PDA

View Full Version : Serie A 2021/2022



Pages : 1 [2]

YoNuTzz
11th May 2022, 10:48
Milan chiar vrea sa vada cum o campioana din Italia, e umilita de un loc 4 din Anglia!:o:


Din nou!:pace:

Juve a fost eliminata 4 ani la rand ACASA de 4 echipe de rang secund: Ajax, Lyon, Porto si Villarreal :))

Inter nu a iesit din grupe de 3 ani, odata cu Sahtior si Gladbach.

Macar sa ia titlul Milan....e ultima problema ce fac in CL....la cate umilinte au fost in ultimele sezoane in Europa ptr toate :))

JJ
12th May 2022, 00:58
Nu prea a fost asta penalty pentru Inter, dar parca e mai frumoasa o finala de cupa cu prelungiri..

Si Inter ia cupa! Perisic senzational.

YoNuTzz
12th May 2022, 01:42
Deci Juve a avut 3 meciuri vitale in acest retur cu Villarreal acasa, cu Inter acasa in campionat si acum finala Cupei si le-a facut praf pe toate.

Limitat si Allegri grav sezonul asta.

Inter ia cupa, cu penalty dubios !

Important este ca s-au jucat 120 de min, si miercuri :))

Poate poate nu reusesc eventul, desi greu de crezut.

El Pistolero
12th May 2022, 11:30
Absolut grotesc penalty-ul ala, nu i-a făcut nimic jucătorul lui Juve acolo. Cu tot cu VAR sa dai un asemenea penalty...
Juve la cel mai slab sezon din ultimii 10 ani. La vară trebuie dați afară jumătate dintre jucătorii actuali și aduși alții.

cip
12th May 2022, 12:16
Mie imi place Massimiliano,sper sa continue si la anul cu babaciunea hoata...:rasc:

Johnny D
12th May 2022, 12:19
Mi-a scos pita din buzunar c-aveam pe Juventus fara egal ca sa-mi recuperez din mortalele ce mi le-a dat ieri: 1 - Kontaveit - 3 bilete jos 250 de lei jos, 2 - Schwartzman - 3 bilete jos 300 de lei jos, Muguruza de la set 5-3 30-0 - 3 bilete jos 300 de lei jos, si Halep 3 bilete jos - 300 de lei jos. Abia am recuperat jumatate, mai recuperam 10-15% daca carnatu ala nu dadea penalty, manca-l-ar tribu Zuahilli sa-l manance, nefiert, fara furculitza si cutit!:jerk:

cip
12th May 2022, 12:25
Ioane,mai ai o sansa sa-ti scoti parleala,pariaza ca Milan ia campionatul...:D

Johnny D
12th May 2022, 12:30
Am pariat deja ca-i batem in grupele CL la anul, cota 7.500.:))
E mica, la cate kkturi tre sa se-ntalneasca ca sa se nimereasca.
Ca sa ne bata ei de exemplu in grupele CL, cota a iesit de pe foaie, n-a mai incaput!
A fost ca eroarea aia de la Nadia Comaneci cand n-a mai facut fata calculatorul!:))

Capitanu.Burcea
12th May 2022, 17:07
A fost si o eiminare la Brozovic, min 56, pe care Valeri a tratat-o cu duhul blandeții. Am vazut arbitraje mai putin scandaloase, pt care orase martir române au dat cep revolutiilor 😆

cip
13th May 2022, 13:16
Faci ce faci si-mi tot amintesti de fanta aia...si aici nu ma refer la sucul ala de la Cola..:))

YoNuTzz
15th May 2022, 00:48
Ce loseri Roma...Nu au inca Europa League spot confirmat prin Conference League, si nu bat acasa 11 vs 10 pe retrogradata Venezia...Doamne Fereste.

Daca gafeaza finala Conference League, cred ca vor sta pe bara anul urmator sau tot Conference :)))

El Pistolero
15th May 2022, 01:11
S-a jucat la o poarta din min 1 și tot nu au reușit sa câștige. Oricum se bazează pe finala aia de Conference.

miril
15th May 2022, 21:23
Orsato...

JJ
15th May 2022, 21:40
Bai. Ce GOL a putut sa dea Theo Hernandez. Incredibila cursa, Atalanta ramasa jaloane.

YoNuTzz
15th May 2022, 22:08
Theo a fost Messi azi...

Dupa minunile de la Inter si Napoli si Lazio....Milan mai face inca o minune acasa cu Atalanta...

Acum mai e nevoie de un egal la monstrul lui Milan: Sassuolo, echipa ce a batut-o mai mereu pe Milan...

Sau poate ne salveaza Cagliari diseara, desi e aproape imposibil

El Pistolero
15th May 2022, 22:12
Pai la egalitate nu contează golaverajul?
Se va juca pana în ultima etapă oricum. Inter nu are voie sa se încurce la Cagliari.

YoNuTzz
15th May 2022, 22:16
Pai la egalitate nu contează golaverajul?
Se va juca pana în ultima etapă oricum. Inter nu are voie sa se încurce la Cagliari.

