dat un offside, un aut, un galben etc ti se deschide custurea in buzunar. Acum e bine, ma? Pai, in doo etape am avut niste furaciuni antologice, de pus in insectarul cu lighioane strivite cu tocul pantofului.

Johnny D
6th March 2023, 15:27
Nu va lasati dusi de nas de bila rosie de pe fleș, arbitrajul din repriza a 2-a a demonstrat ca Rapidul e o forța, creste, va fi Demogorgonul ligii 1 intr-o perioada f scurta ��

Te-ai prins si tu ca incepe iegemonia alb-visinie tocmai cand a apus alta tot alb visinie, si-acu o dai pe arbitraj, ca sa scoti cumva la liman situatia.:D

Johnny D
6th March 2023, 15:27
Nu va lasati dusi de nas de bila rosie de pe fleș, arbitrajul din repriza a 2-a a demonstrat ca Rapidul e o forța, creste, va fi Demogorgonul ligii 1 intr-o perioada f scurta 👍

Te-ai prins si tu ca incepe iegemonia alb-visinie tocmai cand a apus alta tot alb visinie, si-acu o dai pe arbitraj, ca sa scoti cumva la liman situatia.:D

ciorbicafaristu
6th March 2023, 16:24
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/alerta-la-casele-de-pariuri-ce-se-intampla-inainte-de-sepsi-cfr-cluj-690035.html#comentarii

Cum e domn' inginer? 3.15 acum la Betano pt victoria Clujului. Ai curaj sa-ti pui salariul pe clujeni?

Johnny D
6th March 2023, 17:36
Fara egal 2, cota 2.10. Ma multumesc.

El Pistolero
6th March 2023, 18:59
E posibil sa fie un blat ordinar, CFR sa dea meciul acum, cu promisiunea celor 6 puncte în play-off din partea ungurilor.

ciorbicafaristu
6th March 2023, 19:12
Nu e vorba numai de 6 puncte, ci si de faptul ca ar avea un aliat care ar putea incurca contracandidatele. Cu Mititica in playoff CFR ar fi singuri impotriva tuturor.

Capitanu.Burcea
6th March 2023, 20:57
Pai, unde era presa anul trecut, la blatul ordinar dintre aji si fekali, care a calificat Slujitorul in play-off? A, exact, se prostitua in schimbul click-urilor de la poporeni 🤣 Acum, ce sa vezi, cata vigilenta pe acesti paladini de la gesepe, baga-le-as pla in gura de slugi! Macar sa fie blat, sunt destui interlopi in play-off, ce sa mai caute inca unul? Nu e vorba, jegul de booveni a fost corect pana acum, insa indivizi de teapa asta au un barometru moral fragil. Asa cum l-a dat pe Compagno, poate sa dea si punctele. Puntea e deja creata.

Capitanu.Burcea
6th March 2023, 21:03
Si iata ca Yuri egaleaza, biletul de 5 lei al lui Gioni, cota 4500, prinde viața. Si gesepe ne suge de carici.

Oare sa fi jucat si Nelutu aceasta cota de 3.20? Ar fi chiar jmeker 👍

Johnny D
6th March 2023, 22:04
2-2, nu e vb. de nici un blat. Cum ma asteptam, se joaca pe bune, care pe care.
E simplu: cine da golul 3, castiga, ori nu castiga nimeni.

ciorbicafaristu
6th March 2023, 22:32
Da, la cum s-a jucat si eu cred ca n-a fost blat. Iar alta concluzie pt mine e ca la ce joaca clujenii in ultimul timp nu-i mai vad asa mari favoriti la titlu.

Johnny D
6th March 2023, 23:41
Vezi? D-aia te acoperi la egal, daca nu esti prea lacom.;)