PDA

View Full Version : CM 2022 Sferturi: Croatia - Brazilia 4-2 penalty (1-1)



delaparis
5th December 2022, 22:47
Vineri 9/12, ora 17:00

delaoltenia
5th December 2022, 22:49
te grabesti, daca se califica sud koreea? :D

delaparis
5th December 2022, 22:56
Nu e Barcelona cine vrea :D

Uite ca tot Bresil calificao ... :))

delaoltenia
5th December 2022, 22:58
:)) da, antrenament cu public si un fluieras pe fata cu tara cafelei.

delaparis
5th December 2022, 23:06
Despre sfertul asta,
Croatia va marca cel putin doua goluri :sneaky:

delaoltenia
5th December 2022, 23:11
vineri 9 decembrie si doar 3 zile pline ptr recuperare, sanse spre zero sa marcheze "martalogii" din croatia. parerea mea! :)

delaparis
5th December 2022, 23:16
Mnnda ..
Centrari precise plus joc aerian performant la croati, apoi aparare la cap aproximativa la brazilieni... e loc de ceva acolo.
Termen de recuperare identic pt ambele echipe, scurt, adevarat.

delaoltenia
5th December 2022, 23:27
aveam impresia ca brazilienii ar fi mai tinerei :D , medie de varsta brazilia 27,9 ani, croatia 27,4. daca sud americanii sunt lasati sa si faca jocul va fi prapad, ramane de vazut.

LazioRoma
5th December 2022, 23:45
daca joaca ca astazi... masacru iese Dario...

delaparis
5th December 2022, 23:47
Croatii asteapta meci de nivelul asta cu pofta. Vor profita sa demonstreze ca au valoare. O sa vedeti ...

LazioRoma
5th December 2022, 23:49
sa te auda Dumnezeu..
dar daca vroiau sa demonstreze valoarea le dadea cu terenu in cap la astia azi

JJ
5th December 2022, 23:50
aveam impresia ca brazilienii ar fi mai tinerei :D , medie de varsta brazilia 27,9 ani, croatia 27,4. daca sud americanii sunt lasati sa si faca jocul va fi prapad, ramane de vazut.
Asta a fost dupa ce a intrat Dani Alves sau inainte? :D

Capitanu.Burcea
6th December 2022, 01:46
Cam supraevaluat jocul Braziliei 🤣 pana la urma a intalnit o echipa modesta, calificata pe 3/4 de noncombat portughez. Si d-l turpin a fost la inaltime. Ati vazut cat de scrofulos l-a asezat pe portarul korian ca la dentist, parca ii scotea maseaua de minte. Desigur ca a discutat cu Neymar en francaise, se putea citi respectul unuia pt celalalt din gesturile slugarnice ale fluierasului. Asa a facut si la meciul cu Marseille, l-a eliminat degeaba pe Gigot, 7 penalty-uri neacordate pt oaspeti. Ba, o mizerie de arbitru care s-a facut singur de căcat intr-un meci cu sens unic.

dardar_3
6th December 2022, 11:12
Croatii asteapta meci de nivelul asta cu pofta. Vor profita sa demonstreze ca au valoare. O sa vedeti ...

Culmea, stii ce?! Ei chiar isi doreau traseul cu Japonia/Brazilia si s-au bucurat de maclavaisul facut de Furia Roja :D Insa nu-i vad sa reziste 120min fara gol primit cu Brazilia.

Se contureaza finala mult asteptata intre Brazil si France :D

Lordul
6th December 2022, 19:54
Probabil Brazilia dar la cat de imprevizibili sunt croatii nu se stie ! Va fi un meci placut ochiului !

delaparis
9th December 2022, 00:48
Cam supraevaluat jocul Braziliei
Da

delaparis
9th December 2022, 16:11
Croatia :
Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modric (c), Brozovic, Kovacic - Pasalic, Kramaric, Perisic.

Brazilia :
Alisson - Militao, Silva (c), Marquinhos, Danilo - Paqueta, Casemiro - Raphinha, Neymar, Vinicius Jr - Richarlison.

LazioRoma
9th December 2022, 16:16
Ajmo h r v a t s k a ! ! ! ! !

