PDA

View Full Version : CM 2022 Grupa C: Argentina Arabia Saudită Mexic Polonia



delaparis
14th October 2022, 22:10
Marți, 22 noiembrie:

Argentina - Arabia Saudită (Grupa C)
Mexic - Polonia (Grupa C)


Sâmbătă, 26 noiembrie:

Argentina - Mexic (Grupa C)
Polonia - Arabia Saudită (Grupa C)


Miercuri, 30 noiembrie:

Polonia - Argentina (Grupa C)
Arabia Saudită - Mexic (Grupa C)

Lordul
13th November 2022, 22:44
Argentina nu ar trebui să aibă probleme în această grupă, Polonia ar trebui să fie pe 2 ( ar putea fi ultimul mondial pentru Lewandowski) . Mexic însă va fi o nucă tare. Arabia Saudită e doar de umplutură. DeČ™i aČ™ vrea Polonia pe locul 2, la ultimele turnee finale de mondial au cam dat cu bâta în baltă.

Pronostic

1.Argentina
2.Polonia (deČ™i cred că va fi Mexic)

Capitanu.Burcea
14th November 2022, 06:57
Exceptionale pronosticurile Lordului, se vad anii de experiența in domeniul literaturii de ficțiune. Cateva capitole, publicate chiar pe ols. Bine ai revenit acasa, Lordule! 🍾🍸

Leo
18th November 2022, 13:02
Eu mizez pe Argentina si Mexic.

resita
22nd November 2022, 08:36
Chiar sunt curios cum o sa arate Argentina ca prea multa lume o vede campioana, oare Messi va sclipi si vor face scor cu sauditii sau se vor chinui sa le sparga apaerarea, care mai mult ca sigur va fi pe doua linii.

ps. ora 12:00 foarte proasta pentru a viziona un meci dar mai bine asa decat 02:00 noaptea cum era la americani

LazioRoma
22nd November 2022, 09:58
Argentina si Mexico ies din grupa asta...

El Pistolero
22nd November 2022, 10:24
E primul mondial cu 4 meciuri pe zi. Chiar nu înțeleg de ce au aglomerat programul asa. Și pana acum tot într-o lună se juca mondialul, dar erau 3 meciuri maxim pe zi.
Meciul ăla de la 12 va face audienta mica în cele 2 Americi. Chiar și în Europa, în timpul săptămânii greu te poți uita.

dardar_3
22nd November 2022, 10:25
Mizez pe Lautaro cu un hattrick azi :D Cota 33, bani pe jos :drak:

LazioRoma
22nd November 2022, 11:37
argentina peste 2.5 cota buna..

resita
22nd November 2022, 12:10
sa ma cac pe var-ul vostru, ce penibilis sunt, in felul acesta decid campioana mondiala

El Pistolero
22nd November 2022, 12:26
Penalty ușor.
Sauditii se apară cu fundașii la 40m. Incredibil de sus. Fac și un pressing bun.

LazioRoma
22nd November 2022, 13:06
var ul asta distruge fotbalul.. dao drq la un milimetru sa anulezi un gol..

dardar_3
22nd November 2022, 13:17
Joac-o pe-asta :D Buni rau sauditii :D

delaoltenia
22nd November 2022, 13:20
:)) 2-1 ptr sauditi!

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 13:21
Coruptie, coruptie, coruptie 😆

Aici s-au dat milioanele si barilii, Argentina o sa iasa prima din criza ucraineana.

Johnny D
22nd November 2022, 13:27
Arhentina-m-as!:headbang:

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 13:28
Ai luat macar fara egal? :rasc:

Johnny D
22nd November 2022, 13:37
:)):no:

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 13:42
I se cauta pozitii, metraje, unghiuri de lovituri libere lindicului, doar-doar or face si prostalaii un egal cu Arabia.

dardar_3
22nd November 2022, 13:46
3+ sfant aici :D

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 13:56
3+ sfant aici :D

La cate cote de 900 ai dat, invataturile tale ar trebui tiparite pe pergament din piele de vițel, cu litere de aur si apoi străjuite de elefantii lui Hasdrubal, pana la sfarsitul veacurilor.

