PDA

View Full Version : Etapa 16 2022/2023



delaparis
21st October 2022, 23:27
Vineri, 28 octombrie

Ora 18.00 AFC Chindia Târgoviște - FC Botoșani
Ora 21.00 FCU Craiova 1948 - FC Farul Constanța


Sâmbătă, 29 octombrie

Ora 19.00 FC Voluntari - Petrolul Ploiești
Ora 21.30 Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova


Duminică, 30 octombrie

Ora 18.15 UTA Arad - FC Argeș
Ora 21.00 Rapid - CFR Cluj


Luni, 31 octombrie

Ora 18.00 CS Mioveni - Hermannstadt
Ora 21.00 FC Universitatea Cluj – FCSB

Johnny D
28th October 2022, 22:47
Cat bulan pot avea hagireii astia nepromovati!
Incredibil, a 2-a etapa la rand...


Incredibila faza din minutu 90! BULANUL BULANURILOR, poarta goala da-n ala!:))
Asta a fost cireasa de pe tortul bulanului bulanurilor.:mda:

delaparis
28th October 2022, 22:56
Va fura si astia? :D

Se tin tare faristii, e clar.

Johnny D
28th October 2022, 23:02
Va fura si astia? :D

Craiova aia spurcata de se bate la retrogradare ne fura.
Cu noi da gol, cu ceilalti rateaza tot.:rolleyes:


Abia astept s-o juganim pe Giulesti, dupa 3 infrangeri la rand, e cazul!
:evil:


Se tn tare faristii, e clar.

Normal ca se tine daca ailalti dau hapt in portar sau in fundasul de pe linia portii, ori ne scoate VAR mingea din poarta cum ni s-a intamplat noua.

Azi nici sa piarda la limita nu meritau, trebuia sa fie 4 sau 5-2 pentru Craiova!:headbang:

ciorbicafaristu
28th October 2022, 23:06
Ba baiete, toti agaricii :) se mobilizeaza contra baietilor din camp si fac cel mai bun meci din campionat si tot degeaba.

Johnny D
28th October 2022, 23:07
Ei nu chiar, cel mai retardat meci din campionat in fata portii.
Altfel ati fi luat vreo 8 in ultimele 2 deplasari.;)

ciorbicafaristu
28th October 2022, 23:11
Bai bulache, nu mai vorbi la persoana a 2a plural. Craiova merita azi mult mai multe decat a meritat Giulestiul in meciul cu Hagi.

Johnny D
28th October 2022, 23:29
Asta nu schimba cu nimic faptul ca trebuia sa luati 8 in cele 2 meciuri.:))
N-am zis de la cine, 3 de la noi, 5 de la ei. Clar, bai bulache senior.;)

ciorbicafaristu
28th October 2022, 23:41
Labiș, inca o data, fotbalul se joaca pe goluri. Tu numara in continuare cate goluri ar fi trebuit sa ia Hagi, dar vezi ca intre timp s-au dus la 8 puncte in fata.:)

Johnny D
29th October 2022, 00:25
N-am zis ca nu e important ce fac nepromovatii, ba chiar asta e problema, c-au avut prea mult bulan comparativ cu meritele. Practic au avut bulan mare 2 deplasari la rand. Punct.:)

ciorbicafaristu
29th October 2022, 00:49
Gogâie, vad ca o tot dai pe aia cu nepromovatii...cand ai putin timp liber, tu care esti un baiat foarte priceput si nu obisnuiesti sa mananci rahat, explica-mi si mie care e deosebirea intre modalitatile prin care au ajuns actualele Rapid si Farul sa-si poarte denumirile in acest moment? De ce una ar fi mai respectabila decat cealalta?

delaparis
29th October 2022, 01:06
:))
pardon

Johnny D
29th October 2022, 01:09
Ce-i de ras?

Ele au promovat pe propriile puteri, sportiv, corect, fair-play, nu prin mariaj onanist intre 2 echipe la malu marii degradante in mai mult de un fel.:)

Prin ele ma refer la echipe ca si Rapid, Craiova, U Cluj, Petrolul, etc. Nu nepromovatii.

Aaaa... denumirile, am crezut ca intrebi cum si-au castigat dreptul de-a juca in prima liga!:rolleyes:

ciorbicafaristu
29th October 2022, 09:42
Daca esti bun, spune-mi si mie rezultatele cu care a promovat echipa Rapid din liga a 5a in liga a4a.

