PDA

View Full Version : Euro 2021 Optimi: Hrvatska - Spania 3-5



LazioRoma
23rd June 2021, 22:14
Luni 28.06.2021 19:00 Copenhaga

delaoltenia
24th June 2021, 11:25
bag sama ca esti fan al nationalei croate. :ok:

LazioRoma
24th June 2021, 14:35
bag sama ca esti fan al nationalei croate. :ok:

sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!

LazioRoma
24th June 2021, 14:37
imaginează-ți ce echipa ar fi aliniat Iugoslavia astazi.. si nu doar.. nu cred ca ar fii existat turneu final fara ei
. si nu cred ca la turnee nu ar fii facut parte din primele 4 favorite la câștigare!

delaparis
24th June 2021, 21:46
sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!
Strabunica mea e din Grecia. :D
Deci trece Spania :)

LazioRoma
24th June 2021, 21:48
hahah dc asa? grecii parca erau nasii la spanioli ! din ce imi aduc aminte! nu cred ca trece spania.. nici nu vreau sa ma gandesc ca iese croatia.. asa devreme :D

delaparis
24th June 2021, 22:10
Croatia poate face surpriza, deoarece ar fi surpriza sa se califice, insist. Nu joaca bine, nu se compara cu ce au propus in 2018. Dar au talent. Spaniolii la fel, dar nu au inca jucatori consacrati. Au joc si atat.

iulian_1976
24th June 2021, 22:31
As dori sa castige croatii, nu i-am urmarit pe spanioli in ultimele 2 meciuri, desi aparent spaniolii par cei mai tehnici, croatii
nu sunt pusi in dificultate de stilul spaniolilor.

Pe de alta parte in privinta seriozitatii si implicarii croatii imi par mai in vacanta, ce am observat nu au venit cu nici o noutate, o speranta
par o gasca care a functionat odata si acum o intind si ei cat se poate...un fel de "generatia de aur"

delaparis
24th June 2021, 22:37
Croatia a pierdut in Spania cu 6-0 si a castigat acasa cu 3-2. Ultimele doua meciuri intre cele doua echipe in Liga Natiunilor 2018.

LazioRoma
24th June 2021, 23:29
croatia.. se mobilizeaza perfect cu echipele mari .. in 2018 a fost extrem de obosita in finala.. ca daca nu faceau prostiile care le facusera cu danemarca si rusia .. faceau joc bun cu francezii .. plus arbitraju mizerabil din finala!

JJ
25th June 2021, 00:19
Cam e duelul deceptiilor. Spania e pamant la atacanti.Iar Croatia n-a miscat cu Anglia. N-a legat nimic dupa ce a egalat Cehia. Au dominat Scotia, dar asta nu spune nimic.
Pronostic: Spania, chinuit.

LazioRoma
25th June 2021, 07:48
dc nu croatia chinuit? :D

Johnny D
25th June 2021, 08:13
Modric vs. Titi-ciaka-maka penalty ratakaka. 2 cu chiu cu vai.

LazioRoma
25th June 2021, 12:38
dc 2 ma? 1 ce are va sta in gat?!

delaoltenia
25th June 2021, 16:12
sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!

mokosica mai iezact :) , dai un ban si stai in fata. ai facut si tu o vizita strastrabunicilor, sa vezi ce fain este la marea croatilor...si ieftin ca braga. ;)
nu cred sa treaca mai departe, spanioloii aia sunt cu 10 clase peste.

LazioRoma
25th June 2021, 20:30
mokosica mai iezact :) , dai un ban si stai in fata. ai facut si tu o vizita strastrabunicilor, sa vezi ce fain este la marea croatilor...si ieftin ca braga. ;)
nu cred sa treaca mai departe, spanioloii aia sunt cu 10 clase peste.

da am facut normal ca da.. e langa Dubrovnk .. Mukosica ... din europa cred ca sunt cele mai frumoase forme de relief acolo .. vine muntele si se uneste cu marea ! Pacat .. mare pacat ca nu mai sunt Iugoslavia.. sincer! La fotbal erau o forta !

