PDA

View Full Version : Etapa 15 2022/2023



delaparis
20th October 2022, 00:03
21.10. 19:30 Rapid Bucarest - Farul Constanta

22.10. 16:00 FC Voluntari - Chindia Targoviste
22.10. 20:45 U Craiova 1948 - FC Hermannstadt

23.10. 12:30 Mioveni - Botosani
23.10. 17:15 UTA Arad - Univ. Craiova
23.10. 20:00 U. Cluj - CFR Cluj

24.10. 17:15 Petrolul - FC Arges
24.10. 20:00 Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB

Capitanu.Burcea
20th October 2022, 00:41
In mod normal, ultimul meci al gansacului sâsâit la cârma umilitei eschimoşilor din Groenlanda. Multumim Nicolae Pisdică pentru momentele unice de ridicol care au golit capitala de opincari si nespalati din judetele limitrofe. Slobozul de pe obraz sters cu mâneca sumanului, la Silkeborg, cu repetir in capitală, merita un moment kodak 👍

PS. Aici e nevoie de 3x mai multa branza decat a dat nea cici la nunta fecesebistului Simion, ca sa scoata si sarakiile un punct. Se suie pe ei ceangăii, o sa fie pline ambulanțele de pui de crevedia.

Johnny D
21st October 2022, 21:47
Prime Ronaldo a fost Sapunaru la golul asta egalizator, cum a plutit in aer! Sapunaldo!:))

Tyler Durden
21st October 2022, 21:50
Nu am mai văzut de foarte multa vreme un meci atât de bun în liga-1.

delaparis
21st October 2022, 22:18
Eu de cand ma stiu ca urmaresc fotbal la noi, meciul Rapid - Farul (si invers :D ) a fost de obicei spectaculos si ... Rapid are probleme :)

Johnny D
21st October 2022, 22:21
Iar ne fut arbitrii, ne anuleaza gol clar muncit si meritat!
Trebuia sa castigam cu 5-1 meciul asta, al 3-lea furt in ultimele 4 meciuri pe Giulesti!:headbang:


Eu de cand ma stiu ca urmaresc fotbal la noi, meciul Rapid - Farul (si invers :D ) a fost de obicei spectaculos si ... Rapid are probleme :)

Ce probleme are bai habarnistule? Cu arbitrajul, da clar are probleme. 2 p furate de gunoaiele cu VAR-ul lor, dupa ce tot cu VAR-ul ne-au mai furat de 2 ori luna asta, tot acasa!:rosu:

Tyler Durden
21st October 2022, 22:22
Iar ne fut arbitrii, ne anuleaza gol clar muncit si meritat!
Trebuia sa castigam cu 5-1 meciul asta, al 3-lea furt in ultimele 4 meciuri pe Giulesti!:headbang:

Să îi iau morții în paulă regelui!

delaparis
21st October 2022, 22:26
Ce probleme are bai habarnistule? Cu arbitrajul, da clar are probleme. 2 p furate de gunoaiele cu VAR-ul lor, dupa ce tot cu VAR-ul ne-au mai furat de 2 ori luna asta, tot acasa!:rosu:

Aici se joaca football nu handball ​... stiutorule :D

Johnny D
21st October 2022, 22:28
Mana a fost in pozitie naturala, lua-v-as ochii stricati de pe raft!
Si nu se da hent la sut de aproape mai ales cand mana e in pozitie normala!


Să îi iau morČ›ii în paulă regelui!

Am dat cu el de pamant azi, dar arbirul ne-a furat victoria meritata.

El Pistolero
21st October 2022, 22:29
Un meci bun, Rapid joacă fotbal cu echipele bune care nu parchează autocarul. Trebuia victorie azi la câte ocazii au fost, dar finalizarea la mulți jucători lasă de dorit. Probabil va fi locul 3 după turul campionatului. Nu-i rău.

delaparis
21st October 2022, 22:32
Mana a fost in pozitie naturala, lua-v-as ochii stricati de pe raft!
Si nu se da hent la sut de aproape mai ales cand mana e in pozitie normala!
Aici dezbaterea e mondiala. Nu mai stie nici dracu' cand se considera hent. Se tot schimba nuanta regulamentului in fiecare saptamana ... E la aprecierea arbitrului ... sau al Domnului VAR, mai modern :)
Daca am inteles bine in ultima vreme regulamentul e cinic. Atingi mingea cu mana, e hent indiferent ca e de la 1 cm sau la 10 m.

