PDA

View Full Version : Fuziune la UTA???



adymax
9th April 2005, 08:16
Pe langa cele aparute in Observatorul acum citesc in GS ca Coras a declarat intr-o emisiune de pe TVR ca Sandu negociaza in aceste zile o fuziune cu Sportul....asta e chiar de tot..ajungem ca hibridul..

Dar acuma sincer..preferati sa ne afundam in mediocritate sau sa cumparam o echipa din A??
Asta e linkul articolului. (http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?a=7049&shift=1)

RedBaron
9th April 2005, 11:21
Din punctul meu de vedere, o fuziune sau o cumparare de loc ar fi o RUSINE. Pentru ca nu cred ca Sportul ar accepta ca UTA sa ii absoarba... Si atunci ce echipa am avea? UTA-Sportul Arad? :) Nuuuuuu.... sunt curios cati ar fi de acord.

Sper sa fie doar zvonuri. Pai de ce sa cumperi un loc/fuziune? Mai bine iti faci un lot (vezi ultima promovare) si promovezi. E mai usor, curat, frumos. Si mai ceva! Daca dl. Sandu Ion nu a avut un buget care sa permita transferul unui jucator calumea, cu ce bani cumpara loc in A=rusine? Apoi dl. Sandu Ion apare ca un om de afaceri cu principii, fost sportiv cu personalitate, etc, iar din profilul sau nu reiese logica unei astfel de actiuni care ar insemna, da :), o rusine!

In cele din urma, inca odata mi se pare exagerat sa avem atatea accidentari asa des. S-au mai vehiculat prin presa idei cum ca poate antrenamentul ar fi cauza. Normal sunt supozitii. In fine, asta e o nemultumire, nu un repros sa zicem.

Robi
9th April 2005, 11:28
Nici eu nu sint de acord cu o fuziune sau o cumparare de loc. Prefer sa jucam in judet decat sa imitam alte echipe(aekk). NUUUUU VREAU MITICI LA ARAD!!!

RedBaron
9th April 2005, 12:59
Si pe parcursul transmisiunii radio s-a vehiculat ideea fuziunii cu Sportul.
Asadar as vrea sa cer parerea celor din S.U.R. cu referire la o asemenea posibilitate. Poate The_Kid ne precizeaza pozitia lor.
Deoarece momentan nu merge site-ul oficial si nu putem sa vedem mai multe reactii pe aceasta tema, postati si aici! Facem si un topic nou de trebuie! Nu stiu... mi se pare oribila ideea fuzionarii si/sau cumpararii de loc! E parerea mea. Vorba celor de mai sus, mai bine intr-o div. inferioara decat in A necinstit!
Dle Sandu Ion, asta e echipa care ne-ati promis-o? Sportul? Credeam ca e vorba de UTA, o UTA a Aradului...
Astept reactii.
Re/

driverr
9th April 2005, 13:04
Adevarul e ca nu stiu cat de reala e chestia asta cu fuzionarea cu Sportul si nu stiu daca ar fi bine.Insa si dorul de A e mare..........

RedBaron
9th April 2005, 14:46
Am separat acest subiect de "Retur UTA". Putem discuta mai la obiect aici. Am adaugat si un poll.
Pana la urma poate e un zvon, dar daca dl. Ion spune ca incearca sa duca UTA in A in toamna iar Coras declara ce declara.... nu poate iesi fum fara foc, cum se spune la noi.
Re/

King of Hell
9th April 2005, 15:08
Nu sunt de acord pentru ca si UTA si Sportul sunt 2 echipe adevarate si de traditie care merita sa joace in A, dar separat..fiecare cu orasul sau..cu suporterii sai. Impotriva fuziunii! Indiferent de echipa! Respect celor care refuza chestiile astea si rusine celor care incurajeaza un hibrid! (se stiu ei).

Triphat
9th April 2005, 15:36
Oare numa in Romania sunt la moda fuziunile ? Cat despre infratirea asta UTA - Sportul, eu cred ca UTA e o echipa cu traditie mare si daca vor Divizia A sa lupte pentru ea. Alta ar fi satisfactia sa ajungi in A prin promovare decat prin fuziune.

Kidu
10th April 2005, 01:27
Normal ca ar fi o rusine. Nu ar accepta nimeni sa traim intr-o umilinta ca cei din tm. E o gargara chestia asta. Am vb cu Sebastian Siclovan si mi-a zis ca sunt vb in vant in goana dupa senzational.

ad3an
11th April 2005, 13:48
Dupa timisoreni se pare ca e randul vostru sa aduceti o echipa de mitici.O sa fiti huiduiti si voi la fel cum voi ii huiduiati pe mitiseni cu "echipa de imprumut"!!! :D .Probabil sunt doar zvonuri la fel cum era si sezonul trecut cu Bihoru' at vreo 3 echipe au fuzionat cu noi :ciocan: .

Kidu
11th April 2005, 15:20
Bai dar, nu mai vb-iti in necunostiinta de cauza. Sandu Ion a negat cele declarate de Coras in gazeta. Gargara ieftina de presa.

RedBaron
14th April 2005, 16:05
E ok. Dar atunci Coras ce declara aberatii... Presa asta prea ne intoxica cu tot felu de prostii. Rusine lor!

RedBaron
15th April 2005, 20:41
Rugat să lămurească zvonurile apărute cu posibila accedere a UTA-ei în Divizia A, chiar din toamnă, managerul Coras s-a arătat rezervat în declaratii: „În ideea în care se reuseste fuziunea cu o echipă de Divizia A, într-un campionat cu 18 echipe, UTA va fi avantajată. Dar, deocamdată., nimic nu este sigur...”.Nu observ NEGATIA din declaratia de la conferinta de presa a UTA-ei de dinaintea meciului cu Negresti... NEGATIA aia care ar fi sunat asa "nu ne intereseaza vreo fuziune...". Unde e negatia??? :headbang:

Kidu
16th April 2005, 17:05
Coras asta e un mascarici. Nici el nu stie ce vorbeste. V-am spus cum sta treaba cu fuziunea. Sandu Ion incearca sa forteze mana autoritatilor prin contruirea unui nou stadion.

RedBaron
16th April 2005, 18:49
daca aceste declaratii stau in spatele unei strategii, nu e o problema.
dar acum un stadion modern costa foarte mult. nu vad de unde scot autoritatile astea banii... sau macar o parte din ei... sa nu ajungem in aceeasi situatie ca si cu nocturna :)) in fine...
astept meciul cu bihorul!
hai UTA!

Kidu
16th April 2005, 20:06
Sincer sa fiu, in acest retur in afara de meciul cu FC Bihor, alt meci nu mai avem. Deja m-am saturat pana peste cap de echipe din astea venite din zona crepusculara gen: Oasul, Salonta, Ineu, Sanicolaul Mare si ar mai fi ele.

07Ex
17th April 2005, 10:25
Imi pare bine sa vad ca nici voi suporterii UTA-ei nu sunteti de acord cu o fuziune cum nici noi cei care tinem cu Sportul nu suntem de acord cu asa ceva. Ambele echipe au traditia lor, suporterii lor. Cu tot respectul fata de Coras care a fost mare jucator si a jucat si pentru Sportul, o fuziune intre cele doua echipe ar fi cea mai mare tampenie pe care am auzit-o.