LazioRoma
25th June 2021, 20:39
Iugoslavia azi nea oltene:D

Oblak

vrsaliko savic lovren kolarov

pjanic

milinkovic savic modric

rebic perisic

Kramaric

LazioRoma
25th June 2021, 20:40
https://cdn.checkd.media/images/rh73qv018s-lg.jpg


excludel pe tiganu de Dzeko de acolo si punel pe Kramaric! :D

Duba
25th June 2021, 21:10
da am facut normal ca da.. e langa Dubrovnk .. Mukosica ... din europa cred ca sunt cele mai frumoase forme de relief acolo .. vine muntele si se uneste cu marea ! Pacat .. mare pacat ca nu mai sunt Iugoslavia.. sincer! La fotbal erau o forta !

Sa intelegem ca tu crezi ca totul era roz in fosta Yugoslavie?! Sau poate nu stii ca in Yugoslavia era un amalgam de etnii si religii? Bine, nu-i normal ca s-a dezmembrat cum s-a dezmembrat, dupa un razboi pe care nimeni nu si l-a dorit, insa mozaicul etnic si confesiunile religioase nu puteau rezista la infinit. Ca au contribuit si altii e adevarat, insa, repet, un astfel de stat nu putea rezista la infinit. S-au separat ele Cehia si Solvacia, asa cum trebuia, pasnic, dar atatea natiuni care copuneau un sigur stat. Nimic nu-i etern pe lumea asta.

Nu stiu daca era o forta. De ce spun asta, pentru ca acum, dupa ce s-au separat, Croatia, cel putin, a avut mai multe rezultate superioare comparativ cu fosta nationala a Yugoslaviei.

LazioRoma
25th June 2021, 21:29
era mai bine ca acuma.. daca te duci dubele si intrebi oamenii de rand.. o sa iti zica ca nu a fost niciodata intre ei nici un conflict etnic.. si ca se intelegeau intre ei ... tot razboiul ar fii venit de la un imprumut care lau cerut la americani in 1990 .. de 2 miliarde de usd.. si de acolo sa dat ordinul destramarii .. cel putin asa pretind oamenii de rand de acolo!
Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!

delaoltenia
26th June 2021, 13:29
totul a plecat de la sidtemul rotatiei anuale la presedintia colegiala a statului federal jugoslav, ce cuprindea in mod egal cate un reprezentant din fiecare republica redpectiv provincie autonoma, voivodina si kosovo. au urmat razboaiele si epurari etnice cunoscute...si multa manipu.lare si minciuna. vinovati, dpmdv si a celor ce cunosc in oarece masura spatiul fost jugoslav, sarbii si croatii.
restul ie istorie...si multa manipu.lare si minciuna.

ugodan dan! :)

YoNuTzz
26th June 2021, 13:48
Spania cu cea mai slaba generatie. Croatia la apus de generatie...

Cine bate aici este eliminata 100% de Franta in sferturi, deci meci de palmares :)))

LazioRoma
26th June 2021, 15:19
sistemul rotatiei .. a functionat perfect!

uite aici poti sa vezi confesiunea unui agent CIA care a fost acolo si a luat parte la dezmembrare si la invrajbirea bosniacilor !

https://www.linkedin.com/pulse/confession-cia-agent-gave-us-millions-dismember-angelique-rockas

Duba
26th June 2021, 15:45
era mai bine ca acuma.. daca te duci dubele si intrebi oamenii de rand.. o sa iti zica ca nu a fost niciodata intre ei nici un conflict etnic.. si ca se intelegeau intre ei ... tot razboiul ar fii venit de la un imprumut care lau cerut la americani in 1990 .. de 2 miliarde de usd.. si de acolo sa dat ordinul destramarii .. cel putin asa pretind oamenii de rand de acolo!
Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!

Parca-i aud pe nostalgicii comunisti ... si ei spun la fel ... era mai bine pe timpul lui ceasca, si cand colo ce sa vezi era frig in apartamente, lumina se oprea cateva ore in fiecare zi, mancare ioc, doar daca stateai cu orele la coada, uneori zi lumina. Imbracaminte de calitate nu gaseai, trebuia sa-ti faci relatii peste relatii pentru ati cumpra pantofi de piele, tricouri de bumbac, chiar si ciorapi de bumbac, ca sa nu mai vorbesc ca erau zile cum au fost ultimele 3, foarte calduroase, cand doreai sa bei o bere rece in Bucuresti si nu gaseai pe la nicio terasa de la acea vreme.
Oamenii de rand n-au habar pe ce lume traiesc. Daca tu te iei dupa ... oamenii de rand ... mi-e clar ce-ai inteles din ceeea ce s-a intamplat in fosta Yugoslavie. Repet, si la noi oamenii de rand spun ca era bine pe vremea lui ceasca si era o paula bine, eram ca vai de noi.