ciorbicafaristu
21st October 2022, 22:38
Cata inversunare pt un meci intre 2 purtatoare ilegale de nume. :d Prima repriza a celor din camp, a 2a clar a celor de pe stadionul de langa gara. Raman la parerea ca mare parte din punctele gazdelor sunt datorate publicului, nu valorii lotului. 2 se bat, CFR castiga campionatul fara emotii.

Johnny D
21st October 2022, 22:40
Valoare, nevaloare, am dat cu ei de pamant si trebuia sa castigam, daca fotbalul era corect si arbitrul ala de kkt nu anula un gol perfect meritat, ce in opinia mea a fost valabil.


Aici dezbaterea e mondiala. Nu mai stie nici dracu' cand se considera hent. Se tot schimba nuanta regulamentului in fiecare saptamana ... E la aprecierea arbitrului ... sau al Domnului VAR, mai modern :)
Daca am inteles bine in ultima vreme regulamentul e cinic. Atingi mingea cu mana, e hent indiferent ca e de la 1 cm sau la 10 m.

In Anglia nu e asa, de aia n-au dat penalty la Gabriel in meciul cu Liverpool.
Ce-i drept, acolo nu a fost toata mana departata de corp, ci doar antebratul.
Dar ambele pozitii sunt cat se poate de naturale cand te intorci dupa adversar si acel adversar iti suteaza in mine de langa tine, la asa ceva nu se da hent daca te respecti.

delaparis
21st October 2022, 22:43
In Anglia, in Anglia ... nu acolo e centrul fotbalului mondial. Stai sa vezi la CM ce ne asteapta. Parca vad controverse interminabile

Johnny D
21st October 2022, 22:46
In Anglia Arsenal a fost furata de arbitrii anu trecut si in meciul cu United, s-a plans, si apoi n-a mai fost furata (cu exceptia penalty-ului lu Leeds dintr-un ofside de 2 metri) ba chiar usor avantajata, aici Rapid e furata 4 meciuri la rand, se plange prin comunicat oficial semnat de Niculae, si e furata la drumu mare de victorie total meritata acasa cu Farul, care ar face doar mai interesant campionatul, nu l-ar ucide! Asa e tratata Rapidul!:headbang:

Tyler Durden
21st October 2022, 22:51
Cata inversunare pt un meci intre 2 purtatoare ilegale de nume. :d Prima repriza a celor din camp, a 2a clar a celor de pe stadionul de langa gara. Raman la parerea ca mare parte din punctele gazdelor sunt datorate publicului, nu valorii lotului. 2 se bat, CFR castiga campionatul fara emotii.

Eu ma raportez la echipa asta ca la continuatoarea echipei Rapid. Cât despre viitoarea campioana, cred ca mai toată lumea are aceeași părere cu a ta.
În alta ordine de idei, te așteptăm și pe tine pe Giulesti, sa aduci ai tu puncte echipei.😁

delaparis
21st October 2022, 22:57
Johnny, eu inteleg suferinta ta :)
Dar sa stii ca trebuie sa fii mai pragmatic in analiza. Nu va fura nimeni. Se aplica un regulament incoerent, dar regulament.
Iar acum ca vad reluari, se pare ca hent e clar, nefericit pt Rapid, insa hent. Sa fim cinstiti. Oricum nu e esential pt urmarea campionatului. Rapid poate face diferenta la ce ramane de jucat, la fel ca Arsenal. ;)

La un moment dat trebuie aplicat ceva regulament. Schiop cum e, dar trebuie aplicat. Altfel e ca in targ. Ne luam de gat la fiecare pasa la mijlocul terenului :)

ciorbicafaristu
21st October 2022, 23:01
Eu ma raportez la echipa asta ca la continuatoarea echipei Rapid. Cât despre viitoarea campioana, cred ca mai toată lumea are aceeași părere cu a ta.
În alta ordine de idei, te așteptăm și pe tine pe Giulesti, sa aduci ai tu puncte echipei.😁
Ma cam asteptati degeaba! Eu am ajuns in faza aia a vietii in care astept doar sa pot sa-mi duc nepotii pe viitorul stadion din Constanta sa vada noua echipa a orasului, a cam trecut timpul pt rivalitati.