Nu...in Italia si Spania conteaza meciurile directe si cumva...nimeni nu stie cum: Milan are 4/6 cu Inter...

Indiferent ce face Inter, AC Milan daca reuseste un egal la Bestia lor Nerra Sassuolo, e campioana....

Johnny D
16th May 2022, 13:11
Ati mai sarit un hop.:))

Dar urmeaza bestia nerra = Sassuolo!:lol:

YoNuTzz
16th May 2022, 21:26
Da...nu s-au ajutat si nu ne-au ajutat Cagliari.

Sincer, mult mai usor ptr Inter sa bata acasa decat ptr Milan sa obtina egal la Sassuolo.

Ar fi o drama sa piarda Milan campionatul, in ultima etapa, cand depinde doar de ea si are nevoie doar de 1 pct, dar vom vedea....greu de prezis...

JJ
16th May 2022, 23:40
Chiellini la ultimul sau meci, schimbat in ovatiile publicului in min. 17 dupa 17 ani la Juventus. Se termina o era.

YoNuTzz
17th May 2022, 12:32
Respect ptr Chellini, dar mai bine se retragea dupa finala Euro castigata de Italia...

Asa, pleaca dupa 3 umilinte: Villarreal in CL, loc 4 in Italia si marea rusine cu Macedonia...urat...

El Pistolero
17th May 2022, 15:35
Chiellini a fost uriaș, dar mai mare pierdere e plecare lui Dybala. Nu s-au înțeles la bani și a plecat.

Johnny D
17th May 2022, 15:39
E prea mic, shutic, sa mearga la Spurs.

Capitanu.Burcea
20th May 2022, 17:02
Prea multele lacrimi de pe Juventus stadium vor fi aqua chiara fata de cele din etapa asta, cand Juve si Roma joaca al 3000-lea meci in campionatul italian, locurile 2-3 dupa Inter Milano. Campionato storico, ce plm sa mai zici :ok:

La noi, fc fcsb leat 2013 si csucraiova of 2017 sunt considerate istorice. Slujitorul se mandresre cu istoria Farului si Campionii Pitesti, echipa canal si salubrizare Pitesti, si-a desenat pe autocar titlurile castigate de Dobrin 🙃🤣

Johnny D
22nd May 2022, 05:35
1X am avut pe kktii de Atalanta ultimu meci, cota 1.05!
Ocazii 30 la 7, pe teren propriu, ce canalii, echipa de kkt!:jerk:

Johnny D
22nd May 2022, 21:09
Giroud campeon, noi pule de om!:rolleyes:


Gafa lu Ionutz Radu a dus titlul la Milan! Cine zicea ca nu mai sunt romani care decid titluri in cele mai tari campionate din lume!? Na! Take this!:))

El Pistolero
22nd May 2022, 21:37
Vorbești prostii. Gafa lui Radu nu a adus nimic, Inter lua 1 punct dacă nu era gafa aia, deci tot pe 2 terminau. Milan are doar 1 înfrângere anul asta, și-au făcut treaba incredibil de bine și au făcut puncte. Inter a cedat niște puncte total aiurea și au pierdut pe mâna lor titlul.

YoNuTzz
22nd May 2022, 23:17
Miracol si istorie ! Spun Miracol deoarece lotul lui Milan este mult mai slab decat al rivalelor !

Sincer, cred ca daca nu gafa Radu acolo, Inter ar fi facut 2-1 prin minutul 88 incolo.
Dar in acelasi timp si Milan a facut 2-1 corect cu Spezia si de fapt s-a terminat 1-2, deci 0 pct in loc de 3 aduse deja.
Deci asta cu DACA nu mai conteaza.

Incredibil cum am terminat cu 6 victorii la rand, in meciuri foarte grele.

Principalele merite sunt: spiritul de echipa, antrenorul Pioli (ce bulan am avut ca NU a venit Ragnick) si dintre jucatori: in special: Legenda Giroud si Rafa Leao !

PS:
Juventus 38
Milan 19
Inter 18

Johnny D
23rd May 2022, 02:26
Vorbești prostii. Gafa lui Radu nu a adus nimic, Inter lua 1 punct dacă nu era gafa aia, deci tot pe 2 terminau. Milan are doar 1 înfrângere anul asta, și-au făcut treaba incredibil de bine și au făcut puncte. Inter a cedat niște puncte total aiurea și au pierdut pe mâna lor titlul.

Ar fi batut zic eu, mai aveau 10 minute.
Gafa aia le-a taiat orice zvac mai aveau sa dea gol.

