PDA

View Full Version : Etapa 18 2022/2023



delaparis
21st October 2022, 23:31
Vineri, 11 noiembrie

Ora 21.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Petrolul Ploiești


Sâmbătă, 12 noiembrie

Ora 17.30 Chindia Târgoviște – Farul Constanța
Ora 20.30 FC Rapid 1923 – Universitatea Craiova


Duminică, 13 noiembrie

Ora 15.45 UTA Arad – FC Voluntari
Ora 18.00 CS Mioveni - CFR 1907 Cluj
Ora 21.00 FC U Craiova 1948 - FCSB


Luni, 14 noiembrie

Ora 18.00 Universitatea Cluj - FC Argeș
Ora 21.00 FC Botoșani – FC Hermannstadt

ciorbicafaristu
12th November 2022, 18:27
Pt Hagi e minune dumnezeiasca pauza asta care urmeaza. Alibec nu joaca nimic fara Munteanu langa el, Pitu e 0 barat de la un timp, mijlocul nu creeaza mai nimic. Nu inteleg de ce joaca cu Artean la constructie si cu Baluta in fata fundasilor, eu unul as face rocada in repriza a2a. La cum joaca echipa orice punct luat azi e un castig.

LazioRoma
12th November 2022, 18:39
era meci greu de la început asta.. au fost nasi lu viitorul in trecut!

Johnny D
12th November 2022, 18:52
E bun 0-0, prea bun. Dupa ce-ai batut pe Rapid si Craiova in deplasare jucand penibil.

ciorbicafaristu
12th November 2022, 18:56
E bun 0-0, prea bun. Dupa ce-ai batut pe Rapid si Craiova in deplasare jucand penibil.
In Giulesti n-au castigat si nici n-au jucat penibil. Iti reamintesc ca putea fi 4-1 la pauza.

Na belea, Pitu! :))

Johnny D
12th November 2022, 18:56
Dar binenteles ca astia bat iar, oricat de prost s-ar juca, bate Farul.:))

Alxatzipitu da gol si mai face si bucurie de gol cu mimarea atzipelii.:))


In Giulesti n-au castigat si nici n-au jucat penibil. Iti reamintesc ca putea fi 4-1 la pauza.

Na belea, Pitu! :))

Iar eu iti reamintesc ca nu ati avut decat 3 ocazii si noi 2 mari, deci putea fi 3-2 maxim.;)


PS: Au castigat 1p, si ala e ceva, nemeritat.:D

Am calculat din punctul nostru de vedere, 3p distanta fata de voi, pierdute nemeritat.:)

Johnny D
12th November 2022, 19:16
Pana si VAR-ul ii vrea p-astia campioni?
Penalty clarisim si cand sa-l dea, a murit subit.:))

El Pistolero
12th November 2022, 19:18
Hai ba amatorilor, să sta de 10 minute la VAR ca nu merge imaginea. Ireal așa ceva!

Johnny D
12th November 2022, 19:20
Asa ceva in vietile vietilor noastre n-am mai vazut, nici in Africa nu cred ca exista, doar in Romania! S-a dat penalty fara VAR, pe camera cameramanului!:happy:happy


Stai sa vezi cand aude UEFA, ne va felicita inzecit!:))


Cutremuram inca o data mapamondul cu premiere de vis! Doar in Romania!/hello

LazioRoma
12th November 2022, 19:20
bagatias pl in mata de ciooara proasta..

Johnny D
12th November 2022, 19:21
Deci tii cu Viitoro-farucul asta, ziceai tu asa dintr-o eclipsa momentana.
Dar acolo in suflet... ;) Cand apare Farul pe ecran, nu e de mirare. Restul sunt detalii.

LazioRoma
12th November 2022, 19:22
:))))

LazioRoma
12th November 2022, 19:22
daca tot e la titlul.. sa joace

Johnny D
12th November 2022, 19:22
Asa ceva in vietile vietilor noastre n-am mai vazut, nici in Africa nu cred ca exista, doar in Romania! S-a dat penalty fara VAR, pe camera cameramanului!:happy:happy

Mai ramanea sa-i ia telefonul din mana suporterului, sa se uite pe telefon si acolo eram!:))

ciorbicafaristu
12th November 2022, 19:28
La un moment dat trebuia sa se sparga bulanul. De data asta a pierdut pe mana lui, nu inteleg de ce trebuia sa-l bage pe ala in teren. Bun rezultat pt Craiolguta.

