PDA

View Full Version : Etapa 4 2020/2021

Leo
12th September 2020, 10:49
Chindia - Hermannstatd
Astra - CFR Cluj
Sepsi - Viitorul
U Craiova - Voluntari
Botosani - Clinceni
UTA - Poli Iasi
FCSB - FC Arges
Gaz Metan - Dinamo

Primul meci se joaca vineri, 18 septembrie, ora 18.00, ultimul meci se joaca luni, 21 septembrie, ora 21.00.

Utilizator
16th September 2020, 20:29
Celebrul MM are covid. Da, fix ala de mai ieri radea de altii pe tema asta.

Cred ca acum are o cu totul alta parere despre ce ar trebui sa se intample cu echipele cu multi bolnavi de covid.

Ma rog, el e un independent prin preajma FCSB, nu figureaza in structurile clubului ca e fost puscarias cu interdictie.

iulian_1976
16th September 2020, 22:02
Chindia - Hermannstatd
Astra - CFR Cluj
Sepsi - Viitorul
U Craiova - Voluntari
Botosani - Clinceni
UTA - Poli Iasi
FCSB - FC Arges
Gaz Metan - Dinamo

Primul meci se joaca vineri, 18 septembrie, ora 18.00, ultimul meci se joaca luni, 21 septembrie, ora 21.00.

Etapa asta nu avem meciuri foarte interesante, U Craiova - Voluntari ar fi ceva, UTA - Poli Iasi pentru stadionul lor fain, Gaz Metan - Dinamo o victorie a spaniolilor?,
Sepsi - Viitorul doua echipe cu presiune mare pe antrenori, unul are un lot foarte bun cred ca ar putea trage la titlu, al doilea are nevoie de o confirmare in fata patronului ca este bine
ce face.

delaparis
16th September 2020, 22:28
Celebrul MM are covid. Da, fix ala de mai ieri radea de altii pe tema asta.

Cred ca acum are o cu totul alta parere despre ce ar trebui sa se intample cu echipele cu multi bolnavi de covid.

Ma rog, el e un independent prin preajma FCSB, nu figureaza in structurile clubului ca e fost puscarias cu interdictie.

... saraci, bolnavi si puscariasi dar cu drept de vot :)

Leo
18th September 2020, 20:03
In primul meci al etapei 4, sibienii conduc la pauza cu 2-1. O prima repriza destul de echilibrata.

Leo
18th September 2020, 20:59
Daniel Popa, imprumutat la Chindia reuseste sa inscrie, dar nu este suficient sa-i incurce pe sibieni. Hermannstadt castiga cu 3-1.

iulian_1976
18th September 2020, 22:53
Merita urmarit autogolul da la Astra greseala sau "rea intentie", asa ceva nu am mai vazut...:o:

Cand te gandesti ca sunt atacanti care nu pot lovi asa de bine :D

...cand vreau sa rad o pun pe aia a lui Cojocaru cand era portar la Voluntari este unica:))

Clau7_D
18th September 2020, 22:57
Ruben for President! :D

Johnny D
18th September 2020, 23:38
:))

Vreti sa le luati titlu de vicecampioana Craiovei?:D

Daca voi sunteti asa buni, Dinamo iar nu prinde play off-ul!:))

Clau7_D
18th September 2020, 23:57
Dinamo prinde lejer play off ul, spaniolii ataca titlul din primul an :)

Johnny D
18th September 2020, 23:58
:o:

Si Rapid a atacat promovarea din primul an!:D

iulian_1976
20th September 2020, 00:44
Cicaldau salveaza Craiova, palpitant sa fii suporterul Craiovei, poate isi vor schimba stilul in defensiva altfel greu in Europa.

Duba
20th September 2020, 09:57
Cicaldau salveaza Craiova, palpitant sa fii suporterul Craiovei, poate isi vor schimba stilul in defensiva altfel greu in Europa.