Johnny D
29th October 2022, 10:36
Pai spune-mi tu de Petrolul, Craiova, Steaua si celelalte care au promovat din a 5-a in a 4-a! Eu iti pot spune ca-n acel an in care acest Rapid n-a existat, a promovat AFC-ul din a 5-a in a 4-a. Iar pentru Steaua, Petrolul si Craiova n-a promovat nimeni.;)


Din ce motiv nu s-au REunit chiar atunci AFC-ul cu Academia cum era atunci acest Rapid ca sa refaca din nou Rapidul real, veridic, nu ma intreba, ca nu stiu ce râcă intre ei. Cert e ca cele 2 impreuna fac Rapidul adevarat si impreuna sunt "singura echipa" ce-a promovat sportiv de la faliment prin toate ligile asa cum trebuie, corect, aferent.:cool:


E vorba de un faliment care a spart Rapidul veridic in bucati si s-au adunat in forma a 2 echipe: AFC si Academia. La fel ar fi fost si la voi daca Viitorul era parte din Farul de la inceput. Farul s-ar fi desfiintat si s-ar fi rupt in Viitorul si Farul, not the case. Doua echipe total distincte unite onanistic prin rect. Nici nu seamana, nici nu rasare. Rest my case.


Slightly opening my case again: exagerand foarte putin, ce-ati facut voi e ca si cum io acuma daca as fi patron la Rapid si Real Madrid, as uni Rapidul cu Madrid, l-as numi Rapid Madrido-Bucuresti si as zice ca Rapidul e cea mai galonata echipa din lume!:))


Oricum si tu ai zis ca nu-ti place echipa asta, probabil din motivul pe care l-am expus.
Suntem in acord atunci, nu stiu ce sens mai are discutia astia!:)
Sa ai un weekend placut!:D

ciorbicafaristu
29th October 2022, 12:27
Bun, deci Rapid nu a promovat din liga a5a, ci una din cele cateva echipe care s-autointitulat continuatoare ale fostei echipe si care apoi, dupa promovare, a licitat (cumparat) nume, palmares etc. In cazul Farului, o echipa a parcurs toti pasii sportivi promovand din ultima divizie pana in prima si apoi, la un moment dat, a cumparat nume, palmares etc. In afara de momentul in care si-au schimbat denumirile (liga a4a Rapid si liga 1 Farul) eu nu vad mari diferente intre cele 2 echipe din punct de vedere juridic.
Da, eu nu sunt de acord cu genul asta de transformari si mi se pare inacceptabil sa poti transfera istoria unei echipe, din pix, de la o echipa la alta.
Da, pt mine niciodata aceasta echipa nu va fi Farul Constanta, la fel cum nici actualele Rapid, Craiova, Petrolul, Uta, Poli Iasi, Poli Timisoara etc nu sunt echipele care au jucat zeci de ani in liga noastra. Din pacate se pare ca asta e trendul in fotbalul romanesc, putine echipe reusind sa supravietuiasca, printre ele si cele 2 sovietice.:). La un moment dat, cand se va face noul stadion si echipa va juca in Constanta, probabil ca o voi accepta si eu ca fiind noua reprezentanta a orasului.
Strict fotbalistic, imi place ce joaca actuala echipa a lui Hagi, mi se pare singura echipa care in masura posibilitatilor joaca direct, pe atac, fara fotbalul gen moartea pasiunii practicat de majoritatea echipelor romanesti. De aici ies si meciurile astea frumoase cum au fost cele cu Giulestina, Craiolguta, Mititica etc.

Capitanu.Burcea
29th October 2022, 14:06
Corect. O data la 5-6 ani, un interval rezonabil pentru o echipa care se autofinanteaza din ce produce, Hagi scoate o echipa de fotbal decenta pentru liga 1. Ca in Europa nu a batut decat o echipa din Luxemburg, ala e alt diagnostic si nu poate sa-i fie imputat exclusiv lui Hagi.

La Rapid, cu tot respectul pe care, sigur, ne straduim sa il mimam :D pe un forum unde nu avem dusmani, ci doar adversari, Sucu a inceput sa ridice din sprencene dupa doua egaluri. E adevarat, si cu ceva temei, pt ca acesti antrenori tineri au o patologie a fricii pe care nu reusim inca sa o identificam. Si pe care Hagi nu o are. Nici ca antrenor, cu atat mai putin ca fotbalist. Totusi, chiar daca a avut cateva meciuri abordate stupid si tarselos, as pune si Rapid printre echipele care joaca fotbal in liga 1.

