PDA

View Full Version : Etapa 5 2022/2023



delaparis
4th August 2022, 12:39
Vineri, 12 august
FC Argeș - FC U Craiova 21.30

Sâmbătă, 13 august
UTA Arad - Universitatea Cluj 19.00
Petrolul Ploiești – FC Rapid 21.45

Duminică, 14 august
FC Voluntari - Sepsi 13.30
Universitatea Craiova – CS Mioveni 16.00
CFR Cluj – FC Botoșani 18.30
FCSB - Chindia Târgoviște 21.30

Luni, 15 august
Farul – FC Hermannstadt 19.00

Leo
5th August 2022, 11:02
Ce se intampla cu FCSBul, doreste sa joace in Liga 2? :))

Johnny D
8th August 2022, 23:20
Doamne da, ca si-asa ar fi cu o liga minim peste ce merita.

Rapid fara Sapunaru = 1 infrangere dintr-un meci.
Rapid cu Sapunaru = 3 victorii din 3 meciuri.

La Petrolul joaca Sapunaru.:sneaky:

Iulian.
13th August 2022, 19:55
Rapid câstigă la Petrolul, CFR nu bate pe Botosani.

LazioRoma
13th August 2022, 22:21
ce greșeală baaaa

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 22:28
Se rupe lanțul de iubire in seara asta?

LazioRoma
13th August 2022, 22:28
sa vedem...

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 22:36
Daca e baiat destept, Mutu il suna la pauza pe Gigi, sa i-l dea pe Tarnovanu pt repriza a 2a. Sau pe Vlad. Sau pe Hamutovski sau Carlos.

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 22:48
Petrolul a marcat prea devreme, Rapidul va reveni alta echipa de la cabine.

delaparis
13th August 2022, 22:51
Petrolul a marcat Rapid. Nu mai revine :D

Iulian.
13th August 2022, 22:54
Pacat ca un meci sa fie decis de o asemenea greseala copilareasca........ Sper sa vina un gol pentru Rapid imediat dupa pauza.

Johnny D
13th August 2022, 22:58
A gresit Mutu grav cu rahatu ala de Cioban prost in loc de Ionitza.

Aproape la fel de grav ca si Khan de Giulesti. Cred c-a avut si ghinion de ziua de azi, e ziua anti-portar. DeGeea a gafat de 2 ori, portarul lui Leicester a gafat, pana si Ramsdale al nostru de la Arsenal a luat un gol printre craci din unghi. E ceva azi, si nu e in favoarea portarilor.

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 23:02
Schema asta de la gol nu am mai vazut-o de la Terminator 2, filmul lui James Cameron. Cum trecea ăla prin grilaj, asa a trecut mingea prin mainile bravului portar de nazională 🤣

delaparis
13th August 2022, 23:05
... si PSG are 2-0 :D

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 23:14
A gresit Mutu grav cu rahatu ala de Cioban prost in loc de Ionitza. .

V-a prostit regele cu Ciobanu, cum a facut cu majoritatea care a cumparat de la el. Pana la urma a muscat cineva, lavabila de la olimpiada a fost decisiva 🤣 Mai bine il luati pe Bani Ahmed, care avea avantajul ca e viu.

Johnny D
13th August 2022, 23:34
Nu ne-a prostit asa tare, e prost Mutu: echipa castigatoare nu se schimba.
A schimbat si a pierdut, niste gloabe azi, dar asa e in Liga 1, plina de gloabe.

Clau7_D
13th August 2022, 23:49
O sa vina un portar bun la rapid în perioada următoare :) retras din activitate dar na, nu mai contează...
Maine se încurcă și bozgorii iar de luni Sibiul urca pe primul loc :D

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 23:56
Si uite cum se duc banii pe Rares. Aduci 3-4 vopsiti si inutili din liga 1, prelungesti cu Mutu, il iei pe Tyrion Lannister de la Columbus si, din ce zice omul nostru din Hermannstadt, ingrosi nr personalului tesa. A, sau poate il aduc pe Dani ca sa joace. E mai plauzibil asa 🤣

delaparis
13th August 2022, 23:58
Pierdut Rapid ... atat :)

