PDA

View Full Version : Barclays Premier League 2020/2021.



Pages : [1] 2 3

delaparis
12th September 2020, 00:33
Sezonul Premier League 2020–2021 va fi cel de-al 29-lea sezon al Premier League, eșalonul principal de fotbal profesionist din Anglia. Liverpool este campioana en-titre după ce a câștigat al nouăsprezecelea titlu de campioană în sezonul precedent, primul lor titlu în era Premier League. Sezonul a fost inițial programat să înceapă la 8 august,[1] dar acest lucru a fost amânat pentru la 12 septembrie, ca urmare a amânării încheierii sezonului precedent din cauza pandemiei de COVID-19.[2]

Va fi cel de-al doilea sezon din Premier League care va avea pauza de la jumătatea sezonului în februarie, în care cinci partide dintr-o etapă normală se vor juca într-un weekend, iar restul de cinci în weekendul următor.[3] Acesta va fi, de asemenea, al doilea sezon din Premier League în care se va folosi VAR.[4] Așa cum s-a întâmplat la sfârșitul sezonului precedent, fanii vor fi prezenți pe stadioane în număr limitat sau deloc.[5]

Leeds United FC, West Bromwich și Fulham au fost echipele care au promovat din Championship în sezonul 2019-2020.

Johnny D
12th September 2020, 14:43
Gol Arsenal!/hello

delaparis
12th September 2020, 14:47
Nu

Johnny D
12th September 2020, 14:48
Ce nu?

delaparis
12th September 2020, 14:50
Ream si-a dat gol singur cu balbaiala aia de junior

Johnny D
12th September 2020, 14:52
Nu stiu ce vorbesti.


Gol Arsenal!/hello

Johnny D
12th September 2020, 15:00
Bara Arsenal!/hello

Johnny D
12th September 2020, 15:39
Inca un gol Arsenal!/hello



Ala de l-am vazut prima oara azi!
Am crezut c-a revenit ala de la Valencia prima data!:))



Dar nu, asta e mai bun! Gol la debut, ca fundas central!:sneaky:

Johnny D
12th September 2020, 15:48
Si inca un gol Arsenal!/hello


Cat ii place sa dea acolo sus din unghi! Auba!:))



Willian asta... niste pase azi de ramai muci! Cine poate fi atat de retardat sa renunte la asa jucator pentru maruntis!?:))

A.Puscas
12th September 2020, 15:54
Hai sictir. Ai vazut ce are Chelsea in lot? :))

Mosneag de 32 ani, nu avea loc decat la o echipa de duzina sau in SUA/China/Golf. Toti fac asa de la varsta aia. :))
Iar faptul ca e titular direct in fata unuia pe care ai dat zeci de milioane acum 1 an spune multe.:))

Fulham praf din nou in PL, arata mai prost decat acu 2 ani cand au promovat prima oara. Candidata la retrogradare.

El Pistolero
12th September 2020, 16:37
Clar legat de Fulham. Se plimbă an de an, ABAB... Aștept deseară Pool cu Leeds.

Johnny D
12th September 2020, 17:15
faptul ca e titular direct in fata unuia pe care ai dat zeci de milioane acum 1 an spune multe.:))

Spune ca au fost niste handicapati la echipa atunci, de-au dat pe un jucator de 3 sau 4 ori mai mult decat valoreaza. Dar acum e Arteta la carma.:sneaky:


Hai sictir. Ai vazut ce are Chelsea in lot? :))

Ce are in lot? Un sa-mi suga pwla are. Kaka maka.
Sa castige un trofeu, si pe urma mai vorbim de ce are in lot.

A.Puscas
12th September 2020, 17:31
Havertz, Werner, Ziyech, Pulisic, Abraham, Mount, Hudson-Odoi.

Ii doare pe ei in cur ca fosilele Pedro si Willian au plecat gratis. :))

Echipele mari investesc in tineri de top, iau crema. Batrani doar ca numar la lot, in caz de accidentari.
Echipele mici aduc batrani sa joace, neavand sanse la tinerii de top. Asta e Arsenal. Vorbesc de aia non world class btw, sa nu se inteleaga gresit(Messi si aia din categoria lui cand sunt disponibili, ii iei). Willian n-a fost niciodata, nici macar in his prime aproape de world class.

Si lasa-ma cu trofeele lu peste, Chelsea va da mumu in ultimii 10 ani la orice.
Macani ca un curcan pentru un FA Cup de care nimanui nu-i pasa. Vezi ca se fac 2 decenii de la premiul adevarat. :))

Johnny D
12th September 2020, 17:34
Havertz, Werner, Ziyech, Pulisic, Abraham, Mount, Hudson-Odoi.

Oioioiii, jumate din astia ar sta la noi pe banca!
De fapt, mai mult de jumate!:))


Cu kkti din astia nu ne bat nici la ei acasa, iar pe Emirates sa se bucure daca scapa doar cu 2 bucati!:))

A.Puscas
12th September 2020, 17:36
Da ma, e Willian titular, de care au scapat aia ca n-avea loc si la voi is rezerve. :))


Dar daca te bati la locul 10 cred si eu. :happy

Johnny D
12th September 2020, 17:38
N-avea loc pe dracu, s-a saturat de panaramele alea si-a venit la o echipa adevarata!:))


Si lasa-ma cu trofeele lu peste, Chelsea va da mumu in ultimii 10 ani la orice.

La cat de jos poti termina in PL, da n-avem cum sa-i egalam niciodata.:)) Pe 11?:happy


Apropo de constanta, suntem singura echipa ce n-a ratat Europa de decenii deja. Asta dincolo de cele 8 trofee pe care le-am luat in ultimii 6 ani. Mai taca-ti pliscul daca n-ai nici o treaba.:cool:


Apropo, locul 11 nu i-a dus in Europa ca n-au castigat trofeu in anu ala. Deci ne-au supt pwla!:lol:


Si nici de-atunci n-au mai castigat trofeu oricum!:happy



Hai sa mai vad o data

Havertz, Werner, Ziyech, Pulisic, Abraham, Mount, Hudson-Odoi.
Pfai de plm ce panarame, nici la Rapid nu as lua kkti din astia. Ii spargem anu asta, le suflam mucii. Jucatori de la echipe de mana a 2-a din Europa. Cu astia vor ei sa faca senzatie!?:happy

A.Puscas
12th September 2020, 17:44
=))) Pana acu vreo 3-4 ani era Champions League, acum e Europa. :))

In 2 ani o sa fie clasari in top 10 si in 5 nu o sa mai fii pe forum, de rusine. :))


Ma, de-o vreme tu mereu esti zmeu in August/Septembrie si prin Decembrie asa, nu mai stii pe cine sa injuri de la propria echipa. :))) Mai ai o tresarire pe parcurs dupa 2-3 victorii, pentru amaratul top 4, ca na, atat se poate. Arsenal si titlu e pleonasm.
In fine, top 4 ala de veci...doar ca sa revii la injurat cand realizezi ca e un foc de paie si nu sunteti nici macar pe aproape.:))

Salveaza postarea asta si revenim la ea in Mai 2021.

Johnny D
12th September 2020, 17:46
E aici. Nu o sterge nimeni. Panaramele alea de la Chelsea nu pun nici o problema, nu prinde Chelsea top 4 anu asta. Vei vedea.:)


Noi terminam sigur peste asa panarame, la fel Liverpool, City si voi. Nu stiu de Spurs, acolo e singura intrebare.

delaparis
12th September 2020, 20:06
Meci nebun la Liverpool

A.Puscas
12th September 2020, 20:19
Liverpool cu 3 goluri din faze fixe. Cred ca ii mananca Bielsa la pauza.:))

Meci echilibrat oricum. Leeds se misca f bine. Au fost mai ok pe combinatii si alea decat Liverpool, ceea ce nu e putin lucru.

miril
12th September 2020, 20:31
Frumos joaca Leeds, benzina sa-i tina pe jucatorii lui Bielsa. Mi se pare absurd sa sustii modul in care mana dreapta a lui Putin si emiratul Qatar spala banii unor dictaturi.

A.Puscas
12th September 2020, 20:55
Ce i-au ciuruit la faza asta. Asa da ba. :))


Leeds 3 goluri din actiune, Liverpool 3 goluri din faze fixe.

El Pistolero
12th September 2020, 21:01
Ce apărare jalnică are Liverpool.

Johnny D
12th September 2020, 21:01
Ce-i pushcashule cu locu 10?

Noi am spulberat o nou promovata la ea acasa, in timp ce campioana e egalata de 3 ori de una, la campioana acasa!:))

A.Puscas
12th September 2020, 21:03
Taci ba cu astea. :)) Va dadeau Leeds 5 voua. :) Fulham e praf.

Pistolare, tre' sa-ti apar eu echipa? :D Hai da-i replica lui Ionel ca e pus pe glume azi. :))

Johnny D
12th September 2020, 21:04
Va dadeau Leeds 5 voua.

