PDA

View Full Version : FIFA World Cup Qatar 2022



El Pistolero
10th November 2022, 21:21
Începe mondialul imediat și nu e un topic unde sa discute lumea.
Azi și-au anunțat loturile mai multe echipe printre care Anglia, Germania, Portugalia, Belgia, Polonia.
Poate postează cineva loturile finale după ce vor fi anunțate la toate echipele.

Anglia fără James și Chilwell accidentati și fără Sancho, Tomori, Abraham neconvocati. A fost luat în schimb Maguire, White, Callagher, Wilson.

Portugalia are probabil cel mai echilibrat lot, păcat ca nu au antrenor cu care sa se bata la trofeu. Lipsesc Jota accidentat și Renato Sanches neconvocat.

Germania fără Reus accidentat(al 4-lea turneu final ratat în 8 ani) și Hummels, Gosens lăsați acasă. Apărarea e slabă rău, în rest echipa arata bine.

Johnny D
11th November 2022, 02:24
Uite cine ar trebui sa fie supermoderator!:D

delaparis
11th November 2022, 02:48
Începe mondialul imediat Č™i nu e un topic unde sa discute lumea.
E clar ca nu citesti pe forum. E bine ca postezi :)

Vezi ca sunt deja deschise thd pt fiecare grupa la acest CM. :sneaky:

Johnny D
11th November 2022, 07:11
How did I ever doubt it!?:o:

El Pistolero
11th November 2022, 08:56
Am văzut alea cu grupele, trebuia și un topic unde sa postam și alte chestii. :D
E mai ușor sa intri pe un singur topic decât pe 8.

In alta ordine de idei, Blatter a zis ca a fost o mare greșeală, sa acorde unei tari asa mici, cel mai important eveniment sportiv de pe planeta.
Chiar a apărut recent pe Netflix un documentar despre Fifa și toată corupția de acolo și cum au câștigat Africa de Sud, Rusia și Qatar sa fie gazdele CM. Recomand sa va uitați, acolo arata și cum au ajuns qatarezii sa investească la PSG. 😏

El Pistolero
11th November 2022, 14:50
Handicapatul ala de Luis Enrique a arătat încă o data ca urăște Real Madrid. A luat 100 de jucători de la Barca la mondial. Plus 2 portari amatori.
Nu i-a luat pe De Gea, Kepa, Sergio Ramos (de departe cel mai bun fundaș pe care îl are Spania în acest moment), Thiago Alcantara.

A.Puscas
11th November 2022, 16:24
Avem vreo 13 jucatori din ce am numarat pe la nationale ocupati cu mondialul, De Gea si Sancho macar sa soarba niste cocktail-uri in Bahamas in perioada asta. :))


Daca nu-l bagi titular, il luai degeaba acolo. Cum o sa fie Ederson pentru Brazilia.

Johnny D
11th November 2022, 16:59
Handicapatul ala de Luis Enrique a arătat încă o data ca urăČ™te Real Madrid. A luat 100 de jucători de la Barca la mondial. Plus 2 portari amatori.
Nu i-a luat pe De Gea, Kepa, Sergio Ramos (de departe cel mai bun fundaČ™ pe care îl are Spania în acest moment), Thiago Alcantara.

Sergio Ramos inca joaca la Real!?:o:

Real Madrid are spanioli in echipa!?:o::o:

El Pistolero
11th November 2022, 18:16
Asensio și Carvajal sunt de la Real. Omul oricum e hater Real, a preferat sa ia toți puștanii de la Barca. Având în vedere ca sunt în grupa cu Germania și Belgia în optimi, sunt șanse mari sa se întoarcă repede acasă spaniolii.

City are 15 jucători la mondial, United vreo 13. Nu prea are ce antrena Pep în perioada asta libera. Oricum am văzut ca se fac ceva stagii de pregătire pentru cei rămași acasă, vor fi și ceva amicale pentru cei lăsați acasă.

Johnny D
11th November 2022, 18:20
Asensio și Carvajal sunt de la Real.

In prima echipa, ziceam.:D

A.Puscas
11th November 2022, 20:07
Asensio Č™i Carvajal sunt de la Real. Omul oricum e hater Real, a preferat sa ia toČ›i puČ™tanii de la Barca. Având în vedere ca sunt în grupa cu Germania Č™i Belgia în optimi, sunt Č™anse mari sa se întoarcă repede acasă spaniolii.

City are 15 jucători la mondial, United vreo 13. Nu prea are ce antrena Pep în perioada asta libera. Oricum am văzut ca se fac ceva stagii de pregătire pentru cei rămaČ™i acasă, vor fi Č™i ceva amicale pentru cei lăsaČ›i acasă.

L-au luat si pe Pellistri la Uruguay, 14 sunt. Garnacho a fost in longlist pentru Argentina dar nu l-au tinut in lot.

