PDA

View Full Version : Etapa 9 2021/2022



Leo
15th September 2021, 21:37
Voluntari - Mioveni
Rapid - Gaz Metan
Chindia - Farul
FCU Craiova - FCSB
Clinceni - FC Arges
Sepsi - UTA
Dinamo - Botosani
CFR Cluj - CS Universitatea

Primul meci al etapei se joaca vineri, 17 septembrie ora 18.., ir ultimul meci al etapei se joaca luni, 20 septembrie ora 21.00.

cip
17th September 2021, 11:11
botosei,botosei
rupeti fasu la catei!
/OLE/

Johnny D
17th September 2021, 13:36
Caine de mic!/hello

Duba
17th September 2021, 14:36
botosei,botosei
rupeti fasu la catei!
/OLE/

Cred ca o rima mai buna ar fi0: botosei, botosei dă-le 7 la securei! :))

Johnny D
17th September 2021, 14:39
Dubel glumetzul.:))


Suna fals.:no:

Duba
17th September 2021, 14:43
Suna perfect. La cat de gloabe sunt pot lua chiar 8.

Johnny D
17th September 2021, 14:47
Bine Dubele, si eu sper sa termine in fata voastra in clasament, botoseii.:D

dardar_3
17th September 2021, 14:52
Voluntari - Mioveni 1x&2+
Rapid - Gaz Metan 1
Chindia - Farul 2
FCU Craiova - FCSB GG
Clinceni - FC Arges 1x
Sepsi - UTA 1
Dinamo - Botosani 2
CFR Cluj - CS Universitatea GG

cota 189 :D

Duba
17th September 2021, 15:19
Bine Dubele, si eu sper sa termine in fata voastra in clasament, botoseii.:D
Sa termine, n-am nicio problema. Important sa se aleaga prafu' si pulberea de echipa fostei sec00ritatii comuniste, asa cum s-a ales si de prima echipa comunista din Romania, decedata rapid. :D

Johnny D
17th September 2021, 17:43
E acolo in fata voastra, pe 2, nu mai fa spume la gura.;)
Ca nu da bine la poza de grup, cand iesi in societate, nu de alta.
In privat, poti umbla inspumat cat vrei!:))

Duba
17th September 2021, 17:56
Nu ma, aia-i o o clona, o clona infiintata de sec00ristul Vasile Malureanu. Daca nu ma crezi sapa adanc si ai sa vezi ca am dreptate. Cat despre spume, nu ma trece pe numele tau. :D

Johnny D
17th September 2021, 18:38
Ba te cred ca e o clona, aia de nu se numeste FC FCSB, deoarece o clona nu poate purta niciodata numele unui original, inspumatule!:))


Noi avem emblema originala pe piept, asa cum o are Steaua din Liga a 2-a, numele scris sus Rapid, nici o problema.:)

Tyler Durden
17th September 2021, 19:07
Bai, cât de trist trebuie sa fie Duba asta! Pai sa susții o echipa tânără care acum câteva etape a fost fututa de o echipa decedată! 😂😂

iulian_1976
17th September 2021, 19:39
Il demite Varga pe Petrescu daca pierde cu CSU ?

Sumudica iese la atac: https://www.youtube.com/watch?v=bq40Qox3T_I

Johnny D
17th September 2021, 21:01
Nu.


Caine de mic!/hello

Am vrut sa zic caine de maine, dar uite ce bine-am anticipat, ce catzelushi simpatici si micutzi au adus acolo.:floricica:

Hingherul
17th September 2021, 21:10
Inceput retrogradant pentru inaripati.

Hingherul
17th September 2021, 21:11
Prost de mic!/hello

Acum esti mare :))

Johnny D
17th September 2021, 21:12
Inceput retrogradant pentru inaripati.

PROST MARE ESTI!:))


1-1 min 10, spectacol total./hello

Hingherul
17th September 2021, 21:18
Nu am vazut inceputul. Au tinut stancutele un moment de reculegere pentru Petrica Cercel?

