PDA

View Full Version : Serie A 2022/2023



delaparis
14th July 2022, 19:34
Sezonul va incepe pe 13 august 2022 și urmeaza sa se incheie pe 4 iunie 2023

dardar_3
18th July 2022, 11:18
1 luna pana la start! :great:

Cateva miscari pe partea de mercato:

- Milan

Veniri:
*Adli (mijlocas, venit de la Bordeaux, fiind cumparat cu un an inainte)
*Origi (atacant, liber profesionist, venit de la cocori)

Plecari:
*Caldara (>Spezia)
*Castillejo (>Valencia)

Negocieri
* De Ketelaere (80%, nu a jucat ieri in supercupa Belgiei si transferul se poate realiza sapt asta)
* Ziyech (50%, negocierile sunt in curs de desfasurare cu Chelsea)
* Renato Sanches (5%, lindicul pare ca vrea PSG insa cred ca e doar din partea lui)
* Douglas Luiz (25%, alternativa la Sanches, problema va fi pretul piperat cerut de Villa)


Pe de cealalta parte, telenovela Dybala ia sfarsit, semneaza cu Roma. Ar mai fi notat si Zaniolo ca posibil transfer, insa pe fir e si Juventus. Verisorii l-au rechemat pe Romelu sa le linga ranile :D

Johnny D
18th July 2022, 12:42
Sa vezi numa ce ti-l bag pe gat campionatu asta de kkt daca din cauza lui nu se da vreun meci de PL!

Bournemouth - Forest Gump meci de 7 din 10 stele. Juventus - Milan meci de 6 stele, jumate:D din 11.:))

cip
18th July 2022, 13:01
mai du-te ba-n kkat cu anostii aia ai tai,tu n-ai vreo chiuveta,vreo buda de desfundat? :))

dardar_3
18th July 2022, 13:11
Ionete, vezi-ti de Mobexpertii tai si lasa-ne cu glumele de instalatori. Cand italienii defilau in Teatrul Viselor, descopereai prima laba :D

El Pistolero
18th July 2022, 14:51
L-a convins Mou pe Dybala sa vina la Roma. E clar că vor top 4 sezonul ăsta.
Inter l-a adus pe Lukaku împrumut și Miktaryan. Mai este încă timp pentru transferuri, doar ce s-au reunit echipele.

Pana una alta am văzut ca sunt la mare căutare antrenorii italieni. Gatusso a semnat cu Valencia. Mare lucru dacă rezista 10 etape.
Iar marele Pirlo a semnat cu o echipă necunoscuta din Turcia, un fel de Mioveni. Deșteaptă alegere. :)))

Johnny D
18th July 2022, 14:57
mai du-te ba-n kkat cu anostii aia ai tai,tu n-ai vreo chiuveta,vreo buda de desfundat? :))

Am om.:sneaky:


Ionete, vezi-ti de Mobexpertii tai si lasa-ne cu glumele de instalatori. Cand italienii defilau in Teatrul Viselor, descopereai prima laba :D

Relicva de fotbal, asta sunteti.:D


Iar marele Pirlo a semnat cu o echipă necunoscuta din Turcia, un fel de Mioveni. DeČ™teaptă alegere. :)))

Pai daca nu reusesti in Italia, te duci cu o treapta mai jos, Turcia.
Una mai sus ar fi Franta unde a plecat Cobra Ilie, dar cine sa te ia daca pana si-n Italia esti pilaf din mai multe incercari!:))
Si nu la orice echipa, la o echipa vai de mama ei, evident. Nici din Golf nu-l vor pe asta ca s-au prins si seicii de bazele fotbalului, si italienii la cat fotbal stiu, l-au pus la varful piramidei!:happy

YoNuTzz
19th July 2022, 13:34
Scapa Juve de jucatorii degeaba ptr ei: Morata, Dybala, Bernadeschi, dar mai au de facut curatenie.
Di Maria si Pogba sunt ok ptr ei. Dar atacul, doar cu Vlahovic e slab...

Mou, dupa Conference castigat, va incerca sa ii duca pe Roma in CL. Ptr Roma Dybala e ok.

La Inter va conta mult Lukaku, mai ales ca are ceva de dovedit dupa jalea de anul trecut.

Desi Milan a facut minunea totala sezonul trecut, tot Inter e clar principala favorita, si vad un top 4 cu Inter, Juve, Milan si Roma.

We shall see !

dardar_3
2nd August 2022, 09:57
Benvenuto CDK! :yeah:

https://www.sportmediaset.mediaset.it/mercato/milan/milan-il-de-ketelaere-visite-idoneita-sportiva-e-poi-la-firma-fino-al-2027_53089889-202202k.shtml

Johnny D
2nd August 2022, 12:12
:thinkso: Foarte cunoscut... zici ca m-am dus io.:))

dardar_3
2nd August 2022, 12:38
Lasa ca s-a dus Jesus sa joace prin Armenia si Kazahstan :D Ce ******* :drak:

Johnny D
2nd August 2022, 12:46
Stai sa-l vezi peste 3 zile, zici ca s-a pogorat duhul sfant al fotbalului, la 3 zile dupa ce s-a ridicat!:D
Ce Mbappe... ai de plt, pai Mbappe e la degetul lui mic!:sneaky:

dardar_3
2nd August 2022, 12:51
Sincer iti zic, ma doare-n... :D

cip
2nd August 2022, 14:26
:thinkso: Foarte cunoscut... zici ca m-am dus io.:))
S-a intors lumea cu tzuru-n sus,a inceput Ionetele sa faca poante bune...:o:
Felicitari bai verisorilor pt achizitia lu' asta,cum il cheama...:))

Capitanu.Burcea
2nd August 2022, 14:31
Jucator cu peste 1000 de minute in Champions League. Cam cat strange Inter in 3-4 ani, in aceeasi competitie :rasc:

La multi ani SS Napoli! Ca o coincidenta, se serbeaza in a aceasi perioadă cu SS Rapid al nost' 🤣

cip
2nd August 2022, 14:46
Si cu vreo 640 de minute mai mult decat a strans Dinamo dupa '89,cu Kuusysy Lahti si Marseille...:))

Capitanu.Burcea
2nd August 2022, 15:03
Nu stiu de ce ne compari pe noi cu Inter, echipa pe care am eliminat-o fara probleme :rasc: Cu golurile unui jucator foarte slab, care a desfiintat nu doar gheata de aur, ci si pe Ivano Bordon 🤣

cip
2nd August 2022, 15:18
Memorie selectiva ca toti dinamovistii,bine ca de 7-0 ala in dubla mansa nu-ti mai amintesti...:cheer:

dardar_3
2nd August 2022, 15:42
Felicitari bai verisorilor pt titlu

:yeah:

Pe CDK il veti cunoaste mai bine la inceput de Septembrie :D

Capitanu.Burcea
2nd August 2022, 16:12
Nu imi amintesc de cand se juca fotbalul cu bască, dar respect toate rezultatele din arhiva flashscore. Ceva imi spune insă ca o s-o faci tu pt noi, tanara generatie :rasc:

cip
2nd August 2022, 16:16
CDK neCDK,
Fix in...ne-o durea
Noi avem romei si martineji,
Bagam (spaima-n :D ) milaneji :rasc:

Johnny D
3rd August 2022, 08:15
Nu stiu de ce ne compari pe noi cu Inter, echipa pe care am eliminat-o fara probleme :rasc: Cu golurile unui jucator foarte slab, care a desfiintat nu doar gheata de aur, ci si pe Ivano Bordon ��

:o::happy

Am murit.
Se poate inchide onlinesport-ul aici.

JJ
3rd August 2022, 20:46
Benvenuto CDK! :yeah:
Tot mai aveti bani bre? Umbla vorba ca va bateti cu United pe Ziyech. :D

YoNuTzz
14th August 2022, 00:22
In prima zi de Serie A: Milan, Atalanta si Inter incep cu victorii, Inter, EVIDENT cu clasicul lor trade-mark, victorie in 90+5 !

El Pistolero
14th August 2022, 21:39
M-am lămurit și cu gluma asta de portar Ionuț Radu. Gafează decisiv într-un meci crucial pentru Inter, iar acum vine la Cremonese și în primul meci ca titular, la scorul de 2-2, intra în poartă cu mingea în min. 96. Probabil nu va mai prinde primul 11 de acum încolo.

YoNuTzz
15th August 2022, 22:30
In prima zi de Serie A: Milan, Atalanta si Inter incep cu victorii, Inter, EVIDENT cu clasicul lor trade-mark, victorie in 90+5 !

Mai rar asa ceva..
Absolut tot Top 8-ul de anul trecut Milan, Inter, Napoli, Juve, Lazio, Roma, Fiorentina si Atalanta incep cu victorie :)))

cip
17th August 2022, 00:44
Cu Juventus cred ca ne vom bate anul asta la titlu,pe restul nu-i vad prea capabili...