LazioRoma
9th December 2022, 16:23
🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷hrvatska🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷

delaparis
9th December 2022, 17:16
Croatii cum au deschis jocul prima oara, au si avut ocazie imensa de gol.
Trebuie mai mult curaj. Deschis pe aripi, nu numai inghesuiala mingicareala pe centru

LazioRoma
9th December 2022, 17:20
da la cap e o paine de mancat...

delaparis
9th December 2022, 17:49
Mda.
Brazilia nu prea are solution. Dar totusi are 3 suturi pe poarta iar Croatia niciunul.
Cea mai mare ocazie apartine Croatiei in min 12.

LazioRoma
9th December 2022, 17:58
nu ma așteptăm la Hrvatska sa joace asa..

Johnny D
9th December 2022, 18:15
Ce-nseamna sa ai o Rimuciarlison, exact ce ziceam, cum meciul e greu, cum e pilaf...:rolleyes:

delaparis
9th December 2022, 18:41
Croatia a disparut din meciul asta. Brazilia a ratat o tona

delaoltenia
9th December 2022, 18:44
croatii, primiti in schengen :D , au in poarta omul paianjen

Johnny D
9th December 2022, 18:58
Omu paiangăn.

Capitanu.Burcea
9th December 2022, 19:02
90 de minute i-au imbiat brazilienii pe croati sa iasa la joc, cu bucate alese, samba si care alegorice pline cu cadane, insa ustasii rezista stoic, cu sudoare, eroism si tactica macra, feliata subtire de prof dr docent in gastronomie moleculara, Dalici Zlatko.

delaparis
9th December 2022, 19:14
Tot Neymar /hello

delaoltenia
9th December 2022, 19:16
calm, egaleaza croatii !

Capitanu.Burcea
9th December 2022, 19:26
Croatii nu sunt pregatiti sa cante la pian, misiunea lor a fost doar sa-l urce pe scari :D

delaoltenia
9th December 2022, 19:30
Goooooooooooooooooooollllllll peeeeeettkooooooviiiiiici /OLE/

delaparis
9th December 2022, 19:31
Perfect de infarct meciul asta :))

Johnny D
9th December 2022, 19:32
Acuma faceti urat, hrr hrr hrr ceva.:))
Nu cred ca exista 2 litere mai certate intre ele decat un "h" si un "r".:))

A.Puscas
9th December 2022, 19:32
Au mancat astia la ***** de 3 ori pe zi in turneul astia. :)) Ei trebuia sa fie out din grupe daca era oricine altcineva in locul lui Lukaku in meciul cu Belgia. La o ocazie din alea 15 pe care le-a ratat, nici macar la toate. Sut deviat aici, faza din nimic iesita.

Sa vezi ca-i scot pe brazilieni. :happy. Ar fi genial.

Johnny D
9th December 2022, 19:33
Pai cu Rimuciarlison in atac, e si normal ca nu dai gol 90 de minute.:))


Ala e bun doar in amicale si in grupe cu creveti si molushti.:))

A.Puscas
9th December 2022, 19:34
Las ca altii n-au dat cu Camerunul, ce sa mai zici acolo? :))

delaparis
9th December 2022, 19:34
Croatia un singur sut pe poarta si ala deviat. Brazilia 10 pana acum :)

Johnny D
9th December 2022, 19:35
Accidentati. Si nu cu coechipieri de calitate, ca la Arsenal, unde rupe tot.:rolleyes:

YoNuTzz
9th December 2022, 19:35
Croatia 5/5 prelungiri la rand ! Wow !

Si acum arata ca lupta pana la capat, mereu !

E ceva sa egalezi dupa min 110 Brazilia, dupa ce ai luat gol in prelungiri.

====

Gafa mare Brazilia...Intelegeam daca nu puteau inscrie, dar sa dai si apoi sa iei gol la primul sut :))

Johnny D
9th December 2022, 19:36
De-asta Franta va castiga. Singura capabila sa apere un trofeu mondial.

