PDA

View Full Version : Liga 2 sezon 2022/2023



Pages : [1] 2 3 4

Leo
25th June 2022, 11:41
Campionatul va incepe pe 6 august.

Duba
25th June 2022, 13:01
Campionatul va incepe pe 6 august. :)) :)) Spune-ne, ruga-te, si ora. :)) :))

Johnny D
25th June 2022, 15:00
Shubidubaaahh!


Ce moral bun pe el azi, cred ca i-a sosit a 27-a pensie!:))

iulian_1976
1st July 2022, 15:08
Otelu, Otelu...:ok::D

cip
6th July 2022, 14:47
Pe caini unde-i vedem anul asta?
La Timisoara sau pe la Dan Chilom si Asalt? :))

Johnny D
6th July 2022, 16:36
Pai cica mai au 2 zile sa plateasca datoriile, o nimica toata.

iulian_1976
7th July 2022, 15:11
Steaua din Liga 2-a ramane aici blocata cel putin pana in sezonul 2023-2024, Dancu nu da semne ca ar fi capabil singur sa schimbe legea sportului.:)

Printre randuri inteleg ca nu are sustinere, doar un politician, cine stie in ce barca va sta in ani viitori.

Dupa mine nu as da dreptul nici primariilor sa activeze echipe in Liga1 chiar daca raman 6 echipe in prima liga.

Mai bine ca mine spune Dan Sucu cum sta fotbalul romanesc https://www.youtube.com/watch?v=GQ5GxVZnijc

El Pistolero
8th July 2022, 00:03
Asa e. Omul are dreptate. Cluburile de sport au nevoie de sponsori, oameni cu bani sa investeascã în sport, nu milogeala de la primarii. Politicul nu ar trebui niciodatã sa intervinã în sport.

delaoltenia
10th July 2022, 23:56
:happy
dixtractie la maxim in potaime, pe langa cs si muribunda recent retrogradata, aparu in liga a 4 a ACSFC dinamu. bai da va dreaq, sunteti ca puricii, calare pe un maidanez jigarit .

Johnny D
11th July 2022, 07:33
Dinamo are spor de 40% goluri primite de meci, ordin de jegvern.

cip
11th July 2022, 12:26
Bun,deci pana acum avem CS,ACSFC si 1948,toate jurandu-se ca-s adevarata Dinamo :o:
Toa'se capitan,vreo mistocareala cu Bragadiru,Recas si Poli,ceva? :))

dardar_3
11th July 2022, 12:35
Buna dimineata, dragonii galben-albastrii au umilit sambata pe DDB cu 5-0. Vorba unui localnic, "faptul ca sunt slabi si vai mama lor, o stim cu totii, ba dar nici sa alerge nu pot?" :))

cip
11th July 2022, 13:05
Pai cum sa mai alerge bai,de unde atata energie,tu n-auzi ca le mananca toate aripioarele umflatul ala de Talnar? :))

Capitanu.Burcea
11th July 2022, 19:41
Dupa ce a bagat 8 milioane in cazinoul militar (?), Dominic va finanta prin pnrr si monumentul eroilor timiseni. 4 milioane, cat a bagat Robu in anul in care i-a retrogradat prof Alexa :)) Bravo, asa arata un oras modern, care investeste in lucruri concrete, in infrastructura si agrement pt cetateni. Vor urma monumentele lui Jackie V Ionescu, inventatorul infrangerilot cu 11-0, Lepa Brena, Stana Izbasa, Nicoleta Voica si Alfred Simonis, zis si Drujba socrului meu. Eu as plusa si cu o troițã pt cel mai celebru timiºan din toate timpurile, Gioni Vainsmiulãr, mai cunoscut in America drept Tarzan in kiloți. Azi, da, nu e despre fotbal, dar daca sunteti curiosi, suporterii sunt 100% cu echipa Dinamo, actualmente in liga 2, posibil maine falimentata/radiata din registrele comerciale romane. Nu e niciun dubiu aici, noi nu intoarcem armele ca altii 😆

cip
12th July 2022, 10:57
Bai dar cat tupeu sa ai sa te legi de Dom' profesor,cand tu ai cainele-n adapost,gata de eutanasiere...:o:
Basca ma-sii de treaba ! :))

Leo
12th July 2022, 12:22
Ce tot vrei arogantule? Tot fericit?

cip
12th July 2022, 13:09
Nu neaparat,eu nu va vreau desfiintati.
Pai io de cine sa mai rad pe aici? :rasc:

Johnny D
12th July 2022, 14:53
POLI, Ripensia, AFC, DFK(:D), etc. Timisoara, aveti voi acolo destule.

iulian_1976
14th July 2022, 00:02
Ripensia revine in prima Liga cat e curand o sa vedeti...

Capitanu.Burcea
14th July 2022, 12:20
Sa stii ca da! Vad ca au deja 4 antrenori pt sezonul ce sta sa inceapa, spre deosebire de Dinamo, de ex, unde abia sa incropesti de un principal din cativa secunzi. Asta demonstreaza ca in Banat sunt foarte productivi pe partea teoretica de nou-hau, dar mai putin eficienti cand vine vorba de transpus in practica :no:

cip
21st July 2022, 15:25
Cea mai bucuroasa va fi Leo,o sa ii vada pe cainii costelivi de 3 ori la Timisoara...:rasc:

Johnny D
21st July 2022, 16:06
Pai ce, numa Clau sa faca poze de pe stadion?:))

Capitanu.Burcea
21st July 2022, 17:06
Daca stau sa adun titlurile si cupele :rasc: echipelor din liga 2, ne prinde noaptea pe forum. Un campionat cu echipe exceptionale, cu pedigree, aflate, ce e drept, intr-o perioada mai neinspirata dpdv sportiv. Vrei sa consumi bere lemon fresh cooler pt pisde, te uiti la liga 1, la campionatul mafiei comunelor. Vrei un brunello di montalcino elegant, distins, il poti savura la un clasic Ripensia - Dinamo Bucuresti 👍

Leo
24th July 2022, 19:42
Gresit Cipisor. Dinamo va juca in Bucuresti cele 3 meciuri cu timisorenii tai.

cip
25th July 2022, 15:47
Gresit Cipisor. Dinamo va juca in Bucuresti cele 3 meciuri cu timisorenii tai.
Pai,nu se mai joaca tur-retur? :o:
Ce se intampla,ati revenit la vechile practici? :D
Pe cine ati mai sechestrat de data asta? :))

Capitanu.Burcea
25th July 2022, 16:06
Gresit Cipisor. Dinamo va juca in Bucuresti cele 3 meciuri cu timisorenii tai.

Pana acum o lunã, cand prof dr Aleksa si Resita erau pe cai mari inainte de baraj, parca era cãrãºan. Acum s-a dat cu timisorenii. Tipic, frace :rasc:

cip
25th July 2022, 16:12
Pana acum o lunã, cand prof dr Aleksa si Resita erau pe cai mari inainte de baraj, parca era cãrãºan. Acum s-a dat cu timisorenii. Tipic, frace :rasc:
Pai Leo o zas...:o:
Bai vezi ca iar citeste Ion si n-o sa mai priceapa nimic,ca si cu fecesebismul,da-mi-ar o frunce in buric...:))

Johnny D
25th July 2022, 21:05
Bine mai, nu esti stelist.... de mic, ai obtinut duhoarea pe parcurs.:D

cip
28th July 2022, 12:24
Cu cocosatii astia de la Dinamo cum ramane,reusesc sa adune 11 desculti cu care sa inceapa turul? :rasc:

delaoltenia
28th July 2022, 13:29
m'aitza ie cel mai bine informat, s a laudat p'acilea ca haleste fotbal pe paine :D

Johnny D
28th July 2022, 13:51
Reusesc. Din surse sigure.:)


Din surse nesigure nu reusesc sa termine anul in Liga 2.:))
Como se dice, sunt supradotati, traverseaza 2 sau chiar 3 ligi intr-un singur an!:rasc:


Ba nu, era promoveaza, dar la ei nu e cazul!:))

cip
28th July 2022, 14:07
m'aitza ie cel mai bine informat, s a laudat p'acilea ca haleste fotbal pe paine :D
Minte,eu l-am vazut si nu o data mancand altceva pe-aici...:D

Johnny D
28th July 2022, 15:17
Cateodata se mai intampla, insa nu ca voi, ca nu va mai satura Dumnezeu!:D

delaoltenia
28th July 2022, 15:21
100% de acord cu d nu cipanu :D

Johnny D
31st July 2022, 15:55
Ati batut Progresul Spartac!?:o::o:

Tu-ti ceapa maa-tii! In sezonul regulat, acolo unde conteaza va batem noi!:headbang:

Capitanu.Burcea
31st July 2022, 16:45
Am batut Arsenalul Romaniei, adica pe FC Tunari. Si din cauza astia o sa ne scoti ochii pentru 1948? 🤣

Orice punct cu Progresul ar fi o minune si merita separat un dvd 🤣

Johnny D
31st July 2022, 17:03
Aaa, asa da. La cat ati furat Progresul la topul Ligii 1, nu mai accept si la coada Ligii 2.:)

cip
3rd August 2022, 11:34
Wow,5 achizitii intr-o singura zi! :o:
Gata cu banii pt aripioare de pui la Saftica,va lasa si Talnar,deja e in acceleratul de Alba Iulia...:))

Leo
4th August 2022, 18:15
Primul meci in Liga 2 . Atatea nume noi, joc slabut. Nimic nou sub soare.

cip
4th August 2022, 18:33
Ioane,sa-mi bag picioarele in progresistii astia ai tai,pai tu nu vezi ca-s mai slabi chiar si decat cainii costelivi...:))

delaparis
4th August 2022, 18:56
Defilam

Leo
4th August 2022, 19:00
De ziua mea nu accept decat victorie. Prima victorie la debutul in Liga 2. O victorie chinuita, muncita dar victorie... :)

Capitanu.Burcea
4th August 2022, 19:06
La multi ani, Leo! Daca nu era ziua ta, tineam cu Progresul meciul asta 🤣

Bai, un meci de play-out liga 2, adica muncit, imbacsit si fara realizari. Progresul ne-a bâzâit juma' de meci, altceva nu putea sa faca mai mult. Echipa paseaza, repune de la portar (doh, mare realizare ce facuse Radoi la nazionala 🤣), dar in fata il are pe Luka Floricã, un pieton caruia ii plateste taxu locul de titular.

