PDA

View Full Version : La Liga 2021/2022



delaparis
19th July 2021, 23:13
Incepe pe 13 august 2021 si se termina in mai 2022

Johnny D
30th August 2021, 01:01
Atletico Madrid - Villareal

Cornere
15 - 0
Ocazii de gol
24 - 2
Scor final
2 - 2

Sa va mai aud de Rapid.:rolleyes:


Doamne ce-a facut portaru ala.:)) Stai ba dracu in poarta!:happy

dardar_3
30th August 2021, 15:15
La ce va mai uitati, don Carlo triumfa mai mult ca sigur :D
E de jucat GG la fiecare meci al Barcelonei. Mai mult, parlitii nu cred ca termina in top 4 anul asta. Ca joc, sunt de nivelul Mioveniului, doar ca au o aparare mai slaba :D

El Pistolero
31st August 2021, 23:24
Atletico mare favorită la campionat. Același lot solid de sezonul trecut. A plecat doar Saul împrumut pe un an la Chelsea, dar a venit Griezmann care va juca iarăși mult mai bine decât la Barca.

Catalanii au recunoscut cumva ca și-au luat teapa cu francezul și l-au lăsat sa plece pentru a scăpa de salariul imens. Vara viitoare îl cumpără Atletico. A plecat și Messi, asa ca nu are nicio șansă la campionat echipa asta. Cică mai vine Luke de Jong în atac, adică încă un Braithwaite. :))) asta pentru ca Aguero va sta mai mult pe tușă.

Real iarăși nu a luat nimic notabil, adică Alaba și Camavinga e prea puțin mai ales ca au plecat ambii fundași centrali, iar Carlito vrea sa joace tot sezonul cu Nacho și Militao, rezervele din sezoanele trecute. Dacă se rupe Benzema, Real rămâne în Jovic, adică tragedie.

Atletico campioană de pe acum.

Johnny D
1st September 2021, 01:33
Si totusi, au castigat 1p prin gresala tembela de portar care s-a gandit sa iasa la plimbare cand are toti fundasii in fata unul pasandu-i cu capu in poarta daca el este in deplasare, altfel Villareal ii batea chiar la ei acasa cu 2-1, din 2 ocazii de gol.:))

YoNuTzz
1st September 2021, 11:23
Antoine Griezmann has made a shock return to Atletico Madrid after the Rojiblancos completed a season-long loan move for the Barcelona forward with a mandatory €40 million (£34m/$47m) option to buy.

Ce teapa a fost transferul lui Griezmann la Barca...Nu chiar ca Hazard, but still...

Bv ATM ! L-au dat pe 100, il iau pe 40 :))

Nici o sansa ptr Barca fara Messi si in atac cu Depay, Fati si Dembele.
Macar au scapat de salariile lui Messi si Griezmann :))

El Pistolero
1st September 2021, 11:49
Barca l-a prezentat oficial pe Emerson la începutul lunii august, a jucat 2 meciuri și l-a vândut ieri la Spurs pentru 30M. Ce disperați! :)) Ireal totuși ca l-au adus în atac pe L. de Jong, jucător care era rezerva la Sevilla și care era dorit ieri de Mallorca. De departe cel mai slab lot din ultimii 15 ani.

El Pistolero
23rd September 2021, 00:41
Benzema a devenit liderul Realului și trage echipa după el. Formidabil cum a început sezonul, cu 8 goluri și 7 pase decisive. Foarte bine a început și Vinicius. Poate e ceva de capul lui pana la urma.
Real are doar o singura înfrângere în campionat în 2021. Și aia la sfârșitul lui ianuarie.

YoNuTzz
25th September 2021, 16:54
Sper sa ia Real titlul anul asta si va lua, cred destul de lejer chiar...

Sezonul asta vad ca si mai oribili Atletico.

Cu Espanyol - min 90+9 au batut
Cu Villarreal - min 90+6 au egalat
Cu Getafe - min 90 au batut

Bine draq ca au pierdut azi la Alaves

El Pistolero
25th September 2021, 16:56
De neașteptat acest început slab de sezon pentru Atletico.
De Barca ce sa mai zicem, cu Koeman poate ratează și top 4. :))

YoNuTzz
29th September 2021, 00:39
Sper sa ia Real titlul anul asta si va lua, cred destul de lejer chiar...