Capitanu.Burcea
23rd May 2022, 02:35
Leao poate juca la oricare dintre semifinalistele de CL de anul asta. Pioli, mai cunoscut pt ca i-a lansat turbo pe fiii taților lor fotbalisti, Chiesa si Simeone juniors :D, nu stia nici pulea ca avea in ranița si bastonul de mareșal. Oricum, titlu pierdut de Inter, care a fost mult prea arogantă si superficiala in joc. Pt kinosseuri :D, am si amintit mai demult desenul animat cu testoasa si iepurele, si iata ca exact asta s-a si intamplat. Castigi 15 meciuri cu 1-0, tragi ca robul la galere. In orice alt campionat esti luat la ciocan, in Italia e insa meritat :D Asta e. Nu mai am afinitatea de altadata pt Milan, dar putin asa tot a mai ramas ceva. S-ar putea sa trec la Fiorentina sezonul asta :D, desi imi place si activitatea croatilor Juric si Tudor. Italia e Italia, domle. O urasti, o iubesti, pana la urma chestiile astea se mixeaza destul de bine intre ele 🤣

Clau7_D
23rd May 2022, 10:01
De acord aici, Leao asta e de top daca are pe cineva sa il rafineze putin. Nu-l vad cu nimic mai prejos decat mbappe, parere personala :yes:

miril
23rd May 2022, 10:46
Foarte bun Leao, ce fizic si ce zvacniri are. Apararea s-a comporata foarte bine la Milan. Imi place Tonali care a crescut mult. Forza Inter!

dardar_3
23rd May 2022, 10:56
Ole, ole, multumim Milanule! :yeah:
Ce a reusit Pioli sezonul asta e demn de o cariera de succes in Football Manager! Daca anul trecut aveam 12p avans in ianuarie si le-am risipit, anul asta am reusit fratilor! :D

Stiu, au fost victorii la limita, chinuite, muncite, insa ne doare la basca, MILAN CAMPIOANA! :yeah: :yeah:

Se vor sterge cu buretele furaciunile arbitrilor cu Spezia, Napoli... ca asa-i normal, nu? :D
Verisorii au fost prea ocupati sa-si decupeze steaua pentru Scudetto 20(asa zic ei, insa stau prost la numaratoare :D) si au clacat. Da, Ionut Radu a gresit cu Genoa, insa nu acolo s-a pierdut titlul. Nici macar la penalty-ul aparat de Tatarusanu in meciul direct. Pur si simplu au fost prea siguri 70% din campionat ca-s zei in intrecerea interna.

Forza Milan! :yeah:

miril
23rd May 2022, 11:39
Totul s-a rupt in meciul direct cand Inter a dominat total pana i-a venit lui Inzaghi sa faca schimabri, aproape de min 70, fara vreo justificare de care a profitat Milan cu doua goluri din greseli neprovocate. Dupa aceea Milan a prins curaj iar Inter... Se stie cum s-a terminat campionatul.

YoNuTzz
23rd May 2022, 15:41
Da, corect. Inter nu avea voie sa piarda meciul retur, acasa la ei, vs Milan de la 1-0, si absolut degeaba !

Anyway...si-au facut datoria echipele din Milano

A luat Inter 1 titlu, a luat cumva Milan 1 titlu, acum urmeaza iar seria de 9 la rand a lui Juventus :))))

dardar_3
23rd May 2022, 15:54
N-am vazut om mai pesimist ca tine :D batrana se va lupta mult si bine sa prinda top 4. Nici macar nu mai sunt in stare sa-si tina jucatorii, basca se fac schimburi de generatii...

Johnny D
23rd May 2022, 22:36
Dăr..dăr...dăr...dăr...dăr...dăr...dăr...icus. Bravo.:)


A luat Inter 1 titlu, a luat cumva Milan 1 titlu, acum urmeaza iar seria de 9 la rand a lui Juventus :))))

Iar v-ati bagat pl-n Napoli?:))


Maradona a murit, asta e.:rolleyes:

Johnny D
30th May 2022, 01:12
Puscas promoveaza cu Monza dupa un meci nebun, desi nu da nici goluri, nici pase de gol.
Mare jucator... abia astept sa-l revand la nationala, ca doar joaca in Serie A!:))

Capitanu.Burcea
30th May 2022, 03:06
Da, dar Puscas joaca la Pisa, nu stiu daca s-a calificat. Doi romani titulari intr-o echipa, fie si de serie b, pare o decizie cam neinspirata. A promovat pt prima data in istorie Monza lui Berlusconi, desi o stiam de o viata de pe buletinele pronosport. Cu ocazia asta, am vazut-o si noi pe prietena potentului om de afaceri, probabil cu 80 de ani mai tanara. Foarte ok.

El Pistolero
30th May 2022, 06:13
Pușcaș joacă la Pisa. Monza, Cremonese și Lecce sunt echipele promovate.

Johnny D
30th May 2022, 10:34
Da?:)) Ii bun atunci, se poate intoarce la nationala, si-a facut treaba.:)) A fost intr-adevar ciudat cum n-a dat nici gol nici pasa de gol si echipa lui a dat atatea goluri!:))

dardar_3
30th May 2022, 12:36
Don Silvio a reusit sa promoveze :yeah:

Lordul
29th November 2022, 21:26
Toata conducerea lui Juve a demisionat

Capitanu.Burcea
8th December 2022, 18:26
Gheorghe Pușcaș marcheaza primul gol pentru Genoa, la meciul cu nr 9, intr-un meci cu Sudtirol. O medie excelenta pt varful nationalei si cu asta am spus totul despre folbalu' romanesc ☺️