PDA

View Full Version : Etapa 25 2022/2023



delaparis
28th January 2023, 00:33
Vineri, 10 februarie
Ora 17.00 Universitatea Cluj - CS Mioveni
Ora 20.00 Rapid – FCU 1948

Sâmbătă, 11 februarie
Ora 14.30 UTA Arad - FC Botoșani
Ora 20.00 Universitatea Craiova - CFR Cluj

Duminică, 12 februarie
Ora 17.00 FC Argeș - Farul Constanța
Ora 20.00 FC Voluntari - FCSB

Luni, 13 februarie
Ora 17.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Chindia Târgoviște
Ora 20.00 Petrolul Ploiești - FC Hermannstadt

Johnny D
10th February 2023, 20:07
Nici o treaba cand jucam cu astia...

Fug aia prin careul nostru singuri si restu stau plantati ca pe plantatie...

Capitanu.Burcea
10th February 2023, 20:42
Toata lumea asteapta cursa de 80 de metri a lu' Onea. Aia care l-a propulsat la Man City, etapa trecuta.

ciorbicafaristu
10th February 2023, 20:50
Eu astept penaltyul ala izbavitor, dar vad ca rapizii nici nu calca prin careu. Plm, iar schimba Ionica echipele dupa meciul asta.

El Pistolero
10th February 2023, 20:51
Veche problema asta la Rapid, dacă iau gol primii, nu mai revin. Joc modest, fără idei. Sper măcar la un egal.

Tyler Durden
10th February 2023, 20:53
Numai cu un miracol mai putem lua un punct. Nu am mai văzut de foarte multa vreme echipa asta sa joace atât de jalnic.

Johnny D
10th February 2023, 21:19
Eu astept penaltyul ala izbavitor, dar vad ca rapizii nici nu calca prin careu. Plm, iar schimba Ionica echipele dupa meciul asta.

Pai tot timpul am fost cu Arsenal sezonu asta, am zis.
Astia-s prea desculti, doar ca am mai sperat si eu cand am vazut ceva.:))


Bine ca nu ne-ntalnim cu astia in play off, ne-au scos fotbalul din cap in ultimii 3 ani.:rolleyes:


Echipele le vom schimba in vara, daca vrei sa iei titlu, iti trebuie minim 5 titulari, deci jumatate de echipa out. Altfel vom fi tot doar echipa de play off si atat.

Capitanu.Burcea
10th February 2023, 21:52
Cum sa mai joci, daca toata saptamana auzi ca esti la acelasi nivel cu Walker si Cucurella!? Mai ai ceva de demonstrat, ce **** mea? 😆

delaoltenia
10th February 2023, 22:04
2 la 1 ptr "U", jale mare in studioruile de tembeleziune, jale mare in satra :D

mooie crapid, mooie GgB!

delaparis
10th February 2023, 22:04
Sunt singurul care a vazut blat aici?

ciorbicafaristu
10th February 2023, 22:07
Daca face si Voluntariul inca o boacana mi-e frica ca ne ucid astia playofful ala superechilibrat inainte sa inceapa. :))

Tyler Durden
10th February 2023, 22:10
Sunt singurul care a vazut blat aici?

Nu cred, sincer. Preferam sa ne bata FCSB, decât cei mai prosti dintre romani.

delaparis
10th February 2023, 22:19
Este cam ultima etapa unde se mai poate umbla la rezultate. CFR a batut pasul pe loc in etapa trecuta deci nu s-au distantat.
Pt Craiova sunt bune alea 3 pct ca sa fie la adapost de zona periculoasa. Nu cred ca se bat ei la pleiof, dar sigur se uita in spate.
Rapid ramane in cursa desi nu cred ca se bat la titlu. Vor Conference ... parerea mea.

ciorbicafaristu
10th February 2023, 22:26
E greu sa prinda Conference, eu ii vad pe stelisti favoriti pt baraj.

delaoltenia
10th February 2023, 22:26
lacrimi si durere! suferinta uriasa in julesti, la fel ca bucuria tuturor romanilor CURATI ( a se citi mai putin bronzati ) . :happy

julesteni, julesteni, ###### #### la olteni!

Capitanu.Burcea
10th February 2023, 22:39
Rapid nu bate Craiova fara leu de cand au promovat ambele :D Rapid a fost retrogradata de Craiova cu leu (pe teren, Gioni) dupa un 2-1 in Giulesti. Sau 3-2, nu e asa important. Rapid a pierdut un campionat la Craiova. Daca nici ăsta nu e inceputul, mijlocul si inca continua :D al unui adevarat complex, nu stiu care mai este.