Ce legatura are ceea ce am afirmat eu si ce sustii tu????!!!! Repet, Croatia a jucat finala de CM, s-a calificat aproape editie de editie la CM sau CE, ceea ce fosta Jugoslavie fotbalistica n-a realizat. E o mare prostie sa crezi ca daca acum ar fi existat fosta Yugoslavie acea reprezentativa ar fi rupt norii. O echipa buna se formeaza cu jucatori care fac chimie, cum se spune, care se inteleg. Degeaba sunt 11 valori incontestabile in echipa daca exista raca, neintelegeri intre coechipieri.

LazioRoma
26th June 2021, 15:46
Spania cu cea mai slaba generatie. Croatia la apus de generatie...

Cine bate aici este eliminata 100% de Franta in sferturi, deci meci de palmares :)))

si tu zici bine.. croatii trebuiau sa fie unpic banditi .. si sa lase un gol in ultima faza.. luau traseul 2.. dar sicner mai greu era cu olanda .. cu spania mai sunt acolo 40% sanse!

LazioRoma
26th June 2021, 15:48
Parca-i aud pe nostalgicii comunisti ... si ei spun la fel ... era mai bine pe timpul lui ceasca, si cand colo ce sa vezi era frig in apartamente, lumina se oprea cateva ore in fiecare zi, mancare ioc, doar daca stateai cu orele la coada, uneori zi lumina. Imbracaminte de calitate nu gaseai, trebuia sa-ti faci relatii peste relatii pentru ati cumpra pantofi de piele, tricouri de bumbac, chiar si ciorapi de bumbac, ca sa nu mai vorbesc ca erau zile cum au fost ultimele 3, foarte calduroase, cand doreai sa bei o bere rece in Bucuresti si nu gaseai pe la nicio terasa de la acea vreme.
Oamenii de rand n-au habar pe ce lume traiesc. Daca tu te iei dupa ... oamenii de rand ... mi-e clar ce-ai inteles din ceeea ce s-a intamplat in fosta Yugoslavie. Repet, si la noi oamenii de rand spun ca era bine pe vremea lui ceasca si era o paula bine, eram ca vai de noi.

Ce legatura are ceea ce am afirmat eu si ce sustii tu????!!!! Repet, Croatia a jucat finala de CM, s-a calificat aproape editie de editie la CM sau CE, ceea ce fosta Jugoslavie fotbalistica n-a realizat. E o mare prostie sa crezi ca daca acum ar fi existat fosta Yugoslavie acea reprezentativa ar fi rupt norii. O echipa buna se formeaza cu jucatori care fac chimie, cum se spune, care se inteleg. Degeaba sunt 11 valori incontestabile in echipa daca exista raca, neintelegeri intre coechipieri.

dar nu am zis asta.. am vrut sa subliniez ca ar fii fost mai puternica ca Croatia de azi .. avea mai multi jucatori buni .. mai intrau cativa sarbi 1 muntenegran si probabil 1 2 bosniaci!

Johnny D
26th June 2021, 16:04
Discutie aprinsa cu Duba!:))
Imi imaginez versiuni mai bune ale Iadului optional.:happy

Duba
26th June 2021, 17:27
Vorbi si nea Ion ca si el e om! :)) Sau ca musca-n gaozul calului, asta-i Ionica! :))

Johnny D
26th June 2021, 17:45
Dubel, cel mai cel!
Tot nu-ti place Steaua?
Tot mai bine ti-e cu catzeaua
Tarfa far'de nume a lu Berbecel!:))
Careia pana si Shumudica
I-a zis: sa mi-o suga p-aia mica!:D

Capitanu.Burcea
27th June 2021, 02:42
Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!

