PDA

View Full Version : Euro 2021 Optimi: Italia - Austria 2-1



delaparis
22nd June 2021, 11:08
sambata 26 iunie, ora 22.00, Wembley

YoNuTzz
22nd June 2021, 16:17
Austria este o echipa solida, dar daca a putut Olanda, va putea si Italia sa treaca.

LazioRoma
24th June 2021, 20:53
tre sa treaca italia ...nu vreau sa vad mizerii de meciuri prin sferturi

delaparis
24th June 2021, 21:41
Italia va avea un adversar pe masura celor pe care i-a intalnit in grupa. Se califica, nu stiu daca usor, dar se califica.

LazioRoma
24th June 2021, 21:46
nu e chiar asa pariziene :)) au cativa jucatori mai buni decat ce au avut in grupa.. alaba.. arnautovic ... sunt jucatori mai buni decat ce aveau turcii si galezii ... plus ca nu mai joaca acasa!

delaparis
24th June 2021, 21:59
Galezii aveau si ei cativa... Bale, Ramsey etc
Si turcii aveau pe Ylmaz si Yazici, campioni cu Lille :D

iulian_1976
24th June 2021, 22:02
Le da multe italienii asa cred :D

Romania le-a dat minim 1-2 goluri pe meci asta inseamna ca in defensiva sunt cam ca noi :)

delaparis
24th June 2021, 22:13
Da. Sunt ca noi, nu se apara :D
Galezii joaca deschis complet si pe efort. Niciun calcul deoarece nu au cu cine.

JJ
25th June 2021, 00:24
Nu vad Austria sa miste. Plus ca si-au indeplinit telul, au iesit din grupe pentru prima data dupa aproape 40 de ani.

Johnny D
25th June 2021, 08:15
Votez Italia dar asa mai indoit, totusi Austria joaca intr-un campionat mai puternic.:rolleyes::D

miril
25th June 2021, 11:58
Gen Atalanta, Sassoulo, Fiorentina, Torino si...Red Bull. :rolleyes:

YoNuTzz
26th June 2021, 13:45
Am vzt Austria aici de 2 ori. In primul meci f slaba, in al 2lea, mai buna, dar ptr ca a fost Ucraina execrabila...

Fara probleme ptr Italia aici...

El Pistolero
26th June 2021, 20:50
Sunt curios dacă Austria va face pressing ca în meciul cu Ucraina sau se va retrage în 40 de metri. Sper sa joace fotbal și sa fie un meci frumos.

Johnny D
26th June 2021, 20:56
Gen Atalanta, Sassoulo, Fiorentina, Torino si...Red Bull. :rolleyes:

Astea-s orase germane!?:o:

delaparis
26th June 2021, 21:08
Italia :
Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci (c), Acerbi, Spinazzola - Barella, Jorginho, Verratti - Berardi, Immobile, Insigne.

Austria :
Bachmann - Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba (c) - Schlager, Grillitsch - Laimer, Sabitzer, Baumgartner - Arnautovic.

Johnny D
26th June 2021, 21:11
Daca credeti ca i-am injurat inainte, sa-i puna dracu sa nu se califfce pe italieni... mai ales ca atat i-ati pupat in cur si voi si presa de cateva saptamani incoace, de le-au plans viitorii copii de ciuda.

delaparis
26th June 2021, 21:14
Nu i-a pupat nimeni.
Noi stim fotbal, tu nu stii sa pariezi :D

Johnny D
26th June 2021, 21:16
Vad io azi ce fotbal stiti voi.:)

delaparis
26th June 2021, 22:53
Mda.
La pauza 0-0. Italia nu joaca ce ma asteptam. Isi complica viata cu pase repetate inutile, incercari improbabile la 20 metri de poarta adversa, posesie inutila. Pana acum au jucat simplu si direct. Azi joaca in stil "Verratti" :)

Johnny D
26th June 2021, 23:14
Vad ce fotbal stiti, am fost singurul pe forum care am zis ca atunci cand dau ciumetii astia de italieni de-o echipa serioasa, se kk pe ei, ei bine nici nu e nevoie de o echipa serioasa, doar de una semi-serioasa si va avea nevoie de bulan azi sa treaca mai departe.:))

Atata le si trebuie sa ma culce la ultimu meci kktii astia! Sa astepte sa joace cu una serioasa sa castig bani impotriva lor, si azi sa castig pe ei. Danemarca mult mai putin favorita, iesit mult mai usor. Echipa de kkt.:mda:

iulian_1976
26th June 2021, 23:16
:) un pic de rabdare austriecii o comit fatal pe final o sa vedeti, cel putin asa cred eu ca austriecii nu
tin un meci fara sa o comita

El Pistolero
26th June 2021, 23:16
Austria joacă bine, pressing sus și asta ii încurcă pe italieni. Nu cred ca se așteptau la asa ceva. Șanse bune sa vedem prelungiri.