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 14:09
Final de poveste, cu portarul saudit plutind maiestuos pt poze si copertile ziarelor, dar fiind si eficient, deopotriva.

Herve Renard, antrenor. Cat sa mai castige cupa africii, are deja vreo 3 acasa. E timpul pt alte provocari :D

YoNuTzz
22nd November 2022, 14:21
Mi se parea mie ca il stiu de undeva pe antrenorul sauditilor.

Absolut jenant rezultat pentru Argentina, mai ales ca au luat golurile devreme si aveau o gramada de timp sa revina.

Nu a mai fost un rezultat atat de jenant pentru o echipa cu hype, de la Franta Senegal in 2002 :))

Acum le va fi extrem de greu cu Polonia si Mexic...

Johnny D
22nd November 2022, 14:45
Africanii astia mereu incurca borcanele unora sau altora.:mda:

Doar ca astia nu-s africani, stai asa.:)) Penibil adevarat. Nici macar africani nu sunt.:P

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 15:01
Aflam din gsp ca marcatorii sauditilor au fost antrenati, in 2014 de Reghele blatului :happy si 2019 de Lucescu jr, astfel explicandu-se si forma lor extraordinara de la acest CM. Daca stiam asta ininte, daca nu eram asa ignoranti, jucam si eu la pariuri cota asta de 1 pauza/ 2 final. Imi luam si eu Lamborghini galben si leopard, cum are fiecare saudit antrenat de Reghe in 2014.

Ma surprinde ca Printul camilelor, Golanoiu Cocalaroiu, nu are niciun elev la acest CM de care sa fie mandru. La cat s-a plimbat prin toate tarile astea de *****, sa nu ai un marcator la CM, ma?

resita
22nd November 2022, 15:46
Poti sa intorci meciul pe toate partile, Argentina n-are nici o scuza, a avut o repriza intrega pt. a egala, macar...

O sa aibe 2 meciuri de foc

El Pistolero
22nd November 2022, 18:13
Cum Dumnezeu a făcut Argentina 35 de meciuri fără înfrângere? Au jucat cu toți mayasi aia prin Bolivia și Peru probabil.
Romero le-a mâncat meciul. Jalon acolo în apărare. Trebuie sa intre Martinez titular.

resita
22nd November 2022, 18:42
polonia vs. mexic... ce plictiseala, joaca la 0-0

sper sa le incurce sauditi calculele si sa plece ambele acasa, ai ajuns la CM si tu iti bati joc de suporteri/telespectatori cu gafele pe care le fac, in loc sa-ti dai viata pe teren te multumesti cu complezenta la un campionat mondial.

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 18:57
Cred ca baietii din nationala Poloniei sunt suparati oe Lewa ca ii califica mereu, ei fiind niste neispraviti de prima clasa. De aia nu trimit nici macar o uitatura spre Lewa, despre pase ce sa mai vorbim. Stateau si ei ca noi si frecau pla o luna, ce sa faci cu nulitatile astea la mondial. Trist sa fii varf polonez in astea 45 de minute.

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 19:24
Asta e. N-am apucat sa scriu, ca a si ratat 11m Lewa ex.Gol 👎 Gata, ba, atarna-ti coaele flambate in cui si iesi in mm! Nu-i mai pasati, ba, da-l in mm de ratalău! :rasc:

Utilizator
22nd November 2022, 19:27
Final de poveste, cu portarul saudit plutind maiestuos pt poze si copertile ziarelor, dar fiind si eficient, deopotriva.

