PDA

View Full Version : CM 2022 Grupa F: Belgia Canada Maroc Croația



delaparis
14th October 2022, 22:17
Miercuri, 23 noiembrie:

Belgia - Canada
Maroc - Croația


Duminică, 27 noiembrie:

Belgia - Maroc
Croația - Canada

Joi, 1 decembrie:

Croația - Belgia
Canada - Maroc

Lordul
13th November 2022, 22:49
Cea mai interesantă grupă

Belgia e favorită certă prin prisma jocului Č™i a componenČ›ilor, CroaČ›ia e vicecampioana mondială iar Modric va juca la ultimul său mondial. Maroc însă are câtiva jucători interesanČ›i (Bonnou, En Nesyri, Achraf Hakimi, H.Ziyech) Č™i poate pune probleme, iar Canada cu Alphonso Davies Č™i Jonathan David va creea Č™i ea destule probleme.

Pronostic

1.Belgia
2.Croația

A.Puscas
13th November 2022, 23:18
Canada peste Croatia, in optimi.

Pariati-va casele.

Grupa mortii asta oricum. Oricine poate bate pe oricine.

Leo
20th November 2022, 17:38
Belgia si Croatia

delaoltenia
20th November 2022, 18:10
Croatia, Belgia!

dardar_3
21st November 2022, 10:16
Belgia posibil sa nu iasa din grupe. Doar daca il recupereaza pe Lukaku, desi malaul n-a mai jucat de 1 an si jumatate.
Croatia e solida si va ajunge departe.

LazioRoma
23rd November 2022, 09:41
astai grupa mea preferata ! :D Ajmo H R V A T S K A !!

dardar_3
23rd November 2022, 10:58
Kramaric - 3 suturi pe poarta are cota 7.5 pe SB. Bani pe jos :D
Bate Croatia lejer, zic eu. La al doi-lea meci vine "supriza" :drak:

LazioRoma
23rd November 2022, 11:14
Belgia nu mi se pare o bomba de echipa.. au avut varfu lor intre 2015 si 2018 zic eu ..

LazioRoma
23rd November 2022, 11:14
Kramaric - 3 suturi pe poarta are cota 7.5 pe SB. Bani pe jos :D
Bate Croatia lejer, zic eu. La al doi-lea meci vine "supriza" :drak:

Kramaric.. sa vedem daca il joaca.. ca normal asta intra cu Petkovic

delaparis
23rd November 2022, 11:57
Maroc :
Bono – Hakimi, Saiss (c), Aguerd, Mazraoui – Ounahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En Nesyri, Boufal.

Croatia :
Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modric (c), Brozovic, Kovacic - Vlasic, Kramaric, Perisic.

LazioRoma
23rd November 2022, 12:24
ce meci face maroc...

Utilizator
23rd November 2022, 12:59
Croatia are o echipa paradoxala, partea ofensiva e formata din batrani iar apararea din tineri. De vazut cat vor mai putea trage alde Modric and co si cat de bine se vor coordona junii din aparare. As spune ca se vor chinui sa iasa din grupa.
Canada si Maroc sunt necunoscute cu potential de surpriza.
Cred ca Belgia va castiga grupa, au echipa batrana si ei insa au inca potential bun si cred ca au un joc mai convingator decat croatii.

LazioRoma
23rd November 2022, 13:09
mdea...

LazioRoma
23rd November 2022, 13:11
la croati conteaza enorm ce fac meciul asta...

delaparis
23rd November 2022, 13:15
Nu prea merge jocul Croatiei

delaoltenia
23rd November 2022, 13:29
astai grupa mea preferata ! :D Ajmo H R V A T S K A !!

0-1, Livaja zabija u 83 /OLE/

El Pistolero
23rd November 2022, 13:51
Meci după modelul de ieri de la Danemarca cu Tunisia. Adică ambele interesate sa nu piardă.

LazioRoma
23rd November 2022, 17:13
da nu e normal sa te intereseze sa nu pierzi cu Maroc.....

Capitanu.Burcea
23rd November 2022, 17:25
Care Maroc e chiar o echipa respectabila cand te uiti pe foaie ☹️

LazioRoma
23rd November 2022, 17:55
mdea... in fine.. grea grupa..