Johnny D
17th August 2022, 08:45
La titlul de rusinea Europei?
E candidata toata Italia, ce sa mai...

Poate doar Roma cu Mortinho sa faca exceptie.
Dar m-as minuna, suntem acolo in EL noi ca sa-i faultam urat, daca-i prindem.

YoNuTzz
18th August 2022, 12:58
Ce ghinion ptr Juve...2 transferuri bune: Pogba si Di Maria si amandoi s-au accidentat.

Al 3-lea jucator mai bun: Chiesa si el lipseste in continuare.

Nu cred ca se va bate cu adevarat Juve la titlu...

Johnny D
22nd August 2022, 20:01
Roma joaca pe contra-atac la ea acasa cu o nou-promovata!?:o:


Ce fotbal de kkt! :vomit:

El Pistolero
22nd August 2022, 21:53
Stilul lui Mourinho. Roma a făcut transferuri bune, ar trebui sa arate mai bine ca sezonul trecut. Totuși nu vor fi niciodată o echipă de posesie cu Mou.
Din păcate pentru ei l-au adus pe Wijnuldum împrumut de la PSG, dar omul și-a rupt tibia și va lipsi o perioadă lungă.

cip
23rd August 2022, 11:08
Cu Lautaro si Lukaku
Anu asta dati de... :drak:

Capitanu.Burcea
23rd August 2022, 17:57
E grele. Mie imi place cum a inceput trupa donilor Spaletti si Savastano :yes: Un lot foarte bine echilibrat, imi place toata echipa.

Sa fie oare acest Kvicha Kvaratskhelia :groggy: noul Antonio Careca? Ca sa nu mai spun de Kim-jae, un Ciro Ferrara wannabe :)) Si mai vin Giovani Simeone si Keylor, e clar ca trupa asta trebuie luata in seama.

Capitanu.Burcea
26th August 2022, 23:40
Nu trage, don Felipe sunt eu, Interică! 🤣

Johnny D
27th August 2022, 00:06
X2 penultimu meci, ce carpe! Astia vor campioni?
In Anglia nici in Championship n-ar termina in top 10!:headbang:

delaparis
27th August 2022, 00:10
Deci Inter vrea sa se califice din grupa aia in CL ? :D

Johnny D
27th August 2022, 03:04
Tot fotbalul italian vrea dar nu poate.

El Pistolero
27th August 2022, 08:06
Rezultat mincinos, Lazio nu a jucat nimic. Sunt sigur ca Inter va arata mult mai bine și ca sunt principali favoriți la scudetto.

YoNuTzz
27th August 2022, 12:15
Am vzt meciul...Egal era rezultatul meritat, dar bine ca i-a batut Lazio...

Desi Inter va lua titlul, sa fie totusi competitie sus :D

Si sa fim seriosi...Inter odata a fost elim intr-o grupa cu Sahtior si Gladbach si anul trecut a avut emotii intr-o grupa cu Sahtior si Sheriff...

Si are 3/4 elim in grupe...
Voi chiar credeti real ca se califica dintr-o grupa cu Barca si Bayern ?

JJ
27th August 2022, 19:56
WTF? Ce goluri au dat Vlahovic si Locatelli.

delaparis
27th August 2022, 20:06
Ala a lui Locatelli a fost anulat.

JJ
1st September 2022, 21:42
Ilicic s-a despartit azi de fanii Atalantei, si probabil n-o sa mai joace fotbal, contract reziliat de comun acord.:(

JJ
3rd September 2022, 21:08
Leao a facut ce-a vrut din apararea Interului.. Milan castiga derby-ul si urca pe primul loc.

El Pistolero
4th September 2022, 00:22
Slăbut Simone, probabil va zbura dacă nu ia titlul sezonul ăsta. Nu ai cum cu un lot mai bun și valoros ca Milan, să termini 2 sezoane sub ei. Atunci înseamnă că la antrenor e problema.

Napoli bate la Lazio și ia 3 puncte importante pentru locurile de CL.
Juve pierde puncte peste tot, se anunță încă un sezon chinuitor pentru ei.

YoNuTzz
4th September 2022, 01:03
Juve cum prinde un meci cu o echipa ce nu e la retrogradare, cum face egal.
Ce-i drept au multi accidentati.

Cat despre derby. Iar i-am intors si iar i-am batut pe Inter ! :D
Cam multe 2 infrangeri in 5 meciuri ptr principala favorita, Inter.

PS: Ma gandeam acum..Daca Antony din Eredivisie a costat 100 de mil...pai Rafa Leao costa 200 :))
Mare lucru ca a reusit Milan sa-l mai pastreze 1 sezon.

cip
8th September 2022, 19:35
Slăbut Simone, probabil va zbura dacă nu ia titlul sezonul ăsta. Nu ai cum cu un lot mai bun și valoros ca Milan, să termini 2 sezoane sub ei. Atunci înseamnă că la antrenor e problema.


Simone trebuie sa zboare cat mai repede,pana nu pierd iarasi titlul interistii...
Cu lotul pe care-l au interistii,Conte ar mai fi luat vreo 3 titluri la rand...

iulian_1976
11th September 2022, 23:51
Juve... furata de arbitri:cool:

JJ
12th September 2022, 01:24
Milik vede al doilea galben ca isi scoate tricoul dupa golul anulat de VAR, toata lumea discuta daca Bonucci (in pseudo-ofsaid), care n-a atins mingea a influentat sau nu portarul.. Si apare pe Twitter un plan larg cu Candreva care bloca jocul scurt la cornerul ala cu juma de metru mai aproape de linia de fund decat Bonucci. :)) :)) Varul italian s-a uitat in careu si a uitat sa se uite la toti jucatorii. :)) :))

Johnny D
12th September 2022, 07:36
Juve... furata de arbitri:cool:

Nemaivorbind de cei care aveam pe Juve sa castige, si nu draw no bet ca si mine.:rolleyes:


Milik vede al doilea galben ca isi scoate tricoul dupa golul anulat de VAR

Nemaivorbind de ofside care in opinia mea n-a fost deoarece portaru sarise ca un gugushtiuc in cealalta parte in momentu cand s-a dat lovitura de cap, nici cu 3 maini si cu prajina nu mai ajungea la ea indiferent de cine l-a distras sau nu l-a distras; galbenul ala de dupa gol a fost absolut halucinant! Pai bai frate retardat de fluierash, daca nu se pune golul, daca nu dadea el gol, isi mai scotea tricoul?:)) Incredibil asa ceva ce-am vazut acolo, nu iegzista explicatie...

El Pistolero
12th September 2022, 10:41
Cea mai mare greșeală din istoria Var. Incredibil asa ceva, se uitau ca prostii la jucătorii din careu, iar ala lângă corner stătea aproape pe linia de fund. Furt calificat!

dardar_3
12th September 2022, 11:17
Batrana tarfa loveste din nou! Mueee ba!

Johnny D
12th September 2022, 11:43
Ce vorbeste lumea, ce intelege el! Dardarica...:))

dardar_3
12th September 2022, 11:52
Opa, eram convins ca e invers... Oricum, ****e batranei :D

YoNuTzz
12th September 2022, 16:19
Era prea urat...2 goluri in 93 si 95, dupa ce Inter si Napoli batusera in 89 :))

YoNuTzz
19th September 2022, 00:49
Anul acesta va fi un sezon la fel de imprevizibil ca anul trecut, si indraznesc sa spun chiar si mai slab.

Milan pierde acasa cu Napoli, Roma pierde acasa cu Atalanta.

Inter are deja 3 infrangeri in inceput de sezon cu Lazio, Milan si acum Udinese.

Iar la Juve e criza...tripla umilinta cu Salernitana, Benfica in CL si acum Monza in doar 1 saptamana :))

YoNuTzz
1st October 2022, 22:27
Inter are deja 3 infrangeri in inceput de sezon cu Lazio, Milan si acum Udinese.



Si acum a 4-a, acasa cu Roma lui Mou...

Probabil ultimul meci a lui Simone.

El Pistolero
2nd October 2022, 00:34
Prea mare pălăria pentru el. Inter trebuie sa îl dea afara, dacă nu, vor avea soarta din sezonul trecut.

YoNuTzz
2nd October 2022, 22:27
Vedem ce face Inter in dubla cu Barcelona din CL, mai ales ca Bayern are cu Plzen si va incepe cu 12/12 :))

In acelasi timp, Juve e umilita in CL: 0/6 cu PSG si Benfica.

Milan a inceput bine dar acum are dubla importanta cu Chelsea !

Napoli - senzatie momentan in CL !

dardar_3
4th October 2022, 10:29
Final incendiar la Empoli! E bine ca reusim si noi sa castigam in prelungiri! Urmeaza derby cu batrana! :D Forza!