Herve Renard, antrenor. Cat sa mai castige cupa africii, are deja vreo 3 acasa. E timpul pt alte provocari :D

Ar fi una mare aici in Europa, pe meleagurile po****te candva de daco-geti.
Dar cred ca baietii nostri au deja mijloace sa contracareze metodele lui Herve care i-au bagat in priza pe africanii si arabii pe unde a facut minuni. Miserupismul lor e bine sedimentat de ceva vreme si e greu de invins.

delaoltenia
22nd November 2022, 19:59
fara sut pe poarta, trageri de timp ca n liga lui burleanu. asta este nationala polacilor, calificata la mondialul qatarez. cm de kkt! :(

resita
22nd November 2022, 20:05
fara sut pe poarta, trageri de timp ca n liga lui burleanu. asta este nationala polacilor, calificata la mondialul qatarez. cm de kkt! :(

si cand ne gandim ca, la editia viitoare a CM o sa fie 48 de echipe... :rosu::rosu::rosu:

delaoltenia
22nd November 2022, 20:19
si cand ne gandim ca, la editia viitoare a CM o sa fie 48 de echipe... :rosu::rosu::rosu:

si cand ne gandim ca s a inceput cu 13! :)
cu 48 maharii fotbalului vor bani, cat mai multi, dar uita sa anunte pulimea privitoare ca avem si un cost ascuns. scaderea nivelului competitiei!

edit.
sanse mai mari ptr nationala lui burleanu & secu, europa merge cu 16 in loc de 13. :D

JJ
22nd November 2022, 20:33
Au jucat sauditii cu argentinienii cum jucau romanii in vremurile bune. Superb meci contra marii favorite.
Dincolo Lewy ramane fara gol la CM, l-a fentat Ochoa. Din ce am vazut mexicanii ar cam fi meritat sa castige.

YoNuTzz
22nd November 2022, 21:27
Lewa, in fata primului gol al lui la vreun mondial, s-a panicat si a ratat !

La Euro nu a iesit dintr-o grupa, unde in general mergeau si 3 mai departe....

Cam asta e diferenta intre el si legenda Bale :))

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 21:41
Ar fi una mare aici in Europa, pe meleagurile po****te candva de daco-geti.
Dar cred ca baietii nostri au deja mijloace sa contracareze metodele lui Herve care i-au bagat in priza pe africanii si arabii pe unde a facut minuni. Miserupismul lor e bine sedimentat de ceva vreme si e greu de invins.

Si acum e po****t tot de daco-geți. De ăia care stateau in copac, necuceriți 🤣

Pe mine ma uimeste ca Iordanescu are salariu mai mare decat vreo 6 antrenori de la mondial. Ceea ce e incredibil, el fiind urna 3, ultimul loc in grupa cu neica nijmegen. Castigi mai mult ca Predator ăla al Senegalului. Pai, aia au jucat fotbal, ma, nene, sunt campionii Africii ☹️

JJ
22nd November 2022, 22:08
Al Shahrani s-a accidentat foarte serios cand a primit genunchiul ala in fata de la Al Owais catre finalul meciului cu Argentina. Mandibula fracturata, hemoragie interna.. Mondialul asta s-a terminat pentru el.

El Pistolero
22nd November 2022, 23:07
Pana la urma egalul Mexicului o ajuta pe Argentina. Pot câștiga grupa argentinieni cu 2 victorii.

delaparis
22nd November 2022, 23:23
Doar ca le trebuie 2 victorii :sneaky:

Mexic mi se pare echipa tare. Polonia probabil ca o vor lua contra Argentina.
Vad Argentina cu 4 pct la final de grupa.

Capitanu.Burcea
22nd November 2022, 23:40
E pehlea poolii si Mehico. Panarama de antrenor si echipă. Defileaza Arhentina cu amandoua, asa modesta cum a fost astazi 🤫

delaparis
23rd November 2022, 00:00
Ezit.
Si eu eram gata sa zic ca alea doua Mexic si Polonia se pregatesc sa piarda urmatoarele doua meciuri deorece Argentina va sterge pe jos cu ele.
Dar tare cred ca Messi nu tine la presiune. A dat din nou in ultimele minute o lovitura libera pt el in tribune. Exact ca in finala CM 2014. De asta Maradona e Maradona si Messi e (doar) Messi. Maradona era in stare sa se rupa in doua pt echipa. Messi doar incearca sa ajute pe aici pe colo. :cool:
Argentina trebuie sa castige meciul urmator pt a spera. Mexic se multumeste cu un egal.