Despre Dinamo nu am chef sa vorbesc azi. Tre punti sono 3 punti, e.

Leo
4th August 2022, 19:08
Multumesc dogule! O perioada groaznica, dar trecem cumva si peste asta.

Johnny D
4th August 2022, 20:51
Sa va fie rusine!:jerk:
Continuati sa abuzati Progresul pana si semi-falimentati, fara rusine!:rosu:


La multi ani, Leo!:))


Ioane,sa-mi bag picioarele in progresistii astia ai tai,pai tu nu vezi ca-s mai slabi chiar si decat cainii costelivi...:))

Noi venim din a 3-a, ei din prima...


Daca intra-n faliment, sper sa li se anuleze rezultatele, asa ar fi corect.:rasc:


Defilam

PSD vi se zice deja, Paris Saint-Dinmain.:))

Leo
5th August 2022, 11:03
Ce razi ca prostul?

cip
5th August 2022, 11:09
La multi ani,Leoaico! :bere:

Pe Ionica mai da-l in pisici,dupa ce ca e cum e mai si semnalizeaza :))

Leo
5th August 2022, 11:13
Mersi, mersi!

Johnny D
5th August 2022, 12:33
Ce razi ca prostul?

La defilare!:D


La multi ani,Leoaico! :bere:

Pe Ionica mai da-l in pisici,dupa ce ca e cum e mai si semnalizeaza :))

Eu ii urez la multi ani catre ce ne-a si batut nemeritat si ea, ui la ea!:))

Leo
5th August 2022, 12:39
Opreste-te bai gura sparta. N-ai pic de maniere...

cip
5th August 2022, 13:07
E de la Zalau,ce maniere vrei sa aiba? :o:
Aia au apucaturi :rasc:

Johnny D
5th August 2022, 13:31
Si batut si politicos si de vina. Asa da, se mai poate trai.:))


E de la Zalau,ce maniere vrei sa aiba? :o:
Aia au apucaturi :rasc:

Corect, m-am apucat sa urez de bine unor... completati voi.;)
In loc sa ma comport ca si voi, manierati de elita, nu orice.:))

cip
8th August 2022, 12:33
Dinamo inceput foarte bun,deocamdata se tine cu caninii de turul shorturilor celor de la Dumbravita,egalitate perfecta de puncte si golaveraj si chiar in clasamentul adevarului...:rasc:

Capitanu.Burcea
8th August 2022, 15:20
Adevarul este ca am inceput nesperat de bine. Pe langa cele 3 puncte, a fost si primul meci din istorie in care Dinamo nu a furat Progresul. E o schimbare la fațã care ne prieºte 👍

cip
8th August 2022, 15:39
Apai sa va tina naravu si cu timisorenele,dar nu cred...:rolleyes:
Fratii burloiu mai arbitreaza? :rasc:

Capitanu.Burcea
8th August 2022, 17:07
Ca sa intru in joc, desi stie toata lumea ca va cam plac dramele de compozitie ale maestrilor Ionut Popa 😪 si V Ionesco :rasc:

Nu prea ar fi de ajutor Burloiu, iti trebui spatiu sa pui in scenã farsa cu fanta. Stadionul din Ciarda Rosie, de dimensiunea unui joc lego, il demontezi cu o trusa de traforaj de clasa a 3-a 🤣 Ma bazez pe fratii Burleanu, care sunt un upgrade la Burloi. Ei fac fanta din pix. Tragi linia punctata doua locuri mai sus in clasament si aia e, he-he! 😆 Iar pe Paltiniºeanu, stadionul care a luat-o la vale acum 5 ani, sa fim seriosi. Poate sa faci fanta intre Timisoara si Giarmata Vii, dar iti trebuie topografi, nu arbitri 🙃

cip
9th August 2022, 12:23
Ionesco neIonesco,
Vedem cainii,strigam HUO,
Pe Il Muce luam la shto
Dinu cu valiza lui maro,
Mituieste pe Vautrot,
Aeee aooo
Sa mutem Dinamo!
/OLE/


N-am gasit alte rime,dar condei fin precum te stim,trebuie sa recunosti si tu ca e destul de greu cand se termina in "o"...:rasc:

Numero Dieci
9th August 2022, 12:37
Ionesco neIonesco,
Vedem cainii,strigam HUO,
Pe Il Muce luam la shto
Dinu cu valiza lui maro,
Mituieste pe Vautrot,
Aeee aooo
Sa mutem Dinamo!
/OLE/


N-am gasit alte rime,dar condei fin precum te stim,trebuie sa recunosti si tu ca e destul de greu cand se termina in "o"...:rasc:

Cum il luati pe Il Muce la shto?
Prin prostii scrise pe o mizerie de forum ca prin realizari sportive cu siguranta nu.

Johnny D
9th August 2022, 13:59
Adevarul este ca am inceput nesperat de bine. Pe langa cele 3 puncte, a fost si primul meci din istorie in care Dinamo nu a furat Progresul. E o schimbare la faÈ›ã care ne prieºte ��

Felicitari!:ok:

:mda:

El Pistolero
9th August 2022, 16:44
Deci încã un sezon în care echipa armatei cheltuie banii publici degeaba. O echipa fãrã obiective, care nu are niciun rost.

cip
9th August 2022, 19:22
Corect,Steaua si Dinamo ar fi trebuit sa fie desfiintate imediat in '89...asa am tot lalait-o si acum avem ce avem,derby in divizia B intre cele mai infecte cluburi din fotbalul romanesc.

Capitanu.Burcea
9th August 2022, 22:18
Hai sa desfiintam si casa poporului, metroul, transfagarasanul, canalul dunare-marea neagra, hidrocentralele, barajele, tot! /hello

O sa fie viata ta mai buna daca se desfiinteaza Dinamo si Steaua? Care este castigul real? Hai sa construim ceva si dupa aia distrugem, nu? Domne, nu a fost bine, dar, de bine, de rau, avem un nume, o istorie in fotbal, ramanem cu ceva. Faceti voi mai bine, aveti tot concursul nostru. Nu vedeti ca de 30 de ani schimbati echipele ca pe chiloti, sunteti la a 6-a Timisoara, in div C. Va impreunati ca adventistii, va mutati de colo-colo cu cortul, cersiti, afurisiti pe toata lumea, ce faceti acolo e jale :)) De aia nu faceti voi performanta, ca va sta pe creier obsesia asta? :confused:

Asa ati facut si cu sistemul de irigatii :D, cu zootehnia, cu combinatele. O dementa d-asta distructiva care a ras tot, pt motivul ca a fost facut de comunisti. Si acum ce faceti? Stati pe intuneric, in frig si va rugati sa bage pui grecesti la lidl?

Lasati lucrurile acolo, in lada istoriei, si hai sa facem ceva de astazi incolo, nu? Nu zice nimeni sa fie ingropate, dar judeca-le in conjunctura respectiva. Stai acum sa ii injuri pe Flocea si Zavaleanu, ca au ras in 48 Ciocanul si cuibul de legionari ai Unirii /hello

Johnny D
9th August 2022, 23:36
Ce, iar penalty? Incepe sa mai semene a Steaua.


Corect,Steaua si Dinamo ar fi trebuit sa fie desfiintate imediat in '89...asa am tot lalait-o si acum avem ce avem,derby in divizia B intre cele mai infecte cluburi din fotbalul romanesc.

In fine zici si tu ceva o data la 20 de posturi.:))

cip
10th August 2022, 10:13
Cine sta in intuneric si frig? :o:
Bai dar zici ca sunteti masina de propaganda a tovarasului Vladimir (era sa zic Pantiusa :rasc: ),nazisti mai lipsea sa ne faci...:))



Ce, iar penalty? Incepe sa mai semene a Steaua.
Eu de cand iti tot zic...

Capitanu.Burcea
12th August 2022, 19:32
Cum nu stati in intuneric si frig? Atunci, de ce vrea userul timache sa faca sex oral cu primarul Friț si sustinatorii lui? Aveti conditii prea bune si vreti sa dati si sucevenilor? ☹️

Stiu ca tu vrei sa cosmetizezi situatia, dar contributia userului timache si a trusturilor cnn, otv, a3, la aflarea adevarului, e devastatoare. Realitatea e, daca s-ar duce cineva la socrii lu' timache, cred ca si acum mai are cotețul de la porci construit din tevi de la sistemul de irigatii cu care s-au luptat majoritatea anticomunistilor 🤣

Ce vreti, ma, am facut si noi revolutie cum am putut. Vorba unui luptator anticomunist din Vaslui.

Capitanu.Burcea
12th August 2022, 19:36
Jos palaria pt antrenorul vasile zicu, zis si flocea cel tînãr. Du-te, ba, in pisda *******, cu fotbalul tau toxic si subnutrit!

Johnny D
12th August 2022, 19:55
Capitanul nu mai face concesii de cand a retrogradat Dinamo.
Ba chiar de cand era cu gatu pe craca, acu aproape un an de zile.
Dreapta - stanga, doar victime, victime, victime.

miril
13th August 2022, 12:54
Unirea Constanta-Progresul 0-3!

Johnny D
13th August 2022, 13:59
Bravooo!!!/hello Sa mai zica carcotasii ca suntem slabi!:sneaky:
E doar Dinamo puternica, atata tot.:))

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 14:19
E-e, Progresu'!
E-e, Progresu'! :o:

Bai, abia acum realizez ca am batut o mare echipa a Spartak-ului bucurestean. Asa victorie cu 3-0, in fieful fcsb, doar nenea Florin Vashken Halagian mai reusea, in epoca progresista de glorie.

Selimbar - Policlinica 4-0 :happy
Dumbravita - Dej 1-2
Creepensia - Slobozia 1-2

:o:

Uneori, ma intreb de ce se incapataneaza baietii astia din Cimis sa faca fotbal, cand au la indemana si alte sporturi mai putin contondente pt bugetele locale :D, cum sunt sahul si mersul pe bicicleta.

