PDA

View Full Version : Euro 2021 Grupa F: Germania, Franta, Portugalia, Ungaria



delaparis
23rd March 2021, 23:21
Meciurile incep pe 11 iunie

delaparis
18th May 2021, 21:16
Deschamps il ia pe Benzema la lot.

El Pistolero
18th May 2021, 22:48
Foarte bine, era cazul sa revină. Au mai fost chemate și gloabele de Giroud, Rabiot și Dembele. Lipsește Marțial care e accidentat sau nerefacut complet.

krapulax
27th May 2021, 16:52
lipsesc multicei. poate theo avea si el loc. vreau sa votez cine se califica. germania de pe locul 3, daca are destule puncte

LazioRoma
28th May 2021, 21:40
aici cred ca surpriza este portugalia
....

Leo
2nd June 2021, 18:48
Lotul Germaniei:

Portari: Neuer (Bayern Munchen), Kevin Trapp (Frankfurt), Leno (Arsenal).

Fundasi: Ginter (Mönchengladbach), Gosens (Atalanta), Günter (Freiburg), Halstenberg (Leipzig), Hummels (Dortmund), Klostermann (Leipzig), Koch (Leeds), Rüdiger (Chelsea), Süle (Bayern Munchen).

Mijlocasi/Atacanti: Can (Dortmund), Gnabry (Bayern Munchen), Goretzka (Bayern Munchen), Gündogan (Manchester City), Havertz (Chelsea), Hofmann (Mönchengladbach), Kimmich (Bayern Munchen), Kroos (Real Madrid), Musiala (Bayern Munchen), Müller (Bayern Munchen), Neuhaus (Mönchengladbach), L. Sané (Bayern Munchen), Volland (Monaco), Werner (Chelsea).

Leo
2nd June 2021, 18:51
Lotul Frantei:

Portari: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Mike Maignan (Lille OSC), Steve Mandanda (Olympique Marseille).

Fundasi: Lucas Digne (Everton), Leo Dubois (Olympique Lyon), Lucas Hernandez, Benjamin Pavard (ambii Bayern Munchen), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain), Jules Kounde (FC Sevilla), Clement Lenglet (FC Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid), Kurt Zouma (Chelsea Londra).

Mijlocasi: N''Golo Kante (Chelsea), Thomas Lemar (Atletico Madrid), Paul Pogba (Manchester United), Adrien Rabiot (Juventus Torino), Moussa Sissoko (Tottenham), Corentin Tolisso (Bayern Munchen).

Atacanti: Wissam Ben Yedder (AS Monaco), Karim Bezema (Real Madrid), Antoine Griezmann. Ousmane Dembele (ambii FC Barcelona), Kingsley Coman (Bayern Munchen), Olivier Giroud (Chelsea), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Marcus Thuram (Borussia Monchengladbach).

Leo
2nd June 2021, 18:55
Lotul Portugaliei:

Portari: Rui Patricio (Wolverhampton), Anthony Lopes (Olympique Lyon), Rui Silva (Granada);

Fundasi: Joao Cancelo (Manchester City), Nelson Semedo (Wolverhampton), Jose Fonte (Lille), Ruben Dias (Manchester City), Pepe (FC Porto), Nuno Mendes (Sporting Lisabona), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund);

Mijlocasi: Danilo Pereira (PSG), Joao Palhinha (Sporting Lisabona), Ruben Neves (Wolverhampton), Joao Moutinho (Wolverhampton), Renato Sanches (Lille) Bruno Fernandes (Manchester United), Sergio Oliveira (FC Porto), William Carvalho (Betis Sevilla), Bernardo Silva (Manchester City);

Atacanti: Cristiano Ronaldo (Juventus Torino), Diogo Jota (Liverpool), Rafa Silva (Benfica Lisabona), Andre Silva (Eintracht Frankfurt), Joao Felix (Atletico Madrid), Goncalo Guedes (Valencia), Pedro Goncalves (Sporting Lisabona);

Leo
3rd June 2021, 12:52
Ungaria vs Portugalia (15 iunie, ora 19:00, Budapesta)
Franta vs Germania (15 iunie, ora 22:00, Munchen)
Ungaria vs Franta (19 iunie, ora 16:00, Budapesta)
Portugalia vs Germania (19 iunie, ora 19:00, Munchen)
Germania vs Ungaria (23 iunie, ora 22:00, Munchen)
Portugalia vs Franta (23 iunie, ora 22:00, Budapesta)

Leo
3rd June 2021, 13:02
Germania si Franta merg mai departe.

Capitanu.Burcea
4th June 2021, 19:35
Germania se va face de căcat, Romania va fi singura ei victima de anul asta :)) Portugalia uber alles aici.

iulian_1976
4th June 2021, 23:31
Germania are probleme, Portugalia si Franta parca portughezii sunt un pic peste.:)

delaparis
4th June 2021, 23:35
Oricum sper ca in final Croatia sa ia titlul astfel Griezmann va lua Ballon d'or :)

iulian_1976
5th June 2021, 03:38
In cazul ca se intampla ca Franta sa ajunga in finala doar N...Kanté ar putea lua Ballon d'or.

:) Croatia este in declin, un fel de generatie de aur mai imbatranita...

iulian_1976
15th June 2021, 02:07
Avem Franta la Munchen interesant meci :)

delaparis
15th June 2021, 02:17
Aici aveam de gand sa dezabat in legatura cu Euro asta in diferite tari cu gazde multiple.
Exemplu clar aici ca e aiurea. Franta are sanse mici sa castige in Germania desi e favorita clar. La un turneu normal azi Franta bate Germania daca se joaca la Bucuresti sa zicem. In Germania poate pierde calificarea desi turneul se joaca si Finala e pe Wembley :ok:
Daca toate meciurile se jucau pe Wembley, Franta ar fi fost clar o echipa redutabila. Azi e posibil sa piarda in Germania si, tot asa posibil, Germania sa nu ajunga nici macar in sferturi. :no:

Capitanu.Burcea
15th June 2021, 08:07
Deci, Franta e favorita turneului si noi discutam ca e posibil sa nu iasa din grupe. Bine, n-ar fi prima data :D totusi cam multe sclifoseli. Fotbalul de campioana mondiala trebuie demonstrat, pana la urma. Ca iei autobuzul si joci, ca ailalti doar trec strada, e cam trasa de par. Asta se califica drept o discutie serioasa in Franta :))

Johnny D
15th June 2021, 08:22
Eu joc Franta nu pierde la 2 goluri, nu stiu ce altceva sa joc la sigur. Sa dea sfantu'!:o:

iulian_1976
15th June 2021, 11:57
La ce au jucat in primavara Franta ar trebui sa castige fara probleme, ramane suspansul ce au pregatit antrenorii.

Un mic avantaj ca se joaca la Munchen, la cat cunosc stilul bavarez or sa pregateasca cateva scheme, dupa 20-30 de minute se raceste treaba daca nu intra nimic...

delaparis
15th June 2021, 19:47
Ungaria :
Gulacsi - Botka, Orban, At. Szalai - Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Schafer, Fiola - Ad. Szalai (c), Sallai.

Portugalia :
Patricio - Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro – Danilo Pereira, Carvalho - Silva, Fernandes, Jota – Ronaldo (c).

El Pistolero
15th June 2021, 19:52
Ronaldo primul jucător din istorie prezent la 5 europene. Portugalia și Ungaria s-au întâlnit și la Euro '16, atunci a fost 3-3, Portugalia terminând pe 3 grupă.
Stadion full la Budapesta. Cine a prins bilet la meciurile din Budapesta e șmecher.

iulian_1976
15th June 2021, 21:29
La ce observ Ungaria joaca foarte bine, au crescut mult, pot sa afirm ca sunt peste noi la ora actuala.

Nu prea inteleg de ce portughezii joaca pe sus stau foarte bine aerian ungurii.

iulian_1976
15th June 2021, 21:31
...ce contraatac ungurii :ok:

El Pistolero
15th June 2021, 21:53
Peste noi sunt, dar aici vor pierde la scor toate meciurile. Va conta și golaverajul. Portugalia a ieșit bine cu +3.

iulian_1976
15th June 2021, 22:17
Meciul a fost decis de doua devieri cu sansa, ungurii au jucat foarte bine, mai multe greseli au facut suedezii ieri decat ungurii.