Johnny D
26th June 2021, 23:18
:) un pic de rabdare austriecii o comit fatal pe final o sa vedeti

Nu zic nu, dar asta spune ceva despre "impresionanta" Italie.:rolleyes:


Austria joacă bine, pressing sus și asta ii încurcă pe italieni. Nu cred ca se așteptau la asa ceva. Șanse bune sa vedem prelungiri.

De asta n-am inteles niciodata cum te-ai putut duce pe Ucraina in meciul decisiv cu Austria!:confused: Clar Austria superioara dinainte de meci! Amatori...


Nu ma refer la tine personal, ci in general cum au putut crede unii... adica Leo ca a pierdut doar pe meciul ala, si-a jucat si 1 solist pe Ucraina, era de X2 pe Austria toata ziua. Ma rog... Io am jucat Austria nu pierde la 2 goluri, la sigur ca intotdeauna!:))

Johnny D
26th June 2021, 23:22
Ce simulatori nenorociti italienii astia, asta doar arata ce se permite in campionatul ala de kkt!:jerk:


0-1 na...:rolleyes: KKtii nenorociti, ma culca la ultimul meci.
Stiam ca Italia e de kkt, dar am crezut ca nu chiar atat de mult!:headbang:


Ii salveaza VAR pe kkti!?
Da! Pfua, escape! Cat pe ce echipa mai buna sa conduca.:rolleyes::rolleyes:

delaparis
26th June 2021, 23:23
Uite belea

delaparis
26th June 2021, 23:25
nu e :))

Johnny D
26th June 2021, 23:25
Uite belea

Cunoscatorilor!:kiss:


nu e :))

:)):jerk: -_-

Johnny D
26th June 2021, 23:28
Ce jucatori de kkt, ori nu stiu prelua o minge, ori simuleaza!:))


Ori suteaza slab si pe langa poarta!:sneaky:


Adica un jucator de fotbal care nu e amator da fie tare si pe langa poarta, fie incet dar cat de cat pe poarta. Ei bine astia dau incet si pe langa poarta! Ce panarame catastrofale!:))


Daca scapa azi, turul urmator RAUS!:rosu:
Ce-i drept, e cam imposibil sa joace mai prost.
Am vazut Romania jucand mai prost, dar rareori.

YoNuTzz
26th June 2021, 23:30
Noroc cu VAR-ul...altfel cred ca ieseau in 90 de min italienii...

Super replica data de Austria azi. Ce inseamna totusi sa ai un jucator world class care sa ii conduca pe altii bunicei, ce joaca totusi in campionate bune.

Johnny D
26th June 2021, 23:34
Mai scapa o data cu VAR-ul kktii!:))
Ce-i drept, asta n-a fost penalty si daca nu era offside. Italianul ala a protejat mingea, ce sa-i faca daca prostul ala de austriac s-a lasat pe genunchi si-a intrat cu fatza direct in cotul italianului ce n-a miscat deloc mana. Dar... daca n-ar fi fost offside, cine stie ce s-ar fi dictat. Asta e VAR-ul, ajuta cu mult arbitrajul...:rolleyes:

Johnny D
26th June 2021, 23:37
Auzi la comentator "Italia, una din favoritele la castigarea trofeului!".:)):happy Oare cu cine a vorbit, cu?


Daca credeti ca i-am injurat inainte, sa-i puna dracu sa nu se califfce pe italieni... mai ales ca atat i-ati pupat in cur si voi si presa de cateva saptamani incoace, de le-au plans viitorii copii de ciuda.

Cunoscatori...:rolleyes:


Poate genul asta de cunoscatori o vedeau favorita si pe Romania sa ocupe locul 2 dupa Germania in grupa de calificare la mondial. Ce-mi mai plac mie cunoscatorii.:)):))


Berardi!:)) Jucator unul si unul!:))

delaparis
26th June 2021, 23:39
Auzi la comentator "Italia, una din favoritele la castigarea trofeului!". Oare cu cine a vorbit, cu?

I-am spus eu sa zica asta :D

Johnny D
26th June 2021, 23:41
Asa, pe tine te iert. Nu e de parca n-ai facut gafe mai mari la viata ta: vezi "cazul Paul"!:)) De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.:D

Johnny D
26th June 2021, 23:46
Ia uite ce sa faci cand echipa adversa nu vrea sa dea mingea afara: faci fault! Mai dracie, noi de ce nu ne-am gandit la asta!?:confused: Fu chiar atat de greu!? Bravo Austria!:))


Intrebare, Italia asta mult-glorificata habar n-am de ce. C-a jucat bine cu 2 din 3 echipe mici!? Ma rog. Italia asta, are vreun mijlocas ofensiv? Nu aripa, mijlocas!:)

delaparis
26th June 2021, 23:50
Meci complicat. Important este calificarea.

