PDA

View Full Version : Euro 2021 Grupa E: Spania, Polonia, Suedia, Slovacia



delaparis
23rd March 2021, 22:20
Meciurile incep pe 11 iunie

Leo
2nd June 2021, 17:59
Lotul Spaniei:

Portari: Unai Simon (Athletic Bilbao), David De Gea (Manchester United), Robert Sánchez (Brighton)

Fundasi: Gaya (Valencia), Jordi Alba (Barcelona), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City), Eric Garcia (Manchester City), Diego Llorente (Leeds), Azpilicueta (Chelsea), Marcos Llorente (Atletico Madrid)

Mijlocasi: Sergio Busquets (Barcelona), Rodri (Manchester City), Pedri (Barcelona), Thiago Alcantara (Liverpool), Koke (Atletico Madrid), Fabian Ruiz (Napoli)

Atacanti: Dani Olmo (RB Leipzig), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Alvaro Morata (Juventus), Gerard Moreno (Villarreal), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traore (Wolverhampton), Pablo Sarabia (PSG)

Leo
2nd June 2021, 18:01
Lotul Suediei:

Portari: Robin Olsen (Everton), Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi), Karl-Johan Johnsson (FC Copenhaga)

Fundasi: Victor Nilsson Lindelof (Manchester United), Mikael Lustig (AIK), Marcus Danielson (Dalian), Emil Krafth (Newcastle), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander (Glasgow Rangers), Pontus Jansson (Brentford), Andreas Granqvist (Helsingborg), Martin Olsson (Hacken)

Mijlocasi: Sebastian Larsson (AIK), Jens Cajuste (Midtjylland), Gustav Svensson (Guangzhou), Viktor Claesson (Krasnodar), Albin Ekdal (Sampdoria), Emil Forsberg (RB Leipzig), Dejan Kulusevski (Juventus), Kristoffer Olsson (FC Krasnodar), Mattias Svanberg (Bologna), Ken Sema (Watford)

Atacanti: Robin Quaison (FSV Mainz), Marcus Berg (FC Krasnodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Jordan Larsson (Spartak Moscova)

Leo
3rd June 2021, 11:51
Polonia vs Slovacia (14 iunie, ora 19:00, Saint Petersburg)
Spania vs Suedia (14 iunie, ora 22:00, Sevilla)
Suedia vs Slovacia (18 iunie, ora 16:00, Saint Petersburg)
Spania vs Polonia (19 iunie, ora 22:00, Sevilla)
Suedia vs Polonia (23 iunie, ora 19:00, Saint Petersburg)
Slovacia vs Spania (23 iunie, ora 19:00, Sevilla)

Leo
3rd June 2021, 12:01
Spania si Polonia merg mai departe.

JJ
14th June 2021, 19:53
Execrabila Polonia in prima repriza. Slovacii il blocheaza excelent pe Lewy, iar restul polonezilor se impiedica in minge. Iar in aparare sunt fragili rau.

Johnny D
14th June 2021, 20:52
Mereu au fost carpe la turneele finale, nu stiu de ce ma asteptam acum sa fie altfel. Visator, ca Leo.:P

YoNuTzz
14th June 2021, 21:06
Polonezii s-au facut de ras la mondial, se pare ca se fac de ras si acum...

delaparis
14th June 2021, 21:52
Au jucat in cand era egal 1-1. De aia au pierdut.

Urmeaza Spania - Suedia:

Spania:
Simon - M. Llorente, P. Torres, Laporte, Alba - Koke, Rodri, Pedri - F. Torres, Morata, Olmo.