Johnny D
13th August 2022, 14:33
Voi ati avut noroc maxim ca nu ne-am dat seama ca Rapidul ne-a dat panarama aia si-am bagat-o titular in prima etapa. Azi nici pe banca, nu e jucator nici de Liga a 3-a, si-n Liga a 4-a ar avea probleme sa-si gaseasca echipa daca lumea asta ar cunoaste putina dreptate! Si el joaca la Rapid in prima liga in 2021... pfai de pwla lu Cristos!:headbang: Ati avut noroc maxim ca n-am jucat cu voi etapa asta si cu altii in prima cand am bagat panarama!

Bucura-te ca poate cu cele 3 puncte cadou, v-am salvat de la retrogradare cu gafa asta!:ok:

Capitanu.Burcea
13th August 2022, 14:56
Am recunoscut ca sunt 3 puncte importante in fata unei contracandidate din play-out. Paradoxal, voua v-a prins mai bine, ca ati scapat de o nulitate colosala. E si vina antrenorului, insa o greseala recunoscuta, mno. Noi am bagat gunoiul sub pres inca o saptamana, desi sper ca Otelul lui Dorinel sa expuna aceasta gasca de impostori, sa sparga buboiul cu o victorie la Clinceni. Este inadmisibil, ba, sa se roage lumea de tine sa cumpere clubul, sau macar sa studieze documentatia, iar tu sa ii dai cu flit si sa gasesti scuze penibile. Din Bahamas, unde stai cu burta slinoasa sub umbreluta, cu cadane rubensiene care iti fac racoare cu labiile de un kilometru. Multa **** ********ilor zavalean si iacob, doua jeguri care sug ultima licarire de viata din trupul acestui mare club bucurestean, european, mondial si intergalactic ! :D

Johnny D
13th August 2022, 15:03
club bucurestean, european, mondial si intergalactic ! :D

Numit FC National aka Progresul Spartac!:rasc:


Dar nici cu Rapid nu mi-e rusine.:))

Clau7_D
14th August 2022, 11:43
Selimbar - Policlinica 4-0 :happy
Dumbravita - Dej 1-2
Creepensia - Slobozia 1-2

:o:

Uneori, ma intreb de ce se incapataneaza baietii astia din Cimis sa faca fotbal, cand au la indemana si alte sporturi mai putin contondente pt bugetele locale :D, cum sunt sahul si mersul pe bicicleta.

Ești ușor ironic aici, cu cine ai vrea sa joace bãnãțenii când toți ai lor sunt plecați prin țarã pentru distribuirea de pepeni? 😈 Pana în octombrie nu au loturile de jucãtori definite :D

Johnny D
15th August 2022, 11:52
:)):))


Dar nici cu Rapid nu mi-e rusine.:))

Nu MI-A FOST rusine.:no:

futbasisti
16th August 2022, 14:45
Azi avem un meci de urmatit: cei mai mari hoti incearca sa fure de la cei mai saraci! Cum dracu sa nu te uiti!:D

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 15:34
Chiar ati avea ce sa furati de la Otelul, voi, timisenii. In primul rand fotbal :D unde victoria cu Juventus sta la loc de cinste, apoi cum se castiga un campionat. Jos palaria pt Dorinel, care a fost scuipat in Giulesti ca ultimul ocnaº, de ziceai ca e asasinul Rîmaru, asa ploua cu pungi cu piºat in jur. Cand omul joaca, finanteaza si bea pe banii lui, iti scoti palaria 👍

Cea mai bogata comuna din Romania e Dumbravița, de unde si graba cu care municipiul Timisoara s-a grabit sa o alipeasca langa alte acareturi nu atat de onorabile. E chestie de cateva luni pana cand Dumbravita va deveni Adevarata Policlinica Timisoara (APT), organizatie non profit, pro zacuscã, harfe si inaltã prestidigitație: uite iepurasul, priviti iepurasii. Si la sfarsit, bomboana de pe coliva, tras de urechile clapauge din lada de gunoi a fotbalului, vesnic tanarul baron Miunhauzãn, jackie v aberescu 🤣

delaoltenia
16th August 2022, 15:35
Azi avem un meci de urmatit: cei mai mari hoti incearca sa fure de la cei mai saraci! Cum dracu sa nu te uiti!:D

nu te uiti cand te pishi pe carpa aia cu maidanezi calare. :D
esti tare mai timache, cu bune si rele in amarata asta de tara, cu apelul tau Romania a urcat 50 de locuri in topul celor mai fericite tari din lume.

futbasisti
16th August 2022, 15:41
😂👍
fuck si eu ce pot!

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 16:05
Adevarul e ca fiind o țara de cretini, nici nu mã mirã nivelul aspiratiilor ei 🤣

LazioRoma
16th August 2022, 17:58
cip .. prezent la """pretenii tai"""" Otelarii ? :)))

LazioRoma
16th August 2022, 18:17
nu ii vad bine pe Dinamo .. adika ma refer la promovare ..

Johnny D
16th August 2022, 19:23
Nici eu. Ar trebui sa ne pupe picioarele c-am jucat cu carpa aia de Florica cu ei.
Cu alea 3p se pot salva. Sau poate doar le-am dat momeala?:))

LazioRoma
16th August 2022, 19:25
cu om in spate cu tot a dato ba frate...

Johnny D
16th August 2022, 19:26
Progresul Spartac e peste Dinamo in clasament!:D

Johnny D
16th August 2022, 19:37
Corectie cica, gol anulat la VAR in Liga a 2-a din Romania!:o:
Ratare, repetare si gol am mai vazut din penalty, dar penalty marcat repetare si ratare nu!
Premiere mondiale face Dinamo asta!:))

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 19:46
Corectie le da si Dorinel acestor imputiti pe nume iacob, zavaleanu si bordu' ddb al pisdii 👍

Bravo, neamtule!

delaoltenia
16th August 2022, 20:07
timache, sa ti traiasca papusa! de a pururi si n vecii vecilor! :happy

iulian_1976
16th August 2022, 20:14
Ale Otelu, Otelule :D

Otelu cred ca o sa promoveze pentru ca are o echipa omogena chiar daca vine din Liga3.:)

Singura echipa de luat in seama este Poli Iasi unde primarul are de rulat ceva bani din bugetul local, aici sunt banii vostri cetateni :))

https://www.youtube.com/watch?v=kgfXbleY_eY

delaparis
16th August 2022, 21:24
Ciudata faza la penalty acolo. Gol dar anulat deoarece au intrat jucatori in careu. A doua oara a fost la fel dar cum a fost ratat, nu s-a tinut cont :))

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 23:07
Au intrat mai putini a 2a oara 🤣 adica s-a respectat spiritul jocului, nu neaparat litera de regulament. Si, ca sa fim corecti, a fost doar fault in afara careului, asa ca e perfect ca a ratat.

iulian_1976
16th August 2022, 23:07
In cazul ca Dinamo retrogradeaza nu cred va fi din cauza arbitrului Porumbel...

delaparis
16th August 2022, 23:29
Si, ca sa fim corecti, a fost doar fault in afara careului, asa ca e perfect ca a ratat.

Mda :rolleyes:
64014

Capitanu.Burcea
16th August 2022, 23:47
Si-a dat silinta sa cada in careu, am vazut inca pe live. Sunt foarte sigur ca a fost simulare. Ma rog, s-a mai tarat 3 metri si a cazut. Eu nu contest locul unde a cazut, ci cel in care a fost faultat :D

delaparis
16th August 2022, 23:53
Ma rog. Nu sunt expert in arbitraj dar daca am vazut bine unde ultima oara cand piciorul agatzat era la 50cm in careu. Daca am inteles bine se considera unde faultul s-a terminat, nu unde a inceput. Cel putin pt PSG asa se aplica :D
Oricum nu asta voiam sa subliniez. Ciudat ca in situatii similare la gol marcat se retrage apoi cand e ratat, nu. Iar asta, desi se intampla rar, se aplica de fiecare data in fotbal mondial. Daca se rata din prima, pun pariu ca nu se re-executa. :)

cip
16th August 2022, 23:54
Ahaha,eram sigur...Dumbravita peste Dinamo in clasament...:))

cip
17th August 2022, 00:02
cip .. prezent la """pretenii tai"""" Otelarii ? :)))
nici vorba,cele mai antipatice echipe pe care le-am cunoscut vreodata...:)
important e sa radem de una din ele,indiferent de care la final de meci...azi e randul dinamowie din cate vad...:))

delaparis
17th August 2022, 00:02
Ahaha,eram sigur...Dumbravita peste Dinamo in clasament...:))
Arad are echipa in Superliga daca nu ma insel :D

cip
17th August 2022, 00:12
Superliga...:))

delaparis
17th August 2022, 00:19
Strugurii?... :D

Pribeagã ºi lihnitã
De foame, dã de-o vie
Cu niºte struguri rumeni, frumoºi,
De razachie.

Ciorchinii-s plini ºi vulpea,
De sine înþeles,
Ar fi mâncat cu poftã
ªi nici n-ar fi ales…

Dar la-ndemâna labei
O-mpiedicã s-ajungã
Pânã la ei zãbreaua ulucilor, prea lungã,
ªi ghimpii-n care gardul e prins ºi împletit;
Ciorchinele-i aproape de bot; s-a tot sucit,
S-a ridicat: se-nþeapã
ªi-i lasã gura apã…

Ce struguri verzi ºi acri, ofteazã,
Nu-s de teapã!
ªi-s prea cruzi…
Mie, ce-mi place-i gustul de stafidã,
Nu-mi strepezesc eu dinþii cu aceastã aguridã…

cip
17th August 2022, 00:30
Bine bine,dar pana una alta ai vazut ca Dumbravita e deasupra lui Dimano in clasament?
Fain sa va fure Hotzelu?
Mai e de ras? :))

delaparis
17th August 2022, 00:37
Fleac. Inceput de campionat. Peste trei ani jucam in grupe CL :D

Voi? Va inmultiti mai repede ca iepurii, sincer.
Nici nu mai stim cine are palmaresul ... sau care palmares? Timpul trece si Poli se uita la Otelu' ... mereu :D

cip
17th August 2022, 00:51
Bine ca stiti voi unde e al vostru,eu am auzit ca e la ********ul Badea...:o:
Si nu inventez nimic aici,am citit pe thd-urile voastre exclusiviste :D

Capitanu.Burcea
17th August 2022, 01:25
Bine, dar noi avem suficiente trofee cat sa impacam 3 Dinamouri. Problema e cum impartiti voi doua cupe la 8 politehnici 🤣 In fata careia isi va ridica lãbuța cu prostata micuța Jackie cea mitomana? 😪

Johnny D
17th August 2022, 08:27
:)) Ce e mai rau e ca jumate din ele joaca in Liga a 2-a si toate pierd.:D

Na, macar va fi bashcalie rau cand vor juca cu Dinamo, distractie maxima.