YoNuTzz
8th October 2022, 23:31
Ohoo ! Milan bate acasa atat pe Inter cat si pe Juventus...pe Juve chiar lejer !

Doua mari performante in opinia mea !

PS: Jale sezon are Juve pe toate planurile.

dardar_3
10th October 2022, 14:56
Nu i-am dat nicio sansa batranei. Bum-bum :D

Johnny D
10th October 2022, 14:58
Cu cine va mandriti si voi, vine in EL si nici nu bagam prima echipa cu asa netoti.:))

Vlahovic ala cand il vad cum paseaza tot anapoda, parca ma bucur inzecit ca a ales Juventus in favoarea noastra!:))

Nici nu-mi imaginez cum era sa nu-l avem pe Jesus si sa avem in locu-i namila aia proasta!:o:

Ptiu! Ptiu! Ptiu! Scuip in san de 3 ori si bat in lemn de 9!:groggy:

Johnny D
11th October 2022, 21:06
La cat de buni sunt astia, cred ca jucam cu Haifa in Europa League!:happy:happy


Am zis-o de multe ori, fotbalul italian nu are ce cauta cu 4 echipe in CL, cand sterge pe jos cu tine si Maccabi Haifa... 3 echipe ar fi arhisuficiente, valoric ar fi maxim 2.:))

JJ
22nd October 2022, 16:18
Ribery s-a retras ieri din fotbal.. Aplaudat pe scena deschisa azi la Salernitana-Spezia (https://dubz.co/v/bxn5vr).

Capitanu.Burcea
22nd October 2022, 16:41
Da, dar, conform presei sportive române, sunt vreo 3 numai la fcbs care ii vor duce mai departe mostenirea fotbalistica.

El Pistolero
22nd October 2022, 17:29
Mare jucător Ribery, și lui i-a furat Messi un Balon de Aur.

Johnny D
22nd October 2022, 23:48
Asta da meci nebun!
Lu Cipel probabil i-a sarit virgula la loc de nervi si spaima!:))

Capitanu.Burcea
22nd October 2022, 23:52
Ce prostălăi Fiorentina! O degajare de silvicultor in piciorul lui Pîrțîrtacian si Inter castiga la Firențe, 4-3, in min 107. In Romania se putea discuta despre fault in atac la Dzeko, ar fi iesit fum din pagina de feisbuc a santierului naval Galati. In fotbalul civilizat nu se mai discuta, se pune mingea la centru. Cat bulan! ☹️

JJ
23rd October 2022, 21:37
Meci urias in seara asta, Roma-Napoli. Daca bate, Roma urca la un punct distanta de primul loc.

El Pistolero
24th October 2022, 00:14
A bătut Napoli care leagă 11 victorii la rând în toate competițiile. Din '86 nu au mai reușit asa ceva.
Sunt neînvinși în campionat din aprilie. La cum arata celelalte echipe, au o șansă uriașă sezonul ăsta să ia în sfârșit campionatul.
Sunt surprins de jocul lor, ma așteptam să facă un sezon slab, mai ales ca în vara au plecat, Mertens, Insigne, Koukibaly, Ruiz, Ospina.

Johnny D
24th October 2022, 07:37
Mi-a dat ceva emotii, ca pariasem ca nu pierde nici o echipa la mai mult de 1 gol diferenta.
Catzarelia ala cu Napoli lui nu-s normali, atacau si-n prelungiri sa dea gol. Sa te crucesti, nu altceva!

YoNuTzz
24th October 2022, 10:16
Nu merita Napoli sa bata nici la Milan in deplasare, nici la Roma in deplasare, DAR au facut-o in ambele cazuri, si asa se castiga titluri.

Doar ca ramane de vazut, Napoli fiind cunoscuta ca avand o mentalitate tragica, la fel ca si Roma...

Acum Napoli a prins o conjunctura f buna in acest sezon, precum a prins si Milan anul trecut.

Vedem cine profita !

Johnny D
24th October 2022, 12:17
A bătut Napoli care leagă 11 victorii la rând în toate competiČ›iile. Din '86 nu au mai reuČ™it asa ceva.

De la Maradona vrei sa spui.:)
Nu mi-a picat fisa din prima.

dardar_3
28th October 2022, 14:22
In momentul de fata, Napoli sterge pe jos cu orice echipa din lume.
Asta desi in vara au plecat nume importante:Insigne, Koulibali, Mertens... A facut ceva foarte smecher mafioso de Laurentis cu georgianul ala ... Si mai presus de atat, l-a refuzat pe CR7, cu tot cu 100mil si salariul platit inainte.... :))

Stim cu totii insa ca trofeele se castiga in luna mai. Ramane de vazut ce vor face in CL. Scudetto il iau in proportie de 75%.

Pentru Milan, au mai ramas 4 meciuri anul asta in campionat (Torino, Spezia, Cremonese si Fiorentina) si 1 meci in CL, acasa cu Red Bull, pt locul 2 ce merge in optimi.

Vom cadea de pe piedestal daca nu se vor aduce ceva guvizi in iarna pt ca banca de rezerve a Milanului lasa de dorit. Forza!

Johnny D
28th October 2022, 18:06
In momentul de fata, Napoli sterge pe jos cu orice echipa din lume.

Catzarelia.:))

Aveti si voi o echipa italiana demna sa joace in CL, felicitari.:)

Pana mai faceti rost de una, devenim bunici si strabunici.:D

Capitanu.Burcea
29th October 2022, 15:01
Mi-e sa nu pateasca si astia ca Napoliul românesc, Craiova 1948.10 etape cu gandul la play-off, acum se gandesc sa prinda barajul pt ramanerea in prima divizie 🤔 Daca sunteti corecti, vedeti ca eu am atras atentia la Napoli dupa primele etape, nu acum, cand i-a vazut toata lumea 🤣

Johnny D
29th October 2022, 16:34
Eu nici atat, c-am atras anu trecut, anu trecut parca au inceput si mai bine, ca si Arsenal cu vreo 10 victorii si un egal din 11 meciuri si apoi... s-au mai batut la titlu, la anu.:D


De aceea nu am vrut sa ma bag cu prea multa isterie in ei, dar dupa ce le-au facut lui Liverpool, anu asta par sa fie mult mai seriosi ca anul trecut.

cip
3rd November 2022, 09:30
Catzarelia.:))

Aveti si voi o echipa italiana demna sa joace in CL, felicitari.:)

Pana mai faceti rost de una, devenim bunici si strabunici.:D
Nah pampalocule,3 echipe italiene iesite din grupe.Daca nu claca batrana stoarfa,erau 4,cat au si perfizii aia ai tai.
Si sa mai zici ca te pricepi la fotbal,ciufuli-mi-ai pinguinu'...:))

Johnny D
5th November 2022, 23:37
A iesit si Milan dupa dubla umilinta de la Chelsea!?:o: Bravo!:))



Giroud! Ce jucator!:ok:

El Pistolero
5th November 2022, 23:52
Giroud gol și eliminare. S-a salvat la limita Milan.
Napoli a câștigat și la Atalanta și e în pole-position pentru titlu.
Mâine Inter cu Juve și Roma cu Lazio.

YoNuTzz
6th November 2022, 22:55
Ar fi fost stupiditate extrema gen FCSB ca Spezia cu Daniele Maldini (imprumutat de la Milan) si cu gol impotriva Milanului, sa ii ia puncte lui Milan pe San Siro :))

Noroc cu legenda Giroud, pentru a N-a oara.

===

Napoli bate si la Atalanta.
Mourinho dupa ce a evitat umilinta cu Ludogorets in Europa League e batut acasa in derby de catre Lazio (umilita in Europa League) de catre Midtijlland :))

De Inter nu mai zic...deja 5 infrangeri, dintre care 3 cu Milan, Roma si Juve...

Johnny D
9th November 2022, 14:12
S-a salvat degeaba Milan ca n-a fost in stare sa dea un gol in meciul urmator. Fara Giroud...
Napoli usor dar sigur, se distanteaza.


A sosit si Dardarel ca sa confirme ca s-a terminat cu scudete si nescudete, de asta le arde lor?
Important e sa castige Champions League!:))

dardar_3
9th November 2022, 14:25
N-ai tu treaba de Milan :D Important e ca Tatarusanu n-a luat gol :drak:

Poti invata cantecul asta intre timp: "SENTI CHE PUZZA SCAPPANO ANCHE I CANI STANNO ARRIVANDO I NAPOLETANI, TERREMOTATI, COLEROSI, VOI COL SAPONE NON VI SIETE MAI LAVATI.
NAPOLI MERDA, NAPOLI COLERA SEI LA VERGOGNA DELL ' ITALIA INTERA." :yeah:

Johnny D
9th November 2022, 15:17
N-ai tu treaba de Milan :D Important e ca Tatarusanu n-a luat gol :drak:

Vai bun e!:o:

Ce pacat ca nu mai e la nationala!:o:

Castigam si noi un titlu, ceva...:sad:








:))

Lordul
14th November 2022, 10:28
Face treaba buna Spaletti la Napoli si ce poveste dupa ce s-a retras 2 ani intr-o ferma pentru contemplare.