LazioRoma
12th November 2022, 19:30
ciooara borata... ce sa zic.. mingia iesea afara si el faulteaza idiotu

Johnny D
12th November 2022, 19:31
Nu s-a uitat la picioare, cu 2 secunde inainte era teren gol, n-a vazut picior si-a calcat acolo.

LazioRoma
12th November 2022, 19:44
ma dal drq de cretin ...

Johnny D
12th November 2022, 19:45
Lipsa de valoare, unul din cele mai importante lucruri ca fundas, atentie la picioare!

ciorbicafaristu
12th November 2022, 20:02
Cand te bagi cu fundul in poarta se poate intampla si o greseala ca asta. Bine ca Hagi nu-l are patron pe ala de la Botosani.:) Asta e, de data asta nu i-a iesit.
Munteanu si Nedelcu, astea-s marile probleme ale lui Hagi.

Capitanu.Burcea
12th November 2022, 20:17
Fan Toni Piatră de mic 🦖👍

Incredibil flerul lui Coltescu de a astepta fie si o reluare pe telefon, a fost penalty clar pt Chindia. Posibil cel mai bun albitru român, de cand a iesit de pe lista uefa 👍

Practic, acest Piatră, fost valet domnesc doua mandate, demoleaza concret mitul ca echipele slabe nu pot juca fotbal. Intr-un fotbal ingălat-minimalist, probabil va fi inghitit de cioflingari si gherțoi antifotbal. Mi-e scarba de poienari, stoicani, teji, mihalci, niculesti, zici, pelici, ionuti badea, neagoi. Deocamdata ii țin in pending pă Naie si Maldaraseanu, insa vor ajunge si ei la cosul de gunoi, inceputul e promitator.

delaparis
12th November 2022, 20:41
Rapid are probleme ...

Capitanu.Burcea
12th November 2022, 20:46
Cred ca nu se astepta nimeni :rasc:

Multumim, ăăă...

Johnny D
12th November 2022, 20:54
Doar tu si cu mine.:)

0-2 game over, Mutu demisia, pilaf.:rolleyes:

Sa vina Shumudik.;)

Asta daca mai vrei sa prinzi play off-ul sau sa iesi din Cupa. Daca nu...:rolleyes:

Oricum nu ma uit la meci ca stiam ca n-avem nici o treaba. Acu sunt pe Arsenal!:cool:

delaparis
12th November 2022, 21:36
Si pe Arsenal cum e? Vad ca nu a inceput inca meciul :D

Johnny D
12th November 2022, 22:29
Mai bine, dar nu cu mult.


La Arsenal nu ma uit doar la meci, ci la podcasturile Arsenal TV de dinainte de meci si din timpul meciului o data cu meciul. Ce stii tu, PSG n-a auzit de suporteri decat prin cluburi.. de noapte!:))

ciorbicafaristu
12th November 2022, 22:32
Mai ramane sa faca CFR-ul o nefacuta maine si uite asa iese rejelein castig dupa etapa asta.:)

Johnny D
12th November 2022, 22:35
Iese o pl, tot SheFeRe ia campionatul, cum bine ai zis.;)

delaoltenia
12th November 2022, 22:46
crapid si craiolguta! :D
mooie crapid - mooie p$d!

Johnny D
13th November 2022, 00:09
ZeceSB cu o echipa cu buget inferior, nici nu trebuie sa injur, nu exista ceva mai presus.:)

delaparis
13th November 2022, 00:53
E bine ca se posteaza pe thd etapa 18 :D

Johnny D
13th November 2022, 01:30
Bietu Delap, ce bucurii are si el in viata lui!:P

delaparis
13th November 2022, 01:37
Nu in viata. Doar pe forum :)

iulian_1976
13th November 2022, 02:08
Asta pentru ca nu stii diferenta intre Cabernet d'Anjou, Rosé d'Anjou si Tavel :D

Apreciez la Radoi curajul chiar daca nu stie sa antreneze..:ok: am crezut ca nu se poate mai rau la nationala, ba da se poate :))

El Pistolero
13th November 2022, 20:02
Cat rahat a mâncat Petrescu. Victorie la primul șut pe poarta cu ultima clasata în min. 88.