Tyler Durden
17th September 2021, 22:26
Incredibil, ce circar jalnic acest Yuri! Singur e spurkat după nume. 😂

Hingherul
17th September 2021, 22:37
Socarez, Ioane? :))

iulian_1976
17th September 2021, 22:42
Cine a dat pasa?

iulian_1976
17th September 2021, 22:50
Ronaldo Deaconu:ok:

Hingherul
17th September 2021, 22:59
Aleleeeei, ciortanii mei :))

Si un rosu pe final la porumbei. Ca sa nu plece acasa la familii cu aripa goala :))

Johnny D
17th September 2021, 23:21
Jucam bine primele reprize, dezastru repreizele secunde.
Si vad ca s-a pastrat traditia: cand suntem favoriti, ne kkm pe noi.:))


In primele reprize avem o circulatie a balonului excelenta.
In reprizele secunde avem un joc combinativ de liga a 2-a spre a 3-a.


Cam gata cu play off-u, ne uitam in jos.
Nu mai sunt caine de mic, un egal ar fi bun acolo.:))

iulian_1976
17th September 2021, 23:44
Rapid a jucat bine nu aveti un nr 10, nu aveti un nr 9, banda stanga nu aveti si totusi sunteti sus. :)

Pentru play-off cu Gaz Metan , Sepsi, Faru cu astea va bateti.

Johnny D
17th September 2021, 23:53
Buna remarca, de 3 jucatori buni pe astea 3 posturi avem nevoie sa luptam cu sanse reale pt play off. Altfel, doar prin nimereala putem ajunge acolo.

delaparis
18th September 2021, 00:37
Eu imi mentin parerea ca Rapid, desi arata bine la joc, termina benzina prea repede. In min 60 deja sunt sufocati. Asta va fi inteles de toti pana la urma in liga 1 si va avea consecinte in rezultate.

Johnny D
18th September 2021, 00:48
Nu stiu daca fizic sau mental, dar ceva benzina termina sigur.

delaparis
18th September 2021, 00:56
Varsta liderilor, jucatorilor importanti in sistemul echipei. Aici e problema. Daca aveau macar 5 ani mai putin ar fi format o echipa de galactici ... ma rog, la scara Romaniei.

Duba
18th September 2021, 08:54
Bai, cât de trist trebuie sa fie Duba asta! Pai sa susții o echipa tânără care acum câteva etape a fost fututa de o echipa decedată! 😂😂

Hotomane, ti-am mai spus, minte scurta, daca noi suntem echipa tanara, voi cum sunteti???? Actuala clona s-a infiintat acum vreo 5 ani, din cate imi amintesc. Ca sa nu mai sun ca la momentul falimentului chiar domnia voastra scria pe acest site ca rapidul ales bules praful s-a ales, ca echipa nu mai exista. Atunci gandeai corect, acum te-ai sucit si sustii o echipa care are alt certificat de nastere, semnat de fostul general de securitate Vasile Malureanu. :))

Duba
18th September 2021, 09:05
Buna remarca, de 3 jucatori buni pe astea 3 posturi avem nevoie sa luptam cu sanse reale pt play off. Altfel, doar prin nimereala putem ajunge acolo.

Uite c-a inteles si Ionel. Da, ma, pana acum ati avut noroc cu carul. Lotul clonei este clar de play-out. Mult sub CFR, Steaua, Craiova lui Rotau, Botosani, chiar daca i-ati batut, si pe aia cu f. mult noroc, UTA, Farul si, spun eu, chiar Volunatri si Sepsi. Asa ca sa fiti multumiti daca ramaneti in prima liga.

iulian_1976
18th September 2021, 14:04
Varsta liderilor, jucatorilor importanti in sistemul echipei. Aici e problema. Daca aveau macar 5 ani mai putin ar fi format o echipa de galactici ... ma rog, la scara Romaniei.

O fi si asta linia de fund imbatranita, nu aveau cum sa fie top fara un 10 si un 9 de calitate campionatul este lung.
Pana in prezent Albu jocker, acum nu cred ca-i mai intra una ca la Arad sau cu Craiova, nu este stilul lui.