Fotbalul romanesc a incremenit cu mana in buzunarul statului si trebuie sa i-o amputam. Asistam la un festival de insolvente, bugetari si paranghelii cu taxe locale care trebuie stopat. Sunt de acord sa fie implicati si fanii, dar sa nu fie doar o strada cu un singur sens. Ceri bani si te stergi la cur cu ei. Ca la Dinamo.

LazioRoma
29th October 2022, 20:31
de acord total cu ciorbicafaristu!

iulian_1976
29th October 2022, 22:22
Corect. O data la 5-6 ani, un interval rezonabil pentru o echipa care se autofinanteaza din ce produce, Hagi scoate o echipa de fotbal decenta pentru liga 1. Ca in Europa nu a batut decat o echipa din Luxemburg, ala e alt diagnostic si nu poate sa-i fie imputat exclusiv lui Hagi.


Rapid ar fi cea mai nimerita sa incerce o eventuala accedere in Ch.League au stadion, actionariat serios...ramane cu echipa si antrenorul sa vada :)

Farul ar trebui sa joace Bucuresti o eventuala califiare in Ch.League, Craiova cu Radoi nu cred ca ar fi capabili sa treaca o un tur, CFR nu a reusit cu Petrescu cand avea echipa...

Johnny D
29th October 2022, 22:44
Anu viitor n-are nimeni nici un viitor in CL.
Echipa care sa aiba o sansa trebuie sa fie peste CFR de azi, Rapid e sub inca.
Mai trebuie sa creasca un nivel sa ajunga la CFR si inca unul sa-i depaseasca.
Abia atunci putem visa sa ne batem la grupele CL. Desi cred ca grupele EL e mai realist, pt grupele CL trebuie si bulan cum a avut Farul in ultimele 2 meciuri.:rolleyes::rasc:




But then, where does that leave ZeceSB?:pace:

ciorbicafaristu
29th October 2022, 23:16
Rapid ar fi cea mai nimerita sa incerce o eventuala accedere in Ch.League au stadion, actionariat serios...ramane cu echipa si antrenorul sa vada :)

Farul ar trebui sa joace Bucuresti o eventuala califiare in Ch.League, Craiova cu Radoi nu cred ca ar fi capabili sa treaca o un tur, CFR nu a reusit cu Petrescu cand avea echipa...
Din cate stiu eu echipa lui Hagi nu poate juca in Europa in urmatoarele 2 sezoane.

LazioRoma
29th October 2022, 23:30
ba da poate....

Johnny D
29th October 2022, 23:33
Din cate stiu eu echipa lui Hagi nu poate juca in Europa in urmatoarele 2 sezoane.

Champions League fara campioni?:))

ciorbicafaristu
29th October 2022, 23:37
ba da poate....au primit raspunsul de la tas?

LazioRoma
29th October 2022, 23:43
pai nu trebuie din ce am inteles de la Marica.. ca sa depus ca si cum palmaresul vechiului viitorul si au schimbat numele..

ciorbicafaristu
29th October 2022, 23:48
Asa o fi, eu stiam ca au interdictie 3 ani, citisem si o declaratie a lui Bivolaru in care anuntau ca vor contesta la tas.

El Pistolero
30th October 2022, 00:22
Ne-am lămurit și cu Sepsi Pepsi. Înfrângeri acasă cu Craiova, Farul, Rapid, Fcsb și la CFR. Adica bat doar echipe mici.

LazioRoma
30th October 2022, 07:41
Asa o fi, eu stiam ca au interdictie 3 ani, citisem si o declaratie a lui Bivolaru in care anuntau ca vor contesta la tas.

asa auzisem si eu la inceputul sezonului trecut.. dar cu tot cu sezonul asta sunt 2 ani.. si 2 ani nu ai voie ca echipa nou infinita nu 3..

LazioRoma
30th October 2022, 07:43
Ne-am lămurit și cu Sepsi Pepsi. Înfrângeri acasă cu Craiova, Farul, Rapid, Fcsb și la CFR. Adica bat doar echipe mici.

aici poti spune cu adevărat ca au avut ghinion.. pur si simplu nu a vrut mingia sa intre in poarta

Johnny D
30th October 2022, 21:39
Asa se bate un penalty... Albule.:rolleyes:

delaparis
30th October 2022, 21:41
Furt pe fata :D

LazioRoma
30th October 2022, 21:48
e bine sa ii tina in spate pe astia.. se aproprie foarte periculos de locu 1....

