PDA

View Full Version : Euro 2021 Grupa C: Ukraina, Olanda, Austria, Macedonia



delaparis
23rd March 2021, 22:18
Meciurile incep pe 11 iunie

Capitanu.Burcea
27th March 2021, 23:54
A avut dreptate fosila aia nenorocită! Macedonia e atat de puternică, incat joaca in doua grupe de calificare: nordul cu noi, restul țarii aici :))

Leo
3rd June 2021, 11:49
Austria vs Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00, Bucuresti)
Olanda vs Ucraina (13 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
Ucraina vs Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00, Bucuresti)
Olanda vs Austria (17 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
Ucraina vs Austria (21 iunie, ora 19:00, Bucuresti)
Macedonia de Nord vs Olanda (21 iunie, ora 19:00, Amsterdam)

Leo
3rd June 2021, 11:59
Olanda si Ucraina merg mai departe.

JJ
13th June 2021, 20:20
Cel mai intens meci de pana acum. Fiecare a doua pasa e gresita, cred ca macedonenii nu termina meciul in 11, dar se vede ca "ambele echipe isi doresc victoria".

Johnny D
13th June 2021, 20:27
Olanda si Ucraina merg mai departe.

Eu m-as fi dus pe Olanda si Austria.
Dar am inteles ca 3 merg mai departe.:))
Deci tot una e.

El Pistolero
13th June 2021, 20:31
Mi-e mila de aia care au dat o grămadă de bani pe bilet sa vadă niște echipe penale ca Austria, Macedonia și Ucraina.

JJ
13th June 2021, 20:34
?? Austria-Macedonia e de departe cel mai frumos meci de pana acum.

delaparis
13th June 2021, 21:54
3-1 victorie Austria. Radoi i-a batut pe astia anul trecut :rolleyes:

Urmeaza Olanda - Ucraina

Olanda :
Stekelenburg - de Vrij, Timber, Blind - Dumfries, de Jong, Wijnaldum (c), de Roon, van Aanholt - Depay, Weghorst.

Ucraina :
Bouchtchane - Karavaïev, Zabarni, Matvienko, Mikolenko - Malinovski, Sydorchuk, Zintchenko - Iarmolenko (c), Iaremtchouk, Zoubkov.

delaparis
13th June 2021, 23:14
Olanda are 1-0. Wijnaldum min 2.
Va juca la PSG sezonul viitor :)

delaparis
13th June 2021, 23:37
Ucraina revine cu un gol magnific Yarmolenko min 75
2-1
Olanda conducea cu 2-0 din min 58, Wenghorst

Si egal 2-2 Iaremtchouk, min 80

Johnny D
13th June 2021, 23:45
Degeaba, 2 echipe penale in aparare. Fara aparare chiar.
Olanda se califica mai departe, ailalti tre sa traga.

El Pistolero
13th June 2021, 23:46
Se vede ca nu au experienta olandezii. O echipă mare ii omoară fără probleme. Au nevoie totuși sa joace 2-3 ani în nucleul asta și după pot emite pretenții în fazele finale. Au ceva jucători talentați de mare viitor.

delaparis
13th June 2021, 23:47
Castiga totusi :)

YoNuTzz
14th June 2021, 01:06
Desi Austria e slaba, noi daca eram (cum ar fi trebuit azi, in locul Macedoniei), la fel pateam, un 1-2 pe final something...

Frumos meci Olanda - Ucraina...

Olanda tb sa profite...are mari sanse de un traseu foarte usor pana in semi...

Ma uitam acum...

Joaca cu 3rd D/E/F si daca nu va fi 3F. Si cel mai important e ca are meci simplu in sferturi: Runner up A-Runner up B...deci un Elvetia, Russia ceva...

Capitanu.Burcea
15th June 2021, 07:34
Avusturya milli takimi joaca exact tipul de fotbal pe care Rațoi l-ar vrea implementat la noi: unul pe berbecie, dinamic, benzi extraordinare, risipa de efort. Din pacate, au si ei prostii lor, care le trag preșul de sub cur cand le e lumea mai draga. In loc de 7-0 cu o echipa de mârlani pursange se putea termina 1-1, ceea ce era strigator la cer. Cum, ma, sa nu dai 3 rosii la Alioski, pt coate in gura, proteste, ridicat fusta inflorata in cap la orice faza de căcat? Asa tiganie n-am vazut nici pe vremea lu' lacatuș, incredibil ce cocalari cu tupeu are aceasta ștokaviță de echipa!

delaparis
17th June 2021, 21:37
Azi am vazut un meci intre doua echipe modeste care in mod normal nu aveau ce cauta la Euro.

Urmeaza Olanda - Austria

Olanda :
Stekelenburg - De Vrij, De Ligt, Blind - Dumfries, De Jong, Wijnaldum (c), De Roon, Van Aanholt - Depay, Weghorst.