"Murim cu ei de gat! Care noi!? Care voi!?", etc. Din alea... o sa fie show.

Clau7_D
17th August 2022, 08:57
La ce am vazut ieri la astia imi e tot mai clar ca Selimbarul promoveaza anul acesta. Slaba si Otelul iar la Dinamo e jale mare...daca dudea ala e capitan :groggy:

LazioRoma
17th August 2022, 09:11
nici vorba,cele mai antipatice echipe pe care le-am cunoscut vreodata...:)
important e sa radem de una din ele,indiferent de care la final de meci...azi e randul dinamowie din cate vad...:))

pt mine echipa mai antipatica ca otelul nu exista!

cip
17th August 2022, 10:10
pt ,ome ecipa ,ao antipatica ca otelul nu exista!
Mai mult am dedus decat am inteles...:)
Pe-acolo,dar la mare lupta cu S&D...sau mai degraba D&S :))

Numero Dieci
17th August 2022, 12:14
La ce am vazut ieri la astia imi e tot mai clar ca Selimbarul promoveaza anul acesta. Slaba si Otelul iar la Dinamo e jale mare...daca dudea ala e capitan :groggy:

Dudea e crescut de ei si e vechi in lotul mare,e normal sa fie capitan.

Carea altul sa fie?

Clau7_D
17th August 2022, 12:25
Da, e ok ce zici dar nu e ok pentru echipa...iti lasa o idee despre nivelul valoric mediocru :)

Trebuie oameni adusi pentru a rezista si in Liga a doua, copiii de pe aparare mai au multe de invatat.

Johnny D
17th August 2022, 15:24
Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.:))


Mereu doar tu ma induci in eroare, deja de ani de zile...:P


Sau sa-si puna parizianu cu Mbappe si 2 lacrimi.:D
Ceva ca sa va pot diferentia de departe.

Capitanu.Burcea
17th August 2022, 15:25
Trebuie oameni adusi pentru a rezista si in Liga a doua, copiii de pe aparare mai au multe de invatat.



Nu e vorba de invatat, nu s-a pus niciodata problema asa in academia Dinamo. Selectia s-a facut in functie de prestatiile mamelor jucatorilor si a spagilor. Practic, jucatorii cu potential, dar cu rude de sex feminin mai putin inzestrate de natura, boccii, fara forme, cu principii ori fara posibilitati financiare, care n-au cedat santajului acestui porc, li s-a trantit usa in nas. Ultimul mare jucator produs de academie a fost Stefan Radu, dar el e exceptie, regula fiind ca aceasta scoate nulitati e banda rulanta. Mamele exceland in schimb la asternut. Ce dreacu', ma, Raduta ala era pe scaunul electric in majoritatea statelor civilizate, la noi e privit ca guru si mare creator de talente. Revenind la Dudea, el pare David Alaba pe langa Buleica, Tone si Giafer. La fotbal si bautura, probabil un sumum de calitati care a contat in ochii prof Burca. Daca imi amintesc acum ce mare fotbalist a fost si Burca, dar nu am timp si chef acum sa il iau si p-asta putin la ****.

Numero Dieci
17th August 2022, 16:22
Nu e vorba de invatat, nu s-a pus niciodata problema asa in academia Dinamo. Selectia s-a facut in functie de prestatiile mamelor jucatorilor si a spagilor. Practic, jucatorii cu potential, dar cu rude de sex feminin mai putin inzestrate de natura, boccii, fara forme, cu principii ori fara posibilitati financiare, care n-au cedat santajului acestui porc, li s-a trantit usa in nas. Ultimul mare jucator produs de academie a fost Stefan Radu, dar el e exceptie, regula fiind ca aceasta scoate nulitati e banda rulanta. Mamele exceland in schimb la asternut. Ce dreacu', ma, Raduta ala era pe scaunul electric in majoritatea statelor civilizate, la noi e privit ca guru si mare creator de talente. Revenind la Dudea, el pare David Alaba pe langa Buleica, Tone si Giafer. La fotbal si bautura, probabil un sumum de calitati care a contat in ochii prof Burca. Daca imi amintesc acum ce mare fotbalist a fost si Burca, dar nu am timp si chef acum sa il iau si p-asta putin la ****.

Stai chill,asa e la toate academiile din Ro.
Dar asta nu te impiedica sa devii fotbalist daca est iambitios si bun.
Stiu personal pe cineva care a dat 10000 euro sa-l bage pe fiusu la academie la Hagi.

cip
17th August 2022, 16:48
Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.:))
sau cu un clop de ala de lana...ca am auzit ca-i ceva cioban de langa Medias...:))

Johnny D
17th August 2022, 22:20
:))

delaparis
17th August 2022, 22:33
Sa citez pe cineva :
Razi ca .. :D
Normal ca postezi pe Liga 2. Esti acasa cu verisorii tai multiplicati istoric :)

cip
18th August 2022, 08:38
Sa citez pe cineva :
Razi ca .. :D
Normal ca postezi pe Liga 2. Esti acasa cu verisorii tai multiplicati istoric :)
Tu din partea carui Dinamo vorbesti?
Esti zavalenist sau badist? :cool:
Nu de alta dar sa stim si noi cu cine vorbim...:rasc:

Clau7_D
18th August 2022, 09:28
Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.:))


Mereu doar tu ma induci in eroare, deja de ani de zile...:P



Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc :headbang: mai bine imi ziceai ca sunt batut in cap si tin cu echipa ciobanului :sneaky:



Stai chill,asa e la toate academiile din Ro.
Dar asta nu te impiedica sa devii fotbalist daca est iambitios si bun.
Stiu personal pe cineva care a dat 10000 euro sa-l bage pe fiusu la academie la Hagi.

Acum cativa ani mi-a zis un prieten care avea copilul la el ca taxa lunara pentru astia mai fara talent dar care aveau bani multi era de 1000 de euro pe luna la academia lui Gica...asta era prin 2017 asa, acum nu stiu cum sta treaba dar se vede destul de bine in ce mai scoate regele in ultimul timp la nivel de juniori...artean, larie, kiki, benzar la 35 de ani...

Clau7_D
18th August 2022, 09:29
sau cu un clop de ala de lana...ca am auzit ca-i ceva cioban de langa Medias...:))

Zici ca-s toate bune pe acolo pe la Arad? :drak:

cip
18th August 2022, 09:41
Zici ca-s toate bune pe acolo pe la Arad? :drak:

Oopsss,am crezut ca esti parizianu...:rasc:
Oltene,pune-ti mah un avatar cu un praz ceva...ca vad ca branzaru asta mic de langa Sighisoara mai e si incapatanat pe deasupra...:))

Numero Dieci
18th August 2022, 10:58
Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc :headbang: mai bine imi ziceai ca sunt batut in cap si tin cu echipa ciobanului :sneaky:




Acum cativa ani mi-a zis un prieten care avea copilul la el ca taxa lunara pentru astia mai fara talent dar care aveau bani multi era de 1000 de euro pe luna la academia lui Gica...asta era prin 2017 asa, acum nu stiu cum sta treaba dar se vede destul de bine in ce mai scoate regele in ultimul timp la nivel de juniori...artean, larie, kiki, benzar la 35 de ani...

Pana la urma inteleg,o academie este si o investitie.S-au dus vremurile cand venea orice sarac talentat putea sa joace fotbal.Tin minte cand eram mic si jucam era unul in echipa cu mine de era cel mai bun junior al clubului dar nu avea bani nici sa mearga in cantonamente,murea de foame pe acolo.
Oriunde la fotbal in Romania platesti.Cat?Aia e alta discutie dar daca mai esti si praf si eu ti-as cere multi bani mai ales daca stiu ca ai:)
Culmea ca ala pe care il stiu eu(fost fotbalist de Divizia A si B) are un fiu care este decent spre bun.Dar si daca prinde contract bun scoti investitia in 1 an.
A mai scos recent un Radaslavescu sau Grameni de au mai iesit in fata.
Ce nu imi place la el sunt aceste comebackuri infinite pe care le are cu jucatorii,unii ca Morar cred ca sunt la a 3-a legitimare la Farul(Viitorul).Ma rog,a explicat el,nu au buget de salarii asa ca-i pot lua pe astia doar in momente mai slabe.
Sunt explicatii pentru toti cei enumerati de tine.
Benzar si Kiki s-au miscat bine pana acum.
Larie e pe un post cheie unde in cultura Farului nu prea poti juca cu un produs al academiei care ar avea nevoie de 2-3 sezoane sa fie bun.Tiru a fost succes,Ghita ok,Leca esec.
La Artean e ideea ca academia nu prea produce "rupatori",toti sunt mingicari dar ai nevoie si de un Gattuso asa ca il aduci din exterior.Ca nu prea e bun e altceva.

Clau7_D
18th August 2022, 12:59
Sunt de acord cu explicatiile tale dar Gica ne-a vandut 10 ani ideea ca el face o academie si o echipa care sa se bazeze pe ceea ce poate el sa scoata din academia aia...nu avea el vorba aia "Campionii nasc campioni"? Ne zicea incontinuu acum 4-5 ani ca are o duzina de decari prin academie si se poate baza pe ei in orice moment. Cei 2 enumerati de tine (Radaslavescu si Grameni) sunt jucatori ordinari chiar si pentru nivelul actual de liga 1.