Fotbalul are si meciuri de genul, nu este o surpriza.

Apoi sa nu uitam de Szoboszlai, el a calificat Ungaria la acest Euro.

JJ
15th June 2021, 22:18
Sincer au fost cam pedepsiti ungurii, nemeritat scor.
Cum a putut sa joace Rafa bai frate in ultimele 10 minute! Assist la primul gol, a scos penalty-ul, a facut dublul 1-2 ala din care Ronaldo l-a marcat pe al treilea. N-ar fi o minune sa-l lase pe banca pe unul din marii Bernardo Silva / Bruno Fernandes.

delaparis
15th June 2021, 22:30
Franta :
Lloris (c) - Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez - Pogba, Kanté, Rabiot - Griezmann, Benzema, Mbappé.

Germania:
Neuer (c) - Ginter, Hummels, Rüdiger - Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens - Müller, Gnabry, Havertz.

iulian_1976
15th June 2021, 22:36
Franta 4-3-1-2 stilul lui Radoi :D

Germania o sa joace cu 5 pe fund cu Gnabry in centru banuiesc...

delaparis
15th June 2021, 22:36
Arata bine de tot Franta. Si cred ca va juca excelent pana in min 80 ... cand va intra Giroud sa marcheze totusi :)

JJ
15th June 2021, 22:37
Kimmich pe dreapta sa le faca loc lui Gündogan si Kroos. Fara Werner. Müller! :yeah:

LazioRoma
15th June 2021, 22:39
unguri doar cu prezenta o sa fie.. nu stiu daca pot avea pretentii la calificare...

YoNuTzz
15th June 2021, 22:39
Bai ce a dat-o Portugalia pe final...Bravo !

La ce panarame de echipe si grupe sunt la acest Euro, chiar ar fi pacat ca locul 3 din grupa mortii sa nu mearga mai departe.

Asa, daca toate bat Ungaria, au o sansa !

delaparis
15th June 2021, 22:54
Deci, Franta e favorita turneului si noi discutam ca e posibil sa nu iasa din grupe. Bine, n-ar fi prima data :D totusi cam multe sclifoseli. Fotbalul de campioana mondiala trebuie demonstrat, pana la urma. Ca iei autobuzul si joci, ca ailalti doar trec strada, e cam trasa de par. Asta se califica drept o discutie serioasa in Franta :))
Bine bine ... Cand a pierdut Germania acasa ultima oara? Huh?
In Martie cu Macedonia scor 1-2 :))

Sa zicem in meci oficial?
Nu prea gasesc :rolleyes:

delaoltenia
15th June 2021, 23:09
unguri doar cu prezenta o sa fie.. nu stiu daca pot avea pretentii la calificare...

io zic ca e motiv de bucurie, sarbatoare nationala ca a murit si capra vecinului. a stiut el mirel ce face-n calificari... :D

LazioRoma
15th June 2021, 23:12
io zic ca e motiv de bucurie, sarbatoare nationala ca a murit si capra vecinului. a stiut el mirel ce face-n calificari... :D

ehh si tu acuma :))) deia nu mai pot eu sau tu sau oricine alcineva de ei... din punct de vedere fotbalistic sunt peste noi la ora asta.. si sti ceva? mai bine ca ne a scos islanda.. era mai dureros sa ne scoata ei !

Johnny D
15th June 2021, 23:20
Hummels, retur cu gol. Ce jucator.:)
Au stiut Bayern dc-l lasa-n pace.;)


Arata bine de tot Franta. Si cred ca va juca excelent pana in min 80 ... cand va intra Giroud sa marcheze totusi :)

Te-a suprins pana si pe tine, meseriasul Hummels.:))
Cred ca dupa turneul asta l-am retras mai ceva ca pe Lowe.:D

JJ
15th June 2021, 23:23
Putem sa vorbim si de pasa aia geniala a lui Pogba?

Johnny D
15th June 2021, 23:25
Putem. Dar si de portarul ala ce n-are ce cauta la Franta.
Cand il vad acolo, ma tem sa nu treaca mingea de zid.:rolleyes:
Pacat de echipa, ca-i asa buna, sa nu vrea sa schimbe carpa din poarta.


E cam ca si cum l-ai juca pe Benzema 42 de minute si apoi sa-l bagi pe Giroud in locul lui care-ti da mereu gol, cum fu la ultimul meci. Benzema imi aduce aminte de regula U21 cu 2 jucatori din Romania.:))

delaparis
15th June 2021, 23:26
Te-a suprins pana si pe tine, meseriasul Hummels.:))
Insist, trebuie Giroud. Sa marcheze si francezii un gol acolo :D

Johnny D
15th June 2021, 23:29
Din solba cu bunatati, maxima zilei: imi place mult Germania, mai putin cand joaca cu Franta!:rasc: Pai cred ca sunt 2 limbi cum rar ai vazut mai opozabile. Cand aud germanii un juju, kuku, baningu, imediat intra in vrie si nu mai stiu de ei.:)) Pe cand la francezi, ca de obicei, nici ca le pasa ce vorbesc ceilalti.:rolleyes:

delaparis
15th June 2021, 23:36
Klar :D

Kante este cel mai bun jucator din lume azi. Trebuie sa ia Ballon d'Or :ok:

delaoltenia
15th June 2021, 23:41
kLar, nu mai bine ne spui cu ce-ai stropit golul frantujilor :D

delaparis
15th June 2021, 23:44
kLar, nu mai bine ne spui cu ce-ai stropit golul frantujilor :D
Un Tavel rose de top :ok: ... printre cele mai bine rose din lume :yeah:

Capitanu.Burcea
15th June 2021, 23:47
Printre simulari jenante si trageri de timp din min 30, campioana mondiala loveste cu un autogol frumos, imparabil, la vinclu. Cum ar spune colegii forumisti, ar fi marcat oricum un francez din mijocul careului :P

Johnny D
15th June 2021, 23:49
Nu sunt convins, n-ai cum juca cu kktu ala de Bem-zeama in loc de Giroud. Cel mai inutil jucator de pe teren dupa LOLris.:rolleyes:


Auzi la ala bah in studio la Jiji TV, ca i-a placut Bem-zeama!
Ce dracu i-a placut, cum da din buci fara minge!?:))
Cum il cheama pe supercunoscatoru asta? Ca am uitat.:rolleyes:


Narcis...ist, e clar.;)

El Pistolero
15th June 2021, 23:54
Prostul ăla de Lloris trage de timp din min. 30. În rest a fost repriza lui Pogba.

delaparis
15th June 2021, 23:55
Printre simulari jenante si trageri de timp din min 30, campioana mondiala loveste cu un autogol frumos, imparabil, la vinclu. Cum ar spune colegii forumisti, ar fi marcat oricum un francez din mijocul careului :P
Bai ce hater esti ... zici ca esti croat ca Iulian :D

Merge jocul snur. Franta e antrenata la top nivel sa impuna fotbal eficace 100 la suta (nu gasesc tasta :)) )

iulian_1976
15th June 2021, 23:57
Un Tavel rose de top :ok: ... printre cele mai bine rose din lume :yeah:

Nu poate fi decat d'Anjou de langa mine :D

Diferenta o face Kros vs Kanté, chiar daca par asa mai statici francezii, "hater ce sunt " stau foarte bine in teren :)

Nici o pasa filtranta nu a trecut de fundasii francezi, toate au fost interceptate...

delaparis
15th June 2021, 23:58
Prostul ăla de Lloris trage de timp din min. 30. În rest a fost repriza lui Pogba.
Lloris nu trage de timp. Ca un adevarat capitan calmeaza plutonul deoarece lupta se va desfasura timp delung. Stie ce face:ok:

JJ
16th June 2021, 00:01
Dupa mine, Kroos si Gündogan n-au ce cauta impreuna pe teren. Ori-ori. L-as scoate pe unul, Kimmich la mijloc, Sane pe dreapta in locul lui.