Nu cred ca e chiar asa. In 90, din echipa calificata la cm Italia nu era om de baza niciunul. Nici macar Prosinecki. Au prins cateva bănci, ori cateva minute (Jarni, Prosinecki). Si antrenor era chiar un croat, Ivica Osim. Forță erau Pixi Stoicovici si Safet Susici (care juca chiar la Psg, e unul dintre cei mai mari atacanti din istoria lor). Abia mineau Savicevici, Pancev...Srecko Katanec, bălosul, iar era bun de tot. Eu mi-l amintesc si pe Spasic, un fundas central cat un dulap, de la Partizan, pt ca a marcat in Groapa. Apoi au dat sarbii foc, la noi nu prea se obisnuiau aceste manifestari reprobabile :))

Echipa, una peste alta, nu a dezamagit la cm. A inceput cu un 1-4 cu Germania, dar s-a oprit in sferturi, eliminata abia la penaltyuri de Argentina (marea victima din finala; desi inferioara in fata Germaniei, a pierdut totusi cu un penalty gratuit acordat de un mexican de căcat). Dar revenind :D ai dreptate, echipa era f puternica. Lasase acasa, in calificari, Franta lui Platini (antrenorului Platini :D), care avea multi jucatori de la OM, viitoarea campioana a Europei. A eliminat Spania lui Zubi si El Buitre in optimi, un rezultat superb. Ii batuse si inainte de cm, intr-un amical. Era tarfa lor, mai pe scurt :))

La partea de politica ii las p-astia mai hârșiți. Sau poate voi reveni, de ce nu? :))

Capitanu.Burcea
27th June 2021, 02:46
LE. Acum am cautat, ca sa fiu impacat. Da, Prosinecki are o aparitie ca titular in 5 meciuri: meciul cu Argentina. Cred ca d-aia au pierdut, a gresit ala echipa. Lol :))

LazioRoma
27th June 2021, 08:03
mama ce nostalgie cand te uiti la echipele din 1990... cehoslovacia iugoslavia.. :))) germania de west..

LazioRoma
27th June 2021, 08:06
da ai dreptate acum vad linile de start.. nu stiu dc aveam impresia ca au jucat mai multi croati6.. pe boban il lasasera acasa dupa meciul ala horor steaua rosie cu dinamo zagreb. da tineam mimte ca erau mai mult in teren

El Pistolero
27th June 2021, 08:38
Perisic are Covid. S-ar putea sa mai apară cazuri pana mâine la meci.

delaoltenia
27th June 2021, 09:18
distantare si masca pe bot in timpul meciului, parca asa a zis o pitzipoanca userista. si da, avea mare dreptate :D

LazioRoma
27th June 2021, 09:34
Perisic are Covid. S-ar putea sa mai apară cazuri pana mâine la meci.

sa terminat daca joaca fata perisic !

LazioRoma
27th June 2021, 09:40
si lovren din ce vad rateaza meciu .. deci.. cred ca aici se termina pt croatia!

dardar_3
27th June 2021, 16:17
Poate totusi joaca Morata si n-are cine sa dea gol :)) :D

LazioRoma
27th June 2021, 16:29
e se tinut minte si asta :)))

delaoltenia
28th June 2021, 18:23
CROATIA: Livakovici - Juranovici, Vida, Caleta -Car, Gvardiol - Brozovici, Kovacici, Modrici - Rebici, Petkovici, Vlasici
Selectioner: Zlatko Dalici

Spania: Simon - Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Gaya - Busquets, Pedri, Koke, Torres - Sarabia, Morata
Selectioner: Luis Enrique

delaoltenia
28th June 2021, 18:39
Rezervele Croatiei: Kalinici, Sluga, Vrsaljko, Brekalo, Kramarici, Budimir, Pasalici, Skorici, Orsici, Badelj, Bradarici, Ivanusec

IDEMO, VRATENI!!! /OLE/

delaparis
28th June 2021, 18:46
Perisic are covid deci absent iar asta e pierdere mare.

LazioRoma
28th June 2021, 19:25
baa ce bulan ! :D

Capitanu.Burcea
28th June 2021, 19:29
Salutăm primul gol al traco-ilirilor! Din pacate, golul nu are atat farmec cat ar fi avut cu doamna Kitarovici in tribuna :(

delaparis
28th June 2021, 19:30
Portarul ala nu se mai intoarce in Spania :D

LazioRoma
28th June 2021, 19:33
:))) sa sti .. numai asa cred ca poate sa bata croatia:))

Capitanu.Burcea
28th June 2021, 19:36
Pai nici nu se intoarce in Spania, e din Bilbao omul :))

Raul Garcia e peste Koke 7 clase, dar nu conteaza, forza lluis enrike!

LazioRoma
28th June 2021, 19:39
meritat ! 1 1

LazioRoma
28th June 2021, 19:39
nu merita croatia pana aucma ..