Johnny D
30th October 2022, 21:49
Furt pe fata :D

ZeceSB joaca doar maine.:)

LazioRoma
30th October 2022, 21:52
nu aveți varf johnny boy...

El Pistolero
30th October 2022, 21:53
Ce ocazie de a închide meciul.

delaparis
30th October 2022, 21:54
ZeceSB joaca doar maine.:)S-a vazut clar ca rapidistul a intrat cu fata in pumnii portarului :)

Si mai serios, nu intodeauna in fotbal se acorda ceva pt astfel de faze. In 1982, semifinala CM, Schumacher ii rupe gatul si dintii lui Batiston. Nu s-a dat nimic in afara de cateva minute de prelungire ... in care RFA a egalat si ulterior s-a calificat :rolleyes:
Remember https://www.youtube.com/watch?v=6R2flrDsQUk

LazioRoma
30th October 2022, 21:55
ionita pe dinafara..... absent

Johnny D
30th October 2022, 21:55
S-a vazut clar ca rapidistul a intrat cu fata in pumnii portarului :)

Si nu i-au cazut pumnii jos!?:o:

Johnny D
30th October 2022, 22:20
Si daca nu faci 2-0...

LazioRoma
30th October 2022, 22:24
daca nu ai varf ce vrei... da tu dc te superi... ca tii cu amandoua...

Johnny D
30th October 2022, 22:26
Doar cu Rapid si Arsenal tin, restul sunt aliati sa nu castige dusmanii.:)

LazioRoma
30th October 2022, 22:30
:))))

LazioRoma
30th October 2022, 22:34
nimik!

Johnny D
30th October 2022, 22:34
:))))

Asa e, de ras penalty-ul asta care va fi intors la VAR.:))


Fura VAR-ul si pentru noi!?:o::o::o:

LazioRoma
30th October 2022, 22:36
gratis penalty sincer

Johnny D
30th October 2022, 22:36
Fura, fura... n-ar fi putut sa fie meciul asta, etapa viitoare!?:headbang:


De cand am pohta sa fur spuraciunea lumii si nu putem, doar CFR poate!:headbang:

LazioRoma
30th October 2022, 22:36
da si ce furaciune :))

ciorbicafaristu
30th October 2022, 22:37
Bun rezultat:)

Johnny D
30th October 2022, 22:38
Hai ca preferai egal.:)

El Pistolero
30th October 2022, 22:38
La câte goluri anulate și penalty-uri nedate a avut Rapidul sezonul ăsta, merita și un penalty gratuit. Se mai întoarce și roata.

LazioRoma
30th October 2022, 22:39
Hai ca preferai egal.:)
pai stai ca nu sa terminat meciul!

Johnny D
30th October 2022, 22:40
Preferam etapa viitoare, dar sa fim sinceri, pe aia nu-i fura nimeni, decat un mic offside ce i-a costat poate titlul anul trecut in penultima etapa.:)) In rest, nimeni.:D


pai stai ca nu sa terminat meciul!

Nu, in opinia lui 1p pt CFR e mai periculos decat 2 pt Rapid! A dracu pielea pe el!:))

ciorbicafaristu
30th October 2022, 22:40
Hai ca preferai egal.:)
Deloc. Rapid nu reprezinta pericol .

Johnny D
30th October 2022, 22:41
Exact ce ziceam.:rolleyes:

LazioRoma
30th October 2022, 22:42
sincer asa ma gandesc si eu ca. u reprezentanți mare pericol..

Johnny D
30th October 2022, 22:43
Rectificare: a dracu pielea pe voi!:ciocan:


Si daca baga Shucu shoc 5 mil ero si luam 3 jucatori top class in iarna!?:mda:


Sa nu uitam ca la noi cel mai bun jucator, foca cu mingea pe mustati nu joaca.:rolleyes:

LazioRoma
30th October 2022, 22:46
atunci se schimba radical situația... oricum daca nu luam noi.. as vrea sa luati voi.. nu ma deranjaza.. mam cam saturat de cfr an de an

Johnny D
30th October 2022, 22:48
Daca nu ia ZeceSB si nu luam noi, imi e fix pla ca sa fiu sincer. Atata doar ca CFR e de-aci de-aproape si seamana cu Rapid... la haine.:rolleyes: Si ii datoram recunostinta CFR-ului c-a violat ZeceSB-ul pe unde l-a prins de juma de deceniu.;)


Dar la noi e centenar, si suntem in urcus an de an de 5 ani si-un sfert incoace! Ar fi un efort senzational in al 6-lea an de la reformare din Liga a 4-a sa luam titlul, exact de centenar!