Capitanu.Burcea
14th August 2022, 00:11
Pacat, incepuse interesant campionatul. Rapid s-a inecat prea devreme, in fata celui mai slab adversar de pana acum, dupa ce toata saptamana a incercat sa transfere de la fcsb si cfr. Bine, echipa e pe 2, un loc excelent, dar nu mai e nimeni atat de sigur ca poate face surpriza 😪 Parafrazandu-l pe Bogart in Casablanca, Rapid va avea intotdeauna fcsb-ul 🤣

El Pistolero
14th August 2022, 00:20
Cum am zis, Rapid nu știe sa joace cu echipele aste mici. O sa piardă puncte în prostie cu echipele astea. Săptămâna viitoare parca vine UTA în Giulești. Sa vezi ca nici pe aia nu ii batem.

delaparis
14th August 2022, 00:55
Un mal prea indepartat ... parca era un film cu podul :thinkso:

Leo
14th August 2022, 16:04
Petrolul a batut Rapidul si au aparut primele clinciuri in conducerea rapidistilor.

Johnny D
14th August 2022, 16:08
Asa si trebuie, echipa a jucat mizerabil, ca o echipa de Liga a 2-a, ca Dinamo.

Leo
14th August 2022, 16:27
Acum joaca oltenii lui Radoi cu Mioveni. Nimic spectaculos pana acum.

Capitanu.Burcea
14th August 2022, 16:30
Exceptand faptul ca are un buget de 10 de mii de ori mai mare ca Dinamo. Care nu are buget, de fapt.

Baiatu', va asumati ca sunteti echipa cu pretentii sau scoateti dvd cu minunile din primele 3 etape. Decizia e la singurul expert in facut bani de la Rapid, patronul Mobexpert. Despre expertii in cheltuit incepem sa ne convingem :rasc:

Leo
14th August 2022, 16:38
Ivan deschide scorul.

Johnny D
14th August 2022, 16:48
Exceptand faptul ca are un buget de 10 de mii de ori mai mare ca Dinamo. Care nu are buget, de fapt.

Baiatu', va asumati ca sunteti echipa cu pretentii sau scoateti dvd cu minunile din primele 3 etape. Decizia e la singurul expert in facut bani de la Rapid, patronul Mobexpert. Despre expertii in cheltuit incepem sa ne convingem :rasc:

Vine Centenarul. In caz ca te bate cea mai slaba echipa din campionat, capete trebuie sa cada. Mutu nu termina sezonul pe banca daca nu e in top 5 dupa 15 etape, ca sa prinda play off-ul fara emotii. Premiere bune dar parca si prea multe premiere proaste cu el la carma.


Fotbalistii lu Dinamo sunt voluntari!?:o:

Leo
14th August 2022, 20:18
Clujenii sunt condusi de botosei.

LazioRoma
14th August 2022, 20:27
petrescu pe faras !

Leo
14th August 2022, 20:28
Botoseii urca pe primul loc.

Leo
14th August 2022, 21:54
:))
Dica, du-te Dica...

Leo
14th August 2022, 22:00
Chindia are 2-0. Daniel Popa marcheaza. :))

delaoltenia
14th August 2022, 22:30
de la tikitaka la kakamaka nu i decat un pas :D

Johnny D
14th August 2022, 22:38
Recunosc, Rapid e echipa modesta, foarte modesta, dar astia...

Mai tre sa creasca 3 clase si sa-si dea 20 de examene ca sa ne ajunga!:))

El Pistolero
14th August 2022, 22:41
Au sunat telefoanele la pauză și probabil vedem un clasic 2/1 pauză final. Parcă așa a fost și sezonul trecut.

delaoltenia
14th August 2022, 22:43
m'aitza, ciocu mic, nu vezi ca si baga gigi coada si bagara mingia in ate :D

Johnny D
14th August 2022, 23:02
Pai, daca nu e penalty, e rosu. Ce ziceam eu acu 10 zile?:)
Astia doar asa pot, ori penalty, ori rosu. Echipa Romaniei.
Fanion al tarii, ne reprezinta perfect cefele groase si mintile inguste.:ok:

delaoltenia
14th August 2022, 23:08
ca de obicei halesti maro. nu ca astia ar merita un punct dar sa spui ca ala nu a fost de rosu inseamna ca halesti in cintinuare maro. aaaaa...ca a intrat intentionat , plm, blat sau ce ti mai trece prin dovleac, suna altfel :D

edit.
app, mi am dorit sa le mai dea chindia inca doua boabe dar dupa cum bine vezi nu se poate...gigi ie cel mai tare a1 din parcare . si nu in ultimul rand sunt obositi, tare obositi :))