Capitanu.Burcea
21st October 2022, 23:11
Meci bun, dar savoarea spectacolului e golul. S-ar putea ca in Giulesti sa fie putin diferita optica si bara aia sa fi avut valoarea unei triple, pe Copacabana 🤣 Rapid a facut meciul sezonului, dar cu atatia ratalăi nu poti castiga meciuri. Nu e niciun ghinion, e lipsa de valoare macră. Faci 10 transferuri, toate ratate, greul il duce tot vechea gardă. Șucu, daca vrea performanta, sa-i dea afara pe toti care au parafat ultimele achizitii. Asa face un sef de trib cand supusii toacă banii actionariatului pe nimic 👍

Capitanu.Burcea
21st October 2022, 23:14
Daca nu era henț era aut de poarta. S-au legat de henț, ca era reluarea mai bună 🤣

ciorbicafaristu
21st October 2022, 23:16
Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?

Johnny D
21st October 2022, 23:27
Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?

Marsh la dioptrician, bunicule.:))


Daca nu era henČ› era aut de poarta. S-au legat de henČ›, ca era reluarea mai bună ��

De la tine nu mai am sperante, te-ai uitat cu ceafa la faza aia cu out-ul inexistent.:))

ciorbicafaristu
21st October 2022, 23:31
Mars sa-i spui lu' doamna ******, tarane! Acelasi labagiu habarnist ai ramas.:)

Capitanu.Burcea
21st October 2022, 23:33
Rapid e furata 4 meciuri la rand, se plange prin comunicat oficial semnat de Niculae

O sa se regleze si asta, nu degeaba a urcat impetuos in comitetul executiv 🤣

Daca stam cu lupa si observam ce ne convine, nu vedem ca golul lui Morais, cu Botosani, a venit dupa un fault clar in atac al rapidistului. Faultul la Papeau chiar nu a necesitat mai mult de un galben. Ala era un godac căruia ii ticaia ceasul pana cand s-ar fi accidentat. La fizicul ăla poti aplica pentru delfinariu, sa tii mingea pe mustati cu focile.

delaparis
21st October 2022, 23:33
Johnny, ai redevinit rapidist? :D

Johnny D
21st October 2022, 23:33
Mars sa-i spui lu' doamna ******, tarane! Acelasi labagiu habarnist ai ramas.:)

Asta da limbaj de bunic. Bunic de hitleri si caliguli.
Si cam cu tot atata pricepere de fotbal cat aveau si aia.:))


Johnny, ai redevinit rapidist? :D

Mai bine decat viitoro-furunculist la creier.


Faultul la Papeau chiar nu a necesitat mai mult de un galben. Ala era un godac căruia ii ticaia ceasul pana cand s-ar fi accidentat. La fizicul ăla poti aplica pentru delfinariu, sa tii mingea pe mustati cu focile.

:))

Capitanu.Burcea
21st October 2022, 23:38
Asta e frumusetea fotbalului. Ne uitam impreuna si vedem lucruri diferite 🤣

Vad ca meciul cu Dumbravita nu l-a inclus in comunicat D Niculae. Pai, cum isi permite ăla sa lase suspansul pana in repriza a 2a, cand putea sa rezolve meciul in prima?

Johnny D
21st October 2022, 23:40
P-aia-i bateam si-n 10 oameni si cu penalty pentru ei, nu era o problema.
Si-au semnat infrangerea in momentul cand au acceptat banii din bilete, sa joace pe Giulesti.

delaparis
21st October 2022, 23:52
Mai bine decat viitoro-furunculist la creier.


Mai bine fii atent la limbaj, moderatorule :cool:
Altfel intru tare la tine ca la Hingher pe vremuri sau la alti natarai ...

iulian_1976
22nd October 2022, 04:00
Probabil cel mai bun meci urmarit anul acesta in Liga1, a mai fost si CFR:Sepsi la fel de bun.