O echipa fain de urmarit un plus pentru Liga1.

Johnny D
18th September 2021, 14:06
Uite c-a inteles si Ionel. Da, ma, pana acum ati avut noroc cu carul. Lotul clonei este clar de play-out. Mult sub CFR, Steaua, Craiova lui Rotau, Botosani, chiar daca i-ati batut, si pe aia cu f. mult noroc, UTA, Farul si, spun eu, chiar Volunatri si Sepsi. Asa ca sa fiti multumiti daca ramaneti in prima liga.

Poate in celelalte meciuri am avut noroc, Dubel dar cu voi n-a fost vorba de asa ceva, ati fost pilaf in meciul cu noi. Rezultat total meritat dupa aspectul jocului.:cool:

Duba
18th September 2021, 14:29
Poate in celelalte meciuri am avut noroc, Dubel dar cu voi n-a fost vorba de asa ceva, ati fost pilaf in meciul cu noi. Rezultat total meritat dupa aspectul jocului.:cool:

Ba da, si cu Steaua ati avut noroc. V-am dominat de o maniera, cel putin a doua repriza, extrem de clara. In plus, arbitrul a fost pe fata cu voi, lasandi-va sa jucati la intimidare. Un arbitru corect elimina cel putin un clonat inca din prima repriza. Fii sigur ca in Europa cu o asemenea maniera de joc, la intimidare, luati rosu. Bine, echipa clonata are in continuare pedigree bolsevic, stim bine ca copiii si nepotii lor conduc inca Romanica.

Tyler Durden
18th September 2021, 14:45
Incredibil ce tupeu nesimțit are bășina ********a din Cișmigiu, sifonul ceaușist octogenar, fanul formației născute dintre un cioban sifilitic și o oaie bolnava de galbeaza. Bai foslia anchilozanta, baga la sinapsele alea arse: v-am rupt fălcile!
Vad ca s-au activat gunoaiele, bravo, tot înainte, sa iasă în frunte tot aia cu care se șterg la fund unii care pana acum 10 ani jucau fotbal cu basica de animal:https://www.prosport.ro/editorial/editorial-victor-vrinceanu-federatia-romana-de-fotbal-saboteaza-rapidul-in-speranta-ca-giulestenii-vor-pica-in-play-out-care-sunt-argumentele-19330428

Duba
18th September 2021, 14:56
Incredibil ce tupeu nesimțit are bășina ********a din Cișmigiu, sifonul ceaușist octogenar, fanul formației născute dintre un cioban sifilitic și o oaie bolnava de galbeaza. Bai foslia anchilozanta, baga la sinapsele alea arse: v-am rupt fălcile!
Vad ca s-au activat gunoaiele, bravo, tot înainte, sa iasă în frunte tot aia cu care se șterg la fund unii care pana acum 10 ani jucau fotbal cu basica de animal:https://www.prosport.ro/editorial/editorial-victor-vrinceanu-federatia-romana-de-fotbal-saboteaza-rapidul-in-speranta-ca-giulestenii-vor-pica-in-play-out-care-sunt-argumentele-19330428

Tupeu nesimit au hotii care fura banii parintilor. Dar nu ma mir, e normal ca un animal precum TD sa scrie aberatii de mai sus si sa posteze un link al unuia care, mai mult ca sigur, e un ghiulestean clonat get-beget.
Ba creatura mizera, i-ai rupt buzunarele lui taica-tu sa-i iei banii, Steaua v-a dominat net in acel meci, flashscore sta marturie, statistica e clar de partea marii campioane Steaua. Hai sictir, hotule!

Johnny D
18th September 2021, 15:04
Dominatie, dar dominatie sterlia, fara ocazii = impotenta.:cool:

Duba
18th September 2021, 15:34
Dominatie sterila, da, ca n-am dat gol. Insa ocazii de gol 10-6, suturi pe poarta 5-2, suturi pe langa poarta 5-4, cornere 6-3, interventii portar 5-1. Toate in favoarea Stelei. Cine nu crede sa bage un ochi pe Flashscore.