Suedia:
Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg - Berg, Isak.

iulian_1976
14th June 2021, 22:25
Cat poate rezista o echipa cu 15% posesie?:D

JJ
14th June 2021, 22:32
Trebuie bagat Moreno, ala marcheaza. Altfel parca vad ca le-o trage Isak. :D

JJ
14th June 2021, 22:43
Ce-am zis? Cat pe-aci! :D

iulian_1976
14th June 2021, 22:43
Afirm ca in cazul ca suedezii au 10 cornere in acest meci marcheaza minim un gol:D

delaparis
14th June 2021, 22:51
Uite bara pt Suedia :)... sa vezi ce surpriza avem asta seara!:rolleyes:

JJ
14th June 2021, 22:58
Afirm ca in cazul ca suedezii au 10 cornere in acest meci marcheaza minim un gol:D
Este ca nu te uiti la meci?

iulian_1976
14th June 2021, 23:09
Asta este primul meci care il urmaresc de la Euro :)

Suedezii au avut un singur corner insa pe o schema lucrata, mai impresionat de corner decat faza aia cu Isak, a tras din unghi,
trebuie sansa de acolo :D

Suedezii au avut posesie 22% dupa prima repriza :D

delaparis
14th June 2021, 23:10
Lustig isi da cu stangu-n dreptu' :))

iulian_1976
14th June 2021, 23:13
De ce terenul este asa de prost?

Le Bucuresti este masa de biliard.

delaparis
14th June 2021, 23:17
Sevilla, sudul Spaniei, e foarte cald si seceta. Greu sa cresti un gazon onorabil. Il uzi cat poti seara dar in timpul zilei se arde la soare ...

iulian_1976
14th June 2021, 23:23
Mie imi pare chiar denivelat, in fine spaniolii nu si-au ales bine locatia din punctul asta de vedere, si-au
dat cu stangul in dreptul de maniera colectiva :)

delaparis
14th June 2021, 23:24
Berg rateaza cu poarta goala

JJ
14th June 2021, 23:25
Isak asta e scula.

iulian_1976
14th June 2021, 23:27
Asta da ocazie, Isak mai fin la dribling decat Mbappé :)

delaparis
14th June 2021, 23:29
Daca confirma la Euro sa vezi ce contract isi ofera !!! Parca vad un PSG sa-i propuna ceva de genul 30 milioane pe an :rolleyes:

iulian_1976
14th June 2021, 23:32
A scos 3 jucatori din joc cu precizarea ca era intors cu spatele la poarta adversa si a mai dat si o pasa exacta, mai mult
de atat!? ...:ok:

JJ
14th June 2021, 23:35
Antrenorului nu i-a placut, l-a schimbat un pic dup-aia.

iulian_1976
14th June 2021, 23:36
L-au schimbat de neinteles antrenorii astia, asta era piesa principala...

delaparis
14th June 2021, 23:37
Da, total aiurea. Sau poate sunt motive pe care nu le stim. Accidentat lejer?

JJ
14th June 2021, 23:39
Pase exacte pana acum:
1. Laporte
2. Alba
3. P Torres
4. Koke
5. Suedia

Johnny D
14th June 2021, 23:43
Cat poate rezista o echipa cu 15% posesie?:D

Tot meciu.:)

delaparis
14th June 2021, 23:43
Pe Laporte nu l-a dorit Deschamps la nationala. Spania i-a oferit ocazia sa joace la Euro si cred ca bine a facut. La francezi Varane nu e in forma si Kimpembe e ezitant. Lenglet e rezerva si tare cred ca Laporte ar fi fost o solutie de top ...

iulian_1976
14th June 2021, 23:45
Da, total aiurea. Sau poate sunt motive pe care nu le stim. Accidentat lejer?

Nu cred, acum se apara ca Luxemburg contra Frantei :)

De obicei in situatii de genul primesti gol in minutul '94 :D


Tot meciu.:)
:)

Johnny D
14th June 2021, 23:49
Tot meciu.:)
:)

Ce sa le faci, daca n-au un Tanase, un Man, un Robingo sau cum ii zice lu ala - Coman, asa.:)

delaparis
14th June 2021, 23:53
Nu vrea sa intre pt spanioli, asta e ...
Si Johnny pierde bani iar :)

