PDA

View Full Version : Serie A 2020-2021



Pages : [1] 2 3

delaparis
26th August 2020, 11:40
Sezonul va incepe pe 19 septembrie 2020 și urmeaza sa se incheie pe 23 mai 2021

cip
26th August 2020, 13:26
Forza Inter!!! /OLE/

YoNuTzz
26th August 2020, 14:19
Lazio cred ca pica din top 4.
Cred ca top 4 va fi: Juve, Inter, Atalanta si una dintre Roma/Napoli

Singura intrebare ramane daca Inter chiar se poate bate la titlu cu Juve pe bune...gen in etapa 37 sa aiba inca sanse...

cip
26th August 2020, 14:35
Conte a fost confirmat,ramane in continuare la Inter...
sa vina trofeele! :rasc:

Johnny D
26th August 2020, 15:02
Daca votezi cu altcineva in afara de Juve, inseamna ca esti....:rolleyes:


...fan Inter! Doar lor nu le mai ajungi la nas in acest moment, de zici ca cine stie ce nimic au castigat sezonu asta! Un mare nimic, chiar!:D

cip
26th August 2020, 15:30
pampalocule,nu poate sa-i tina benzina nici pe juveladri la nesfarsit...plus de asta,ai vazut ce antrenor si-au tras? :D

Johnny D
26th August 2020, 17:18
Ciripel, va doresc succesuri in CL!:ok:


Sa nu ne vedem doar in EL!:D

cip
26th August 2020, 18:19
tu ai grija sa pariezi mereu pe hoata cea batrana...:cool::D
daca ma ajuti cu asta,promit sa-i terfelesc si pe stelisti,aproape la fel ca pe dinamovisti... :))

cip
26th August 2020, 18:29
Atalanta nu cred,lumea a inceput sa-i ia in serios si au pierdut elementul surpriza...
Lazio se bazeaza pe Ciro,cred ca a dat tot ce avea mai bun sezonul asta,nu cred sa repete...Napoli fara public e cum s-a vazut.
Roma destul de slabuti,astia sunt cocosi doar cu echipele mici.
surpriza ar putea veni de la verisori,pe ei nu-i baga nimeni in calcul,desi au facut niste meciuri bune in ultima vreme...

Johnny D
26th August 2020, 18:30
Verisori.:P

Pai voi sunteti aia ciudatii, Milanu e echipa de baza in Milan!
Voi sunteti verisorii, aia neavenitii!:))

cip
26th August 2020, 18:35
esti in eroare ca de obicei...nu mai stau sa-ti explic cum sta treaba la Milano si cum sta in rest...daca nu erai asa pampaloc,poate detaliam...:))

Johnny D
26th August 2020, 18:37
Da? Si atunci de ce arata de parca ei si-au ales culorile primii si la voi ce-a mai ramas?:))

dardar_3
31st August 2020, 15:37
Sandro Tonali va semna pe 5 ani cu Milan. Saptamana asta vine si Brahim Diaz de la Real Madrid si s-a ajuns la un acord si pentru Bakayoko. Va fi lupta mare pentru titularizare la mijloc.
A, si sa nu uit, IZ Back! :great:
Incepem hegemonia! :))

Ionete, daca pariezi pe Milan, sa ramai cu cucu umflat si cu Alibecu sub pat! Si sa rateze si Auba toate penaly-urile tot sezonu... :evil:

cip
31st August 2020, 16:13
Ionete e rapidist,nu crede in blesteme...:D
Ioane,meri linistit pe mana :drak: milanez,uite ce campanie reusita de transferuri au...:P

ca altfel iti trimit laba de sosoi cu fan courieru,direct la spitalul din Zalau...cu confirmare de primire si deschidere obligatorie de colet... :rasc:

dardar_3
2nd September 2020, 15:44
Pe 20 incepe:

AC Milan - Bologna
Benevento - Inter Milan
Fiorentina - Torino
Genoa - Crotone
Juventus - Sampdoria
Lazio - Atalanta
Parma - Napoli
Sassuolo - Cagliari
Udinese - Spezia
Verona - Roma

:yeah:

YoNuTzz
2nd September 2020, 21:17
Poate dupa anul 2013, mai prindem si noi un loc 4 cumva acolo :)) Doamne ajuta !

delaparis
2nd September 2020, 21:33
Poate dupa anul 2013

Asa departe? :o: Poate aveti sanse mai curand prin 2023 :D

Apoi nu inteleg de ce italienii au 4 locuri direct in grupe CL cand de fapt sunt clar mai slabi ca Ligue 1. :rolleyes:

milanezu
3rd September 2020, 00:08
auzi la el lighianul mai tare?
mai lasa carnatii la cuptor ca nu-ti fac bine.
a prins si psg o finala din bulan ca atalanta is prosti si acuma gata esti arogant.
tur-retur psg nu ajungea in finala niciodata.

