PDA

View Full Version : Etapa 8 2022/2023



delaparis
29th August 2022, 13:16
30.08. 15:30 CS Mioveni - UTA Arad
30.08. 18:15 U Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe-
30.08. 21:00 Rapid București - 'U' Cluj
31.08. 15:30 Chindia Târgoviște - Petrolul Ploiești
31.08. 18:15 CFR Cluj - FC Voluntari
31.08. 21:00 Farul Constanța - FCSB
01.09. 17:00 FC Botoșani - FC Argeș
01.09. 20:00 FC Hermannstadt - Univ. Craiova

LazioRoma
30th August 2022, 20:42
tarziu thread ul asta :))

delaparis
30th August 2022, 21:00
Ba e prea devreme, ba e tarziu.
E deschis ieri dimineata cand inca mai era de jucat etapa trecuta.

Johnny D
30th August 2022, 23:15
Ce hentzoc supurcat, cu 2 maini ca la preluare la volei din care a batut Craiova mica!:o:


E bine ca avem VAR.:ok: A fost cablul scos la faza aia.

delaparis
30th August 2022, 23:17
Probabil ca nu mergea curentul :D

Capitanu.Burcea
30th August 2022, 23:56
Mai pe squirt, Rapid nu joaca nimic si va trebui sa gaseasca cateva motive pentru aceasta prestatie execrabila 🤣

Johnny D
31st August 2022, 00:03
Jucam cu echipa a 2-a de jumatate.:) De unde si cotele echilibrate.

E bine, de-aici numa-n sus, intra titularii in repriza a 2-a.:)

Capitanu.Burcea
31st August 2022, 00:11
Șucu face 3 schimbari la pauza. Am vazut ce poate Adrian, acum e rândul mob experților.

Capitanu.Burcea
31st August 2022, 00:13
Mățan e mai slab ca Lazăr de la Dinamo. Catastrofal acest transfer, de unde se vede ca banii n_aduc fericirea 🤣

delaparis
31st August 2022, 00:40
"11 metri" si gol :D

Capitanu.Burcea
31st August 2022, 00:43
Parsiva executare, la limita fair-play-ului fandările rapidistului. Ok, dar nu se face, se vede lipsa de coae.

Capitanu.Burcea
31st August 2022, 00:43
Totusi, in apararea lui Dugandzici, si Neymar a batut la fel :D

delaparis
31st August 2022, 00:45
Asa se bate daca vrei sa marchezi de fiecare data :D

delaparis
31st August 2022, 00:54
A ratat graurul Ely Fernandes de zici ca e bunica-mea :no:

Johnny D
31st August 2022, 00:57
:))

Si Papeau trebuia sa faca 2-0. Dar omu nu stie suta si aia e.

Cu forcepsul scos acest 1-0 si la casierie.

ONEEE-NIIIIIL FOR THE RAPID-SENAL!:D

Daca pana acu au fost suporterii suparati pe joc, sa vezi acu. Tuna si fulgera.:))




Acum fc fc mooie sb, fa-ti datoria-n plm si scoate un egal.:sneaky:

El Pistolero
31st August 2022, 01:04
Parca nu era voie sa te oprești din alergare la penalty. A mișcat portarul care deja era trecut în fața linii. Ar trebui repetate aceste lovituri.
Pana una alta, joc mediocru, cum era de așteptat, cu o echipă mica care nu îți pune probleme, dar nici Rapidul nu știe sa atace pozițional. Mă așteptam la un 0-0 obosit. Bine totuși ca au venit punctele.

Johnny D
31st August 2022, 01:10
Da Giulestiul e magic, suntem varza dar ne-a adus MAXIMUM POINTS. Cum ar zice engluju.:)


Faza penalty-ului a fost la limita, mana departata dar nu e deloc sigur ca n-a fost natural din intoarcere, data trecuta s-a dat impotriva noastra, acuma pentru noi. Dar la cat ne-a furat arbitrul asta la noi acasa, faulturi clare nedate in preajma careului lor si la noi se fluiera orice, parca s-a incarcat contul si l-a desarcat la un penalty de 50-50 sa zicem.


Cert e ca daca primeam un penalty impotriva noastra de genul, eram mai suparat ca meciu trecut, mult mai suparat.:)) S-a vanat mana acolo clar. Fara intentie, ca si hentul.

Johnny D
31st August 2022, 09:13
https://1923.ro/2022/08/rapid-invinge-pe-u-cluj-revine-pe-primul-loc/

Ca sa vedeti ce zic rapidistii de jocul nostru superb.:D

iulian_1976
31st August 2022, 11:48
Cine e pe primul loc?:D

Johnny D
31st August 2022, 12:46
De oisti sa-si bata joc!:D

Capitanu.Burcea
31st August 2022, 15:01
Ai 500 de milioane de euro avere. Vii ca miliardar în fotbal, ai vândut un jucător de 5 milioane și vrei să-ți faci echipă cu 2-300.000 de euro? Nu te mai da că ești rotund și că ai sute de milioane.