Johnny D
14th June 2021, 23:55
Am pierdut deja pe carpa aia de Sinner care a avut 4-0 primul set, 5-3 setul 2, PE IARBA, si a pierdut 0-2 la seturi cu un nimuric inexistent. Blat pe fata, ar trebui sa faca inchisoare gunoiu. Acum vreau sa nu-mi iasa si meciul 2, sa nu pierd doar pe un meci. Sunt suedez de mic!:))


Si aveam si Spania da gol ca avea cota 1.10, in loc de 1.09 la fara egal 1, ca nu poti pune cota marita la 1.09. Acum stim de ce nu se joaca pe goluri, ci cu asigurare la egal, da-le dreku de cote marite, important e sa nu ai o cota de 0 acolo.:rolleyes:

iulian_1976
15th June 2021, 00:02
Nu vrea sa intre pt spanioli, asta e ...

Sarabia preluare de PSG sare mingea ca "din masa" :D

iulian_1976
15th June 2021, 00:10
Si aveam si Spania da gol ca avea cota 1.10, in loc de 1.09 la fara egal 1, ca nu poti pune cota marita la 1.09. Acum stim de ce nu se joaca pe goluri, ci cu asigurare la egal, da-le dreku de cote marite, important e sa nu ai o cota de 0 acolo.:rolleyes:

Te-ai aruncat la Suedia, tu nu urmaresti UCL si F.C. Copenhagen cand ajung acolo sunt in stare sa scoata 0:0 cu Barça :D

delaparis
15th June 2021, 00:12
Sarabia preluare de PSG sare mingea ca "din masa" :D
De aia nu e titular la PSG :)

Spania a muncit mult dar nu a intrat. Nu e nimic grav.
Suedia a luat un punct, asta si-a propus initial.

iulian_1976
15th June 2021, 00:22
Nu mi-a placut Suedia dupa iesirea lui Isak adica cum a procedat antrenorul, Spania echipa de ratangii...

Johnny D
15th June 2021, 00:30
De cand s-a retras David Villa, n-au avut un atacant decent, si nici n-au castigat nimic. Inainte l-au avut pe Raul, dar tot n-au castigat nimic.:))

David Villa a fost viata lor, cel mai underrated jucator din istoria Spaniei. Trebuiau sa-i faca 20 de statui daca Gugustiucu de Raul are 10.

Nu stiu ce-a facut Aguero la viata lui, dar nici nu miroase a jucator pt Argentina pe langa ce-a fost David Villa pt Spania, desi erau de acelasi profil, in nationale oarecum de acelasi profil, ce vorbesc aceeasi limba.

iulian_1976
15th June 2021, 00:37
Totusi parca am luat 4 de la spanioli si mai puteam primi :)

delaparis
15th June 2021, 00:38
Ce tot vorbesti acolo, Johnny? :groggy:

Capitanu.Burcea
15th June 2021, 06:28
Cred ca Gioni vrea sa spuna ca Spania a fost mare cand Barcelona a fost mare. Si are dreptate, desi asta doare al dreacu' toti fanii los merengues :)

Johnny D
15th June 2021, 07:30
Si asta e adevarat.:) Insa peste 50% se datoreaza varfului, au scapat de relaxatul de Raul cu care nu castigau nimic, si-a venit David Villa care lua 2 fundasi la pla si 2 in carca si-o dadea-n vinclu de sub iarba, cazut in cap, si dezechilibrat in doua laterale. Si nu-l pune nimeni langa marii atacanti ai istoriei. GRESIT! Iar acu, ce-au facut? 0-0 cu nimeni - nimeni. Pai cu Suedia si noi putem pierde la maxim 1 gol dar cu gol marcat, asta spune multe despre ce slabi au ajuns dupa plecarea lu Villa, si hai sa zicem a mijlocului Barcelonei celei grozave. Dar ei la mijloc nu stau chiar rau nici azi.