Sezonul asta vad ca si mai oribili Atletico.

Cu Espanyol - min 90+9 au batut
Cu Villarreal - min 90+6 au egalat
Cu Getafe - min 90 au batut

Bine draq ca au pierdut azi la Alaves

Cu Milan 97..

Ai draq borati..

Johnny D
2nd October 2021, 23:57
Barcelona e varza verzelor, Atletico e echipa ce nu bate pe nimeni la mai mult de 1 gol, si daca joaca decent ofensiv, si daca joaca infect cum joaca in multe meciuri si bate cu bulan pe final. Ei bine, doar pe catalani ii bate la curu gol, fara ocazie.

Jur ca Barcelona are un antrenor mai slab decat Manchester Uimited, daca se poate asa ceva!:))

delaparis
3rd October 2021, 00:06
Nu e vorba de antrenor, problema e ca nu mai au jucatori de valoare. Au si accidentati dar chiar daca revin nu o vad pe Barca la nivel de top. Depay este vedeta lor acum? Pai e clar ca sunt la nivel de Lyon.

Johnny D
3rd October 2021, 00:25
Adica sub Arsenal.:sneaky:

delaparis
3rd October 2021, 01:00
Imposibil.
Daca Barca a luat jucatori de la Lyon, Arsenal a luat de la Lille :D

Johnny D
3rd October 2021, 01:38
Pai Lille a terminat peste Lyon anu trecut. Si peste PSG.:)

El Pistolero
3rd October 2021, 06:31
Barca își merită soarta. A luat doar gloabe în ultimii ani și le-a mai dat și salarii de top.

YoNuTzz
3rd October 2021, 15:00
Da trio-ul Coutinho 160 mil, Dembele 145 mil si Griezmann 120 milioane ramane cel mai tragic trio transferat ever de o echipa de top. Si va ramane...

miril
4th October 2021, 10:47
Te exprimi ca si cum jucatorii sunt de vina. Trei jucatori excelenti, club condus dezastros.

El Pistolero
24th October 2021, 19:15
Victorie fără emoții pentru Real la Barca. Rămâne o lupta în doi pentru titlu sezonul ăsta.

YoNuTzz
24th October 2021, 19:18
Barca, cu acest lot f slab, dupa cum era de asteptat: 0/9 cu Atletico Madrid, Bayern Munchen si Real Madrid...

trista situatia lor, dar cand ataci cu Serginho Dest, Luuk De Jong, Braithwaite, Dembele, nu poti pretinde mai mult.

Si oricat de talentati ar fi Fati, Gavi, Pedri, e greu cu granzii !

YoNuTzz
28th October 2021, 01:10
Si dupa ce a pierdut imediat dupa si la Rayo, Koeman a fost data in sfarsit afara.

Chiar sunt curios cine isi asuma sa vina la Barca acum.

delaparis
28th October 2021, 01:23
Thierry Henry? :rolleyes:

YoNuTzz
7th November 2021, 19:05
Barcelona nu mai bate pe absolut nimeni...

Dupa infr clare cu Atletico, Real, Benfica si Bayern, chiar si cu echipele de mana a 2-a sau a 3-a dupa, nu a mai batut pe nimeni.

Ieri nu au batut nici macar de la 3-0 :)))

Greeeu de tot sa se califice pentru urmatoarea editie de Champions League

El Pistolero
7th November 2021, 20:13
A comis-o și Atletico de la 3-1 cu Valencia în min. 90. Doar egal.

YoNuTzz
7th November 2021, 20:15
A dat 2 Valencia dupa 90 :D

Karma finally ptr Atletico !

YoNuTzz
1st December 2021, 23:57
Ce cinica si Real

2 victorii nemeritate si la limita, la rand cu Sevilla si Bilbao.

Daca bat si la Sociedad imediat dupa, cred ca iau lejer de tot titlul sezonul asta.

Bine, decat dezastrele de la Atletico Madrid, mai bine asa...

El Pistolero
2nd December 2021, 04:37
Cu Sevilla au meritat victoria, andaluzii au venit sa joace la egal și au încasat-o pe final.
Vinicius arata în sfârșit a jucător de Real.

YoNuTzz
4th December 2021, 23:34
Real ia 9/9 cu Sevilla, Bilbao si Sociedad, si campionatul anul asta va fi super lejer.