Johnny D
23rd November 2022, 00:01
Romero le-a mâncat meciul. Jalon acolo în apărare. Trebuie sa intre Martinez titular.

Printre cei mai buni fundasi din PL, cum le place glumelor de Spurs sa-i zica.:))

miril
23rd November 2022, 06:54
Gluma de mine zice ca este nerefacut dupa o accidentare la echipa nationala in luna septembrie. Da ce stiu eu.

Utilizator
23rd November 2022, 11:06
Cel mai probabil ca Argentina castiga cu Mexic si Polonia, dar e posibil sa calce stramb si sa faca un egal cu una dintre ele care va avea curu mai mare si mai tare aparare. Indiferent daca Messi trage sau nu echipa dupa el, au jucatori care pot face diferenta.
Cu sauditii au avut si ceva ghinion ca i-au calarit bine insa au primit doua goluri fantastice de-ti ies odata la 100 de meciuri. Al doilea gol saudit e floare rara, care sunt sansele ca unui jucator probabil bunicel insa in varsta si anonim sa-i iasa un dribling in viteza pe 4 m2 impotriva a 4 aparatori solizi si sa-i mai iasa si sutul din unghi de pe la 14 m de poarta direct in coltul opus?
E drept ca se vad aici mainile lui Reghe, Lucescu jr si multi alti romani care i-au parcat Ferrariul si l-au tesalat cu drag. :D

dardar_3
23rd November 2022, 11:15
Arabia Saudita a jucat incredibil de sus, fara greseala. Argentina daca marca si golul 2 (l-au marcat de cateva ori, dar nu s-a pus, ca daduse Lautaro, poate inchideau un ochi daca era Messi) faceau scor. Meciul a fost frumos.
Pe de alta parte, Mexic cu Polonia a fost un pic mai antrenant decat un Voluntari-Chiajna. Slabe amandoua. Nu cred ca Argentina se va incurca de vreuna din ele, insa mi-ar placea sa vina de pe locul 2 Arabia Saudita.

Cu o victorie impotriva Poloniei, sauditii pot castiga si grupa :D

resita
23rd November 2022, 11:28
Cu o victorie impotriva Poloniei, sauditii pot castiga si grupa :D

... si atunci sa vezi meci de foc: Argentina vs. Franta :D

Utilizator
23rd November 2022, 11:38
Arabia Saudita a jucat incredibil de sus, fara greseala. Argentina daca marca si golul 2 (l-au marcat de cateva ori, dar nu s-a pus, ca daduse Lautaro, poate inchideau un ochi daca era Messi) faceau scor. Meciul a fost frumos.
Cu o victorie impotriva Poloniei, sauditii pot castiga si grupa :D

Va fi mult mai greu pentru sauditi cu Polonia, astia nu vor accepta jocul si vor ataca precum Argentina ci vor sta pozitional si vor specula pe contraatac. E drept ca ei sunt echipa in nevoie de puncte insa nu-i vad riscand pe atac pentru ca nu stiu sa joace asa. As spune ca polonezii sunt piatra tara pentru sauditi care ar trebui sa joace mult mai prudent si cinic. Cu Argentina nu aveau ce pierde, acum au pentru ca 4 puncte ar putea sa insemne califcarea in faza urmatoare.

El Pistolero
23rd November 2022, 12:21
A fost geniala apărarea sauditilor. Nu țin minte ca o formație asa mica sa se apere asa sus, aproape de mijlocul terenului cu fundașii și sa aibă succes cu o echipă mare. Vreo 9 offside-uri a avut Argentina în prima repriză.
Sunt curios dacă vor juca la fel și în celelalte meciuri.

Lordul
24th November 2022, 16:05
Cu Mexic va fi ca o finala pentru Argentina si daca Ochoa prinde o zi buna la post nu le vad prea bine pe pume

Johnny D
26th November 2022, 12:22
1 solist Arhentina, Mexic sunt de-ai casei. Sclavi.


... si atunci sa vezi meci de foc: Argentina vs. Franta :D

Mda, nu ne-am gandit deloc la perspectiva Poloniei. Toti polonezii si de-aici si de-acasa si-au dat 3 palme cand a pierdut Argentina cu slabana grupei. Teoretic acum polonezii au ramas cenusheresele. Mai ales ca ei traditional sunt penibili la turneele finale.

