PDA

View Full Version : Etapa 24 2022/2023



delaparis
25th January 2023, 23:59
Vineri, 3 februarie
(17.00) Chindia Târgoviște - UTA Arad
(20.00) FC U Craiova 1948 - Universitatea Cluj

Sâmbătă, 4 februarie
(14.30) FC Hermannstadt – FC Argeș
(20.00) FC Rapid 1923 - FC Voluntari

Duminică, 5 februarie
(15.30) CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
(21.00) CFR Cluj - FCSB

Luni, 6 februarie
(17.00) FC Botoșani – Petrolul Ploiești
(20.00) Farul Constanța - Universitatea Craiova

Johnny D
2nd February 2023, 09:44
Inca o victima pentru Giulesti.:evil:

Johnny D
4th February 2023, 08:24
mUTA se-ndreapta spre B. Urat.

De fapt, ce-mi pasa mie, am suflet de Bucurestean!:))

Johnny D
4th February 2023, 10:32
Cum n-a mai jucat pe mocirla, cum U Cluj a aratat cat fotbal stie: 0-5 cu o echipa sub ei in clasament! Ce ti-am zis Ciorbicule ca astia de joaca pe teren de semanat cartofi ar trebui retrogradati? Ala nu e fotbal si nici o garantie ca pot juca fotbal pe gazon bun, dimpotriva.:no:

ciorbicafaristu
4th February 2023, 11:57
Gogâie, concentrati-va pe fotbal si lasati scuzele. Dupa meciul de azi parca vad ca o sa se planga iar frustratel ca n-au iesit adversarii la joc.

delaoltenia
4th February 2023, 12:25
sunt in trecere p'acilea si bag sama ca m'aitza si o ia (din nou) in mufa! :D
revenind la fotbal (on topic :D ) , mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni!

delaoltenia
4th February 2023, 12:26
:ok: mooie GgB!

ciorbicafaristu
4th February 2023, 15:29
Incredibil ce penalty-uri primeste Sibiul! Cu Hagi plonjon cu capul in piciorul fundasului care degaja, acum portarul primul la minge si din inertie piciorul i se opreste pe piciorul fundasului. Bine ca nu i-a dat si rosu, ca putea sa interpreteze si ca atac periculos.:))

Clau7_D
4th February 2023, 15:36
A fost penalty clar, nu mai postați sub influența băuturilor alcoolice :)

Clau7_D
4th February 2023, 15:37
Salutări de pe frumosul stadion :D

ciorbicafaristu
4th February 2023, 15:53
Daca sunteti baieti destepti angajati vreo 4-5 atacanti kamikaze care sa se arunce meci de meci in picioarele fundasilor si luati campionatul. :)

Tyler Durden
4th February 2023, 21:18
Bummm Eeeee

ciorbicafaristu
4th February 2023, 21:40
Da, frumos. Cand e, e! :)

El Pistolero
4th February 2023, 21:46
Acum ar fi perfect doua egaluri între cele 4 echipe din top 5 si Rapid ar câștiga 2 puncte fata de toate 4 echipe. :D

delaparis
4th February 2023, 22:14
Pai da. Maine rapidistii vor fi stelisti de mici :D

Tyler Durden
4th February 2023, 22:48
Nu știu alții cum sunt, dar nu o sa fie cazul meu. Oricum, eu sunt ferm convins ca CFR va lua și acest campionat.

delaparis
4th February 2023, 23:44
Pt a 6-ea oara consecutiva? E cam mult ... parerea mea. :)
Sincer pt interesul campionatului sper sa castige maine FCSB. Daca pe final se bat 4 echipe pt titlu care vor fi in 2-3 puncte distanta, macar in meciurile directe nu vom avea blaturi. Adica nu vom avea aranjamente intre echipe... nu vorbesc de arbitrii :sneaky:

Johnny D
5th February 2023, 06:29
Gogâie, concentrati-va pe fotbal si lasati scuzele. Dupa meciul de azi parca vad ca o sa se planga iar frustratel ca n-au iesit adversarii la joc.

Aberatii, i-am spart. Prea iei de sus pe Rapid, cand Rapidul e peste jaful vostru de echipa care n-a promovat niciodata in Liga 1.