delaparis
3rd September 2020, 00:11
Doua echipe in semifinala CL contra ce? Ce a avut Italia sezonul asta in afara de ratacitii aia de Inter?
Si cine a eliminat echipe italiene in general?
Discutam pe argumente, nu pe tupeu ratacit ...

dardar_3
3rd September 2020, 11:10
Bre, magrebienii tai au atatea cupe ale campionilor cat are si Frosinone: zero! Haide vezi ca poate te striga cineva pe-afara! In Franta exista doar o singura echipa sonora: O.M. Restu sunt de umplutura!

PS: Nimeni nu contorizeaza finalistii care au supt maciuca. :drak:

delaparis
3rd September 2020, 11:29
Franta are tot atatea CL cat Romania. Dupa tine de ce Romania nu are 3 echipe direct in grupe? ... asta daca tot ne bazam pe palmares.

YoNuTzz
7th September 2020, 03:15
Asa departe? :o: Poate aveti sanse mai curand prin 2023 :D

Apoi nu inteleg de ce italienii au 4 locuri direct in grupe CL cand de fapt sunt clar mai slabi ca Ligue 1. :rolleyes:

Nu imi dau seama daca te-ai prins sau nu, asa ca voi scrie din nou.

Milan a terminat ultima oara pe loc de CL in anul 2013. Da, intr-un campionat atat de slab precum Serie A, nu au mai reusit sa termine pe un amarat de loc de CL din 2013 :D

cip
7th September 2020, 18:44
Doua echipe in semifinala CL contra ce? Ce a avut Italia sezonul asta in afara de ratacitii aia de Inter?
Si cine a eliminat echipe italiene in general?
Discutam pe argumente, nu pe tupeu ratacit ...
ti-a zis bine milanezu,daca Atalanta n-ar fi fost niste tantalai voi nu ajungeati sa jucati finala...si sa dati pasa aia la Neuer,care daca intra in poarta era gol...:))

cip
9th September 2020, 16:33
Tatarusinea la Milan,bravo verisorilor,bun transfer...:))

delaparis
9th September 2020, 17:01
Suparat ca e rezerva la Lyon a hotarat sa vina la Milan ca sa fie ... tot rezerva :))

Capitanu.Burcea
9th September 2020, 17:12
De ce, oamenii aveau nevoie de o rezerva docilă, care sa astepte pensia in liniste, pe care il mai manjesti cu un meci la Como sau F Andria, in Cupa, o data pe an. E aceeasi situatie ca in cazul lui Lobont, care ajunsese al 3-lea portar si statea la costum, la oficiala. Asta e mentalitatea romaneasca: mai bine țăran milog-atarnator la oraş, decat in satul tau fruntas.

cip
9th September 2020, 18:32
eu de oamenii astia de la Milan ma minunez,ce le-o fi venit? :o:
pai si ce te faci daca Donnarumma se accidenteaza taman inainte de un meci cu Atalanta? :o:
ca asta are si psihic fragil,dupa ce o scoate de 3-4 ori din plasa se demoralizeaza,am vazut ca-i suparat si pe Duckadam ca i-a zis odata nu stiu ce...bine,nu ca Donnarumma ar fi un fel de portar zburator ca Iasin sau Sepp Mayer dar totusi...
cine stie,i-or fi citit CV-ul si au vazut ca anul asta a prins semifinalele CL,altfel nu-mi explic...:))

YoNuTzz
9th September 2020, 22:19
acum sa vedem cat mai sta si donnarumma...omul banuiesc ca vrea si el in cariera sa joace in CL, sa castige un titlu, etc...

El Pistolero
9th September 2020, 23:02
Bun exemplul cu Lobonț, care a stat vreo 5 ani la Roma jucând 2 meciuri. :))) Kakarusanu a jucat 6 meciuri la Lyon, nici nu știu dacă a debutat în Ligue 1. Maxim 5 meciuri va prinde și la Milan dacă rămâne Donarumma.

delaparis
9th September 2020, 23:04
acum sa vedem cat mai sta si donnarumma...omul banuiesc ca vrea si el in cariera sa joace in CL, sa castige un titlu, etc...