YoNuTzz
23rd November 2022, 21:47
L-a facut mental praf marele Courtois pe pustiul Davies :))

Slaba Belgia pana acum, dar norocoasa...

A.Puscas
23rd November 2022, 21:50
E buna Canada, degeaba o ardeti ca e slaba Belgia si alea.

Prejudecatile astea ca fotbalul bun se joaca doar in Europa/America de Sud si ca atunci cand pierd e "accident" trebuie sa inceteze. Okay, Arabia Saudita asa a fost, dar Canada joaca fotbal de calitate.

E clar echipa de locul 2 in grupa asta, croatii sunt pilaf. Maroc e ok dar le lipseste un pic de zvac.

El Pistolero
23rd November 2022, 21:52
Canada e naiva. Joacă avântat, pare ca fără nicio tactica, jucătorii au o libertate mare de mișcare. O echipă bună de rupe în doua din 3 pase dacă joci asa. Deocamdată Belgia a jucat slab, altfel era rău de tot pentru canadieni.

JJ
23rd November 2022, 23:05
Ce joc basinos a putut sa faca Belgia. Norocul lor ca in fata portii canadienii sunt pamant. Canada termina ultima fara un punct in grupa asta.

El Pistolero
23rd November 2022, 23:16
Urat joc la Belgia azi.

delaparis
23rd November 2022, 23:19
Belgia joaca cu aceiasi jucatori din 2018 desi unii sunt terminati. Tinerii sunt pe banca iar selectionerul nu are curaj sa scoata vedetele lesinate din primul 11.

Capitanu.Burcea
23rd November 2022, 23:41
Maroc si Croatia mai departe n-ar fi o surpriza. Un egal azi elimina practic Belgia, care este o MIZERIE si o plictiseala de echipa 🤮 Nu am vazut de mult o echipa mare sa suteze cu atata sete in tuşă, cred ca meciul o sa fie predat la scolile de rugby din Tonga si Fiji. Canada, o bună propagandă fotbalului nord-american :D, probabil nu e in firea lor sa joace tactic. A incercat si Sua asa ceva si s-a umplut de penibil. M-a demolat un stop pe tibie a lui Batshuay, in careu, a sarit mingea ca din statuia ecvestra a lui Mihai Viteazu, de la Universitate. Farsă mare sa mearga mai departe căcănarii astia.

Lordul
24th November 2022, 16:03
Belgia a tremurat serios in fata Canadei, noroc cu paradele lui Courtois care i-a tinut efectiv in meci

Canada a aratat calitate, oricum canadienii vor sa isi atinga potentialul maxim in 2026 asadar acum capata experienta la mondial

A.Puscas
24th November 2022, 23:10
Ce joc basinos a putut sa faca Belgia. Norocul lor ca in fata portii canadienii sunt pamant. Canada termina ultima fara un punct in grupa asta.

Hai bre ca si tu esti canadian de mic. :D

Putin optimism, iesim din grupa asta.

Trebuia si un al doilea penalty dat, l-a calcat Witsel pe Laryea ca la nebuni in careu. Nu stiu ce ***** au vazut aia la VAR. Mi se rupe ca era al doilea, dai 3434 penaltiuri daca sunt de dat.

Larin e slaban, se vede de ce e pe banca. Asta joaca fotbal bun doar la -20 grade in Toronto, nu-i place la cald. Taj Buchanan imi place mult de tot.

TheIceMan
25th November 2022, 02:40
La nationala Canadei avem si un tanar de origine romana, daca nu stiati, Teo Corbeanu, doar 20 de anisori. :yes:
A jucat chiar bine la Gold Cup anul trecut (adica EURO nord american), a fost prezent la ultimul amical cu Uruguay acu' o luna, dar nu a prins echipa mare pentru World Cup. Se pare ca a fost la juniorii Romaniei.
Sper sa mai auzim de el :yes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Theo_Corbeanu

Merciul urmator cu Croatia va fi interesant si din perspectiva portarului nostru Borjan care este sarb nascut in Croatia, el este actualul portar titular la Steaua Rosie Belgrad.

Go Canada, Go! :)

Lordul
25th November 2022, 20:48
Stiam de Corbeanu, insa nu a prins lotul de mondial, poate in 2026 cine stie ?!