Johnny D
14th August 2022, 23:24
Darius Olaru ala e cea mai mare panarama din istoria fotbalului intern si inernational!:))

Johnny D
14th August 2022, 23:25
ca de obicei halesti maro. nu ca astia ar merita un punct dar sa spui ca ala nu a fost de rosu inseamna ca halesti in cintinuare maro. aaaaa...ca a intrat intentionat , plm, blat sau ce ti mai trece prin dovleac, suna altfel :D

Bai, carnatz nefiert de Oltenia, invata sa citesti.

N-am scris nicaieri ca n-ar fi fost rosu, ci doar ca doar asa stiti sa bateti, uneori nici cu rosu si penalty nu bateti de carpe imputite ce sunteti. Valoarea vi s-a vazut aici la ultima faza. Multumesc.:)

delaoltenia
14th August 2022, 23:25
:)) :))
gata, ma obositilor, mare chin si mare jale!

m'aitza, vorba Hingherului, sa mi giugiulesti barzoiu :bere: :)

Johnny D
14th August 2022, 23:29
Voi 2 sunteti asa prosti, de fara instructiuni nu vi-l stiti giugiuli singuri.:)

delaoltenia
14th August 2022, 23:31
Voi 2 sunteti asa prosti, de fara instructiuni nu vi-l stiti giugiuli singuri.:)
incearca sa reformulezi, sa editezi, daca te duce tavanul. nu se intelege mai nimic din mazgaleala ta :D

iulian_1976
15th August 2022, 02:03
Un lider neasteptat.

Petrolul a marcat Rapid. Nu mai revine :D

Arde la Bordeaux avem de unde servi vin...?!

Johnny D
15th August 2022, 11:49
incearca sa reformulezi, sa editezi, daca te duce tavanul. nu se intelege mai nimic din mazgaleala ta :D

Sa va bucurati de barzoi singuri fiecare sau reciproc, dupa cum va sunt poftele! Poftim!:))

delaoltenia
15th August 2022, 14:40
trag linie dupa jocul de ieri si ajung la concluzia ca haterii, care au stat la panda ca de obicei, si-au bagat din nou unghia in gat. forta Steaua, fmm GgB!

un scurt coment despre florinel_limbricul de aur. intrebat fiind daca primeste o oferta de la crapid a zambit imbecil croncanind "daca vin cu banii". du te ba in ma ta de balaoana borata...

Johnny D
15th August 2022, 16:10
:)):happy

Numero Dieci
15th August 2022, 17:11
trag linie dupa jocul de ieri si ajung la concluzia ca haterii, care au stat la panda ca de obicei, si-au bagat din nou unghia in gat. forta Steaua, fmm GgB!

un scurt coment despre florinel_limbricul de aur. intrebat fiind daca primeste o oferta de la crapid a zambit imbecil croncanind "daca vin cu banii". du te ba in ma ta de balaoana borata...

Toti fecesebistii abia asteapta sa ajunga la o societate serioasa precum Rapid.

El Pistolero
15th August 2022, 21:41
Superliga de cacao cu super meciuri azi. Zero barat fotbal în 2 meciuri. Până mâine de jucau, nu marcau niciuna din cele 4 echipe care au jucat.

LazioRoma
15th August 2022, 21:43
cea mai idioata decizie din seara asta a fost sa ma duc sa vad meciul asta... Nu avem cum sa aven echipa națională... cu campionatul asta...

Clau7_D
15th August 2022, 21:56
Păcat de bara lui Paraschiv, eram pe primul loc acum...aia e, ne mulțumim cu locul 2 pana etapa următoare când preluam șefia.

delaparis
15th August 2022, 22:24
Doar eu vad blat pe aici. Ma rog, probabil e delavarsta :D

Cand nu se vrea nimic la un meci se joaca pe undeva la maxim 25 metri de poarta adversa indiferent de cine are posesia. Asa e bine si sigur. In caz ca se intreg cu gluma si vine un gol ceva, trebuie apoi arbitru sa intervina cu un penalty si/sau un rosu ca sa echilibreze acolo. Ar fi fost complicat. :)

LazioRoma
16th August 2022, 00:02
pt ce sa fie blat?

