PDA

View Full Version : Etapa 22 2022/2023



delaparis
22nd December 2022, 00:31
Vineri, 20 ianuarie

Ora 17.00 Universitatea Cluj - FC Voluntari
Ora 20.00 FC Rapid 1923 - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Sâmbătă, 21 ianuarie

Ora 17.00 CS Mioveni - FC Petrolul Ploiești
Ora 20.00 FC Botoșani - Universitatea Craiova

Duminică, 22 ianuarie

Ora 15.30 U Craiova 1948 - UTA Arad
Ora 20.45 Hermannstadt - FCSB

Luni, 23 ianuarie

Ora 17.00 Chindia Târgoviște - FC Argeș
Ora 20.00 Farul Constanța - CFR 1907 Cluj

El Pistolero
22nd December 2022, 10:56
Se joacă fotbal în plină iarnă în România? Mă rog fotbal, se va juca turca, la ce terenuri avem.

Johnny D
23rd December 2022, 00:32
Abia acum a venit Campionatul Mondial si la noi, ca mai toate cu intarziere. O luna pauza.:))

Johnny D
23rd December 2022, 17:35
Ce-a patit Stadt-u de Sibiu? A batut pe Faru si CFR si-a facut... -3p din astea 2 meciuri!?:thinkso:

Capitanu.Burcea
23rd December 2022, 18:57
Nici nu stiam ca Ștadu' e un insolvență. Deci, la astia se poate si blaturi (Voluntari), dar si meciuri de Cempions (Farul, KFR). Eu stiam ca in insolvența stai cu caciula intinsa, aduci un caine olog si orb langa tine pentru recuzită si rostogolesti datorii. Nu te apuci sa castigi meciuri in prostie, sa strici tu ploile de play-off ale granzilor Deci, amendă meritata🤣 aviz amatorilor!


Degeaba sunt eu milos
Cu sarpele veninos🤣

Cu acest mototo optimist, Rapid deschide oficial petrecerile, targurile, luminițele si sarbatorile cu cadâne de sfarsit de an.

Sa ne auzim cu bine si in anul urmator, cu cat mai multe falimente, insolvențe, depunctari, umilințe la nationala si in cupe! Adica, sa facem fotbal romanesc asa cum stim noi. Ahoe!

Johnny D
23rd December 2022, 23:22
Am auzit c-a uitat sa dea baccish la o chelneritza la un restaurant de langa federatie, 1300 de lei. Si aceasta era tocmai nepoata, varului, fratelui, finului, socrului unui functionar.:)):))

Clau7_D
26th December 2022, 22:31
Mno ho, ca doar nu-i foc :) ne vedem in pleiof, asta-i klaar 😈

Johnny D
16th January 2023, 08:35
Si incepem iar in cateva zile, circul nostru mioritic.:)

Capitanu.Burcea
16th January 2023, 16:31
Bine v-am gasit, la subiectul nostru preferat de cateva decenii, fotbalul romanesc de liga 1 🤣

Amicalul fcbs cu Arici Pogonici din Polska a confirmat ceea ce stiam deja. fcbs nu are nevoie de Deian Sorescu, Bauza, Salah si Mbappe. fcbs da rabone la antrenament, mediatizate pt prostime :D in articole absolut pestilente, dar la meciuri joaca in proteze din lemn de fag. fcbs are nevoie de iftimie, rotaru, comisiile lui flocăneala poietul, moaștele lui Brad Tâmpitt, circ, mediatizare, fiind un organism canceros care isi trage seva din putinele celule ramase sanatoase in acest fotbal.

Dam legatura turnului sfatului din Sibiu, care e obligat sa inceapa chimioterapia acestui puroi numit fcbs de norvegieni. Asta ca tot spuoneau ei ca sunt cunoscuti peste tot. Da, am vazut. Au scris aia din Stavanger fcbs pe grafica, si-au batut pola de marea campioana a lui valentin 👍

fcbs :rasc:

dardar_3
16th January 2023, 16:39
Cel mai usor 3+ :D

Capitanu.Burcea
16th January 2023, 17:37
Racow - fcbs, 3-0 la pauza.

Au dat leșii iama in oi ca lupii la stâna Andronache 🤣

Lasa, ca urmeaza baietii lu' Ioahannis. Neplatiti, amarati, insolventi, depunctati. Vine Craciunul si la Sibiu. Important e sa nu ratezi oportunitatile astea in care faci la un meci cat in tot sezonul ☺️

Capitanu.Burcea
16th January 2023, 18:08
Polonejii n-are milă de portofoliul jucatorilor zecesebisti si isi parcheaza 4 twingo-uri langa Porșeanele lu' Crevedia si Miculewandowski.