Ess
11th February 2023, 00:24
Nu am mai văzut de foarte multa vreme echipa asta sa joace atât de jalnic.

"structural", rapidul e bine, dar aveti, in plm, rabdare!!!!
tineretea mi-am petrecut-o la matineu in gruia si n-am tusit deloc.

calm, ca vine si momentu'!!! :ok:

Johnny D
11th February 2023, 00:54
Rapid nu bate Craiova fara leu de cand au promovat ambele :D Rapid a fost retrogradata de Craiova cu leu (pe teren, Gioni) dupa un 2-1 in Giulesti. Sau 3-2, nu e asa important. Rapid a pierdut un campionat la Craiova. Daca nici ăsta nu e inceputul, mijlocul si inca continua :D al unui adevarat complex, nu stiu care mai este.

Mai toata lumea are un complex. Exceptiile sunt putine.


"structural", rapidul e bine, dar aveti, in plm, rabdare!!!!
tineretea mi-am petrecut-o la matineu in gruia si n-am tusit deloc.

calm, ca vine si momentu'!!! :ok:

Am zis asta inainte de sezon, Rapidul e cu 2 ani in spatele lu Arsenal.;)
Dar Superliga asta nu e Premier League.:))
Adica se poate lua titlul si cu 1 an mai devreme, daca stii sa aduci jucatori de calitate.

delaparis
11th February 2023, 21:59
CFR vrea sa mentina interesul pt pleiof. Lasa Farul pe primul loc si da o mana de ajutor oltenilor. :)

ciorbicafaristu
11th February 2023, 22:16
Presiune mare pe Hagi maine. Devine interesant.:)

El Pistolero
12th February 2023, 00:36
Slab campionat făcut de CFR.
Cu 3-4 transferuri bune făcute în vară, Rapidul lua titlul anul asta. S-a ratat o șansă mare sezonul ăsta.

delaoltenia
12th February 2023, 06:41
Cu o singura exceptie, nici o echipa din liga lui burleanu _dancu_si secu. nu merita castigarea acestui campionat. Exceptia poarta numele GHEORGHE HAGI, antrenor la Farul Constanta.

Tyler Durden
12th February 2023, 13:00
"structural", rapidul e bine, dar aveti, in plm, rabdare!!!!
tineretea mi-am petrecut-o la matineu in gruia si n-am tusit deloc.

calm, ca vine si momentu'!!! :ok:

Nu e vorba de clasament, nici macar de U Craiova, eram nervos doar de faptul ca juiseaza gibonii nationalisti din peluza surd.

ciorbicafaristu
12th February 2023, 18:05
La Pitesti e genul de meci in care o echipa are o multime de faze de poarta si adversarul da gol la prima ocazie. S-a miscat bine echipa din camp, sper sa fie calm gheorghe si sa nu faca echipa praf la pauza.

ciorbicafaristu
12th February 2023, 19:00
Bun rezultat, daca era un arbitru la var si nu piszda aia de Fesnic ar fi fost poate si mai bun.

delaparis
12th February 2023, 19:03
Pacat ca nu s-au distantat in frunte acolo

ciorbicafaristu
12th February 2023, 19:15
Machidonii au o vorba...putinu cu putinu se face multu.:)

delaoltenia
12th February 2023, 21:03
La pauza Steaua conduce la Voluntari. In mitanul secund mi-e frica de GgB!

ciorbicafaristu
12th February 2023, 21:45
Baaaaa, sa va iau var-ul in sfanta paula!

delaoltenia
12th February 2023, 22:00
egiuma :D a scapat de rosu!

ciorbicafaristu
12th February 2023, 22:08
Lolek si bolek...Petrescu si Barbu, cuplul care a n-a vazut penalty-ul Clujului in meciul cu Giulestiul. Eu nu stiu ce ar mai trebui sa faca jigodiile astea ca sa fie scoase din arbitraj.

Johnny D
12th February 2023, 22:44
Scarboasa etapa, scarboasa de-a dreptul.
Speram sa scapam de amintirea ei cat mai curand posibil.

Capitanu.Burcea
13th February 2023, 18:22
Petrescu a fost accesat si de kefere, dar nu spune nu nici oierului. Barbu, il stim, etapa 1, meci oile cu U Cluj, eliminare in min 2 la Serban si el da galben, la misto. Doua jeguri fe-ce-besizde.

Sa nu uitati ca oierul a furat din min 2 al acestui campionat, o mizerie absoluta 👍