/hello

Corect. Baga bani, Sucule, nu mai scoate ochii oamenilor cu rebuturi ca Matan si Dussaut, in vreme ce tu iti umpli buzunarele cu 5 milioane :D.

Meciul, catastrofal pt Rapid, dar cumva mermelit in 3 puncte ca in perioada Mita Iosif. Parca cel mai bine joaca in perioada asta Farul si Craiova lui Ratzoi, astea ar trebui sa se bata la titlu.

Johnny D
31st August 2022, 15:34
Ai 500 de milioane de euro avere. Vii ca miliardar în fotbal, ai vândut un jucător de 5 milioane și vrei să-ți faci echipă cu 2-300.000 de euro? Nu te mai da că ești rotund și că ai sute de milioane.

/hello

Corect. Baga bani, Sucule, nu mai scoate ochii oamenilor cu rebuturi ca Matan si Dussaut, in vreme ce tu iti umpli buzunarele cu 5 milioane :D.

Meciul, catastrofal pt Rapid, dar cumva mermelit in 3 puncte ca in perioada Mita Iosif. Parca cel mai bine joaca in perioada asta Farul si Craiova lui Ratzoi, astea ar trebui sa se bata la titlu.

Ba sa nu se bata.:))


Cine-s alea? Viitoro-faruc, o echipa construita artificial din fecale din 2 pârtzuri distincte de sudul tarii si alta construita pe mormantul echipei originale dezafiliate doar cu acest scop, acum biata revenita la viata ca sa-si gaseasca proprietatile impartite care cui. NO!:no:

LazioRoma
31st August 2022, 15:58
da nici voi nu mai sunteți ma rapid dp vremea lu Copos...

Johnny D
31st August 2022, 16:24
Nu, suntem mai curati acum.:sneaky:


Cum o sa fie fc fcsb dupa ce scapa de Berbecali, si se spala de 17 mii de ori pe parcursul a 100 de ani!:))

LazioRoma
31st August 2022, 17:41
fc fcsb nu o sa mai existe fara gigi stai linistit!

delaoltenia
31st August 2022, 18:37
Nu, suntem mai curati acum.:sneaky:
..........

voi si sapunul...mai curati, mai spalati :happy

LazioRoma
31st August 2022, 18:51
:)))))))

LazioRoma
31st August 2022, 20:48
dario pretene... e sold out oare cu cine o sa tina stadionu? macar juma juma?? :))

ciorbicafaristu
31st August 2022, 22:17
Multa mu.e echipelor de pe primele 2 locuri! Si bineinteles si sovieticelor!

delaoltenia
31st August 2022, 22:32
dario pretene... e sold out oare cu cine o sa tina stadionu? macar juma juma?? :))

ce ma intereseaza este sa si o ia in bot ciobanul capitalist.

Johnny D
1st September 2022, 00:41
Ce carpe wcsmooiste!🤮

LazioRoma
1st September 2022, 01:02
nu prinde play offul steaua...

iulian_1976
1st September 2022, 01:03
Ioane in loc sa te bucuri ca pierd rivalii, am impresia ca doreai sa piarda Faru. :)

Sa prinda avant Rapid, Farul cat mai multe puncte.

delaparis
1st September 2022, 01:32
E clar ca anumite echipe din Superliga nu pot juca din 3 in 3 zile ... :)

Johnny D
1st September 2022, 01:44
Ioane in loc sa te bucuri ca pierd rivalii, am impresia ca doreai sa piarda Faru. :)

Sa prinda avant Rapid, Farul cat mai multe puncte.

Un egal imi doream, sa se piarda 1p.

Ar fi bine sa nu prinda wcsb play off-ul, dar nu cred, d-aia imi doream un egal.

Ce sa-ti doresti de la o echipa modesta. Foarte modesta. Cum ar zice un retardat wcsb-ist.

iulian_1976
1st September 2022, 01:55
De CFR trebuie sa te temi, Petrescu o sa-si refaca echipa.

Dica nu are experienta si nu cred ca a crescut in valoare, in mandatul precedent venea dupa Reghe, in 6-7 luni avea infirmeria plina, in primara echipa era gata...
Nu o sa iasa teribil in Conference cand nu ai fundasi, inchizator posibil sa vedem scoruri de rusine...

Johnny D
1st September 2022, 01:59
De CFR nu am ce sa ma tem, ca vreau sa prinda play off-ul.:))
Ei sunt fail safe-ul tot timpul impotriva sudului tarii, Ardealul alb-visiniu TREBUIE sa fie primul daca cel bucurestean nu poate.:sneaky:

delaparis
1st September 2022, 02:03
Ce oameni! :)

Johnny D
1st September 2022, 02:11
Si soareci. :)

Cu Gary Sneeze si John Malkovich. Bun film.

delaoltenia
1st September 2022, 08:42
cand arunci 5 milioane de euroi pe jucatori de playout ai parte doar de playout. credit neconditionat d lui ghe. becali, locul 1 playout asigura barajul ptr conference league. :))
dicanho freaca menta mai bine de un an iar acum se crede antrenor, te facu hagi din glezne...du te dica. despre jucatori, nu pot mai mult, nu stiu mai mult, ingerasi nevinovati. :mda:

LazioRoma
1st September 2022, 09:56
cred ca la Londra .. daca ii prinde aia intro zii cu chef de fotbal le da 7..

iulian_1976
1st September 2022, 12:14
S-au mai vazut surprize totusi analizand echipa cred ca o sa primeasca de la 2-3 in sus
Dawa este o paine de mancat, nu au inchizator nici nu au pe banca jucatori sa spui ca au solutii.