LazioRoma
28th June 2021, 19:40
Petkovic.. ce plm cauta acolo in fata lu Kramaric nu imi dau seama!

Capitanu.Burcea
28th June 2021, 19:48
Io am zis de mult ca Suker merita luat in fața lui Petkovic, care e un bou.

LazioRoma
28th June 2021, 19:51
da nu inteleg neam .. alegerea asta.. vro certa la echipa ceva ..

LazioRoma
28th June 2021, 20:02
in sfarsit.. Kramaric

LazioRoma
28th June 2021, 20:35
superioara spania din toate punctele de vedere !

El Pistolero
28th June 2021, 20:36
Nu a mișcat nimic Croația azi.

LazioRoma
28th June 2021, 20:37
0 de la un cap la alalalt! ce inseamna 2 jucatori ... Lovren si Perisic!

delaparis
28th June 2021, 20:50
Meci nebun

LazioRoma
28th June 2021, 20:51
goooollll

LazioRoma
28th June 2021, 20:53
mama ce meci !

delaparis
28th June 2021, 20:55
Care se califica va fi lesinat in sferturi

El Pistolero
28th June 2021, 20:57
Prost Luis Enrique, îl scoate pe Garcia și îl bagă pe Pau Torres care a dormit la ambele goluri luate pe final.

Capitanu.Burcea
28th June 2021, 21:02
Ii lasă pe Ramos si Asensio acasa, hîhî, ce antrenor de cîcat!

Parafrazandu-l pe Novak, hajde, breee, ca se poatee! :))

iulian_1976
28th June 2021, 21:05
superioara spania din toate punctele de vedere !


Nu a mișcat nimic Croația azi.

:D slabi croatii astia si cand te gandesti ca nu sunt la nivelul cand trebuiau sa castige cupa mondiala.

Cand ajungem si noi ca astia ?:D

atdi
28th June 2021, 21:11
:D slabi croatii astia si cand te gandesti ca nu sunt la nivelul cand trebuiau sa castige cupa mondiala.

Cand ajungem si noi ca astia ?:D

Niciodata. Nici nationala din 94 nu a avut determinarea croatilor pe teren.

LazioRoma
28th June 2021, 21:15
mai buna spania cei drept

LazioRoma
28th June 2021, 21:17
pacat.. daca tot au ajuns croatii pana aici .. macar la penalty sa duca meciu

Capitanu.Burcea
28th June 2021, 21:17
E drept. E corect. Dalic nu a avut ouă, dar e greu sa dai cu sapa in asa generatie memorabila. Se vor retrage ei singuri, ca elefantii din filmele indiene, cand se duc sa moară.

delaoltenia
28th June 2021, 21:20
eh, ovo sad veci izgleda nemoguce. morata i olmo izbacili su nas na desnoj strani, oyarzabal je pobjegao vidi i brekalu, idealno mu dodao olmo i to je to....

parise, sa mi bag plan în forumul tau, vreau un ban amiabil :D

LazioRoma
28th June 2021, 21:21
nu a avut ai dreptate.. dar ce sa faci .. cu apararea aia .. ca nu au atatea resurese si ei . uite de ex.. Lovren .. a insemnat 2 goluri azi ..

Leo
28th June 2021, 22:11
Pacat de croati.

Johnny D
28th June 2021, 22:14
De ratau acum ultimele 5 penalty-uri.:))
Asa e rasa umana, plina de ironii...

LazioRoma
28th June 2021, 22:20
chiar imi pare rau de Hrv :(

Johnny D
28th June 2021, 22:27
Da ce-are Farul cu Croatia? Ati avut multe nave croate in port?:))

delaoltenia
28th June 2021, 22:28
chiar imi pare rau de Hrv :(
daca ti pare rau afla ca mie mi se rupe inima
:(

Johnny D
28th June 2021, 22:29
:))

delaoltenia
28th June 2021, 22:30
razi ca tarbacopu la asfalt

Johnny D
28th June 2021, 22:33
Si pe tine te stiu croat de mic, bagi si 3 pomelnice asta seara.
Nici nu te mai uiti la meciuri 10 ani de năcaz!:))

delaoltenia
28th June 2021, 22:50
sunt in cocediu, ionele. vazui meciul cu un grup de ciufuti care mi stricara bunatate de seara. la 3-3 un prostovan cat pe ce sa-si bata mujerea care, ca si mine, tinea cu slavii din sud. plm, concluzie de final, aparare de rahat a croatilor. mai este si bulanul porcesc, daca la reluare, in primul mitan de prelungiri, marcau poate ca la ora asta prostovanul pomenit mau sus sugea pla croatilor. asta ie, la 1-0 au avut si ei bulan...au murit frumos în prelungiri.