Ce sansa are Napoli in acest an sa castige titlul !

YoNuTzz
14th November 2022, 17:02
Si-a revenit Juventus, desi are inca multi accidentati.

Cred ca top 4 va fi identic: Napoli, Milan, Juve si Inter....nu e o ordine anume...

Sper sa reziste Napoli daca e sa ii ajunga Juve, dar le va fi greu....

delaparis
4th January 2023, 22:15
Hai sa ne plictisim ci Inter - Napoli iar :sleep:

El Pistolero
5th January 2023, 10:22
Victorie mare pentru Inter care strânge un pic clasamentul. Napoli a părut ca joaca tot meciul în 10 oameni.

YoNuTzz
5th January 2023, 10:29
E destul de wow, cum e Juve atat de sus, avand in vedere ca tot turul le-a lipsit peste jumatate de echipa...
Ma uitam si ieri...Bonucci, Cuadrado, Di Maria, Pogba, Vlahovic, Chiesa....

Cand vor reveni toti, ii vad cu prima sansa la titlu.

Sper ca Napoli sa reziste, dar sunt sanse mari ca avantul dinainte de mondial sa se duca incet incet, iar lotul nu este unul valoros...

cip
5th January 2023, 11:01
Haha, daca era vreo echipa care sa le administreze prima infrangere napoletanilor...:)

Capitanu.Burcea
5th January 2023, 14:23
Spalletti a ramas repetent la tactica italiana clasica. A jucat la 0-0 si a obtinut nimic. Genul de meciuri pe care ti le castiga Maradona, asta trebuie sa inteleaga generatiile in limba dupa messi si cr7. Napoli nu prea are jucatori sa joace la egal, Inter e mai versatila, mai fara scrupule cand trebuie sa castige, sa securizeze un 1-0. Teatrali rau pe final Barella si Simone, dar sa nu uitam ca teatrul Scala e tot la Milano :D

Johnny D
7th January 2023, 20:49
Juve wins! FATALITY!:pace:

El Pistolero
7th January 2023, 21:20
Incredibila serie, 8 victorii fără gol primit, asta cu 4-5 titulari lipsă.

Johnny D
7th January 2023, 21:22
Si da gol tot atunci cand nu mai ai ce sa-i faci, te-a executat.:))

YoNuTzz
8th January 2023, 20:08
Juve B reuseste inca o victorie pe final :)) Va fi important tare derby-ul: Napoli - Juve

Si ce a gafat-o Inter cu Monza lui Berlusca.

El Pistolero
8th January 2023, 23:48
Bine Roma. :)) Etapă perfectă pentru Napoli și Juve. Vineri e meciul direct la Napoli.

YoNuTzz
9th January 2023, 10:50
Milan 2-2 cu Roma de la 2-0 in min 87. Motivul...Desi au un prim 11 ok, lotul overall al lui Milan este f slab, doar cu no-names !

dardar_3
9th January 2023, 15:08
Cu lotul asta s-a castigat campionatul. Ma asteptam sa nu castigam cu Roma, insa ma doare la bascheti :D Pana nu revine Maignan, refuz sa ma uit la meciurile lor. Ditamai clubu si iti iei portar de 500k? Parca ar fi FC Voluntari :drak:

PS: M-am bucurat de egalul scos de Berlusca sambata si karma nu doarme :D

Capitanu.Burcea
9th January 2023, 20:45
Cea mai profitabila etapa pt damele de companie, de vreme ce Monza lu' mada faka p.i.m.p a pus un stop pe piept vice cam pioanei. Asta inseamna ca o parte insemnata a diasporei române o duce bine de azi inainte si o sa trimita bani multi in țară. O sa se laude Ciolacu cu banii atrasi gratis :D dar nu o sa spuna nimic de imprumuturile de miliarde, la dobanzi colosale. Si, fiind o tara de cretini, viata va merge la fel de bine in continuare, ajutoarele de handicap si labă pe tarla se platesc la timp. La fel voturile, tot acolo unde trebe.

Ati vazut ce discutii interesante putem face pe Italia, cu putina creativitate? :rasc:

dardar_3
10th January 2023, 15:48
Ai si tu dreptatea ta capitane :D In seara asta intra pe interval in Coppa Tim-Tim nimeni altul, prea maretul, Deniiiiisss Maaaaannnn :drak: La o cota mincinoasa de 1.25 pt verisori, mi-e frica de biletul Ionetelui la victorie fara egal :))
Fereasca Sfantu sa dea gol Man, ca rupe posterul cu Giroud si il pune pe Romelu, asa la oftica :))

cip
10th January 2023, 16:08
Toa'su capitan le zice bine de multe ori .
Eh, mai da si rateuri din cand in cand, dar asta doar cand zice de Dom Profesor Jackie sau de Timisoara sau chiar de Inter...nah, nimeni nu-i perfect ,om si el chiar daca-i dinamovist :rasc:

Capitanu.Burcea
13th January 2023, 00:03
Singura veste buna din meciul la care ramasesem :D e ca s-a accidentat vesnica speranța a lingailor gigisti si gesepisti, lamentabilul, vopsitul, mizerabilul Peniss Mann. Baiatul care simula accidentari in careu pe vremea cand era la wcsb. Si care, la fiecare meci, cadea secerat ca o mizdă cersetoare. E, acum chiar se frange din toate balamalele, cand nu se mai fac spectacole de pantomimă pe la Botosani, Craiova si Clinceni. Se pare ca nu e ceva grav, insa e bine si mai putin grave, dar mai dese. Vesnica pomenire ii urez.

El Pistolero
13th January 2023, 23:11
Fmm Bremer, ce gloabă sinistră. La fiecare fază greșește idiotul. Ia Juve azi atâtea goluri cât a luat în tot sezonul.

YoNuTzz
13th January 2023, 23:20
Greu cu o aparare de brazilieni de mana a 2-a !

I s-a dus bulanul lui Juve doar cu 1-0 dupa min 87 !

Si Napoli incepe sa aiba sanse reale la titlu :D

El Pistolero
14th January 2023, 00:26
Napoli arata ca o campioana sezonul ăsta, nu ca labageala aia făcut-o de Milan sezonul trecut.
Joc fluid, ritm de pasare excelent, își procura multe ocazii pe meci.

dardar_3
16th January 2023, 14:45
Ciocu mic! Batrana e din alt film! S-a dus pregatita de viol si a primit exact ce merita! E probabil cea mai slaba echipa din top 5. Nu as avea emotii nici cu Tatarusanu la meci direct.

Cat despre campionatul trecut, Milan a castigat pe merit, cu o medie de varsta excelenta + Ionut Radu :D Hai ca m-ai plictisit! :drak:

YoNuTzz
18th January 2023, 23:07
La fel ca si Real Madrid, AC Milan este umilita in finala Super Cupei de catre rivala !

cip
19th January 2023, 13:03
Un 3-0 sec, ura si la gara ! :yes:
Dardarica, lumineaza-ti fata !
Si schimba-ti numele din Dardar_3 in Dardar 0-3 ! :rasc:

dardar_3
19th January 2023, 14:18
:)) macar asta sa fie consolarea dupa titlul de anul trecut :P

Capitanu.Burcea
19th January 2023, 18:19
Il iau acum pe Dimarco la soccer manager, la schimb cu Pedro Porro. Meciul asta practic m-a convins 👍

Johnny D
24th January 2023, 00:33
Se cearta nu stiu care, ia rosu in prima repriza acasa, iti pierde meciul cu Empoli si adio sanse la titlu Inter. Practic doar Milan se bate la titlu cu mici sanse sa-i opreasca pe Napoli, Milan pare mult mai slaba ca anu trecut.

YoNuTzz
24th January 2023, 21:58
Inter...sa te bata acasa Empoli...

Milan, dupa umilinta din Supercupa, vad ca o ia rau de tot si de Lazio...

Parcursul incredibil a lui Napoli, dupa umilinta administrata lui Juventus, combinata cu problemele de la Juventus, si jocul slab a lui Milan si Inter, se pare ca Napoli nu doar ca va lua campionatul, DAR il va lua chiar lejer as zice !

Bv lor !

===
Sanse bune de UCL ptr Atalanta, Roma si Lazio anul asta.

YoNuTzz
29th January 2023, 14:49
Minunea "Leicester" s-a terminat total ptr Milan...