Astfel de meciuri sunt rare in Liga1....

delaoltenia
22nd October 2022, 07:10
ba m'aitza, io am crezut ca tu ai doar pitici pe creier cand vezi ros albastru dar m am inselat. cum plm o dai ca ti o iei in cioc aproape zi dezi, esti un natarau...ciorbica a dat de inteles ca esti tare prost.
mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni :D

Johnny D
22nd October 2022, 11:09
Mai bine fii atent la limbaj, moderatorule :cool:
Altfel intru tare la tine ca la Hingher pe vremuri sau la alti natarai ...

Eu doar am replicat, supermoderatorule, daca n-ai observat.
Dreptul la replica e garantat de constitutie, mai bine ai avea 2 neuroni in cap.:)

Tu-ai crezut ca ma refeream la tine?:)) Era vorba de diferenta dintre rapidist si pseduofarist.
Ai si tu problemele tale cum le avem toti, dar pana sa ajungi Ciorbica... Doamne fereste.:D


ba m'aitza, io am crezut ca tu ai doar pitici pe creier cand vezi ros albastru dar m am inselat. cum plm o dai ca ti o iei in cioc aproape zi dezi, esti un natarau...ciorbica a dat de inteles ca esti tare prost.
mooie crapid si balaoanelor de pretutindeni :D

Ciorbica e aproape la fel de zero ca tine, doar ca mai intr-o dunga asa.
Atat ati dat de inteles amandoi, cel mult.:rolleyes:

Adevarul a fost grait de jucatorii ambelor echipe si de antrenorii lor dupa meci, care au spus la unison exact ce-am spus si eu, de unde rezulta ce zero materie cenusie sunteti amandoi, ce ziceam si aseara despre Ciorbica. Cam atat.:)

Johnny D
22nd October 2022, 12:03
Astia n-au invatat nimic dupa meciul de la Ploiesti, aceeasi frustrare care-i face sa vada alt meci. Pe ocazii mari de gol la pauza trebuia sa fie 4-1 pt Hagi, cum sa spui ca doar tu ai jucat?

Ca s-o reiau la obiect, in prima repriza trebuia sa fie 3-2 cu multa indulgenta, nicidecum mai mult de 1 gol diferenta, deoarece am dominat si am avut si noi ocazii mari aproape ca ale voastre. Sa zicem 3-2 pentru voi dupa claritatea ocaziilor. Dar asa a si fost, 1 gol diferenta, deci dreptate. In repriza a 2-a insa trebuia sa fie 4-1 pentru noi, fara probleme. Lipsa totala de justete, pe care orice prost si afon in fotbal l-a sesizat.

Fiecare cu meciul sau, unii vad un meci, altii altul. Cum zice Capitanu cu mult umor.


Nu-i asa o mare problema, in ultimul meci din campionat o sa venim la malul marii sa ne luam punctele pierdute inapoi, ce daca ne-ati spart in ultimele 2 deplasari acolo? Nu vom uita meciul asta si nu se va mai repeta ce s-a intamplat in acele 2 jocuri, stai linistit.:)

ciorbicafaristu
22nd October 2022, 12:10
Adevarul a fost grait de jucatorii ambelor echipe si de antrenorii lor dupa meci, care au spus la unison exact ce-am spus si eu, de unde rezulta ce zero materie cenusie sunteti amandoi, ce ziceam si aseara despre Ciorbica. Cam atat.:)
Bai laba trista, Hagi aseara a zis ca trebuia sa fie 3-0 la pauza aseara (eu zic 4-1, iau in considerare si bara voastra si ocazia lui Munteanu cand a scapat singur si a fost semnalizat in offside, desi pe reluare s-a vazut ca fusese regulamentara pozitia si var-ul ar fi validat un eventual gol)...pana si Mutu a recunoscut cu juma de gura ca pe ocazii prima repriza a fost echilibrata.
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/rapid-farul-1-1-final-incendiar-de-meci-in-giulesti-gol-anulat-pentru-trupa-lui-mutu-1988077
Uita-te dracului pe ocaziile din prima repriza si vezi ce-ti da! Bine, la cat de tantalau esti ma astept sa mananci acelasi ***** in continuare.:)