Johnny D
26th November 2022, 12:16
E slaba Canada, norocul lor ca nici Croatia nu mai e ce-a fost.
Chiar si asa, mira-m-as sa se califice.

resita
27th November 2022, 12:03
Marocanii isi joaca sansa, e o paine de mancat cu bosorogii din Belgia, la fel cum Canada trebuie sa invinga Croatia, care traieste din amintiri

El Pistolero
27th November 2022, 16:43
Meunier face un fault de idiot la coltul terenului, iar Courtois sta la coltul lung pe lovitura libera și Maroc deschide scorul.
Belgia are ca Portugalia, o nulitate de antrenor, nu știe ce joacă, unde sa pună jucătorii, pe cine sa joace.

YoNuTzz
27th November 2022, 16:52
Cat sa mai fenteze batranii belgieni fotbalul la acest mondial !

Tb sa aiba 0/6 pana acum !

Bv Maroc ! 4/6 cu Croatia si Belgia ! Ar fi culmea sa gafeze decisiva cu Canada :))

delaparis
27th November 2022, 16:56
Incredibil dar adevarat. 2-0 Maroc si Belgia in pericol sa nu se califice

resita
27th November 2022, 16:56
Ce tot o da comentatorul cu "mare surpriza", el n-a urmarit meciurile de la CM, surpriza era daca batea Belgia

Bv. Maroc, calificata aproape sigur daca Croatia castiga

JJ
27th November 2022, 16:58
Dreptate. Belgienii au jucat iar execrabil, dar de data asta au dat de fotbaliști și au fost pedepsiți. Cu tot var-ul ala de rahat-de când e ofsaid când jucătorul nici nu atinge mingea? Golul lui Sabiri e golul turneului de pana acum.

resita
27th November 2022, 17:05
Urmeaza ca, Canadieni sa demonstreze forma buna si sa-i invinga pe croati.

Johnny D
27th November 2022, 17:06
Nici o sansa, ultimul loc.:D

A.Puscas
27th November 2022, 17:16
O sa fie macar un meci mai alert, ambele au nevoie de victorie aici.

Canada cu o echipa ultraofensiva, a aruncat si chiuveta antrenorul in teren din primul minut. Joaca si David si Larin si Buchanan plus Davies care e extrema toata ziua pentru Canada, nu joaca fundas ca la Bayern.

Johnny D
27th November 2022, 17:29
Vom vedea din ce material e facuta Canada azi, daca e slaba cum zic eu sau nu.
Pana la urma rezultatul final dicteaza, nu conteaza cum joci daca te bat toti.

A.Puscas
27th November 2022, 17:39
:happy

Tine minte zicala asta Ioane, pentru PL. Tu nu erai ala care tuna si fulgera, "i-am dominat, am jucat mai bine", "ne-a furat arbitrul", alea alea de fiecare data cand nu castiga Arsenal?
Uite ca pe canadieni i-au furat arbitrul si i-au si dominat pe belgieni, daca vrei sa o iei cu ale tale.


Ne-ai f la cap luni intregi cand v-am dat cu terenul in cap pe Trafford despre "merit" si astea. Rezultatul final dicteaza prietene. :))
Hai sictir cu standardele astea duble. :))

El Pistolero
27th November 2022, 17:40
Toate au șanse în grupa asta, dar canadienii e clar ca trebuie sa iasă la joc și sa câștige acum cu Croația.

Johnny D
27th November 2022, 17:48
:happy

Tine minte zicala asta Ioane, pentru PL. Tu nu erai ala care tuna si fulgera, "i-am dominat, am jucat mai bine", "ne-a furat arbitrul", alea alea de fiecare data cand nu castiga Arsenal?
Uite ca pe canadieni i-au furat arbitrul si i-au si dominat pe belgieni, daca vrei sa o iei cu ale tale.


Ne-ai f la cap luni intregi cand v-am dat cu terenul in cap pe Trafford despre "merit" si astea. Rezultatul final dicteaza prietene. :))
Hai sictir cu standardele astea duble. :))

Unu: Pai noi am dat gol valabil de 1-0, stai sa dea gol valabil si Canada.:))
Doi: Am pierdut un meci din 14, stai sa piarda si Canada un meci din 14, nu 2 din 2.:))

Sa zicem ca meciul cu voi a fost un accident si o faza la limita, dar cu sfintii ne-a furat arbitrul ala de ne-a rupt chiar daca noi n-am facut cel mai bun meci posibil. E greu sa te fure cineva in asa hal si sa nu pierzi. Canada pierde 0-3 daca e furata in asa hal azi.;)

A.Puscas
27th November 2022, 17:51
Lasa-ma cu idiotentiile astea de o treime de sezon. Tu o tii cu ale tale de ani de zile. :))

De 20 ani imd o sugeti si de atunci tot plangi. :)) 14 meciuri nu anuleaza 20 ani.

