PDA

View Full Version : Etapa 23 2022/2023



delaparis
21st January 2023, 22:23
Vi 27.01
20:00 Universitatea Cluj - Rapid

Sb 28.01
14:30 UTA - CS Mioveni
17:00 Petrolul Ploiesti - Chindia Targoviste
20:00 Universitatea Craiova - Hermannstadt

Du 29.01
13:30 FC Arges - FC Botosani
16:00 Sepsi - U Craiova 1948
20:00 FCSB - Farul

Lu 30.01
20:00 FC Voluntari - CFR Cluj

Johnny D
25th January 2023, 23:14
Farul has to bounce back, I believe!:ok:

Johnny D
25th January 2023, 23:21
Pana atunci, tre sa le suflam mucii nou-promovatilor la ei acasa, poimaine. Altfel, daca nici pe astia nu-i scapi de grijile iluziilor ca-s echipa de fotbal, cum sa te bati la titlu!?

Johnny D
27th January 2023, 01:17
FCSB - Farul

Dizgratioase echipe.

Parca la egal imi vine sa vomit mai putin.

ciorbicafaristu
27th January 2023, 21:39
Ciordeala de Giulesti!

Johnny D
27th January 2023, 21:44
Foarte bine! Astia au ciordit fotbalul din start! Ar trebui retrogradati instant! Cum sa joci fotbal pe asa kkt de teren!? Echipa cu teren de Liga a 4-a spre a 5-a!:rosu: Trebuia minim 0-3 dinainte de meci, daca nu retrogradati direct pentru un asa afront adus fotbalului!:jerk:


Si tocmai cand Hermanstadt si-a revenit cu gazon bun...
Scapi de dracu, dai de maa-sa!:headbang:

ciorbicafaristu
27th January 2023, 21:57
Ba, daca clona asta de Giulesti era vreo echipa tehnica mai ziceam sa dai vina pe gazon, dar asa...oricum, la cum au aratat cele 2 echipe, pe gazon bun si cu arbitraj corect va scoteau fotbalul din cap astia.

Capitanu.Burcea
27th January 2023, 22:06
Mobexpert incepe sa devina o forta a campionatului, daca dintr-un penalty clar si altul de 3 sferturi nu da niciunul 🤫

Intr-adevar, terenul a fosr mizerabil, da' cand o aud p-aia cu echipe tehnice, intr-un campionat in care nu am mai vazut un dribling de pe vremea lui Magiun si Gica Ciurea, mi se deschide briceagul in buzunar 😆

El Pistolero
27th January 2023, 22:26
Ce-i ba frate cu gazonul ala pe o arena noua? Pai atunci cum arata gazonul pe celelalte stadioane, nu mai vorbesc de liga a 2-a? Degeaba facem stadioane dacă jucam tot în mocirlă.
Plus ca am mai zis și acum ceva vreme, cine a fost idiotul sa reia campionatul în plina iarna? Vin acum ninsorile, o să se joace o sulă fotbal. Doar 0-0 o sa vedem. Campionatul trebuia reluat din 15 februarie.

Johnny D
28th January 2023, 00:02
Ba, daca clona asta de Giulesti era vreo echipa tehnica mai ziceam sa dai vina pe gazon, dar asa...oricum, la cum au aratat cele 2 echipe, pe gazon bun si cu arbitraj corect va scoteau fotbalul din cap astia.

Nu ai de unde sa stii, ei stiu doar fotbal de namol mai bine, ca-l joaca bisaptamanal.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
28th January 2023, 02:49
Cred ca ma imbatasem. De fapt, am vrut sa zic Gica Butoiu 🤣 Ne lamureste Ciorbica cat de bun era Butoiu pe un teren ca cel de aseara. Avea un nume oricum genial 😆

Tyler Durden
28th January 2023, 09:03
Ăștia de la Farul se descurcau sigur mai bine în namol, ei fiind versați de la Techirghiol.