Johnny D
16th June 2021, 00:10
Dar nici unul nu e atat de inutil ca si Bem-zeama! Si astia o beau!:ok:


Ia c-a facut ceva.:)) Degeaba, dar a facut.

Johnny D
16th June 2021, 00:23
Mbappe. Salut.

Offside de fapt. Ar fi fost salut, asa, game on.

Cum zic francezii la game on? Jeux avanse?:))



Intre timp, Bem-zeama foarte bun, pacat ca inutil.
Giroud pe de alta parte foarte slab, dar da gol.:)

delaparis
16th June 2021, 00:28
Nu am vazut in viata mea Franta sa se apere asa jos. Mai italieni ca italienii :)

Johnny D
16th June 2021, 00:29
Ar fi tare daca s-ar apara sus si-ar ataca jos!:rasc:

Germania totusi joaca acasa, e normal sa mai bage si autocarul.

delaparis
16th June 2021, 00:33
Johnny, pe limba ta :D ...adica se apara retras in 20 metri. Toti.
E de nevazut ca Franta sa blocheze in asa hal. De obicei propun un joc deschis in alternanta chiar daca vor sa tina de rezultat.

iulian_1976
16th June 2021, 00:33
Nu am vazut in viata mea Franta sa se apere asa jos. Mai italieni ca italienii :)

Am vazut contra Portugaliei :D

Nu am impresia ca o sa intoarca germanii scorul, o sa castige francezii si nu o sa stie de ce :)

Johnny D
16th June 2021, 00:34
Mbappe Bolt!:lol:

delaparis
16th June 2021, 00:38
Baaaaiii ... a fost penalty la Mbappe acoolo. S-a vazut de pe Luna

Johnny D
16th June 2021, 00:39
Si eu zic c-a fost, dar arbitrajul a fost mereu pentru gazde.
I-a ciupit usor picioru pe urma a ciupit mingea. A fost greu de dat.


De-ar fi fost 1-0 in loc de 0-1 ar fi dat poate si s-ar fi analizat la VAR. Asa, gazdele conduse, pe final, greu de dat.




N-a, c-a inchis Mbappe cu piciorul lu Bem-zeama.:rolleyes:

Sau nu, iar offside?:))

Phiew ce m-am speriat, Bem-zeama ramane inutil!:rasc:

YoNuTzz
16th June 2021, 00:40
De speriat Franta, ptr restul !

Il urasc pe Pogba, dar omul cand vrea e epic ! De Kante sau Mbappe nici nu mai are rost sa vorbim.

Si oamenii au numai vedete pe banca si nu baga pe nimeni :)))

La turneul asta, doar Franta poate opri Franta...

delaparis
16th June 2021, 00:45
Fuck ceva pe VAR'ul orbilor deoarece era penalty iar acum dau offside la golul lui Benzema.
Arbitraj de casa KKT. Ideea lui Platini :rosu::rosu::rosu:

Johnny D
16th June 2021, 00:45
Stai flexat ca tot 3p si tot castigatori de grupa sunteti!! Ho!

Germania da cu Portugalia de pamant pentru locul 2, m-am saturat de Ronaldo team si restu pe aparare.

Iar voi, voi iar ii bateti, razbunare pentru finala aia de kkt de acu 4 ani. 5 ani de fapt, ca acu suntem la Euro 2021 nu 2020. Asta cu Euro 2020 e retarzie pura, e ca si cum as scoate eu acuma o ordonanta de guvern si-as zice ca e din 2020.:)) Ce mitocanie.

JJ
16th June 2021, 00:49
Fuck ceva pe VAR'ul orbilor deoarece era penalty iar acum dau offside la golul lui Benzema.
Arbitraj de casa KKT. Ideea lui Platini :rosu::rosu::rosu:
A fost tackle la minge, si ofsaidul a fost clar.

delaparis
16th June 2021, 00:52
A fost tackle la minge,
:mda:

Johnny D
16th June 2021, 00:53
Supermoderatorul eu: a fost o faza grea!:))


Cine este acest Voland si ce cauta el la un Turneu Final?
Au si nemtii Kakasheru lor?:D

delaparis
16th June 2021, 00:57
Franta incepe acest Euro cu o victorie 1-0 contra unei echipe de duzina :D

JJ
16th June 2021, 00:57
Cum, nu il stii pe Kevin Volland? Jucatorul minune al lui Hoffe? Urmasul lui Klose? Tanara speranta a Germaniei de acum vreo 10 ani?

Johnny D
16th June 2021, 00:58
Cand ma uit la Bayern si Dortmund, nu retin nimic din aia impotriva carora joaca. Zero barat toti. Am inteles c-au facut si o echipa, Austria se numeste.:)) Ei bine acest Voland n-a fost destul de bun nici macar pt austrieci.:D

JJ
16th June 2021, 00:58
:mda:
Hummels a atins mingea bre. S-a vazut.
Ca a atins de vreo trei ori piciorul lui mbappe nu s-a mai prea vazut. :))

Johnny D
16th June 2021, 01:01
Asa, JJ. Imi place cand recunosti. Toata lumea multumita.
Mai putin Germania. Ii bat pe portughezi si vor fi si ei multumiti.;)

iulian_1976
16th June 2021, 01:04
Dupa un Rosé-d'Anjou ma rog Tavel ca asa este incrustat pe sticla luat din Intermarche este greu sa fii obiectiv :D

Am impresia ca Portugalia este peste Germania, germanii nu au varf si cu Kroos am crezut ca este lamurita dupa mondial, pentru mine
un fel de Stanciu pastrand proportiile :D

Franta asa va juca si nu are motive de ingrijorare, la cutie jucand lasa spatii pentru baietii astia cu sprintul, asa au castigat mondialul,
oricum pozitional Mbappe nu are glezna fina a lui Isak :D

JJ
16th June 2021, 01:04
Ii bat pe naiba. Genul asta de meci e ceea ce antrenorul ala al portughezilor iubeste, in sfarsit poate sa-i lase pe ailalti sa joace si el sa iasa pe contraatac. A jucat 80 de minute cu doi inchizatori cu Ungaria.

Johnny D
16th June 2021, 01:05
Eh, Portugalia e echipa de kkt, a castigat un european cu bulan gen Italia cand nu joaca nimic si tot castiga la 1 gol cu bulan. Le da Germania minim 3 bucati. Nu le merg lor cu contrele, daca nici francezii n-au fost in stare sa dea 1 gol pe contra, astia nici atat.

lalalilu
16th June 2021, 01:06
ce-i aberatia asta de regulament cand te anunta ca e offside 5 minute dupa ce se termina faza si dupa ce se marcheaza golul. E aiurea rau.

delaparis
16th June 2021, 01:07
Lipseste Giroud totusi :D

iulian_1976
16th June 2021, 01:08
Jon vrea sa piarda bani la pariuri, o sa vezi Portugalia da de pamant cu Germania sa nu spui ca nu ti-am spus. :)

Low a dorit sa se impace cu toata lumea, cred ca scoteau un egal in cazul ca ar fi gasit un inlocuitor lui Kroos si un varf
care nu mai vine de ceva ani.

Johnny D
16th June 2021, 01:08
ce-i aberatia asta de regulament cand te anunta ca e offside 5 minute dupa ce se termina faza si dupa ce se marcheaza golul. E aiurea rau.

Se numeste VAR.:P


Avem Lala si pe fotbal, nice!:D


Jon vrea sa piarda bani la pariuri, o sa vezi Portugalia da de pamant cu Germania sa nu spui ca nu ti-am spus. :)

Cand ii rupe Germania, sa nu-mi zici ca nu ti-am zis ca-s bani pe jos.

lalalilu
16th June 2021, 01:11
Se numeste VAR.:P
la golul lui Mbappe mi s-a parut ca arbitrul de linie ridicase fanionul mai devreme, dar au lasat faza sa continue si l-au lasat pe Mbappe sa inscrie cel mai fumos gol dupa care sa il anuleze. Ce pacat

Johnny D
16th June 2021, 01:12
Alt habarnist in studio la Jiji TV, asta de da niste pronosticuri la Avancronica de te mira Dumnezeu, tot anti-realitate. Cica bate Portugalia, cine mah, aia de n-au fost in stare 84 de minute sa dea gol Ungariei? Ce duma buna, de vor scoate un egal cu Germania, sa zica bogda proste, dar Zeul fotbalului nu ramane dator. Kktii astia vor termina pe 3 in grupa, fara doar si poate.