Johnny D
16th August 2022, 00:38
Păcat de bara lui Paraschiv, eram pe primul loc acum...aia e, ne mulČ›umim cu locul 2 pana etapa următoare când preluam Č™efia.

:)) Profitorilor de Holban.
Incredibil cum carpa aia inca are loc nu doar in Liga 1, dar la Iegemonista...

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 12:54
pt ce sa fie blat?

Dupa golul cu Columbia, blatul e urmatorul lucru la care te gandesti cand vine vorba de Hagi. Si penalty-ul ratat la Sofia, dupa care am ratat calificarea la Euro 92. Asa ca nu e de mirare ca lumea face legatura cu blatul cand vede nasul rosu, numele Hagi a ajuns sinonim cu blatul, slugarnicia, nesimtirea si vopsitul.

Numero Dieci
16th August 2022, 15:14
Dupa golul cu Columbia, blatul e urmatorul lucru la care te gandesti cand vine vorba de Hagi. Si penalty-ul ratat la Sofia, dupa care am ratat calificarea la Euro 92. Asa ca nu e de mirare ca lumea face legatura cu blatul cand vede nasul rosu, numele Hagi a ajuns sinonim cu blatul, slugarnicia, nesimtirea si vopsitul.

Aiurezi.
Rau.
Inafara de golul cu Columbia probabil ca iti mai vin alte zeci de exemple:Supercupa Europei cu Kiev,intreg sezonul 85-86 la Sportul,golurile din sezonul 2 la Real(Albacete,Utrecht,Osasuna,etc),5-1 cu Tara Galilor,Columbia in Franta,revenirea la nationala cu umilirea ungurilor in '99,cupa UEFA 2000,golurile CL cu Monaco,calcaiul cu Roberto Carlos,Bayern-Barca 96 CL,lovitura libera din derby in 99 cu Fener si as putea continua pana maine.
Abia dupa aia vine Academia,Viitorul,Farul ec.
Dupa aia IAKI.
Dupa aia da, blatul.

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 15:56
Se stie ca sezonul 85-86 a fost blatuit in totalitate pt ca haji sa devina golgheter. In ultimul meci marcase vreo 6 goluri, o mizerie de meci despre care am mai amintit. Nicu Ceausescu era guru-ul din umbra al acelei echipe. Stiu ca dadea prime mari la meciurile cu Dinamo, la alte derby-uri nu cred, nu am cunostinta :)

A dat gol cu Utrecht. Bravo, ma! Ce era, finala de sampion lig?

Haji este o jigodie si pt ca l-a terfelit pe Lucescu, dupa ce acesta l-a facut capitanul nationalei la 17 ani, apoi l-a transferat din tomberon, unde il pastra Real, la Brescia. Acolo, da, poti sa spui ca un an in serie B si unul in A a fost la cel mai inalt nivel din viata lui.

LazioRoma
16th August 2022, 17:31
Se stie ca sezonul 85-86 a fost blatuit in totalitate pt ca haji sa devina golgheter. In ultimul meci marcase vreo 6 goluri, o mizerie de meci despre care am mai amintit. Nicu Ceausescu era guru-ul din umbra al acelei echipe. Stiu ca dadea prime mari la meciurile cu Dinamo, la alte derby-uri nu cred, nu am cunostinta :)

A dat gol cu Utrecht. Bravo, ma! Ce era, finala de sampion lig?

Haji este o jigodie si pt ca l-a terfelit pe Lucescu, dupa ce acesta l-a facut capitanul nationalei la 17 ani, apoi l-a transferat din tomberon, unde il pastra Real, la Brescia. Acolo, da, poti sa spui ca un an in serie B si unul in A a fost la cel mai inalt nivel din viata lui.