Rezultatul final dicteaza. O sa-ti citez asta la infinit de fiecare data cand mai plangi pe forum. :))

Johnny D
27th November 2022, 17:55
Pai normal, in 12 din 14 meciuri am avut rezultatul final de partea noastra.
Doar nu crezi ca daca castigam 2 meciuri din 14 eram entuziasmati ca jucam bine!:))


Pregateste-te de o iegemonie serioasa, vine Mudrik ala la noi, Belligham pe pielea pwlii pe langa el, ala e un fel de Ronaldo acu 15 ani dar cu calitati mai bune de nr. 10. O sa batem la voi ca la fasole in urmatoarele 2 decenii, ca tot ai amintit de 20 de ani. Sa nu mai lipsesti cate vreo 8 luni pe an doar de ciuda.:))


Nimeni nu poate prevedea viitorul, dar nu stiu ce te tot stresezi acolo singur. Una e discutia de echipele de club, alta de nationale. La club avem zeci de meciuri pe an, se discuta altfel, la echipele nationale ai pierdut 2 meciuri la rand si esti :cya: in plus sunt campionate mondiale doar la 4 ani, nu anual, rezultatul e mult mai important. De aceea si ce-am zis. 2 rezultate de kkt la rand si nu mai stie nimeni c-ai jucat tu bine un meci, fix pielea pwlii.

LazioRoma
27th November 2022, 17:58
daca nu ii bati pe canada.. nu ai dc sa meriti ceva zic eu.. totusi! AJMO. H R V A T S K A!!!

A.Puscas
27th November 2022, 18:02
GOOOOOOOOOOOOLLLL


Oh CANADA!!!

El Pistolero
27th November 2022, 18:02
Bine maaa!!! Gol Canada ieșit fără emoții. :D
Cred ca e primul gol din istorie pentru ei la mondial.

LazioRoma
27th November 2022, 18:03
da tii cu Canada?!

Johnny D
27th November 2022, 18:03
Bine maaa!!! Gol Canada ieČ™it fără emoČ›ii. :D
Cred ca e primul gol din istorie pentru ei la mondial.

Cat de muci au fost.:D


da tii cu Canada?!

Pai tre sa aiba si el dreptate cu ceva-n viata lui. Ca MU e pilaf in PL acum.:))
Dar Croatia inca nu e batuta, am incredere, este timp.

JJ
27th November 2022, 18:04
Ofsaid in puii mei, arbitri chiori.

Johnny D
27th November 2022, 18:05
Pai nu au VAR?
Sau araboii nu stiu trage linii drepte?:))

A.Puscas
27th November 2022, 18:06
N-a fost nici un ofsaid.

Ioane, tu sa taci. Tu te uiti la magar si zici ca-i cal. :happy

Nu conteaza rezultatul, Canada nu-i nicidecum SLABA.

Johnny D
27th November 2022, 18:08
Bine, nu e slaba, daca castiga azi. Daca nu, e slaba.:D

Cu ceva gresesti: n-am urmarit Canada niciodata, nici acum macar nu ma uit la meci.:))

Sa urmaresti Canada e ca si cum ai urmari Tottenham, pierdere de viata. Avem lucruri mai importante de facut cu viata noastra.:))

LazioRoma
27th November 2022, 18:09
nu e slaba da nici buna nu e.. daca pica cu spania le da 7 0
... pt croati meciurile astea sunt incomode... cu echipele astea care joaca cu sufletul mai mult decat cu talentul

A.Puscas
27th November 2022, 18:33
Pe Buchanan asta trebuie sa-l ia United neaparat. :)) Ce jucator!

LazioRoma
27th November 2022, 18:36
gooooooll

A.Puscas
27th November 2022, 18:37
Trebuie scos tataie Hutchinson. Nu mai poate la 39 ani.

Multe greseli de pozitionare.

