PDA

View Full Version : FARUL nu faru`



b3bito
5th December 2006, 17:24
pt toti baietii care tin cu farul si adversarii nostri
tin sa`i anunt ca echipa se numeste: FARUL:ok: NU faru,faru`:rosu:

sk8t3rool
5th December 2006, 20:58
:no: shi eu mai zic cateodata faru..in loc de Farul din graba...:headbang:

onlyfaru
5th December 2006, 22:38
tare as vrea sa te aud pe stadion cum strigi:"hai farul!". asa cum vad ca ai copiat "faru'" exista un apostrof care tine locul consoanei "l" pt ca este mut atunci cand srigi. oricum ideea este ca echipa nu merge ,si, galeria este firava, din alte cauze care merita intradevar discutate..... asa ca .........................FORZA FARUL:)/hello

b3bito
6th December 2006, 13:11
eu ma refeream cand scriem sa scriem coret,pe stadion este alta treaba.. ;) nu ai sa vezi ziare in care sa scrie faru`,sau ceva de genu...ai inteels ideea mea?si poti sa strigi si farul,forza farul forza farul,hai farul hai farul...etc.. ;)
dar asta arata ca nu prea dai prin galerie(scz daca gresesc)

Iron Maiden
9th December 2006, 23:40
pt toti baietii care tin cu farul si adversarii nostri
tin sa`i anunt ca echipa se numeste: FARUL:ok: NU faru,faru`:rosu:


Ai DREPTATE!!!!!!!!! toti scriu Faru!:rosu: nu FARUL... cum e corect!!! Si asta e lipsa de respect fata de Farul!:)

Iron Maiden
9th December 2006, 23:41
:no: shi eu mai zic cateodata faru..in loc de Farul din graba...:headbang:

Pai nu e corect! ........ :) E faruL!!!!! :)

tchibos
10th December 2006, 01:07
nu scriu toti Faru.. cauta tu la mine sa vezi in cate mesaje am scris Faru.. si eu am peste 4000 de postari.. curios e ca vii tu si in primele doua posturi tii teorii de conformitate si normalitate. orbesti despre respect Farul. Uita-te la ce ai scris la echipa favorita si apoi gandeste-te de ce ne zice tara "sclavii stelei" si apoi sa vorbesti despre RESPECT FARUL :mda:

Seahawk
10th December 2006, 12:38
Asta am vrut sa zic si eu tchibos...dar in fine, am mai discutat pe tema aia. Numai are rost...

Oricum, una e sa vorbesti si alta e sa scrii:)) de 'auzit' se aude faru... cand tot strigi haide faruu'... Dar am observat si multi comentatori sportivi, si jurnalisti...mai ales Ioanitoaia cum zice "Faru' Constanta' :mda:

b3bito
10th December 2006, 14:39
deci eu mi`am zis punctul meu de vedere,asta insemna respect...cand zici farul...

seahawk de cat timp esti in chicago?cum de ti cu farul?

terroristu
10th December 2006, 15:45
ai frate ce thread inutil... sterge-l te rog

Seahawk
10th December 2006, 16:33
b3bito sunt constantean :D sunt in chicago doar de 1 an, insa am plecat de acasa mai demult...am si jucat la farul, cand eram mai mic

Iron Maiden
10th December 2006, 17:15
nu scriu toti Faru.. cauta tu la mine sa vezi in cate mesaje am scris Faru.. si eu am peste 4000 de postari.. curios e ca vii tu si in primele doua posturi tii teorii de conformitate si normalitate. vorbesti despre respect Farul. Uita-te la ce ai scris la echipa favorita si apoi gandeste-te de ce ne zice tara "sclavii stelei" si apoi sa vorbesti despre RESPECT FARUL :mda:

Ce am scris la echipa favorita......... Farul si Steaua!!!! care-i problema???.......plus ca nu vb. doar de tine ci de faptul ca in general asa se scrie: Faru in loc de FaruL.....