Si voua 10, esti pe langa subiect.:happy


Noi i-am batut deja pe Leeds bai, in caz c-ai uitat, in cupa acu juma de an. Si-am si jucat fara Auba, aproape de jumatate cu echipa a 2-a!:)):))


Ne dadeau 5 auzi cand in meciul ala nu ne-au dat macar una!:happy


Hai ca batut Pool pana la urma. Cu chiu cu vai.:)

A.Puscas
12th September 2020, 21:21
Lasa-ma ma cu cupa lu papuc, tu nu intelegi ca nu e tot una ? :))

E alta viata acolo complet.


Liverpool modest. The decline is real. Am vorbit despre asta si o sa o tin pe a mea.

E alta echipa in ultimele 5 luni vs ultimul an jumate.

Johnny D
12th September 2020, 21:23
Vedem etapa viitoare Pushcashule, Fulham merge la ei.:rolleyes:



Da ce porkar au? Abia iesit din ou?
Cate sute de milioane au dat si pe ala?:))



Cica are 20 de ani... greu de crezut, la ce mecla si ce fizic are, maxim 12.:happy

YoNuTzz
12th September 2020, 22:26
El Loco Bielsa deja a produs primul show anul asta.

PS: A inceput marele Van Dijk sa le cam gafeze...Continua ce a inceput pe finalul sez. trecut.

Johnny D
13th September 2020, 02:17
Isi permite, a dat si gol. Ii place sa faca show la ambele porti.

miril
13th September 2020, 09:40
Leeds este o echipa bine lucrata, un Wolves dar cu un alt stil de joc. O echipa care daca va continua asa va fi in prima jumatate a clasamentului. Portarul lor este portarul nationalei Frantei U21, excelent in acest meci. La Liverpool se vede ceva oboseala dupa un sezon care a drenat energii. Cu exceptia lui Salah, excelent, de mult nu a mai jucat asa, si Robertson, restul au fost de la mediu in jos, in frunte cu Van Dijk, in greseala la toate cele trei goluri primite. Doua din golurile lui Leeds au fost foarte frumoase, primul si ultimul. Primul gol al lui Liverpool... "It is not an offence if the ball touches a player's hand/arm directly from the player's own head or body (including the foot)". Michael Oliver, Non Dixit!

Sir. Eko
13th September 2020, 11:05
Arsenal si titlu e pleonasm.


Avem noi multe titluri dar nu e nici chiar asa. Iar daca vrei sa faci glume, incearca sa folosesti doar cuvinte pe care le cunosti. Aici nu te atac. Esti analfabet functional, e o problema reala in Romania, dar te poti schimba, pune mana pe o carte, mai lasa forumu :yes:.



Vezi ca se fac 2 decenii de la premiul adevarat. :))

Se face un deceniu si la United :yes:.

Incredibil cum se posta aici acum 5-6 ani si cum se posteaza acum. Barbati in toata regula posteaza la modu serios *****uri de genu:




Pistolare, tre' sa-ti apar eu echipa? :D Hai da-i replica lui Ionel ca e pus pe glume azi. :))


Replici de genu "=)))", "mumu", "ma", "ba" odata la 2 cuvinte, foarte trist. E un concurs, cine e mai prost, tu, Johnny sau baiatu ala de tine cu United, imi scapa numele. Partea cool pentru tine este ca esti in fata, mai ceva ca United cu Ferguson, in vremurile bune.


Leeds are nevoie de un fundas sau doi, e exagerat cat de slab se apara. Liverpool e intr-o scadere vizibila, cred ca anu asta City revine pe primul loc.

Johnny D
13th September 2020, 12:09
:))

Imi place sa-l provoc, mi-e simpatic cand se ratoieste asa justitiar, radical!:pace:

Tot nu mi se par transferurile alea a lui Chelsea peste ce avem noi. Nici la cald, nici la rece, nici la nici cum.

miril
13th September 2020, 12:15
Transferurile lui Chelsea sunt bune spre foarte bune, cel putin pe hartie. Arsenal are pe tinerii crescuti de ei de mare talent si pe Arteta, cel putin pana acum, care a facut din Xhaka si Elnimeni, doi jucatori functionali. Gabriel, desi nesigur la primul meci, va intari apararea dar aici mai trebuie...cumparat.

Johnny D
13th September 2020, 12:17
Dap, dar si jucatorii nostrii sunt buni spre foarte buni, nu sunt cu nimic in plus transferurile alea. De fapt cred ca nici peste ce aveti voi nu sunt, trebuie doar antrenor, noi avem. Voi?

miril
13th September 2020, 14:23
Areteta pare stofa de mare antrenor, in devenire, Mou, un mare antrenor, in trecut. Sa vedem cat mai este valabil cu cine...nu are batrini. COYS!

miril
13th September 2020, 20:23
Sa vedem cat mai este valabil cu cine...nu are batrini. COYS!

Ancelotti

YoNuTzz
13th September 2020, 22:56
f slaba Spurs in primul meci...Si Mourinho un antrenor nepotrivit ptr ei.

miril
14th September 2020, 11:20
Putin spus. Ce schimbari orible dupa pauza la dinozaurul Jose. Le miserable! Il vreau pe Spiritul Sfant pe WHL dar nu e fraier sa vina la mes(s)a asta. Sta bine acolo unde e. Totusi, COYS!

dardar_3
14th September 2020, 11:22
COYB! Don Carlo incepe cu dreptu si il invinge pe Mou! Bun. :great:

miril
14th September 2020, 15:18
Chiar daca Spurs a pierdut imi pare bine pentru Everton care fiind pe mainile Lui Don Carlo va face treaba, cred eu. Vezi si achizitiile!

Johnny D
14th September 2020, 16:56
Adica se va bate la EL, altceva n-are ce.

dardar_3
14th September 2020, 17:11
Lasa ca macar ei nu se bat la cupa Angliei :))

Johnny D
14th September 2020, 17:17
Nici n-au cum. La trofee suntem shăfi.:sneaky:

Johnny D
14th September 2020, 22:39
E bun Warner, ca o vulpe pe NOX a speculat acolo gresala si obtinut penalty.

Johnny D
14th September 2020, 23:30
Celsoc prost!:)) Ala e portar?:D



Dar jucator de clasa James.:rolleyes:

milanezu
14th September 2020, 23:43
ce torpila a prins ala.
gol fabulos.

El Pistolero
14th September 2020, 23:46
Ce slaban avem în poartă, dezastru cu el. A luat 19 goluri din afara careului d când a venit, cele mai multe din PL. Hai cu Mendy ăla sau cum îl cheamă de la Rennes.

Johnny D
14th September 2020, 23:49
Va luati pantera neagra!?:o:


Vezi ca alea au alte probleme, iti spune Delapul!:D


Cea mai nasoala de care pot si eu sa-ti spun e ca deseori confunda mana cu piciorul!:))

YoNuTzz
15th September 2020, 14:09
Cred ca poate reusi Ancelotti un loc 6 anul asta.

Johnny D
15th September 2020, 15:30
Daca a reusit carpa de Ranieri un 1!:))


Orice e posibil, ce-i drept in acel sezon toata lumea a clacat.


Cat bulan sa ai frate, sa ai echipa mica sa joace exemplar fix cand toata lumea din Big 4 - Big 6 clacheaza. Bulanul Universului a fost pt carpa aia de antrenor ce-a distrus toate echipele care au avut probleme si-a fost adus sa le salveze, le-a ingropat si-a si tras pamant peste ele!:rosu:

Capitanu.Burcea
15th September 2020, 18:04
E liber Catalin Straton, Celsi poate face o afacere fantastica.

Johnny D
15th September 2020, 18:09
:))

YoNuTzz
19th September 2020, 18:54
Leeds 3-4 si acum 4-3 ! Clasic El Loco !

delaparis
19th September 2020, 18:58
Ia cam multe goluri, in rest arata bine pana acum

YoNuTzz
19th September 2020, 21:07
pura tragedie Man Utd in primul meci si acasa...
s-a reusit cumva profitand de pandemie locul de CL, dar anul asta fara intariri va fi si mai greu de obtinut loc 4...
greu cu panarama de lindeloff, cu de-al de de gea...
nu mai spun ca pe ofensiv, la fel, foarte greu cu rashford si martial...

de ex spurs cu son - kane - bale arata mult mai bine pe hartie cel putin si probabil ca si pe teren pe viitor.

iulian_1976
19th September 2020, 21:09
Liverpool si-a luat un atacant fain Diogo Jota.:ok:

Johnny D
19th September 2020, 21:43
Leeds 3-4 si acum 4-3 ! Clasic El Loco !

De asta am zis ca e exagerat ce-a zis Pushcashu, ca Leeds ne dadea noua 3. Fulham e si ea echipa de PL.:)

YoNuTzz
19th September 2020, 21:45
Dupa azi sunt curios daca are coaie ptr prima oara norvegianul...
Tb dropati Lindeloff si De Gea, deoarece pur si simplu nu exista meci in care sa nu iti gafeze...