JJ
27th November 2022, 18:37
Ce assist a dat Perisic.

LazioRoma
27th November 2022, 18:38
si finalizarea a fost de calitate..

delaparis
27th November 2022, 18:41
Va castiga Croatia, o sa vedeti.
Canadienii sunt ei simpatici, unii chiar talentati, dar sa fim seriosi. Nu au nivelul sa elimine Croatia.

LazioRoma
27th November 2022, 18:44
Goooooooooooooooollllllll

A.Puscas
27th November 2022, 18:45
Va castiga Croatia, o sa vedeti.
Canadienii sunt ei simpatici, unii chiar talentati, dar sa fim seriosi. Nu au nivelul sa elimine Croatia.

Aia e. Macar ies belgienii cu fotbalul lor infect. :))

Se joaca ceva in sfarsit in meciul asta oricum, dupa atatea meciuri urate.

Johnny D
27th November 2022, 18:45
Ce slabana e Canada!:happy

A.Puscas
27th November 2022, 18:50
Bai, Hutchinson asta are maxim 2 viteze.
Nu stiu daca a observat careva, trec toti pe langa el ca acceleratul prin gara. :happy.

E jenant deja.

A.Puscas
27th November 2022, 18:51
Ce slabana e Canada!:happy

Este. In aparare.

Praf si pulbere acolo, si ei si americanii. Daca reusesc sa creasca ceva in aparare(Canada si la mijloc) in astia 4 ani pana in 2026, ambele sunt pretendente la sferturi macar la mondialul de acasa.

Au calitate multa in ofensiva si sunt si pusti toti. O sa fie in their prime peste 4 ani.

delaoltenia
27th November 2022, 18:52
Goooooooooooooooollllllll

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL /OLE/

majstorski livaja 🇭🇷

El Pistolero
27th November 2022, 18:54
Naivi în apărare canadienii, prea multe spatii lasă. Acum se vor arunca în atac și ma tem ca o sa le umple poarta croații.

Johnny D
27th November 2022, 18:56
Este. In aparare.

Praf si pulbere acolo, si ei si americanii. Daca reusesc sa creasca ceva in aparare(Canada si la mijloc) in astia 4 ani pana in 2026, ambele sunt pretendente la sferturi macar la mondialul de acasa.

Au calitate multa in ofensiva si sunt si pusti toti. O sa fie in their prime peste 4 ani.

Numa sa te stresez pe tine am luat-o pe Canada asta la misto, nici ca-mi pasa, sincer.:P
M-au culcat atunci cu Bahrain, daca nici p-aia nu-i bati... Oricum nu e cine stie ce echipa, degeaba ai 2-3 jucatori buni, tre sa ai minim 7-8 sa fii echipa buna.

LazioRoma
27th November 2022, 18:58
gooooooooooooooooooool /ole/

majstorski livaja 🇭🇷

da da da vodj hrvatskaa!

LazioRoma
27th November 2022, 18:59
dario daca e sa mearga mai dep ce prefwri? spania sau germania?

Johnny D
27th November 2022, 18:59
Gata cu-astea bai, aici suntem in Romania.
Nici cand joaca Djokovic nu aud pe nimeni pe sarbeste!
Si Djokovic e cu 17 clase peste fotbalul Croatiei.

LazioRoma
27th November 2022, 19:04
ce treaba are fotbalul cu tenisul?

delaoltenia
27th November 2022, 19:09
dario daca e sa mearga mai dep ce prefwri? spania sau germania?

spania, doar suntem latini.:) problema este ca nemtalaii astia castiga si atunci cand joaca prost, cu japonia sa zicem ca a fost un acxident.

Johnny D
27th November 2022, 19:11
ce treaba are fotbalul cu tenisul?

Sunt cele mai popwlare sporturi ale lumii in care Djokovic e Dumnezeu, Croatia e pielea pwlii.

LazioRoma
27th November 2022, 19:16
in tenis este da..

delaoltenia
27th November 2022, 19:21
m'aitza sugi lulalacroati! :D

Johnny D
27th November 2022, 19:21
Pai nu inteleg fanatismu asta cu Croatia, n-au nici vreun superjucator, nici vreun superjoc.
Nu inteleg cine v-a traznit pe voi 2 si de ce!:))

LazioRoma
27th November 2022, 19:26
familia mea vine dp meleagurile alea..