Nu, arbitrul Calin salveaza Craiova, acesta refuzand un penalty clar in prima repriza ilfovenilor. https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/fc-voluntari-a-cerut-penalty-in-meciul-cu-craiova-dupa-un-hent-in-careu-al-lui-bancu-911409

Johnny D
20th September 2020, 13:40
Dubel, vesti proaste pentru voi, pentru fecaliotii greu muribunzi!
Iarasi trebuie sa va mutati nasul de la locu 3 in jos! Dubel!:D

3 ani v-ati multumit cu locu 2, acu de la locu 3 in jos cel putin 2 ani la rand, peste 2-3 ani nu mai prindeti nici play off-ul! Dubel!:))

Si pe urma ne distram, ca revine Steaua!:sneaky:

delaparis
20th September 2020, 22:25
FCSB au pus un dinamovist in poarta. E nasoala treaba :D

iulian_1976
20th September 2020, 23:29
Poate cel mai bun portar din Liga 1 la ora actuala, parca a jucat si la Rapid, rapidisto-dinamovisto-stelist.:D

Hingherul
20th September 2020, 23:53
Milogilor, scoateti carnetelul si notati cum se joaca atunci cand da covidu!
Exista si fotbal dincolo de milogelile la lpf si burleanu!

Hingherul
21st September 2020, 00:03
Trilula! Ioane sa ne... giugiulesti Alibecul :))

delaparis
21st September 2020, 00:34
https://www.youtube.com/watch?v=Qv1uDPCAgRE

delaoltenia
21st September 2020, 00:49
Straton, in transfer reusit de ciobanul capitalist.

Johnny D
21st September 2020, 01:40
Trilula! Ioane sa ne... giugiulesti Alibecul :))

Numa la supt pwle iti sta capul, pofta buna in continuare!:))

delaoltenia
21st September 2020, 14:05
jale mare in potaime dupa meciul Stelei cu argesenii. sa ne spuna mizgaliciul decebal radulescu daca subiect de discutie este portarul Cristi Balgradean. :D
ionete, tot tîta n gura? :D

Hingherul
21st September 2020, 14:22
Numa la supt pwle iti sta capul, pofta buna in continuare!:))

La supt iti sta tie. Eu am zis doar sa ne giugiulesti Alibecul :D

Ess
21st September 2020, 14:36
jale mare in potaime dupa meciul Stelei cu argesenii.

un cerb slab, de i se vedeau coastele, se intalneste cu un cerb cu coarne mari:
- salut cornel!
- salut costel!

:happy

Utilizator
21st September 2020, 15:57
- salut cornel!
- salut costel!

foarte buna asta :happy :happy :happy

delaparis
21st September 2020, 16:26
Milogilor, scoateti carnetelul si notati cum se joaca atunci cand da covidu!
Exista si fotbal dincolo de milogelile la lpf si burleanu!

Incurci borcanele iar. :D
Pai cum se joaca? Va lasa "astia" sa jucati? V-ati milogit la LPF sau la Burleanu?

Johnny D
21st September 2020, 16:50
La supt iti sta tie. Eu am zis doar sa ne giugiulesti Alibecul :D

Si atunci cum doar tu amintesti de suptul lor pe orice thread? N-are sens sa te mai scoti, pofta buna ca e de unde!;)

foarte buna asta :happy :happy :happy

delaoltenia
21st September 2020, 18:05
- salut cornel!
- salut costel!

salut , costel! :)

de la nea Ovi zicere, cu drag ptr ducibal radulescu...https://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2020/09/21/afacerea-straton/

Hingherul
21st September 2020, 21:11
Peste o ora avem milogi, retrogradati si reprimiti din mila in liga 1, la tv!

s il vous plait monsieur Burleanu...

Johnny D
21st September 2020, 22:26
Ciocan.:sneaky:

delaparis
21st September 2020, 22:28
Peste o ora avem milogi, retrogradati si reprimiti din mila in liga 1, la tv!

s il vous plait monsieur Burleanu...
Voi nu stiu ce faceti la Burleanu de aveti verde sa jucati cu toti virusii din Bucuresti! Los Lobos? :D

Johnny D
21st September 2020, 23:13
Ciocan.:sneaky:

Le-a bagat Dinamo ciocanu, cum ciocan, cum si Leo aici!:)

Leo
21st September 2020, 23:14
Avem 1-0.