Johnny D
22nd October 2022, 12:13
Am scris in postul anterior obiectiv cum s-a desfasurat meciul.
Te-am trimis la doctor pentru ca tu ai zis 4-1, o aberatie in sine. Ma mir ca de miri.:rolleyes:

Daca Hagi a zis 3-0 in prima repriza, si-a numarat doar ocaziile lui, tu ai numarat una in plus care nu exista:)), amadoi aveti nevoie de doctor. Am avut si noi 2 ocazii mari. Sau una mare si vreo 3 mai mici care fac cat una mare, din dominare, voi n-ati avut in afara de alea 3 nimic. Contra-atac, joc dezgustator in stil Tottenham sau Inter ati avut din plin, nu zic.:D

ciorbicafaristu
22nd October 2022, 12:31
Care voi, bai nataraule? :)
Uite, cu jocul asta pe contre in deplasare care mie imi aduce aminte, pastrand proportiile, de jocul nationalei din America si cu mult bulan au 5 puncte in fata rapizilor, iar distanta se va face si mai mare in retur. Tragand linie, aseara Giulestina a fost echipa mai buna, dar fotbalul se joaca pe goluri.

Johnny D
22nd October 2022, 13:02
Nu fii sigur. Cu Rapidul nu e de glumit.
Suntem la 5p de voi jucand prost, stai sa vezi ce va fi cand vom juca si bine ca si ieri!

Cum zic suporterii lu Tottenham, ca doar asta aud de vreo luna incoace!:))


Oricum anu asta am zis ca ma concentrez mai mult pe Arsenal, nu pe Rapid. Rapidul e unde era Arsenal acu 2 ani, in debut de formare. Peste 2 ani voi nici n-o sa mai existati pe langa Rapid, asta ti-o spune nataraul. Tine bine minte peste 2 ani ce-am discutat azi.;)

ciorbicafaristu
22nd October 2022, 14:12
Nu cred ca recuperati, in deplasare sunteti mielusei si aveti cateva deplasari nasoale in retur. Si ai grija ca nu fata de Hagi trebuie sa recuperati, ci fata de CFR care probabil va avea tot 5 puncte in fata voastra dupa ce-si joaca restantele.
Hagi are nevoie in perioada de transferuri de un Tamas pe linia de fund, de un fundas lateral in locul acelui copil pe care-l tot forteaza si sa schimbe vitaminele ca sa nu se mai termine benzina in repriza a 2a...in felul asta isi poate asigura locul 2 la final.

Johnny D
22nd October 2022, 14:23
Nici eu nu cred ca recuperam, faza aia cu paralela intre noi Tottenham a fost o gluma, asa scuza ei jocul prost.:P

Dar faza aia ca vom progresa de la an la an n-a fost.;)

In acelasi timp, nu vom mai fi mielusei la voi acasa, in ultimul meci. We'll give you hell.

Capitanu.Burcea
22nd October 2022, 17:03
Rapid are al 5lea lot ca valoare din ligă, orice e peste statistica asta e plusvaloare, oricum ai lua-o 👍 Nu e ca si cum ar fi Hermanstadt acolo, nici sa o dam in ciungă acum, sa supralicităm o pozitie oricum intermediara. De pe margine au venit jucatori in general slabi, plafonati, totusi Emmers ăsta, ca orice olandez, stie putin fotbal. Ia, bă, din Olanda, daca tot ai bani, nu mai aduce de la Columbus, de prin parcuri, fosti fotbalisti de la groapa de lături de la Ovidiu! Sefer, ca orice fatalau, a inceput sa se creada Ronaldinio, rateaza ca un ******* pt ca vrea sa dea fancy, trendy. Un cocalar nenorocit, dar fata de ce a adus Nuculae si ăsta pare fotbalist 🙃

Johnny D
22nd October 2022, 17:52
Lasa ca-ti place foca aia cum duce mingea pe mustatzi, stie foca cu dansa.:D

Capitanu.Burcea
22nd October 2022, 23:56
Toni Piatră efectiv isi bate **** de liga 1, 4/4 castigate. Ce a stricat prostalaul de Mihalcea in 10 etape a reparat Toni Greblă in 4 🤔 Nu intamplator poate, cam singurul antrenor cu coae de la wcbs, chiar daca i-au crescut mai tarziu. Si cu un fotbal interesant, plus golul campionatului.