LazioRoma
27th November 2022, 19:28
Juranovic ar trebuii schimbat cu stanisic zic eu...

Johnny D
27th November 2022, 19:30
familia mea vine dp meleagurile alea..

Oh, sange de croat.:thinkso:


Si pe Dario cine l-a traznit in Nato? Cred ca masa din bucatarie ii e din Croatia.:))

LazioRoma
27th November 2022, 19:31
Gooooollll. Goooooolll Golllll vodj Hrvatskaaaa Kramariccc!!

LazioRoma
27th November 2022, 19:36
🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷

Johnny D
27th November 2022, 19:38
:))

LazioRoma
27th November 2022, 19:39
Mi hrvatii🇭🇷🇭🇷🇭🇷. 😀😀😀

Johnny D
27th November 2022, 19:40
Parca zgarie cineva cu unghiile pe tabla.:))

LazioRoma
27th November 2022, 19:43
hahahahhaha si te enervează?

Johnny D
27th November 2022, 19:43
Doar ca e Canada atat de slaba, mai slaba decat credeam.:))





:rasc:

LazioRoma
27th November 2022, 19:45
au vro 4 buni.. da la croati le trebe golaveraj.. ar trebuii sa mai dea 1

LazioRoma
27th November 2022, 19:52
putin 3-1....

LazioRoma
27th November 2022, 19:54
asa da ma....

delaoltenia
27th November 2022, 19:58
au vro 4 buni.. da la croati le trebe golaveraj.. ar trebuii sa mai dea 1



4-1 lovro majer :ok:

El Pistolero
27th November 2022, 20:07
Canada eliminata. Cu siguranță peste 4 ani vor arata mai bine.
Belgia are nevoie de victorie acum pentru calificare. Croații și Maroc se califică cu un egal, dar se pot califica și cu o înfrângere.

delaoltenia
27th November 2022, 20:11
Parca zgarie cineva cu unghiile pe tabla.:))
##ie crapid! :D

bravo hrvatska! ali trebali smo utrpat minimalno 6 komada kanadi.

TheIceMan
27th November 2022, 20:33
Super performanta pentru Canada sa jucam la C.M. :ok:
Totusi dezamagitoare iesirea, prea dur rezultatul :(
Va asteptam in 2026 acasa, nu mai prindem doua super echipe din prima si a doua urna la tragerea la sorti, ceva noroc tot trebe.
Sper ca FIFA sa organizeze CM 2026 tot in Noiembrie - Decembrie :D :))

delaparis
27th November 2022, 21:43
Croatia inca nu e calificata. Meciul cu Belgia poate fi fatal. Daca pierd la scor acolo atunci Maroc poate termina pe 2 chiar daca pierd la limita cu Canada.
Totusi putin probabil ca Belgia sa joace bine cand e pusa la zid. Niciodata nu a fost capabila sa se salveze din situatii dificile, chestie de mentalitate. Belgia joaca bine cand e linistita si sigura de valoarea sa iar acum nu e cazul.

Capitanu.Burcea
27th November 2022, 23:24
Canada a avut sansa. Belgia era de trimis acasa dupa doua meciuri, si asta pana sa intalneasca Croatia. Ok, e Canada. Sunt tineri, atletici, lot face unele chestii :D, dar nu pot avea stiinta unui sport inventat acum doua secole. Daca voia, le ascundea mingea Croatia pana maine dimineata. Dupa ce au izbit vreo 20 de minute capa toreadorul, cu ochii injectati, tăurasii red bull canada au fost prada usoara. La nivel tactic aproape de amatori Canada.

delaparis
27th November 2022, 23:52
Uite ca tocmai am aflat chestii in legatura cu problemele Belgiei. Si astea de la tv al lor.
Sunt conflicte majore intre jucatori flamanzi si valoni. :o: Acum s-au gasit si astia sa se certe :))

El Pistolero
28th November 2022, 00:20
Pai De Bruyne a zis după primul meci ca a trecut vremea generației lor, că în 2018 și-au atins maximul și ca nu au șanse acum sa câștige trofeul. S-au supărat câțiva dintre colegii lui, dar omul are dreptate.
După turneul ăsta se vor mai retrage câțiva jucători și Belgia va face un pas în spate în anii următori. O să fie o echipă gen Polonia acum, adică nu va emite pretenții la fazele finale.