Oricum cred ca e mai bine aceasta infrangere, ca poate mai sunt ceva sanse de reparat...

Johnny D
19th September 2020, 22:19
Tu esti mai rezistent, de bietu Pushcashel si Lucicus imi pare rau.
Ei sunt mai sensibili. Au condoleantele mele!:ok:



:pace:

Johnny D
19th September 2020, 22:27
Ce bine se inteleg Aubameyang si Lacazette!:ok:

El Pistolero
19th September 2020, 23:25
E de râs apărarea lui United. Cât despre Liverpool, cred că a făcut o gafă cu Jota, nu mi se pare pe stilul lui Liverpool. Klopp joacă cu Firmino 9 fals, Jota nu îl văd să se descurce bine acolo.

Johnny D
19th September 2020, 23:50
Fantastic cat e de bun e Ceballos asta... vede jocu si defensiv si ofensiv excelent, cum a vazut unde va pasa ala de la linie langa careul mic la coechipier, si a intervenit cat de 3p! Asta dupa ce-a dat pasa de victorie! Sa nici nu-l vrea Realul inapoi!:ok:

YoNuTzz
19th September 2020, 23:57
Westham si Moyes 0/6. Asta da ceva ultra clasic. La Arsenal in schimb surprinzator 6/6 desi nu a avut meciuri grele, deoarece ei cumva mereu o gafeaza.

Johnny D
20th September 2020, 00:01
Nu inseamna nimic, si anu trecut tot cu 2 victorii am inceput si pe urma ne-am dus la Liverpool...:rolleyes:


Ceva tot inseamna, victoriile din Cupa si Supercupa cu City, Chelsea si Liverpool, exact in ordinea asta, a dat incredere mare baietilor!:ok:

Johnny D
20th September 2020, 15:46
Bai, dar ce-ati avut cu bietii sfinti de i-ati nenorocit asa, la ei acasa!?:o:

Cica pasa Kane - gol Son;
pasa Kane - gol Son;
pasa Kane - gol Son;
pasa Kane - gol Son...

S-a saturat si el sa tot paseze, si-a bagat-o el pe-a 5-a!:))

YoNuTzz
20th September 2020, 16:08
4 SON - va fi tare tripleta cu Bale - Son - Kane !

miril
20th September 2020, 16:32
N-avem mijloc. COYS! Ce jucator, Lamptey!

Johnny D
20th September 2020, 16:39
Aveti Kane - Son, suficient!:))

miril
20th September 2020, 17:02
Cineva trebuie sa-i sustina cu pase. Acum stiu unde trebuie sa joace Kane. La mijloc! Stiu, voi surprinde dar Kane este un atacant complet, COMPLET!

El Pistolero
20th September 2020, 19:22
Fmm cât să mai suportăm caricaturile alea de fundași de liga a 3-a. Danezul sulii mele, face roșu ca un idiot. Iar ne f*ute apărarea și sezonul ăsta.

Johnny D
20th September 2020, 19:44
Zababdzabazabalaga!:))


Celsoc prost.


Cineva trebuie sa-i sustina cu pase. Acum stiu unde trebuie sa joace Kane. La mijloc! Stiu, voi surprinde dar Kane este un atacant complet, COMPLET!

De aia are nr. 10. E excelent si ca pasator.
Un fel de Alibec:D, dar de cea mai inalta clasa.

Johnny D
20th September 2020, 20:07
Exact asa am zis inainte sa execute penalty-ul "Cum sa-l tot pui p-ala sa dea penalty? Ala nu stie executa penalty-uri!" si...:rolleyes: Il ai pe Werner frate si pui panarama tzopaitoare sa-ti rateze iar!:))


Celsoc prost.

JJ
20th September 2020, 20:53
Fmm cât să mai suportăm caricaturile alea de fundaČ™i de liga a 3-a. Danezul sulii mele, face roČ™u ca un idiot. Iar ne f*ute apărarea Č™i sezonul ăsta.
Cu Azpi, Chilwell, Thiago Silva cred ca va arata altfel apararea. Acum daca s-ar gasi si o alternativa la cel mai scump portar al planetei...

delaparis
20th September 2020, 21:13
Cineva trebuie sa-i sustina cu pase. Acum stiu unde trebuie sa joace Kane. La mijloc! Stiu, voi surprinde dar Kane este un atacant complet, COMPLET!

Kane imi aduce aminte de Platini. Ce zici?

YoNuTzz
20th September 2020, 21:41
Danezii si Suedezii fac legea in Premier League se pare :)))

Noroc ca Chelsea a mai adus 2 fundasi in acest mercato...

De portarii spanioli nu mai zic nimic, ptr ca nu mai e nimic de zis in afara de RIP.

El Pistolero
20th September 2020, 22:23
Kepa e trimis la Cadiz sau Huesca, doar să vină Mendy ăla de la Rennes. Aștept să intre Thiago, Azpilicueta în apărare și va fi cât de cât ok.

YoNuTzz
20th September 2020, 23:00
evident conteaza cat de buni sunt oamenii din scouting si conducere, dar mai conteaza si norocul, sa fim sinceri...

avem asa:

Maguire 87 mil euro vs Van Dijk 85 mil euro
Kepa 80 mil euro vs Alisson 65 mil euro...

Epic Klopp dar i-au intrat si transferurile...

atdi
21st September 2020, 10:51
E de râs apărarea lui United. Cât despre Liverpool, cred că a făcut o gafă cu Jota, nu mi se pare pe stilul lui Liverpool. Klopp joacă cu Firmino 9 fals, Jota nu îl văd să se descurce bine acolo.

Thiago ii da posibilitatea sa schimbe tactita la nevoie.

miril
21st September 2020, 11:24
Kane imi aduce aminte de Platini. Ce zici?

Doi jucatori in oglinda. Platini un numar 10 cu calitati si de numar 9 iar Kane, un numar 9 cu calitati si de numar 10, in opinia mea.

Johnny D
21st September 2020, 16:01
Foarte bine spus. De aia imi place de tine, pe langa ca ai mult bun simt si introduci echilibru in orice disputa, mai stii sa le si aranjezi pe categorii si frumos in imagine!:ok:

JJ
21st September 2020, 19:38
Ce loseri astia de la City, Liverpool are deja sase puncte avans...

Johnny D
21st September 2020, 21:11
:no:

dardar_3
22nd September 2020, 15:46
City si-a facut datoria si a castigat impotriva unei echipe care va fi greu de batut anul asta: Wolves. Daniel Podence pare sa fie omul perfect sa-l inlocuiasca pe Diego Jota, plecat la saraciile din Liverpool :D
Probabil i se vor da minute si perlei Fabio Silva, cumparat cu 40mil de la Porto la doar 18 ani.

Urmeaza etapa 3 cu meciul vedeta, Palace - Everton :D Hai cu ai nostri! :yeah:

PS: Everton vrea 80mil pe DCL si United pare sa fie de acord. Ramane de vazut daca-i pacalim. In banii astia vine si Zaha si cu tot familionu pe Goodison Park /hello

Clau7_D
26th September 2020, 16:29
Ce nebunie de meci la Brighton cu United :))

El Pistolero
26th September 2020, 16:30
Mwie bă. Penalty meci de meci pentru United, chiar și după fluierul final. Halucinant!

YoNuTzz
26th September 2020, 16:31
meci f slab facut iar de man utd la brighton...
au batut cu un penalty prin 97, dar in ritmul asta va fi greu TOP 4

Maguire a fost transfer ok, decent, la fel si Bisaka pana acum...
Brunos Fernandes - super transfer.
Van de Beek e transfer ok.

Nu au mai fost asa gafe in ultimul timp la transferuri...
Dar fara un al 2lea fundas si fara un jucator de atac, un Sancho ceva....greu sa obtina loc 4.

miril
26th September 2020, 16:38
Ce nedrept, ce nedrept. Sase bare, Fernandes si Matic trebuiau sa nu fie in teren. Asta e.

delaparis
26th September 2020, 20:02
Chelsea cu Thiago Silva in teren condusa cu 3-0 in prima repriza :)

YoNuTzz
26th September 2020, 20:04
am calculat 245 de mil de euro au bagat pana acum vara asta...momentan 0-3 min 25 la o noua promovata :))

Ce-i drept in fata nu va fi rau pe viitor cu Werner, Havertz, Ziyech si Pulisic...dar mai e mult pana acolo.

cr7luci
26th September 2020, 20:22
Luci e suparat
United e de c@c@t ! :(

ggmu !!! :)

Johnny D
26th September 2020, 20:35
Si-atunci Clesocu ce e?:))


Macar MU a batut, Celsocul e 0-3 la pauza cu nimeni. Celsoc prost!:))


Cum era aia Pushcashel, se bat la titlu cu supertransferurile alea!?:happy

Johnny D
26th September 2020, 21:26
Pana la urma 3-3 si am descoperit si cine i-a costat 2p pe celsoci, superjucatorul ala a lui Delap, Thiago Silva ce-a dat assist la golul 2 a lu WBA!:))

El Pistolero
26th September 2020, 21:29
Incredibil ce apărare frate. Poți să îi ai pe Messi și Ronaldo în atac, fără apărare ești terminat. Silva doarme, James ăsta uită de el și nu mai vine înapoi când urcă în atac, e greu frate să emiți pretenții. Iar luăm 50 de goluri sezonul ăsta.