Barca iar se face de ras, dar e si normal...pur si simplu nu au jucatori.

Cat despre Atletico, acum au pierdut acasa pana si cu Mallorca. Oribil sezon au atat in campionat cat si in CL...
Eu personal l-as da afara pe Simeone..

JJ
4th December 2021, 23:44
Barcelona e la 16 puncte de primul loc si la 16 puncte de ultimul.

El Pistolero
5th December 2021, 00:34
Barcelona e cu grădinița, sezonul ăsta e dus, totuși e vital pentru ei sa nu rateze top 4.
Nu cred ca ar fi rea o schimbare de antrenor la Atletico. Au jucători foarte buni ofensivi, care sunt puși sa joace defensiv. Urmează Atletico cu Real. Din păcate Benzema s-a rupt și probabil nu mai joacă anul asta.

YoNuTzz
13th December 2021, 01:13
Real ia 9/9 cu Sevilla, Bilbao si Sociedad, si campionatul anul asta va fi super lejer.

Barca iar se face de ras, dar e si normal...pur si simplu nu au jucatori.

Cat despre Atletico, acum au pierdut acasa pana si cu Mallorca. Oribil sezon au atat in campionat cat si in CL...
Eu personal l-as da afara pe Simeone..

si acum 12/12 in derby-uri ptr Real si dupa meciul cu Atletico... de fapt 15/15 ca au batut si la Barca :))

Campionatul deja e luat.

Johnny D
21st December 2021, 17:18
Tu-ti Real Kakacidu lu Cristos! Sa nu dai 1 gol acasa, pe Bernabeu lu Cadiz!:headbang:

Ma pish in hala lor din Madrid si pe toti cei care umbla prin ea!:jerk:

YoNuTzz
22nd December 2021, 23:59
Acum 4 infrangeri la rand pentru Atletico.

El Pistolero
23rd December 2021, 09:28
Real defilează, o singura înfrângere la jumătatea campionatului. Doar Sevilla încearcă sa tină ritmul.

YoNuTzz
5th February 2022, 13:18
Bilbao scoate la rand si pe Barca si pe Real din cupa Spaniei !

JJ
5th February 2022, 22:14
Poate o fi asta in sfarsit anul lor, dupa ce au pierdut doua finale de cupa anul trecut.

Capitanu.Burcea
6th February 2022, 01:30
Cand se vorbeste despre natiuni mici care sunt tari in fotbal se uită, din ignoranță sau incultură crasă :D, cum aceasta Tara a Bascilor, de sub 5 milioane locuitori, reuseste sa tina o echipa in Primera, la un nivel respectabil. Doar cu jucatori locali, basci, ceva incredibil. Sociedad, sigur ca este o mizerie, contraexemplul perfect :D Puneti golul ala al lui Berenguer in ramă si, **** mea, inchinati un pahar in cinstea regelui fotbal. Ca merită, sa ne mai spuna povesti atat de frumoase :))

JJ
6th February 2022, 18:32
Bai frate, Dani Alves are aproape 39 de ani, si joaca la fel ca la 29.. Gol si assist azi cu Atletico, momentan e 4-2.
Si de bine ce l-am laudat, a pus o talpa pe gamba lui Carrasco si a luat rosu. :))

S-a terminat 4-2, Barcelona urca in top 4 in locul lui Atleti.

YoNuTzz
6th February 2022, 20:51
Primul meci bun facut de Barca in ultimii ani :))

Dezastru Atletico, aparare slaba !
Urmeaza derby-ul dezamagirilor in CL anul asta: Man Utd - Atletico Madrid !

YoNuTzz
16th February 2022, 22:01
Primul meci bun facut de Barca in ultimii ani :))

Dezastru Atletico, aparare slaba !
Urmeaza derby-ul dezamagirilor in CL anul asta: Man Utd - Atletico Madrid !

Pana la derby-ul jenantelor, Atletico sufera umilinta suprema in campionat :))
0-1 acasa cu locul 20 deja retrogradat ! si fara sut pe poarta pana prin 90 si ceva.

Can't get any worse than that !