Johnny D
26th June 2021, 23:51
Mie-mi spui? Diferenta dintre faliment si bani pentru Wimbledon + celelalte faze/meciuri din turneu.


Cred ca daca Italia era in grupa cu Ungaria, nu se califica mai departe!:)) Ce tragere de kkt au avut, prost sa fii, noroc ca esti.


Felicitari lui Dardarica pentru votul din poll!:ok: Chiar daca sper sa nu-i iasa, cand e de 50-50 e de felicitat cel ce-a mizat pe echipa mica.

El Pistolero
26th June 2021, 23:57
Italia parca se teme sa mai atace, au văzut ca sunt periculoși austriecii. Probabil nu se va juca nimic 30 de minute și ambele vor aștepta penalty-urile.

Johnny D
26th June 2021, 23:59
Nu cred, s-au panicat italienii la final cand au vazut ca se apropie cutitul de os. Or sa atace, asa cu suturi de kkt, cu driblinguri in cap, cu pase si centrari in primul adversar, adica cu fotbalul asta ce-l stiu ei de i-au facut una din favoritele la turneu:)), stiu si ei ca penalty-urile sunt loterie. Nu cred ca le convin, ii urca Mancini pe pereti in pauza asta.

delaparis
26th June 2021, 23:59
Italia s-a chinuit in calificari preliminarii. Are experienta sa obtina calificare din efort.

Johnny D
27th June 2021, 00:02
V-am zis.:rolleyes:


Chiesa chiar e jucator. Ma bucur ca antrenorul stie ca trebuie sa fie titular, ca doar are o gramada de jucatori de jucatori!:)):))


Aaa, il odihneste pentru meciurile grele!:sneaky:

iulian_1976
27th June 2021, 00:03
Jon banii se castiga cu sudoare si suspans:D

Austriecii au comis-o de 3 ori insa Insigne a vrut sa tina suspansul :)

Cred ca tot italienii o sa castige asa cel putin am eu impresia :)

delaparis
27th June 2021, 00:03
Da. Acum e aproape gata :)

Johnny D
27th June 2021, 00:04
Insigne e pielea pwlii pe langa Chiesa.
Berardi e pielea pwlii pe langa Insigne.


=> Chiesa e rezerva lu Berardi.
E bine cand ai antrenor de antrenor.:rolleyes:


Macar bine ca i-a scalmanat bine la pauza, cum anticipasem. E si asta bun de ceva.

Johnny D
27th June 2021, 00:08
Si se tot intreaba Miril de ce-mi place Italia atat de mult.
Nu joaca nimic si se califica in prelungiri.
Deceniu dupa deceniu, turneu dupa turneu aceeasi poveste.
Cum sa nu iubesti asa minunatie de echipa!?/hello




:jerk:

iulian_1976
27th June 2021, 00:08
V-am zis.:rolleyes::

Ce-ai spus Jon, ca plangi de 2 ore dupa banii tai, sunt buni italienii acum :D

JJ
27th June 2021, 00:09
Jucatorul asta de clasa mondiala a comis-o iar, uitand sa-si tina omul la gol.

Johnny D
27th June 2021, 00:11
Ce-ai spus Jon, ca plangi de 2 ore dupa banii tai, sunt buni italienii acum :D

Absolut! Euforie in extaz de vreerie de echipa!:))

2-0, fabulos!:o:

Sunt in spleen total la jocul acestor jucatori mirifici!/hello




Bietii austrieci, cazuti total... se tot tavalesc prin careul propriu...

delaparis
27th June 2021, 00:13
Si se tot intreaba Miril de ce-mi place Italia atat de mult.
:))
Ne intrebam toti :)

Johnny D
27th June 2021, 00:14
Au cel mai frumos imn.:)

Capitanu.Burcea
27th June 2021, 00:15
Dupa ce i s-a gasit cea mai proasta grupa posibilă, iata ca innoptam asteptand ca aceasta echipa superkalifragilistikă sa marcheze un gol Austriei. Respect var, respect oliver, sa speram ca se va gasi, totusi, un adversar mai acatarii pt broaște macar in sferturi.

JJ
27th June 2021, 00:15
Pana la urma veriga slaba a fost Veratti..

Johnny D
27th June 2021, 00:16
Un Capitan corect, corespunzator, aferent, ca de obicei!:ok:



Au si portar, de la Pe Se Jaleu cica.
Un portar mai putin de World Class lua gol aici si meciul se relansa.



Belotti!:))
Deci... Doamne fereste sa vad la Rapid asa ceva... Eject direct!

El Pistolero
27th June 2021, 00:24
Pana la urma banca a făcut diferența. Lotul Italiei clar mult mai valoros.
Slab turneu pentru Alaba, multe greșeli.