Acum imi dau seama ca am pierdut doo punte cu FC Calu, in cupa, mizeria puscariasului abia a scos un egal cu săsălăii.

Capitanu.Burcea
23rd October 2022, 00:04
Bă, da' efectiv avem un fotbal de căcat! Cum sa pui in prime-time meciul FC Calu vs Săsălăi? Astia trebuiau sa joace noaptea, cu nocturna stinsa, si asa fac umbra pamantului degeaba. O mizerie!

Avem antrenori ca Toni Piatră si Burcă 🦖🤣 dar ne curg balele dupa Teja, Neagoe, Ciobotariu, Grozavu si Stoican.

El Pistolero
23rd October 2022, 00:04
Mititelu e Becali 2, adică un idiot și el. Visa play-off la începutul sezonului, dar el are lot mai slab ca Slatina. Plus că l-a mai dat și pe Compagno, care îți mai dădea 5-6 goluri pe sezon asa slab cum e.

Capitanu.Burcea
23rd October 2022, 00:11
Fotbal condus de puscariasi, valutisti, vanzatori de butelii, brutari, regi ai retrocedarilor, primării, secu.risti si ciobani. Abia acum, cu sosirea prestigioasei companii de produs mobilă Mobexpert, se speră ca know-how-ul va iesi la suprafata ca untdelemnul 🤫

Johnny D
23rd October 2022, 22:41
Tot CheFeRe ia titlu.
In anul centenarului pentru Rapid, titlul ramane alb-visiniu, o mica consolare.

Ma bucur, mi-e scarba de Hagirelul ala stelist si echipa lui care inca n-a promovat, dupa regulamentele de fair-play sportiv care ar trebui sa primeze, ar trebui sa fie inca in Liga 2.

Johnny D
24th October 2022, 07:39
Tot CheFeRe

A furat. Sa-i fie de bine!:D

Daca pe Rapid fura toata lumea, macar avem o echipa CFR-ista care da inapoi inzecit!:ok:

Johnny D
24th October 2022, 22:17
Iarasi furt zecesebist cu penalty degeaba, scarboasa de-a dreptul aceasta regurgitatie a fotbalului romanesc.

Johnny D
24th October 2022, 22:40
Cand imi e dat sa vad scarbosenia asta imputita, trebuie sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru CFR, altel imputzishosenia ar conduce Romania!:rosu:


Fura cat incape si apoi merge in Europa sa ia 0-10 de la o echipa cu buget de Liga a 2-a in Romania!:rosu:


Se concentreaza pe campionat, concentra-m-as io pe o telegrama la Al Qaeda sa vina sa dea cu bomba-n ei, sa scapam de acest cancer extins pana-n maduva oaselor Romaniei!:jerk:

delaparis
24th October 2022, 23:00
Johnny, e clar, toti fura :D

Capitanu.Burcea
24th October 2022, 23:22
fcbs cu birsani in primul 11 - 20 de puncte furate.

fcbs fara omenii si birsani in primul 11 vs schiori din Danemarca - p.ula, 0-10 golaveraj, 0,000 puncte.

Mizerie! A stat birsan 5 minute sa dea un penalty clarisim pt Pepsi, dar s-a facut ca ploua la eliminarea cuvenita tiganului fcbesist.

furt, furt, furt, etapa manjita de furturi ceferisto-fecaliote. Gunoaie nenorocite.

Johnny D
24th October 2022, 23:43
Johnny, e clar, toti fura :D

Dar macar restul echipelor, mai ales CFR care e singura ce poate sa concureze cancerul fotbalului romanesc la furtisag, are onoare in Europa si joaca si acolo cat poate, nu baga rezervele ca imputitii dezgratiosi total!:rosu:

Capitanu.Burcea
24th October 2022, 23:50
Care rezerve, i-au pisat Saburtalo, Karagandy si Silkeborg cu toti titularii. Echipa calificata in conference cu penalty imaginar, muita corespunzator cand a fost luata la fotbal de cativa baieti care inca mai aveau pe talpi urmele apreschiurilor.