THE HUN
26th November 2022, 14:18
Le canta mariachi prohodul la gauchitos.

resita
26th November 2022, 15:06
Discursul antrenorului Arabiei Saudite in pauza meciului cu Argentina la scoruld e 1-0 pt. Argentina

https://www.youtube.com/watch?v=KBEE_R5qgtM

Johnny D
26th November 2022, 15:15
Are un pic de Conte in el.
Nici pe unu nu-l mai intelegi in engleza daca se streseaza o leaca.:))

Capitanu.Burcea
26th November 2022, 15:28
Discursul lui Iedu Iordanescu inaintea fantasticului meci din Moldova.

https://www.youtube.com/watch?v=twFbOXqB3_o

miril
26th November 2022, 15:49
11metri, aiurea dar polonezii trebuiau sa joace in 10, la ora asta. Tine mult de...Cash!

El Pistolero
26th November 2022, 15:50
Corect, penalty gratuit pentru Arabia Saudită. Oricum joacă bine sauditii, polonezii vai mama lor.

Capitanu.Burcea
26th November 2022, 15:52
Le-a dat mertzanul prea devreme. Nici n-apuca sa ii faca rodajul, pt ca, dupa meciul asta, vor fi legati de 4 camile, care vor trage fiecare in directie diferita.

Polonezul Matty Cash. Poate va intra si fratele lui, Johnny Cash, mult mai talentat.

resita
26th November 2022, 15:56
11metri, aiurea dar polonezii trebuiau sa joace in 10, la ora asta. Tine mult de...Cash!

aia am spus si eu, era al doliea galben la saritura aia... cu cotul

ciorbicafaristu
26th November 2022, 16:38
**** steaua si rapid! Lui dinamo peste 2 ani!
P.S.**** si lui narcis selaru...ia-o pe asta!

resita
26th November 2022, 17:10
Pana la urma a castigat experienta, daca sauditii marcau in primele min. cand i-au calarit pe ploaci/sau din penalty altfel era istoria meciului, asa ... 2-0

Johnny D
26th November 2022, 17:28
**** steaua si rapid! Lui dinamo peste 2 ani!
P.S.**** si lui narcis selaru...ia-o pe asta!

:)) Sa traiasca Farul! :))


Cand o promova din Liga a 2-a.:D

delaparis
26th November 2022, 20:29
Argentina:
E. Martinez – Montiel, Lisandro Martinez, Otamendi, Acuna – De Paul, Guido, Mac Allister – Messi (c), Lautaro Martinez, Di Maria.

Mexic :
Ochoa – Araujo, Montes, Moreno, Guardado (c), Gallardo – Herrera, Alvarez, Chavez – Lozano, Vega.

El Pistolero
26th November 2022, 21:51
Nimic nu mișcă Argentina. Până la urmă cred ca asa moare egal, Mexic ar avea nevoie de victorie cu Arabia Saudită iar Argentina sa câștige la 2 goluri cu Polonia.

delaparis
26th November 2022, 22:00
Mda.
Argentina daca nu da drumul la joc nu se va califica. Nu cred ca le trebuie mare lucru dar trebuie sa se trezasca. Au jucatori de valoare, nu inteleg unde e problema lor.

A.Puscas
26th November 2022, 22:05
Fara victorie azi n-au nici o sansa argentienii.

Mexicanilor le convine si un egal, probabil o sa inceapa sa bage autobaza dupa minutul 70. Au meci cu Arabia Saudita dupa si sigur sunt convinsi ca poate iesi o victorie acolo, care inseamna si calificarea mai departe.

A.Puscas
26th November 2022, 22:32
Au bagat autobaza mai repede dar i-a scos Messi. :))


Mexicanii cu un joc absolut infect, Canada si SUA cu 15 clase peste ei din CONCACAF.

delaparis
26th November 2022, 22:49
2-0.
Argentina va castiga aici.
In sfarsit vad ceva joc la ei.