Johnny D
28th November 2022, 10:25
##ie crapid! :D

bravo hrvatska! ali trebali smo utrpat minimalno 6 komada kanadi.

Pe mine si cand gresesc ma injura, cum ar fi Pushcashelu.
Si cand am dreptate ma injura, cum ar fi Darionelul.:))

resita
28th November 2022, 20:05
sper ca,bosorogii din Belgia sa ramana acasa

El Pistolero
28th November 2022, 23:23
Belgienii cică s-ar fi luat ieri la bătaie după meci. Situația e una tensionata, sunt jucători care nu își vorbesc, De Bruyne cu Courtois, E.Hazard cu Trossard. Greu de crezut că în situația asta pot bate Croația.

Johnny D
29th November 2022, 07:44
Formeaza o echipa.:ok:

Lordul
29th November 2022, 09:14
Belgia e in corzi, Maroc am zis ca poate produce surpriza. Valtrenii si-au revenit dupa primul meci. Canada a aratat ca poate juca si fotbal dar din pacate n-a rezistat pana la final.

LazioRoma
30th November 2022, 00:18
**Vatreni**

delaparis
1st December 2022, 01:03
Atentie la belgieni totusi. Nu mai sunt ei ce au fost in 2018 dar au jucatori de valoare. Daca se impaca intre ei pt un interes comun, pot elimina Croatia ... sau Maroc, depinde de rezultatul Maroc - Canada.

Lordul
1st December 2022, 09:44
Pai Maroc se califica si cu un egal. Si se poate califica chiar si cu o infrangere in fata Canadei

JJ
1st December 2022, 13:45
Din toate echipele care "s-ar fi calificat și cu un egal" niciuna nu a scos egalul ala pana acum.

LazioRoma
1st December 2022, 16:58
SRETNO. HRVATSKA... (Avem Nevoie azi!)..

A.Puscas
1st December 2022, 17:06
Au rezolvat marocanii ecuatia repede, ce gafa a la Lloris a facut Borjan asta. :))
Nu mai dau Canadienii 2 goluri fara sa mai ia altele.

Deci Croatia-Belgia e clar pentru al doilea loc calificabil si una din ele o sa fie out din turneu.

LazioRoma
1st December 2022, 17:10
e la început.... se mai pit intampla multe si acolo

delaoltenia
1st December 2022, 18:45
croatii au nevoie de un egal si rateaza ca n curtea scolii. belgienii doar la victorie se califica in optimi...si rateaza ca n curtea scolii. :D

El Pistolero
1st December 2022, 18:50
Lukaku 3 ocazii ratate cu poarta goala. Fmm de ratangiu. Zici ca nu vrea sa dea gol.

Capitanu.Burcea
1st December 2022, 18:55
O veste proasta pentru copiii Belgiei: 22 de flacai cu apucaturi vag fotbalistice, dar sigur pidosnice, vor ajunge in curand acasa la ei.

Jalnica echipă, practic o mizerie. Lukaku, transformat intr-o grămadă de căcat imensă, le-a mancat meciul belgienilor.

Allez les marocains!

A.Puscas
1st December 2022, 18:55
Ce gloaba nenorocita Lukaku asta. N-ai cum ma sa ratezi in halul asta. :))

LazioRoma
1st December 2022, 18:58
Lukaku 3 ocazii ratate cu poarta goala. Fmm de ratangiu. Zici ca nu vrea sa dea gol.

Nu meritau.. penalty furat de VAR plus jocul lui Gvardiol... a facut ca Hrvatska sa treaca mai departe!

A.Puscas
1st December 2022, 19:00
Penalty o **** de cal. Nu a fost niciodata nimic acolo, nici nu l-a atins.

Eu credeam ca merge arbitrul sa vada ca nu l-a atins, cand colo a vazut un ofsaid. :))

Lasa-ma si cu Cacavaska asta, nici asta nu e echipa sa merite cine stie ce. Un pic de tot peste Polonia ca merit, atat. Norocul lor ca belgienii au fost praf si canadienii nu au experienta turneelor finale.

Rezultatul final tot ala ca si la polonezi(vs Franta) o sa fie, le scot spaniolii fotbalul din cap in optimi.