sk8t3rool
10th December 2006, 18:58
ba in primu rand pe iron maiden il cunosc...e din bukale...e stelist, ce vrei, e un semn bun..k shi cei din Bucuresti..tin cu farul...pe de alta parte faristii din cta,care mai tin shi cu steaua sa isi dea foc...Forta Farul!!!/hello

tchibos
10th December 2006, 19:22
:o: exista si bucuresteni care tin cu Farul?.. maine poimaine o sa vad si dinamovisti din Bucuresti care tin cu Farul :evil:

terroristu
10th December 2006, 20:04
haha e stelist si tine si cu farul....il cun de pe net de o luna si gata sunteti tov de cruce....pariez ca tu de akm incolo o sa tii si cu steaua ....asta in caz ca nu tineai dinainte....
p.s.:asta a fost pt sk8

tchibos
10th December 2006, 20:09
p.s.:asta a fost pt sk8


bine ca ai precizat ca deja scosesem sabia.. :D

onlyfaru
11th December 2006, 23:07
4000 bv bv. intradevar un subiect f interesant de discutat.....dar hai sa discutam.. nu am inteles , in primu rand ce-ai vrut sa zici cu "echipa favorita..." in fine , daca ai batut vre'un apropo ca's stelist...esti cel mai mare dusman al meu. in galerie , recunosc nu am mai fost de mult, asta poate si din cauza faptului ca de 5 ani sunt in buc la fac. si cu toate astea pe la toate discutiile despre fotbal, multi s-au uitat gresit cand le spuneam ca tin cu farul, fara sa stie ca's din cta. a..era sa uit.si nu stiu dc ai avea curaj sa mergi cu fularu farului prin tei(la 5 min de stefan).asa ca sa lasam moralitatea si intelepciunea deoparte..si sa trecem sa sub adevarate, cum ar fi....echipa, galeria, patronu,si tot ce inseamna farul
nu scriu toti Faru.. cauta tu la mine sa vezi in cate mesaje am scris Faru.. si eu am peste 4000 de postari.. curios e ca vii tu si in primele doua posturi tii teorii de conformitate si normalitate. orbesti despre respect Farul. Uita-te la ce ai scris la echipa favorita si apoi gandeste-te de ce ne zice tara "sclavii stelei" si apoi sa vorbesti despre RESPECT FARUL :mda:

tchibos
12th December 2006, 00:22
mesajul nu era pt tine ci pentru cel ce are la echipa favorita "Farul si Steaua". Nu agreez asocierea asta care ne-a adus numele de sclavii stelei. Daca avetii simpatii pentru steaua tineti-le pemtru voi, nu le mai faceti publice. In rest.. sunt de acord cu ultima parte a mesajului tau

sk8t3rool
12th December 2006, 16:15
ms pt "complimentul"...zis...nu, nu tin cu steaua,nu am facuto shi nu o voi face da...deja am deviat de la subiect...nu despre asta era threadu...eu sunt bucuros...k mai sunt oameni shi in bucale care tin cu farul..kt despre tine..:no: :sleep: Fortza Farul/hello asta era pt teroristu...

Iron Maiden
12th December 2006, 16:34
mesajul nu era pt tine ci pentru cel ce are la echipa favorita "Farul si Steaua". Nu agreez asocierea asta care ne-a adus numele de sclavii stelei. Daca avetii simpatii pentru steaua tineti-le pemtru voi, nu le mai faceti publice. In rest.. sunt de acord cu ultima parte a mesajului tau


Din pacate ..... asocierea asta o fac si faristii din cta! dac intrebi un constantean cu cine tine.... zica ca: Farul si Steaua!!!!!! ia incearca sa faci sondaju asta!,.......... o sa vezi ca am dreptate!...... plus ca nu vad ce problema ar fi daca tin io si cu Farul pe lg. Steaua????!!!!.....