Dika Mem si Mbappe, si la handbal, si la fotbal.:)

delaparis
9th December 2022, 19:36
11 :d

Johnny D
9th December 2022, 19:37
Dika Mem si Mbappe, si la handbal, si la fotbal.:)

Si sa mai zici ca e plina de negrii. Poftim, investitia adoptarii africane cum te rasplateste!:))

delaoltenia
9th December 2022, 19:38
Acuma faceti urat, hrr hrr hrr ceva.:))
Nu cred ca exista 2 litere mai certate intre ele decat un "h" si un "r".:))

GOOOOOL, idemo po senzaciju. petkovici zabio za izjednacenje!
HRVATSKA /OLE/

delaoltenia
9th December 2022, 19:42
eeeeeste... vlasici...livakovici /OLE/

delaoltenia
9th December 2022, 19:43
lovro majer /OLE/

Johnny D
9th December 2022, 19:43
Daca dau croatii 5 goluri, toate pe centru si evident calificare, intra in istorie.:))

delaoltenia
9th December 2022, 19:44
lunka /OLE/

delaoltenia
9th December 2022, 19:45
mislav /OLE/

delaoltenia
9th December 2022, 19:46
livakovici /OLE/ /OLE/ /OLE/

Johnny D
9th December 2022, 19:47
Pacat ca nu va apuca Neymar sa bata... asta e singurul regret.
Neymar e starul penalty-urilor istoriei fotbalului.
Niciodata penalty-urile n-au sa mai fie la fel.


Ce-nseamna sa ai panarama de 38 de ani in echipa, iti rateaza tot.:rolleyes:

miril
9th December 2022, 19:50
Jos palaria, Croatia!

LazioRoma
9th December 2022, 19:50
Darioooooo tradatorule ai votat brazilia.. Nu o sa uit niciodata gestu asta =))))))))))))))))))))

Johnny D
9th December 2022, 19:50
:o:

delaoltenia
9th December 2022, 19:50
Darioooooo tradatorule ai votat brazilia.. Nu o sa uit niciodata gestu asta =))))))))))))))))))))

bravo, tu ai crezut ca vor scoate brazilia? :)) cinste lor, respect! a propos, de aia i au si bagat in schengen, ptr ca merita, noi suntem prostii prostilor. cand zic noi fac trimitere la cei 70-80% in ce ma priveste. :) ;)

LazioRoma
9th December 2022, 19:51
--------- h - r - v - a - t - s - k - a --------------------- ajmoooooooooo !!!

Johnny D
9th December 2022, 19:51
Hai Romaniaaaaaaa!!/hello

delaoltenia
9th December 2022, 19:53
vi plesite , a mi cemo pjevati! hrvatska u polufinalu SP-a. /hello

CROATIA, TE IUBESC! :ok:

Capitanu.Burcea
9th December 2022, 19:54
Ce dreacu' e cu țara asta pe care o locuim noi, de ne uitam la astia, 4 milioane, ca ieri se califica in Schengen, ieri, si azi in semifinale 🧐

Baaaa, fmg iohannis, bode, aurescu, huhurezeanu, iordanescu, fekali si burleanu! 🤣

Johnny D
9th December 2022, 19:54
Nu stiu care e diferenta intre Croatia, Serbia, Muntenegru, Bosnia sau Kosovo dar cert e ca au acelasi mental incredibil de puternic si sunt invincibili la penalty-uri.


Si nici nu executa penalty-uri niciodata intre ei, decat maxim cu rechete si munitie.:))

YoNuTzz
9th December 2022, 19:56
4/4 Croatii azi la penalty-uri si 5/5 prelungiri la rand trecute !

Mental de fier ptr croati !

Cat despre Brazilia, la fel ca si Spania...isi merita soarta !

LazioRoma
9th December 2022, 19:56
Dario ???? Dario gdje si ???

Johnny D
9th December 2022, 19:57
4/4 Croatii azi la penalty-uri si 5/5 prelungiri la rand trecute !

Mental de fier ptr croati !

Cat despre Brazilia, la fel ca si Spania...isi merita soarta !