LazioRoma
28th June 2021, 22:56
daca ti pare rau afla ca mie mi se rupe inima
:(

mie mai rau credema :( ma reprezinta nationala aia .. nici nu ma uit la asta cu franta daca dadea Kramaric 4 3 .. se termina altfel !

LazioRoma
28th June 2021, 23:00
Si pe tine te stiu croat de mic, bagi si 3 pomelnice asta seara.
Nici nu te mai uiti la meciuri 10 ani de năcaz!:))

eu ma mai uit doar la italia.. restu nu ma int..

delaoltenia
28th June 2021, 23:02
fie vb ntre noi, spanioloii meritau mai mult calificarea, discutam de fotbal, sport, in general cel mai bun castiga. partea buna, dpmdv, prostovanul amintit mai sus umplu masa cu de toate. :)

laku noci!

Johnny D
28th June 2021, 23:10
Bai da' ce de pasionati de orice, mai putin de Romania...

LazioRoma
28th June 2021, 23:11
da a meritat spania. sincer parca la fiecare faza puteau da gol .. da sti ce ma bucura? ca uite au avut croatii doar 3 titulai de la 2018 ... restu Orsici ,Brekalo,1
Livakovic,Juranovic, Caleta-Car, Gvardiol etc toti jucatori noi .. si toti titulari la echipe bune.. deci Croatia.. are viitor zic eu !

LazioRoma
28th June 2021, 23:12
Bai da' ce de pasionati de orice, mai putin de Romania...

hai ioane.. ca daca aveam noi 1 0 cu spania si dadeau 3 - 1 .. nu se mai agita nimeni sa alerge sa mai creada in ceva..

JJ
29th June 2021, 02:43
N-am vazut decat prima repriza ca am plecat la meciul celalalt. Se pare ca si asta a fost un meci istoric. A contat covidul lui Perisic!? Spania dupa un gol in doua meciuri marcheaza cate cinci pe meci.

YoNuTzz
29th June 2021, 02:49
Asa imi parea rau ca am ratat nebunia de la Spania - Croatia ca eram pe National Arena...
Dar s-a echilibrat rapid situatia dupa socul de la Bucuresti !

Ce revenire Croatia totusi de la 1-3 min 85 !

Bv ambelor !

Sansa buna ptr Spania cu Elvetia !

LazioRoma
29th June 2021, 16:55
N-am vazut decat prima repriza ca am plecat la meciul celalalt. Se pare ca si asta a fost un meci istoric. A contat covidul lui Perisic!? Spania dupa un gol in doua meciuri marcheaza cate cinci pe meci.

Enorm a contat Perisic ... face 30% din tot potentialu croatiei

dextercioby
29th June 2021, 16:58
Enorm a contat Perisic ... face 30% din tot potentialu croatiei

Da, dar tot apararea (conditia fizica) i-a tradat. N-au mai avut picioare dupa minutul 95.

LazioRoma
29th June 2021, 19:00
Da, dar tot apararea (conditia fizica) i-a tradat. N-au mai avut picioare dupa minutul 95.

Lovren a lipsit si el .. acolo cam totul este el !

iulian_1976
29th June 2021, 19:15
Fundasul dreapta i-a curatat...

LazioRoma
29th June 2021, 20:36
da si ala

Capitanu.Burcea
29th June 2021, 21:19
N-ati vazut ca Vida isi dadea palme, ca sa nu le dea pumni colegilor? Aia 3 de pe fund au fost de tot căcatul. Cred ca n-a jucat cu asa martalogi langa el niciodata...

LazioRoma
30th June 2021, 20:54
N-ati vazut ca Vida isi dadea palme, ca sa nu le dea pumni colegilor? Aia 3 de pe fund au fost de tot căcatul. Cred ca n-a jucat cu asa martalogi langa el niciodata...

Vrsaliko, lovren, perisic.. fac cred ca 35% din aportul croatiei.. sa simtit tare lipsa lor!

delaparis
30th June 2021, 23:36
Mai avem meciuri spectacol ca asta? Nu mai avem. Gata.