Capitanu.Burcea
13th November 2022, 21:00
Pai si de ce te miri, Farul a castigat tot asa, in min 93. Voi cu om in plus 163 de minute abia i-ati batut. Sunt echipe mizere care te pot baga intr-un joc din asta de uzura, cancerugen, mai ales acasa.

Capitanu.Burcea
13th November 2022, 21:11
Gol spurkatii in min 4. Miroase a aranjament floral de puscarie, pe care il prinde brânza cand e bâzâită de muște de căcat. Pe Bauza il dureau dintii, l-au scos de pe teren nenorocitii. Cu cea mai jalnica scuza pe care puteau s-o debiteze absolventi ai scolii de corectie de la Poarta Alba.

Johnny D
13th November 2022, 21:11
Macar am ramas neinvinsi pe Giulesti in campionat, cam asta e singurul aspect pozitiv dupa ultima etapa inainte de CM pt noi. Ar fi de tot rasul sa terminam neinvinsi acasa si sa nu prindem play off-ul.:))

Capitanu.Burcea
13th November 2022, 21:12
In cazul asta, galeria ar trebui sa mearga in play-off, iar Mutu cu baietii acolo unde le e locul, la barajul de play-out.

Capitanu.Burcea
13th November 2022, 21:38
Cand vad meciuri din astea intre fosti si viitori puscariasi, imi dau seama ca Dan Petrescu e sucul gastric al fotbalului romanesc, in care se dizolva toata aceasta mizerie colosala fecaliota & gunoaiele aservite. Perioada asta imi aduce aminte de cea cu edward, cand tot asa au blatuit vreo 9 meciuri la rand. Iedi era cel mai inocent de acolo, prostalaul chiar credea ca echipa merge datorita lui. O, boy, mare antrenor si valetul Pintilie, cel mai prost sifon in rol secundar din vestiarul ala.

delaparis
13th November 2022, 21:53
Tu te uiti la meciul asta?
Toata lumea stie ca nu se mai joaca nimic acum. Toti jucatorii se prezerva pt CM :D

Tyler Durden
13th November 2022, 22:35
Muuuulta mwe olteniei, aceasta hârtie igienica a feselor stelisto-dinamoviste.

Johnny D
13th November 2022, 22:37
Tu te uiti la meciul asta?
Toata lumea stie ca nu se mai joaca nimic acum. Toti jucatorii se prezerva pt CM :D

Normal ca se uita la blatul asta pe fatza.
Si te mai miri ca toata lumea e alb-visinie in lupta la titlu.:rolleyes:

delaparis
13th November 2022, 22:38
Tu nu esti pe podcasturi ARSENAL TV ? :D

Capitanu.Burcea
14th November 2022, 06:26
Farul, CFR, Rapid, Starship Enterprise, Ocna Mures, Ardudeana Ardud etc, oricine, opriti acest cancer numit wcsb! Este singurul lucru ramas de facut in tara asta mizerabila.

Johnny D
14th November 2022, 07:53
Tu nu esti pe podcasturi ARSENAL TV ? :D

A jucat Arsenal ieri seara?:)

Ess
14th November 2022, 13:19
Farul, CFR, Rapid, Starship Enterprise, Ocna Mures, Ardudeana Ardud etc, oricine, opriti acest cancer numit wcsb! Este singurul lucru ramas de facut in tara asta mizerabila.

de ce? wcsb-ul e un deschizator de drumuri (again & again) :ok:
ultimul episod: "adica de ce pwla mea mai trebuie licenta pro sa fi antrenor???"

cat despre meciul de la uzinele de automobile - cfr-ul reuseste din nou performanta sa produca pixeli negri pe televizoare.
iar arbitrajul...precum cel de pe giulesti, doar o tzara mai pestilent...

Johnny D
14th November 2022, 13:22
de ce? wcsb-ul e un deschizator de drumuri (again & again) :ok:
ultimul episod: "adica de ce pwla mea mai trebuie licenta pro sa fi antrenor???"

Sa le faci reclama.:))


iar arbitrajul...precum cel de pe giulesti

Bine ca m-am uitat la podcasturi, ca le luam dumnezăii in pl, asa ushurel, ardeleneste.

PS: Stai ca m-am prins cu intarziere, tu te referi la arbitrajul vostru de pe Giulesti, nu la meciul de acu 2 zile!:)) Altceva.:D