Dar nici nu m-am uitat la meci, am fost prea dezamagit de Arsenal, cel mai slab meci de vreo 8 luni incoace, de la meciul de la Newcastle de sezonul trecut. Asa cum am zis ma concentrez pe Arsenal, e greu Rapidul sa se poata bate la titlu cu CFR cand joaca doar pe Giulesti fotbal, in deplasare pilaf, sarbatoare la egal, penibil.

Si totusi, ca sa mai sper la titlu... poate un egal daca ar scoate azi WCSB-istii, dar in nici un caz sa nu bata. Asta cel mai putin, mai bine sa castige CFR de 1000 de ori. Dar... prefer un egal, ca sa fim si noi acolo cat de cat. Pentru ca minuni mai mari s-au mai vazut decat Rapidul sa ia un titlu intr-un astfel de campionat. Fix de centenar, dupa atatia ani.


sunt in trecere p'acilea si bag sama ca m'aitza si o ia (din nou) in mufa! :D
revenind la fotbal (on topic :D ) , mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni!

Bag deseama ca pe langa ca ai o echipa de kkt, ai si ochi pe masura.:))

Si data viitoare cand faci double post la 1 minut distanta un post de altul, baga la cap sa scrii mai mult de 2 cuvinte in postul urmator, ca sa nu fie 2 posturi de kkt la rand macar.:rolleyes:


A fost penalty clar, nu mai postați sub influența băuturilor alcoolice :)

Vorbesti totusi cu cineva care tine sa castige campionatul o echipa care joaca abuziv in Liga 1. Ce sa mai discutam de penalty-uri...:rolleyes:


Pt a 6-ea oara consecutiva? E cam mult ... parerea mea. :)
Sincer pt interesul campionatului sper sa castige maine FCSB. Daca pe final se bat 4 echipe pt titlu care vor fi in 2-3 puncte distanta, macar in meciurile directe nu vom avea blaturi. Adica nu vom avea aranjamente intre echipe... nu vorbesc de arbitrii :sneaky:

Mushca-ti limba, pentru interesul campionatului cel mai bun ar fi un egal, cum am zis. Si Tyler ar semna pentru asta imediat, ca si mine. Ca si orice om cu scaun la cap si sanatos la minte. Crezi ca daca se termina egal, va face cineva blaturi in play off? Tot acolo esti dar macar ZeceSB care ramane singura echipa din Univers ce si-a facut de rusine tara si suporterii ca sa piarda 0-10 intr-o competitie internationala oficiala cu o echipa cu buget inferior, ramane unde trebuie pentru binele natiunii si unde merita: in afara Europei.

ciorbicafaristu
5th February 2023, 10:49
Gogaie, ti-ai luat viteza...pune frana! Pana una alta dupa 2 meciuri, ambele in Giulesti, aveti un egal si o infrangere cu Hagi. Sa-ti aduc aminte cu ce echipa v-a batut? Cu copiii ba, cu copii de liceu, mi-ar fi rusine sa ma mai compar cu adversarii dupa o asa umilinta. :))

delaoltenia
5th February 2023, 12:50
Aberatii, i-am spart. Prea iei de sus pe Rapid, cand Rapidul e peste jaful vostru de echipa care n-a promovat niciodata in Liga 1.

Dar nici nu m-am uitat la meci, am fost prea dezamagit de Arsenal, cel mai slab meci de vreo 8 luni incoace, de la meciul de la Newcastle de sezonul trecut. Asa cum am zis ma concentrez pe Arsenal, e greu Rapidul sa se poata bate la titlu cu CFR cand joaca doar pe Giulesti fotbal, in deplasare pilaf, sarbatoare la egal, penibil.

Si totusi, ca sa mai sper la titlu... poate un egal daca ar scoate azi WCSB-istii, dar in nici un caz sa nu bata. Asta cel mai putin, mai bine sa castige CFR de 1000 de ori. Dar... prefer un egal, ca sa fim si noi acolo cat de cat. Pentru ca minuni mai mari s-au mai vazut decat Rapidul sa ia un titlu intr-un astfel de campionat. Fix de centenar, dupa atatia ani.