Leo
21st September 2020, 23:17
Sa vezi ce ciocan iti trag eu Johnny daca ma superi...

Johnny D
21st September 2020, 23:33
2 chiar. Game over. Cum sa te supar?:o:

Pai era normal sa vii si tu cand e bine, nu cand e rau.:P

Leo
21st September 2020, 23:43
Mereu am fost prezenta in timpul meciurilor lui Dinamo si nu era chiar buna situatia.

Johnny D
21st September 2020, 23:50
Asa este!:ok:

Clau7_D
21st September 2020, 23:52
Ma mir ca au reușit țăranii de la Mediaș sa dea gol pana la urmă :D
Nu am treabă, dar Borja ăla e prea meseriaș pentru campionatul nostru :)

Ess
21st September 2020, 23:54
hopa.
ioi ioi...
mandrie al ardeal simte un amenitzare de la groapa lui istvan cel nagy.
trilula, tzaka-paka joc, se mesteca atacanti cu fundash, contra bacsi a picturat un joc de ferencvaros!

amu mno...iar ii prinde pe spurkati in pozitia kecske, iar le-o trage, cum au facut-o in ultimul deceniu.
cu stropi.

hingher bacsi, plateste si tu netu' in avans, sa fim impreuna. :happy

Leo
21st September 2020, 23:54
Il vrei la Hermannstadt? :D

delaparis
22nd September 2020, 00:00

Acum e Los Mucles

Ess
22nd September 2020, 00:04
Acum e Los Mucles

mda...precum la meciul ala cu covasna serbiei...s-a ridicat de pe buda direct cu tridentu'n kur! "asa se califica o mare echipa" :happy
dar dubel a fost mai "transant". asta tot traieste in acea dimensiune paralela in care fcsb=steaua. bietul om... :(

Johnny D
22nd September 2020, 00:08
Acum e Los Mucles

Ce parte a internetului e aia? Ascunzish? Ban IP?:))

iulian_1976
22nd September 2020, 00:13
Arata bine Dinamo si cred ca o sa intre in primele 6 din Romania :ok:

Desigur depinde cat de seriosi sunt spaniolii :cool:

delaparis
22nd September 2020, 00:20
mda...precum la meciul ala cu covasna serbiei...s-a ridicat de pe buda direct cu tridentu'n kur! "asa se califica o mare echipa" :happy(

Bai sa te pui cu "astia" la injuraturi? :D

Serios, cred ca e nasol sa-si dea seama de realitatea fotbalistica deci sa-i luam usor deocamdata. Probabil se vor flagela singuri pt ce au postat in ultimul timp. :)
Daca nu, atunci ne ocupam noi cu placere :drak::D

delaoltenia
22nd September 2020, 00:45
auzisi mah Hingherule, cica e prea devreme sa tai frunze la caini.
salut cornel! :)

delaparis
22nd September 2020, 00:49
Arata bine Dinamo si cred ca o sa intre in primele 6 din Romania :ok:

Desigur depinde cat de seriosi sunt spaniolii :cool:
Arata bine sau nebine, e clar ca joaca fotbal sanatos.
Eu ma grabesc probabil sa trag o concluzie relativ trista la fotbalul romanesc. Jucatori formati in Spania de mana a doua dovedesc valoare net superioara fata de ce avem in Romania. Astia sunt formati beton la fundamentale in fotbal. Control, tehnica, plasament, executie etc ... La noi parca avem impiedicati si dusmani cu mingea in majoritate. Exceptiile la noi se ridica cu greu la nivelul alora.

iulian_1976
22nd September 2020, 01:37
Te grabesti esti sub impresia unui meci, sa vedem cum se descurca in continuare :)