JJ
26th September 2020, 21:37
Frumos golul lui Mount.

Johnny D
26th September 2020, 21:56
Ala a fost practic golul de 1p.

Erau praf pana a reusit ala sa surprinda pe toata lumea cu o executie SF, nici portaru parca n-a fost informat ca va suta cineva acolo ca nu e posibil, a gasit parca o poarta de rezerva, sub radarul portarului cu acea executie. Rar vezi executii din acestea, mai ales la 0-3.

miril
27th September 2020, 11:05
Lampard da semne de slabiciune. Nu-l bagi pe Silva cum a venit (de la Paris) la aeroport, neantrenat, la 35 de ani. Nemtii n-au prea miscat, Abraham a ratat mult pana sa dea golul de egalare, Mount singurul care a aratata ca este o piesa de baza, la Chelsea. Nu-i de ajuns sa-l inlocuesti pe Kepa, apararea e partea slaba a echipei. Se vede din avion(ul vcare l-a adus e Silva). Ma bucur pentru Bilic, WBA a jucat bine desi cam retrogradarea scrie pe WBA.

Johnny D
27th September 2020, 11:54
:o: Ce transant Miril, in aceasta dimineata de duminica!


Era sa-i transeze ieri seara double-iubi-ei pe Celsoci!
Si scapau de retrogradare direct!:))

miril
27th September 2020, 18:01
ABSURD! Coys!

delaparis
27th September 2020, 18:35
Am vazut doar prima repriza si Tottenham parea ca va castiga detasat

YoNuTzz
27th September 2020, 18:46
oribil varul asta uneori si interpretarea hentului...

asa a patit si milan cu juve acasa in acea semifinala cu hent identic min 90 si s-a terminat 1-1 si in retur s-a dus juve cu 0-0...bleah...

miril
27th September 2020, 18:57
https://twitter.com/i/status/1310236187316150280

Lovitura libera data pentru faza din care a rezultat penalty-ul conform Covidului, pardon, VAR-ului. A se vedea mai jos rezumatul meciului, mai ales de la 10:10 incolo.

Unde VAR-ul a functionat perfect. Pentru cine? Ma abtin sa spun.

63663

Cu sau fara VAR tot aia e :

https://www.youtube.com/watch?v=xowj6Qx78so

YoNuTzz
27th September 2020, 20:01
Se pare ca Jamie Vardy is having a party...
Rusinos si City acasa...

Clau7_D
27th September 2020, 20:02
Dau în prima repriză la City cu Leicester și vad ca e 1-0...zic ca nu ma mai uit, ca nu are rost, urmează o victorie lejeră. Plm, dau înapoi în minutul 65 și vad 1-3 :)) dacă nu sunt eu boul bălții atunci cine?

miril
27th September 2020, 20:04
4-1. Pentru...Leicester.

Johnny D
27th September 2020, 21:03
Se pare ca Jamie Vardy is having a party...
Rusinos si City acasa...

Leicester sunt taticii lor.:))


Aia pe care i-am batut noi acu cateva zile.:P

El Pistolero
27th September 2020, 21:24
Măcel a făcut Leicester. City fără atacant central nu există.

delaparis
27th September 2020, 21:31
Fara atacant si fara aparare. Cum sa iei 5 goluri cand te antreneaza Pep?

JJ
27th September 2020, 22:06
Cum sa ai o aparare care produce 3 penalty-uri intr-un meci? Pep stie.
Frumos golul lui Mahrez.

Spurs, furata de arbitri pe fata.

YoNuTzz
28th September 2020, 01:53
Otamendi, Stones, Walker, Mendy, Laporte, Cancelo, Ake etc...
Nu cred ca a dat vreodata sub 50 mil City pe cineva in aparare. Si tot degeaba.

Johnny D
28th September 2020, 09:18
Nu au antrenor pe aceasta specialitate.:D

YoNuTzz
28th September 2020, 23:53
ce penal a fost azi lacazette...
liverpool la ani lumina distanta fata de arsenal ca joc si valoare azi...

delaparis
28th September 2020, 23:56
Superiori dar nu la ani lumina. Nu neaparat ca Arsenal arata cine stie ce, dar Liverpool nu e inca la nivel maxim fata de ce potential are.

Novac
29th September 2020, 10:07
uff, bine ca ne arata pesegeul cum e sa randamentizezei la maxim potentialul uman al companiei ... despre ce plm aduci tu vorba aici si mai ales in ce calitate, de heitar?

e pandemie mondiala baaa, cluburile astea pierd sute de milioane de euro din abonamente& contracte publicitare (se discuta intens despre inchideri fara ajutor guvernamental) falimenturi economice intr-un cuvant; vedetele lor (reale nu muhaiele vopsite ca la psg) sunt disperate ca viata lor normala este constransa de betele bagate zilnic in nas sau teste de sange/ masti/ plm

norocul tau este ca traiesti intr-o tara in care E GATA Covidul :groggy:

heitar...

delaparis
29th September 2020, 12:13
Asta e de fiecare data cand uiti medicamentele. Te bagi in seama singur si offtopic. Vorbeam cu Yonutzz.

Bine acum daca tot alergi pe camp sa tragi tantarii de par, sa stii ca la noi avem public pe stadioane la fotbal si rugby, in sali la handbal si baschet etc ...
E gata :)

Johnny D
29th September 2020, 13:30
Nu inseamna nimic, si anu trecut tot cu 2 victorii am inceput si pe urma ne-am dus la Liverpool...:rolleyes:

Si-am pierdut cu 3-1...:rolleyes:

delaparis
3rd October 2020, 20:25
Interesant jocul lui Leeds desi e condusa la pauza.

YoNuTzz
4th October 2020, 00:29
daca o continua in ritmul asta, marele guardiola iar se trezeste pe la 10 puncte in spatele lui liverpool, si ii ramane UCL-ul, unde e gafeur de meserie :))

Johnny D
4th October 2020, 00:43
Are niste panarame grele in frunte cu Mahrez pe care daca le tot titularizeaza, parte de din astea o sa aiba. Sterling a fost bestial, din pacate nu sunt 2 de Sterling...:rolleyes:

milanezu
4th October 2020, 00:55
cica city cea mai buna echipa din premier league.
nici de gluma nu e buna asta.

El Pistolero
4th October 2020, 09:48
Nu are atacant. Mahrez e praf, Sterling ratangiu.

Johnny D
4th October 2020, 13:30
Eu de cand va zic ca Mahrez ala e o duma? Si m-am bucurat enorm ca n-a fost de Arsenal, avem noi destule dumele noastre...:rolleyes:


Sterling mai rateaza, asa e, dar face faze dupa faze, faza primului gol a fost de autor, exceptional facuta. Ce sa-i faci daca restu nu sunt instare toti sa faca o singura faza, ca el?

El Pistolero
4th October 2020, 16:57
Arsenal mai are un pic și nu bate o echipă de liga a doua cum e Sheffield sezonul ăsta.

Johnny D
4th October 2020, 17:15
Nu chiar un pic, juma de meci.
Si la voi a fost tot 0-0 acasa cu nimeni la pauza.


Arteta a crezut ca poate sa-l odihneasca pe Lacazette meciu asta!:))


LE: Si chiar a putut, 2-0 rapid in 3 minute, inainte de min 65.:cool:

El Pistolero
4th October 2020, 18:37
Incredibil, iar penalty United... Al 1000 în ultimele 20 de meciuri.

delaparis
4th October 2020, 18:39
Meci nebun

JJ
4th October 2020, 19:20
Martial e un idiot.. Dar cum de n-a luat si Lamela rosu la faza aia nu inteleg.

miril
4th October 2020, 20:46
Martial e un idiot.. Dar cum de n-a luat si Lamela rosu la faza aia nu inteleg.

Corect! COYS!

delaparis
4th October 2020, 20:50
Maguire e slab de tot. Nu credeam.

Johnny D
4th October 2020, 21:21
Mda, MU va avea probleme mari sa prinda CL anu asta.


Golaveraj... negativ... sever -6!?:o::pace:



PS: Gol Villa in debut de meci.:)
Ca tot ziceau unii ca-s slabi cand i-am batut noi la ei acasa.:rolleyes:


LE: 2-0 penibilii astia pe care doar mucioramele de Arsenal pot sa se laude ca i-a batut!:))

Johnny D
4th October 2020, 22:23
4-1 la pauza, vai slaba e Villa asta. Oare noua cate ne dadeau!?:o::rolleyes:

Johnny D
4th October 2020, 22:34
5-1 spectacol!:))

Johnny D
4th October 2020, 22:43
Set!:))

miril
4th October 2020, 22:51
Nu mai e tenis!