ciorbicafaristu
28th January 2023, 10:19
Aia de la Ovidiu nu, fiindca ei chiar sunt o echipa care paseaza si le place sa aiba posesie. Nu e cazul Giulestencei.
Misto interviul de dupa meci al lui Mutu, nici o intrebare despre penalty sau eliminarea lui Morais, sa nu se supere domn' profesor. :)

ciorbicafaristu
28th January 2023, 10:23
Cred ca ma imbatasem. De fapt, am vrut sa zic Gica Butoiu 🤣 Ne lamureste Ciorbica cat de bun era Butoiu pe un teren ca cel de aseara. Avea un nume oricum genial 😆
Ai sa razi, dar Gica Butoiu si Gica Ciurea au fost fotbalistii care mi-au fost cei mai dragi in tineretea mea zbuciumata. Butoiu are un record la Farul, a marcat in vreo 8-9 etape la rand, era o placere sa-i vezi jucand.

ciorbicafaristu
28th January 2023, 11:25
Hai sa-ti povestesc una cu Gicuta Butoiu. Dupa ce s-a intors de la Standard in tara, s-a dus tocmai la Rapid. Si vine Farul-Rapid, jucat pe stadionul de rugby fiindca ala mare era in renovare. Ploaie cat cuprinde, gazonul cam ca ala de aseara, arbitru de centru Danciu minerul. Dupa un meci exact ca ala de aseara, cu un penalty nedat impotriva Rapidului, cine crezi ca se trezeste sa dea unicul gol al meciului...Gicuta! Dupa meci scandal, injuraturi, toata dragostea aia cu care fusese inconjurat s-a dus pe paula. La vreo 2 ani de la meciul asta ne-a batut iar la Constanta, cu Progresul de data asta, si doar pistolul l-a salvat sa nu ia bataie de la celebrul Jean Podaru, soferul autocarului.
Intre timp i s-au sters toate pacatele si e primit iar cu simpatie in Constanta.

Johnny D
28th January 2023, 13:05
Ăștia de la Farul se descurcau sigur mai bine în namol, ei fiind versati de la Techirghiol.

:))

delaoltenia
29th January 2023, 17:34
Meciul Craiovei cu sepsi intrerupt in minutul 25 la scorul de 0-0. Ne anunta domnul chifulete ca timpanul domniei sale nu suporta scandarile rasiste venite din partea galeriei oltene, ca cele din partea sepsistilor cica ar fi soft, dovada de civilizatie ungureasca.
In alta ordine de idei, sa nu fi auzit guvernul c(i)uca_c(i)olacu si pres joianis ca romanii din r.s.s. ucraineana dar si cei din tara, din regiunea majoritar ungureasca HarCov, sunt discriminati?

delaoltenia
29th January 2023, 17:40
Sa revenim la oile noastre :D , fmm GgB!

ciorbicafaristu
29th January 2023, 19:07
Care jucati la pariuri bagati toti banii ca le da Fesnic penalty celor de la fcsb.:)

ciorbicafaristu
29th January 2023, 19:36
Mare labagiu Gica asta...pe dreapta apararii e bulevard si el schimba fundasul stanga, care urcase bine de cateva ori pana atunci. **** si lui Fesnic, inca un galben pt Baluta si treaba e rezolvata.

ciorbicafaristu
29th January 2023, 19:40
Gata tata, m-a ascultat si a schimbat pe dreapta, mutarea castigatoare din meciul cu CFR. Sa inceapa spectacolul!:))

Tyler Durden
29th January 2023, 19:59
Respect, Chivulete, in sfarsit unul cu cojones care a renuntat la politica romaneasca ,,merge si asa'' si le-a dat peste nas primitivilor nationalisti. In general nu sunt de acord ca principiul sportiv sa interfereze cu altele, dar vermina peluzelor a devenit tot mai infecta.

Bafta in a doua, Ciorbica.

ciorbicafaristu
29th January 2023, 20:08
Bafta la peste poate!:) Asta e meci cu un singur rezultat posibil.

Tyler Durden
29th January 2023, 20:13
Mna, am inteles ca la machidoni Nasul chiar e respectat...:D Dar hai sa nu anticipam & sa mergem pe cliseul balonul e rotund.

