PDA

View Full Version : Etapa 27 2022/2023



delaparis
15th February 2023, 22:01
Vineri, 24 februarie

Ora 18.00 FCU Craiova 1948 - CS Mioveni
Ora 20.30 UTA Arad - FC Farul Constanța

Sâmbătă, 25 februarie

Ora 14.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Hermannstadt
Ora 17.00 Universitatea Cluj - FC Botoșani
Ora 20.00 FC Rapid 1923 - Chindia Târgoviște

Duminică, 26 februarie

Ora 17.45 FC Voluntari - Universitatea Craiova
Ora 20.30 FC Argeș - FCSB

Luni, 27 februarie

Ora 20.00 Petrolul Ploiești - CFR 1907 Cluj

LazioRoma
24th February 2023, 19:59
FCU de play off

ciorbicafaristu
24th February 2023, 20:45
Mda, iar se multumeate domnul Gheorghe cu egal.

Capitanu.Burcea
24th February 2023, 20:53
Cand se uita Hagi cu spatele la meci, gesticuland spre angajatii lui de pe bancă, iti dai seama ca va fi un meci foarte greu pentru Slujitorul 😀

ciorbicafaristu
24th February 2023, 21:10
De multe ori isi face singur meciul greu. Cand incepi cu Sali titular inseamna ca accepti din start ca vei juca 10 contra 11.

LazioRoma
24th February 2023, 21:31
il scoate la pauza...

LazioRoma
24th February 2023, 21:35
nu am
inteles niciodata convocarea la nationala a lui sali...

Johnny D
24th February 2023, 21:38
Faristii cotropesc forumul!:o:


Ai de plm, haide Shucule, baga shocu-n ei!:ciocan:

LazioRoma
24th February 2023, 22:17
la scos si ce bine a facut :)))

ciorbicafaristu
24th February 2023, 22:33
A 2a deplasare la rand cu penalty clar neacordat, de data asta umflatul ala care a tras pt giuleateni la meciul cu CFR.

delaparis
24th February 2023, 22:39
Deci tot Farul pe primul loc si dupa etapa asta.

LazioRoma
24th February 2023, 22:43
putina japca la penalty clar la alibec...

Johnny D
24th February 2023, 22:46
Sunteti enervanti, putina japca din cand in cand nu strica.:D

delaparis
24th February 2023, 22:48
Pai da. Poate facem ca Real Madrid pana la urma :D

ciorbicafaristu
24th February 2023, 22:49
Poate ar fi momentul sa dea si Kirața un comunicat.

Johnny D
24th February 2023, 22:50
Noi n-am dat niciodata cand am castigat. Si am dat destule.;)
E putina cretinitate sa te plangi cand castigi.:rolleyes: Si-n deplasare.:rolleyes:


Pe noi ne-au furat si acasa.:))
Apoi a fost meciul cu CFR, comunicatul a functionat.:):ok:

ciorbicafaristu
24th February 2023, 22:59
Tocmai, dupa o victorie trebuie sa faci scandal, la infrangere te acuza altii ca-ti cauzi scuze.
Daca nu te superi, in care meci ati fost voi dezavantajati? (vorbesc de Rapid, nu de celelalte 10 echipe pe care le sustii din nastere)

Capitanu.Burcea
24th February 2023, 22:59
Farul, daca valoare, a demonstrat tuturor.

S-a tinut frumos pe picioare Mazilu la faza aia. Un jucator care nu prea exista in liga 1 pana acum o luna. Daca era Penis Man cadea in careu, cu fractura la singurul lui neuron. Ala tatuat. Asa se ducea un right back winger cu coae. Poate ii spune cineva familiei Sefer cum se face, ca de pretentii si bașini nu o intrece nimeni. Auzi, ba, e putin 11 mii pe luna! 🤣 'va-n gura sa va fut de ratalai!

Johnny D
24th February 2023, 23:00
Tocmai, dupa o victorie trebuie sa faci scandal, la infrangere te acuza altii ca-ti cauzi scuze.
Daca nu te superi, in care meci ati fost voi dezavantajati? (vorbesc de Rapid, nu de celelalte 10 echipe pe care le sustii din nastere)

:))

I will not dignify this with a response.:D

ciorbicafaristu
24th February 2023, 23:07
Hai lasa, nu mai cauta, iti zic eu...una singura, un gol anulat aiurea al lui Popou ala. Atat. Putin ca sa ajungi sa-ti pui fustele-n cap.

Capitanu.Burcea
24th February 2023, 23:14
Da, cu Mioveni. Ce comunicat iesea atunci daca nu marca ala in final. I pak mudromu i plemenitomu i cistitomu, Neacșa de la Mobexpert ne facea varza pe noi, ********ii, departamentalii care au impiedicat Rapidu' sa parvina.