El Pistolero
1st December 2022, 19:01
Au făcut și croații o sulă. Vor da peste Spania în optimi și vor pleca acasă. Nu i-a dus capul sa câștige grupa.

LazioRoma
1st December 2022, 19:01
Domne Gvardiol.... ce meci ai facut ba copile.....

LazioRoma
1st December 2022, 19:01
Au făcut și croații o sulă. Vor da peste Spania în optimi și vor pleca acasă. Nu i-a dus capul sa câștige grupa.

si cu Germania crezi ca era mai usor?

miril
1st December 2022, 19:04
Gvardiol contra Lukaku, diferenta intre locul doi si trei. Unii, mai departe, ceilalti, acasa.

YoNuTzz
1st December 2022, 19:04
Ce petarda Lukaku !

Belgia...prea expirata ! La fel ca si Danemarca, iesire perfect meritata !

Nu poti sa joci 5 min cu Canada si 10 min azi pe final, la un Mondial !

PS: Bravo Senegal si Maroc ! Sa ii vedem pe Ghana acum !

LazioRoma
1st December 2022, 19:07
Correct!! Ajmo HRVATSKA mai incolo cu spania o sa fie meci eliminator pt amandoua.. deci precauție si de o parte si de alta... cu atacuri moderate..

JJ
1st December 2022, 19:29
Din ce am văzut după intrarea lui Lukaku au început belgienii sa aibe ocazii serioase. Dar s-a lovit mingea de el ca de gard (la fel ca la Chelsea).
Da, ar fi putut Belgia sa câștige.. Dar n-ar prea fi meritat sa se califice.

Interesant si.. Spaniolii pot opta sa piardă diseară, ca sa scape de Germania, sa aibă Maroc în loc de Croatia în optimi și Portugalia în loc de Brazilia în sferturi.

YoNuTzz
1st December 2022, 20:00
Din ce am văzut după intrarea lui Lukaku au început belgienii sa aibe ocazii serioase. Dar s-a lovit mingea de el ca de gard (la fel ca la Chelsea).
Da, ar fi putut Belgia sa câČ™tige.. Dar n-ar prea fi meritat sa se califice.

Interesant si.. Spaniolii pot opta sa piardă diseară, ca sa scape de Germania, sa aibă Maroc în loc de Croatia în optimi Č™i Portugalia în loc de Brazilia în sferturi.

Fix ce am scris eu pe threadul Grupei F.
Cu exceptia cazului improbabil in care face egal Costa Rica cu Germania sau worst bate :))

Lordul
1st December 2022, 21:52
Belgia ce dezamagire !

Sa ai jucatori de cea mai buna calitate precum de Bruyne si totusi sa nu iesi din grupa. Au ratat o multime de ocazii prin Lukaku. Bine ca pleaca si Martinez dar e cam tarziu pentru aceasta generate a Belgiei

Maroc supriza placuta !

El Pistolero
1st December 2022, 21:54
E capăt de drum pentru generația asta. A plecat și Martinez. Era logic să o facă. Locul 3 la mondialul trecut rămâne cea mai buna performanta din istorie pentru belgieni.

Lordul
1st December 2022, 21:58
E capăt de drum pentru generaČ›ia asta. A plecat Č™i Martinez. Era logic să o facă. Locul 3 la mondialul trecut rămâne cea mai buna performanta din istorie pentru belgieni.

Mult prea putin la ceea ce ar fi putut sa faca ! Sa vedem cine vine in locul lui Martinez. Poate mai au o sansa la Euro 2024, ultima insa si ma refer ca in lotul de jucatori cu execeptia lui Dries Mertens , Vertonghen, Alderweireid restul jucatorilor ar putea prinde Euro 2024.

YoNuTzz
2nd December 2022, 01:06
E capăt de drum pentru generaČ›ia asta. A plecat Č™i Martinez. Era logic să o facă. Locul 3 la mondialul trecut rămâne cea mai buna performanta din istorie pentru belgieni.

Si atunci a gafat-o rezerva Januzaj si a trimis-o pe Belgia pe traseul crima cu Brazilia si Franta :))
Imi amintesc ca nu se bucura aproape nimeni in afara de el !

Belgia pe traseul Angliei, facea finala lejer in 2018 ! Dar asa e cand nu le gandesti !

LazioRoma
2nd December 2022, 01:31
Croația sa castige titlul mondial!