El Pistolero
29th January 2023, 20:55
Mwie Digi și Gigi! Hahahahahah

Capitanu.Burcea
29th January 2023, 21:01
Multumim, Borza, Sali si Alivenci! Fara voi, aceasta intoarcerea a armelor nu era posibila! 😊

Ce penalty a facut nenorocitul de grigore. Ala trebuie trimis sa dezamorsrze mine langa Odessa, el insusi e o petarda! Hagi, trezeste-te, boule!

Tyler Durden
29th January 2023, 21:02
hai sa nu anticipam & sa mergem pe cliseul balonul e rotund.
Nu am vreo slabiciune pentru autocitare, dar...:D

ciorbicafaristu
29th January 2023, 21:04
Plm, sunt nauc, puteti sa-mi spuneti Postelnicu.

Johnny D
29th January 2023, 21:14
NEOMENIE!:happy:happy:happy:happy:happy:happy


Nu am vreo slabiciune pentru autocitare, dar...:D

Initial am zis ca tre sa bata, apoi m-am multumit cu un egal pt Viitoro-farucul.:))


Farul has to bounce back, I believe!:ok:

Rapidistii stiu fotbal cel mai bine.:D

Tyler Durden
29th January 2023, 21:30
Deci lesin de ras revazand golul 3. E ultracomic fecesebistul ala care se inversuneaza sa dea pasa de gol.

delaoltenia
29th January 2023, 21:33
Multumiti domnului Ghe. Becali ptr schimbarea lui Sorescu, Compagnio si Cordea. Si, nu in ultimul rand, cel mai bengos fund as din liga lui burleanu, Da Wa, promovat de acelasi Ghe. Becali . Se intampla si la case mai mari, altfel blat, sa jure ionel ca n am dreptate. :D

Johnny D
29th January 2023, 21:41
Deci lesin de ras revazand golul 3. E ultracomic fecesebistul ala care se inversuneaza sa dea pasa de gol.

Parerea mea e ca a fost si faultat, dar n-a vrut el sa cada, a vrut sa dea pasa de gol neaparat. A perseverat! Si in viata se zice ca daca perseverezi, pana la urma reusesti.:)):))


altfel blat, sa jure ionel ca n am dreptate. :D

Eu si Tyler am stiut ca Farul poate. Primul post pe forum fu al meu, trebuie sa-si revina.:)

Johnny D
29th January 2023, 21:47
Important e cine e pe 3, si in Europa in momentu asta, de Centenar!:ok:

El Pistolero
30th January 2023, 00:04
Farul nu poate juca în cupele europene sezonul următor, sper ca nu s-au schimbat lucrurile.

ciorbicafaristu
30th January 2023, 00:09
N-ar fi mai bine sa va castigati pe teren dreptul asta?

Johnny D
30th January 2023, 00:44
Farul nu poate juca în cupele europene sezonul următor, sper ca nu s-au schimbat lucrurile.

Tot trebuie sa terminam peste ZeceSB, altfel n-are farmec.
Pentru noi e cat jumatate de titlu, mai ales ca ei se tot bat la titlu.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
30th January 2023, 05:44
A trecut Sali(hamidzic) pe langa galacticul (m)olaru, 6 milioane in viu, cel mai bun coordonator din tara conform ȘN Galați, ca acceleratul prin Titu, in scheciurile cu Tanța si Costel, de la Reveillon 🤣

L-a prins nepregatit pe Haji revolutia copiilor, el facuse planul cu morar, torje, moldoveanu, grigore si kikiriki. Daca isi dadea drumul pe fcbs si Louis Morteanu, era o zi exceptionala pt fotbal, pt toti mortii care au inviat.

Cu astia trebuie jucat la nazionala under, nu cu ianis stoica, lewandowski de la arad, crevedia, căcăslăvescu si alti bașiți adusi pt dat cu grund pe tinichigerie. Am uitat de Messi al portarilor, ba, nenorocitilor, ba! Cat se zugraveste in tara asta nenorocita si uite ca vin astia in slapi, de la malul marii, si se cacă in mijlocul saivanului, langa placuta cu proaspat vopsit 🤣

Sali - 200 de milioane
Borza - 350 de milioane
Sirbu - 155 milioane
Grameni - 300 de milioane.