YoNuTzz
26th November 2022, 22:56
In sfarsit a inscris si Lewa la un mondial !

Argentina slaba, dar au fost salvati azi de 2 executii !

Lautaro...slab rau !

Cred ca va reusi Argentina totusi sa termine cu 6/9. Polonia cred ca ramane cu 4/9

Greu de anticipat Arabia Saudita - Mexic !

El Pistolero
26th November 2022, 22:58
Noroc cu Messi, altfel jucau pana mâine și nu dădeau gol. Slab de tot mexicanii, în anii trecuți mai jucau ceva fotbal, acum nimic în ofensiva.

A.Puscas
26th November 2022, 23:00
Sper sa-i scoata arabii pe polonezi pana la urma.

Mexic zero sanse. Ar trebui sa le umple poarta de goluri Arabiei Saudite. No chance IMO, ei si in calificarile pentru mondial au dat 17 goluri in 14 meciuri, cand in afara de SUA si Canada e pamant de flori zona lor.

S-au retras prea repede sa conserve rezultatul. Suntem in 2022 plm, sa te aperi in halul asta pe 3 linii, cu atacantii la 30 m de poarta....

LazioRoma
26th November 2022, 23:03
obligata sa castige si ultimul meci argentina... nu ii ajuta egalul.. pt ca intalnesc franta daca nu ma insel

Capitanu.Burcea
26th November 2022, 23:03
Martinez si DiMaria, eternele pistoale fara glonț ale Argentinei. Noi il injuram pe Messi, dar si gunoaiele alea pe langa el o faza nu fac ca lumea. In fine, meci cu 400 de faulturi, mexicanii niste bastarcari nenorociti. O sa piarda cu Arabia. Sper sa izolam tarile antifotbal de la acest cm, anglia, franta si mexic 🤣

LazioRoma
26th November 2022, 23:04
Noroc cu Messi, altfel jucau pana mâine și nu dădeau gol. Slab de tot mexicanii, în anii trecuți mai jucau ceva fotbal, acum nimic în ofensiva.

nu mai au jucători pe la cluburile din europa.. in mare parte a început reconstrucția si la ei... au campionat bun dar mediocri la nationala..

Lordul
27th November 2022, 10:07
Il au pe Lozano la Napoli, pe Raul Gimenez in Anglia dar da a inceput reconstructia

miril
27th November 2022, 10:25
Martinez si DiMaria, eternele pistoale fara glonț ale Argentinei. Noi il injuram pe Messi, dar si gunoaiele alea pe langa el o faza nu fac ca lumea. In fine, meci cu 400 de faulturi, mexicanii niste bastarcari nenorociti. O sa piarda cu Arabia. Sper sa izolam tarile antifotbal de la acest cm, anglia, franta si mexic 🤣

Franta:D? Nici chiar asa. Alaturi de Brazilia au aratat cel mai bun fotbal, pana acum, la aceste mondiale. Sper sa mearga sauditii mai departe pt fotbalul prestat, in dauna dinozaurilor polonezi.

resita
27th November 2022, 12:06
Pana la urma, Argentina a ajuns la mana ei... bate si se califica de pe primul loc, la felc ca Arabia Saudita care, cu o victorie in fata impotentilor din Mexic e calificata, indiferent de scorul celuilalt meci.

Pt. mine Mexic a fost o deziluzie, credeam ca pot mai mult.

Lordul
29th November 2022, 09:11
Si aici toate echipele au sanse de calificare inaintea ultimului meci din grupa.

A reusit si Lewa sa sparga gheata la mondiale !

Argentina se poate califica dar poate sa si fie eliminata

delaparis
30th November 2022, 21:44
Szczesny e formidabil azi.

YoNuTzz
30th November 2022, 21:47
Avand in vedere ca pe path de jos te asteapta Franta odihnita in optime...penalty vital ratat de Messi....

Sper sa reuseasca cumva Argentina sa castige grupa.

Altfel path-ul cu Olanda-USA-WinnerC-Australia devine prea penal.

