PDA

View Full Version : Optimi UCL 21-22: Villarreal - Juventus



delaparis
13th December 2021, 13:37
tur pe 15, 16, 22, 23 februarie 2022
retur pe 8, 9, 15, 16 martie 2022

delaparis
22nd February 2022, 21:08
Villarreal :
Rulli - Foyth, Albiol (c), Torres, Pedraza - Capoue, Parejo, A. Moreno - Lo Celso - Chukwueze, Danjuma.

Juventus :
Szczesny - De Sciglio, Danilo, De Ligt, Alex Sandro (c) - Cuadrado, Locatelli, Rabiot, McKennie - Vlahovic, Morata.

JJ
22nd February 2022, 22:08
31 de secunde - atat i-au trebuit lui Vlahovic sa marcheze in Liga Campionilor!

JJ
23rd February 2022, 00:18
Juve a scapat ieftin, sa zica sarutmana pentru egalul asta. Cum poti sa te lasi dominat in asa hal, avand jucatorii aia..

delaparis
23rd February 2022, 00:20
Juve trece usor aici. Villa nu e echipa sa puna probleme.

Capitanu.Burcea
23rd February 2022, 14:56
Am vazut in liga 1 atacanti mai valorosi decat Morata: Popa Daniel de la Chindia, de exemplu /hello Tactic, a controlat fara probleme Juve, probabil ca in fata unor Lincoln Imps sau Breidablik s-ar fi impus cu multumitorul 1-0. Totusi, dupa vreo 600 de pase care au adormit pe toata lumea, au gasit bresa in carena putreda baietii lui Unai si cred ca devin favoriti la retur. In conditiile in care regula golului in deplasare e trasa pe linie moarta. Si in conditiile in care au elminat deja Atalanta, tot in deplasare, care are un flow :D mai bun decat Juve. E adevarat, Juve e mai compacta, dar marcheaza si mai putin. Pt ca boul de Allegri se multumeste cu putin, cum a facut si acum 5 zile cu Torino, si la fel a fost largit pe final, ca la Villareal. Pur si simplu, omul e depasit de evenimente. N-am vazut de mult asa antrenori neinspirati la echipele de top ale Italiei.

JJ
23rd February 2022, 21:38
Pana la retur revine Dybala, ceea ce ii permite lui Morata sa ia loc pe banca. Pe de alta parte, probabil revine si Gerard Moreno la Villareal.
Si probabil nici Rabiot, care a dormit la gol, si ar mai fi trebuit sa ia si rosu in loc de galben, nu mai prinde loc de titular.

delaparis
16th March 2022, 23:43
Gata si cu Juve :)

YoNuTzz
16th March 2022, 23:53
Dupa ce s-a p***t pe Atalanta in Italia, acum Villarreal o umileste grav si pe Juve in Italia.

Juve, azi e in cel mai slab moment din ultimele decenii....

3 eliminari consecutive in optimi acasa, cu echipe de plan secund: Lyon, Porto si Villarreal....jale totala...

El Pistolero
16th March 2022, 23:55
Oarecum de așteptat. Fără un lot bun asta se întâmplă. Nu mai prinzi sferturile CL. Apărarea a fost praf azi. De Ligt ala e o glumă, la vara sper sa plece.

Capitanu.Burcea
16th March 2022, 23:57
Pai, v-am spus :D ca submarinul e favorit. O echipa care absoarbe presiunea bine, desi nu la modul scârbos in care o face Atletico. O echipa care paseaza mai bine ca Atletico si are atacanti mai buni ca Atletico. Plm, nu inteleg de ce vorbim aici de Atletico :)) Calificarea s-a pierdut in tur. Iesi cu 1-0 de pe tunel, min 0,5, si apoi ramai fara inspiratie si decizi ca e un scor bun pt retur. Nu era oricum :D dar ce sa discuti cu Allegri, el e prins in alt deceniu fotbalistic. Bravo & respect Unai.

YoNuTzz
16th March 2022, 23:58
Man Utd sta bine in aceste optimi. Batalia pentru titlul de Umilita Nr 1 se da intre Juve si PSG.

JJ
17th March 2022, 00:08
Pana la retur revine Dybala, ceea ce ii permite lui Morata sa ia loc pe banca. Pe de alta parte, probabil revine si Gerard Moreno la Villareal.
Si probabil nici Rabiot, care a dormit la gol, si ar mai fi trebuit sa ia si rosu in loc de galben, nu mai prinde loc de titular.
Ce sa mai zic. Rabiot a fost titular, desi azi au iesit la rampa Rugani cu primul penalty si mai ales de Ligt, care si-a pierdut omul de tot la golul doi si a provocat penalty-ul ala de tot rasul la golul trei. Iar Dybala a jucat si el 15 minute.
N-am vazut decat a doua repriza, dar echipa asa sa paseze doar de-a latul la centru ca Juve mai rar in CL. Mi-a adus aminte de Romania in barajul ala dupa ce ne conducea Islanda.
Gerard Moreno in schimb a fost scula. Cum a intrat, cum a inceput si Villareal sa incerce ceva in atac, si le-a iesit cam tot.

delaparis
17th March 2022, 00:25
Echipe mari au pierdut in optimi. Man United, Juve, PSG etc ...
S-au calificat Atletico, Villarreal, Chelsea, Real Madrid... echipe de tot rahatul :D

YoNuTzz
17th March 2022, 00:30
De fapt acum realizez. Au fost 4 capi de serie mai slabi: Lille, Ajax, Man Utd si Juventus...toate 4 au ratat calificarea, cu retur acasa si cu infrangere acasa haha

dardar_3
17th March 2022, 13:38
Au inceput din nou juvetii cu #Allegriout #vaffanculo, #ZeroUCL, #****cusacul :D Si cand te gandesti ca au picat sezonul trecut din greseala pe locul 4, te intrebi retoric: oare sudistii ar fi trecut de Villareal? Binenteles ca nu! :D