Johnny D
4th October 2020, 22:52
Imediat ne egaleaza pe noi, si totusi noi am jucat cu MU.


La cate le-au dat slabanii de la Villa pe care doar noi ne putem mandri ca i-am batut, au cazut sub noi in clasament!:))

YoNuTzz
4th October 2020, 22:53
Deci, Man City ia 5 etapa trecuta, Man Utd ia 6 acum, Liverpool momentan ia 7 si inca nu s-a terminat...

what the fuck is happening ?

ps: bailly - lindeloff - shaw - de gea - maguire etc...nebunie totala :))))

JJ
4th October 2020, 22:57
Iar Leicester, care facea instructie cu City etapa trecuta, e batuta fara drept de apel de Westham.

Sa mai zic ca Villa a fost scoasa miercuri din Carabao de Stoke? :)) :))

El Pistolero
4th October 2020, 23:00
Incredibilă etapă. Nu a mai luat Pool 7 goluri de prin '63. Mă așteptam să piardă, Mane și Thiago au Covid, s-au antrenat zilele astea cu teama că au și alții virusul. Numai la fotbal nu le e capul acum. Dar să îți dea 7 Villa e uluitor.

JJ
4th October 2020, 23:00
Parca vad maine pe United cu oferta de 100 de milioane pentru Grealish. :)) :))

YoNuTzz
4th October 2020, 23:16
deci chelsea avea 0-3 la brighton parca in inceputul meciului etapa trecuta...city a luat 5 acasa, man utd 6 acasa, liverpool 7 in deplasare...leicester 0-3 acasa...

castiga everton campionatul ? :)))
ps: cred ca e nebunie in Birmingham...

cr7luci
5th October 2020, 00:52
Eram nervos rau insa infrangerea lui Liverpool m-a facut sa rad in hohote :))

Bag cucul in el de United.Nu ma mai enervez ca risc sa am probleme cu ,,cardiecele,, de tanar.Sunt doar un copil.Putorile alea ia acelasi salariu infect de indecent chiar daca ia bataie si cu 15 la 0.

Ptr ce sa imi fac eu atatia nervi.Am un viitor in fata si o viata si vreau sa ma mentin sanatos psihic si fizic.Mi se rupe de ei si de Ole si de jocul lor de echipa de liga a 4-a.

Imi da careva dreptate ? :)))))

milanezu
5th October 2020, 00:56
cele mai titrate echipe din anglia umilite in aceeasi zi.
cred ca asa ceva nu s-a mai intamplat vreodata.

dardar_3
5th October 2020, 10:11
Pacat de pauza asta de 2 saptamani. Derby de Merseyside vine cum nu se poate mai prost :D
Everton bate tot si merge ceas iar cocorii vin dupa un seven up luat de la Villa :))

YoNuTzz
5th October 2020, 13:51
din contra, are noroc liverpool cu pauza competitionala...daca se juca acum imediat, ii batea everton...asa, se va echilibra situatia, vor reveni cei cu covid etc...

dardar_3
5th October 2020, 14:30
Pai si mie crezi ca imi parea rau de Liverfool? :) ce naiv esti Ionut :D

Johnny D
5th October 2020, 18:48
Pacat de pauza asta de 2 saptamani. Derby de Merseyside vine cum nu se poate mai prost :D
Everton bate tot si merge ceas iar cocorii vin dupa un seven up luat de la Villa :))

Asa!:)) Vafa'ncolo si incoace, Dardaricus!:bere:

JJ
5th October 2020, 19:00
Macar Liverpool n-a avut o gafa asa de memorabila cum a fost cea a celui mai scump fundas al planetei. (https://streamable.com/e064yj)..

Johnny D
5th October 2020, 19:02
Macar Liverpool n-a avut o gafa asa de memorabila cum a fost cea a celui mai scump fundas al planetei. (https://streamable.com/e064yj)..

Scump fundas... te costa scump, si nu doar o data!:):))

JJ
5th October 2020, 19:13
Se pare ca de unde miercuri voia sa-l dea, dupa weekend-ul asta Klopp s-a razgandit si il mai pastreaza un pic pe Shaqiri.

Johnny D
5th October 2020, 19:15
Pai eu cred ca l-a si dat de cateva ori bune de tot "Da-l in plm"!:))

JJ
5th October 2020, 19:57
Bre taci! V-ati dat afara Gunnersauru! Rusine! :rosu:

El Pistolero
5th October 2020, 20:18
Ultima zi de transferuri, United l-a luat pe Telles de la Porto și îl vrea împrumut pe Dembele de la Barca. Problema e că aia vor să îl vândă să îl ia pe Depay. Arsenal l-a luat cu 50 de milioane pe Partey de la Atletico. :))

Johnny D
5th October 2020, 20:24
Bre taci! V-ati dat afara Gunnersauru! Rusine! :rosu:

Pe cine?:thinkso:


Arsenal l-a luat cu 50 de milioane pe Partey de la Atletico. :))

Pe cine?:thinkso:



:confused:

JJ
5th October 2020, 20:26
Arsenal fans might’ve expected to see Sead Kolasinac, Lucas Torreira, and Matteo Guendouzi leave on deadline day – but not this man.
But beloved mascot Gunnersaurus has fallen victim to Arsenal’s cost-cutting.
The dinosaur has been a permanent fixture at home games since 1993, but has been let go as the role is deemed no longer necessary.

Johnny D
5th October 2020, 20:26
:happy

JJ
5th October 2020, 20:52
Pe cine?:thinkso:

Pe Thomas bre, ca sa mai injurati si pe altcineva pe langa Xhaka si Elneny cand nu merge mijlocul. :D

Johnny D
5th October 2020, 21:54
Aia da. M-ai lamurit.:sneaky:

dardar_3
16th October 2020, 12:02
La revedere, Big 6 se pisha pe tot fotbalul englez. O sa fie retrogradate, promovate, la vot :D Vor face ce vor vrea si vor da bani celui care linge mai apasat. :drak:
Incredibil ce face pandemia dintr-un campionat care facea miliarde de lire.
Printre actiunile probabile:
- reducerea de la 20 la 18;
- anularea cupei ligii si Community Shield;
- daca una din primele 6 termina pe 17 sau 18, pot vota sa nu retrogradeze nimeni;
- marirea numarului de jucatori imprumutati intern pana la 15 si chiar 4 la aceeasi echipa;

Ce e decis deja pt sezonu actual:
- introducerea pay-per-view de catre cablisti la meciurile care nu fac parte din grila (momentan se voteaza 20 si singura care a fost impotriva a fost Leicester);

****eee bah! :jerk:

iulian_1976
16th October 2020, 14:30
"daca una din primele 6 termina pe 17 sau 18, pot vota sa nu retrogradeze nimeni;"

Suna dubios si nedrept, se poate asa ceva ?

dardar_3
16th October 2020, 15:25
Pana acum, orice decizie se putea lua la vot cu toate cele 20 de echipe. Dupa noua ordine, vor fi Big 6 + inca 3 (Everton si inca vreo 2) care vor avea drept de vot si evident ca cei 6 vor avea majoritatea si vor putea sa decida ce vrea muschiu lor. Ideea asta de big 6 pare ca va fi votata de 90% din echipele din toate ligile :)) Ce loaze...

Inca ceva, big 6 vor avea 8 meciuri pe sezon cu live streaming (pay per view) unde evident ca vor primi bani frumosi. Ne vom uita cu totii ca Ionel la meciuri pe flashscore. :drak:

PS: La fel s-a format si Premier League in 92, tot pe shestache...
PS2: Astept parerea capitanului referitor la votu cu retrgradatele :))

In alta ordine de idei, urmeaza Merseyside derby, unde sper ca don Carlo sa-l arda pe Klop ca la Verdun :D

iulian_1976
16th October 2020, 15:51
Exista antena satelit motorizata + decodor+internet cu sharing, pasionatii de fotbal din Anglia asta practica de multi ani este imposibil sa te abonezi la toti, asta este reversul medali.

Posibil un meci obscur din Premiership sa nu poti sa-l vezi daca este exclusiv "pay-per-view" doar pe cablu insa intra in faliment daca la un Barnsley:Bristol nu il cumpara suficienti abonati, odata scos pe tv la o televiziune indiferent de criptaj in 99% din cazuri se poate urmari meciul.

Daca un Liverpool: MU este "pay-per-view" si functioneaza doar pe cablu eu intrevad un faliment de amploare, de fapt nu vor sa reduca salariile jucatorilor, vor sa stoarca si mai mult...

dardar_3
16th October 2020, 16:05
Nu e vorba despre un meci obscur. Sa luam de exemplu un meci Leeds - Man United. El va fi scos din grila si va fi exclusiv doar "pay-per-view", 16 lire bucata, x1M cumparatori, iese lejer profit. Despre asta vorbim aici. Toate din big6 vor avea pe sezon 8 meciuri doar pay per view.

iulian_1976
16th October 2020, 16:16
Pentru ca sa se intample la Leeds - Man United trebuie sa nu vinzi meciul la nici o televiziune din lume, in cazul ca l-ai vandut sa spunem
in Chile el este pe satelit cine doreste sa-l urmareasca il va gasi cu sharing.