Johnny D
18th September 2021, 15:35
Flashscore exagereaza, Dubel, toata lumea stie. Acolo e ocazie orice minge aruncata spre poarta adversa. Daca ai avea experienta urmarind meciuri live in paralel cu flashscore, ai sti.;)


Ocaziile adevarate sunt mingile periculoase, d-alea n-ati avut decat 2 lovituri cu capu a lu Vinicius, una pe langa vinclu, cealalta prinsa excelent de Moldovan Khan al nostru.:cool:


Pana la urma a dat gol Vinicius cum a promis.
Si-a respectat cuvantul, stima si respect.:))

Duba
18th September 2021, 15:41
Flashscore afiseaza ceea ce s-a intamplat. Ca tu negi evidenta e alta treaba. Daca noi am avut 2 lovituri de cap ale lui Vicinius, voi n-ati avut nici atat. Golul a fost de fapt un autogol, la o centrare pe care Cretu n-a reusit s-o blocheze/degajeze. Nu mai minti ca te faci de ras.

Johnny D
18th September 2021, 16:45
Dubel, orice om cu capul pe umeri stie ca pe flashscore, orice sut spre poarta, cat de nepericulos sau de lesinat ar fi e considerat ocazie de gol si la fel orice centrare finalizata cu capul la 10 metri peste poarta. Tu te faci de ras ca nu stii atata lucru de baza. Dar nu e ceva nou, ai multe probleme cu multe lucruri de baza.:)

Capitanu.Burcea
18th September 2021, 17:05
Rapid a jucat cat a fost lasata sa joace. Este o mizerie șicanarea antrenorilor fara licența, cand tu ai insusi antrenorul nationalei un salahor fara patalama. Tiganii de la fcsb nu pot justifica un buget de 15 milioane, fiind umiliti de locul 11 din Kazahstan, sodomizati de echipa cam pioana, ba chiar si de nou promovata Rapid. La bugetul ala trebuia sa defileze 10 ani, dar asa e cu banii din furat, se duc pe pulă asa cum au venit. Oricum, se observa o mobilizare exemplara a arbitrilor de a ridica din mocirlă echipa terfelită a poporului. Daca si kovacs a ajuns sa slugareasca poporenii, e clar ca vom avea inca un sezon pestilent, cancerigen.

Johnny D
18th September 2021, 17:10
Rapid a jucat cat a fost lasata sa joace. Este o mizerie șicanarea antrenorilor fara licența, cand tu ai insusi antrenorul nationalei un salahor fara patalama.

Fax.:cool:


Tiganii de la fcsb nu pot justifica un buget de 15 milioane, fiind umiliti de locul 11 din Kazahstan, sodomizati de echipa cam pioana, ba chiar si de nou promovata Rapid. La bugetul ala trebuia sa defileze 10 ani, dar asa e cu banii din furat, se duc pe pulă asa cum au venit. Oricum, se observa o mobilizare exemplara a arbitrilor de a ridica din mocirlă echipa terfelită a poporului. Daca si kovacs a ajuns sa slugareasca poporenii, e clar ca vom avea inca un sezon pestilent, cancerigen.

More facts.

Capitanu.Burcea
18th September 2021, 20:54
Tendentios arbitrajul metisului Iulian Căcălin, adica profund wecesebist. Pe langa 100 de faulturi fluierate la toate flatulatiile poporenilor, l-a iertat de un galben clar pe gunoiul de Olaru. Pe Negru l-a incondeiat imediat, f prompt si slugarnic a dat cartonasul, la zvarcolirile gunoiului simulant Popescu. Faze identice, rezolvari diferite. Cat sa te scârbesti la un meci al echipei poporului. Oricum, meci de căcat, revirimentul poporean a tinut cateva ceardașe fluierate duios de ceangaul dement.

Johnny D
18th September 2021, 21:28
Le-a dat si penalty ca sa nu mai ai ce comenta.:))

delaparis
18th September 2021, 21:53
Vazand ca in prima repriza echipa nu prea da semne ca poate castiga, Gigi s-a decis sa intervina "acolo".
Apoi l-a sunat pe Edward la pauza sa-i zica "Bai, spune-le sa stea acolo in careul advers si sa cada. Va da ala 11 metri, pe cuvant."