Cam toti care au jucat ma, noi aveam oricum un lot subtire rau. Doar De Gea, Martial, Van de Beek si Sancho au ramas de caciula. Lindelof, Elanga, McTominay nu erau calificati cu echipele lor.

Cam atat mai are Ten Hag o luna la dispozitie, sunt curios daca ii trimite in vacanta sau ii mai cheama la antrenamente. :))

JJ
11th November 2022, 23:01
Asensio și Carvajal sunt de la Real. Omul oricum e hater Real, a preferat sa ia toți puștanii de la Barca.
L-a uitat pe Balde.

Leo
12th November 2022, 13:45
https://forum.onlinesport.ro/threads/660174-CM-Qatar-2022
Mai era si asta.



In alta ordine de idei, editia asta e foarte interesanta intrucat jucatorii sunt in plin sezon, in forma, bine pregatiti fizic. Eu mizez pe Argentina.

YoNuTzz
12th November 2022, 13:48
Slaba echipa Spaniei. Nu inteleg de ce nu au fost luati Ramos si Thiago.

Spaniolii au gafat si 2014 si 2018...Urmeaza probabil al 3lea mondial la rand gafat.

De altfel, in aceeasi situatie de gafe anterioare sunt si portughezii....Chiar mai rau...

Slab si mijlocul Frantei...Iar Argentina nu mi se pare atat de favorita precum este data...

Cred ca Brazilia are sansa no 1....

Vedem si ce fac Belgienii in cred ultima lor sansa....

A.Puscas
12th November 2022, 22:34
https://forum.onlinesport.ro/threads/660174-CM-Qatar-2022
Mai era si asta.



In alta ordine de idei, editia asta e foarte interesanta intrucat jucatorii sunt in plin sezon, in forma, bine pregatiti fizic. Eu mizez pe Argentina.

O sa fie o editie interesanta pentru ca e anyone's title, prevad multe surprize.

Da, jucatorii sunt in forma dar pe de alta parte nu a existat un training camp corespunzator sau meciuri amicale premergatoare, precum in toate celelalte editii. Aveau saptamani bune impreuna sa realizeze o coeziune la editiile anterioare.
Acum, jucatorii sunt culesi din campionate si aruncati direct in teren. Si in conditii total diferite, sa nu uitam majoritatea jucatorilor vin din PL de la temperaturi relativ scazute si ii arunci direct in arsita desertului.

Tin cu SUA si Canada, sper la un sfert pentru oricare din ele.

Capitanu.Burcea
12th November 2022, 22:49
Pai, stati umpic, de ce sa il ia pe Ramos, ăla n-a mai jucat la nazională de cât? 2 ani? De ce ar fi mare surpriza? Real e fly highing fara Ramos, a facut dubla campionat-CL, cucea mai mica mesie de goluri incasata. Unai Simon e un monstru de portar. Iti trebuie doar rezerve la el, atat. Kepa si De Gea, 2 clovni nenorociti, ce sa faci cu gunoaiele alea? Da, Espana va ucide sau va muri, insa am incredere in băeți.

resita
13th November 2022, 17:37
Totusi un subforum pt. aceasta competitie nu exista, cu threaduri despre grupe, cine castiga CM, concursuri... chiar nimic?

ps. in "vremurile bun"e ale OLS un CM rupea... azi vad ca, e tratat cu indiferenta de marea majoritatea, e pacat.

A.Puscas
13th November 2022, 18:03
Ba, am facut eu liga pe fantasy WC.


https://play.fifa.com/fantasy-classic/join-league/TFQIYK37

unique league code is: TFQIYK37

Asta e cu jucatori/stats.

https://play.fifa.com/bracket-predictor/join-league/D81A9EBF

unique league code is: D81A9EBF

Asta e cu brackets(ghicit cine castiga).

Intrati cat mai multi pe ambele. :))

El Pistolero
13th November 2022, 18:09
Totusi un subforum pt. aceasta competitie nu exista, cu threaduri despre grupe, cine castiga CM, concursuri... chiar nimic?

ps. in "vremurile bun"e ale OLS un CM rupea... azi vad ca, e tratat cu indiferenta de marea majoritatea, e pacat.

Alte vremuri. Acum mai sunt maxim 15-20 de oameni care mai scriu pe forumul asta.

resita
13th November 2022, 19:07
Alte vremuri. Acum mai sunt maxim 15-20 de oameni care mai scriu pe forumul asta.

pacat, OLS inca are potential...


"There are currently 1110 users online. 11 members and 1099 guests"

pacat ca, nu se apasa pedala de accelaratie si OLS sa redevina nr.1

delaparis
14th November 2022, 00:03
Amine Harit s-a accidentat asta seara in meciul Monaco - Marseille si e absent mai mult ca sigur la mondiale.