Spania n-avea cu cine, dar cand aduci niste panarame de atacanti ca si Rimuciarlison si fantoma lu Pedro, sa ma scuze Dumnzeu, dar Dodel si Coman stiu mai mult fotbal decat ei.:))


Numa cand ii vezi cum sare mingea din ei ca din coltul blocului cand incearca sa dea o pasa, o lipsa de preluare in viteza sau un contra-atac periculos si mingea direct la adversar, iti vine sa te feliciti ca ai un selectioner destept.:rolleyes: Care va fi demis cat de curand, cat se poate de meritat.;)

A.Puscas
9th December 2022, 19:57
Am si zis, era clar ca asta se intampla dupa ce au egalat. :)) Croatii nu pierd la penaltiuri.

Croatia cu 1 victorie si 4 de 0-0 e in semifinala de mondial.

Capitanu.Burcea
9th December 2022, 20:00
E bine ca Spania a evitat Brazilia in sferturi. Si Brazilia Argentina in semifinala. Practic, in ritmul asta, Franta - Anglia e singurul meci interesant de la acest mondial. Finala CM.

Johnny D
9th December 2022, 20:00
Adica Franta a castigat, cum am si zis.

miril
9th December 2022, 20:01
Deci e vina lui Richarlison. Esti incurabil. Ha, ha, ha!!! Tete, ala e de vina. Uite, l-as fi bagat pe Mart Mu Eli in prelungiri. Croatii, obositi, Marti, foarte rapid. Te bagi?

Johnny D
9th December 2022, 20:04
Am vazut 5% din prelungiri, contra-atac Brazilia, om in stanga, om in dreapta, pushlamaua ta trebuia sa dea o pasa absolut banala in lateral-fata, direct in fata-fata a dat-o, in fundash. Poate ii trebuie ochelari!:)) Un kkt de jucator cum nici la Liga a 2-a Romania nu gasesti, pana si aia gasesc extrema cu o pasa banala. E practic cea mai simpla, mai triviala si mai intalnita pasa dintr-un contra-atac si carpa aia nu e in stare sa o dea cand e presiune, cand se joaca pe coaie. Dar da foarfeci cand joaca pentru margele.:))


Nu e vina lui, e meritul lui. Sa stea la Tottenham pana va baga-n mormant bine de tot, daca nu sunteti deja acolo!:ok:

delaparis
9th December 2022, 20:04
Prea multe ratari Brazilia. Sigur nu s-au antrenat la penalty.
Greseala mare in ultimul minut sa incerci sa marchezi din lovitura libera cu 8 jucatori in careul advers. Trebuia sa plimbi mingea un minut si gata.

delaoltenia
9th December 2022, 20:04
Dario ???? Dario gdje si ???

acum in RO, de sarbatori pa pa :)

miril
9th December 2022, 20:08
Nu e al meu, asta e diferenta intre noi. Vorbind asa de subiectiv, cu invective, pierzi si respectul celor putini care te luau in seama. Sincer, nu ma omor dupa Richarlison dar de aici pana la... Noapte buna! Poate te linistesti.

LazioRoma
9th December 2022, 20:11
acum in RO, de sarbatori pa pa :)

:))))))))))))))

JJ
9th December 2022, 21:39
Incredibil. Livakovic jucatorul turneului. Ce a putut sa scoata in meci, si dup-aia si penalty-ul ala care a contat (si n-a fost tras deloc rau).

delaparis
9th December 2022, 21:55
Al dracu' sport fotbalul asta.
Dupa doua ore unde s-a vazut clar care sunt cei mai buni fotbalisti, s-a dovedit Croatia echipa mai buna. Bravo lor. E o performanta sa te califici contra Braziliei avand doar un sut pe poarta si primind 11.
Meciul asta trebuie dat ca exemplu in toate scolile de fotbal din lume. "Nu se stie niciodata. Mingea e rotunda" ... se tot vorbeste de zeci de ani. Asta e unul dintre meciurile care demonstreaza perfect adevarul acelor vorbe.

Putem regreta brazilienii deoarece pt multi dintre ei este ultimul mondial la care pot participa. Ne pare rau de Neymar si alti plin de talent pe care doream sa-i vedem mai departe. Dar sa nu disperam. Brazilia va aduce la fiecare editie CM o echipa fantastica. Va inventa "neymari" pe banda rulanta si cel putin unul dintre ei va deveni vedeta.