Daca nu cumva Franta face un blat penibil in ultima etapa, dar ar fi o rusine sa-l faca dupa ce au kkt-o pe ei in finala din Franta si s-au impiedicat singuri cu mingea pe bombeu.

delaparis
16th June 2021, 01:16
Atentie, Franta inca nu e calificata. Urmeaza meci cu Ungaria care isi va da viata pe teren apoi Portugalia care nu se stie ce va face contra Germania. Probabil o sa piarda.

Johnny D
16th June 2021, 01:18
Da, Franta are obiceiul prost sa nu joace daca n-are nevoie.
Asta e punctul cel mai nasol, dar nu pentru ei, ci pentru cei care au nevoie ca ei sa joace ceva fotbal, pentru germani.

Dar pe unguri tot or sa-i bata. Cu portughezii nu stiu, eu tot sper si cred ca vor sa-si ia revansa pt ce s-a intamplat in urma cu 5 ani. Dar ma tem de un egal din ala de salon, retard, de kkt, joc nimic.



Deja s-au facut planuri sa se joace cu echipa a 2-a cu Portugalia, e clar. Dc sa nu joci cu echipa a 2-a cu Ungaria? Daca esti echipa, le dai 3 si cu echipa a 2-a.:rolleyes: DC? Ce intrebare, ca e ultimul meci si te odihnesti inainte de fazele eliminatorii, evident.

Nu suport echipele astea care joaca cu 3 mijlocasi defensivi. Nu-mi place cand tot pierde Romania jucand ofensiv dar prefer sa piarda de 10 ori asa decat sa vad echipe din astea de kkt ca Portugalia unde 2 jucatori ataca si 14 se apara.:headbang:

Daca esti echipa mare, joca bah fotbal, du-te-n mortii maa-tii!
German de mic, clar! Fara discutie. Si vom bate carpa fotbalului, cea mai de kkt campioana europeana de la Grecia incoace! Dar macar Grecia n-a fost niciodata echipa mare, au jucat cum au putut.

Johnny D
16th June 2021, 01:40
Voi credeti ca io am glumit, dar am fost cat se poate de serios, germanii doar cu francezii nu stiu juca fotbal. 6p, termina pe 2 in spatele Frantei cu 7p care va face acel semi-blat mizerabil cu echipa a 2-a cu Portugalia. Ungaria stima si respect, maxim de puncte... la adversari.

iulian_1976
16th June 2021, 14:55
Campioana mondiala s-a antrenat la baza lui Bayern astazi, apoi zboara la Budapesta se vor caza la Ensana Grand Margitsziget...

delaparis
19th June 2021, 01:58
Maine avem meci tare de tot :)

Ungaria - Franta la Budapesta, Puskas Ferenc Stadion.

Franta are un atac de foc. Mbappe, Benzema si Griezmann. Extraordinar, unic, cel mai bun din lume la ora actuala si joaca un fotbal fara egal.
Da, si da gol?
Nu. Dar nu e important. Important este ca e extraordinar, unic, cel mai bun din lume la ora actuala si joaca un fotbal fara egal.
:D

Johnny D
19th June 2021, 04:49
Ungaria - Franta 2
Spania - Polonia 1
Portugalia - Germania X2

Pui o casa, iesi cu 2 case si jumatate.:)

JJ
19th June 2021, 14:24
Of Johnny, parca te vad diseara iar injurand pe aici pe la colturi...

delaparis
19th June 2021, 17:47
Hopa. Uite belea...

Johnny D
19th June 2021, 17:47
Of Johnny, parca te vad diseara iar injurand pe aici pe la colturi...

De ce diseara? Ia la Franarii Franta!:))

El Pistolero
19th June 2021, 17:48
Varane doarme. Totuși în a doua repriza trebuie sa ii urce pe garduri francezii.

Johnny D
19th June 2021, 18:29
Griezzomul egaleaza. Mai e timp destul pt victorie.

delaparis
19th June 2021, 18:45
Griezmann singurul care trage pe poarta pt a marca. Restul sunt preocupati de impresia artistica....

El Pistolero
19th June 2021, 19:13
Nu merge deloc atacul Franței. Mbappe driblează prea mult. Benzema pare ca nu își găsește locul acolo. Oricum nu pare ca Franța s-a forțat azi. Importanta e calificarea. Acum sper sa câștige și Portugalia.

Johnny D
19th June 2021, 19:23
Eu v-am zis ca Bem-zeama n-are ce cauta in fata lui Giroud.:rolleyes:

delaparis
19th June 2021, 19:29
Sunt toti senatori acolo si au impresia ca nu risca nimic orice ar face. Prea multe vedetisme si putin fotbal. Deschamps nu poate sa-i tina rezerve deoarece provoaca revolutie dar asta ar fi de facut. Esti atacant si nu dai gol atunci stai pe banca sa vedem cu altii.

Sa vedem Germania cum se descurca

Portugalia:
Patricio - Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro - Danilo, Carvalho - B. Silva, Fernandes, Jota - Ronaldo (c).

Germania :
Neuer - Ginter, Hummels, Rüdiger - Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens - Müller, Gnabry, Havertz.

Johnny D
19th June 2021, 19:35
Cum sa se descurce, bate, daca nu cumva are Portugalia bulan.
Dar nici un egal nu va fi de aruncat, le arata germanii francezilor cum sa te descurci cu o echipa de desculti in ultimul meci.

iulian_1976
19th June 2021, 19:56
Eu spun din contra Portugalia o sa bata Germania la ce am vazut, germanii au probleme si in lot, antrenorul o sa fie schimbat...:D

Johnny D
19th June 2021, 19:56
N-ai vazut bine, asa ca sterge-te la ochi in urmatoarele 2 ore.

Si tu si JJ, nush ce aveti de vedeti aceleasi greseli dar azi va veti dezmetici.

Johnny D
19th June 2021, 20:13
Ce bine joaca Germania, de unde am stiut!?:o:
Prost trebuie sa fii sa nu stii, scuza-ma.:rolleyes:


Unde mai pui ca si Portugalia e echipa plii, fotbal de kkt.



Si echipa plii da gol, dupa ce-a primit dar anulat si merita sa ia vreo 2 bucati! Ce fotbal de kkt!:)):))

delaoltenia
19th June 2021, 20:28
ce fotbal de rahat, pui o casa si iesi cu doua jumatate. :happy

Johnny D
19th June 2021, 20:32
In minus, ca pui de 2 ori dupa ce pierzi pe karnatzii de francezi!:pace:


Oricum nu pierde Germania azi, inca are sanse sa castige.
Cu echipa plii poti castiga oricand.;)

Johnny D
19th June 2021, 20:35
1-1, ce va ziceam.;)

Inca vreo 2 le dau germanii echipei plii.

Sper sa joace cu Italia, sa vedeti ca Germania > Italia, easy.;)

delaoltenia
19th June 2021, 20:37
a fost autogol, nu l au dat germanii plii :D

delaparis
19th June 2021, 20:39
Gata. S-au pus nemtii pe joc.

Johnny D
19th June 2021, 20:40
2-1 usor, si-a batut pla de echipa plii. O rusine de echipa!:happy
Le da 5 cred, cum merita aceasta rusine, echipa de kkt, antifotbal!:lol:


a fost autogol, nu l au dat germanii plii :D

2-1 Germania, 3 goluri Portugalia!:rasc:

delaoltenia
19th June 2021, 20:40
autogol si acum, 2-1 ptr urmasii lui hitler .