Am dubii legate de posibilitatile lui Contra, in contrapartida Chiajna i-a invins, sa vedem cu Academica, Voluntari echipe de acelasi nivel.
UTA arata rau cu conditia fizica si o sa fie usor sa depaseasca un inchizator ca Albu, etapa viitoare ar trebui a doua victorie.:cool:

delaparis
22nd September 2020, 01:44
Am dubii legate de posibilitatile lui Contra
In afara de asta ai spus numai prostii :)

iulian_1976
22nd September 2020, 01:44
Control, tehnica, plasament, executie etc ... La noi parca avem impiedicati si dusmani cu mingea in majoritate. Exceptiile la noi se ridica cu greu la nivelul alora.

Joci contra Clinceni o echipa formata aproape exclusiv din romani, ai jucat cu Chindia !!! , joci contra Voluntari, poate joci contra Alibec si Budescu posibil sa iti schimbi parerea.

Daca Dinamo castiga campionatul anul asta sunt de acord cu tine.:cool:

iulian_1976
22nd September 2020, 02:20
Acum poate ca doresti sa spun ca sunt de nivelul CFR-ului, Steaua, Craiova ?! :cool:

Am vazut Psg:Metz 1-0, am urmarit jucatorii lui Metz pai sunt "puscarii" pur si simplu in limbaj mai de argou fotbalistic, aceasi concluzie ar trebui sa o trag despre jucatorii francezi ?

Adica cu un argentinian si un brazilian au intors toata Ligue 1 :confused:

Capitanu.Burcea
22nd September 2020, 07:40
Nu stiu de ce crezi tu ca Metz e puscarie. Lille a batut in min 85, Monaco a tras de timp 85 de minute,ca o lăkioaică penibila. Cu Psg au intins halăul lui Herrera destul de bine, numai mentalitatea de provinciali i-a facut sa traga de timp avanf om in plus, in min 93, in loc sa caute beregata. Marsei si Lion probabil o sa ia punctele cu fluierasii, deci sfatul meu e sa vezi totusi un meci cu aceasta echipa Metz inainte sa te arunci :))

Capitanu.Burcea
22nd September 2020, 07:48
La Dinamo se munceste, unora o sa le cam iasa hegemonia pe cur, daca 'spaniolii sunt seriosi' :)) Deocamdata, dupa doua meciuri cu echipe de play-off am lasat, aiurea, un punct echipei care a umilit fecesebeaua, proaspat umilita Shkendijei :)) O victorie de serviciu, ko tehnico-tactic, n-avem ce sa comentam prea mult. Decat ca lingaii analisti ar fi supt si acum din Flocinel Mbappe, daca ar fi avut realizarile lui Camara din meciul de aseara. Cum il devoreaza din picioare si la aceasta ora pe super penis man, care a batut de unul singur echipa argatului Badea :))

Hingherul
22nd September 2020, 18:34

Am facut dulceata de mere padurete. Nu prea am rabdare sa ma uit la meciuri cu echipe de liga secunda. :D

Capitanu.Burcea
23rd September 2020, 00:39
Hegemonia de covid e in plina desfasurare la echipa din Mogosoaia, pana si Puradel Coman a calcat in caca de liliac. Cu ocazia asta cade si orice dubiu despre inteligenta acestui virus :))

Stati sa vedeti milogeli, amanari si scuze. O echipa a fost retrogradata ca avea covid, alta e pupata in găoz fara rusine si compatimita ca ultima miloaga cersetoare din intersectie.

Bai, dar stiti ceva? Noi nu vom vota rezultate la masa verde, pt ca noi suntem Dinamo :D si pt ca vrem sa va realizati si voi ce mizerii de oameni sunteti, trecand prin aceleasi momente pt care i-ati condamnat pe altii :)

Jeguri! :ok:

delaparis
23rd September 2020, 01:13
Expectoram pe ei :D

Clau7_D
24th September 2020, 11:09
S-a dat voie cu mooie stieeaua și mooie fcsb? :D

Johnny D
24th September 2020, 11:59
:o:/hello

Kooie Miawa!/hello:D