Nu cred ca nici un sezon nu a fost mai blatuit decat ala in care a castigat Otelul Galati campionatul ... ala a fost disgratia si scarba totala a fotbalului romanesc ! Daca banii aia din champions league ajungeau la steaua la poli sau rapid.. mai bine de jumatate din suma erau re investiti in fotbal .. asa ca... de cate ori va ganditi la blaturi si la campionate furate... luat in primul rand editita aia de campionat cand otelul galati a devastat la propriu fotbalul romanesc ! De acolo Declinul !

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 17:45
Eu nu cred asa ceva. A fost un campionat jucat in limite acceptabile. O echipa care a speculat un culoar bun la campionat si cascavalul din CL, o echipa prăduita de 'finantatori', dar mai corect spus de creditori. Timisoara e recunoscuta pt orăcăielile si scuzele penibile de-a lungul anilor, cand a ratat cam toate obiectivele. Inclusiv acela, important, de a pierde barbateste un campionat in care a fost net inferioara. O echipa de pisde ai caror creditori au stat mai mult pe la tas si puscarie, cu cerseli penibile, ce credibilitate oferi acestor zdrente? Ei au facut blat cu Slobozia ca sa nu castige Dinamo campionatul, chiar in detrimentul propriei echipe 🤣 Acolo este o patologie aparte. Cand aud de fotbal cimisan ma gandesc la filmele alea horror, cand se duc unii in padure si sunt atacati de mutanti si alti cromagnoni. Wrong turn era o serie excelenta, timiseni vs restul lumii 🤣

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 17:47
Oricand ar fi inceput declinul, nu au cum sa lipseasca din propozitie gunoaie ca jiji, fcsb, haji, ieftime, rotaru si alti tumori.

LazioRoma
16th August 2022, 17:53
si tu ai dreptate .. dar totusi .. Otelul Galati .. in champions... si a facut tara de ras.. nu imi aduc aminte daca au dat macar vroun gol ..

Johnny D
16th August 2022, 19:56
Eu imi aduc aminte, au dat un gol.

Numero Dieci
17th August 2022, 09:00
Se stie ca sezonul 85-86 a fost blatuit in totalitate pt ca haji sa devina golgheter. In ultimul meci marcase vreo 6 goluri, o mizerie de meci despre care am mai amintit. Nicu Ceausescu era guru-ul din umbra al acelei echipe. Stiu ca dadea prime mari la meciurile cu Dinamo, la alte derby-uri nu cred, nu am cunostinta :)

A dat gol cu Utrecht. Bravo, ma! Ce era, finala de sampion lig?

Haji este o jigodie si pt ca l-a terfelit pe Lucescu, dupa ce acesta l-a facut capitanul nationalei la 17 ani, apoi l-a transferat din tomberon, unde il pastra Real, la Brescia. Acolo, da, poti sa spui ca un an in serie B si unul in A a fost la cel mai inalt nivel din viata lui.

Si ce relevanta are?Noi discutam altceva.
Toate sezoanele din Romania au fost mai mult sau mai putin blatuite dar daca esti bun tot iesi in fata.De ce Mateut sau Camataru nu au iesit ei golgeteri ca tot aveau culoar?Pt ca in anul ala nu au fost asa buni.
Nu e vreo echipa Utrecht,zic doar ca e unul din golurile celebre.Si a dat si in CL goluri,si aia dupa 34 de ani candera intr-un picior.
Dobrin si Balaci cate goluri au in CL?Exact.
Nu stiu de contre intre GH si ML.Eu stiam ca auj avut mereu o relatie buna,au si lucrat impreuna in mai multe perioade dealungul timpului.Da detalii daca tot stii.

Johnny D
17th August 2022, 11:45
Hopa, Dani Coman a explodat!:o:

Nu! Si-a dat demisia!:D
Dar unilateral din partea conducerii, ca sa i se plateasca tot conform contractului!:))

A trecut ceva vreme pana m-am prins, dar m-am prins in cele din urma.:P

Johnny D
20th August 2022, 21:30
Am revenit la echipa de baza, echipa castigatoare!

Come on boys, Arsenal de Roumanie!/hello

Capitanu.Burcea
20th August 2022, 21:39
Gg, ultimul meci pe bilet.

delaparis
20th August 2022, 21:45
Am revenit la echipa de baza, echipa castigatoare!

Come on boys, Arsenal de Roumanie!/hello

Perfect. Doar ca ai gresit thd'ul :D