LazioRoma
30th October 2022, 22:51
2 varfuri va trebuie sincer.. 2 pe la mijloc si cel putin cineva in locul lui dragoa grigore in spate..

Johnny D
30th October 2022, 22:53
Nu stiu ce ne trebuie, eu mereu zic mijlocasi. Daca ai mijloc puternic, iti lasa varfurile cu jokerul pe liber, azi doar Ionita a fost asa. Si nu trebuie sa joci cu 2 varfuri, doar cu unul, 4 sau 5 trebuie sa fie la mijloc, sa sufoce adversaru. 4-2-3-1 in stil Arsenal dar cu aripi bune de tot, deocamdata nu avem aripile sa jucam asa, trebuie sa le cumparam.


Pe langa aripi tre sa ai si fundasi laterali cu plamani buni de tot sa combine cu aripile si defensiv si ofensiv, Onea se califica, mai trebuie unul pe partea cealalta doar.:))

LazioRoma
30th October 2022, 22:57
ai avut mijlocul azi.. ia pus-o pe tava lu ionita...

ciorbicafaristu
30th October 2022, 22:59
Rectificare: a dracu pielea pe voi!:ciocan:


Si daca baga Shucu shoc 5 mil ero si luam 3 jucatori top class in iarna!?:mda:


Sa nu uitam ca la noi cel mai bun jucator, foca cu mingea pe mustati nu joaca.:rolleyes:
3 jucatori nu va ajung sa inlocuiti fosilele din primul 11. Cu 3 transferuri reusite probabil ca veti avea prima sansa la locul 3 in lupta cu Craiolguta.

LazioRoma
30th October 2022, 23:00
craiolguta e ptaf ciorbica... nu cred ca se bate la 3 4.. locu 6 il au asigurat

Johnny D
30th October 2022, 23:01
craiolguta e ptaf ciorbica... nu cred ca se bate la 3 4.. locu 6 il au asigurat

Sunt buni da-i dracu, dar vor veni si ei pe Giulesti unde nu castiga nimeni in afara de Rapid.

LazioRoma
30th October 2022, 23:06
fotbaliștii sunt ok da.. dar echipa care lucreaza in spatele lor e praf fara gram de viziune... cand lau pus pe reghe trebuiau sa il lase.. echipa pe final incepuse sa se miște ei idiotii lau dat afara... lau adus pe balint.. 2 3 săptămâni.. afara si asta tare imi e ca si pe mirel la fel o sa il dea afara exact cand echipa o sa inceapa sa miste

Johnny D
30th October 2022, 23:07
Dar la noi e centenar, si suntem in urcus an de an de 5 ani si-un sfert incoace! Ar fi un efort senzational in al 6-lea an de la reformare din Liga a 4-a sa luam titlul, exact de centenar!

Ca sa traduc, ca poate nu v-ati prins ce-nseamna asta!
De 5 ani mergand pe 6 in continuu nu am terminat mai jos sau egal cu pozitia din anul precedent: mereu am terminat mai sus! Let that sink in for a minute.:)


fotbaliștii sunt ok da.. dar echipa care lucreaza in spatele lor e praf fara gram de viziune... cand lau pus pe reghe trebuiau sa il lase.. echipa pe final incepuse sa se miște ei idiotii lau dat afara... lau adus pe balint.. 2 3 săptămâni.. afara si asta tare imi e ca si pe mirel la fel o sa il dea afara exact cand echipa o sa inceapa sa miste

Asa e, Regele Kampf > Ratzoi.

LazioRoma
30th October 2022, 23:08
Nu cred ca e mai praf decat Rapid, pe Rapid ii ajuta mult atmosfera. Daca isi castiga restanta oltenii vin la 2 puncte in spatele Rapidului.

sa vedem.. eu zic ca la titlu. Farul, fcsb si CFR.. rapid intra si ei in carti cu 3 4 transferuri le trebuie neaparat 2 atacanti 2 mijlocasi si cel puțin 1 in aparare in locul lui Grigore...

ciorbicafaristu
30th October 2022, 23:10
Eu vad bataie pt locul 3 intre Rapid, Craiolguta si Steaua, in ordinea asta.