Johnny D
27th June 2021, 00:25
Pe Alaba-l doare laba.:))




Ce ocazii au germanii astia de austro-ungaria pe final.
Aproape c-ai zice ca au in fata niste amatori...




Na, zis si facut. 2-1...:rolleyes:

iulian_1976
27th June 2021, 00:26
Ce este neplacut ca am pierdut inca 30 de minute pentru nimic, puteau si ei sa o rezolve in 90 de minute :D

Punctul slab al italienilor am spus-o de la debut, nu au mijlocasi laterali de forta, compenseaza prin atacantii laterali care fac un efort enorm sa compenseze lipsa ajutorului.

Totusi nu cred ca o sa o duca mult asa fizic deja se observa ca se chinuie...

delaparis
27th June 2021, 00:37
calificare "italiana" ... 2-1 :)

iulian_1976
27th June 2021, 00:41
Se putea termina mai repede si cu mai multe goluri, acum sa nu-i facem mari pe austrieci ca nu sunt, au un joc super greoi, cand aduna
si ei 2-3 jucatori in careul advers apare pericolul.

YoNuTzz
27th June 2021, 00:42
Chinuit si norocos azi ptr Italia. I s-a dat credit in presa, profitand si de acea grupa incredibil de slaba...

Nu o vad bine in sfertul vs Portugalia/Belgia, but who knows...

Johnny D
27th June 2021, 00:49
calificare "italiana" ... 2-1 :)

1-0 mai degraba, asa au facut si spectacol.:))


Se putea termina mai repede si cu mai multe goluri, acum sa nu-i facem mari pe austrieci ca nu sunt, au un joc super greoi, cand aduna
si ei 2-3 jucatori in careul advers apare pericolul.

Pai nu sunt, am zis ca sunt o echipa semi-decenta.
Italienii sunt aia slabi.:) Ce-i drept, si idiotul ala sa joace fara Chiesa...


Nu o vad bine in sfertul vs Portugalia/Belgia, but who knows...

Ce cotoc va avea Belgia! Auuu, auuuuu... cum striga lupu la luna! Easy money! Iar Belgia scoate ambele kkturi din turneu! De vis!;)


De ce de vis? Pai Belgia e fotbalul total, exact inversul astora!;)

delaparis
27th June 2021, 00:54
Pana la urma veriga slaba a fost Veratti..
Verratti, corect

Johnny D
27th June 2021, 00:56
Prea balbaiti italienii astia, litere dedublate o gramada, total inutil.

iulian_1976
27th June 2021, 00:59
Fizic n-au cum sa arate mai bine, ei joaca numai pe atacanti fara invaluiri cu mijlocasii, fundasii, toata treaba sta in atacanti.

Chiar asa cu demarcarile astea a avut 3 ocazii Insigne in stanga si una in dreapta Chiesa gol, putea sa se termine 3-4 in poarta Austriei.

Johnny D
27th June 2021, 01:11
Daca stiau face preluari, suta si pasa cum trebuie puteau da si 5!:rolleyes:

LazioRoma
27th June 2021, 08:00
da sa sti ca nu ai ce sa faci in meciuri deastea cu insignie.. de 1 metru 20... sau berardi... chiesa trebuie titular

miril
27th June 2021, 09:11
Mancini a gresit ca nu i-a schimbat pe Veratti si Berardi la mijlocul reprizei secunde. Nu inteleg de ce lumea se leaga de VAR, a fost offside, nu asta se urmareste, sa se inlature goluri neregulamentare? Austria, o echipa solida tactic si fizic cu trei jucatori de valoare, Alaba, Aranautovici si Sabitzer, au iesit la joc in a doua jumatate a reprizei a doua si pe final, in prelungiri, si puteau face o surpriza. Spinazzolo, din nou, excelent, in schimb Italiei ii lipseste un varf percutant, nici Immobile, nici Belotti nu sunt la acest nivel de valoare.

Johnny D
27th June 2021, 10:54
Ce-a fost, a trecut, sa vedem acum cum pierde cu Belgia!:pace:

LazioRoma
27th June 2021, 11:40
asa au fost la. 2006 parca cu australia.. chinuit vai vai.. si. porma din sferturi au spart tot!

delaparis
27th June 2021, 11:57
Si capul lui Zidane :)

miril
27th June 2021, 13:01
Si pieptul lui Materazzi. :)

Johnny D
27th June 2021, 13:13
Finish him!:lol:

dardar_3
27th June 2021, 16:15
Cu 5 ani in urma, fara VAR, vorbeam acum de furtisagul Austriei cu Italia. Pacat de Arnautovic insa nu pot spune ca nu m-am bucurat ca a luat gol sarpili :D #mujegigi
Apropo, la cat de labili psihic stau italienii, sa fiti convinsi ca daca echipa adversa deschide scoru, e pa si pusi :))/hello