PDA

View Full Version : CM 2022 Optimi: Brazilia - Coreea de Sud 4-1



delaparis
2nd December 2022, 22:59
Luni 5/12, ora 21:00

Lordul
2nd December 2022, 23:10
Brazilia e super-favorita aici

delaparis
5th December 2022, 20:00
Brazilia :
Alisson – Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Danilo – Paqueta, Casemiro – Raphinha, Neymar, Vinicius Jr. – Richarlison

Coreea de Sud :
S. Kim – Mo. Kim, Mi. Kim, Y. Kim, J. Kim – I. Hwang, W. Jung – H. Hwang, J. Lee, H. Son – G. Cho

JJ
5th December 2022, 20:54
Neymar's back, back again!

A.Puscas
5th December 2022, 21:10
Ce moaca are Vincius asta. :))

El Pistolero
5th December 2022, 21:13
Măcel iese aici.

JJ
5th December 2022, 21:13
Cam usor dat penalty-ul asta in opinia mea.

A.Puscas
5th December 2022, 21:14
6/6 la favorite, stam in marocani si albanezi pe maine. Hai ca se poate.

Utilizator
5th December 2022, 21:17
Exagerat sa dai penalty unuia care vine din spate sa ia mingea.
Dar asta e, meciul s-a cam jucat desi minuni sunt oricand posibile, Coreea a inceput haotic si a lasat spatii nepermis de largi brazilienilor.

delaparis
5th December 2022, 21:17
Cam usor dat penalty-ul asta in opinia mea.
Nu a fost. Ba chiar trebuia dat invers. Turpin face cariera la FIFA deoarece a inteles in ce sens se arbitreaza...

A.Puscas
5th December 2022, 21:30
Godharlison e asta.

Jesus' daddy. :))

delaparis
5th December 2022, 21:31
E festival Brazilia. Doar o echipa pe teren.
Cred ca Uruguay punea mai multe probleme brazilienilor.

Johnny D
5th December 2022, 21:34
Godharlison e asta.

Jesus' daddy. :))

Rafinha poate, cam atat.


E festival Brazilia. Doar o echipa pe teren.
Cred ca Uruguay punea mai multe probleme brazilienilor.

100%.


Son son, sun sun, kun kun s-au facut de kkt.

A.Puscas
5th December 2022, 21:38
3 luni Ioane, nu una. :happy.

Eu sunt fan Arsenal de acum, daca incepeti sa pierdeti din turatie o sa o tii cu gloaba asta a ta, ca e din cauza ca nu joaca el...pana la infinit.

El Pistolero
5th December 2022, 21:39
Pare rău de coreeni, dar au ajuns la război și au constatat ca nu au arme. Iar Brazilia nu e genul de echipă care sa se oprească.

Johnny D
5th December 2022, 21:39
3 luni Ioane, nu una. :happy.

Eu sunt fan Arsenal de acum, daca incepeti sa pierdeti din turatie o sa o tii cu gloaba asta a ta, ca e din cauza ca nu joaca el...pana la infinit.

Nu-l vezi pe carpa asta de Rimucilson, 2 contra 2 si da in primul adversar?:))
Ce c-a bagat o minge-n poarta din 7 m singur cu portaru? Oricine poate. Cand joci cu prima echipa, nu cu panaramele la mijloc cu care a jucat Jesus, orice kkt pare zeu.


Pai da, va fi mai greu fara Jesus dar ne vom descurca cumva.
Nimeni nu dribleaza ca el, protejeaza mingea si o recupereza ca el, nici un atacant din lume.
Vom face si transferuri, stai linistit. Nu e dracul atat de negru.

A.Puscas
5th December 2022, 21:44
Uite ca Jesus asta nu poate ba. E cel mai carpa atacant brazilian ever, rad aia si cu curul de el de cate goluri NU a dat. :))

Lasa-ma cu misc'uri. Joci nr.9, esti judecat dupa goluri. Orice prost ofuscat care nu poate inscrie poate sa "recupereze".

E si o tactica asta, ca daca n-ar face joc defensiv chiar nu ai avea de ce sa il joci. Si stie si el asta. Daca era in stare sa-si faca treaba de atacant stai tu linistit ca era fix ca toti ailalti care nu fac faza defensiva, dar iti umple traista de goluri in fiecare sezon.

delaparis
5th December 2022, 21:50
Neymar trebuie scos la pauza. Se va rupe de tot daca insista cu glezna aia deja in santier.

Johnny D
5th December 2022, 21:50
Uite ca Jesus asta nu poate ba. E cel mai carpa atacant brazilian ever, rad aia si cu curul de el de cate goluri NU a dat. :))

Lasa-ma cu misc'uri. Joci nr.9, esti judecat dupa goluri. Orice prost ofuscat care nu poate inscrie poate sa "recupereze".

Esti judecat dupa cum contribui la echipa, asta e mai important decat golurile.
Asta daca ai vreo treaba cu fotbalul ce tu clar nu ai.

Hai c-am gresit, nici din 7 metri singur cu portaru nu e in stare panarama sa dea gol.
;)


E si o tactica asta, ca daca n-ar face joc defensiv chiar nu ai avea de ce sa il joci. Si stie si el asta. Daca era in stare sa-si faca treaba de atacant stai tu linistit ca era fix ca toti ailalti care nu fac faza defensiva, dar iti umple traista de goluri in fiecare sezon.