Capitanu.Burcea
15th June 2021, 07:43
Cum, ma, ii au pe marii golgheteri moratalu' de la fc spre blat y cazzo si herar moreno, de la fc antifotbal cam pioana ligii esti. Nu am chef sa ma uit acum, sigur gasesc atacanti mai buni la Levante si Osasuna. De fapt, ala de la Levante, JL Morales, e peste amandoi, chiar si la 63 de ani cat are. Southgate a fost original si coios si i-a iesit, a jucat oamenii, nu echipele. Prostăvanul asta a fost super clasic, a facut o selectie de om batran cu par la cur. A, stai, a fost original la neselectii, nu l-a luat pe Ramos :))

delaoltenia
18th June 2021, 17:35
reusesc suedejii sa invinga bravul portar slovac. tu va n mufa de arieni...

Capitanu.Burcea
18th June 2021, 17:52
Ma scuzaț, da' am vazut compatrioț care isi dadeau okii peste cap cand ne bateau suedejii in calificari. Că ce traghedie, cum sa ne scoata pe noi, miejii, amarâtii astia de suedeji?! O echipa groaznic de solida, cu care am jucat de la egal la egal. In deplasare, acasa nu am emis pretenti - si iata de ce. Astazi, cand ne bat armenia si georgia ii intreb asa, barbateste: unde **** mea sunteti, bai, jegurilor? Nu mai sunteti asa pretentiosi cand isi bat **** de noi toti clacașii?

delaparis
19th June 2021, 21:52
Spania :
Simon - M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (c) - Koke, Rodri, Pedri - Moreno, Morata, Olmo.

Polonia :
Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek - Jozwiak, Moder, Swiderski, Puchacz - Klich, Zielinski - Lewandowski (c).

Capitanu.Burcea
19th June 2021, 22:42
Desi nu joaca nimic aceasta pseudofuria roja, spania demonstreaza ca ramane o tara influenta in fotbal si poate fura inclusiv cu varul. Ce mizerie!

LazioRoma
19th June 2021, 23:01
varfu de forma tre sa il prinda de la oprimi incolo capitane ! pt ce sa rupi norii acuma si sa obosesti mai incolo?!

El Pistolero
19th June 2021, 23:20
Spania arată rău de tot, cel mai rău aș zice dintre toate favoritele la trofeu.

LazioRoma
19th June 2021, 23:25
Spania arată rău de tot, cel mai rău aș zice dintre toate favoritele la trofeu.

nu a fost favorita la trofeo .. nici ei nici croatia... croatia zic eu ca arata cel mai rau !

Johnny D
19th June 2021, 23:32
Spania nu stie executa un nenorocit de penalty. Ar trebui sa vina Messi care e un executant absolut mediocru daca nu chiar slab de penalty ca sa le arate cum se executa, nici macar el nu rateaza doua la rand. Penibil.


Nu inteleg deloc golurile astea de "mare atancat" gen Lewandowski. Nu e primul pe care l-am vazut asa, pur si simplu sta ca o stana de piatra si mingea vine si-i da-n cap, iar apoi face acea miscare catre poarta cum ca el ar fi lovit din smucitura capului. Pe dracu, a directionat ca a stat ca o manta cu capu semi-indoit. Daca vine Giroud ii baga in buzunar pe asa-zisii marii atacanti atia, cu tot manta lor cu tot.:mda:


PS: Portar bun are Spania, n-a auzit nici dracu de el.
Si la fel si neinterventiile sunt pe masura.


PS*: Spaniolii au ratat ultimele 4 penalty-uri.
Messi e zeu pe langa astia.:))

LazioRoma
19th June 2021, 23:36
sa terminat ciclul de fotbalisti si acolo ioane.. o sa fie groasa in urmatorii ani .. pt ca nu mai produce nimeni jucatori de mare valoare!

Johnny D
19th June 2021, 23:45
Nu e doar ciclul de fotbalisti, e si ciclul in capul antrenorului, idei zero, inspiratie zero, sange plin. Daca ai doua carpe ca Morata si Moreno in atac, joaca frate fara varf, si vei juca mult mai bine. Spania e una din putinele echipe din lume ce poate juca fara varf, dar insista cu doua panarame de mare fenta. Fenteaza fotbalul intr-un mod cu totul scarbos si totusi joaca.