Johnny D
30th October 2022, 23:10
Eu cred ca tu si Ciorbicul supraestimati un pic campionatul Romaniei.
Nu e chiar atat de bun pe cat credeti. Oricine poate bate pe oricine, ca e slab.
Farul merge din moral acum, daca ar fi pierdut 2 meciuri cum merita, nu mai era mare lucru.

Capitanu.Burcea
30th October 2022, 23:12
Salutam, inca o data, prezența in comitetul executiv a d-lui Daniel Niculae :rasc:

Scrisoarea deschisa a conducerii Rapidului, cu amenințări concrete, publicata acum o saptamana in presa centrala, a creat o simpatie generala pentru cazul social al giulestilor :rasc:

Pacat. Sigur ca Rapidul nu avea nevoie de doua penalty-uri inventate, ar fi castigat oricum :rasc:

Johnny D
30th October 2022, 23:12
Asa este, Scrisoarea Rapid - CFR 2-1!:rasc:


Niculae stie!:sneaky:


Pai daca esti furat la drumu mare, tu de ce sa nu furi ca sa-ti acoperi pierderea?
Esti mai prost?:))

LazioRoma
30th October 2022, 23:14
Salutam, inca o data, prezența in comitetul executiv a d-lui Daniel Niculae :rasc:

Scrisoarea deschisa a conducerii Rapidului, cu amenințări concrete, publicata acum o saptamana in presa centrala, a creat o simpatie generala pentru cazul social al giulestilor :rasc:

Pacat. Sigur ca Rapidul nu avea nevoie de doua penalty-uri inventate, ar fi castigat oricum :rasc:

nu castiga niciodată fara var..

Capitanu.Burcea
30th October 2022, 23:15
Dani Șucu ăsta esti
Bernard Tapie dă Giulești :rasc:

Johnny D
30th October 2022, 23:15
nu castiga niciodată fara var..

Dar am fi castigat cu Chindia si cu Farul clar, fara VAR (goluri anulate de VAR).:whistle:

ciorbicafaristu
30th October 2022, 23:16
Eu cred ca tu si Ciorbicul supraestimati un pic campionatul Romaniei.
Nu e chiar atat de bun pe cat credeti. Oricine poate bate pe oricine, ca e slab.
Farul merge din moral acum, daca ar fi pierdut 2 meciuri cum merita, nu mai era mare lucru.
Daca si cu parca. Te-ai uitat pe programul lui Hagi in urmatoarele etape? Gandeste-te ca jucand prost au castigat la Sepsi si Craiova si au plecat neinvinsi din Giulesti. Acum au cateva meciuri numai bune sa-si reintre in mana si sa se distanteze si mai mult de urmaritoare.

LazioRoma
30th October 2022, 23:16
bai da ti am zis... nu va port pica eu ti am mai zis.
daca nu ia farul imi doresc sa luati voi

Johnny D
30th October 2022, 23:17
Daca si cu parca. Te-ai uitat pe programul lui Hagi in urmatoarele etape? Gandeste-te ca jucand prost au castigat la Sepsi si Craiova si au plecat neinvinsi din Giulesti. Acum au cateva meciuri numai bune sa-si reintre in mana si sa se distanteze si mai mult de urmaritoare.

La asta ma gandesc, daca le-ar fi pierdut cum merita, erau grele meciurile astea.:P


bai da ti am zis... nu va port pica eu ti am mai zis.
daca nu ia farul imi doresc sa luati voi

Ba si meciul asta l-am fi castigat fara VAR, toate deciziile au fost luate de arbitru, VAR-ul nu a intervenit, daca te gandesti.:)) Am castigat pt ca VAR-ul n-a mai intervenit ca sa "ne fure" iar, sa zic asa. A furat ca a intevenit inainte, acum a furat ca n-a intervenit. Bine si-asa.:))

LazioRoma
30th October 2022, 23:19
dar dc zici tu ca merita sa piarda?
Uite ce zic astia amandoua penalty-uri au fost greșite... aici oare nu meritati voi sa nu câștigați meciu asta?

Capitanu.Burcea
30th October 2022, 23:20
Dani Șucu ăsta ești
Cristi Borcea dă Giulesti :rasc:

Johnny D
30th October 2022, 23:21
dar dc zici tu ca merita sa piarda?
Uite ce zic astia amandoua penalty-uri au fost greșite... aici oare nu meritati voi sa nu câștigați meciu asta?