Mai important e sa creezi un gol decat sa bagi mingea-n poarta, oricine poate face asta in afara de panarama de Richarlison.
Iar faza defensiva facuta ca la carte, putini atacanti gasesti s-o faca fie ca dau gol, pasa de gol, creaza o faza ceea ce e cel mai greu in fotbal sau nu.
In fotbalul de azi trebuie sa faci ambele faze ca sa fii atacant de cea mai inalta clasa, putini se ridica la nivelul asta, spre deloc.

N-am cu cine, creierul tau e mai mic decat al unei bibilici.

YoNuTzz
5th December 2022, 21:54
Meciul acesta arata inca odata ce umilinta si-a luat Uruguay in grupa H.

De asemenea arata ce jale vor fi 16-zecimile de la World Cup 2026 cu 3rd place...

Si vor fi 8 x 3rd place !

Johnny D
5th December 2022, 21:55
Eu v-am spus ce va spus si Iedi, gata cu surprizele din fazele eliminatorii.
Nu se mai joaca nimeni cu echipele a 2-a, cu dume si chefuri.

A.Puscas
5th December 2022, 21:57
Esti judecat dupa cum contribui la echipa, asta e mai important decat golurile.
Asta daca ai vreo treaba cu fotbalul ce tu clar nu ai.

Hai c-am gresit, nici din 7 metri singur cu portaru nu e in stare panarama sa dea gol.
;)



Mai important e sa creezi un gol decat sa bagi mingea-n poarta, oricine poate face asta in afara de panarama de Richarlison.
Iar faza defensiva facuta ca la carte, putini atacanti gasesti s-o faca fie ca dau gol, pasa de gol, creaza o faza ceea ce e cel mai greu in fotbal sau nu.
In fotbalul de azi trebuie sa faci ambele faze ca sa fii atacant de cea mai inalta clasa, putini se ridica la nivelul asta, spre deloc.

N-am cu cine, creierul tau e mai mic decat al unei bibilici.

Esti moale rau azi, ai recurs la injurii si mizerii mult mai repede decat obicei. :))

Some can, some can't. Valabil si in cazul tau si al petardei pe care o sustii, ca doar nu o faci degeaba. :D

Doctor_Satan
5th December 2022, 22:02
Brazilia e cea mai jegoasa echipa pe care am vazut-o.
Simularile se vad si din avion, dar primesc lovituri libere si penalty-uri pe banda rulanta.
Coreeanul care a cerut penalty a fost faultat muuuult mai clar decat brazilian.
Partea proasta e ca au si traseu usor, cu Croatia din nou nu vor avea probleme.
Sper doar croatii sa joace pe principiul "pierdem, dar macar sa batem".

A.Puscas
5th December 2022, 22:05
Nu-i vad pe croati cu pretentii foarte mari aici, eventual sa piarda la 1 maxim 2 goluri in loc de 5-6 cum o sa piarda coreenii.
Sunt destul de over the hill ca si varsta, au tras tot turneul pentru calificarea in optimi(cu aproape aceeasi echipa) si au avut si prelungiri cu japonezii. Nu o sa duca un meci intreg la aceiasi parametrii fizici.

Brazilienii au mai rotit si sunt si mai tineri in general.

Din semi-finala o sa vina greul doar.

Capitanu.Burcea
5th December 2022, 22:08
Parafrazandu-l le Banciu, monsieur turpin e o ji puncte-puncte godie ☺️

delaoltenia
5th December 2022, 22:29
indivizii astia cu ochii oblici s au trezit din pumni :D , ar cam merita si ei un gol.

delaparis
5th December 2022, 22:30
Interesant ca stadionul pe care se joaca meciul asta, Stadium 974, va fi demontat de maine. Este construit din 974 containere si va fi construit in alta regiune dupa CM.
Cand nu mai stii ce sa faci cu banii :))

delaoltenia
5th December 2022, 22:32
cand te dau banii afara din casa investesti in peesge :)

JJ
5th December 2022, 22:38
Bre Johnny, cum a venit asta al tau pe teren, cum a luat Brazilia gol.

Utilizator
5th December 2022, 22:39
indivizii astia cu ochii oblici s au trezit din pumni :D , ar cam merita si ei un gol.

I-au cocosat brazilienii si si-au permis si spectacol cu ratari imense. Acum ar putea sa-i lase sa dea si ei 3 goluri pentru niste samsunguri si hyundaiuri la schimb. :D

delaoltenia
5th December 2022, 22:46
I-au cocosat brazilienii si si-au permis si spectacol cu ratari imense. Acum ar putea sa-i lase sa dea si ei 3 goluri pentru niste samsunguri si hyundaiuri la schimb. :D

meciul asta mi amintea de descalecarea nationalei lui burleanu la chisinau. da bine, dom'le, cate sa mai dai la amaratii astia? :D
bine, nu suporta comparatie intre cele doua nationale, noi rupti in cur si ciuca batailor, brazilia pe care o stie toata lumea. :)

El Pistolero
5th December 2022, 22:59
Meciul acesta arata inca odata ce umilinta si-a luat Uruguay in grupa H.

De asemenea arata ce jale vor fi 16-zecimile de la World Cup 2026 cu 3rd place...

Si vor fi 8 x 3rd place !
Nu e nimic bătut în cuie pentru 2026. Se discuta încă ce sistem va fi folosit. Probabil anul viitor va decide Fifa.

Utilizator
5th December 2022, 23:01
:D

Mie mi-au adus aminte de povestea lui Lutu care spunea ca pe cand juca la ei trebuia sa dribleze de vreo trei ori acelasi corean ca sa scape del ca mereu se ridicau rapid si apareau iar in fata lui sa-i ia mingea. Au fost niste prim-planuri cu aia mici de alergau de mancau pamantul pe extrema, se vedea ca dadeau totul. :D