Johnny D
19th June 2021, 20:41
Hitler n-a avut copii, din cate stiu eu.:rolleyes:

Johnny D
19th June 2021, 20:44
a fost autogol, nu l au dat germanii plii :D

Astia joaca fotbal, nu ca fecesebelitii tai!:))

Portugalia e rusinea Europei, cu asa jucatori, joaca ca Finlanda!:rosu:

Johnny D
19th June 2021, 20:49
Daca Franta nu bate pe echipa plii in ultima etapa, Germania va termina pe primul loc in grupa! Pe a 2-a echipa a plii, ca s-a facut de kkt azi cu prima!:))

JJ, Iulica "POFTIM!?:o::o::o:"
Ce poftim, deschideti-va ochii in pl mea.:rolleyes:

dextercioby
19th June 2021, 20:50
[...]
Portugalia e rusinea Europei, cu asa jucatori, joaca ca Finlanda!:rosu:

Stă în 4 oameni.

El Pistolero
19th June 2021, 20:50
Genial contraatacul Portugaliei! Dar au luat 2 goluri pentru ca sunt rupți la mijloc, Danilo ala și Carvalho sunt praf.

Johnny D
19th June 2021, 20:51
Stă în 4 oameni.

Cu asa 4 oameni sa nu joci ofensiv?
Pai la ce joaca ei ai zice ca aia 4 oameni sunt fundasi!:))


Baga-mi-as pl-n mortii lor si-n cine i-a lasat sa fie campioni europeni fara sa bata pe nimeni!:rosu:


Ma dezgusta complet! Cand am scapat de infectia Italia ce nu juca nimic si castiga in prelungiri, am dat de astia! AFARA CU EI!:jerk:


Pacat ca n-au mai rezistat ungurii 10 minute, era o placere sa-i vad pe francezi cum ii scot p-astia afara!:evil: Dar si acuma se mai poate, Franta are nevoie de victorie pentru primul loc!:lol:

Johnny D
19th June 2021, 21:09
3 bucati, inca 2 bucati.;) Pana la golaveraj negativ!:rasc:



Ce noroc au francezii ca germanii nu stiu juca cu ei.
Ca-i enerveaza sa auda juju, gugu pe teren!:))

Clau7_D
19th June 2021, 21:13
Numa' bine o sa fie care pe care miercuri seara la Franța - Portugalia. Vreți poze de la meci? :D

Johnny D
19th June 2021, 21:15
Da ce te-ai cocotzat tocmai acolo?:))

Germania mai are nevoie de 1 gol pentru a trece peste echipa plii.:)

iulian_1976
19th June 2021, 21:18
Scorul ma contrazice, sa vedem reactia Portugaliei:D

Johnny D
19th June 2021, 21:18
Zis si facut, Germania pe 2.

Inca un gol pana la golaveraj negativ pt echipa plii.:)


Scorul ma contrazice, sa vedem reactia Portugaliei:D

:)) Cu Franta?:D

El Pistolero
19th June 2021, 21:19
Semedo e pușcărie acolo, bulevard pur și simplu.

Johnny D
19th June 2021, 21:20
AFARA DIN EUROPA!:lol:

Hingherul
19th June 2021, 21:20
Ce dracu
Au zis portughezii ceva? Au injurat? :))

Johnny D
19th June 2021, 21:21
Au injurat fotbalul, practicandu-l de kkt, si fotbalul i-a pedepsit... in sfarsit. Pohta ce-am pohtit. Dar trebuie si Franta s-o satisfaca.


De la acest Euro cu 3p nu se merge mai departe!:evil:
Desi fata de Euro trecut cand au mers cu 3, acu merge si locu 3!:))

Johnny D
19th June 2021, 21:26
Diego Hoit-a ala doar goluri din astea de kkt da, cum e si echipa lui.

delaoltenia
19th June 2021, 21:38
moama ce trasor a prins sanchez :ok:

Hingherul
19th June 2021, 21:38
Ioane, ai pariat pe portughezi, este? :))

delaoltenia
19th June 2021, 21:41
a mers pe x2 , doua căși si jumatate :))

dar a pierdut la primul meci, 1 solist...pla doua căși si jumatate.

Johnny D
19th June 2021, 21:46
Repede Dario cu gura, sa nu cumva sa-mi lase un loc liber in itinerar de care Unghierul sa nu fi stiut!:))


Din minutu 60 antrenorul germanilor a bagat echipa a 2-a de jumatate. Meciul rezolvat si se gandeste deja la meciul cu ungurii.

Hingherul
19th June 2021, 21:48
Lasa, Ioane, Pulifriciul sa fie sanatos :))

Johnny D
19th June 2021, 21:49
Lasa, Ioane, Pulifriciul sa fie sanatos :))

Daca revine, ma tem ca tu nu vei fi.:D

Nu vei fi si dupa autoanaliza, ca noi ceilalti stim deja ca nu esti!:))

Hingherul
19th June 2021, 21:50
Acusi revine :))

El si Portugalia:))

El Pistolero
19th June 2021, 21:57
Germania va câștiga cu Ungaria și va termina grupa pe locul 1. Franța și Portugalia vor juca la egal și se vor califica la pas. Franței ii convine sa nu câștige grupa și să meargă pe traseul Belgia/Italia în semifinale.

Johnny D
19th June 2021, 22:08
Acusi revine :))

El si Portugalia:))

Daca ar fi el Portugalia, ar insemna ca te-a disturs acu 5 ani fara sa faca mai nimic.:))


Franței ii convine

Fire-a-dracu ei sa fie, deci intentionat au facut egal azi!:jerk:

YoNuTzz
19th June 2021, 22:33
Germania desi incepuse prost va castiga 99% grupa cu 6/9 puncte.

Desi Franta ar tb sa razbune Euro 2016 de acasa, nu o va face si va face un egal amical cu Portugalia in etapa 3...

Se va termina 6 5 4 si nemtii vin la Bucuresti.

Also...bulan mare ptr Portugalia...in mod normal ar fi trebuit acum sa aiba 1/6 puncte si nu cred ca bateau Franta in meciul 3, pe neutru...

iulian_1976
19th June 2021, 22:59
Ce aveti cu Portugalia, antipatica pentru multi ?!:D

Imi mentin parerea Germania are probleme le-a intrat ce sa spun, Gosens a fost omul cheie nu stiam de el.:)

Johnny D
20th June 2021, 00:19
Cum ce am? Au asa jucatori la mijloc si nu joaca nimic?
Da-le-ar Franta vreo 4 ca Germania sa le scoata Euro din cap!:jerk:

Astia ar fi in stare si cu Romania sa joace defensiv!:)):))

iulian_1976
20th June 2021, 01:13
Intrebarea cum s-a putut un fundas stanga ungur sa o bage in poarta Frantei, cand germanii nu au reusit ?!

JJ
20th June 2021, 01:41
A sutat frumos, plasat.
Cum puii mei bre DOUA autogoluri intr-un meci? Aia din Manchester, toti trei de *****.


Johnny, ce faci bre, dormi in masina? :D

Capitanu.Burcea
20th June 2021, 01:41
Raspunsul trebuie cautat la Coverciano, nu in stepele mongole, ori in africa neagra :))

Da' de Kleinheisler Kante nimic? Ce travaliu, cu cata forța a impins acolo, parca l-am revazut pe Catalin Hildan intr-unul dintre meciurile sale obisnuite :)

Julio_Zane
20th June 2021, 01:53
So, capitane, s-a facut pana la urma Germania de rahat?

Capitanu.Burcea
20th June 2021, 12:57
S-a facut umpic, dar in fata campioanei monfiale a parut ceva firesc :))

Asa, per total, nu s-a facut, ca nu a avut loc de acest Fernandu Manuiel Coștă Șantuș, zaharisit complet, care joaca portughejii cum face Poenaru cu clincenii.

A zis Bursucul ca favorite sunt Italia si Germania. E greu sa il contrazici pe bursuc la meseriile lui, fotbal si bautura :)) , deci e ultima data cand o mai fac.

Dar tu ce pronostic ai dat, Julio? Sau inca le mai pritocesti?

Johnny D
20th June 2021, 16:09
Tot Franta sau Germania, n-are cine. Belgia doar poate produce surpriza, dar mici sanse in fata grangurilor astora care curata tot cand au chef. Olanda!? Naaa....:)) De Italia nu poate fi vorba.