Croatia are "generatia ei de aur" si ma bucur ca nu se lasa dusa la pensie asa usor. Chiar imi par mai buni ca in 2018, mai ales Modric. Este primul jucator din lume care a luat Ballon d'Or pt ce avea sa faca 4 ani mai tarziu :)
Mare popor. DPDV sport colectiv sunt nr1 mondial de departe respectand proportia bazei de selectie.

LazioRoma
9th December 2022, 22:07
asta da.. balonu de aur la luat in avans.. de la Dumnezeu a fost asta.. hai ma ial tu ca iti dau plămâni si pt 2022.. Bravo HRVATSKA!! singura din balkani care mai ridica capu in lumea mare a fotbalului..

delaparis
9th December 2022, 22:11
Acum chiar ca doresc o revansa in finala Franta - Croatia :D

A.Puscas
9th December 2022, 22:13
Ba, justitie divina ar fi o finala Messi vs Ronaldo. Cu lusitanul frecand banca desigur. :))

Cred ca s-ar retrage a doua zi din cauza rusinii.

delaparis
9th December 2022, 22:22
Si asta ar fi o finala premium, adevarat.
Portugalia are o echipa cu jucatori exceptionali. Ar fi o "brazilie" 1970 cu un Pele pe duca dar decisiv.
Messi cu Argentina lui pe care o tot tine de par sa nu se scufunde, ne poate oferi un recital de adio exceptional.

iulian_1976
9th December 2022, 22:36
Al dracu' sport fotbalul asta.
Dupa doua ore unde s-a vazut clar care sunt cei mai buni fotbalisti, s-a dovedit Croatia echipa mai buna. Bravo lor. E o performanta sa te califici contra Braziliei avand doar un sut pe poarta si primind 11.
Meciul asta trebuie dat ca exemplu in toate scolile de fotbal din lume. "Nu se stie niciodata. Mingea e rotunda" ... se tot vorbeste de zeci de ani. Asta e unul dintre meciurile care demonstreaza perfect adevarul acelor vorbe.

Putem regreta brazilienii deoarece pt multi dintre ei este ultimul mondial la care pot participa. Ne pare rau de Neymar si alti plin de talent pe care doream sa-i vedem mai departe. Dar sa nu disperam. Brazilia va aduce la fiecare editie CM o echipa fantastica. Va inventa "neymari" pe banda rulanta si cel putin unul dintre ei va deveni vedeta.

Croatia are "generatia ei de aur" si ma bucur ca nu se lasa dusa la pensie asa usor. Chiar imi par mai buni ca in 2018, mai ales Modric. Este primul jucator din lume care a luat Ballon d'Or pt ce avea sa faca 4 ani mai tarziu :)
Mare popor. DPDV sport colectiv sunt nr1 mondial de departe respectand proportia bazei de selectie.

Nu ii poti da ca exemplu asa simplu, croatii in primul rand se pozitioneaza corect in teren asta necesita inteligenta in general si nu neaparat fotbalistica.

Baza de selectie? Nu stiu sa aiba Hagi jr, Marin jr, Ganea jr, Popescu jr cati or mai fi varul, unchiu fotbalistului de care nici nu stim...

Apoi ce generatie de Aur au ca, nu am uitat zambetul lui Suker cand au facut muci pe Hagi&Comp.

El Pistolero
9th December 2022, 23:13
Ma bucur ca au ieșit circarii. Pot dansa samba acum în avion spre Rio. Neymar nici nu a mai apucat sa bata. O alta regula nescrisa tâmpită, de a începe cu mijlocași și fundași și cei mai buni ii lași ultimii. În loc sa fie invers.
Totuși dacă erau echipă, Brazilia făcea scor azi cu Croația, mai ales ca aia au jucat 120 minute și în optimi. S-a dovedit ca nu sunt asa buni pe cât ii vedea lumea.

ciorbicafaristu
9th December 2022, 23:17
In ce film i-au facut croatii muci pe Hagi&comp, ca eu in afara de penaltyul ala scos in Franta, care l-ar fi facut invidios si pe Lacatus, nu-mi amintesc sa fi fost superiori cu ceva.

delaparis
9th December 2022, 23:20
Apoi ce generatie de Aur au ca, nu am uitat zambetul lui Suker cand au facut muci pe Hagi&Comp.