El Pistolero
18th September 2021, 21:54
Meci tipic pentru fotbalul romanesc, o mizerie adică, unde echipa ciobanului câștigă iar dintr-un penalty gratuit.

Hingherul
18th September 2021, 21:57
Saraca Muta, ii sangereaza narile ca un porc injunghiat :))

delaparis
18th September 2021, 22:04
Sa-l ajute cineva pe arbitru sa numere. Nu prea stie dar ii e teama ca Becali l-a pacalit :)

Capitanu.Burcea
18th September 2021, 22:06
Un penalty care nu se da nici la derby-ul marșului curcubeului, fc elton john cu sc george michael, arbitrat de nicusor dan, gheiul suprem. S-a tavalit muistul ăla doua minute, parca cersea sub podul calicilor. Baga-mi-as **** in rasa voastra :D de hoti si fii de târfe!

Tyler Durden
18th September 2021, 22:07
Meci tipic pentru fotbalul romanesc, o mizerie adică, unde echipa ciobanului câștigă iar dintr-un penalty gratuit.
Pai de ce crezi ca ăstora li se spune spurcați...

Capitanu.Burcea
18th September 2021, 22:08
Peste 10 ani o sa se izbaveasca si ăsta de pacate cu o confesiune, cum a facut Brad Jeg Pitt, ioghinul pidosnic, artizanul cancerului. Muriti, baaaa!

Johnny D
18th September 2021, 22:10
Cu-atat mai delicios e cand ii batem cu-un 1-0 din autogol.:evil:

delaparis
18th September 2021, 22:13
Cretzu a fost "un pic smecher" :))

Johnny D
18th September 2021, 22:15
Asa zic toti hotii filmati in direct.:))

Tyler Durden
18th September 2021, 22:24
Taci, ca vine Duba mâine și îți explica faptul ca au mai avut și un penalty neacordat! 😂

delaparis
18th September 2021, 22:38
Gata, l-am auzit si pe Iordanescu jr ...
Bun, e clar ca s-au stricat toti. Macar in asta mai aveam sperante. Mi-a placut cum a impus la Becali in stana o anumita disciplina sau macar un principiu in relatia patron - echipa.
Cum a evitat subiectul arbitraj, cu ajutorul presei :sneaky:, m-a scarbit. Pana la urma un antrenor de duzina, probabil bun la copii sectie 12-14 ani, beneficiaza de faptul ca a fost conceput de partenera lui Puiu. Ajungea asta sa ia campionatul la fel ca eu sa ajung Presedinte SUA.

iulian_1976
18th September 2021, 22:40
Cretzu a fost "un pic smecher" :))

Nici macar, asta nu a fost penalty.

Singurul penaly dat asemanator care l-am vazut anul asta si era VAR a fost la Juve:Inter pentru Juve:D

iulian_1976
18th September 2021, 22:49
In privinta valorii lui Edi m-a abtin, inca nu a dat de greu, in printa caracterului eu stiam ca se smiorcaie la arbitraje :D

delaparis
18th September 2021, 22:53
Cum nu a dat de greu?
Era la CFR anul trecut si trebuia sa faca ceva in Ieuropa ... Ce a facut? Ai vazut valoarea sa atunci?
Sa castigi campionatul in Romania cu lotul CFR poate oricine. Chiar si Sumudica :D

iulian_1976
18th September 2021, 23:05
Cum nu a dat de greu?
Era la CFR anul trecut si trebuia sa faca ceva in Ieuropa ... Ce a facut?

Iti spune ceva Balgradean si un pumn in cap?:D
Am dubii in privinta valorii si a lui Petrescu, Sumudica nici unul nu s-a prins cum sta treaba cu portarul...

Pe de o parte Sumudica vrea sa joace repede accepta lotul si joaca cu Debeljuh, pe de alta parte vine Petrescu si joaca in deplasare
tot cu Debeljuh.