Bai ce atac direct sub centura la Dardar :))

Johnny D
9th September 2020, 23:08
:))


Bun exemplul cu LobonČ›, care a stat vreo 5 ani la Roma jucând 2 meciuri. :)))

:))

Frumos thread! Thread de dume, shotii si anecdote!:ok:
Ca si campionatul Italiei, dealtfel!:rasc:

iulian_1976
9th September 2020, 23:18
Tatarusanu raportat la ce echipe a fost este cel mai mare portar al Romaniei din istorie :cool:

delaparis
9th September 2020, 23:22
Tatarusanu raportat la ce echipe a fost este cel mai mare portar al Romaniei din istorie :cool:
Iar te lansezi imprudent. :)
Vezi ca daca a jucat la Juventus, a fost la Juventus Bucuresti :D

YoNuTzz
9th September 2020, 23:40
Bai ce atac direct sub centura la Dardar :))

din pacate asta e realitatea...titlul e imposibil in urmatorii 3-4 ani, daca ar semna un nou contract.
momentan sunt 7 ani la rand fara CL, si pentru la anul din cele 7 echipe: juve, inter, lazio, atalanta, roma, napoli si milan: Milan are sanse mici sa termine pe 4.

iulian_1976
9th September 2020, 23:47
Iar te lansezi imprudent. :)
Vezi ca daca a jucat la Juventus, a fost la Juventus Bucuresti :D

Cred ca tu te lansezi imprudent si cu glumitele tale obisnuite...:)

Da-mi alt portar roman care are un Cv comparabil?!
Atentie Lobont a jucat la Ajax 3 ani apoi s-a intors imprumut la Dinamo avand 0 meciuri jucate in ultimul sezon la Ajax.:))

cip
9th September 2020, 23:58
Cred ca tu te lansezi imprudent si cu glumitele tale obisnuite...:)

Da-mi alt portar roman care are un Cv comparabil?!
Atentie Lobont a jucat la Ajax 3 ani apoi s-a intors imprumut la Dinamo avand 0 meciuri jucate in ultimul sezon la Ajax.:))

Duckadam.
dar nu e comparabil.

iulian_1976
10th September 2020, 00:05
Cip atentie este o nuanta eu stiu ce am scris, discutam de Cv-ul lui si in ce faza a comptetitiei din Ch. League a ajuns echipa unde a evoluat, cate meciuri a evoluat etc

Putem compara cu Dukadam sau Lobont, din pacate primul are un CV scurt, al 2-lea are multe meciuri jucate cu 0 in dreptul lui.

delaparis
10th September 2020, 00:09
Da.
Duckadam a castigat CL plus erou in finala. Slab fata de Tatarusanu rezerva in semifinala pierduta contra Bayern :D

iulian_1976
10th September 2020, 00:14
Eu m-am raportat la CV asa a sunat afirmatia mea si nu la performanta, sunt 2 lucruri diferite ar fi de departe Lobont.

Lobont a fost salvat de echipa nationala ca valoare imi pare cel mai valoros.

delaparis
10th September 2020, 00:28
Bun atunci il poti pune pe Silviu Lung sr peste toti astia. A avut rezultate in Europa cu Craiova, a fost si la nationala ani de zile, a jucat si la Steaua care pe vremea aia era club de top in Europa etc ...
Tatarusanu tau e mic copil raportat la ce a performat Lung in perioada sa.

Si indiferent de astea, avea talent omul asta, sa fim seriosi.

iulian_1976
10th September 2020, 00:37
Silviu Lung sr la ce club din strainatate a evoluat ?:D

Tatarusanu are Fiorentina, OL si Ac Milan sa mai pun Steaua Bucuresti...?! :cool:

delaparis
10th September 2020, 00:41
Lung a evoluat la Steaua, repet, atunci cand Steaua era peste Juve, Real, Barca, Bayern etc ...
Tatarusanu a fost la FCSB :))

iulian_1976
10th September 2020, 00:56
Lung a evoluat la Steaua, repet, atunci cand Steaua era peste Juve, Real, Barca, Bayern etc ...
Tatarusanu a fost la FCSB :))

Iti raspund eu la Olympique de Casablanca :D

In cazul ca faci diversiune cu performantele mai adauga pe Prunea care a evoluat intr-un sfert de finala de CM atunci cand Romania era peste Argentina etc

Pe performanta pura ramane Dukadam si ca sa ajungi acolo trebuie sa joci la Bayern, Barça, Liverpool...am uitat cumva o echipa ?!:))

cip
10th September 2020, 07:53
Cip atentie este o nuanta eu stiu ce am scris, discutam de Cv-ul lui si in ce faza a comptetitiei din Ch. League a ajuns echipa unde a evoluat, cate meciuri a evoluat etc

Putem compara cu Dukadam sau Lobont, din pacate primul are un CV scurt, al 2-lea are multe meciuri jucate cu 0 in dreptul lui.
ti-a raspuns frantuzul...:)

dardar_3
10th September 2020, 09:21
Ce-i cu zarva asta aici? Cazzo... Dupa Reina, Begovic, frasu al mare a lu Gigi, vine si Tatarusanu :)) Ete fleosc, de-aia nu mai ploua. O sa joace in Europa League si Cupa Italiei.
Ma mir ca niciunu n-a precizat de Sandro Tonali, noul numar 8 de la Milan! Dai Sandrino!!! :D