Spania!:sneaky::))


Daca e s-o dam pe procente:
Franta 50%
Germania 35%
Belgia 10%
Spania 4% (sa nu subestimezi niciodata maciu-piciu-titi-kaka-maka, sau ma rog, ce-a mai ramas din ea)
Restu 1%
:rolleyes:


Italia!:cry::)) Bursuc prost.
Sa-i dau o lectie gratis: Italia joaca bine cu astia mici, cum vine granguru, cum face in chilotei, moale, nu tare, ca n-are de unde.;)


PS: Anglia nici nu merita mentionata, sa nu fii in stare sa dai 1 gol celei mai slabe echipe de la Euro dupa Finlanda! Pathetic and weak.

iulian_1976
23rd June 2021, 11:50
Desi in media din Franta se spune ca vor juca un meci ofensiv contra Portugaliei pentru a asigura locul 1 nu cred ca se va intampla lucrul acesta,
amandoua echipe vor sta la cutie.

Dincolo sa vedem ce poate Ungaria, ar avea nevoie si de golaveraj din cate imi dau seama :)

delaparis
23rd June 2021, 13:02
Atacul asta de foc al Frantei cand da si gol? Mbappe si Benzema asteapta finala?
Nu de alta dar Ronaldo, Lukaku si Schik sunt deja la 3 fiecare, Immobile 2 ...
Pai Mbappe vrea Ballon d'Or anul asta :))

Clau7_D
23rd June 2021, 21:52
Salutăm din înalta tribuna a municipalului din Budapesta. Știe cineva de ce au venit asa de mulți francezi la meciul ăsta? :O

El Pistolero
23rd June 2021, 22:15
Meci de X între Portugalia lui Runaldo și Franța lui Mbappe.

YoNuTzz
23rd June 2021, 22:20
La ce culoar slab e jos cu Danemarca, Wales, Suedia, Ucraina, Cehia, si chiar si Anglia si Olanda, F2 este finalista pe partea de jos...

Sus mai greu ptr F1 cu Belgia Italia, Spania, Croatia, F3....

JJ
23rd June 2021, 23:02
Stai potol. Finala o sa fie Italia-Olanda.

JJ
23rd June 2021, 23:12
Germania revine la conditia naturala sub Löw, Ungaria conduce.

El Pistolero
23rd June 2021, 23:29
Lloris prostul clasei.

Hingherul
23rd June 2021, 23:30
Joaca Franta zici ca-i psg :))

Hingherul
23rd June 2021, 23:31
Lloris prostul clasei.

ClitLloris

delaparis
23rd June 2021, 23:34
A scapat usor. Putea lua rosu.
Si uite cum Franta are din nou probleme. Mbappe iar face poze cu eleganta sa naturala in loc sa inscrie

Hingherul
23rd June 2021, 23:36
Desfa posirca! Are efect euforic mai rapid decat ce bei tu acolo. Treci mai usor peste seara asta :D


Pentru comenzi, recomand Posircaria Rares!
https://youtu.be/nlPK4fkXTEA

JJ
23rd June 2021, 23:38
Trebe bagat Ben Yedder, Benzema n-a facut nimic doua meciuri jumate.

iulian_1976
23rd June 2021, 23:38
Problema este ca Franta joaca in postura echipei care trebuie sa marcheze, sa vedem daca pot sa revina...

Dincolo este o mare surpriza in cazul ca ramane scorul neschimbat, m-as fi asteptat sa piarda contra Portugaliei
nu contra Ungariei :)

JJ
23rd June 2021, 23:43
E furtuna, a inceput sa ploua cu galeata la München, face meciul si mai interesant.

JJ
23rd June 2021, 23:47
In opinia mea, n-a fost penalty.

El Pistolero
23rd June 2021, 23:48
Ce glumă de penalty a primit Franța. La scorurile astea, Germania rămâne acasă, Portugalia se duce în Anglia și Ungaria va juca cu Belgia.

iulian_1976
23rd June 2021, 23:49
Nu a fost, in fine, o ocazie sa se bage la cutie echipele :)

Franta cand primeste gol greu revine, stilul lor este sa nu primeasca gol.

delaparis
23rd June 2021, 23:50
Mda. Cam penibil. Franta are nevoie de ajutor ca sa nu cada psihic.

Johnny D
23rd June 2021, 23:56
Dafuk?:jerk:

iulian_1976
23rd June 2021, 23:58
Jon esti bine, sper ca nu ti-ai amanetat casa ?! :)


Oricum nu m-am asteptat sa se joaca asa cu cutitele pe masa.

Portughezii joaca cu multe schimbari de directie, nu prea au cum africanii sa vina intr-o zona sa faca pressing colectiv ca se schimba directia.
In zona lui Semedo acolo posibil francezii sa reuseasca goluri cum au facut si germanii.

Johnny D
24th June 2021, 00:01
Jon sper ca nu ti-ai amanetat casa ?! :)

Pe mucialaii lu De-lap-tenis am doar ca nu pierd la 2 goluri. Pe germani ce plm de nu pierd la 7 goluri sa mai am, 1 solist, normal!:jerk:

Hingherul
24th June 2021, 00:04
Pe mucialaii lu De-lap-tenis am doar ca nu pierd la 2 goluri. Pe germani ce plm de nu pierd la 7 goluri sa mai am, 1 solist, normal!:jerk:

Free caracatita Paul! :))

YoNuTzz
24th June 2021, 00:08
wtf...Franta, desi e calificata, e ajutata si la faza cu Lloris si la penalty-ul dat...

oricum slaba pana acum in grupa campioana mondiala...

Cat despre Germania...dupa rusinea de la World Cup 2018 si aks cu Macedonia, acum pur si simplu ar fi prea mult sa te scoata Ungaria acasa, cand ai nevoie doar de 1 egal.

Johnny D
24th June 2021, 00:12
Hai Germania! Sa scoatem afara gunoaiele!:lol:

JJ
24th June 2021, 00:12
Ii ajuta Lahoz si Benzema, acum e Portugalia out..

YoNuTzz
24th June 2021, 00:14
Ar fi ceva...ca rusinea Germaniei sa trimita Portugalia acasa.

iulian_1976
24th June 2021, 00:15
Asta e finala campionatului europen, palpitat meciul asta si mai avem...

Johnny D
24th June 2021, 00:15
Pai stai un pic, daca Germania egaleaza, e bine pt gunoaie!?:groggy:


Ar fi ceva...ca rusinea Germaniei sa trimita Portugalia acasa.

Pana la urma, Franta are onoare, a vrut sa se razbune!;)

LazioRoma
24th June 2021, 00:18
mama mama ungaria ... ce le face la nemti !

LazioRoma
24th June 2021, 00:20
penalty !

Johnny D
24th June 2021, 00:21
Gunoaiele din penalty in penalty...:rolleyes:

delaparis
24th June 2021, 00:24
Arbitrul spaniol nu mai stie cum sa compenseze :))

Johnny D
24th June 2021, 00:25
Cate 3 penalty-uri pe meci sa le dea, zic.:)

Asa poate da si gelatul 17 goluri per turneu final.:rolleyes:




GOL Pantagaci:)) sau izmene daca vreti, si mai vine unul!;)

PS: A renuntat la izmene!?:o::rolleyes:

Johnny D
24th June 2021, 00:27
A mai venit unu... la 3 secunde...


Ce retardati...:jerk:

El Pistolero
24th June 2021, 00:30
Ce apărare de carton are Germania. Egalezi și iei gol după 10 secunde.
In ritmul asta, dacă Franța câștigă, Portugalia e eliminata.

YoNuTzz
24th June 2021, 00:30
Penaldo deja are 3 penalty-uri executate dar fata de restul jucatorilor de la Euro, macar el le da...

Ungaria isi bate joc de nemti...Mental de fier. Au luat gol de la nemti si in loc sa pice, au dat ei 2-1 imediat ! :))

iulian_1976
24th June 2021, 00:30
Te grabesti se intampla lucruri la Munchen....:D
Meciul este transmis si de zdf cine are parabola il vede pe satelitul Astra "free to air".

LazioRoma
24th June 2021, 00:33
ba frate ce fac jegosii aia de unguri

Johnny D
24th June 2021, 00:36
Trebuie sa recunoastem ca Ungaria este cu mult peste noi! Cand o sa conducem noi Germania? Si la un turneu final? Si de 2 ori? Eventual sa-i conducem spre podium, mai mult pla!:))

LazioRoma
24th June 2021, 00:38
da au generatie... buna....