Bah, o mizerie ce au facut astia ieri si azi! Ar trebui decretata starea martiala la fotbal. Impuscati toti hotii astia, dati-va-n **** mea de nenorociti!

delaoltenia
24th October 2022, 23:54
meci slabut dar ceva mai inchegat comparativ cu altele, apararea a fost ca de obicei gata sa creasca internarile la cardiologie, mijlocul a fost sublim dar a lipsit cu desavarsire iar atacantii au aratat ca niste broscute uluite ca apa n lac a disparut. am de remarcat vreo2-3 jucatori pe care incerc sa nu i deochi amintindu i aici. felicitari antrenorului GgB! poate va veni si ziua aia sa se duca n pm! :D

m'aitza, a fost 11 m ptr Steaua cat a fost si ala ptr sepsi, asa ca mars in plm de cioara resapata...si nu in ultimul rand mooie balaoanelor de pretutindeni!

delaparis
24th October 2022, 23:58
meci slabut dar ceva mai inchegat comparativ cu altele
Da.

delaoltenia
25th October 2022, 00:01
Da.
da! :bere:

si da, ciobanul capitalist a gasit cheia piluga :D

Johnny D
25th October 2022, 00:07
m'aitza, a fost 11 m ptr Steaua cat a fost si ala ptr sepsi, asa ca mars in plm de cioara resapata...si nu in ultimul rand mooie balaoanelor de pretutindeni!

:)) Ca de la un moderator la altul. :ok:

delaoltenia
25th October 2022, 00:24
Ca de la un moderator
... :ok:
da!
urmeaza meciul cu anderlecht, poate ca stelistii vor reusi un scor mai strans...un 0-3, un 0-4 :D

Johnny D
25th October 2022, 00:36
In fine suntem de-acord la ceva.:D

Johnny D
25th October 2022, 07:31
Imputzishosenia se bate la titlu, ne-a spus Cordea. Deci e clar.

delaoltenia
25th October 2022, 12:00
astazi, cand se implinesc nu stiu cati zeci de ani de la marea victorie cu hamburg, te dor flocii cand vezi ca i f.ute grija pe amarasteni de grija altora.
ia ne spune si matale domnule m'aitza, dinamovist mascat si n acelasi timp parlit, chiar n am dreptate? :D

app, judeca putin cu tartacuta, nu te uita in gura altora. ;)

delaoltenia
25th October 2022, 12:02
mooie GgB! :)

Capitanu.Burcea
25th October 2022, 13:07
Intalnim des retorica asta cu 'nu e treaba ta' in societate, in diverse domenii. Sigur, fiind o tara destul de limitata intelectual si igienic, e normal ca fiecare sa fure in patratica lui, sa nu fie deranjat ala de la g4 de colegul de pe diagonala de la h5 :)) Si ce daca a furat, a plagiat, a retrocedat, a scris carti cu poze ca sa iasa din inchisoare, a vandut butelii si televizoare arbitrilor? Nu e treaba mea, cu variatiunea nu te fote grija. Ba, da' chiar ma fote grija cum vad tara asta ca se duce pe pola, cu mentalitatea asta de kakat...

Johnny D
25th October 2022, 15:22
app, judeca putin cu tartacuta, nu te uita in gura altora. ;)

Dupa penalty-ul ala jepcuit, am inchis streamul!
End the stream, Dave, settings!:D