Dica nu a fost in bune relatii cu Budescu, Alibec din ce am observat jucatorii nu jucau cu placere, la sfarsitul primaverii multi jucatori erau accidentati, nu stiu ce antrenamente face Dica jucatorii par storsi, obositi inainte de meci.

Nu stiu cum a putut Seriff intr-un campionat super slab, sa aduca o linie de fund care nu o are nimeni in Liga1 ...

Capitanu.Burcea
1st September 2022, 16:20
Cam asa ar fi trebuit sa arate meciurile Slujitorul - fcbs, daca nu erau blatuite, majoritatea

Slujitorul 50 victorii
fcbs 0 egaluri
fcbs 0 victorii

Golaveraj: slujitorul 240 - fcbs 35.

Ce dreacu sa mai zici dupa ce iti da gol starpitura aia de 1.50m, dintre fundasii centrali de 2.40m. Cand astia 2, tamm si cu dawa, au fost pupati in **** de o luna, incontinuu, de analisti digisti si linge-feisbuci 🤮

Pai, cat a lins Ilie la echipa asta, toata saptamana dupa minunea de la Stavanger, nici nu mai avea culoare, aseara, saracul imbecil. Albise ca voievodul din Lord of the rings 🤣

Cum e, ma, posibil sa te faci asa de căcat, non-stop, cu o echipa de 35 de milioane? Si sa nu aiba nimeni coloană vertebrala, sa scuipe pe tumora asta cancerigenă 🤮

Johnny D
1st September 2022, 23:47
Bravo fratelemeleu de la Stadt, asa se bate o Craiolgutza clone pe vreme de tuns cartofii, si pe teren de sa-i fi recoltat.:ok: Nu stiu cum arata insolventa asta, dar eu n-as lasa echipe in Liga 1 cu astfel de teren, cu sau fara insolventa, 0-3 si salut chiar daca-n acest caz tineam cu Sibiul. Nu exista asa ceva daca ai pretentii de la tine ca esti om normal si-ti place futbolul.:no:

Johnny D
1st September 2022, 23:51
Ratzoi a intrat la apa intr-o saptamana, si-n Euro-pa si-n Campionat-pa.:))

Capitanu.Burcea
2nd September 2022, 01:11
O generatie de antrenori nascuta moarta: iedu, rațoi, bratu, pancu, lobonț, dica, ciobotariu, mihalcea, zicu, ionut badea si cati altii 😃

Baietii lui Iohanis au otravit campiile, au dat cu azotat pe iarba aia de a chelit ca Sinead O 'Connor. A dat si-o ploaie de mocani, ca, deh, ploaia e frate cu ardeleanu' crescator de vite si futbol montan. Craiova fiind echipa mai tehnica 🤣 normal ca a fost dezavantajata. Ma pij in mij cand aud panseuri din astea de oblojit hemoroizii.

Ce sport de căcat e fotbalul atunci cand e practicat de echipe moșite prin sedii de partide, momeli electorale, fotbalisti vopsiti si antrenori scoliti in rp bielorusă 👍

Clau7_D
2nd September 2022, 01:19
:D 'na seara!

Johnny D
2nd September 2022, 01:49
:))

Capitanu.Burcea
2nd September 2022, 06:24
Nu urcati mai sus de 4, ca dati de dreacu cu Ciorbică. Nu e cel mai mare secret ca nu prea ii sufera pe iohanisti. Ă, si pe faristi, rapidisti si sovietiști. Pe unguri, moldoveni si cimiseni, pe mogoseni si booveni. Si pe Vadim, ca nu a dat tricourile, asta in primul rand :D

Capitanu.Burcea
2nd September 2022, 06:36
Multa mu.e echipelor de pe primele 2 locuri! Si bineinteles si sovieticelor!

🤣😆🤣😆

Uite, ba, cimache, un hater cu coloana! Nu ca tine, care ai schimbat limbi si amabilitati in locurile dosnice unde scuipai acum 10-15 ani 🙃

Esti un fecebesist ordinar 😆, un lingău gigist si cea mai mare rusine a orasului martir si municipiu, Timisoara.

Johnny D
2nd September 2022, 08:40
:o: Nici n-am observat c-ar fi zis cineva, ceva.:))


Deci sa-nteleg ca nici Ciorbica nu e in acord cu viitoro-farucul. Bun asa.:)