Numero Dieci
18th August 2022, 14:42
Sunt de acord cu explicatiile tale dar Gica ne-a vandut 10 ani ideea ca el face o academie si o echipa care sa se bazeze pe ceea ce poate el sa scoata din academia aia...nu avea el vorba aia "Campionii nasc campioni"? Ne zicea incontinuu acum 4-5 ani ca are o duzina de decari prin academie si se poate baza pe ei in orice moment. Cei 2 enumerati de tine (Radaslavescu si Grameni) sunt jucatori ordinari chiar si pentru nivelul actual de liga 1.

Nu e doar vorba,e si carte:).O poti cumpara de pe siteul clubului,chiar e interesat intregul concept tehnic.

Stiu in esenta ce a zis dar totul e relativ.A zis ca acei decari pot intra la el oricand si juca ceea ce mai fac.Ca asta nu e nvel inalt e altceva.Pana la urma isi vinde si el produsul,e marketing,e normal sa vorbeasca.E si un business pentru el iar in business aia cuminti termina pe locul 2.
Pai sunt de acord ca sunt ordinari(personal nu mi-a placut Grameni niciodata,Radaslavescu e util) dar trebuie sa tii cont ca o sa tot creasca avand panain 20 de ani.
Plus de asta,sa vinzi Boboc,Dulca,Radaslavescu pe(din surse) 1150000 euro plus procente e bine.Trebuie luat in calcul ca nu ai investit mare lucru in ei.
Altfel ar arata proiectul lui daca ar avea banii necesari sa si tina jucatorii ceea ce tot zice de 4-5 ani.

Johnny D
18th August 2022, 15:17
Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc :headbang:

:o: Daca ziceam ca nu te pot distinge de Duba?:o: :))

Clau7_D
18th August 2022, 15:27
:o: Daca ziceam ca nu te pot distinge de Duba?:o: :))

Acum ce faci, iei toti userii la rand? :groggy:

Sau vrei sa zici ca Duba e clona lui Delaparis? Ca nu inteleg :confused:

Johnny D
18th August 2022, 15:56
Incercam si eu sa va fac un compliment.:))

:o:



:rasc:

Johnny D
20th August 2022, 18:46
Gol Progresul!:)

Cu o echipa ce are victorii pe linie in primele 2 meciuri!

Si etapa trecuta am batut o echipa cu victorii pe linie, e bine.:))

Johnny D
20th August 2022, 19:42
Jinxed it. Ne-au batut.:mda:

Capitanu.Burcea
20th August 2022, 19:45
Usurel, manzule 🙃 Sa ziceti merci daca faceti baremul. Selimbar e material de promovare. Eu nu i-am vazut, dar sunr useri locali :rasc: care asa au lasat de inteles.

Johnny D
20th August 2022, 19:49
Pai d-aia a fost misto, sa-i conduci o juma de meci a fost de bine.:)

Leo
20th August 2022, 19:49
Dogule, ce zici de Iglesias? Mie mi-a placut.

Capitanu.Burcea
20th August 2022, 19:54
Bunicei Iglesias si Ghezzal, dar au foarte multi colegi prostanaci, asa ca sansa noastra e ca unul sa centreze si celalalt sa marcheze. Fara interventia celorlalti 9 mascarici.

Johnny D
20th August 2022, 20:11
Usurel, manzule 🙃 Sa ziceti merci daca faceti baremul. Selimbar e material de promovare. Eu nu i-am vazut, dar sunr useri locali :rasc: care asa au lasat de inteles.

Dar Viitorul Tg. Jiu la ce se bate?:))

El Pistolero
20th August 2022, 20:32
Dinamo în C! :D Doar cine nu vrea, nu câștigã cu Dinamo în perioada asta.

futbasisti
20th August 2022, 20:38
Dogule, ce zici de Iglesias? Mie mi-a placut.Julio sau Enrique?:)):))

Johnny D
20th August 2022, 20:39
:))

delaparis
20th August 2022, 20:42
Golul 2 a fost din offside

Capitanu.Burcea
20th August 2022, 21:19
Asta e. Dinamo are jucatori de 4500 pe luna, care fac spectacol si dau cu calcaiul, in loc sa marcheze goluri simple. Si jucatori de 300, care fac gaurã in gazon cu curul, cand scapa singur cu portarul. Au fost cateva faze frumoase de playstation ale gazdelor. Un semn pozitiv ca impostura, milogeala, securismul, bucurismul si zãvãlenizmul nu mai merg in secolul ãsta, cum sperã dinamovistii nu extrem de, he-he, inteligenti. Donati, donati furibund! 🤣

Johnny D
20th August 2022, 23:45
Dinamo în C! :D

:o: Aaa, e semnu exclamarii, pentru o clipa am crezut ca e "l", adica "L" mic! :D

delaparis
20th August 2022, 23:47
In curand se va transforma ... peste 3 ani :)

Johnny D
21st August 2022, 00:13
Posibil este, nu zic nu. Pai daca chiar insistati, ne punem o bandana pe mana cu "Hai Dinamo" la primul meci al nostru din CL!:D

delaparis
21st August 2022, 00:16
Pleaca ma cu blestem. Adica niciodata? :D

Clau7_D
21st August 2022, 10:19
Usurel, manzule 🙃 Sa ziceti merci daca faceti baremul. Selimbar e material de promovare. Eu nu i-am vazut, dar sunr useri locali :rasc: care asa au lasat de inteles.

E clar material de promovare dar se pare ca nu au voie sa promoveze...inca nu mi-e clar :) și au bani suficienți :))

Capitanu.Burcea
21st August 2022, 13:29
Nu au voie pentru ca sunt un fel de csa sibian /hello

Si pentru ca nu sunt finantati printr-o societate comerciala, fie detinuta si de primarie -cum e, de ex, salubrizare si canal din Pitesti :happy, ci direct de la butoiul local cu branza.


Asa cred. Macar formal, acea societate se supune regulilor economiei de piata. In vreme ce la csa sau Selimbar, sa zicem, nu e cazul. Face Dincu o rectificare, ridica aia mana la primarie, se iau bani dintr-o parte si se pun in alta. Fara numar sau vreo alta jena inghinala. O concurenta neloiala facuta societatilor comerciale clasice, no? Nu e corect si moral fata de alte competitoare. Nu e corect nici sa accepti asa ceva in fotbalul profesionist, dar de la compromisul asta vad ca deja oamenii au prins tupeu si vor mai mult.

Johnny D
21st August 2022, 13:41
Be that as it may, in our small direct competition Progresul > Dinamo in clasament.:rasc:
Si cand te gandesti ca noi venim din Liga a 3-a, Dinamo din prima...:sneaky:

delaoltenia
21st August 2022, 15:43
mizeria din haznaua aia pare se ca face o noua bucurie. avem ocazia, la anul ce vine, sa prindem o alta retrogradare. ar fi de rasul curcilor!
huoooo...va ra sa n gura de potai cu ciucuri de kkt la gaoz si gura!

Clau7_D
21st August 2022, 18:50
Nu au voie pentru ca sunt un fel de csa sibian /hello

Si pentru ca nu sunt finantati printr-o societate comerciala, fie detinuta si de primarie -cum e, de ex, salubrizare si canal din Pitesti :happy, ci direct de la butoiul local cu branza.


Asa cred. Macar formal, acea societate se supune regulilor economiei de piata. In vreme ce la csa sau Selimbar, sa zicem, nu e cazul. Face Dincu o rectificare, ridica aia mana la primarie, se iau bani dintr-o parte si se pun in alta. Fara numar sau vreo alta jena inghinala. O concurenta neloiala facuta societatilor comerciale clasice, no? Nu e corect si moral fata de alte competitoare. Nu e corect nici sa accepti asa ceva in fotbalul profesionist, dar de la compromisul asta vad ca deja oamenii au prins tupeu si vor mai mult.

Cred ca asta așteaptã, sa se dea lege astfel încât csa-ul sa poatã sa promoveze și atunci vor forța și ei. Nu au nici o presiune, e prea mult totuși sa fie 2 echipe în Liga 1 din același oraș / aglomerare metropolitana :D

delaoltenia
21st August 2022, 19:08
daca potaile mari au incasat doua bobite, musai sa stie privitorul ols si nu numai, ca_catelandrii :D au luat 7 (sapte baaa...) si 9 ( noua baaa...)...adicalea u17 din hazna umilinta cu Farul iar patrupezi de la cs (ministerul de trista amintire) DOAR 9 si tot cu Farul.

mimam0, esti o mizerie!

Clau7_D
21st August 2022, 19:22
Bietul Dario :) sta de câteva zile cu ditamai morcovul în cur din cauza norvegienilor cu nume de serial și acum încearcã sa facã arogante pe aici :)) își cauta o scãpare în caz ca returul se termina cu un X sau 1...apoi iar o sa ni-l înjure pe ciobanul șef, tot pe ala care îl adora atunci când rezolva meciuri pe baza de brânzã și mãlai :D

Johnny D
21st August 2022, 21:06
Nu se termina 1 ca pun io X2, da-i in plm de oisti, un egal tot or scoate...

Capitanu.Burcea
22nd August 2022, 00:35
din cauza norvegienilor cu nume de serial și

Ai dat-o ca Panayotis Fasulas, din pasa lu' Nikos Gallis, in cãciulã ☹️

Cu ce echipa joaca, ca astia se uita doar la Ma numesc Zuleyha si Las Fierbinti 🤔

cip
22nd August 2022, 10:47
Ahaha,deci momentan avem SS si Dumbravita peste Dinamo.../hello
Cum s-ar zice,doua din trei.
Le-am dat tubu la catei ! :rasc:

Clau7_D
22nd August 2022, 19:50
Latram de câteva ori la voi și retrogradam 3 bãnãțene într-un an 😁 sa vezi ce DVD fain scoatem dupã :P

Capitanu.Burcea
22nd August 2022, 20:48
Iar scot baietii calendar bisericesc dupa 3 etape, cu echipele cimiºene singure impotriva nimanui? E clar ca dupa 5 etape urmeaza dvd-ul de colectie + best of Nicoleta Voica, dupa 9 vinilul de platinã + bonus Lepa Brena la 80 de ani si, dupa 15, trezirea din visul umed + bonus memoriile lui Jackie, 'Cum am castigat cupa mitropa cu Voievodina'

Johnny D
22nd August 2022, 21:30
Cum se bate Cip cu catzelushii! Cu toti de-odata! Das ist Wahnsinn-ich!:o:
A facut cumva si a ajuns peste ei, chiar fara sanse la promovare.:))

iulian_1976
22nd August 2022, 23:59
Cred ca asta aÈ™teaptã, sa se dea lege astfel încât csa-ul sa poatã sa promoveze È™i atunci vor forÈ›a È™i ei. Nu au nici o presiune, e prea mult totuÈ™i sa fie 2 echipe în Liga 1 din acelaÈ™i oraÈ™ / aglomerare metropolitana :D

Nu se da nici o lege, nu exista suport politic pentru sifonare a banului Mapn in SuperLiga, aici este vorba de bugetul de stat care este pe minus, ar fi fost posibil
cu ...Dragnea :)
Patronii din Liga 1 au si ei influienta...