Capitanu.Burcea
25th October 2022, 15:47
Ăla e penalty pe care il dai cand vrei sa te impaci cu cineva, dar tu nu esti certat cu acel cineva. Penalty-ul trebuie sa fie limpede, nu sa caut 8 reluari si la ultima, da, sa fie o scama care si-a schimbat pozitia. Da' nu se stie daca era de la impingere sau batea alizeul la intorsura buzaului. Pai, de ce **** mea a cazut ăla, mă, ca e cat muntele din Game of Thrones 🙃 Bai, l-am vazut p-ăla de la Liverpul, un copil, 19 ani, mai avea umpic si ii smulgea coaele cu crampoanele unu' de la Forest. Si? Si? Si? Si, **** mea, nu l-a atins, s-a ridicat, jocul a continuat. Eu inteleg ca jocul trebuie sa fie in interiorul unor reguki, ca nu e street fight cu Badr Harri! Bă, da' nu asa, la fiecare meci mizerii, milogeli si furaciuni. Pai, ce **** mea, mă, astia au 15 penalty-uri primite anul trecut si tot ei s-au plans de arbitraj, si-au ridicat fustele mai rău ca țigancile in care dadea Piedone cu coaele, cand nu plateau taxa de protectie. Astea sunt discutii de feisbuc, de homosexuali, ca l-a atins, ca i-a bagat degetul in vagin lu' Companio. A fost blat cu bîrsanul si punct.

Johnny D
25th October 2022, 21:22
Asa am zis si eu, dar din ceva motiv Dario doar pe mine ma injura.:)
Poate cu tine i-au expirat nervii si a cedat total.:))

delaoltenia
26th October 2022, 05:37
nu te am injurat maitza, resapat :D nu este injuratura. pur si simplu plagiezi, incerci sa pari original copiind la indigo un alt user care chiar are habar despre sportul cu balonul rotund. esti un mic victor ponta ceva mai bronzat cu ultraviolete! :D

Johnny D
26th October 2022, 14:52
Dar nu fac bani din asta nici nu o fac cu alt interes, decat cel de-a-mi exprima parerea si emotiile sincere.:) Care 99,99% tind sa convearga catre acel anumit user, in legatura cu o anume imputzhoshenia de serviciu, etapa de etapa, zi de zi, vreme dupa vreme.:D

laurdog
26th October 2022, 19:04
Rapid campioana!
Am zâs.:))

Capitanu.Burcea
26th October 2022, 19:51
Si eu spun ca Rapidul merita o hegemonie pentru deceniile cand a fost frustrata sa castige cupa si campionatu'. Eu chiar m-am bucurat cand au reusit sa se infrupte si ei din bunatatile sistemului ticalosit, cum am facut noi atatia zeci de ani. Mi-a adus aminte de romanul Rascoala, cand...ma rog.

Si d-l Sucu merita cu prisosinta, pt investitiile de milioane, pt acest suflu nou care a revitalizat Giulestiul.

Johnny D
26th October 2022, 20:54
Rapid campioana!
Am zâs.:))

Si nici tu nu te-ai crezut.:))


Dar, ca si-n cazul lui Arsenal, ar trebui sa fie peste 2 maxim 3 ani.:)


Si d-l Sucu merita cu prisosinta, pt investitiile de milioane, pt acest suflu nou care a revitalizat Giulestiul.

A bagat atatea milioane in infrastructura la copii si juniori, da.

Dar a fost si smecher, si-a bagat nasul sa aiba intaietate la ei, ca orice papilon barosanian care se respecta. Adica bagi, bagi, dar trebuie sa si iasa recolta din cand in cand.:)

laurdog
26th October 2022, 21:02
Nu stiu daca cred sau nu, cert e ca asta imi doresc.

Johnny D
27th October 2022, 12:18
Eu nici atat nu indraznesc!

Dar indraznesc sa-l visez pe Dario iar suparat, imediat sub alb-visinii ca de obiciei!
Chiar daca nu sub aia adevarati!:))

delaoltenia
27th October 2022, 17:49
ti a zis gigi ce echipa baga azi ? :D

Ess
27th October 2022, 19:39
calm...
in 2024 vom avea a 3-a echipa cu un supliment de-asupra logo-ului. din ce se vede.
asta e SINGURUL motiv pt care mai urmaresc mizeria asta de campionat.
dupa asta, raman cu virusii verzi doar.

Johnny D
28th October 2022, 11:02
ti a zis gigi ce echipa baga azi ? :D

Mi-a zis ca e nemultumit de joc, imediat dupa meci.:D


De asemenea mi-a zis ca l-a sunat iar pe Shumudik dar acesta i-a replicat cu tifla-n tzoaie iar, deoarece s-a reimpacat cu ideea ca Rapidul este echipa mare si vrea si el!:))