Pt cretini, hehe!

Capitanu.Burcea
30th January 2023, 06:07
In fine, isi scoate cineva ciorapii din urechi si da verbotten gunoaielor din Booveni si de aiurea. La mititelu acolo e un cuib de naparci, de interlopi, de cichiceni, una dintre cele mai pestilente gropi de căcat. Imi pare rau ca nu s-a inceput cu Dinamo, cu Muta, cu Spurkies, cu alti neandertalieni. N-ai ce sa faci cu animalele. Ținuți in juvăț si vergele la cur, pana se cacă pe ei. Nu e timpul pierdut.

Numero Dieci
30th January 2023, 08:44
Era Becali e aproape de sfarsit la FCSB.

Nu mai are cum sa reziste mult,varsta si lipsa de profit o sa-l indeparteze in viitorul apropiat.

Nici un antrenor serios nu se atinge de echipa aia.

Johnny D
31st January 2023, 00:12
ShefEre back on top. Expected. Alb-visinii castiga titlul, se stie.

Capitanu.Burcea
31st January 2023, 18:31
Nu am vazut de mult un jucator sa verticalizeze atat de mult, sa isi ia coechipierii prin surprindere, obisnuiti cu laba-laba din superligă (ce titlu comic, he-he!). Exact, e vorba de Krasniqi Muriqi ăsta de le cefere. A zis bine Bursucu' inainte de meci: ati ras de noi ca am facut egal si am batut cu 1-0 campioana din Kosovo. Stati putin, ca jucam la nationala si aveti ocazia sa le dati mai multe, analistilor de la teve care antrenati jetoane 🤣

PS. Tare pă biznis Mobexpertul. Vinde cu 700, cumpara in loc cu 100, dupa aia se mira ca ajunge acasa mirosind a cuprocultură 🤣

ciorbicafaristu
31st January 2023, 21:30
Mie imi place Sefer asta, nu inteleg de ce nu e titular la Rapid. Dupa gusturile mele as fi zis ca Sefer e mai valoros decat Alexi Pitu, deci 700 de mii mi se par cam putini bani in comparatie cu cat a luat Hagi pe ala.

Johnny D
1st February 2023, 01:05
O fi, dar nu e mai valoros decat Panoiu.:D

ciorbicafaristu
1st February 2023, 07:18
Bineinteles, Panoiu e simbolul clubului.:)

Johnny D
1st February 2023, 07:22
Vezi ca putem si sa ne-ntelegem?:)

Numero Dieci
2nd February 2023, 14:02
Mie imi place Sefer asta, nu inteleg de ce nu e titular la Rapid. Dupa gusturile mele as fi zis ca Sefer e mai valoros decat Alexi Pitu, deci 700 de mii mi se par cam putini bani in comparatie cu cat a luat Hagi pe ala.

E mai bun fizic dar tehnic clar mai bun Pitu.

ciorbicafaristu
2nd February 2023, 17:20
Degeaba esti tehnic daca nu faci fata fizic. Tehnic este si Sali, dar nu l-as lua decat la fotbal in sala.

Numero Dieci
4th February 2023, 18:06
Degeaba esti tehnic daca nu faci fata fizic. Tehnic este si Sali, dar nu l-as lua decat la fotbal in sala.

Depinde cum imbini totul.

La fel pot spune ca degeaba esti bun pe fizic daca sare mingea din tine cand o atingi.

Capitanu.Burcea
6th February 2023, 18:44
Important e ca fotbalistii romani incep sa dezvolte calitati, langa care se mai poate largi portofoliul. Dar ce te faci cand la u21 ii convoaca Stropița pe ianis stoica si lewandowski de la fcbs, iti bagi **** in el de fotbal 🤮 Mi se pare ca arata binisor cativa flacai under. Un Munteanu Louis, Grameni, Baiaram, Dican asta de la Botosani, chiar Isfan, Screciu, Crevedia, Pitu, sa vedem care e treaba cu Corbu, Ticu, Coubis. Dragusin e deja certitudine :D