A.Puscas
30th November 2022, 21:50
Echipa mai jegoasa si mancatoare de ***** mai mare decat Polonia nu am vazut.

Astia sunt la o repriza de a termina pe 1 o grupa la Cupa Mondiala, fara sa joace NIMIC. Ba poate chiar si fara gol primit. :))

A aparat Szczesny doua penaltiuri(mai degraba au ratat ailalti) si a primit Lewandowski un gol absolut gratuit de la sauditi, in rest zero absolut la fotbal. I-au calarit toate echipele cu care au jucat si cumva niciuna nu a reusit sa le dea gol, nici din penalty.

Ce optime ar fi ba. Polonia-Australia. :)) Sper sa le scoata cangurii fotbalul din cap *******ilor astora.

A.Puscas
30th November 2022, 21:51
Avand in vedere ca pe path de jos te asteapta Franta odihnita in optime...penalty vital ratat de Messi....

Sper sa reuseasca cumva Argentina sa castige grupa.

Altfel path-ul cu Olanda-USA-WinnerC-Australia devine prea penal.

Taci din gura ca un sfert SUA-Australia ar fi prea genial. :))

El Pistolero
30th November 2022, 21:54
Urat fotbal la polonezi. Totuși Argentina trebuie sa forțeze, dacă lucrurile rămân asa, vor juca cu Franța în optimi și ar putea dincolo oricând sa dea gol Arabia și atunci sunt eliminați argentinieni.

JJ
30th November 2022, 21:56
Dreptate la Szczeny dupa ce Messi a primit un penalty inventat cadou. Dar echipa mai negativa ca Polonia asta eu n-am vazut. Cum poate Zielinski sa marcheze mai mereu pentru Napoli si aici sa fie invizibil..
In partea ailalta Oliver s-a facut ca nu vede un fault de ultim aparator al mexicanilor... Trebuia sa fie rosu.

A.Puscas
30th November 2022, 21:56
Pai au fost peste ei Pistolare, au avut vreo 7 suturi pe poarta si 95% din meci s-a jucat in ultimii 40m polonez. Dar sunt aia de un bulanism infect de nu-i adevarat in tot turneul asta. Nu vrea sa intre mingea in poarta lor nicicum.

Johnny D
30th November 2022, 22:03
Nu e des cand sunt de acord cu Pushcashel dar acuma da.
Insa nu cred ca bulanul va tine o vesnicie de data asta, le va veni Messi de hac cumva.

El Pistolero
30th November 2022, 22:07
Era și cazul. Sa vedem ce știu acum cu mingea polonezii.

delaparis
30th November 2022, 22:09
E bine asa. La un moment dat doream ca Franta sa pice cu Argentina in optimi dar din ce am vazut in prima repriza, mai bine nu :)

Johnny D
30th November 2022, 22:10
Zis si facut.:))

El Pistolero
30th November 2022, 22:10
Gol și Mexic. Dacă mai dă un gol Mexic și Polonia mai ia unul, atunci e egalitate perfecta între Polonia și Mexic. Sunt curios cine se califică atunci.

El Pistolero
30th November 2022, 22:14
Ce golazzo la Mexic!!!

JJ
30th November 2022, 22:15
Ce gol a putut sa dea Mexicul!

JJ
30th November 2022, 22:16
Gol Č™i Mexic. Dacă mai dă un gol Mexic Č™i Polonia mai ia unul, atunci e egalitate perfecta între Polonia Č™i Mexic. Sunt curios cine se califică atunci.
Cartonasele galbene. 7 pentru Mexic, 4 pentru Polonia acum.

YoNuTzz
30th November 2022, 22:21
2-0 Mexic ! Incepe sa fie panica pentru Polonia !

Tb sa nu mai ia galbene, ca sunt sanse sa mai ia 1 gol de la Argentina :))

Johnny D
30th November 2022, 22:27
Zis si facut.:))

delaparis
30th November 2022, 22:30
Cred ca Polonia ia valiza asta seara. Vom avea optimi Franta - Mexic.

El Pistolero
30th November 2022, 22:32
Mexic ii calare pe sauditii, greu de crezut că nu mai dau o boabă.