Pai nu, dar meritam sa castigam meciul trecut cu Farul.
As fi dat 1p lu CFR pierzand 2, daca-mi dai 2p de la Farul, cum trebuia.:)

Iar la Craiova aia de la coada clasamentului, Farul merita sa ia 5!
Noi am pierdut 1-0 jucand ca voi, voi ati castigat 1-0 din simplu motiv ca in meciul cu noi suteaza in golul portii, nu in bara, in fundas, in portar si tot asa. Nici asta nu e corect.

ciorbicafaristu
30th October 2022, 23:21
Eu zic ca primul a fost, al 2lea de rasul curcilor!

LazioRoma
30th October 2022, 23:23
nu a fost nici primu.. a faultat rapidistu cu 2 secunde înainte.. pw ala cu foarfeca.. si porma la lovit portarul

Johnny D
30th October 2022, 23:23
Eu zic ca primul a fost, al 2lea de rasul curcilor!

Si mie imi pare primul penalty, la al 2-lea am vazut ca l-a tinut pe Dugagici de tricou si asta l-a tinut cu mana invizibila pentru arbitru pe fundas, si arbitrul a vazut tinerea de pe tricou si caderea in bazin a atacantului. Dar doar pe-a 7-a reluare mi-am dat seama.


nu a fost nici primu.. a faultat rapidistu cu 2 secunde înainte.. pw ala cu foarfeca.. si porma la lovit portarul

A pus mana pe el, nu cred ca l-a lovit, nu stiu daca e fault.

ciorbicafaristu
30th October 2022, 23:24
Pai nu, dar meritam sa castigam meciul trecut cu Farul.
As fi dat 1p lu CFR pierzand 2, daca-mi dai 2p de la Farul, cum trebuia.:)

Iar la Craiova aia de la coada clasamentului, Farul merita sa ia 5!
Vad ca nu prea urmaresti cu atentie liga 1, cele mai nemeritate puncte ale Viitorului au fost cele de la Sepsi, nu cele cu Rapid si Craiova.

Johnny D
30th October 2022, 23:26
Vad ca nu prea urmaresti cu atentie liga 1, cele mai nemeritate puncte ale Viitorului au fost cele de la Sepsi, nu cele cu Rapid si Craiova.

Si-asta e adevarat. Dar meciul ala nu l-am vazut, bine ca mi-ai zis.:))


Adevaru e ca Sepsi domina pe toata lumea si pierde 0-1.:rolleyes:

LazioRoma
30th October 2022, 23:30
pe aia chiar ia blestemat cineva sincer.. :)))

Johnny D
30th October 2022, 23:32
S-au blestemat singuri vorbind ungureste la conferinte de presa pe teritoriul suveran, crestin ortodox, romanesc si antimaghiar pe veci amin!:evil:

Johnny D
30th October 2022, 23:34
Dani Șucu ăsta ești
Cristi Borcea dă Giulesti :rasc:

Asa este, uite c-am uitat ca VAR-ul a intervenit o data, la golul lor pentru 3 mm de offside.:rasc:


E bine ca-mi atragi atentia din cand in cand, mai greseste omul.:))

Tyler Durden
30th October 2022, 23:38
E clar ca ne batem la campionat dacă avem asemenea arbitraj cu CFR-ul. 😁

Johnny D
30th October 2022, 23:41
:))

Sa mai avem unul etapa viitoare si am luat titlul care ne intereseaza: tur-retur sa ne pisham pe Becali si credinciosii lui in Steaua fara nume, palmares, sigla si vreun de bun simt interes!

:ok:

Johnny D
31st October 2022, 00:10
Emmers a fost omu meciului, cand revine si foca langa el, o sa avem echipa buna!

Mi-a placut reactia lui Emmers la ratarea lui Ionitza pe care el a construit-o!
Parca i-ai dat cu mingea-n geam in loc s-o dai in plasa!:))

ciorbicafaristu
31st October 2022, 00:14
Cine-i foca?

delaparis
31st October 2022, 00:14
...in stil Arsenal dar cu aripi bune de tot, deocamdata nu avem aripile
:confused:
Ma mir ca nu te contrazic unii :D

OT: rezultat viciat de arbitraj. Al doilea penalty a fost cadou.

iulian_1976
31st October 2022, 00:22
Rapid castiga prin 2 penalty-uri :)

Ionita are si el limitele lui, nu stiu sa duca un campionat, apoi la cum rateaza o sa fie greu in Giulesti...

Cele doua varfuri de careu sunt ok ...in careu, nu are unul sa mangaie mingea, un Raducioiu...:D

Johnny D
31st October 2022, 00:34
Cine-i foca?