Cine e, ma, geniul care a aruncat oile astea in gura lupilor? Nu era mai bine un amical la Corendon sau cu echipa lui Ieftine? Faceau aia un fault in min 86, luau 6 goluri, dadeau si ei doua. Ca, asta e, la 6-0 bagau de la academie, ce a ramas nears la ultimele doua paranghelii.

Trebuie desenat pt fcbesisti, nu inteleg :rasc:

Johnny D
16th January 2023, 18:48
Aici nu se joaca pentru trofeu, ca la Corendon Cup. Ce rost are?:)

Clau7_D
16th January 2023, 23:13
Racow - fcbs, 3-0 la pauza.

Au dat leșii iama in oi ca lupii la stâna Andronache 🤣

Lasa, ca urmeaza baietii lu' Ioahannis. Neplatiti, amarati, insolventi, depunctati. Vine Craciunul si la Sibiu. Important e sa nu ratezi oportunitatile astea in care faci la un meci cat in tot sezonul ☺️

Raportare din frumosul oraș sibian :) pe la 18:30 azi s-au pus biletele la vânzare și în 2 ceasuri bune, cum se spune pe la noi, s-a făcut sold out iar. Vreo 10-11 mii date, ca sunt și vreo 2 mii de abonamente. Preturi de UCL, 90-100 de lei la tribune și 50 la peluze. Ce ați mai vrea sa știți?

Johnny D
16th January 2023, 23:27
Aveti incalzire in pardoseala?:D


Ca nu vreau sa-i inghete picioarele bunicului Sapunaru cand vine p-acolo, ca-i batran!:))

Capitanu.Burcea
17th January 2023, 16:01
Claudiu, las-o asa la doua capete, toata lumea stie ca e greu cu fcbs-ul! Au aflat pana si norvegienii aia din Stavanger, baieti fair-play care n-ar indoi petala unei flori. Ei nu stiau ca, in liga 1, un jucator e cu atat mai valoros, cu cat reuseste sa simuleze, sa fure cu nerusinare, mai vartos in careu. Eu o sa joc penalty da la meciul asta, fcbs va primi vant in panze dupa turneul catastrofal de pregatire, care a expus toate slabiciunile mizeriei. As estima la 145% sansele pt un penalty fecebesist. Astia nu se pot prezenta la meci bazati doar pe forta lor, ar fi nebun fekali sa nu actioneze 1. la arbitri, 2.la sarmanii jucatori sibieni, admirabili dar neplatiti cu lunile.

Johnny D
18th January 2023, 03:59
Din moment ce Dica s-a dus la Mioveni, as zice ca Pintili e cam de valoarea Iuventus Colentina. Am incredere in valoarea lui de-a lua 0-4 prin minutu 60 in ultimul meci oficial. Este de construit pe asa ceva si echipa sibiana are un punct important de sprijin, in ciuda penalty-urilor de casa, ce se cuvin unei spurcaciuni vomate de un sistem ceausist.

Numero Dieci
20th January 2023, 15:31
De Leo Strizu ce parere aveti?

Chiar,a incercat unul din voi sa ia carnetul de antrenor ?Chiar vorbeam cu cineva acum cu toate discutiile astea sa ne bagam.

Johnny D
20th January 2023, 20:34
Buna seara! :)
Stelistilor din toata tara.
Vrem acu FCSB,
Sa ne suga de ple!/hello

Johnny D
20th January 2023, 20:53
A intrat Sexi cu cea mai buna aparare a campionatului pe Giulesti.
Dupa mai putin de jumatate din prima repriza, a iesit cu a 4-a.:))


Autor: Du Gagici.:ok:

Johnny D
20th January 2023, 21:59
De Leo Strizu ce parere aveti?

Si-a luat licenta de antrenor pe beutura. In schimb este un psiholog foarte bun: toata lumea face ce vrea, atat timp cat nimeni nu stie ce face.:ok:

LazioRoma
20th January 2023, 23:10
vau intrat toate azi ..

delaparis
20th January 2023, 23:16
Norocul ... lor :D

Johnny D
20th January 2023, 23:21
vau intrat toate azi ..

Am mai avut 2 bare, sa nu exageram, zic.

Johnny D
21st January 2023, 18:09
Petrolul e principala contra-candidata a lu Sexi pt locul 6 si al tuturor celora care mai au emotii ca inca pot pierde play off-ul, adica Rapidul:)) si Dica ii plezneste de pe ultimul loc. Nu poti decat sa aplauzi situatia.:)

Johnny D
21st January 2023, 22:32
Si Craiolgutza Clone si-o ia-n mufa la Botoshel.