Mai e unu acolo, Llorente, nu stiu cum a ajuns, dar la Rapid nu l-as aduce nici macar grajdar pentru jucatorii de Liga 1. Daca aduci asa catastrofa la nationala, si mai si joci titular cu el meci de meci de parca se tine de pla antrenorului scai, tind sa fiu de acord cu tine: nu mai au jucatori.


Spania pe penultimul loc in grupa. Ce penalitati penale penibile.:))

LazioRoma
19th June 2021, 23:55
mdea urat. .. spania croatia.. praf...

Johnny D
19th June 2021, 23:56
Croatia n-a jucat nimic nici inainte, astia au dat 6-0 Germaniei. De aia insist ca amicalele sunt una, oficialele alta. Pentru echipe de genu asta si prelimianriile sunt semi-amicale irelevante.

iulian_1976
20th June 2021, 00:04
Lewa nu este varf ...?! :)):D cred ca iti creezi antipatiile functie de pariurile care le pierzi.

De la Mutu nu mai avem nici un jucaor de top in fata sa ne rezolve si noua un meci :))

delaparis
20th June 2021, 00:07
Merita sa castige Spania. Aici au avut ghinion

iulian_1976
20th June 2021, 00:19
Eu spun ca Franta a avut ghinion :D/...tot Tavel de la Intermarché ?

YoNuTzz
20th June 2021, 00:33
La cum a aratat Spania in astea 2 meciuri, ar merita sa faca 0 3 0 si sa fie eliminata de pe 3, sau worst de pe 4, daca polonia bate suedia...

Nu se va intampla, dar nah...ultra mediocra Spania...

Capitanu.Burcea
20th June 2021, 00:47
Meri, ma, enrike in **** mea, cu viliareal, sosiedad si marele mijlocas koke! Bine, koke e mare, dar nu asa, nu aici, nu acum :)) Stiti ce facea Ramos cu Lewandowski la faza aia? Il dadea in aer capace cum o facea Benny Hill cu moșulica ala stirb :)) Hîhî, ce inapți!

PS. Am luat cartonase, ma doare la banana! Ca sa nu aud discutii in peluza bad gones :))

JJ
20th June 2021, 01:01
Mai e unu acolo, Llorente, nu stiu cum a ajuns, dar la Rapid nu l-as aduce nici macar grajdar pentru jucatorii de Liga 1. Daca aduci asa catastrofa la nationala, si mai si joci titular cu el meci de meci de parca se tine de pla antrenorului scai, tind sa fiu de acord cu tine: nu mai au jucatori.

Ete draci. Llorente e scula. Dar trebuie sa-l joci unde stie. Ii dai eject lui Pedri sau Rodri, si il pui la mijloc. Nu fundas dreapta, ce n-a jucat in viata lui la club. Mai ales ca il ai pe Azpi pentru fundas dreapta, si l-ai lasat sa se odihneasca de doua meciuri.

Johnny D
20th June 2021, 02:08
Ete draci. Llorente e scula. Dar trebuie sa-l joci unde stie. Ii dai eject lui Pedri sau Rodri, si il pui la mijloc. Nu fundas dreapta, ce n-a jucat in viata lui la club. Mai ales ca il ai pe Azpi pentru fundas dreapta, si l-ai lasat sa se odihneasca de doua meciuri.

Nu te contrazic. Cert e ca e praf acolo unde joaca.

Ti-ai deschis ochii la Germania? Sau mai trebuie...:rolleyes:


Lewa nu este varf ...?! :)):D cred ca iti creezi antipatiile functie de pariurile care le pierzi.

Este varf insa nu asa se da cu capu.
Daca esti scula, nu dai cu capu dupa ce te loveste mingea-n cap!:))
Cand esti cam singurel zic, cand nu sare nimeni cu tine la cap.
Era ceva spaniol in genunchi langa el, nu l-a deranjat pe lovitura.