LazioRoma
24th June 2021, 00:39
da trage franta cu portugalia.. razbunare pt 2016 :)))))))))))))))))

Johnny D
24th June 2021, 00:40
Si noi am vrut sa-i batem acasa la ei si sa-i eliminam!:))
Bine ca ne-au scos islandezii si nu ne-am luat umilinta cea mai mare de la astia, vere! :-j

LazioRoma
24th June 2021, 00:40
da asa am zis si eu la toti cunoscutii .. mai bine ca ne a scos islanda.. ca ne dadeau ungurashi .. de nu se mai opreau!

delaparis
24th June 2021, 00:43
Ce face Germania ? Nu-mi vine sa cred

Johnny D
24th June 2021, 00:43
Tzaranul Goretzka tre sa te salveze. Pianistii pilaf.


Hai Goretzka cu inca una!;)

Johnny D
24th June 2021, 00:45
Ce sa mai dea una...


Ce face Germania ? Nu-mi vine sa cred

Se apara sa nu ia golul 3!:jerk:

LazioRoma
24th June 2021, 00:48
ma uit la franta.. cu portugalia.. cred ca cel mai frumos meci de la euro pana acum!

Johnny D
24th June 2021, 00:50
Ce kkti, trag de timp la corner in loc sa centreze ca sa dea gol, uite cum se duc casele mele...:headbang:


Sane... gropar nenorocit, taietor de lemne!:jerk:

YoNuTzz
24th June 2021, 00:59
Francezii si-au facut treaba cu egalul asteptat, doar ca Germania nu a confirmat, si acum Franta merge pe traseul de sus mai greu cu Italia, Belgia, Spania Croatia

Jos, una din Anglia, Germania sau Olanda face finala.

iulian_1976
24th June 2021, 00:59
Germania a tras de timp pe final :))

V-am spus ceva despre Germania dupa meciul cu Franta, sincer nu stiu cam au batut Portugalia, cu Ungaria ar fi fost surpriza secolului :D

M-as fi bucurat pentru unguri, din pacate portarul a gresit la o iesire, golurile germanilor din alea incalcite, goluri de Liga 1 :)

El Pistolero
24th June 2021, 01:00
Germania cred ca a vrut sa termine pe 2, să fie în partea de jos, dacă trec de Anglia sunt ca în finală. Franța câștigă grupa dar merge pe partea Belgiei, Portugaliei, Italiei și Spaniei.

Johnny D
24th June 2021, 01:04
Jos, una din Anglia, Germania sau Olanda face finala.

Germania. Cu Anglia pe final la scor egal nu vor mai trage de timp!
Ca si cu Ungaria! Fmm de paraziti!:jerk:


Franța câștigă grupa dar merge pe partea Belgiei, Portugaliei, Italiei și Spaniei.

Cel mai nasol ar fi fost sa fie pe partea Frantei. Noroc ca nu sunt!:D

iulian_1976
24th June 2021, 01:05
Eu cred ca vor fi scosi rapid din competitie, pot sa ma insel desigur strict ca joc foarte slabi.

Germania nu este o echipa sa vina cu surprize nu este stilul lor, au probleme care s-au acutizat de 3-4 ani.

Johnny D
24th June 2021, 01:06
Mai slabi ca Anglia nu sunt, iar decat Olanda... nici asa.:))

JJ
24th June 2021, 01:07
Germania cred ca a vrut sa termine pe 2, să fie în partea de jos, dacă trec de Anglia sunt ca în finală. Franța câștigă grupa dar merge pe partea Belgiei, Portugaliei, Italiei și Spaniei.
Decat pe 4, normal c-au vrut pe 2. :D

Utilizator
24th June 2021, 01:34
Tot respectul pentru unguri, i-au pus pe nemti la colt la ei acasa.
Si cand te gandesti ca noi vroiam sa mergem in locul lor la turneul final...nu mai spun de mania patriotica a lui nea Puiu si V Becali cand Lucescu sr spunea ca Rossi ar merge si la nationala Romaniei. Teoretic, altfel ungurii clar ii prelungesc contractul si nici el nu ar veni pe la noi.
Noi cu Radoi, pierdem jucand pe atacuri sinucigase.

YoNuTzz
24th June 2021, 01:34
Testul ptr nemti e pe Wembley. Daca trec, vor face finala desi nu merita.
Dar traseul de jos chiar e slab.

PS: saracii Belgieni. Castiga grupa cu 9 3 3 3 si au traseu cu Portugalia / Italia / Franta.

Danemarca cu 3 pct de pe 2 joaca cu Wales :)))
Ucraina de pe 3 joaca cu Suedia :))

LazioRoma
24th June 2021, 08:46
Tot respectul pentru unguri, i-au pus pe nemti la colt la ei acasa.
Si cand te gandesti ca noi vroiam sa mergem in locul lor la turneul final...nu mai spun de mania patriotica a lui nea Puiu si V Becali cand Lucescu sr spunea ca Rossi ar merge si la nationala Romaniei. Teoretic, altfel ungurii clar ii prelungesc contractul si nici el nu ar veni pe la noi.
Noi cu Radoi, pierdem jucand pe atacuri sinucigase.
Desi nu ii halim ai dreptate.. Tot respectul!... au jucat din tot sufletul!

miril
24th June 2021, 10:29
Jos palaria pentru fotbalistii unguri. Au jucat pana la ultima suflare. Respect!

Duba
24th June 2021, 11:09
Tot respectul pentru unguri, i-au pus pe nemti la colt la ei acasa.
Si cand te gandesti ca noi vroiam sa mergem in locul lor la turneul final...nu mai spun de mania patriotica a lui nea Puiu si V Becali cand Lucescu sr spunea ca Rossi ar merge si la nationala Romaniei. Teoretic, altfel ungurii clar ii prelungesc contractul si nici el nu ar veni pe la noi.
Noi cu Radoi, pierdem jucand pe atacuri sinucigase.

Exagerezi cand spui ca i-au pus la colt. Au jucat un fotbal bun pentru nivelul jucatorilor de care dispun si atat. Germania a fost peste la toate capitolele - posesie, ocazii de gol, suturi la poarta si pe poarta etc. În ceea ce-l priveste pe Marco Rossi, sa nu uitam ca a terminat pe 4 in grupa preliminariilor CE, calificandu-se nesperat cu ajutorul clasarii pe 2 în Liga Natiunilor, dar si dupa 2 baraje cu Bulgaria, nationala la nivelul nostru in acest moment, si Islanda, o nationala pe o panta descendenta. Nu cred ca-i un mare antrenor, un mare tactician, cred insa ca a stiut sa-i motiveze f. bine, si cum ungurii sunt o natiune puternica, orgolioasa au reusit doua rezultate f. bune pentru nivelul lor actual. Atât si nimic mai mult.

iulian_1976
24th June 2021, 12:14
Vorbeste nationalistul din tine, la ora actuala strict ca joc sunt peste noi, o sa vezi cand o sa-i intalnim si am o parere de rau ca
nu a jucat cel mai bun jucator al lor decarul de le Leipzig.

Cel mai bine sa nu ii intalnim, o sa vezi in toamna situatia echipei nationale.

delaoltenia
24th June 2021, 12:21
am tinut cu nationala din pusta ieri seara...nush cum dreaq cred ca m am dilit nitzel. :D
pe bune! mirele, burlene, tu va rasa n gura de jegosi, luati aminte si aruncati o geana in ograda lui orban delabudapesta.

Duba
24th June 2021, 13:11
Vorbeste nationalistul din tine, la ora actuala strict ca joc sunt peste noi, o sa vezi cand o sa-i intalnim si am o parere de rau ca nu a jucat cel mai bun jucator al
lor decarul de le Leipzig.

Cel mai bine sa nu ii intalnim, o sa vezi in toamna situatia echipei nationale.