"pay-per-view" functioneaza la box bine cand este un meci unic, "meciul secolului".

Chiar sunt curios cum o sa functioneze "pay-per-view" la fotbal fara sa vinzi la alte televiziuni din lume meciul :)

Johnny D
16th October 2020, 16:17
Dardaricus vorbaricus!:o:


Am zis eu nu o data ca se prelinge p-aici de la plicticosenia aia de campionat italian, se deda si el la cel mai tare si mai spectaculos campionat din lume!:)) Saracu, e bine primit, nu refuzam pe nimeni!:D

dardar_3
16th October 2020, 16:26
Vaffanculo Ionelule :D

@Iulian, pai asta e si idea, meci exclusiv produs doar pentru pay-per-view, nu doar ca exista cate un meci obscur netelevizat. toti granzii vor avea 8 astfel de meciuri pe sezon, profit de aproximativ 100M lire

Johnny D
16th October 2020, 16:32
Vaffanculo Ionelule :D

FU eventual, Dardaricusule! Ca esti pe Anglia!:sneaky:

iulian_1976
16th October 2020, 16:41
Vaffanculo Ionelule :D

@Iulian, pai asta e si idea, meci exclusiv produs doar pentru pay-per-view, nu doar ca exista cate un meci obscur netelevizat. toti granzii vor avea 8 astfel de meciuri pe sezon, profit de aproximativ 100M lire

Ramane de vazut :)

Johnny D
17th October 2020, 14:53
Nu se lasa liderul, si egaleaza!:)

Johnny D
17th October 2020, 16:12
Mai egaleaza o data, 2-2!:))

Johnny D
17th October 2020, 16:26
Cum dracu a fost offside acolo!?:)):))

Clau7_D
17th October 2020, 16:27
Offside clar, tu nu ai televizor sa vezi faza? :D

Johnny D
17th October 2020, 16:28
Cred ca i-a fost ceafa prea groasa, cu ceafa-n offside!:happy

miril
17th October 2020, 17:58
Werner cu piciorul si mana. Si in Ings. La pauza.

El Pistolero
17th October 2020, 18:54
Lampard e idiot, că îl bagă pe orbul ăla de Kepa titular. Două puncte pierdute aiurea. Kepa e portar de Voluntari.

Johnny D
17th October 2020, 18:54
Celsoc prost!:))

Johnny D
17th October 2020, 19:40
Joaca Mahrez! Avem o sansa!


De obicei cu noi nu joaca, de aia ne tot bat astia in campionat!:))

Johnny D
17th October 2020, 20:22
Degeaba joaca Mahrez ca mai au 9 jucatori care fac fotbal.


Primele 4 locuri se obtin oricum cu echipele mici, nu cu City si Liverpool. Daca bati pe aia mici prinzi, nu ca Celsocul 2-2 si 3-3!:))

YoNuTzz
17th October 2020, 20:30
oribil iar ce face VAR-ul asta...detest Liverpool, dar nu pot sa nu le dau dreptate azi...

cu var, si portarul lui everton a scapat de rosu, ca cik offside mm...golul victoriei anulat tot asa, offside mm...bullshit...

iar de golul de 2-2 luat de chelsea, nici la amatori nu vezi asa ceva...poate doar la celalalt spaniol, la de gea :)) + gol luat in 93 de 3-3....urat...

f curios sa vedem care va fi top 4 la cat de petarde sunt toate...
ii vad pe spurs cu tripleta: son - kane - bale cu sanse mari la loc 3...

Johnny D
17th October 2020, 20:34
Cica Liverpool sparge toate recordurile, echipa campioana care a pierdut cel mai urat din istoria PL!:D

Clau7_D
17th October 2020, 21:10
8 luni sta pe tușă olandezul după intrarea lui Pickford :O nasol pentru Liverpool

YoNuTzz
17th October 2020, 21:27
le-a dat-o grav everton...

ps: johnny...Arsenal le prinde intr-o perioada slaba rau pe Liverpool si City....rezultat....0/6 puncte...e greu asa...

Johnny D
17th October 2020, 21:41
Sa nu pierdem puncte cu echipele mici si bine e.


Cum e... Leicester.:D

El Pistolero
17th October 2020, 21:43
Prostul ăla din poartă lui Everton trebuie suspendat minim 5 etape. Intrare criminală, i-a făcut praf ligamentele lui VDK.

Clau7_D
17th October 2020, 22:04
Minutul 2 și United înscrie :) doar ca în poarta greșită :))

El Pistolero
17th October 2020, 23:19
Mai are rost să zic că a primit United penalty? Să noteze cineva câte primesc ăștia, că bat toate recordurile posibile.

JJ
17th October 2020, 23:59
Lampard e idiot, că îl bagă pe orbul ăla de Kepa titular. Două puncte pierdute aiurea. Kepa e portar de Voluntari.
Bre, la golul doi idiotul mi se pare mai mult Zouma, Kepa n-avea voie s-o prinda. Sa nu mai zic ca VAR-ul a ignorat un hent cat casa la Werner.
Cat despre Liverpool. Ofsaidul ala dictat la VVD a fost mai rau ca ala din prelungiri. Si cu tot ofsaidul, Pickford trebuia eliminat. Cand ma uit pentru ce-a luat rosu Chiesa la Juve..

YoNuTzz
18th October 2020, 00:03
Offside-ul din prelungiri a fost oribil, dar s-a mai intamplat ptr toti de o gramada de ori cu acest VAR...

Dar la Pickford vs VVD au gresit grav...okay, offside ca offside, dar cu VAR sa nu dai rosu ?!
Ce...daca jucatorii iau o pauza de hidratare de exemplu (deci nu se joaca), si unul isi plezneste un adversar, nu ia rosu ca nu era in joc ? wtf...

dar le va fi greu lui liverpool fara VVD si fara un al 2lea fundas bun..

YoNuTzz
18th October 2020, 00:04
A ratat azi penalty, dar am vzt meciul, Bruno Fernandes e mare jucator ! Printre putinii jucatori cu adevarati buni de la Man Utd...
Pogba o fi el bun overall, dar la Man Utd a fost si este mereu shit.

Bruno si Rashford FTW !
PS: Bomba de echipa au portughezii ptr 2021 cu Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Cristiano, Jota, Felix si altii :)))

miril
18th October 2020, 11:56
Bre, la golul doi idiotul mi se pare mai mult Zouma, Kepa n-avea voie s-o prinda. Sa nu mai zic ca VAR-ul a ignorat un hent cat casa la Werner.

Corect!

YoNuTzz
18th October 2020, 20:29
absolut halucinant ce s-a intamplat la spurs - westham...au intrecut-o pe clasica chelsea...
3-0 min 82, 3-3 min 94...

miril
18th October 2020, 20:35
Spurs face un Bale reverse. COYS!

https://www.youtube.com/watch?v=w2snd05ttVE

Johnny D
18th October 2020, 20:47
._. Acuma Celsoc prost dar Tottenham


halucinant

Asta e cuvantul.

Cu asa opozitie Yonutze, e greu sa nu prindem si noi si voi loc in top 4!:))

El Pistolero
18th October 2020, 20:52
Ce șut a prins Lanzini. Bale a avut victoria în mână în min. 91.

Johnny D
18th October 2020, 21:05
In picior poate, ca la mana se da hentz.:P


Acu am vazut, cine e negru ala care a dat drumu?:))


Ce Č™ut a prins Lanzini. Bale a avut victoria în mână în min. 91.

Daca nu era negru ala, nu ar mai fi sutat baiatu ala asa in min 95! Tre sa-i multumim, nu l-am mai vazut pana acu la Spurs, e noua achizitie!:))


Spre surprinderea mea, e de mult la Spurs, de 3 ani.:thinkso:
Pacat ca doar acu isi arata valoarea.:))

Sir. Eko
21st October 2020, 13:31
Ce lot si ce prim 11 are Spurs. Am vazut echipa si banca la meciul cu West Ham, pregateste Mourinho ceva. Plus jucatori ca Lamela, Lo Celso, Alli si Dier nici macar in lot. Nu are scuza sa nu se bata la titlu. Accidentarile deja au lovit la Liverpool, la City urmeaza(ca asa e an de an la ei)...daca loveste si Covidu la momentul perfect, castiga Spurs la pas PL. Au 30 jucatori, toti buni si Kane e probabil cel mai bun jucator din lume in momentul asta.

miril
21st October 2020, 18:58
Apararea e fragila, pentru moment. Le lipseste unul precum Skriniar pe care Spurs l-a pierdut in ultimul moment al transferarilor. Lamela, Lo Celso si Dier, indisponibili pentru moment. Mou trebuia sa bage macar un jucator defensiv in loc de doi atacanti si meciul s-ar fi terminat la zero. COYS!