danny del corco
12th December 2006, 17:35
Domnule "facut din metal", lasa-ne pe noi, cei cu inima alb-albastra, de la malul marii, sa ne consumam scriind ba de una ba de alta, totul privitor la o singura echipa, la o singura iubire. Tine minte de la unul trecut prin viata, si care a vazut destule, nu toata lumea umbla cu Mercedes, mai sunt, multi altii care inca trag de Dacia, sau Oltcit, ori cu transportul in comun. Asa ca te-as ruga sa ne lasi pe noi, astia, destul de amarati,de altfel, cu saracia noastra ! Fii sanatos tu si echipa cu care tii ! Lasa-ne pe noi sa discutam ceea ce ne priveste. Apropo, cu care ochi ai ras, si cu care ai plans, cand se facea Curca ca apara ? Va dau cuvantul meu ca cacofonia nu este intamplatoare.:rosu:

furia89
12th December 2006, 19:56
bine zis danny ... metalistule .. abtine`te q comentariile astea ..

Iron Maiden
12th December 2006, 20:45
Domnule "facut din metal", lasa-ne pe noi, cei cu inima alb-albastra, de la malul marii, sa ne consumam scriind ba de una ba de alta, totul privitor la o singura echipa, la o singura iubire. Tine minte de la unul trecut prin viata, si care a vazut destule, nu toata lumea umbla cu Mercedes, mai sunt, multi altii care inca trag de Dacia, sau Oltcit, ori cu transportul in comun. Asa ca te-as ruga sa ne lasi pe noi, astia, destul de amarati,de altfel, cu saracia noastra ! Fii sanatos tu si echipa cu care tii ! Lasa-ne pe noi sa discutam ceea ce ne priveste. Apropo, cu care ochi ai ras, si cu care ai plans, cand se facea Curca ca apara ? Va dau cuvantul meu ca cacofonia nu este intamplatoare.:rosu:


Olcit nu se mai fabrica de muuuult! si sa stii ca si io circul toto cu RATBul !..... nu vad ce inconvenient e si in asta ..... circulatia cu trans. in comun!.......:)

onlyfaru
12th December 2006, 21:45
Olcit nu se mai fabrica de muuuult! si sa stii ca si io circul toto cu RATBul !..... nu vad ce inconvenient e si in asta ..... circulatia cu trans. in comun!.......:)
vad ca nu pricepi...asa ca ma ofer sa te aduc la realitate si sa-ti traduc ce au vrut sa zica FARISTI adevarati:
1.ti cu oile!? fi oier lasa rechini sa discute lucruri adevarate...adica daca ti cu stiaua esti dusman, si logic nu ar mai trebui sa apara farul la "echipa favorita" si nici tu p'aici
2.treaba cu "mertzanu si ratB-u nu ratC-u"= nu uiti de unde ai plecat= ti cu FARUL si atat
3. daca mai stii baieti ca tine(FARUL si stiaua)...luati-va de mana si duce-ti-va la berbecali poate va da o oaie de craciun
FORZA FARUL

kerosene
12th December 2006, 21:56
vad ca nu pricepi...asa ca ma ofer sa te aduc la realitate si sa-ti traduc ce au vrut sa zica FARISTI adevarati:
1.ti cu oile!? fi oier lasa rechini sa discute lucruri adevarate...adica daca ti cu stiaua esti dusman, si logic nu ar mai trebui sa apara farul la "echipa favorita" si nici tu p'aici
2.treaba cu "mertzanu si ratB-u nu ratC-u"= nu uiti de unde ai plecat= ti cu FARUL si atat
3. daca mai stii baieti ca tine(FARUL si stiaua)...luati-va de mana si duce-ti-va la berbecali poate va da o oaie de craciun
FORZA FARUL

n-auziti ma ca baiatu e din buc si tine si cu Farul.Asa a zis sk8ter.:rolleyes:

sk8t3rool
12th December 2006, 22:00
ba eu zik ..sa incheiem subiectu...vb degeaba...eu zik k e bine..k avem suporteri shi in alte orashe...chiar dak mai tin shi cu alte echipe... makr nu e ipocrit sa zica k e farist 100% shi de fapt are tricou shi fularu cu steaua pe el... Fortza Farul/hello

tchibos
12th December 2006, 22:01
vezi ca e suporter Steaua daca vrei sa discuti cu din aia ca tine