Petrescu este antrenor bun insa se prinde greu cu jucatorii, niciodata el nu a avut rezultate cu echipe luate din mers.

delaparis
18th September 2021, 23:10
Nu inteleg ce spui :confused:

iulian_1976
18th September 2021, 23:28
CFR si Edi erau in primavara europeana in cazul ca Balgradean nu lovea cu pumnul in cap un adversar in minutul 90+ la Berna.

S-a facut vinul la soacra, ai cumparat o ferma sau doar cumperi din pivnita?:D

delaparis
18th September 2021, 23:34
Ah ok. Nu eram pe frecventa. Imi aduc aminte de faza.
Vinul e foarte bun, pe cuvant :D

Dasi? Penalty sau circ in meciul de azi?
Circ.

Duba
19th September 2021, 09:24
Rapid a jucat cat a fost lasata sa joace. Este o mizerie șicanarea antrenorilor fara licența, cand tu ai insusi antrenorul nationalei un salahor fara patalama. Tiganii de la fcsb nu pot justifica un buget de 15 milioane, fiind umiliti de locul 11 din Kazahstan, sodomizati de echipa cam pioana, ba chiar si de nou promovata Rapid. La bugetul ala trebuia sa defileze 10 ani, dar asa e cu banii din furat, se duc pe pulă asa cum au venit. Oricum, se observa o mobilizare exemplara a arbitrilor de a ridica din mocirlă echipa terfelită a poporului. Daca si kovacs a ajuns sa slugareasca poporenii, e clar ca vom avea inca un sezon pestilent, cancerigen.

Na ca amaratul asta a devenit si avocatul clonei infiintate de generatul sec00rist Valile Malureanu. Cat de redus, de frustrat, de ofticos, de ... sa fii ca sa aberezi la modul cum o face acest William Shakespeare, cretinul de serviciu al acestui forum???!!!!

Cat priveste meciul de aseara, Steaua a castigat cat se poate de corect. Penalty-ul acordat a fost clarisim, mai clar ca cel facut de Dan Petrescu in 1993 in meciul Romaniei cu Tara Galilor si ratat de galezi. Dar ce poti sa ceri unor frustrati, unor habauci (El Pistolero), unor ofticosi de-a pururi pe performantele uriase obtinute de mareata Steaua/FCSB de-a lungul anilor. Nu-l inteleg pe iulian_1976, un user care chiar are habar de acest fenomen, de regulamentul de fotbal, de valoarea jucatorilor etc.
In concluzie, mizeriile antisteliste s-au dat din nou in spectacol, aberand la fel cum o fac de fiecare data de acest site. Sanatate tuturor!

Tyler Durden
19th September 2021, 10:16
Na, ca s-a trezit balabusta ********a sa ne spună ca 2 + 2 = 5 și ca luna e verde. Am ajuns la concluzia ca subiectivismul lui morbid nu este rodul ochelarilor de cal, asta chiar e avariat rău de tot la creierul gros.
Bai, Duba, lasă meciul de aseară, ia povestește, ma, cum erai tu tanar și făceai sport la Dinamo! 😉

Johnny D
19th September 2021, 11:47
Nici macar, asta nu a fost penalty.

Singurul penaly dat asemanator care l-am vazut anul asta si era VAR a fost la Juve:Inter pentru Juve:D

Deci furt scarbos 2 etape la rand, fix cate victorii la rand are spurcaciunea far'de'nume si cu sigla glob de Craciun spart. Check.:)


Cum nu a dat de greu?
Era la CFR anul trecut si trebuia sa faca ceva in Ieuropa ... Ce a facut? Ai vazut valoarea sa atunci?
Sa castigi campionatul in Romania cu lotul CFR poate oricine. Chiar si Sumudica :D

Sumudik l-ar fi luat cel mai usor, doar cu victorii, cu juma de campionat inainte.;)

Noroc c-a venit Petrescu sa faca campionatul mai interesant.:))

iulian_1976
19th September 2021, 14:03
De unde stiti voi ca ar fi luat Sumudica sau o sa ia Petrescu campionatul anul asta?