Johnny D
16th February 2022, 23:55
Si CFR Cluj ii bate p-astia! Ce bulan poate avea echipa aia de MU imputita.:))

YoNuTzz
17th February 2022, 11:12
Si CFR Cluj ii bate p-astia! Ce bulan poate avea echipa aia de MU imputita.:))

Nah...derby-ul rusinii va fi imprevizibil. Oricare din cele 2 poate surprinde si mai negativ :))

YoNuTzz
20th February 2022, 23:05
Barca da semne de revenire. 4-1 la Valencia....Hattrick Auba.

Capitanu.Burcea
22nd February 2022, 01:01
Pe mine a inceput sa ma sperie cat e de slab si imoral camp spaniol :D Cand vad mizeria asta de Farsa cum se pișă pe fair-play-ul financiar, se chinuie cu Alaves si Osasuna, dar marcheaza cate 4 unor Atletico si Valencia, ma ia cu vomă de la ficat.Ma uitam si azi, bă da slab antrenor e si Coudet asta de la Celta. Vai dă **** mea, un fel de Dan Petrescu argentinian. Ce scarba de fotbal, m-a uns pe suflet cand a egalat Levante. Care Levante pare renascuta sub bagheta :D unui italian de care n-a auzit nici prulea.

YoNuTzz
28th February 2022, 00:33
Ce revenire rapida si neasteptata pentru Barca....ok...clar nu-s inca de top, dar totusi, au ajuns de la nimic in 1-2 luni sa dea 4 lui Atletico Madrid, Valencia, Napoli si Bilbao...WOW ! Bv Xavi !

El Pistolero
28th February 2022, 08:44
Au adus ceva jucători și se vede asta. Oricum sezonul ăsta e gata pentru ei la campionat. Trag doar pentru top 4.

JJ
20th March 2022, 22:57
Ia zi Johnny, iti place acum Auba? 7 goluri si un assist in 7 meciuri de La Liga, inclusiv 2 in El Clasico?

El Pistolero
20th March 2022, 23:32
Don Carlo a dat-o de gard azi. L-a pus pe Modric vârf fals sa facă pressing. :))) Plus nulitatea ala de Nacho pe partea cu Dembele.
Greu fără Benzema totuși. Mă așteptam la o înfrângere, dar nu la modul asta.

JJ
20th March 2022, 23:51
Da, cred ca ar fi iesit mai bine pt. Real daca l-ar fi inlocuit pe Benzema cu Diaz sau Jovic, si ar fi lasat mijlocul in pace.

Johnny D
21st March 2022, 00:02
Si eu care credeam ca PSG-ul a fost umilita.:))

Astia au jucat acasa!:))

YoNuTzz
21st March 2022, 12:54
Real nu a fost interesata de acest meci, au intrat cu aroganta si in vacanta si au fost umiliti. Dar vor lua campionatul lejer totusi.

Bv Xavi si bv Auba !

Capitanu.Burcea
21st March 2022, 16:49
Stai linistit J, nu spun nimic jucatori ca Obameian si Traore. Poate doar faptul ca au plecat intr-un campionat mai slab, sa se faca si ei remarcati :)) E usor sa faci un meci bun din 10, cand ai obiectiv locul 4 si ce-o pica in Ieuropa Lig. Realist, e mai greu sa fii constant meci de meci, sa te bati la titlu si CL. Deocamdata, Ceavi mai are mult fairplay financiar de calcat in picioare sa ajunga Realul, dar constatam ca e pe un drum bun :))

Johnny D
22nd March 2022, 22:02
Premier League > La Lighean.:cool:

YoNuTzz
3rd April 2022, 23:56
Ce fin ruleaza Barca in retur...Pacat ca nu au batut cumva atunci pe Benfica acasa...

15/15 cu Atletico Madrid, Valencia, Bilbao, Real Madrid si Sevilla.

JJ
11th April 2022, 23:13
Lewy la Barca din vara?!

Johnny D
12th April 2022, 07:35
Nu prea cred, au deja batrani de calitate in atac, le-am dat noi.

Capitanu.Burcea
12th April 2022, 16:18
Si crezi ca Barsa, o echipa circ & fc holivud, il va refuza pe Lewandowski pt ca il are in atac pe mascariciul Obameian?

YoNuTzz
18th April 2022, 23:48
Ce monstri Real cu ADN absolut fantastic !

Dupa revenirile din nimic cu PSG si Chelsea, ieri erau condusi cu 2-0 la Sevilla in a 2-a parte, si cumva au castigat cu 3-2, evident tot Benzema !