Sir. Eko
21st October 2020, 21:50
Apararea e fragila, pentru moment. Le lipseste unul precum Skriniar pe care Spurs l-a pierdut in ultimul moment al transferarilor. Lamela, Lo Celso si Dier, indisponibili pentru moment. Mou trebuia sa bage macar un jucator defensiv in loc de doi atacanti si meciul s-ar fi terminat la zero. COYS!

Corect, un fundas si era un mercato de nota 10. Oricum e bine, Levy a avut grija sa primeasca tot ce are nevoie Mourinho. Acum Mou macar o cupa trebuie sa aduca. Skriniar era cotat foarte bine candva, acum parca a mai scazut, dar nu am idee, nu urmaresc. Ramane sa vedem cum joaca Bale. Daca e Bale ala bun...top 3 lejer pentru Spurs, jos palaria, asa trebuie sa se comporte un club.

dardar_3
22nd October 2020, 11:13
Skriniar e distrus de Conte. La fel ca si Eriksen, dar macar la el varsta isi spune cuvantul. In momentul de fata Skriniar e la nivelul lui Chiriches, ca tot a bifat omu si Spurs in cariera lui :D

miril
22nd October 2020, 11:30
Corect, un fundas si era un mercato de nota 10. Oricum e bine, Levy a avut grija sa primeasca tot ce are nevoie Mourinho. Acum Mou macar o cupa trebuie sa aduca. Skriniar era cotat foarte bine candva, acum parca a mai scazut, dar nu am idee, nu urmaresc. Ramane sa vedem cum joaca Bale. Daca e Bale ala bun...top 3 lejer pentru Spurs, jos palaria, asa trebuie sa se comporte un club.

Skriniar a (s)cazut din cauza obsesiei lui Conte cu sistemul 3-5-2 pe care l-a descoperit din intamplare la Chelsea cand in primele etape juca pe sistemul 4-3-3 cu rezultate dezastroase. Geniul lui Conte sau intamplare, greu de spus, efectul a fost ca Chelsea a castigat titlul in acest sistem care in opinia antrenorului lui Inter face din Skriniar dintr-un aparator excelent un fundas de duzina, de pus pe liber.

Levy e un patron excelent in opinia mea desi este contestat de multi suporteri ai lui Spurs. Conduce clubul dupa principiul aplicat oricarei afaceri serioase de investitie, investind nu numai in jucatori si asta daca pretul este cel optimal prin raportul valoare/suma ci si in structura, stadion si modernizarea zonei de vecinatate, de unde se poate scoate profit, profit care se reinvesteste cu chibzuinta.

Chiriches nu a jucat mai nimic la Spurs, Skriniar a avut doua-trei sezoane foarte bune la Inter. Conte e infatuat si inflexibil, doua trasaturi care se completeaza. In rau.

iulian_1976
22nd October 2020, 15:57
Atat timp cat Levi nu atinge aceasi performanta care a obtinut-o cu Poche nu putem spune nimic despre performante.

Mou a fost adus pentru castigarea campionatului asta este targetul declarat sau...nu.

In ceea ce priveste accidentarea lui Virgil stilul asta de forfecare niciodata nu poate fi fara intentie, in orice liga se lasa cu accidentari grave vezi Mihalache
de la Poli IAsi care declara inca ca a intrat fara intentie, as suspenda jucatorul incriminat pana cand jucatorul accidentat este oficial apt de joc.
Am fost ferit de asa forfecari, cateva la limita am intalnit cativa "caratisti" chiar la fotbal amator...

miril
22nd October 2020, 17:26
Atat timp cat Levi nu atinge aceasi performanta care a obtinut-o cu Poche nu putem spune nimic despre performante.

Mou a fost adus pentru castigarea campionatului asta este targetul declarat sau...nu.

In ceea ce priveste accidentarea lui Virgil stilul asta de forfecare niciodata nu poate fi fara intentie, in orice liga se lasa cu accidentari grave vezi Mihalache
de la Poli IAsi care declara inca ca a intrat fara intentie, as suspenda jucatorul incriminat pana cand jucatorul accidentat este oficial apt de joc.
Am fost ferit de asa forfecari, cateva la limita am intalnit cativa "caratisti" chiar la fotbal amator...

Toti suporterii lui Spurs, fara exceptie il iubesc pe Poch dar acum avem un alt antrenor. Levi nu e antrenor ci un patron care doreste ca Spurs sa fie un club puterinic ceea ce a si facut avand in vedere clasamentul Deloitte Football Money League, Spurs fiind acum printre primele 10 cluburi de fotbal din lume (locul opt), economic vorbind. Mou are ca prim obiectiv castigarea unui trofeu nu neaparat titlul. Realism inainte de vorbe. OK?

https://www2.deloitte.com/se/sv/pages/consumer-industrial-products/articles/Deloitte-Football-Money-League-2020.html Apasa apoi pe Download a verision of Deloitte... si iti apare, vezi mai jos

file:///C:/Users/309L/Downloads/deloitte-uk-football-money-infographic-20.pdf

iulian_1976
22nd October 2020, 19:16
Stiu ca este unul dintre cele mai profitabile cluburi din Europa o sa ma uit la pdf-ul acela mai tarziu, am o simpatie pentru Poch pentru conceptia lui de joc. :)

Mou cere jucatori scumpi si cand pleaca cam lasa casa subreda cat a fost la Inter mi-a placut ce conceptie de joc avea respectiv dupa plecarea lui Ibra...

miril
22nd October 2020, 20:35
A fost miscarea lui Levy de a-l recruta pe Mou. Cu Daniel nu se prea joaca nimeni. Decizia de a-l schimba pe Poch a fost una dureroasa si pentru el dar a fost una necesara avand in vedere circumstantele. Mou a fost cel ales mai ales pentru CV-ul lui de a castiga in serie trofee foarte importante de aici si banii la dispozitie pentru a cumpara jucatori care se plieaza pe sistemul de joc al lui Mou, jucatori extrem de functionali care pun carca pentru ca jucatorii de finete sa poata sa se manifeste. Spurs a iesit economic foarte bine din aceste transferuri, per total 50 de milioane de euro, un chilipir cat...Havertz, cam asa procedeaza Levy. Asta nu inseamna ca va fi incununata de succes aceasta...investitie de a se incerca sa se maximalizeze probabilitatea de a castiga un trofeu ca sa nu se mai zica ca "Poch si Kane or fi foarte buni dar ce trofee au castigat?". Despre Mou sunt foarte de acord cu tine, cel mai important trofeu si reusita a fost Cupa Campionilor castigata de Inter impotriva tuturor prezicerilor, a se inteleg eliminarea celei mai bune echipe a Barcelonei din istorie. Prima dezamagire, ca a parasit Interul, dar cea mai mare dezamagire a fost tratamentul mizerabil, misogin de care a avut parte Eva Carneiro, o profesionista de exceptie si placuta prin felul de a fi si ca infatisare :kiss:. De atunci numai mizerii din paleolitic la portughez. Deocamdata la Spurs e mai temperat si mai diplomat decat este capabil. Sa vedem de acum incolo. Cat despre Spurs, sunt multumit pana acum de joc dar nu si de rezultate. Sa dam vina pe VAR si nesansa, ce sa zic si eu. Si ca sa nu mai lungesc, COYS!

Johnny D
23rd October 2020, 23:41
Ce i-a spart Bamby, 3 le-a dat, chiar la ei acasa si le-a batut victoriile lor pe linie de cap. :|

miril
24th October 2020, 10:52
Ce a fost dureros pentru Villa ca golul a venit imediat dupa o faza superba a lui Grealish care a ratat de putin golul. Meciul a fost echilibrat pana atunci cu un mic plus pentru Villa. Dupa gol, echipa din Birmingham s-a prabusit. Psihic. Sub privirile lui Bielsea. Ciucit.

Johnny D
24th October 2020, 14:57
Corect Mirilus.

Mahrez care e opusul lui Mirilus atat in eleganta, cat si in exprimare si putirinta, nu inteleg cum dracu poate fi titular meci de meci la o echipa ce vrea titluri si cupe in Anglia. Si la Rapid care e o jalnicie de echipa sunt dubii daca ar avea loc pe banca de rezerve!:))

YoNuTzz
24th October 2020, 17:31
ce neasteptat de slab si mai ales fara motiv inceput de sezon ptr Pep si City...si asta dupa umilinta cu Lyon...

Johnny D
24th October 2020, 17:46
Mahrez e Măria lor, era sa zic Cavani dar uruguaianul e peste amandoi.

YoNuTzz
24th October 2020, 21:23
de cand a venit Mendy portar la Chelsea, 2 x 0-0 :D

Man Utd doar 7/15 puncte.

JJ
24th October 2020, 22:35
Cum puii mei nu s-a dat penalty acolo la Maguire? L-a pus jos pe Azpi ca la lupte. :rosu:

El Pistolero
24th October 2020, 23:11
Pai nu se dă pentru adversari, dacă era pentru United, era dat și gol marcat de Fernandes. O mizerie arbitrajul când joacă United.