YoNuTzz
30th November 2022, 22:38
Sauditii au facut socul cu Argentina...si apoi dubla infrangere lejera chiar...

Si cred ca identic va face si Japonia...

Johnny D
30th November 2022, 22:49
Mexic spectacol 3-0, pa Polonia.:cya:


Sau nu, gol anulat.

ciorbicafaristu
30th November 2022, 22:50
Ce mizerie de echipa Polonia...parca-mi da o lacrima ca n-am fost si noi, ne era la indemana sa jucam la fel de *****.

Johnny D
30th November 2022, 22:58
Si sauditii aia i-au calificat pe polonezi. Mda.

miril
30th November 2022, 23:03
Echipa primitiva merge mai departe.

El Pistolero
30th November 2022, 23:03
Incredibil cum au rezistat sauditii. O grămadă de ocazii Mexic. Totuși pierd calificarea pe mâna lor, au jucat agresiv toate meciurile, prea multe faulturi inutile.

YoNuTzz
30th November 2022, 23:04
Polonezii si-au facut treaba ! Nu au luat golul 3 si nici nu au luat galbene !

Mexic nu a mai dat golul 3 !

Noi daca eram in locul polonezilor, ori luam 3-0 de la Argentina in min 96, ori facea Mexic 3-0 in 97 =))

Asa ca Bravo Polonia ptr calificare !

delaparis
30th November 2022, 23:08
Polonia isi egaleaza performanta din 1986, ultima oara cand se califica in optimi CM. Dar de fapt se fac 40 de ani de cand Polonia a avut cea mai buna echipa din istoria lor. Azi sunt foarte departe ca nivel.

ciorbicafaristu
30th November 2022, 23:12
Polonezii si-au facut treaba ! Nu au luat golul 3 si nici nu au luat galbene !

Mexic nu a mai dat golul 3 !

Noi daca eram in locul polonezilor, ori luam 3-0 de la Argentina in min 96, ori facea Mexic 3-0 in 97 =))

Asa ca Bravo Polonia ptr calificare !
Eu unul nu-mi amintesc macar un meci al nationalei noastre la un turneu final in care sa fi jucat asa penibil ca polonezii...nici macar cu nea piti antrenor, cand baga autocarul.

JJ
30th November 2022, 23:13
Doar asa ca o idee... xg pentru Argentina la 2-0 cu Mexic: 0,26, si la 2-0 cu Polonia 3,83.

delaparis
30th November 2022, 23:21
Eu unul nu-mi amintesc macar un meci al nationalei noastre la un turneu final in care sa fi jucat asa penibil ca polonezii...nici macar cu nea piti antrenor, cand baga autocarul.
In 2016 la CE a fost record. Cel mai slab fotbal din istoria Romaniei la un turneu final. Ultimul la care ne-am calificat

ciorbicafaristu
30th November 2022, 23:29
In 2016 la CE a fost record. Cel mai slab fotbal din istoria Romaniei la un turneu final. Ultimul la care ne-am calificat
Sunt de acord cu tine, dar asa slabi cum am fost noi am iesit la joc, am cautat poarta. Astia in seara asta s-au multumit sa numere minutele pana la final, Argentina putea sa joace fara probleme fara portar.

Capitanu.Burcea
30th November 2022, 23:35
Doua echipe, Polonia si Mexic, care nu meritau sa se califice, dar in mod egal. Nu am vazut marea superioritatea mexicană decat la 1-0, cand sauditii au cedat meciul si ratalăii au irosit 30 de ocazii uriase. Aia nu e echipa de calificare, daca din 7 contre 4 vs 1 nu dai un gol. Pur si simplu i-au invitat sa marcheze, a fost un non combat antologic. O echipa de cotonogari care nu a demonstrat nimic. Daca nu rata Lewa erau eliminati de acum 5 zile. Tata Martino, cu un fotbal din alt secol. La revedere, un gunoi 👍

Lordul
1st December 2022, 09:46
Polonia si Mexic au fost aproape sa fie departaje de criteriul fair-play cum s-a intamplat in 2018 cu Columbia si Senegal