La noi in Romania terenul propriu e f important, mai putin cand vine si te fura WCSB-ul.

Insa am incredere in Clau si echipa lui de ardeleni feroce. Se poate!:ok:

Clau7_D
22nd January 2023, 23:22
Plm

delaparis
22nd January 2023, 23:58
E bun un francez la casa asa :D

Johnny D
23rd January 2023, 02:16
Scarboasa a scapat cu 3p. Bleach.

Maine CFR tre sa-i puna la respect pe faristi, nu poti lasa spurcaciunea sa-ti sufle-n ceafa!

Clau7_D
23rd January 2023, 09:07
Absolut oribil ma, imi e rusine de ce am vazut aseara pe stadion. Se poate demola, s-a impregnat un miros cumplit de oaie...oameni cu fulare ale Sibiului bucurandu-se cand au dat spurcatii gol. N-avem ce sa cautam in liga 1, se poate retrograda fara nici o problema. Sa ma fut in ei.

Numero Dieci
23rd January 2023, 10:17
Si-a luat licenta de antrenor pe beutura. In schimb este un psiholog foarte bun: toata lumea face ce vrea, atat timp cat nimeni nu stie ce face.:ok:

Cum pe bautura bre?

Numero Dieci
23rd January 2023, 10:19
Absolut oribil ma, imi e rusine de ce am vazut aseara pe stadion. Se poate demola, s-a impregnat un miros cumplit de oaie...oameni cu fulare ale Sibiului bucurandu-se cand au dat spurcatii gol. N-avem ce sa cautam in liga 1, se poate retrograda fara nici o problema. Sa ma fut in ei.

Deci nu mai au voie sa tina decat cu tine tii tu?

Pe ce planeta?Fiecare sustine pe cine vrea.

Clau7_D
23rd January 2023, 11:09
Nu i-am oprit sa sustina, Doamne Fereste :) dar nu te comporti ca un retardat si vii cu fularul Sibiului ca sa te bucuri la golul oaspetilor...nu stiu, asa vad eu normalitatea :) nu inseamna ca am dreptate dar sunt acolo niste legi nescrise ale suporterilor.

ciorbicafaristu
23rd January 2023, 20:27
In ce piszde s-au transformat astia de la CFR :))

ciorbicafaristu
23rd January 2023, 21:30
Demonstratie in direct de cum sa-ti bagi paula in el de meci! Nea Gica a inceput sa pregateasca bugetul pt anul viitor, etapa viitoare va fi recital ca-n vremurile bune.

Capitanu.Burcea
23rd January 2023, 22:09
Septarul Krasniqi, din Kosovo, si-a batut dinaintele de toti septarii scosi de Agi, de la inceputuri si pana azi. O zi trista pt Larie, pt alti flacai, demonstratie de fotbal facuta de bursucii lui Petrescu. Asa se joaca perpendicular, cu deviere, cu patrunderi, driblinguri din fifa, nu opintirile purcelului de Alibec, care se intoarce delicat ca elefantul. Cum, ba, Agi, ai Borza acolo si tu joci cu Kikirikimiki, 109 ani? Oricum, tot raul spre binele oierilor. Agi revine la statutul care l-a consacrat, slugă mizerabilă. Asa e la machidoni, cine are oi mai multe conduce :D

Parafrazand pe Vasile Burca della Panadinamikos, Maldaraseanu, băeții, primaria, presidintia, tot orasul, ce mai, au picat testul 👍 Faliment, depunctari, desfiintare, gata. Asta e, o sa se ingroase nr echipelor cu stadioane moderne si fotbal din paulă. Ca asa e in tara asta de mare căcat.

Cum, ba, sa te bata fc umilita lu' Arici Pogonici si Silkeborg, batuta 100-0 in fiecare meci? Sa nu ajungi la poarta Maldarasene, baga-ti-ai **** in mă-ta de tractorist, iae Saburtalo a avut 8 ocazii clare? Echipa de 3 milioane tot lotul. Rusine, rusine, rusine, Sibiu! 🤕

Capitanu.Burcea
23rd January 2023, 22:13
*presedinția, ma scuzati.

Clau7_D
23rd January 2023, 22:36
Lasa bre ca dacă intra bara aia a lui Petrișor Petry Petrescu rămâneau punctele la Sibiu fără probleme. Nu de meci discutam noi, ci de meltenii din tribună...sa îmi bag ****-n ei de retarzi.

Ess
23rd January 2023, 22:40
1. CFR
v-a fost dor?

dar si mie de voi....precum de igrasia de pe tavan!
ne auzim la "deocamdata" :ok:

constat cu tristete, in schimb, ca ciorbika nu si-a primit nici acum tricoul.
rusine vadime!