El Pistolero
14th November 2022, 17:59
Antrenorul Camerunului nici măcar nu știe sa pronunțe numele jucătorilor selecționați, el fiind tot camerunez. Dovada ca selecția a făcut-o probabil președintele tarii... :)) https://getfootball.eu/cameroon-coach-rigobert-song-mispronounces-names-of-his-own-squad/

A.Puscas
14th November 2022, 18:43
Ce cretini si astia cu videoul. Trebuie lasat pana ajungea la Simon Ngapandouetnbu. :happy

Lordul
14th November 2022, 18:50
Antrenorul Camerunului nici măcar nu Č™tie sa pronunČ›e numele jucătorilor selecČ›ionaČ›i, el fiind tot camerunez. Dovada ca selecČ›ia a făcut-o probabil preČ™edintele tarii... :)) https://getfootball.eu/cameroon-coach-rigobert-song-mispronounces-names-of-his-own-squad/

Macar are ocazie sa participe la Cupa Mondiala si din postura de antrenor dupa ce a facut-o din postura de jucator

Capitanu.Burcea
14th November 2022, 19:20
Asa e si la zecesebe. Antrenorul vede primul 11 cu 5 minute inaintea inceperii meciului. Pe unii logic ca nici nu-i stie, el e oricum valetul pe care nu-l saluta nici macar ceilalti valeți cu ştate vechi, gen Luțu si Mache.

delaparis
16th November 2022, 22:02
Loturile complete ale echipelor participante la Cupa Mondiala din Qatar (https://www.onlinesport.ro/fotbal/cupa-mondiala-de-fotbal/qatar-2022/loturi-jucatori-cupa-mondiala-qatar-2022-p-519)

El Pistolero
17th November 2022, 15:17
Ce penibili sunt qatarezii, au plătit niște nepalezi și filipinezi sa se îmbrace în tricourile Braziliei, Angliei, Franței, etc. și sa facă atmosfera în jurul stadioanelor sa para ca e lume acolo. Penibil!
Cea mai penibila ediție de mondial din istorie, din toate punctele de vedere asta o sa fie.

Capitanu.Burcea
17th November 2022, 17:23
Imi aduce aminte de militarii in termen cu care Valentin umplea tribunele cochetului templu din Ghencea, la meciurile celei mai iubite echipe a poporului. Sa nu tragem in qatarezi, cand am avut si ne mandrim mereu cu qatarezii nostri din prelungire.

delaparis
20th November 2022, 16:53
Ma uit la ceremonia de deschidere...
Na, Qatar ne-a mai trebuit si noua :))

resita
20th November 2022, 17:32
Eu ma gandesc daca VAR-ul va "functiona" si pentru cine :D sa nu uitam ca este prima competitie cu noul sistem de cip-uri in mingi, etc etc

Capitanu.Burcea
20th November 2022, 17:37
Vad ca a aparut in ceremonie si celebrul hartuitor sexual Morgan Freeman. Sunt umpic dezamagit ca nu a putut ajunge si Harvey Weinstein.

dextercioby
20th November 2022, 22:38
Morgan Freeman, hartuitor sexual?? Hmm, mosulica pervers (parca la aproape 50 de ani a ajuns la Hollywood si nu vrea sa se pensioneze). Ai vreo stire undeva?

El Pistolero
21st November 2022, 22:43
Ce mincinoși qatarezii, nu vad cât de penibili sunt. La fiecare meci au anunțat nr. oficial de spectatori mai mare cu vreo 5k. Asta desi la fiecare meci s-a vazut ca sunt o grămadă de locuri libere.
La Senegal au anunțat 43k deși stadionul are 40k capacitate, iar oficial nu cred ca au fost nici 35k. :))

JJ
21st November 2022, 23:09
Ba, am facut eu liga pe fantasy WC.


https://play.fifa.com/fantasy-classic/join-league/TFQIYK37

unique league code is: TFQIYK37

Asta e cu jucatori/stats.

Bre, cum ai reusit sa-l uiti pe Valencia pe banca? :)) :))

A.Puscas
21st November 2022, 23:12
De prost. :)) Era o paine de mancat cu Qatar-ul, ce-i drept. Nici n-am mai intrat pe aia.

Sevilla86
27th November 2022, 08:42
Hai Romania! /hello/hello/hello

delaparis
2nd December 2022, 23:33
Eveniment istoric.
Pentru prima oara in istoria competitiei cele 5 continente sunt reprezentate in faza finala (optimi).

YoNuTzz
2nd December 2022, 23:46
Eveniment istoric.
Pentru prima oara in istoria competitiei cele 5 continente sunt reprezentate in faza finala (optimi).

Cele 6 :D

delaparis
2nd December 2022, 23:55
Da :))
Alea sud si nord ... pe care le-am unit eu pretentios :D

andreen
21st July 2023, 12:15
Este ca un aranjament, trebuie să recunosc că Asia este foarte puternică anul acesta.

heardle (https://heardleunlimited.io/)