PDA

View Full Version : CM 2022 Optimi: Olanda - SUA 3-1



delaparis
29th November 2022, 22:48
Sambata 3/12, ora 17:00

Lordul
30th November 2022, 09:44
Olanda e favorita, insa SUA a tinut Anglia in sah, iar Olanda a castigat greu cu Senegal, asadar se anunta un meci echilibrat

Johnny D
30th November 2022, 14:55
Nu prea cred eu asta, le scot olandezii soccer-ul din cap, victorie la minim 2 goluri.

Capitanu.Burcea
30th November 2022, 15:49
Stiu ca Ciorbica nu e de acord, dar SUA are un joc de pase si o viteza pe care nici noi, la nationala, pe vremea cand ne plombam cu haur, nu le-am vazut prea des. In conditiile cand au un secol decalaj fata de orice echipa serioasa de fotbal. Olanda nu a jucat nimic, grupa nu a necesitat decat un act de prezenta. M-as bucura sa ii scoata Pulisicii, dar adevarul e ca au niste blackout-uri in joc cu care nu pot trece de Olanda. Dar se joaca, a spus si Joe Biden :D

Johnny D
30th November 2022, 17:07
Nu m-as baza pe asta. Joe Biden doarme prin jumatate din lucrurile pe care le spune.:))

ciorbicafaristu
30th November 2022, 23:22
Stiu ca Ciorbica nu e de acord, dar SUA are un joc de pase si o viteza pe care nici noi, la nationala, pe vremea cand ne plombam cu haur, nu le-am vazut prea des. In conditiile cand au un secol decalaj fata de orice echipa serioasa de fotbal. Olanda nu a jucat nimic, grupa nu a necesitat decat un act de prezenta. M-as bucura sa ii scoata Pulisicii, dar adevarul e ca au niste blackout-uri in joc cu care nu pot trece de Olanda. Dar se joaca, a spus si Joe Biden :D
Americanii n-au benzina pt 100 de minute, sunt un fel de Viitorul, fac impresie buna in prima repriza si se caca pe ei intr-a doua. Nici olandezii nu mi-au placut, asa ca sunt de acord cu Biden.

THE HUN
30th November 2022, 23:42
Au si yankeii sansa lor,dutchii inca nu m-au impresionat incat sa spun ca-s favoriti clar.Vorba sf. J.Bond, never say never.

A.Puscas
3rd December 2022, 09:16
Ba, la olandezi este cica un focar de gripa in interiorul echipei. Sunt curios cine rateaza meciul de azi.

LazioRoma
3rd December 2022, 13:52
toti se înghesuie cu Olanda... eu zic ca trece America aici....

JJ
3rd December 2022, 15:09
Pulisic e dat ca accidentat de unii, și fără el cam greu pentru americani.

LazioRoma
3rd December 2022, 15:14
lasa ca nici olandezii nu au aratat nimik aproape...

delaparis
3rd December 2022, 16:57
Vad ca Pulisic e in echipa

El Pistolero
3rd December 2022, 17:47
S-a rupt filmul la ratarea aia a lui Pulisic.

delaparis
3rd December 2022, 17:50
Bine dar americanii sunt naivi in aparare.
Olandezii fac ce vor acolo

THE HUN
3rd December 2022, 17:53
Yankees vaya con Dios,n-au putere americani sa revina.

YoNuTzz
3rd December 2022, 18:13
Cinica Olanda si vs o echipa naiva, e game over pentru USA !

Va avea probleme Argentina cu Olanda in sferturi !

delaparis
3rd December 2022, 18:34
Ce gol :))

El Pistolero
3rd December 2022, 18:39
Ce greșeli în apărare la americani. Singur Dumfries acolo.

In sfârșit îl bagă și pe Simmons un pic Van Gaal.

LazioRoma
3rd December 2022, 18:41
fazele eliminatorii parca mai sarace in fotbal decat grupele...

delaparis
3rd December 2022, 18:58
Stai ca e primul meci.

Antrenament perfect pt olandezi

A.Puscas
3rd December 2022, 18:59
Prea necopti americanii. Probleme mari cu finalizarea, dar potential exista pentru ca stiu cu mingea, pot tine posesia si isi creeaza si ocazii de a marca.

Dar cand aproape toti jucatorii au intre 19-24 ani, evident ca nu poti ajunge departe. Prime-ul lor o sa se nimereasca fix la mondialul de acasa.