Si e si normal cand dupa ce castigi campionatul, in urmatoarele 2 perioade de transfer nu aduci absolut nimic.

Dupa umilintele cu Torino, Inter si Lazio, urmeaza imediat dupa si asasinatul acasa cu Sassuolo !

Ocazia si golul luat ptr Tatarusanu :))

Greu de tot sa prinzi CL-ul in asemenea conditii !

Capitanu.Burcea
29th January 2023, 16:55
Miracolul Milan a tinut cat pandemia de covid. Atunci a inceput si acum il indeasa in sacul de plastic, cu verigheta agatata de degetul piciorului. Ce e drept, si Ibrahimovici era in his prime :D, ca sa il citez pe Ionut. Plm, cand nu a fost Ibra in his prime? A facut cateva meciuri senzationale, i-a carat pe toti in spate chiar si cand analistii spunea ca nu face nimic. De aia ei sunt analisti, noi doar ne uitam si intelegem fenomenul, fara creion chimic si alte başini 😆

El Pistolero
29th January 2023, 17:33
Ce măcel și-a luat Milan.
Nici Juve nu se lasă, te bate Monza acasă. :))

Johnny D
29th January 2023, 23:49
Poti sa le dai titlu lu Napoli de p-acu.

Dupa cati ani, vreo 35!?

YoNuTzz
30th January 2023, 10:16
Juve 0/6 fara gol marcat vs Monza :))

Anul asta oficial e cel mai slab Serie A ever !

Va lua Napoli campionatul la +20 de pct !

dardar_3
31st January 2023, 11:14
E haos total la Milan. Si chiar daca galeria ii cere demisia lui Pioli, alta e solutia: bataita la curu gol! Exact cum au luat-o in ultimele meciuri. E timpul sa i se scoata fumurile din cap lu Rafa, frustraile lui Olivier, indolenta lui Theo si manusile lui Tatarushanuuuuu' :D
Leao vrea clauza de 70mln pt a semna noul contract. Evident ca o sa-i dea Maldini multa**** :D Acum vreo 2 luni au refuzat 120 de la Chelski. Pa si pe banca! :D

Urmeaza derby della Madonina... se tine pe la -13, -15 grade :drak: frig rau, ai dreacu napoletani :D #vaffanculo

YoNuTzz
6th February 2023, 09:44
Milan pierde la rand cu Inter, Lazio, Sassuolo si iar Inter...si vreo 2-3 egaluri inainte...CRIZA !

Mare lucru sa prindem locul 4.

Capitanu.Burcea
6th February 2023, 18:00
Nu mai prinde nimic mizeria asta de echipă. Lazio are un fotbal nesperat de solid, iar Roma, probabil, cele mai bune perspective la capitolul wonderkizi. Si, desigur, si cel mai bun antrenor :) O sa mai auzim de acest Edoardo Bovo romanist, un fel de Totti si De Rossi intr-unul singur. Si de Volpato, Cassano e umpic mai mic, dar totusi. Dar cine nu joaca bine la Roma, pana si Celik e peste tot lotul Milanului. Marele Leao care a ratat cu poarta goala la meciul cu Lazio. Evitati aceasta echipa absolut mizerabila, mai bine va uitati la Monza si Empoli.

Capitanu.Burcea
14th February 2023, 13:33
Nici la Inter nu se traieste pe roze. Lukaku si-a bagat tot stromeleagul lui colosal, de 2 metri jumate, in mama coechipierului Barella, chiar pe Luigi Ferraris din Genova. Am mai spus aici ca impertinenta acstui baietas incepe sa-i depaseasca talentul incontestabil. Well done, Romelu! :ok:

El Pistolero
14th February 2023, 20:40
Simone a arătat încă o data ca nu e antrenor de echipe pentru titlu. Degeaba bați Milan și Napoli, dacă pierzi puncte cu toate echipele slabe. Inter mi se pare ca are cel mai bun lot, la fel ca anul trecut și totuși nu vor câștiga campionatul.

YoNuTzz
14th February 2023, 23:00
Mda...ciudata Inter si opusul Interului din trecutul apropiat...

Acum au jucat bine si dominat clar pe Milan si Napoli (vechea si noua campioana), dar se chinuie si nu joaca nimic cu de-al de Empoli, Cremonese, Sampdoria etc.

Prea mare diferenta de pct fata de Napoli, intr-adevar, avand in vedere ca Inter are un lot bun bun totusi (ptr Serie A)

Johnny D
26th February 2023, 16:25
Cred ca e oficial deja ca Napoli e campioana.
Ar trebui sa le dea trofeul si sa faca turul orasului cu el.


De fapt Napoli ar fi bine pentru ei sa joace cu rezervele in campionat.
Sa bage titularii doar in CL si putin de antrenament in reprizele a 2-a din campionat.

Capitanu.Burcea
26th February 2023, 16:59
Orasul martir Napoli si maestrul Spalletti merita aceat titlu. Echipa insa nu cred ca va avea o anvergura europeana la nivelul marilor campioane pe care le-a dat Italia in anii 90, ci al celor din ultimii ani, care bifeaza succese minore cu imbujorările gainusei care a gasit margica in balegar. Vrem sa ii vedem vs City, Real, Bayern, Psg :D, poate chiar Benfica si Dortmund. Parca si Barsa i-a eliminat anul trecut, ceea ce nu e un semn bun 🤣

YoNuTzz
26th February 2023, 17:24
Dupa ce Napoli a batut iar, si Inter a pierdut iar, Napoli conduce Serie A cu un socant 18 puncte in fata ! :))

Si vor fi si in sferturile UCL, unde multi adversari nu sunt de speriat.

Sezon istoric ptr Napoli !

El Pistolero
26th February 2023, 18:41
Inter a ajuns o glumă în deplasare.
Nicio emoție pentru Napoli sezonul ăsta. Efectiv nu au avut cu cine juca. Sa ii vedem în CL, pot face și acolo o performanță mare.

Johnny D
27th February 2023, 07:57
Orasul martir Napoli si maestrul Spalletti merita aceat titlu. Echipa insa nu cred ca va avea o anvergura europeana la nivelul marilor campioane pe care le-a dat Italia in anii 90, ci al celor din ultimii ani, care bifeaza succese minore cu imbujorările gainusei care a gasit margica in balegar. Vrem sa ii vedem vs City, Real, Bayern, Psg :D, poate chiar Benfica si Dortmund. Parca si Barsa i-a eliminat anul trecut, ceea ce nu e un semn bun ��

Noi i-am batut tur-retur acu vreo 2-3 ani, si eram slabani rau.:D


PS: Catzarelia!!! Numa el stie cum a pasat acolo. Si Messi a aplaudat.

YoNuTzz
5th March 2023, 23:57
Nebunie in Italia anul asta, pentru locurile de UCL fiind toate vai de ele.

Napoli
=====
Juventus - 50 pct (daca isi primesc inapoi cele 15 pct deducted)
Inter - 50 pct
Lazio - 48 pct
Roma - 47 pct
Milan - 47 pct

El Pistolero
6th March 2023, 00:00
Roma bate pe Juve după ce pierduse cu Cremonese.
Juve rămâne cu 2 obiective pentru sezonul ăsta. Câștigarea cupei pentru un loc european în sezonul viitor sau câștigarea EL pentru un loc de CL.

Capitanu.Burcea
9th March 2023, 05:25
Radu Dragusin o dă bine la Genoa, 3 goluri in ultimele 4 etape. Interesant ca a marcat mereu primul gol al meciului, adica ăla mai greu! :D Ar fi o solutie buna pt 9 la nationala. Si cand te gandesti ca asta e un baiat luat deseori la misto prin presa romena de cîcat, in vreme ce penis man, idolul de acum 2 ani, care e mortaciune curata, e pupat de la brau in jos si astazi la modul ultrajegos. Iedi a fost in Qatar sa vada Elvetia cu Portugalia (?), in cizmă ii pute. Daca il ruga Delia se ducea sa bea o cafea la Milano si alta la Roma. Asa, dupa fotbalisti, nu.

Capitanu.Burcea
11th March 2023, 16:48
E clara treaba. Cred ca Simone va conduce expeditia italiana la polul sud, ca la Inter nu cred ca va mai face multi purici 🤣 Ce ratalau e acest Martinez cand e ratalau el asa 🤣

El Pistolero
11th March 2023, 16:55
Pierde la Porto și poate pleca liniștit.

YoNuTzz
11th March 2023, 22:54
Dezastru Inter in deplasari in acest sezon. Sper totusi sa nu o gafeze si la Porto.