El Pistolero
20th June 2021, 08:58
Rămâne în ultima etapă ca Polonia să câștige cu Suedia și Spania cu Slovacia și se califică ambele.

LazioRoma
20th June 2021, 18:35
eu s cu croatia ... desi .. nu cred ca se califica.. nu sunt buni croatii in meciuri importante !

dextercioby
20th June 2021, 19:58
Lewandowski e așa de bun, că dă gol cu toate partile corpului. E si tare ca o stinca. Cit despre ce facea sergio ramos la 36 de ani cu el, cred ca i-o sugea si mai bine ca in meciul de la Dortmund din 2013 (apropos, acum c-am verificat, linia de fund la meciul ala a fost Varane, Ramos, Pepe, deci a fost chiar viol in grup).

Johnny D
23rd June 2021, 19:17
Deci deja e ridicol ce fac astia, 5 penalty-uri ratate la rand, 3 aici la europene, unu pe meci si nici o victorie.

Antrenorul ala e retardat rau, are atacanti de kkt si insista cu ei la penalty-uri desi n-au nici o treaba. Prost, dar prost rau.

YoNuTzz
23rd June 2021, 19:28
Atacul spaniei: ultra jenant si cand ataca pe teren si la penalty-uri...

Trist ceea ce se intampla cu Spania...

El Pistolero
23rd June 2021, 19:49
Eu m-am uitat la Suedia cu Polonia. Foarte slabi jucători are Polonia, dacă îl scoți pe Lewandowski de acolo, sunt de nivelul Armeniei și Macedoniei. Și jocul unul urat, duc toate mingile în benzi și centrează. Nu înțeleg cum vor sa ii bată pe suedezi în duelurile aeriene.

delaparis
23rd June 2021, 20:22
Ce gol Lewandowski...ca la antrenament

Johnny D
23rd June 2021, 20:26
Ar trebui sa-si schimbe nationaitatea, n-are ce face cu astia.

El Pistolero
23rd June 2021, 20:27
Păcat ca are o națională asa slabă, iar va rata "Balonul de aur" deși va mai înscrie anul asta vreo 30 de goluri la Bayern. Se va tine cont de Euro.

El Pistolero
23rd June 2021, 20:54
Suedia câștiga grupa în ultimul minut și o trimite pe Spania cu Croația. Suedia va juca cu Ucraina.
Elveția vine la București, Olanda va juca cu Cehia și Belgia cea mai ghinionista va juca cu 3F.

YoNuTzz
23rd June 2021, 21:03
Ce s-au scos suedezii, meritat cu golul din 93...

In loc sa joace cu Croatia, vor juca cu mortii de ucrainieni, care au mentalul Romaniei :)))

Deja avem 3 meciuri tari:

Belgia - F3
Anglia - F2
Spania - Croatia

De asemenea partea de jos cu Suedia, Ucraina, Danemarca, Wales, Cehia, Olanda, Anglia si F2 e f slaba...

F2 face lejer finala de aici. Daca as fi Francezii au juca la egal azi sa termin pe F2...

JJ
23rd June 2021, 21:07
Am zis ca Ucraina face sferturi aici, uite, o sa joace cu Suedia. :D

Johnny D
23rd June 2021, 21:09
Ucraina - Suedia se califica 2
Spania - Croatia se califica 1
Easy money.:)

YoNuTzz
23rd June 2021, 21:09
Ps ce bulan Olanda.

Cap de serie: Ucraina si grupa vai de ea.

Traseu pana in semi:
Olanda - Cehia
Wales - Danemarca

JJ
23rd June 2021, 21:12
Ucraina - Suedia se califica 2
Spania - Croatia se califica 1
Easy money.:)
Iar plangi langa agentie.. :))

JJ
23rd June 2021, 21:14
Bai, ce meci a facut Lewandowski - 2 goluri, 2 bare, degeaba..

Johnny D
23rd June 2021, 21:14
Olanda - Cehia se califica 1
eGalii - Danemarca se califica 2
4 meciuri, triplezi casa easy.:)