Ca sa sustii CSA in Liga1 iti trebuie milioane bune, discutam de bugetul de stat alocat de premier, cu negocieri intre ministri si ministrii se schimba, sunt remanieri...

Eu personal cred ca CSA-ul se va desfiinta mai devreme sau mai tarziu, suficient sa vina un ministru al apararii mai ciufut si este gata cu CSA-ul, singura solutie sa gaseasca un patron, valabil si pentru U Cluj, Voluntari, Sibiu etc...

Vezi Poli Iasi poate promova, peste 3 ani prinde o gaura in bugerul primariei si este pa in Liga2, astea sunt echipe destinate spalarii bani, nu merita atentie genul asta de echipe.

iulian_1976
23rd August 2022, 00:02
Golul 2 a fost din offside

Dinamo este dezavantajata !?

Care este nivelul acualei echipe in Liga2 inca nu se stie.

delaparis
23rd August 2022, 00:28
O sa fie dificil sa stim care e nivelul atat timp cat ia goluri din offside care sunt validate.

Johnny D
23rd August 2022, 00:49
La cainii saraci nici boii nu trag. Sau cum era...:thinkso:

Capitanu.Burcea
23rd August 2022, 00:51
Acum, nu ai ce sa faci daca faza e centimetrica. Nu ne apucam sa ne punem poalele in cap ca cimisenii, care tin minte un offside nesemnalizat acum 20 de ani :) In dinamica respectiva te mai poti insela. Nu am vazut nimic tendentios, in mod cert un arbitraj slab, la nivelul jocului. Am vazut si un rosu pt gorjeni, in min 75, faultul la Buleica, dar e liga 2 si aici nu prea sunt la moda pianistii. Trebuie sa te adaptezi si sa speculezi toleranta arbitrilor. In liga 1, de ex, Mladinovici e un flacau care lasa tibiile sa trosneasca, daca iti faci lectiile stii ca poti juca mai agresiv cu el la centru etc. Dar in etapa trecuta mi s-a parut offside la Buhaescu, reactivat, plus fault in afara mutat in careu. O sa mai fie din astea. Sper, pt numele lui D-zeu, sa nu avem asa ceva la meciurile cu Cimisoara. I-ar agita foarte mult, ar da in icter foarte multi pe acolo si noua ne sunt simpatici baietii, nu vrem sa faca buba la cãpuțu 🤣

Johnny D
23rd August 2022, 00:54
:))

delaparis
23rd August 2022, 00:57
Sa nu fim ca aia, dar sper sa nu fie regula ca penalty nesemnalizat apoi goluri din offside reprezinta meniul pe sezon la cantina 2.
Daca e asa atunci vreau VAR in Liga 2 :))

cip
23rd August 2022, 10:59
Nostalgicilor,asa-i ca va e dor de fratii burloiu? :))

Johnny D
23rd August 2022, 19:50
Trebuiau sa bata si ungurii mici pe cineva, dupa ce ungurii mari Sexi i-au terminat pe clujenii mici chiar la ei in fief.:)

Johnny D
23rd August 2022, 20:17
Three-nill-trotoluen, Steaua detonata de ungurii mici chiar la ea-n fief.
Noroc cu ei, ca altfel nu mai bateau pe nimeni.:))


Shampion Lig scrie pe ros-albastrii astia neofiti.
Ce mecle au toti, zici ca sunt grupa de juniori a lu Becali.:))

Johnny D
23rd August 2022, 20:57
Mai era o data o echipa Shalke 04, si astia pot sa se inspire Steaua 04. Foarte bun.

delaoltenia
23rd August 2022, 21:56
Steaua 2017! ;)

Capitanu.Burcea
24th August 2022, 17:24
E normal. Federatia a facut prea multe compromisuri, acceptand in liga 2, una profesionista, echipe cu obiective de amatori. Adica niciunul, sa futã competiția. Selimbar, Slatina, Minaur, Dumbravița, Csa. Plus satelitul fcsb, unirea constanta, echipa nepotului, altã prosteala pe fațã din partea geambaºilor. Culmea, echipa cu drept de promovare 🤣 Nu mai exista asa ceva pe mapamond, țara asta se coace la ouã pe o gramada din ce in ce mai mare de cãcat

cip
25th August 2022, 13:29
Pentru precenii anticaini,treaba e groasa,La Dimano 1948 vin intariri...:cool:
Un portar care ia 1.41 goluri pe meci (pe asta am ciupit-o de pe thd-ul lor exclusivist :rasc:,de la tovarasul Uti) si un mijlocas central din Segunda care da un gol la 13.13 meciuri...la pase decisive pare si mai infiorator,cam una la 32.83 meciuri...:))

Numero Dieci
25th August 2022, 13:44
Cipane mai sus de liga a 2-a nu mai postezi?

cip
25th August 2022, 13:48
Ba da,pe Italia...si cand o sa inceapa Interul in CL.
Superliga e total neinteresanta pt mine.

Numero Dieci
25th August 2022, 14:05
Pai si Serie A nimic?

Nu ai vazut gemenii golului reuniti din nou in prima etapa?
Mie imi place Correa ala,cred ca daca se aplica mai bine poate intra in discutii mai interesante ca jucator de top.

Pai de ce nu iti place Superliga?

cip
25th August 2022, 14:25
Pai mai postez pe Serie A :o:
Greu pt Inzaghi sa aleaga cand are 4 jucatori de clasa in atac,ca pe langa Lu-La mai ai Correa si Dzeko .Dar asemenea probleme sa tot aiba un antrenor :)
Daca nu ia nici anul asta a 2-a stea,e numai vina lui.Cu Conte nu s-ar fi ratat nici campionatul trecut.
Nu e vorba doar de Superliga,ci de tot fotbalul romanesc care e praf...decat sa vad cap-coada un meci in care sunt implicate echipe romanesti,mai bine ma leaga cineva si-mi pune 90 min muzica la maximum cu Meat Loaf...:))

Numero Dieci
25th August 2022, 14:35
Pai mai postez pe Serie A :o:
Greu pt Inzaghi sa aleaga cand are 4 jucatori de clasa in atac,ca pe langa Lu-La mai ai Correa si Dzeko .Dar asemenea probleme sa tot aiba un antrenor :)
Daca nu ia nici anul asta a 2-a stea,e numai vina lui.Cu Conte nu s-ar fi ratat nici campionatul trecut.
Nu e vorba doar de Superliga,ci de tot fotbalul romanesc care e praf...decat sa vad cap-coada un meci in care sunt implicate echipe romanesti,mai bine ma leaga cineva si-mi pune 90 min muzica la maximum cu Meat Loaf...:))

Campionatul trecut a fsot pierdut de Radu nu?

cip
25th August 2022, 14:40
A contribuit si el.
Meciul direct,acolo nu trebuia (si nici nu meritam) sa-l pierdem.

Numero Dieci
25th August 2022, 14:46
Eu zic ca e 85 % vina lui.

Mare rusine mare pacat.

iulian_1976
26th August 2022, 13:50
Otelu joaca cu marea echipa Selimber sa vedem...

Capitanu.Burcea
26th August 2022, 15:36
Maine la 11.30, ora apropiata de meciurile clasice ale fotbalului englezesc de odinioara, Dinamo - Unirea Dej. Un meci de x2, insa baietii lui Burca vor sa produca surpriza si sa bata cu 1-0.

Numero Dieci
26th August 2022, 15:39
La Dej e antreor un tovaras al meu.

Un betiv ordinar:).

Capitanu.Burcea
26th August 2022, 17:53
Selimbar marcheaza un gol a la Alvaro Recoba, pecetluind gg-ul de pe bilete :ok:

Johnny D
27th August 2022, 11:47
Din ce vad in primele 15 minute ale meciului cu Dej, pot spune ca Dinamo nu va retrograda.



Daca joaca tot asa.:D

Johnny D
27th August 2022, 11:51
Progresul conduce la Timisoara!/hello

Johnny D
27th August 2022, 12:02
Penalty clar refuzat pt Dej, dar cum nu exista VAR salut.
Se revanseaza arbitrajul fata de Dinamo dupa etapa trecuta.

Nici nu conteaza...

Dumnezeule, cine e fundasul ala central la Dinamo!?
Pfai de plm, nici de Liga a 4-a n-are valoare, poate de-a 5-a. :facepalm:

Johnny D
27th August 2022, 12:53
Dinamo da gol fortuit, Dejul da gol cand vrea.:rolleyes:


Progresul conduce la Timisoara!/hello

Si trecem peste ei in clasament!/hello


Progresul bate unde Rapid a pierdut anul trecut.:)) Spartac.:sneaky:

delaoltenia
27th August 2022, 12:58
intre timp 1-2, mizeria din haznaua aia este condusa...fortuit :happy

Johnny D
27th August 2022, 13:08
2-2 frumoasa faza la al 2-lea gol canin egalizator.



Doamne fereste si apara ce fundasi centrali are Dinamo!
Stan si Bran. Unul mai tampit ca celalalt!:))

delaoltenia
27th August 2022, 13:10
2-3 :happy ...fortuit

El Pistolero
27th August 2022, 13:12
Dej da senzația ca dacã ar vrea sa atace, ar marca 5-6 goluri. Nu înțeleg de ce se retrag dupã ce conduc. Puteau rezolva ușor meciul pânã acum.