Johnny D
14th March 2023, 07:56
Daca ne uitam un pic, intre Napoli si Arsenal nu e decat 2p diferenta si un meci in minus pt italieni. Avand in vedere penibilitatea campionatului Italiei si faptul ca ei n-au un City cu care sa se bata, nici pe departe. Cred ca daca erau in Anglia anu asta, erau maxim pe locu 3, undeva langa MU. Si ce ca le-au dat 4-1 lu Liverpool? Liverpool are meciuri penibile si-n Anglia, tocmai i-a batut Bournemouth. Liverpool oscileaza intre meciuri bune si proaste, inca nu si-a gasit ritmul. Au avut noroc ca nu i-au prins pe aia de le-au dat 7-0 lu MU. Cred ca prea multe elogii nu-si au locul chiar daca or sa ia campionatul la pas.


Meritul lor e ca l-au luat pe Catzarelia pe bani de nimic si acu valoreaza peste 100 de milioane. In rest, nimic prea impresionant.
Daca o echipa din Anglia se enerveaza in vara, pune 120 de mil pe masa si l-a rezolvat si p-ala. Iar Napoli la anul nu va mai fi ce e acu.
Pe urmatorul Cazarelia de unde-l mai iei!? E greu sa ti se mai repete bulanul in urmatoarele decenii, daramite in viitorul apropiat.

YoNuTzz
19th March 2023, 20:33
Greu ptr Milan fara lot pe 2 fronturi:

Rezultat: 1/9 cu Fiorentina, Salernitana si Udinese, iar locul 4 de UCL devine din ce in ce mai greu !

YoNuTzz
20th March 2023, 00:15
Greu ptr Milan fara lot pe 2 fronturi:

Rezultat: 1/9 cu Fiorentina, Salernitana si Udinese, iar locul 4 de UCL devine din ce in ce mai greu !

Le rupe UCL-ul pe milaneze....

Inter dupa infrangerile de la Bologna si Spezia, pierde si acasa cu Juventus chiar.

El Pistolero
20th March 2023, 00:51
Și Roma pierde cu Lazio.
Top 4: Napoli, Juve, Lazio și Inter momentan.

Johnny D
20th March 2023, 01:12
Juve si-a revenit bestial, daca nu i-ar fi depunctat, ar fi fost singura amenintare pt Napoli.

El Pistolero
2nd April 2023, 10:48
Juve va termina etapa asta la 6 puncte de locul 3. Și-au revenit bine de tot în campionat și au șanse bune acum la top 4.
Inter e dezastru cu marele antrenor Simone. Au ajuns la 4 înfrângeri din ultimele 5 meciuri.
Azi avem un preview la meciul de CL Napoli cu Milan.

Johnny D
2nd April 2023, 11:34
Si Fiorentina si-a revenit, este cea mai in forma echipa din Italia pe ultimele 5 meciuri cu victorii pe linie si golaveraj +2. Asta arata cat de praf au fost inainte de sfarsitul lunii februarie.

YoNuTzz
2nd April 2023, 17:06
In ritmul asta, Juve va prinde Top 4 cu tot cu acea depunctare de 15 puncte :))

Inter, inca o rusine.

Milan are nevoie disperata de puncte in deplasare la Napoli.

Lazio - cu sanse bune de UCL.

Capitanu.Burcea
2nd April 2023, 17:19
Vai, cum, Inter care s-a calificat in Ceampions cu jocul ala tactic exceptional. Stam pe jos 85 de minute si ne vedem in sferturi. Ma surprinde ca e ciuca batailor in cam pionat, acolo nu poate sa isi tarsaie chilotii pe macadam Bastoni, 16 minute per joc? Acum, ce ar fi frumos, sa vina Simona si sa planga ca fac adversarii antijoc. Ca nu poti, domne, sa joci cu asa mentalitate 😊

YoNuTzz
2nd April 2023, 23:10
WOW ! Ce-i drept probabil cu o Napoli focusata deja doar pe UCL, Milan are min 60 3-0 in deplasare la Napoli, meritat ! Meciul sezonului il fac ! Si venit de nicaieri :))

YoNuTzz
2nd April 2023, 23:17
WOW ! Ce-i drept probabil cu o Napoli focusata deja doar pe UCL, Milan are min 60 3-0 in deplasare la Napoli, meritat ! Meciul sezonului il fac ! Si venit de nicaieri :))

4-0 acum in deplasare la viitoarea campioana a Italiei ! Socant !

El Pistolero
2nd April 2023, 23:19
Greu fără nigerian în atac. E clar că Napoli nu mai are ritmul ala infernal acum în final de sezon, își permit sa piardă puncte.

Johnny D
3rd April 2023, 08:06
Ce, Catzarelia in concediu?:))

Preambul bun pentru CL.:)

El Pistolero
6th April 2023, 00:49
Fiorentina e cu un pas în finala cupei. Juve și Inter au remizat în prima manșă. Bremer un mare prostovan, la ultima fază din meci, dă cu capul pe lângă minge și ii pică mingea pe mână.
Lukaku a înscris după care a ieșit scandal și au fost eliminați Lukaku, Cuadrado și Handanovic.

El Pistolero
8th April 2023, 00:16
Ne-am lămurit ca Milan e o echipă di merda. :D Bați pe Napoli și faci egal acasă cu Empoli.
Inter își continua forma extraordinară și scoate un egal și la Salerno. :))
La 1-0 Lukaku a ratat din 2 m cu poarta goală.
Juve va termina pe 2 cu 15 puncte minus. Haha.

YoNuTzz
8th April 2023, 13:09
Degeaba a batut Milan la Napoli cu 4-0 daca ia acasa 2/6 cu Salernitana si Empoli :))

Inter continua seria tragica...

Mda....Juve va prinde UCL-ul si cu 15 pct depunctare, si chiar cred ca mai devreme de etapa 38...

In contrast cu performanta europeana, acesta este cel mai slab sezon intern de Serie A din ultimele multe decenii....

cip
15th April 2023, 08:15
Vai, cum, Inter care s-a calificat in Ceampions cu jocul ala tactic exceptional. Stam pe jos 85 de minute si ne vedem in sferturi. Ma surprinde ca e ciuca batailor in cam pionat, acolo nu poate sa isi tarsaie chilotii pe macadam Bastoni, 16 minute per joc? Acum, ce ar fi frumos, sa vina Simona si sa planga ca fac adversarii antijoc. Ca nu poti, domne, sa joci cu asa mentalitate ��
In semifinale ai vrut sa zici...:rasc:

YoNuTzz
16th April 2023, 10:40
Milan si Inter "doresc" sa isi ofere una alteia locul ptr UCL de anul viitor.

Inter reuseste ceva unic ptr istoria lor: 0-1 acasa cu Fiorentina, 0-1 cu Juve si 0-1 cu Monza :))

El Pistolero
16th April 2023, 10:59
După rezultatele astea putem spune ca Lazio și-a asigurat un loc de CL. Rămâne acum ca Roma, Atalanta și Juve sa recupereze și ele 2 puncte, dacă vor câștiga.

Capitanu.Burcea
20th April 2023, 20:28
Batrana shulfa recupereaza nu doua, ci chiar si restul de 13 puncte, ceea ce inseamna ca fratiorii care au frecat **** in campionat sunt in afara CL, anul viitor /hello :))

Du-te, Muri, du-te, du-te! /hello

delaparis
20th April 2023, 21:48
15 puncte daca nu ma insel ...

Milan in EL iar Inter in Conference :))

El Pistolero
20th April 2023, 21:54
Foarte bine. Punctele au fost câștigate pe teren.

YoNuTzz
20th April 2023, 23:57
Sunt f ok cu decizia avand in vedere ca punctele au fost castigate pe teren !

Daca Mourinho reuseste sa ramana in top 4, ambele semifinaliste UCL rateaza UCL-ul la anul ! E greu de crezut ca una poate bate pe Real / Man CIty in finala UCL !

YoNuTzz
21st April 2023, 00:33
Milan si Inter - Semifinale Champions League
Juve si Roma - Semifinale Europa League
Fiorentina - Semifinale Conference League

Sezon putin spus istoric, si venit de nicaeiri ptr Serie A !

Capitanu.Burcea
21st April 2023, 17:03
Ca sa folosim o expresie din limba de lemn a analistilor gigi, e o nivelare in jos a competitiilor de care a profitat Serie A. Nivelul nu e extraordinar, nu imi aduc aminte niciun meci extraordinar facut de italieni. Exact cum le place lor să parvină pe scena europeana 🤣

cip
22nd April 2023, 11:23
Sunt f ok cu decizia avand in vedere ca punctele au fost castigate pe teren !

Daca Mourinho reuseste sa ramana in top 4, ambele semifinaliste UCL rateaza UCL-ul la anul ! E greu de crezut ca una poate bate pe Real / Man CIty in finala UCL !
Pe cetateni.
Ura si 2-0 in finala, campionatul nici nu ne mai intereseaza, o sa fim din oficiu acolo in CL...:D

YoNuTzz
24th April 2023, 21:13
Juventus - Napoli 0-1 !