Cei care tin cu Steaua nu au ce cauta aici. Macar sa iti scoti de la echipa aia favorita Steaua daca vrei sa te mai pasuim pe aici. Si asa toti de pe forum ne fac sclavii stelei din cauza altora ca tine (vei userul FarulConstanta)

lasa-ne in suferinta noastra si du-te la performerii tai :cya:

Iron Maiden
12th December 2006, 22:04
vad ca nu pricepi...asa ca ma ofer sa te aduc la realitate si sa-ti traduc ce au vrut sa zica FARISTI adevarati:
1.ti cu oile!? fi oier lasa rechini sa discute lucruri adevarate...adica daca ti cu stiaua esti dusman, si logic nu ar mai trebui sa apara farul la "echipa favorita" si nici tu p'aici
2.treaba cu "mertzanu si ratB-u nu ratC-u"= nu uiti de unde ai plecat= ti cu FARUL si atat
3. daca mai stii baieti ca tine(FARUL si stiaua)...luati-va de mana si duce-ti-va la berbecali poate va da o oaie de craciun
FORZA FARUL


nu tin cu oile! ca n-am oi!(stau la bloc) ....... de Craciun se maninca PORC!!!!!!!!!(animalul ala care face:guit-guit)... nu cred ca sunt dusman atata timp cat... chiar SORIN MIHAILESCU (sefu vostru... sau ex-sefu) este tot STELIST!........ ce sa mai comentam....

Iron Maiden
12th December 2006, 22:06
nu tin cu oile! ca n-am oi!(stau la bloc) ....... de Craciun se maninca PORC!!!!!!!!!(animalul ala care face:guit-guit)... nu cred ca sunt dusman atata timp cat... chiar SORIN MIHAILESCU (sefu vostru... sau ex-sefu) este tot STELIST!........ ce sa mai comentam....


Melul i-l servim de Paste!:drak:

tchibos
12th December 2006, 22:06
tocmai ca incercam sa schimbam asta...sunt convins ca sunt care sunt din Cta care tin cu Rapid, Dinamo sau alte echipe, insa eu nu i-am vazut manifestandu-se ca aia care tin cu Farul si Steaua ca tine si care ies la victoriile Stelei in strada sa se bucure dar la meciurile Farului nici nu calca pe la stadion. Lasati-ne !!!

Iron Maiden
12th December 2006, 22:08
Gata! A disparut Steaua! ..... e mai bine asa? multumit? :)

tchibos
12th December 2006, 22:10
foarte.. Forza Farul !!!

Iron Maiden
12th December 2006, 22:13
foarte.. Forza Farul !!!


forza Farul!:ok:

onlyfaru
12th December 2006, 22:27
n-auziti ma ca baiatu e din buc si tine si cu Farul.Asa a zis sk8ter.:rolleyes:

kerosene sunt din Constanta, Trocadero , facultatea o fac in buc. daca ai fi citit mai sus ai fi inteles mai multe...
FORZA FARUL

kerosene
12th December 2006, 22:33
Am inteles ma, dar el nu face fac. in buc.El acolo sta.Deci nu e constantean.Asa am inteles.Oricum,aici e loc doar pt Farul si se pare k s-a conformat.;)

Iron Maiden
12th December 2006, 22:44
Gata ma! ca sa impac si oaia (staeua) si varza(farul), am pus la echipa favorita : IRON MAIDEN!!!!!! :) /hello

Quartz@nu
13th December 2006, 23:54
b3bito ...tu vorbesti de cum se scrie ? farul sau faru ?.....ia priveste pustiu ce scriai prin 2005 ... http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8415&page=3 cred ca acel cartonas rosu pe care l-ai acordat la deschiderea acestui thread...... ti-l meriti cu adevarat ! :headbang:
propun inchiderea acestui thread stupid !

Seahawk
14th December 2006, 10:59
Nu conteaza cine a scris si cum a scris. Conteaza cum veti scrie de acum incolo. Insa problema asta e mai putin importanta... Avem si alta lucruri mai bune despre care putem discuta.

tchibos
14th December 2006, 11:18
gata discutiile pe aici

.. tread inchis !