Johnny D
27th August 2022, 13:12
Inceput distractiv de weekend. Varietati cu caini pentru distractia orisicui.:))


Nr. 4 ala de la Dinamo din centrul apararii, 2 goluri de la el, cade mingea in fata lui si se uita la ea cum sare... la adversar.

delaoltenia
27th August 2022, 13:17
stai pe faza, cand nu avem pe timache cu papusa aduci noroc. ptiu, sa nu te deochi :)

uniiireaaa dej!

Johnny D
27th August 2022, 13:23
In minutu 96 din returul barajului acu un an si ceva ne-au scos astia.
Altfel era Zalaul in locul lor.:))


Timache si Cip sunt rusinile ligii 2.
Iar au pierdut amebele echipe ale Timisoarei.:D


Macar Dinamo are o singura echipa.:))

delaoltenia
27th August 2022, 13:31
esti pe langa subiect, acum au vreo trei :D
la cum arata mizeria la ora asta cat de curand coregrafii pun lacatul pe padoc.

iulian_1976
27th August 2022, 15:13
Selimbar:Otelu 1-1 in primavara galatenii vor fi de locurile 1-2 in Liga 2, cu jucatori veniti din Liga a 3-a, D Munteanu doreste sa arate ca poate sa faca lucruri deosebite.

https://www.youtube.com/watch?v=fH1GmhJkfFE

Poli Iasi posibil sa emita pretentii la locul 1, au lot de Liga1, Chiajna acum isi face echipa, bugetul primariei a fost devalizat pentru Rusescu :) nu cred ca o sa conteze atat de mult...

Capitanu.Burcea
27th August 2022, 16:33
Prezent.

Hai sa fim seriosi Daca majoritatea echipelor ar fi fost in situatia Dinamoului, suporterii ar fi dat de mult cu curul de macaturi si macrameuri pe la serbari campenesti si Zuleyha merge mai departe. Mai putin rapidistii, care reprezinta, desigur, cel mai fidel si respectabil bazin de suporteri ai tarii 👍

Uitati-va la Timi, ce patetici deplorabili. La olgutoi, ce clonati penibili.

Pai eu va spun, daca da cancerul sau dna_ul prin berceni, pe la fcsb, si ajung mai jos de locul 3, nu mai vine nici pulea la meci. Au trebuit sa vina investitii de zeci de milioane ca sa iasa poporenii din scorbura. Plus alte umilinte (coregrafia, puscaria, de ex) pe care le defuleaza acum toti clacasii. Noi ii dam la **** acestei specii de suporter. Singura echipa din istoria fotbalului romanesc in care galeria oaspete (Twente) a fost dubla fata de nr poporenilor nedumeriti.

Johnny D
27th August 2022, 17:06
Pai Capitane, cu nr. 4 ala din defensiva ce se uita cum sare mingea din fata lui la adversar si gol, si pe urma asa de multe invata incat iarasi se uita cum sare mingea din fata lui si merge la adversar si colegul lui e fortat sa faca penalty plus nr. 10 ala pe care-l cheama biblioteci pe spanioala, sincer nu promovati nici din Liga a 4-a in a 3-a.

Capitanu.Burcea
27th August 2022, 17:12
Pai, ãia sunt adusi la comision. Daca iei zugravi, cu burtile pline cu borhot atarnand peste curele, tot gasesti fotbalisti mai buni. Bine, eu nu ma mai stresez acum, am zis de ani de zile sa opreasca mascarada asta in care clubul e condus de ********i si dedebisti hãmesiți. Oamenii vor sa le plateasca pensii speciale acestor imputiti, pana la urma sunt banii lor 🤗

Johnny D
27th August 2022, 17:15
Nu-l cheama biblioteci, il cheama biserici, pardon.:))

cip
29th August 2022, 13:53
burlene,pregateste-te bai lepra sa schimbi formatul si la liga a 2-a,ca iar au inceput militienii sa faca tumbe...:))

Capitanu.Burcea
29th August 2022, 14:18
Cata rautatea din partea unui suporter al unei echipe retrogradate pe teren in div C, dar invitata de Burleanu sa continue in liga 2 :))

cip
29th August 2022, 14:36
Pai si dumneavoastra to'ase capitan credeti ca degeaba ma contrez de ani de zile cu suporterii echipei fostei securitati? :cool:
Am devenit si eu as in arta manipoolarii,am invatat de la cei mai buni,n-am trecut prin toate contrele astea ca gasca prin apa...:))

Capitanu.Burcea
29th August 2022, 18:02
Am investit mult in tine, Cipane. Ti-am dat acces la catzelarie, la thread-uri exclusiviste unde se posta doar cu grad, ai baut cu noi din Sf Graal de la Computerland si acum ne combati cu armele noastre ::mda:

Acum vad si eu ca o sa avem probleme mari la Dumbravita, daca nu vom face vaccinul antirabic.

Capitanul Dumbravitei, ce nume predestinat, binecunoscutul Costel Zurbagiu :happy

cip
29th August 2022, 19:01
Am investit mult in tine, Cipane. Ti-am dat acces la catzelarie, la thread-uri exclusiviste unde se posta doar cu grad, ai baut cu noi din Sf Graal de la Computerland si acum ne combati cu armele noastre ::mda:

Acum vad si eu ca o sa avem probleme mari la Dumbravita, daca nu vom face vaccinul antirabic.

Capitanul Dumbravitei, ce nume predestinat, binecunoscutul Costel Zurbagiu :happy
am urmarit ultimele minute din prima repriza,inteleg ca am ramas in 10 inca din min 30 cu echipa armatei :o:
nu comentez ca nu am vazut de ce,dar...
pai noi avem Zurbagiu si ei au Pacionel...nu-i corect,al nostru cred ca e roman si ei angajeaza brazilieni din banii mei...dupa nume cred ca-i racolat de undeva de pe plajele din Copacabana...:))

Capitanu.Burcea
1st September 2022, 15:51
Am vazit si eu putin Dumbravita. Un fotbal comunal avantat, direct pe poarta, fara brizbrizuri, dar presarat cu duritati grosolane si inutile. Caracteristici intalnite si la destui forumisti timiseni :rasc: O echipa de luat si primit goluri, aviz pt pariori. Ii vad pe Dinamo pierzand puncte aici. Poti sa ii bati si f usor, folosind mintea si skillul superior, dar e posibil ca unii sa fie timorați de acest fotbal satesc, pe tibie si peroneu.

Johnny D
1st September 2022, 23:01
Aici s-a ratat Romania cu nationala ca n-a mers pe ce e bun romanul, s-a crezut ca avem jucatori tehnici si rapizi:)) si din astia au fost convocati, cand colo trebuia sa convocam de la Dumbravita, astia-s pe ce putem noi si nici nu ne-am dat seama.;)

Johnny D
2nd September 2022, 10:58
Am vazut

Am crezut ca jucati cu Brasov azi, cand ma chiorasc mai atent, e... Bascov. Si sunt si favoriti.:))


Aaaa, stai ca e vorba de CS... batu-v-ar binele, am uitat ca avem doua Dinamo-uri, si asta e in Liga a 3-a.
Sper ca nu v-am facut previziunea ca Baba Vanga dintr-o liga in alta mai ceva ca titirezu.:))
Ar fi ceva sa avem la anu derby Dinamo 1 cu Dinamo 2, asta ne mai lipsea...:happy

miril
3rd September 2022, 12:54
Progresul-F C Brasov min 89 0-1, min 90 1-1, min 93 2-1 scor final.

Johnny D
3rd September 2022, 12:57
AI DE PLM!:o::o::o:

LINK CU HIGHLIGHS! MIRIL! LINK!:headbang:

Cum sa-ti bati joc de Brasov asa... de mai era Darkslowstar pe forum, cadea in abiss.

miril
3rd September 2022, 13:00
Au condus brasovenii aprox din min 55. Am vazut meciul in direct pe YouTube. Hai Progresu!

Johnny D
3rd September 2022, 13:00
Stiu ca n-avem highlights, blestemul echipei mici, tre sa promovam ca sa avem si noi ce vedea in reluare despre noi.:mda:


Primele 3 puncte acasa!:ok:

miril
3rd September 2022, 13:07
Suntem pe locul sapte, 9 puncte din cinci meciuri. Alexa o sa protesteze vehement la faultul de unde s-a dat 11 metri. Greu de spus, din unghiul de filmare. arbitrul a fost aproape de faza.

El Pistolero
3rd September 2022, 13:20
Cam ușor penalty-ul ala la Progresul. Am vãzut și eu pe YouTube.
Pana una alta, e înfiorãtor de slab nivelul în liga a 2-a sezonul ãsta. Practic la promovare se bat echipele care au fost pe 6-8 în anii trecuți. Buzãu, Slobozia și Ciuc. Posibil sa prindã play-offul și Otelul, dar nu au echipa de primele 2 locuri.

Capitanu.Burcea
3rd September 2022, 15:13
Penalty ca in perioada Ionicã Serea si Sorin Altmayer :rasc:

Daca se dadea asa ceva in vremurile de glorie - si se dadea-, ei bine, nu se intampla nimic :rasc:

Azi, astfel de comicarii se pun pe seama lipsei de valoare. Pe vremuri se numea, simplu: blat, coruptie, cancer :rasc:

Nu, acum serios. Nu a fost penalty, nu poti sa dai asa ceva la o tatonare minora in careu. Eu voiam doar sa remarc ca Allen Delon Coliban vrea sa ii calce pe urme omologului cimiºan Robu, care a retrogradat mandrete de echipa fanion, dupa ce a penelizat :rasc: un buget astronomic. Tot cu maestrul Alexa la timonã, o nulitate, un golan.