Juve fac 3 infrangeri la rand si intra si ei in hora iar ptr locul de CL, ce parea asigurat !

Napoli va face record cred, si vor lua titlul etapa viitoare in 32/38 !

Nu cred ca am mai intalnit vreodata ca cineva sa ia in 32/38

El Pistolero
24th April 2023, 21:26
Juve a pierdut la Roma, Lazio și acum cu Napoli. La cum joacă Milan și Inter, nu sunt încă emoții cu top 4.
Nu știu dacă e record, dar pot sa zic că Juventus a câștigat titlul în 2014 și 2015 la 17 puncte față de Roma.

Etapa viitoare dacă Lazio nu câștigă la Inter, Napoli e campioană. Păcat că Napoli joacă prima, deci sărbătoarea va fi doar peste 3 etape când vor juca din nou acasă.

El Pistolero
29th April 2023, 21:08
Roma cu Milan 1-1 cu două goluri în minutele 93 și 97. Două puncte uriașe pierdute de Roma. Rămân la egalitate de puncte cele 2 echipe.
Mâine Inter cu Lazio. Până la urmă meciul celor de la Napoli a fost mutat mâine seară, să poată celebra titlul dacă Lazio nu câștigă la Inter.

YoNuTzz
29th April 2023, 22:32
Chiar au gafat-o grav Roma...

Daca pastrau 1-0 din 93, nu doar ca aveau 3 pct peste Milan, dar aveau si avantajul la egalitate de puncte in final.

Cat despre Napoli, cel putin ca timp: 32/38 cred ca e record....

Capitanu.Burcea
29th April 2023, 22:39
Era 90+5, ala nu revenise de pe pistă, cand si cum dreacu' sa mai iei gol, ma? 😩

El Pistolero
30th April 2023, 15:20
Inter o distruge pe Lazio de la 0-1 la pauză. Deci avem Inter, Milan și Roma la egalitate de puncte. A venit și Atalanta la 2 puncte de cele 3 echipe. Va fi un final de sezon pe muchie de cuțit.
La Napoli se poate da startul petrecerii, dacă va câștiga cu Salernitana.

YoNuTzz
30th April 2023, 18:34
Napoli au avut mare noroc ca nu au avut adversar la titlu in acest sezon.

La cum au facut choking atat cu Milan in UCL, cat si azi cu Salernitana, cand a fost presiune, sunt convins ca daca aveau adversar real la titlu, ar fi pierdut titlul.

Ptr locurile 2-4...nebunie cum nu a mai fost niciodata.

El Pistolero
30th April 2023, 18:52
Nu mai au resurse pe finalul asta de sezon. Totuși aia nu au jucat nimic, au tras un șut întâmplător și au egalat.
Sunt campioni oricum, la directe cu Lazio e 2-2, iar la golaveraj au +18 față de Lazio. Puteau să sărbătorească azi, dacă tot s-au adunat oamenii aia acolo.

ciorbicafaristu
30th April 2023, 19:32
Napoli au avut mare noroc ca nu au avut adversar la titlu in acest sezon.

La cum au facut choking atat cu Milan in UCL, cat si azi cu Salernitana, cand a fost presiune, sunt convins ca daca aveau adversar real la titlu, ar fi pierdut titlul.

Ptr locurile 2-4...nebunie cum nu a mai fost niciodata.

Doamne, ce mod de gandire!:)) Asta-i ca si cum ai spune ca Argentina a iesit cu bulan campioana mondiala fiindca nu s-au calificat Italia si Romania la turneul final.:)

Capitanu.Burcea
1st May 2023, 02:04
Nu, dar CM pus in mijlocul competitiilor de club a avantajat echipele ale caror tari nu s-au calificat :D Recte aceasta revolutie italiana din cupele europene, venita si pe merit, dar mai ales pe un fond de uzura al adversarilor, care au stat o luna prin deşert, au mancat nisip cu curul, bioritmul o mai ia razna. Inter pare cea mai solida, restul nu cred ca pot repeta si la anul mascalțoneria asta.

Numero Dieci
1st May 2023, 09:14
Napoli au avut mare noroc ca nu au avut adversar la titlu in acest sezon.

La cum au facut choking atat cu Milan in UCL, cat si azi cu Salernitana, cand a fost presiune, sunt convins ca daca aveau adversar real la titlu, ar fi pierdut titlul.

Ptr locurile 2-4...nebunie cum nu a mai fost niciodata.

Nu au fost nici un noroc,le-au scos fotbalul din cap tuturor tot sezonul.Ala nu e noroc.

Si tu daca nu aveai ghinion nu erai un amarat.Dar ghinion.
Nu e asa,daca esti bun nu invoci noroc sau ghinion.

YoNuTzz
1st May 2023, 09:43
Doamne, ce mod de gandire!:)) Asta-i ca si cum ai spune ca Argentina a iesit cu bulan campioana mondiala fiindca nu s-au calificat Italia si Romania la turneul final.:)

Nu m-am exprimat cum trebuie, sry !

CLAR Napoli castiga titlul ultra meritat ! Tot respectul. Evident, nu e vrb de noroc.

Incercam sa subliniez altceva. La cum gestioneaza momentele de presiune precum dubla cu Milan sau ieri cu titlul matematic pe masa:
Cred (este doar o opinie) ca daca acum aveau 1 echipa in spate, la 1-2 pct distanta, cumva reuseau sa piarda campionatul, pe mental.

El Pistolero
1st May 2023, 10:37
Au fost slabe adversarele lui Napoli sezonul ăsta, dar ei au jucat fotbal, când diferența e asa mare nu poți sa zici nimic.
Nu e ca și în Germania și Franța, unde Bayern și PSG se chinuie sa câștige niște campionate slabe, unde și adversarele lor nu au jucat nimic.

Numero Dieci
1st May 2023, 11:05
Nu m-am exprimat cum trebuie, sry !

CLAR Napoli castiga titlul ultra meritat ! Tot respectul. Evident, nu e vrb de noroc.

Incercam sa subliniez altceva. La cum gestioneaza momentele de presiune precum dubla cu Milan sau ieri cu titlul matematic pe masa:
Cred (este doar o opinie) ca daca acum aveau 1 echipa in spate, la 1-2 pct distanta, cumva reuseau sa piarda campionatul, pe mental.

Tot nu e bine.

Daca nu erau asa buni aveau o echipa in spate care sa tina pasul.

Dar nu au,pt ca au fost mult mai buni ca ceilalti.Nu au avut moment de presiune in campionat pt ca nu au avut adversar.Celelalte de ce nu au fost in stare sa gestioneze sezonul?

Exprimarea corecta e;Napoli castiga campinatul la pas indiferent daca e sau nu slab campionatul(si nu e) pentru ca au fost mult mai buni decat ceilalti.

Capitanu.Burcea
2nd May 2023, 01:48
Buna sara! Frozinone, cum ar spune specialistii de la super avancronica, a reusit matematic promovarea in serie a, sub bagheta reputatului profesor, dar mai ales fundas italian, care a batut penaltyul castigator in 2006, la CM, pt broaşte. Felicitario. Ă, Fabio Grosso, el era.

YoNuTzz
4th May 2023, 11:49
Egalurile degeaba de acasa a lui Milan cu Salernitana, Empoli si acum Cremonese (ca Mr Pioli s-a decis mereu sa foloseasca echipa a 2-a, f slaba), o vor costa pe Milan locul de UCL.

De la Leicester, nu imi amintesc o campioana ce anul urmator sa fi ratat pana si locul 4 de UCL.

El Pistolero
6th May 2023, 20:52
Milan a bătut pe Lazio care a venit în vacanță la Milano. Cel mai slab meci al sezonului făcut de Lazio. De unde erau siguri de locul 2, acum tremură și pentru top 4.
Roma pierde cu Inter și își ia adio de la top 4. Le mai rămâne varianta câștigării Europa League.
Inter rămâne pe locul 4 cu 2 puncte peste Milan.
Mai avem mâine un Atalanta cu Juve.

cip
7th May 2023, 10:48
Leo, esti bine? :rasc:

Johnny D
7th May 2023, 11:25
Cum bate Inter, cum apare Cip sa ne spuna cum e treaba.

Cand a avut Inter o perioada de vreo 4-5 meciuri la rand fara victorie, m-am temut ca i s-a intamplat ceva.:D

inter
7th May 2023, 11:31
cum ia rapidul 7.... cum zboara cocorul pe alte threaduri

Johnny D
7th May 2023, 13:20
Pai da, am venit sa admir neputinta Seriei A, daca pana si Napoli a dat clasa...:D

YoNuTzz
14th May 2023, 17:47
Milan se face de ras si la Spezia, dupa ce s-a facut de ras cu Cremonese, adica locurile 18 si 19, si rateaza UCL-ul la anul !