Aia era o echipa facuta pe vremea Yugoslaviei
Aici vorbesc de Federatia Croatiei. Munca lor se vede azi.


Neymar nici nu a mai apucat sa bata. O alta regula nescrisa tâmpită, de a începe cu mijlocaČ™i Č™i fundaČ™i Č™i cei mai buni ii laČ™i ultimii. În loc sa fie invers.
Da.
In mod normal cand bati al doilea penalty pui jucatorul sigur. Nu stai sa astepti a 5-ea lovitura sa pui Neymar. Intre timp poti pierde.
Total tampit ce au calculat brazilienii.

Capitanu.Burcea
9th December 2022, 23:39
In ce film i-au facut croatii muci pe Hagi&comp, ca eu in afara de penaltyul ala scos in Franta, care l-ar fi facut invidios si pe Lacatus, nu-mi amintesc sa fi fost superiori cu ceva.

Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.

Johnny D
9th December 2022, 23:57
Nu e al meu, asta e diferenta intre noi. Vorbind asa de subiectiv, cu invective, pierzi si respectul celor putini care te luau in seama. Sincer, nu ma omor dupa Richarlison dar de aici pana la... Noapte buna! Poate te linistesti.

Exageram si noi. Dar doar prostii il vad pe ala peste Jesus, cu tot cu antrenorul ala de kkt al lor cu tot. Jesus in viata lui n-a dat o pasa pe contraatac asa simpla direct in fundas, nici cand era la gradinita. Si sa nu mai vorbim de primul meci pe care l-a jucat pentru Tottenham, 3 preluari, toate cu coltul dupa ce-a intrat de pe banca de rezerve. Jesus nici la masa-n burta n-a avut asa picior shchiop.:))


In fotbal ca sa fii fotbalist respectabil, trebuie sa arati ca esti prieten cu mingea, nu inamicul ei. Inamicii mingii niciodata nu vor face mai mult decat un kkt cand meciul capata presiune si piciorul antitehnic respinge mingea. Daca ai vreo treaba cu fotbalul vezi imediat ca jucatorul ala nu te scoate, ci te ingroapa cand te arde buza. Dar sunt multi orbi si prosti in fotbal ca si antrenorul ala al Braziliei care s-a ingropat singur cu astea 2 panarame de atacanti.

ciorbicafaristu
10th December 2022, 00:01
Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.
Pai n-am ajuns, ca am luat gol repede din penaltyul ala de *****, si s-a ales praful de toata tactica lui cashcheta. Da, nu ne-a iesit jocul, croatii au fost mai buni, dar e prea mult spus ca ne-au facut muci in meciul ala.

Capitanu.Burcea
10th December 2022, 00:01
Adevarul e ca valoarea unor Jesus si Richarlison reflecta clar valoarea de azi a Braziliei. Probabil, primul e pus putin mai in valoare de o echipa cu un stil mai efervescent. La nationala, nivel sferturi CM, adevarul e ca niciunul nu există. Jesus, mai grav, nu a existat nici in fata Camerunului.

Johnny D
10th December 2022, 00:05
Jesus a fost accidentat si a avut o singura faza in care i-a scos mingea lui Fred care a dat la dracu din 14 metri. Nu a pierdut mingea, nici nu a dat pasa la adversar, nici nu a ratat vreo faza. Echipa e efervescenta cu Jesus pentru ca o echipa formata in imaginea lui, nu pierde mingi usor si-si pune in valoare coechipierul asa cum coechipierul il pune pe el. Brazilia nu a fost echipa, a fost Neymar si restu. De-aia le-a dat Germania 7 cu tot cu Neymar si restu cu tot.

Capitanu.Burcea
10th December 2022, 00:16
Da, ba, dar cum **** mea sa te accidentezi cu Camerunul? Cat de bou poti sa fii? :rasc: Chiar au zis bine englezii, nu mai stiu ce ziar era, ca Jesus was struggling to make an impact to the game. Poate tu esti putin subiectiv, dar asa a vazut majoritatea :rasc:

delaparis
10th December 2022, 00:23
Hai totusi sa nu facem moale pe noi. Croatii au dat fix 1 gol in tot turneul in afara de meciul ala cu naivii canadieni, si ala in prelungiri, dupa o deviere norocoasa.