Pai cine a spus ca nu-s peste noi? L-am contrazis pe Utilizator in legatură cu meciul de ieri si in ceea ce il priveste pe Marco Rossi, care pana acum n-a existat ca antrenor. Germania a fost superioară în joc și, în opinia mea, merita chiar sa castige. Repet, statistica arata ca nemtii au fost peste la toate capitolele.
Cat priveste nationalismul, te inseli. Nationalismul, in opinia mea, e o prostie în acest secol. Steaua cand a castigat CCE avea in componenta un ungur, un neamt, un sarb si pe Lacatus, jumatate tigan, dupa tata. Pe noi romanii celelalte nationalitati conlocuitoare, cum le spunea ceasca, ne-au ajutat, cu precădere nemtii si ungurii, sa avansăm, sa ne educam, sa ne emancipam. Pentru că, fie vorba-ntre noi, acum 100 de ani, ca sa nu ma duc mai in urma, noi romanii eram vai de noi.

Johnny D
24th June 2021, 16:29
am tinut cu nationala din pusta ieri seara...nush cum dreaq cred ca m am dilit nitzel. :D
pe bune! mirele, burlene, tu va rasa n gura de jegosi, luati aminte si aruncati o geana in ograda lui orban delabudapesta.

Orice doar sa nu-mi iasa mie biletu'! De aia!
Fir-a-dracu tu sa fii!

dardar_3
24th June 2021, 17:19
Germania cred ca a vrut sa termine pe 2, să fie în partea de jos, dacă trec de Anglia sunt ca în finală. Franța câștigă grupa dar merge pe partea Belgiei, Portugaliei, Italiei și Spaniei.

Presa din Germania a facut toate analizele:
- locu 1 in grupa --> Bucuresti ---> St Petersburg --> Wembley x2 (+ ITA, BEL, SPA --- nu se stia de dim ca termina pe 2,)
- locu 2 in grupa --->Wembley ---> Roma ---> Wembley x2 (Anglia si Olanda)

Si le-au oferit cu placere locul francezilor :)) Lor un singur scenariu le era fatal: condusi de unguri si sa bata Portugalia. Insa la egal, terminau pe 2 daca nu batea Portugalia, in rest, evitau Buscuresti :D

Oricum, pacat de maghiari si de spiritul lor. Cu gelatii au fost la 9 minute de egal iar pe francezi si pe nemti i-au sodomizat, desi lor nu prea le place cuvantu :)) :D

PS: Nu cred ca trec de englezi insa o sa fie un meci frumos /hello

delaparis
24th June 2021, 22:38
Oricum, pacat de maghiari si de spiritul lor. Cu gelatii au fost la 9 minute de egal iar pe francezi si pe nemti i-au sodomizat, desi lor nu prea le place cuvantu :)) :D
Pai da, voua va place :D

Ungurii au prins curaj incepand cu golul marcat contra Frantei. In meciul ala nu au avut alata ocazie decat cea a golului dar au constatat ca pot rezista chiar daca sunt dominati in joc si pot obtine rezultat bun contra echipelor de top favorite la trofeul final.
Cu Germania a fost altceva. Cred ca nemtii si-au facut singuri probleme deoarece au inceput meciul la pas calculand si asteptand rezultatul Frantei. Ungurii au jucat fara complex de la inceput si au surprins deschizand scorul.
Oricum una peste alta ungurii sunt de felicitat deoarece au muncit bine, au alergat mult si au incercat cat au putut sa nu cedeze. Valoare nu stiu inca daca au dar ambitie, jos palaria.

delaparis
24th June 2021, 23:22
Desfa posirca! Are efect euforic mai rapid decat ce bei tu acolo. Treci mai usor peste seara asta :D


Pentru comenzi, recomand Posircaria Rares!
https://youtu.be/nlPK4fkXTEA

Ce invidie pe tine bag de seama.
Uite ce servesc azi:
https://vins-saint-emilion.com/chateau/chateau-franc-la-rose/
:D

iulian_1976
24th June 2021, 23:45
dlp@ ti-ai facut vinoteca la casa de vacanta? :)

Saint-Émilion-ul adevarat costa, nu pot sa-mi dau seama care ar fi diferenta intre un Saint-Émilion-ul la 9 euro si unul la 75 de euro si altul la 50 de mii :)

Ce-l mai bun vin care l-am servit a fost un Mercurey 1-er cru de Bourgogne, l-am primit de la nasul meu, colectionar
de vinuri, am cumparat apoi si din comert nu este la fel trebuie sa cunosti producatorul la concluzia asta am ajuns...

delaparis
25th June 2021, 01:01
Esti amator. Nu stii sa bei :D

Vinul bun e ala care-ti place. Apoi sigur ca trebuie sa alegi bine, nu sa bei ce bea Hingherul acolo :).
In general apelatia e o dovada de calitate sigura. Saint Emilion, Pomerol, Saint Estephe, Pauillac, Margaux sunt garantii ferme daca iti plac Bordeaux.
Tu imi vorbesti de Mercurey, deci cu totul alt tip de vin, asa ca vine vorba de gust. Mie nu-mi plac Bourgogne rosu. Ei sunt tari la alb. Si nu-mi place vinul alb :))



Cat priveste nationalismul, te inseli. Nationalismul, in opinia mea, e o prostie ßn acest secol. Steaua cand a castigat CCE avea in componenta un ungur, un neamt, un sarb si pe Lacatus, jumatate tigan, dupa tata. Pe noi romanii celelalte nationalitati conlocuitoare, cum le spunea ceasca, ne-au ajutat, cu precădere nemtii si ungurii, sa avansăm, sa ne educam, sa ne emancipam. Pentru că, fie vorba-ntre noi, acum 100 de ani, ca sa nu ma duc mai in urma, noi romanii eram vai de noi.
Si ca tot citesc in urma, sunt perfect de accord cu ce spune Duba aici.

iulian_1976
25th June 2021, 01:02
Ai dreptate nu am fost la antrenament...cand trebuia raman un amator :)

delaoltenia
25th June 2021, 17:21
Esti amator. Nu stii sa bei :D

........
:happy

Capitanu.Burcea
27th June 2021, 05:36
..nu mai spun de mania patriotica a lui nea Puiu si V Becali cand Lucescu sr spunea ca Rossi ar merge si la nationala Romaniei.

Iordanescu e un habotnic, un impostor, un ipocrit, o rusine, o mizerie, un incult. Jenei e mult mai apropiat de titulatura de antrenor al secolului, daca e sa fim corecti. Bine, el si alti 200 inaintea lu' taica puiu.

Acum ca am facut introducerea :D sa trecem la oile noastre. Mania clanului fecali nu vine din patriotism, ci din eventuala pierdere a privilegiilor. Nationala a fost la cheremul geambașilor, o schimbare de status-quo ar insemna falimentul. E bine sa ai slugi, prosti fara patalama, dar cu ifose (vezi rațoi), usor de mani****t, decat sa vina unul cu capul tare, refractar la branza si vopsea.

Eu am interpretat declaratia lui Lucescu si in cheie usor diplomatica. Adica, se stiu relatiile cordiale dintre el si Rossi, declaratiile italianului sunt magulitoare. Cred ca e de fifty-fifty, mai mult o povața, un tipar pt viitor. Ba, incercati si asa, daca prostii vostri sunt deosebit, dar deosebit de cretini.

Aviz pt prosti, pt boi, Marco Rossi nu e la prima performanta ca antrenor. El are experienta de cativa ani in fotbalul maghiar, a luat un campionat cu Honved. A dus alta echipa maghiara in cupa eufa, pe Dunajska Streda :D Oare boii, cretinii sunt pe faza? Ba, daca n-ai bibligrafie - si boii, cretinii, generalii facuti pe genunchi logic ca nu au, nu poti intelege ce a vrut Lucescu sa zica.

Daum a fost adus de la dezintoxicare, Rossi a stat 3-4 ani in fotbalul maghiar. Acum are sens declaratia lui Lucescu? E, vezi, asta e problema cu acesti bagatori in seama si in alte zeme. Sunt numai flatulatii pe cracul izmenei, plus de o incultura crasa.

PS. Si multumesc Utilizateur ca ai punctat acest subiect. Stii ca nu sunt fan Lucescu, dar aici i-a dat cap in cap pe nenorociti :)) si trebuie apreciat.