Johnny D
25th February 2023, 01:08
Eh, a mai fost unu, nu mai stiu care dar a fost, plus Mioveni de 2 ori = 3 = 3 comunicate.;)


CFR e doar unul singurel.:)

iulian_1976
25th February 2023, 02:31
Adrian Mazilu 17 ani faina faza :ok:

Capitanu.Burcea
25th February 2023, 13:57
Eh, a mai fost unu, nu mai stiu care dar a fost

Titlul nerecunoscut din 1943-1944, evident 👍

Johnny D
25th February 2023, 16:20
Eh, nu mai stiu ca ma concentrez pe Arsenal sezonu asta, am mai spus-o.
La Arsenal iti zic fiecare meci cu ce-am avut, am fost furati in 3 meciuri cu japca VAR cu tot.
Si au fost 2 meciuri unde VAR a judecat pentru noi, dar au fost pentru noi fazele alea oricum.

Rapid e pielea pwlii, n-are sens sa te stresezi pentru o echipa care nu stie juca fotbal decat contra-atac, e la inceput proiectul si mai dureaza un an pana sa produca fotbal, parerea mea. Un an ar fi bine, doi ani in mod normal. In 2 ani nici nu ma gandesc sa nu ne batem cu CFR la titlu si sa fim distantati clar de locul 3. Altfel Shucu nu stiu ce rol isi are.

ciorbicafaristu
25th February 2023, 16:28
:))
In 2 ani CFR s-ar putea sa fie istorie.

Johnny D
25th February 2023, 17:03
Pai atunci nu vreau rivali, vreau iegemonia alb-visinie sa continue, doar ca de data asta cu echipa corecta.:)

ciorbicafaristu
25th February 2023, 17:38
In 2 ani, daca totul va decurge conform planificarii, Hagi se va muta pe stadion nou in Constanta. Din momentul ala echipa lui va fi una care se va bate regulat la campionat.

Johnny D
25th February 2023, 17:46
Va fi interesant daca ambele proiecte ajung sa fie cat de cat pe-aproape cu ce se spera.

Oricum important e sa nu lasam spurcaciunea sa nici nu miroase sanse la titlu.

El Pistolero
25th February 2023, 21:02
Hai Mutule cu încă un 0-0. Dacă nici cu om în plus nu ii bați pe ăștia...

Johnny D
25th February 2023, 21:18
Intra foca in sfarsit sa le arate impotentilor astora cum se face o faza de gol.:mda:

ciorbicafaristu
25th February 2023, 21:31
Ce bagabonteala! :)

Capitanu.Burcea
25th February 2023, 21:31
Cele doua comunicate de saptamana asta au ajuns la destinatie. Recital Chivulete, 3 puncte care pluteau in aer de cand a pus Sucu ultima virgula in scrisoarea a 3-a de la Lascaresti.


Ce bagabonteala! :)

Pe vremea ailanta, un albitraj ca asta costa vreo 600 de sticle cu sampanie.

Azi e cum se spunea inainte cand jucam fotbal in spatele blocului: natura :D

El Pistolero
25th February 2023, 21:33
Noroc cu penalty ca altfel se juca pana mâine fără sa dea gol Rapid.

Johnny D
25th February 2023, 21:36
Ne-am calificat in play off!/hello


Jalnica echipa.:jerk:


Si cred ca e si meritul antrenorului, in buna masura.:sneaky:


Ce bagabonteala! :)

Sa nu exageram, ne-a refuzat un penalty de 50-50 in prima repriza.
Asta a fost de 70-30, normal ca l-a dat.

Capitanu.Burcea
25th February 2023, 21:40
o echipă cu jucatori valoroși...un antrenor tânăr cu idei de joc modern, un eclimat de stabilitate și echilibru la nivel economic și organizatoric.

/hello


Ne așteaptă o primăvară plină de suspans și adrenalină. Avem șansa noastră de a arătă că putem să fim la fel sau chiar mai buni decât oricare dintre competitorii noștri din play-off.

/hello

ciorbicafaristu
25th February 2023, 21:44
Cele doua comunicate de saptamana asta au ajuns la destinatie. Recital Chivulete, 3 puncte care pluteau in aer de cand a pus Sucu ultima virgula in scrisoarea a 3-a de la Lascaresti.



Pe vremea ailanta, un albitraj ca asta costa vreo 600 de sticle cu sampanie.

Azi e cum se spunea inainte cand jucam fotbal in spatele blocului: natura :D

A avut de la cine sa invete, pui de folclorista!

Capitanu.Burcea
25th February 2023, 21:52
Poate e frustrant pentru unii sa vada ca azi fac si altii ce faceai tu acum 15 ani, dar eu va spun sincer ca imi pare bine :D

Johnny D
25th February 2023, 22:08
o echipă cu jucatori valoroși...un antrenor tânăr cu idei de joc modern, un eclimat de stabilitate și echilibru la nivel economic și organizatoric.

/hello


Ne așteaptă o primăvară plină de suspans și adrenalină. Avem șansa noastră de a arătă că putem să fim la fel sau chiar mai buni decât oricare dintre competitorii noștri din play-off.