Primeste tot ceea ce merita ptr lipsa totala de investitii: vara-iarna de dupa acel miracol cu campionatul luat !

YoNuTzz
22nd May 2023, 22:17
Nu sunt de acord cu aceste depunctari, deoarece punctele au fost castigate pe teren, DAR, mi se pare funny.

Juve a fost penalizata iar, de data asta cu 10 puncte, cat sa depinda in continuare doar de ei, in lupta ptr UCL, daca iau 9/9 in ultimele 3 meciuri :))

El Pistolero
22nd May 2023, 22:18
Ii bate și Empoli. Nimic nu au mai jucat în finalul asta de sezon. Adio CL sezonul viitor, dar nu știu sigur dacă decizia asta e definitiva cu depunctarea.

Johnny D
22nd May 2023, 22:21
Jocul de-a depunctarea, partea a 2-a.

YoNuTzz
22nd May 2023, 22:38
Nu sunt de acord cu aceste depunctari, deoarece punctele au fost castigate pe teren, DAR, mi se pare funny.

Juve a fost penalizata iar, de data asta cu 10 puncte, cat sa depinda in continuare doar de ei, in lupta ptr UCL, daca iau 9/9 in ultimele 3 meciuri :))

Mai greu se pare 9/9 avand in vedere ca sunt condusi 2-0 la pauza de Empoli :))

YoNuTzz
22nd May 2023, 22:38
Ii bate Č™i Empoli. Nimic nu au mai jucat în finalul asta de sezon. Adio CL sezonul viitor, dar nu Č™tiu sigur dacă decizia asta e definitiva cu depunctarea.

Mda, destul de jenant asta cu jocul de-a depunctarea...
Te pomenesti ca in Iulie iar le dau punctele inapoi, inainte sa trimita Italia lista de echipe din UCL.

delaparis
22nd May 2023, 23:52
Adevarul e ca Juve e luata la ochi de federatie permanent. Nu stiu ce tot fac dar pica de fraieri de fiecare data.
Ciudat e ca doar pe ei pica. Nimeni nu se uita ce fac verii milanisti, sudistii napolitani etc ... Probabil aia sunt usa de biserica :sneaky:

cip
25th May 2023, 19:42
Sunt luati la ochi :shock: pentru ca sunt niste hoti, simplu ca o schema. Nu degeaba li se spune ladri dal Torino :D.
Dar ce sa-ti cer eu tie sa intelegi cand tu est fan Dinamo Bucuresti, alt club implicat in hotii colosale de-a lungul timpului...:rasc:

Bun, pana una alta am luat Cupa, pas mal...:sneaky:

El Pistolero
25th May 2023, 20:00
Cupa și Supercupa sezonul ăsta, finală de CL, mai trebuie sa termine în top 4 și se poate spune că a scos-o cumva la capăt Inzaghi. Nu e tocmai un sezon rău.

YoNuTzz
25th May 2023, 23:18
Cupa Č™i Supercupa sezonul ăsta, finală de CL, mai trebuie sa termine în top 4 Č™i se poate spune că a scos-o cumva la capăt Inzaghi. Nu e tocmai un sezon rău.

Desi la lotul lui Inter, tb sa se bata la titlu cu Napoli...

Totusi, un sezon cu loc de UCL, plus super cupa + cupa castigata + minim finala de UCL este un sezon FOARTE BUN ptr Inter, ea fiind o echipa etern eliminata in grupele UCL !

inter
26th May 2023, 08:06
Totusi, un sezon cu loc de UCL, plus super cupa + cupa castigata + minim finala de UCL este un sezon FOARTE BUN ptr Inter, ea fiind o echipa etern eliminata in grupele UCL !

Te inteleg.... Dua Lipa are mai multe aparitii in finala Champions League (1) decat Tonali , Leao si Zlatan luati impreuna (0) .... cum sa nu te :headbang::headbang::headbang::headbang:

Numero Dieci
26th May 2023, 08:27
Te inteleg.... Dua Lipa are mai multe aparitii in finala Champions League (1) decat Tonali , Leao si Zlatan luati impreuna (0) .... cum sa nu te :headbang::headbang::headbang::headbang:

Dua Lipa e mai buna ca Leao.

YoNuTzz
26th May 2023, 23:14
Te inteleg.... Dua Lipa are mai multe aparitii in finala Champions League (1) decat Tonali , Leao si Zlatan luati impreuna (0) .... cum sa nu te :headbang::headbang::headbang::headbang:

Nu am fost ironic deloc.

Inter este o echipa buna, cu mult peste Milan ca lot (s-a vazut si in cele 4 victorii in 5 luni, fara gol primit).
Doar ca pana acum Inter se facea de ras mereu in Europa. Eu nu am mai pomenit o echipa cu numele lui Inter sa faca 3 eliminari la rand in grupele UCL, odata parca vs Sahtior si Gladbach.
De asta spun ca acum finala UCL este o adevarata minune ptr Inter si o super performanta, si implicit e un super sezon.

YoNuTzz
28th May 2023, 23:56
WOW ! Cred ca ptr prima oara dupa decenii, Milan ia 6/6 puncte in campionat vs Juventus, ce a picat total dupa depunctare si dupa eliminarea vs Sevilla

Cum ar fi fost punctajul inaintea etapei 38

Juve 69
Inter 69
Milan 67

Cum e punctajul Real
Inter 69
Milan 67
Juve 59

El Pistolero
28th May 2023, 23:58
Milan ia locul de CL lui Juve la comisii. Păcat când fotbalul nu se joacă pe teren.

Capitanu.Burcea
4th June 2023, 14:20
O veste buna vine din Italia. Parma, cu P Man titular, inlocuit de Mihaila, alt ratat sinistru, a ratat promovarea in fata vulpilor batrane, Ranieri si Lapadula della Cagliari.

Multumim, don Claudio! /hello

Nu uitati ca Man a fost deja transferat la Milan de digisport. Probabil nu l-a mai interesat soarta actualei echipe.

El Pistolero
4th June 2023, 14:34
Foarte bine, sper să promoveze Ranieri cu Cagliari. Au finala barajului cu Bari.

Capitanu.Burcea
4th June 2023, 15:52
Si mie imi place sa vad antrenori din alt secol (Boloni, Ranieri, Hodorogson) cum strang koaele scofalcite intre buci si le transforma in aur 🤣

N-are personalitate Iedu daca nu rasplateste cel mai slab jucator al Parmei cu un post de titular la nazionala.Pana la urma, ce e nazionala, daca nu un service unde se reface caroseria, geometria 🤣 si moralul acestor rable românesti?

inter
4th June 2023, 19:14
Adevarul e ca Juve e luata la ochi de federatie permanent. Nu stiu ce tot fac dar pica de fraieri de fiecare data.


de data asta gobbi au "calculat" gresit :evil:

UEFA are currently BLACKMAILING Juventus

‘Publicly renounce Super League & we’ll give you light sentence’

‘Don’t & we’ll give you long European ban & transfer ban’

Tells you everything on how crooked Uefa are

Meanwhile, nothing on Man City breaking >100 FFP rules over 9 years

Johnny D
4th June 2023, 19:21
Mai ia un titlu pana atunci.:rolleyes:


Dupa tripla istorica de anul asta.

Capitanu.Burcea
5th June 2023, 04:47
S-a retras - nu se stie a cata oara, dar pare ultima, marele Zlatanson Ibrahimovinho. Comparand cu momentul başinos, rasuflat, palid, jenant, pe repede inainte de la Madrid, festivitatea pt Zlatan a fost ca si cum ai compara fcbs cu silkeborg. 10-0 pt italieni. Un club de carton, dopat, blatist, evazionist vs un club po****r, de oameni muncitori :D care nu fac economie de sentimente si recunostinta pt o legrnda adevarata.

Bravo, Zlatane, hajde in cartile de istorie, tati! 👍 Pt ălălant, jet, ma in mm la camile!

El Pistolero
5th June 2023, 05:38
Zlatan rămâne un fotbalist fantastic, unul dintre cei mai buni din secolul asta. Rămâne regretul că nu a luat o "urecheată". A plecat de la Inter în 2009 și fix sezonul următor Inter lua CL.

YoNuTzz
5th June 2023, 10:49
Mda..la cate a facut ptr toate cluburile la care a jucat, merita Zlatan un UCL.

Cat despre Serie A, cine ar fi crezut la inceputul campionatului: 1. Napoli 2. Lazio WOW !

Juve pe teren termina pe 3, dar la comisii termina pe 7.

Inter si Milan in 2 sezoane slabe interne prind UCL-ul.

Dybala ii salveaza in min 90 pe Roma de sperietoarea Conference League !