Cred ca in momentul de fata Craiova&Reghe sunt echipa momentului, o sa vedem astazi:)

Cred ca este o greseala ce a facut Petrescu in materie de transferuri, Sumudica a fost fara personalitate a aceptat un lot care nu-l putea ajuta la stilul lui.

Ce nu inteleg de ce Sumudica in vara numai la superlativ vorbea de lot ?:confused:

Johnny D
19th September 2021, 14:07
Pentru ca suntem dăshteptzi.:cool:

iulian_1976
19th September 2021, 14:13
O sa vedem daca sunt de folos jucatorii adusi :)

Petrescu nu a castigat niciodata in cariera lui cu echipe luate din mers, sa reziste Varga asa pana in iarna, apoi in iarna sa transfere masiv ?!:cool:

Johnny D
19th September 2021, 14:19
Nelutzu habarnistu trebuia in iarna sa aduca nou antrenor care sa-si aleaga alti jucatori, nu acu. A futut toata echipa care a fost croita pe un anume stil de joc, pe un anumit calapod care functiona cu echipe inferioare macar. Dar cu prostii nu te pui, daramite cu prostii prostilor, si cu bani pe de-asupra!? :))


Nelutzu habarnistu trebuia sa-si asume, sa cunoasca macar atat din fotbal: daca vrei spectacol, dai goluri, joci frumos, obtii rezultate dar cu echipe mai slabutze. Cand joci cu echipe mai tari ca tine, succesul e greu, deoarece aia-s mai buni si te prind pe contre si pe joc pozitional superior celui al tau. Cu astfel de echipe poti castiga doar jucand urat, cu stil Dan Petrescu. Dar nu de aia l-ai adus pe Shumudik, ca te-ai saturat de acel stil? Nelutzu habarnistu'.

Leo
19th September 2021, 14:34
Clinceni - FC Arges
Prima repriza destul de echilibrata. Niciun sut pe poarta.

Tyler Durden
19th September 2021, 18:04
Ce păcat că a rămas nepenetrată otreapa de la periferia Banatului.

Johnny D
19th September 2021, 18:48
Nu vorbi cu pacat de Steaua, ne bucuram s-o vedem intr-o liga superioara cum e liga a 2-a, inca un an.:):))


Pardon, era vorba de Banat, desi poate acolo s-a nascut Steaua asta istorica, nu se stie!:D

Hingherul
19th September 2021, 19:03
Sase, avem milogi la tv! /hello

Hingherul
19th September 2021, 19:13
Si.. i-auzi una!

Incepe fiesta :))

Hingherul
19th September 2021, 19:18
I-auzi doua.. :))

La scorul asta, meciul devine periculos :))

Hingherul
19th September 2021, 19:36
Ahahaha, botoseii le-au stins lumina rasilor :))

Platiti, ba, insolventilor, curentul! :rosu:

delaparis
19th September 2021, 19:39
Probabil sezonul urmator nu va mai fi nevoie de nocturna :))

Tyler Durden
19th September 2021, 19:44
Probabil sezonul urmator nu va mai fi nevoie de nocturna :))
Sunteți cu un picior în Groapă, bro. 😁

delaparis
19th September 2021, 19:46
Boala lunga, moarte sigura

Hingherul
19th September 2021, 20:01
Ce echipa au botoseii pe teren. Zici ca sunt nationala Frantei :))

Pentru un supliment de show, dupa pauza ar merge o eliminare la hariciumbe :rasc:

Hingherul
19th September 2021, 21:06
Ce pomana le-a dat Hotegan hariciumbelor. Si tot cu ea ankur au ramas.