Au nevoie de fundasi centrali si portar totusi. Ream are 45 ani, e fosila si Zimmerman e un ciumagar de MLS. Turner o fi el la Arsenal, dar nu joaca. Nu poti veni la CM cu portar care nu apara la echipa de club, oricat de bun sau nu ar fi el.
Aici e de lucrat in urmatorii 4 ani. La mijloc si in atac stau chiar bine, au lasat si multe nume interesante gen Ricardo Pepi acasa.

JJ
3rd December 2022, 19:23
Voetbal - Soccer 3-1. Nu stiu ce dai vina pe Turner, poate doar sa fi iesit pe centrare la golul 3, dar acolo sunt tot fundasii sunt mai mult de vina. Daca nu era el, Depay avea hattrick.
Pe ambele benzi a fost bulevard in aparare la americani, si Dumfries, si Blind au facut ce-au vrut.

A.Puscas
3rd December 2022, 19:30
Nu e doar de meciul asta vorba, din momentul asta se discuta de 2026. Nu vii cu portar rezerva la club la nationala si punct.
Nu daca vrei sa ai pretentii la ceva mai mult.

Nu e rau Turner ca doar nu l-a luat Arsenal degeaba. Cum nu e nici Zack Steffen cand era la City.
Dar nu e nici unul care-ti scoate goluri ca si facute cand ai nevoie. Cum era Tim Howard. Astea a lui Depay le apara oricine, sa fim seriosi.
Se poate mult mai bine aici. SUA istoric a avut portari foarte buni cu multe sezoane in PL, o sa
se gaseasca unu' la un moment dat.

In aparare da, Robinson si Dest sunt ultra ofensivi pe benzi, stau prost in aparare. Dar mai e Joe Scally pe dreapta, nu stiu de ce nu a fost bagat nici macar un minut. Tipul e om de baza la Gladbach si joaca meci de meci, cand l-a scos pe Dest l-a bagat ori pe Yedlin ori pe Moore care sunt praf.

Bine, are copilul doar 19 ani. Dar e clar viitorul acolo, imi pare rau pentru Dest, a ales SUA pentru a juca titular, doar ca e altul mai bun care vine din urma.

Problema mare e in centru. Nu stiu ce mai face Jon Brooks, era bunicel. Cred ca e accidentat pentru ca nu e f batran. Trebuie sa scoata oricum de undeva niste centrali de valoare, astia care sunt acum oricum nu mai prind 2026.

Johnny D
3rd December 2022, 19:36
Nu prea cred eu asta, le scot olandezii soccer-ul din cap, victorie la minim 2 goluri.

Si puteau fi la 4.:rolleyes:

A.Puscas
3rd December 2022, 19:41
Ioane. Lasa astea.

Ai vazut ca Jesus e out de la mondial si lipseste o luna minimum? :))

Ca e cel mai petarda atacant brazilian ever cred ca stiai deja. :D

https://www.archysport.com/2022/12/gabriel-jesus-the-worst-9-in-the-history-of-brazil-2/

Johnny D
3rd December 2022, 19:42
Am auzit, nu e sigur ca lipseste chiar o luna.
Desi mici sansa sa joace anu asta, dar pe la meciu cu Newcastle cred ca va fi apt.
Avem 3 din 4 meciuri acasa in care e sub semnul intrebarii Jesus, ne descurcam cumva.
Eu vad partea pozitiva, avea nevoie de o pauza, a jucat multe meciuri in ultimele 3 luni.

Lordul
3rd December 2022, 20:42
Olanda prima sfertfinalista, s-a vazut si experienta lui Van Gaal + diferenČ›a de valoare ; ocazii au fost de ambele părČ›i. Calificare meritata de olandezi. Dumfries omul meciului

Capitanu.Burcea
16th June 2023, 16:44
M-a demolat rezultatul asta: SUA - Mexic 3-0. Mexicul prezent la meci, nu la masa verde, dupa telefon de la Joe Biden. Balogun, Reyna, Captain America, Weah, McKennkie, cam asta a avut Sua in atac. Not bad, not terible. Va dati seama ca noi le-am dat astora un meci prin anii 90, la Brasov cred ca s-a jucat, erau vai de muortii lor. Am dat ca sa intram in nato, ue, pfare, apador, oms, ne-am milogit pt clauză si statutul de colonie. Deziderate aproape rezolvate azi, desi se mai poate sta in genunchi 🤣 Azi, cred ca ne bat ăstia de ne căcăm pe noi. Ca sa vedem ce inseamna progres

iulian_1976
21st June 2023, 01:10
Asta tot anunt de vre-o 10 ani, totusi cred ca mai au de urcat avand in vedere cam ce au jucat in decembrie la pseudo-campionatul mondial.