Capitanu.Burcea
24th January 2023, 01:54
Lasa bre ca dacă intra bara aia a lui Petrișor Petry Petrescu rămâneau punctele la Sibiu fără probleme. Nu de meci discutam noi, ci de meltenii din tribună...sa îmi bag ****-n ei de retarzi.


Pe mine, daca ma interesa ceva, era destinatia punctelor. Ca vindeti bilete valcenilor si tractoristilor, subspecii fecesebiste recunoscute, mno, aia e treaba voastra interna 🤣

Johnny D
24th January 2023, 02:01
Subspecie de stelist, fara sigla si palmares.
Specia de stelist mai aproape de a fi om e in Liga a 2-a, are macar ceva onoare, cat de cat.

ciorbicafaristu
24th January 2023, 13:38
Nea Gica a inceput sa pregateasca bugetul pt anul viitor, etapa viitoare va fi recital ca-n vremurile bune. Pitu rezolvat + Nedelcu/Baluta + KiKi ca sa-i faca loc lui Borza (nu-i exclus sa-l ia chiar nea Gigi la pachet cu 6 puncte) + banii de televizare = buget an competitional 2023-2024. Caz inchis.

LazioRoma
24th January 2023, 21:13
Neparticiparea in europa a pus capac la sezonul asta sincer.... si vorbind adevarul .. pt ce drq sa joci daca nu ai drept sa joci in europa?

Novac
25th January 2023, 00:13
nu ca-i hranesc paranoia dogului dar in perioada in care asta a fost angajat acolo, cu carte de munca, oierul natiei lustruia veceurile prin acdemia Slujitorului ... https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/gigi-becali-a-refuzat-sa-l-angajeze-pe-lucian-burchel-ti-am-zis-pleaca-ma-2181471

poate nu a tras apa sau nu a folosit peria Burghel


le. fcsb cstiga urmatoaree trei meciuri cu farul :D

Numero Dieci
25th January 2023, 14:50
Nu i-am oprit sa sustina, Doamne Fereste :) dar nu te comporti ca un retardat si vii cu fularul Sibiului ca sa te bucuri la golul oaspetilor...nu stiu, asa vad eu normalitatea :) nu inseamna ca am dreptate dar sunt acolo niste legi nescrise ale suporterilor.

Normalitatea este sa nu faci pe altu retardat ca se bucura o echipa oarecare dintr-un sport mizerabil intr-o tara in care nivelul acelui sport este irelevant.

Numero Dieci
25th January 2023, 14:57
Septarul Krasniqi, din Kosovo, si-a batut dinaintele de toti septarii scosi de Agi, de la inceputuri si pana azi. O zi trista pt Larie, pt alti flacai, demonstratie de fotbal facuta de bursucii lui Petrescu. Asa se joaca perpendicular, cu deviere, cu patrunderi, driblinguri din fifa, nu opintirile purcelului de Alibec, care se intoarce delicat ca elefantul. Cum, ba, Agi, ai Borza acolo si tu joci cu Kikirikimiki, 109 ani? Oricum, tot raul spre binele oierilor. Agi revine la statutul care l-a consacrat, slugă mizerabilă. Asa e la machidoni, cine are oi mai multe conduce :D

Parafrazand pe Vasile Burca della Panadinamikos, Maldaraseanu, băeții, primaria, presidintia, tot orasul, ce mai, au picat testul 👍 Faliment, depunctari, desfiintare, gata. Asta e, o sa se ingroase nr echipelor cu stadioane moderne si fotbal din paulă. Ca asa e in tara asta de mare căcat.

Cum, ba, sa te bata fc umilita lu' Arici Pogonici si Silkeborg, batuta 100-0 in fiecare meci? Sa nu ajungi la poarta Maldarasene, baga-ti-ai **** in mă-ta de tractorist, iae Saburtalo a avut 8 ocazii clare? Echipa de 3 milioane tot lotul. Rusine, rusine, rusine, Sibiu! 🤕

Ai dreptate DAR:
-Allibec chair a slabit,uita-te la el,e la cea mai scazuta greutate de vreo 10 ani incoace.Ca a jucat slab e altceva.
-Borza a fost prastie de cand a intrat.La fel si Sirbu.
In fapt schimbarea cu Sirbu a fost cea care a schimbat meciul.
De ce e mare mirare ca Sibiu e mult sub Saburtalo sau Silkeborg?Inafara de primele 4-5 in campionatul nostru restul echipelor sunt de ligi inferioare in tarile tari si mijlocul clasamentului in cele slabe.