Austria:
Bachmann - Dragovic, Alaba (c), Hinteregger - Lainer, Laimer, Schlager, Sabitzer, Ulmer - Gregoritsch, Baumgartner.

JJ
17th June 2021, 22:49
Ucraina face sferturi.

YoNuTzz
17th June 2021, 23:02
Azi am vazut un meci intre doua echipe modeste care in mod normal nu aveau ce cauta la Euro.

Urmeaza Olanda - Austria

Olanda :
Stekelenburg - De Vrij, De Ligt, Blind - Dumfries, De Jong, Wijnaldum (c), De Roon, Van Aanholt - Depay, Weghorst.

Austria:
Bachmann - Dragovic, Alaba (c), Hinteregger - Lainer, Laimer, Schlager, Sabitzer, Ulmer - Gregoritsch, Baumgartner.

Hai sa nu luam din meritele Ucrainei. Cum sa nu aiba ce cauta in conditiile in care au fost pe bune URNA 1, defiland intr-o grupa crima cu Portugalia si Serbia ?

El Pistolero
21st June 2021, 19:10
De Boer e la nivel de amator încă, își trimite azi titularii în teren, deși Țările de Jos a câștigat deja grupa. O sa ajungă rupți fizic prin sferturi.

JJ
21st June 2021, 19:23
Nu e chiar asa, ii odihneste pe Weghorst si pe de Roon.

JJ
21st June 2021, 19:26
Cum puii mei a putut chiorul ala de Kovacs sa dea golul? Pandev a fost faultat clar..

Johnny D
21st June 2021, 19:28
De Bovina

Fixed.


A dat si depaie gol.

El Pistolero
21st June 2021, 19:49
Doar 2 jucători. Italia a odihnit 8 titulari.

Austria a făcut o repriză fabuloasă, putea fi 4-0 lejer dacă Arnautovic știa sa finalizeze o fază. Ucraina în schimb arata groaznic. Enorm de multe pase greșite.

JJ
21st June 2021, 21:02
In schimb, a doua repriza a fost tortura pura, Ucraina ataca la fel de neputincios cum am atacat noi in barajul ala cu Islanda, austriecii s-au rezumat sa-i lase sa joace prost. Mda, ma asteptam la mai mult la ai lui Shevchenko.

Ucraina are 3p si golaveraj 4-5, inca are sanse de calificare. Finlanda ar fi sub ea daca pierde (acum golaveraj 1-1), Slovacia sau Spania la fel daca nu fac egal si Polonia nu castiga, Croatia daca face egal, Portugalia daca pierde la 3 goluri...

YoNuTzz
21st June 2021, 21:11
Ucraina s-a molipsit de la noi, ambele in galben.

Noi cum ne-am bagat **** in meciul decisiv din 2008 cu Olanda in vacanta si cu Albania in 2016, asa au clacat si ei azi degeaba cu Austria..

Nu au ce cauta in optimi...

Hingherul
21st June 2021, 21:14
Legenda spune ca Ion a pus totul pe Ucraina :))

El Pistolero
21st June 2021, 21:15
Absolut nimic nu a jucat Ucraina. Au ceva șanse de calificare și asa cu doar 3 puncte. Totuși la cum s-a prezentat azi nu ar merita calificarea.

JJ
21st June 2021, 21:35
Gini Wijnaldum are mai multe goluri ca Franta si Anglia... luate impreuna. :))

dextercioby
21st June 2021, 21:54
Exclus, doar daca pierde Spania si Croația face egal si polonia nu bate. deci, ce mai, sint raus.

delaoltenia
21st June 2021, 22:14
Legenda spune ca Ion a pus totul pe Ucraina :))
doua căshi si jumatate :happy

delaparis
21st June 2021, 22:27
Plicticoase meciurile astea din etapa 3 in grupe ca de obicei. Cei care trebuie sa castige fac pe ei. Cei care trebuie sa tina de rezultat inchid totul iar cei calificati deja pun echipa a doua.
Exceptie Olanda azi care a jucat cu titularii.

Hingherul
21st June 2021, 22:27
Se numesc cochilii nu casi! :))
Uite asa au aparut limacsii :))


Andrei, ai ingenuncheat inaintea meciului sau doar te lamentezi fara fond? :D

JJ
21st June 2021, 22:43
Plicticoase meciurile astea din etapa 3 in grupe ca de obicei. Cei care trebuie sa castige fac pe ei. Cei care trebuie sa tina de rezultat inchid totul iar cei calificati deja pun echipa a doua.
Exceptie Olanda azi care a jucat cu titularii.
Pana una-alta Austria si Elvetia care trebuiau sa castige au jucat amandoua bine... Iar acum Danemarca-Rusia e chiar animat.

delaparis
21st June 2021, 22:48
Ucraina a jucat prost nu neaparat Austria a rupt gura targului.
Sa vedem daca Danemarca se scoate