Bag deseama ca pe langa ca ai o echipa de kkt, ai si ochi pe masura.:))

Si data viitoare cand faci double post la 1 minut distanta un post de altul, baga la cap sa scrii mai mult de 2 cuvinte in postul urmator, ca sa nu fie 2 posturi de kkt la rand macar.:rolleyes:



Vorbesti totusi cu cineva care tine sa castige campionatul o echipa care joaca abuziv in Liga 1. Ce sa mai discutam de penalty-uri...:rolleyes:



Mushca-ti limba, pentru interesul campionatului cel mai bun ar fi un egal, cum am zis. Si Tyler ar semna pentru asta imediat, ca si mine. Ca si orice om cu scaun la cap si sanatos la minte. Crezi ca daca se termina egal, va face cineva blaturi in play off? Tot acolo esti dar macar ZeceSB care ramane singura echipa din Univers ce si-a facut de rusine tara si suporterii ca sa piarda 0-10 intr-o competitie internationala oficiala cu o echipa cu buget inferior, ramane unde trebuie pentru binele natiunii si unde merita: in afara Europei.

bolovane, cu tine discutia incepe si se incheie in (doar) doua cuvinte! mooie crapid! sau, amintindu l Hingheru..."sugi poola!" :D

delaoltenia
5th February 2023, 12:53
:D doar ptr cretinul forumului, fmm GgB + sloganul muncitoresc transmis de Hinhgeru!

Johnny D
5th February 2023, 14:18
:D doar ptr cretinul forumului, fmm GgB + sloganul muncitoresc transmis de Hinhgeru!

Sa-ti trimiti singur un mesaj, absolut hilar.:D


Gogaie, ti-ai luat viteza...pune frana! Pana una alta dupa 2 meciuri, ambele in Giulesti, aveti un egal si o infrangere cu Hagi. Sa-ti aduc aminte cu ce echipa v-a batut? Cu copiii ba, cu copii de liceu, mi-ar fi rusine sa ma mai compar cu adversarii dupa o asa umilinta. :))

Alea au fost antrenament, vedem in play off, cand se joaca cu coaie grele ce pot copiii tai.:)

ciorbicafaristu
5th February 2023, 21:11
Nu se gaseste nici un rapidist experimentat care sa taie nocturna in Gruia inca o data? :)

LazioRoma
5th February 2023, 21:55
joaca bine fcsb!

Johnny D
5th February 2023, 22:38
Un egal meritat ar fi, de-aia zic.

Johnny D
5th February 2023, 22:57
Mortii lor cu final de meci cu tot...:headbang:

El Pistolero
5th February 2023, 23:06
Petrescu mare idiot. Am știut ca asa face, intra cu autobaza și se mulțumește și cu un egal. Mă bucur totuși ca a luat o mwie. Joacă fotbal ba idiotule!

ciorbicafaristu
5th February 2023, 23:12
Domnu' instalator, fa-le bre o oferta la amaratii aia pt niste panouri solare si niste pompe de caldura, sa le mearga si lor degivrarea aia cum trebuie.

Numero Dieci
5th February 2023, 23:13
Petrescu mare idiot. Am știut ca asa face, intra cu autobaza și se mulțumește și cu un egal. Mă bucur totuși ca a luat o mwie. Joacă fotbal ba idiotule!

Fara fotbal a luat 5 campionate la rand.

De ce ar schimba acum?

Johnny D
6th February 2023, 09:42
Domnu' instalator, fa-le bre o oferta la amaratii aia pt niste panouri solare si niste pompe de caldura, sa le mearga si lor degivrarea aia cum trebuie.

Hai c-a fost cat de cat decent, fata de ce-am vazut pe alte stadioane.
Eu doar pentru mocirla as retrograda, acolo trag linia.
Incalzirea mai e cum e, dar sa n-ai nici drenaj functional = out.

Capitanu.Burcea
6th February 2023, 18:23
Singurul regret al etapei, ca nu a fost cutremur la turci si cand a jucat fcbs finala cupei corendon 😪

L-a facut mare Yeboah pe Tampitean, baiatul care a luat 10 de la Silkeborg. Si iar au explodat vidanjele si cotele de transferuri. Bineinteles ca Dan trebuie sa mai ia macar 7-8 de alde Krasniqi, care si aseara a fost bun, dar nu suficient.

Dr fiecare data cand face Crevedia o faza imi aduc aminte de Pîrțu, care l-a pierdut gratis pe acest jucator. Ocazie cu care bruma lui de expertiză la fotbal s-a dus pe pulă mai bine o ascultam pe nevasta-sa, care se pricepe chiar mai bine.