Meanwhile Barca, dupa rusinea cu Frankfurt, mai baga o rusine acasa cu Cadiz :))

Capitanu.Burcea
20th April 2022, 17:14
Da, dar fii corect si spune ca, la 2-0 pt sevilla, Camavinga trebuia sa fie eliminat :ok: Tipic Real, scapata din ghearele adversarului de (inca) un arbitru corupt, echipa a reactionat incredibil si a intors meciul. Totusi, nu se poate asa ceva, inca o magarie colosala, dupa cea de la Celta. Ce se intampla acum in spania ar face sa roseasca si ndranghetele juventine 🤮

Johnny D
20th April 2022, 20:31
Mda.:rolleyes:


Si crezi ca Barsa, o echipa circ & fc holivud, il va refuza pe Lewandowski pt ca il are in atac pe mascariciul Obameian?

Dupa farsa din ultima etapa de pe Nou Camp cu nimeni si cea mai dureroasa, cu germanii. Chiar ca nu cred.

YoNuTzz
25th April 2022, 00:20
La Liga a fost la fel de rea precum Franta sau Germania.

Ia Real titlul inca din etapa 33/38.

Barca, umilinta dupa umilinta...deja e prea mult...3 infrangeri la rand acasa cu Frankfurt, Cadiz si Vallecano...Doamne fereste !

Despre fosta campioana Atletico nu mai vorbesc...

El Pistolero
25th April 2022, 13:28
Real a fost cea mai constantă sezonul ăsta, dar e adevărat ca și concurenta a fost slabă. La Barca era de așteptat, dezamăgirea e la Atletico.

Johnny D
25th April 2022, 14:33
Mucealona 18 - 3 ocazii de gol, scor 0-1. Si eu credeam ca Arsenal are probleme.

Aubameyang, esti o carpa!:ok:

JJ
30th April 2022, 18:32
Cu Espanyol Real odihneste aproape toata echipa pentru City, dar Modric ramane titular. Rodrygo e meserias pe stanga.

El Pistolero
30th April 2022, 20:07
Titlul 35 fără emoții! Carlo cu titluri în toate cele 5 campionate de top.

YoNuTzz
1st May 2022, 11:29
Un titlu extrem de lejer ptr Real, intr-un sezon overall din La Liga extrem de slab ptr restul.

Atletico nu bate pe nimeni, si cu toate astea, cumva tot se va califica in CL lejer...

Capitanu.Burcea
1st May 2022, 15:48
Nu spun ca e usor sa castigi titluri cu Bayern si Pesege :)) dar era mai sexy sa castige cu Kaiserslautern si Grecia, cum a facut corifeul Rehhagel :ok:

Meritul lui Florentino ca a rarefiat vestiarul de rășini, a mentinut pe pozitii jucatori pt fotbal, nu pt tabloide. Si, desigur, ca a asigurat un climat optim performantei. Adica arbitraje hipersensibile, dupa modelul androidelor, care se activeaza la un simplu touch :))

PS. Lol. Cu Pesege ar castiga titlul si Chirilă sau Toni Piatră, mi se umflă vezica cat un pisoi cand ii aud pe astia cum cad unii in extaz la lecturarea cv-ului marelui alenator italian.

JJ
9th May 2022, 18:56
Mbappe e la Madrid!!! (https://www.cope.es/deportes/futbol/noticias/mbappe-esta-madrid-20220509_2072151)

Johnny D
23rd May 2022, 01:28
O fi fost ca sa-i refuze cu demnitate.:))

El Pistolero
23rd May 2022, 12:36
S-a tras linie și aici, avem aceleași echipe ca anul trecut. Sociedad și Betis în EL și Villarreal din nou locul 7 și Conference League. De la semifinala de CL la Conference e ceva diferență.
Păcat ca a picat Granada, s-au salvat Cadiz și Mallorca cu niște victorii dubioase pe final de campionat.

Capitanu.Burcea
23rd May 2022, 14:37
Acum vad si eu ca au stat totusi la mana lor, aveau nevoie de o victorie cu Espanyol, meci jucat acasa. Au ratat si penalty, prea multe gloante in gol. Cred ca l-am prins pe Karanka jucand la Real, nu am un regret prea mare ca a retrogradat macar ca antrenor :D