/hello

Pai acuma ce era sa zica "Scopul nostru era sa ne calificam in play off, scop atins, sa vina banii la baieti! Daca in play off suntem carne de tun, asta este! Li s-a mai intamplat si altora care n-au fost promovati cu un sezon si jumatate inainte si n-a murit nimeni!"?:))

Johnny D
25th February 2023, 22:24
Ce mi se pare interesant e ca avem golaveraj mai bun decat WCSB. Inseamna ca nu suntem chiar atat de pielea pwlii, daca echipa poporului e mai slaba per total in goluri decat noi.:thinkso:


Adica om fi noi slabi, dar mereu gasesti pe altii mai slabi daca te uiti bine.:)

ciorbicafaristu
26th February 2023, 10:39
Ce-ai facut Gogâie, te-ai ***** in ventilator?

https://www.g4media.ro/incendiu-la-spitalul-judetean-zalau-focul-s-a-manifestat-la-un-ventilator-dintr-un-grup-sanitar-12-pacienti-si-o-asistenta-s-au-autoevacuat.html

delaoltenia
26th February 2023, 10:50
mai pe seara, fix la orele 20:00, meci cu antrenorul GgB! :D
o #uita cu lamaita ciobanului capitalist!

Johnny D
26th February 2023, 12:00
Ce-ai facut Gogâie, te-ai ***** in ventilator?

https://www.g4media.ro/incendiu-la-spitalul-judetean-zalau-focul-s-a-manifestat-la-un-ventilator-dintr-un-grup-sanitar-12-pacienti-si-o-asistenta-s-au-autoevacuat.html

Daca in anul 2023 exista persoane platite cu multe zeci de milioane care nu stiu ca orice motor trebuie oprit din cand in cand... bine ca stiu respira fara manual de instructiuni.;)

Capitanu.Burcea
26th February 2023, 13:19
Pt urmatorul comunicat, sa se foloseasca urmatoarele ingrediente: penalty golanesc, opțai la golul 2, carton oranj la Emmers, min 5. Dupa aia, da, se pot folosi si celelalte: joc modern , antrenor cu metode, conditii optime, galerie cu renume 😆

Johnny D
26th February 2023, 13:25
Lasa ca te-ai bucura daca Emmers ar pune talpa pe capu unui spurcat in play off.
Ai arunca comunicatele in aer.:evil:


Nu in minutu 5, in minutu 95 desigur, dupa ce i-ai spart si pe tabela. Of course.:))

ciorbicafaristu
26th February 2023, 16:58
Pt urmatorul comunicat, sa se foloseasca urmatoarele ingrediente: penalty golanesc, opțai la golul 2, carton oranj la Emmers, min 5. Dupa aia, da, se pot folosi si celelalte: joc modern , antrenor cu metode, conditii optime, galerie cu renume 😆
Asta-i farmecul vietii, cand e pt ei.:)

Johnny D
26th February 2023, 19:30
Deci de asta ziceai Ciorbicus ca doar intre noi si ZeceSB se da lupta la locu 4.
Pai in atare circumstante Craiolgutza clone inca nici nu e calificata in play off 100%.
Le-ar mai trebui 1p daca Craiova cea adevarata si-ar primi punctele inapoi si ar bate tot.


Cum ar fi?:))
Nu stiu cum stau la directe, cred ca clona sta mai bine, deci e calificata pana la urma.
Voluntariu e taticutzul lor. Asta e, toata lumea are pe cineva. La multi inainte!:ok:


Oricum din perspectiva Rapidului, cu cat mai putine "Craiove" in play off, cu-atat mai bine.
Pe Giulesti nu ne-a batut nimeni in ultimele 2 sezoane in Liga 1, doar Mititelu si inca de 2 ori!
Viata chiar nu are farmec cand jucam cu astia, e pur si simplu de cosmar. Taticutzu nost.

Capitanu.Burcea
26th February 2023, 19:56
Cum trece de Colonesti, Olgutoaia incepe sa semene la joc cu antrenorul ei destoinic. Ca si Rapid, cand iese din sectorul 6 al capitalei. Apanajul echipelor mici: coioase in enclavele de acasa, costelive, rapciugoase in deplasare.

Capitanu.Burcea
27th February 2023, 21:29
Șut Adrian, unul dintre putinii fecebesisti onesti, cu apucaturi de fotbalist. Mi se pare acelasi tipar de jucator cumva introvertit, de bun simt, care la fcbs e extrem de rar. De pe vreme unor Nesu si Ogararu nu am mai intalnit un asa caracter.

Straton, in schimb, trebuie lapidat cu flegme. Iesi la pensie, rapciuga! Cum ar spune Tudose daca era aici, ti-ai batut joc de un oras intreg 🤣

Johnny D
27th February 2023, 23:34
:))

Novac
28th February 2023, 22:15
acum chiar ca razi ca Mutalaxxxx!

:)