Un lucru bun, si-a inchis obloanele emisiunea de lins pe scrot a proarenei wecesebiste, unde afoni si melteni ca ioana clisma, ninonică si alti martalogi au dus țucalul echipei poporului. Chiar o emisiune de căcat. In conditiile cand Romania chiar nu are standard, astia reuseau sa fie mereu un pas mai jos, in inima cîcatului. Si asta timp de 10 ani, incredibil 🤮

Capitanu.Burcea
6th February 2023, 18:33
Bravo' lu' Rapid :D pentru, mi se pare, faza golului 2, care a fost o lucratura interesanta si, sper, premeditata. Se pare ca Rapid are pe teava si un fundas exceptional, ma rog, Cristi Ignat, care se spune ca va fi mare, macar la nivelul lui Niklas Sule. Deocamdata se considera ca e mic, nu e inca copt, ca deh, asa e la noi cu mentalitatea.

Dar, cand joaca bine, Rapidul arata bine :) Un 433 desenat limpede, o echipa de perspectiva pana nu ii vinde Sucu pe toti. Apropo, ca se intreba Ciorbi de ce vinde Rapid asa ieftin. Pai, pt ca lumea e deja in garda de la teapa cu Rares Ilie 🤣 Sefer ala e chiar slab, la Rapid toti sunt mai buni ca Sefer. Toti din meciul cu Voluntari. E si asta un reper 🤣

Numero Dieci
6th February 2023, 18:41
Ignat nu a jucat mai deloc,unde l-ai vazut ca sa-ti faci o parere de el?

El Pistolero
6th February 2023, 20:39
Ce penalty a făcut circarul de Arlauskis. :))

ciorbicafaristu
6th February 2023, 20:43
Domn' instalator, sa va aud, a fost penalty? Intre penalty-ul Sibiului si cel al baietilor din camp, pe care l-ati alege ca fiind corect acordat?

ciorbicafaristu
6th February 2023, 20:54
Bai nene, la ce a jucat Craiolguta in prima repriza as fi zis fara probleme ca-i blat...dar dupa ce am patit etapa trecuta, mai bine tac din gura.:))

Capitanu.Burcea
6th February 2023, 21:59
Nu e blat. Asa ar arata si Barcelona daca ar fi antrenata de o mizerie cum e acest nea coe.

Johnny D
7th February 2023, 10:54
Domn' instalator, sa va aud, a fost penalty? Intre penalty-ul Sibiului si cel al baietilor din camp, pe care l-ati alege ca fiind corect acordat?

Nu ma uit la carpe de echipe.

Johnny D
7th February 2023, 11:41
Traducere: n-am vazut meciul si nu suport nici Farul, nici Craiova clone.:D

Desi, prin comparatie cu WCSB sunt echipe adorabile.:))

ciorbicafaristu
7th February 2023, 12:32
Ups, se pare ca baietii de la Ovidiu vor primi drept de joc in cupele europene...nasol moment pt bucurestence.

Capitanu.Burcea
7th February 2023, 13:42
Acum imi dau seama ca Borza e copia relativ fidela, oricum pe acolo, a exceptionalului Josh Doig, de la Verona. De ultimul vom mai auzi, cu siguranta, e un left wing back cum numai fotbalul britanic poate slefui in academii. Il vad jucand la echipe coioase si atunci o sa va aduceti aminte sa beti o bere in cinstea mea 🤣 Sper ca si de Borza sa mai auzim. De Pitu, deja nu mai stim nimic. Se duce si ăsta la Lausanne? 🤣

Johnny D
7th February 2023, 16:40
Ups, se pare ca baietii de la Ovidiu vor primi drept de joc in cupele europene...nasol moment pt bucurestence.

Macar stim ca tre sa va dam pita pana scoateti limba, daca vrem sa ne luam respectul inapoi.

ciorbicafaristu
7th February 2023, 18:17
Gionica, eu nu sunt zgarcit, din partea mea va umplu de respect cat sa nu puteti cara! :)

Johnny D
8th February 2023, 18:38
Asa sa v-ajute Dumnezeu. Amin.:D

Capitanu.Burcea
10th February 2023, 18:10
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/var-arbitraj-greseli-clasament-cfr-cluj-fcsb-rapid-farul-universitatea-craiova-687583.html

Un articol interesant, pt care nu bagam mana in foc, dar ceva-ceva o fi la mijloc. Cfr si-a pierdut influenta, Rapid e cea mai avantajata :D Cum ar spune românul, lasa-i, ba, ca merita si ei, la cat au fost obiditi! 😊

Johnny D
10th February 2023, 19:23
:)