Cat despre fotbalisti, incredibili negrisorii de la botosani. Cu cracii aia lungi agata mingile si din aer de zici ca au magneti in ghete :o:


In rest.. aeeee, aooo :))

Johnny D
20th September 2021, 07:23
Dinamo din ce-n ce mai bine. Pe la meciul cu noi, zbarnaie, cum zicea Clau!:))

Duba
20th September 2021, 08:50
Aici ai dreptate, la meciul din etapa a 13-a datorita lor va veti reveni din pumni. Pana atunci, sa spuneti merci daca mai puneti un punct in clasament.

cip
20th September 2021, 10:39
ahaha,ce week fain,Inter da un set si rapandulele din Groapa o iau in mufa acasa si sunt pe loc retrogradabil.../hello

Johnny D
20th September 2021, 11:36
Aici ai dreptate, la meciul din etapa a 13-a datorita lor va veti reveni din pumni. Pana atunci, sa spuneti merci daca mai puneti un punct in clasament.

Noi cu ei mereu am avut probleme mari, spre deosebire de cu voi.:))

Tyler Durden
20th September 2021, 11:41
Noi cu ei mereu am avut probleme mari, spre deosebire de cu voi.:))

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/rapid-dezavantajata-gaz-metan-craciunescu-rusandu-642103.html
E clar ca incepepem sa deranjam.

Capitanu.Burcea
20th September 2021, 17:37
Singura echipa care nu are probleme cu arbitrajul e fc fotbal club fc 2003 mucenici din comuna popesti leordeni. Promovarea de pe patul de fier, unde dormea cu perna in cur, pe banca tehnica, ii prieste santieristei mimi buze reci. Nu auzise nimeni de asistenții Bîrdeș, Nicoara, Flocăneală, eternii fosti anonimi care isi pun curul la bataie pt o bucata de brânză si o mangaiere de coi pe crestet, azi vedete nationale, cu meciuri grele aduse plocon imputitului din Pipera. Acum, vad ca fecali l-a prezentat comisiei si pe tovarasul de matrapazlacuri, șobolanul ieftinie. Doua echipe infrațite in potlogării, care vopsesc jucatori si se fac de căcat in cupele europene. Unde au si dus coeficientul la un record negativ istoric. Nu putea lipsi neobosita ****, ma, nenorocitilor! :))

Johnny D
20th September 2021, 21:41
De aia orice om normal la cap le spune "spurcaciunile". Paradoxul e ca nu mai sunt originalii dar rolul de spurcaciuni nu si l-au abrogat deloc.


https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/rapid-dezavantajata-gaz-metan-craciunescu-rusandu-642103.html
E clar ca incepepem sa deranjam.

Am si jucat prost si tremurat.
E mai dureors cand joci bine si meriti sa castigi, sa te fure.

Johnny D
20th September 2021, 21:43
Ivan, cap de Tofan!:))

Foarte bun, jucator de Liga a 3-a azi.
Si ne miram dupa ce-a revenit dupa juma de an de stat afara.:rolleyes:

Ess
20th September 2021, 21:59
caci vai... avem "derby".
au...capu'...

Johnny D
20th September 2021, 23:09
Essulica campionica.... isi permite sa faca si misto la cate titluri are si va mai avea, la rand.

iulian_1976
20th September 2021, 23:40
Raman la parerea ca CFR o sa intampine probleme sezonul asta.

Rednic la Dinamo ?

Johnny D
21st September 2021, 00:02
Red Mic? Macar ne distram.

Duba
21st September 2021, 13:55
Ciudat cat de bine aleraga cei care trag basini - Culio, Deac si Camora. Oare asta-i pretul pentru care Balaj ia 10.000 de euro pe luna?

Johnny D
21st September 2021, 13:59
Ciudat de nasoala e existenta FC FCSB-ului, mereu ia cei mai buni jucatori romani, speranta si nazuinta natiei si termina pe locul 2, adica ii intransforma in vesnici looseri. Nu-i de mirare ca atunci cand merg la nationala ne califica cu brio la cele mai rusinoase rezultate din istoria nationalei. Ba chiar bat recorduri dupa recorduri.:))

iulian_1976
21st September 2021, 14:06
Stie Ivan sa loveasca migea cu capul?:D

delaoltenia
21st September 2021, 15:45
stie si ionelu sa traga cu limba:D

Duba
21st September 2021, 17:19
In gaozul mimamovistilor, mai ales. :))

Johnny D
22nd September 2021, 07:22
Durubel si iritel, unde-i unu, incap si doi usurel.:))