Papeau.


Cele are doua varfuri de careu sunt ok ...in careu, nu are unul sa mangaie mingea, un Raducioiu...:D

Ca tot vorbeam de unguri...:thinkso:



Noroc ca sunt din Ardeal, da, sunt ok varfurile desi se putea mai bine!:D

delaparis
31st October 2022, 01:00
Viciere de rezultat. Arbitraj ca pe vremea Scornicestiului
Mda.
Stie el ce stie doarece a jucat la echipa aia ...
https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/cfr-cluj/dan-petrescu-ataca-dur-arbitrajul-din-giulesti-viciere-de-rezultat-arbitraj-ca-pe-vremea-scornicestiului-nid-150471

Johnny D
31st October 2022, 01:18
Dar a zis-o asa calm, usor, stie si el ca Rapidul a fost furat si el nu, era randul lui.:)


E ca si cum ar zice: traim in Romania, cine nu e furat in Romania?:))

Ess
31st October 2022, 10:09
mno... numa' rezultatu' ramane, restul is povesti...

ciorbicafaristu
31st October 2022, 10:35
Papeau.

Ala n-are nici o contributie la rezultatele echipei, e jucator pe care sa-l bagi de la 3-0 in sus, sa distreze publicul.

Johnny D
31st October 2022, 10:47
N-are ca i-au anulat 2 goluri superbe in vinclu, perfect valabile, d-aia nu are.:))

delaoltenia
31st October 2022, 17:10
bravos mah cfr ule, sa vezi și m'neata cum e sa te fure cu var ul. bine, era de asteptat, in tiganie este lege nescrisa.
in alta dezordine de idei, mooie crapid si balaoanelor bronzate de pretutindeni!

m'aitza, esti pe faza? :happy

delaparis
31st October 2022, 22:04
Becali a schimbat tare la pauza :D

delaparis
31st October 2022, 22:45
Cordea asta are sut.
Dinamo Cluj are emotii.

Tyler Durden
31st October 2022, 22:51
Au fost oile la Cluj, au lăsat urme de ruj! 😂😂😂

delaparis
31st October 2022, 22:56
FCSB cade... cade rau.
Deci cu program favorabil, joaca luni, cu rosu la adversar in meci, nu merge.
Probleme? Ce e de facut?

Tyler Durden
31st October 2022, 22:58
Cum ce e de făcut??!! Desfiiiintaaareeeaa! 😁

delaparis
31st October 2022, 23:02
Cum ce e de făcut??!! Desfiiiintaaareeeaa! 😁
Nu cred ca desfiintarea e solutia.
Cel mai bun este trairea cu umilinta maxima.:ok:

Tyler Durden
31st October 2022, 23:03
Asa e, mai bine puse la proțap decât duse la abator. 😂

El Pistolero
31st October 2022, 23:05
Naum plânge la Digi.
Încă o înfrângere și duminica cu Rapid și se pot desființa liniștit!

delaoltenia
31st October 2022, 23:41
ne spune gigi ca de maine avem mourinho la Steaua. :D in primul rand tre sa stie ca va sta cu telefonul la gat si nu in ultimul rand ca nu pot altii da cat putem noi sa luam.

Johnny D
31st October 2022, 23:51
Cordea asta are sut.
Dinamo Cluj are emotii.

E singurul lor jucator ce n-ar trebui sa fie la ei, ci la noi.
Dar e mercenar.:)

Adica va fi la noi in curand, cand zecesb nu va mai putea concura cu noi.:D

delaoltenia
31st October 2022, 23:54
ptr pata de "culoare" nu mai bine l luati pe florinel? :D

JJ
1st November 2022, 00:26
I-am furat cu arbitrii? Cica Hategan i-a zis sa vina sa se uite, dar Popa ala nu si nu. :D
Schimband subiectul, Gigi recunoaste: "Pana acum am tacut, dar e vina antrenorului". S-o fi dand singur afara? :D

iulian_1976
1st November 2022, 02:41
Un rezultat normal :)

Cu ceva sansa joaca in play-out:D

Johnny D
1st November 2022, 08:20
Nu cred sa aiba o asemenea sansa, sunt prea ajutati sa nu ajunga acolo.

Johnny D
1st November 2022, 11:04
ptr pata de "culoare" nu mai bine l luati pe florinel? :D

Expirati avem si noi, chiar daca nu cu ifose atat de mari, si tigani pe deasupra.:))