OTZL _ POLIKLINICA 1-0

Si s-a facut iar liniste la periferia Vianei.

iulian_1976
3rd September 2022, 17:59
Otelu:Poli 1-0

O sa vedem in primavara daca Otelul are fata de primele 2 locuri :)

Johnny D
3rd September 2022, 18:07
Irelevant, cu timisoarele toata lumea-si face damblaua. Ba as zice ca doar 1-0 pe teren propriu cu ciuca batailor arata carante clare daca ai pretentii de promovare.

iulian_1976
3rd September 2022, 19:05
O fi Unirea Dej relevanta...:)

Capitanu.Burcea
3rd September 2022, 19:12
E relevanta ca, uite, azi a batut si satelitul lui gigi fekali, care sigur are buget si un lot consistent 😌

Capitanu.Burcea
3rd September 2022, 19:25
Unirea Dej, 350 de mii buget anual, liderul ligii secunde dupa 7 etape.

Atat s-a putut la Dej ☹️

iulian_1976
3rd September 2022, 20:31
Nici nu stiam ca ar mai avea o echipa:D Sunt sigur ca este pusa asa sa fie contra CSA Steaua :)

La cat am urmarit Liga2 adica foarte putin, Viitorul Pandurii Tg. Jiu imi par echipa, Csikszereda...

Concordia Chiajna il are pe Rusescu :D cu cat o fi sarit primarul in sus sa-l aiba la liga 2-a ?:), primarul de la Iasi
de asemenea ar iesi in gaura sa nu promoveze...:)

Leo
4th September 2022, 12:09
0-0 la pauza.

Leo
4th September 2022, 12:35
Gol Iglesias. Greu, greu de tot.

Capitanu.Burcea
4th September 2022, 13:33
Greu, dar meritat.

Nu mai plangeti, legenda renaste :rasc:

Mțmim Otzl. Iar ai amutit orasul Timi, unde miroase din nou a fân cosit cu maceta si desfiintare 👍🤣

Leo
4th September 2022, 14:25
Sa-i spunem lui Cipel ca precis nu stie, Dinamo este peste cele 3 echipe timisene. Si Inter a luat-o in freza.

iulian_1976
4th September 2022, 15:04
Ripensia are la ora actuala are 24-25 parteneri privati care sponsorizeaza echipa mai devreme sau mai tarziu sunt sigur ca o sa promoveze in Liga 1 si nu au treaba cu primaria numai firme ce este drept nu sunt de talie nici una.

Johnny D
5th September 2022, 00:43
Foarte bun meci, mi s-a parut ca joaca Bayern Munchen cu Borusia Dortmund, mai ales dupa echipamente. Din pacate putine goluri inscrise intr-un asemenea derby, necaracteristic.

Capitanu.Burcea
6th September 2022, 00:29
Ar fi o prostie sa iti propui promovarea cu o imitație de carton cum e Ripensia, cand ai echipã/echipe de tradiție in oraº :rasc: cu suporteri si, se aude, stadion nou.

Dupa 5 etape, deja se vede cu ochiul liber, e unul dintre cele mai slabe sezoane de liga 2. Buzau a tras din greu cu Dumbravita, cu arbitrul, cu tot ce a putut, abia a strans din cur pt un 2-1 mizerabil. In continuare, cel mai bun lot cred ca il au neeligibilii :D de la csa. Chiar o sa fie un derby tare vineri seara. Aviz pt imbecilii care spun cã ãsta nu e derby, inclusiv Raducioiu. Pai, e insasi definitia cuvantului derby, cum sa nu fie derby, mai, blondule?

Johnny D
6th September 2022, 00:39
Nãros, n-are, nu stie...

cip
6th September 2022, 14:01
Sa-i spunem lui Cipel ca precis nu stie, Dinamo este peste cele 3 echipe timisene. Si Inter a luat-o in freza.
Ja ja...:rolleyes:
Dar patrula de la Udinese,pe asta cum o comentezi? :rasc:

Johnny D
6th September 2022, 14:02
A stiut Murinho ca eu am toate biletele ce-mi stateau doar in Roma nu pierde la 2 goluri.:))

cip
6th September 2022, 14:27
Mou e genial,numai sa aiba si cu cine sa joace...uite,cu noi a facut tripleta de aur...:D

Capitanu.Burcea
6th September 2022, 16:34
Cu care noi, cu Dumbravita si PoliAek Bragadiru? 😱

cip
6th September 2022, 17:17
Cu noi,cei din Dorohoi :D
Ca daca-ti zic Baicoi mi-e ca stricam bunatace de precenie cimisoreano-ginamovista...:))

Johnny D
9th September 2022, 11:35
Derby-ul galaxiei e azi de la 21.30!?:o:

Nu stiam eu de ce nu se programeaza meciuri de Liga 1 azi dupa ora 20.00, ca n-aveau nici o sansa...:))

cip
9th September 2022, 12:00
Da,azi se intalnesc echipele cele mai urate ale fotbalului romanesc,pomanagiii cu milogii,uneia i-a facut armata stadion,celeilalte ii face securitatea...:cool:
Derby della Bugettina...:))

delaoltenia
9th September 2022, 12:44
despre asa zisul derby al galaxiei clingoniene, um csa 2017 joaca o miuta cu "singura echipa din campionatul mioritic care nu a retrogradat", cea mai galonata, vaxcinata, tzesalata, mooita :D s.a.
de amintit potailor si nu numai, burca a promis ca nu se inchide padocul. :))

cip
9th September 2022, 12:50
Burca,Burcea,Borcea...oare ce-i in neregula cu oamenii astia? :))

delaoltenia
9th September 2022, 12:54
Burca,Burcea,Borcea...oare ce-i in neregula cu oamenii astia? :))

clasici inca in viata! :D

Clau7_D
9th September 2022, 13:05
Ae, ao...va fute Dinamo!!! :D
Da' dupa meciul de azi, ca e de 2 solist :headbang:

cip
9th September 2022, 13:09
Iacata-l si pe asta cu sloganurile lui ceausiste,zici ca-i de la ddb brigada Talmaciu...:))

delaoltenia
9th September 2022, 13:19
bai claule, ar fi bine sa faci o alegere, hermanstrandul sau mimam0. sa stim si noi ce limba vb :)

Clau7_D
9th September 2022, 13:25
bai claule, ar fi bine sa faci o alegere, hermanstrandul sau mimam0. sa stim si noi ce limba vb :)

Am ales de mic copil pe Dinamo, asta nu se schimba niciodata :) la noi in Ardeal cuvantul e lege! Ca nu mai am acum timp si stare sa merg la meciurile lor e alta discutie, dar haosul din ultimul timp m-a indepartat putin.
Cu Sibiul e altceva, ma bucur ca mai merg cu baietii la meciuri...bem o bere, facem un misto, mancam ceva bun si aia e :D daca anul asta retrogradeaza Hermannstadt si urca Vointa Sibiu, la fel voi merge si la meciurile lor cand timpul o sa imi permita :P

delaoltenia
9th September 2022, 13:31
mda, bon, acum am inteles ca pana si in ardeal se mai fac alegeri gresite.
glumesc, stiu ca esti dinamovist si doar ptr tine tastez corect "DINAMO". :)

cip
9th September 2022, 13:34
Vopsit si ardeleanul asta,ca Ionica...:D
Dupa CamelIon avem si Claumeleon...:))

Capitanu.Burcea
9th September 2022, 14:34
Asa imi place sa vad concordie intre forumistii microbisti, sa ne intalnim la universitate, sa servim o vafã, un cooler fara alcool si o vatã pe bãț, si sa mergem la campionatele nationale de patinaj si gimnastica ritmicã 😃

@Cipane, daca si Dinamo e echipa bugetara, inseamna ca am irosit degeaba 20 de m2 de celuloza, in ultimii 15 ani de forum 😃

cip
9th September 2022, 14:44
Pai stadion nou cine se lauda ca va face din banii mei? :rasc:

Capitanu.Burcea
9th September 2022, 15:06
Pai, asta e obligatia autoritatilor: sa faca infrastructura pt sportul de masa 😌

Si la voi se face, proiectul e deja in faza de preproiect si prefezabilitate 🤣 cum a fost si la noi in ultimii 30 de ani.

S-au facut multe stadioane in țara, vezi cine sunt adevaratii bugetari. Cum le spui tu 🤣 Eu zic ca sunt beneficiari (si) ai taxelor platite deampulea, ani de zile. Li se scot ochii comunitatilor cu cateva aplecãtori. Stadioane inutile, cum e la Tg Jiu sau oribile, in bataie de joc, cum e la Rapid si o sa fie la Dinamo.

cip
9th September 2022, 15:17
Pai da da,dar eu nu am nimic impotriva sa cotizez la al nostru :P
La al vostru nu vreau :rasc:

Capitanu.Burcea
9th September 2022, 15:29
E vorba de taxe de solidaritate catre regiuni mai putin dezvoltate. Ca la nemti, refegisti cu redegisti 🤣. Cred ca la Tg Jiu si Craiova ai contribuit mai mult decat o vei face pt Dinamo 🤣 Hai sa fim seriosi, in capitala duduie de taxe si impozite. Daca nu eram noi si inca cateva judete mai istețe, unii faceau si astazi sport de masa din aruncatul portofelului cu surprize turbo. Noi platim si sustinem dreptul clacasilor de a ne injura si scuipa, din toti rarunchii, pe banii nostri. Mai rasfirat 🤣 te inteleg, dar nu spre noi trebuie sa iti canalizezi energia negativa.

cip
9th September 2022, 17:28
Eu le-as zice mai degraba taxe de milogeala,regiunile mai putin dezvoltate sa faca bine si sa-si rezolve singure problemele,ca asa daca-i tot incurajam tot asa o sa-i aiba si stranepotii nostri pe cap si o sa para din ce in ce mai firesc...:headbang:
Altfel o sa las deoparte orgoliile si o sa-ti dau dreptace pt restul postarii,cat mi-s eu de banatean si nu las aproape niciodata de la mine...cu ocazia asta am rezolvat si problema aia cu metri patrati de celuloza care n-a fost sacrificata in zadar,friends again? :P
Si ca sa ma revansez intr-un fel,uite mai las de la mine,daca-i bateti azi pe stelisti promit sa nu ma supar :))

miril
9th September 2022, 19:04
Cat despre liga 2, Progresul-Otelul 0-0.

cip
9th September 2022, 19:43
Pe cine mama naibii ar interesa asemenea meci,nimeni nu stie...