Nu bat pe nimeni la nivelul asta decat dupa un meci anost, la penaltiuri. Ceea ce se poate intampla evident pentru ca nici Olanda si nici Argentina nu dau pe afara de practica a fotbalului. Dar presupun ca o sa vina macar cu lectiile invatate si o sa incerce sa nu se ajunga acolo, croatii pun f putin in pericol poarta adversa pana la urma. Nu au de ce sa joace fricos.
Nu te contrazic cu nimic. Sunt de accord cu ce zici.
Dar,
Adversarii au morcov de acum. Croatia reprezinta otrava. Cine joaca contra lor, pierde.
Doar Franta le poate vine de hac. Au un complex de inferioritate contra francezilor :)

JJ
10th December 2022, 00:33
Doar Franta le poate vine de hac. Au un complex de inferioritate contra francezilor :)
Cred ca au trecut de complexul asta cand i-au batut in Nations League in vara.

Capitanu.Burcea
10th December 2022, 00:35
Dar Franta mai are meci/meciuri :D pana sa intalneasca Croatia. Nu e nimic special Croatia, Juranovici juca prin div C croata acum 5 ani, Bruno asta cu golul parca prin liga a 3a italiana, no? Ei nu au varf, altfel, asa cum a spus un mare antrenor croat, daca ii aveau pe Vlahovici sau Mitrovici erau deja campioni mondiali ☺️ Dar au Modric, Kovacic si Brozovic la mijloc care, plm, nu vor termina benzina dupa 50 de min, ca azi, pt ca Argentina joaca de parca dă sare la pisdă.. Se uita si Tuchel la meciurile astea? Bai, boule, te uiti? :rasc: L-ai vazut pe Kovacic? Da, e bine, du-te-n

delaparis
10th December 2022, 00:39
Cred ca au trecut de complexul asta cand i-au batut in Nations League in vara.
Iar ma sacai cu LN? :D
Vorbeam de CM pe thd de CM :)
Franta bate Croatia in sir palmares ...

Lordul
10th December 2022, 00:47
O natiune de 3,9 milioane de locuitori Croatia invinge la mondial o natiune de 3,9 milioane de fotbalisti: Brazilia!!

Baiatul unui secretar de stat este eroul Croatiei la Mondial-Livakovic !

iulian_1976
10th December 2022, 01:41
Pai n-am ajuns, ca am luat gol repede din penaltyul ala de *****, si s-a ales praful de toata tactica lui cashcheta. Da, nu ne-a iesit jocul, croatii au fost mai buni, dar e prea mult spus ca ne-au facut muci in meciul ala.


Nu mai imi aduc aminte f bine, dar noi nu am ajuns la poarta in meciul ala. Tactic au jucat bine, nu ne-a iesit nimic. Nu au facut mare jogo bonito, doar ne-au strans in mengjina 90 de minute. Noi eram pe tocuri, vopsiti in cap dupa meciul cu Anglia, nu am avut nicio sansa.

Tactic ne-au facut muci :)

Am urmarit rezumatul pe bein sport, am vazut o preluare cat multe meciuri la gramada la un atacant croat care a lasat doi brazilieni in urma, totul doar din preluare foarte rar mai vezi asa ceva:ok:

Doctor_Satan
10th December 2022, 10:57
Bine ca am scapat de simulanti si tiki-taka. Acum poate incepe mondialul.

Johnny D
10th December 2022, 13:35
Da, ba, dar cum **** mea sa te accidentezi cu Camerunul? Cat de bou poti sa fii? :rasc: Chiar au zis bine englezii, nu mai stiu ce ziar era, ca Jesus was struggling to make an impact to the game. Poate tu esti putin subiectiv, dar asa a vazut majoritatea :rasc:

Pai daca n-a avut cu cine ca la Arsenal. Daca Brazilia e pielea pwlii, ce sa-i fac io?:))
Bine, echipa a 2-a a Braziliei fu pielea pwlii, n-a avut cu cine. Dar nici prima n-a fost departe.:rolleyes: Asa cum bine a vazut majoritatea cu Croatia.;)