YoNuTzz
26th October 2020, 00:15
Arsenal are si ea 3 derbyuri cu Liverpool, City si Leicester: 0/9 :))

JJ
26th October 2020, 22:39
Vardy cu Arsenal e ca Ronaldo cu Atletico: A marcat in sase din ultimele sapte meciuri. :))

miril
1st November 2020, 14:55
La Multi Ani, James Ward-Prowse!

Johnny D
1st November 2020, 19:13
Arsenal are si ea 3 derbyuri cu Liverpool, City si Leicester: 0/9 :))

Vardy cu Arsenal e ca Ronaldo cu Atletico: A marcat in sase din ultimele sapte meciuri. :))

Pai daca tot dominam si nu dam gol si aia ne prind o data si s-a terminat, cum vad ca o sa fie si azi.:rolleyes:

Johnny D
1st November 2020, 19:56
Poate de data asta nu!

Pogba!:)) Urs!:D

Johnny D
1st November 2020, 20:04
Intra Cavani!:sneaky:


Pericolul nr. 1 al echipelor conduse! Nu e cazul nostru!:))


A intrat de 5 minute, nici n-a atins mingea!
Ca de obicei cand echipa are nevoie de gol pe final de meci!:))


Sunt mult mai linistit cu el pe teren decat cu Greenwood!:ok:

Johnny D
1st November 2020, 20:15
Am trait sa le vad pe toate: portar care da cu capu mingea in propria bara!:)) El Nimeni ala saracu... intr-adevar urca terenul pe tranzitie pozitiva mai bine decat Xhaka dar in rest e zero barat comparativ cu elvetianul!:)) Poate totusi combina mai bine decat el, nu stiu sigur aici.

Bine c-are capu tare Leno, ca de era moale, intra in poarta!:D

Johnny D
1st November 2020, 20:23
Gabriel, fundas de nota 10!:ok:
Asta e jucatorul de 80 de milioane, nu Peptea!
Oare unde dracu l-o gasit Arteta!?:))


N-am mai vazut nici urma de Pushcashel pe forum, trist.:(
Am vrut sa dau o mana cu el dupa meciul asta si sa-i spun ca ramanem cu victorii doar cu echipele mici, din a 2-a jumatate a clasamentului si dupa meciul de azi!:rasc:


Pe Thomas bre

:ok:

El Pistolero
1st November 2020, 20:27
United acasă cu Spurs, Chelsea și Arsenal a luat 1 punct. Noroc cu penalty-urile alea cu echipele meci, că altfel erau la retrogradare.

YoNuTzz
1st November 2020, 20:29
Pogba iar s-a pisat pe Man Utd, precum a mai facut-o de o gramada de ori...

1/12 acasa, cred ca cel mai prost start din istorie...

Johnny D
1st November 2020, 20:41
Cic-ati mai avut, si-ati terminat pe 18 atunci!:))

YoNuTzz
1st November 2020, 21:22
oricum dupa cum am scapat de mizerii precum Alexis Sanchez, cred ca a cam venit momentul sa scapam si de Pogba...
omul clar nu vrea sa fie aici si il doare in ****

nu vei face niciodata treaba cu jucatori dezinteresati...

El Pistolero
1st November 2020, 23:23
Nu are coaie Ole să îl bage pe Van De Beek în locul lui Pogba. United trebuia să îl lase să plece pe francez.

YoNuTzz
2nd November 2020, 00:05
oricum infecti francezii astia...o gramada de exemple: anelka, nasri, benzema, pogba, dembele :)) bleah

nu am inteles niciodata cum cineva care nu e francez, ar putea tine cu nationala frantei

Johnny D
2nd November 2020, 16:15
Intreaba-l pe Delaromania, sub acoperire acum cu numele Delaparis!:D

delaparis
2nd November 2020, 22:35
oricum infecti francezii astia...o gramada de exemple: anelka, nasri, benzema, pogba, dembele :)) bleah
Care dintre astia enumarati de tine sunt francezi 100% ? :D

Johnny D
3rd November 2020, 21:50
Cand sunt buni, sunt 100%, cand nu, sunt 100% maimute de Congo!:))

YoNuTzz
7th November 2020, 16:51
Are un talent Ole sa isi salveze postul in ultimul moment...

A dat-o acum cu victorie la Everton :))

E bine...continuam asa...not bad, not good, not real contenders to anything, dar macar not bad :)))

ps: everton 0/9 dupa ce l-au accidentat pe Van Dijk.

El Pistolero
7th November 2020, 21:34
Hai că începe să se lege jocul lui Chelsea. Silva cu Zouma în apărare, plus Mendy în poartă pare combinația cea mai bună sezonul ăsta. De la meci la meci tot mai buni Werner, Ziyech și Chilwell. Top 4 fără emoții sezonul ăsta.

delaparis
7th November 2020, 21:38
Cu cine a jucat azi?
Cu Rennes in EL trebuia VAR cu o mana de ajutor

JJ
7th November 2020, 23:04
... Cu Sheffield. :)) Dar i-au batut mai clar decat Arsenal, Liverpool sau City.

El Pistolero
8th November 2020, 09:28
Chelsea a legat 5-6 meciuri bune, nu era vorba doar de ieri. Sheffield arată rău, luptă la retrogradare sezonul ăsta.

Sir. Eko
8th November 2020, 10:14
Dupa Klopp si Pep, cel mai bun antrenor din PL.

YoNuTzz
8th November 2020, 22:10
City trebuia sa profite acasa azi si sa ii bata pe Liverpool fara Van Dijk si Fabinho...

Nu cred ca vor lua nici anul asta titlul City...

PS: Arsenal clasic, bat la Man Utd, ca sa ia 0/6 acasa cu Leicester si Villa si umilinta...

Johnny D
8th November 2020, 22:49
Pilaf. Cam atat cu victoriile cu echipele mici si cu lupta noastra la CL.

El Pistolero
9th November 2020, 00:00
City și Liverpool au dat-o la pace. Totuși un egal bun pentru Liverpool, care rămâne principala favorită la campionat.

JJ
9th November 2020, 00:03
PS: Arsenal clasic, bat la Man Utd, ca sa ia 0/6 acasa cu Leicester si Villa si umilinta...
Nu e nici o umilinta aici. Leicester si Villa sunt in forma, au pierdut cele mai putine puncte sezonul asta. Sa zica Arsenal merci ca au luat doar 3 si nu 7 ca altii. ;)

milanezu
9th November 2020, 01:47
sa radem cu arsenal.
acasa nu te prezinti la meci?
0-3 cu aston villa.

Johnny D
9th November 2020, 07:24
Nu e nici o umilinta aici. Leicester si Villa sunt in forma, au pierdut cele mai putine puncte sezonul asta. Sa zica Arsenal merci ca au luat doar 3 si nu 7 ca altii. ;)

:))

Bine ca i-am batut in cupa vietii acu vreo 6-7 saptamani.:rolleyes:

El Pistolero
21st November 2020, 18:41
Cat de bun e Werner. Încă o victorie Chelsea, cu care trece pe primul loc temporar. Villa pierde sezonul ăsta cu toate echipele mici și le bate pe alea bune. :)) Urmează Spurs cu City. Un 1x ar fi perfect. :D

YoNuTzz
21st November 2020, 19:09
epica villa, umileste tot ce inseamna echipa mare, si ia 0/9 acasa cu leeds, sotton si acum brighton :)))

Johnny D
21st November 2020, 20:43
1-12 la ocazii, 1-0 scor Spurs - Shitty. Incredibil.
Asa-ti trebuie prostule care joci cu Mahrez titular.:rolleyes:

Johnny D
21st November 2020, 20:54
3-17 2-0, asa-ti trebuie imputitule cu Mahrez titular, cu tot!:ok:


Cine-i antrenor? Nu-i nimeni.:rolleyes:

El Pistolero
21st November 2020, 21:25
Mou ii dă o lecție și azi lui Pep. City nu are echipă să câștige campionatul sezonul ăsta. Fără un nr. 9 veritabil, Jesus ăla e o glumă, gen Jovic la Real. Pep ia 3 fundași pe sezon, dar nu aduce un atacant central de valoare.

delaparis
21st November 2020, 21:30
Ce revenire in forta ne propune Mou :o:

YoNuTzz
21st November 2020, 21:31
Ce lejer a fost executat Pep azi !

delaparis
21st November 2020, 21:46
Nu e prima oara cand il vad fara solutii. Cu Lyon in sferturi CL a fost la fel.
E un antrenor metodic dar nu este un bun strateg.

YoNuTzz
22nd November 2020, 00:44
inca un penalty inscris dupa repetare, prima victorie acasa....in rest jalnic...
greu de tot top 4, mai ales ca chelsea si spurs merg bine bine...

JJ
22nd November 2020, 22:38
Pepe ia rosu pentru un cap in gura, prima oara cand demonstreaza de ce poarta numele asta celebru.
Iar Liverpool e pe cale sa bata in derby-ul cu Leicester, chiar si fara Mo Salah..