In rest, vaffanculo! :drak:


PS: Sarpili intra in ultimu an de contract si nu prea vrea sa prelungeasca (mde, grasanu vrea si el comision). Estimez ca din iarna, va fi trecut pe banca belitu asta mic si... apara Tatarusanu :))... Important e sa dam un gol mai mult ca adversarul. :D

iulian_1976
10th September 2020, 13:30
Tatarusanu(34 de ani) castiga 1.2 miloane pe sezon la AcMilan contract semnat pe 3 ani.
La 34 de ani sa prinzi asa contract ca portar roman eu nu am vazut in 36 de ani de cand urmaresc fotbalul international, il consider portarul roman cu Cv-ul cel
mai important.

Dukadam daca prindea 4 ani la Bayern sau Inter dupa finala de la Sevilla era alta discutie nu mai postam acum, are un Cv scurt insa culmineaza cu acea finala
care este greu de egalat.


Silviu Lung sr nu a prins nimic dupa 1990 desi avea o finala de CCE, Stelea, Prunea cu o semifinala de CM foarte jos, altii nu mai avem. Lobont poate de departe s-ar apropia insa figureaza cu multe de 0 meciuri jucate la Ajax si Roma.

Johnny D
10th September 2020, 13:50
Pe mine nu ca a prins contract la Milan ma enerveaza, ci ca e titular la nationala unu de nu joaca.

iulian_1976
10th September 2020, 14:46
Bun in locul lui Tatarusanu ar fi trebuit Lazar?

Nita este al treilea portar la cehi si cumparat cu 2 milioane, noi in Romania l-am tine titular, uite ca afara cu greu Tatarusanu a prins ceva meciuri si aici la Lyon a facut gura ca sa prinda firmiturile alea.

Johnny D
10th September 2020, 14:52
Radu tre sa fie titularul nationalei, fara doar si poate, daca joaca in Serie A meci de meci.
Nu ai cum sa bagi titular un jucator care nu joaca. E megalomanie hyperprostie.

iulian_1976
10th September 2020, 15:11
Radu este titular?

dardar_3
10th September 2020, 15:15
Hai ca iti trece Ionele, esti inca suparat pe 1x pe Austria? :)) Si ca Tata n-a luat 3 goluri sa-ti iasa biletu? Una peste alta, Tatarusanu devine al 3-lea roman care va imbraca tricoul lui Milan (l-am exclus intentionat pe Daminuta, cumparat cu un puhoi de bani + 2 maghiari, sa care mingea la antrenamente).

PS: La nationala ai fi mai incantat sa apare Puffy sau Vladut? Sa nu-mi zici unu de la milogi, ca iti dau cu tastatura peste ochi :D

milanezu
22nd September 2020, 02:00
astia de la birou aduc odata un fundas central?
ce dracu tot asteapta?
si rahatu ala de silva a zis ca vrea sa mai joace la milan dar a semnat cu chelsea.

Capitanu.Burcea
22nd September 2020, 06:27
Cum ar spune Tiziano Crudelli:

Ibraaa!

Ibraaaa!

Ibraaaaaa!

Ultima e pentru ratarea cu poarta goala, care ne-a futut over-ul la pariuri. Mai putin pe al lui Ionete, care a jucat 0.5 la cota de 1.00:))

dardar_3
22nd September 2020, 11:28
A scos si sarpili vreo 3 bucati ca iesea si GG-ul si overul :D Mde, macar suntem constanti :D Urmeaza Crotone la rand :yeah: (sau Cutrone cum i-ar spune neaosii comentatori de la digi :)) )

Romagnoli a revenit la antrenamente si cred ca va fi apt pentru derby-ul cu Inter. Aseara mi-a placut cum a intrat in meci si Brahim Diaz, dar si Sandrinooo... Forza Milan!

El Pistolero
22nd September 2020, 20:29
Juve iar l-a adus pe terminatul ăla de Morata. A picat pista Dzeko din păcate, pentru că ratatul ăla de Milik nu s-a înțeles cu Roma. Spaniolul e slab rău, e să fie greu în atac pentru Juve, probabil va juca Ronaldo acolo. Inter l-a luat pe Vidal.

Capitanu.Burcea
23rd September 2020, 00:16
Apropo de Milik, explica terminatul asta de Ilie ca nu e numar 9, ca l-a vazut el odata in nationala si juca in spatele lui Lewandowski. Pana si țuțerii dati cu gel (sau glaspapir, dupa caz) se uitau stanjeniti la varfurile pantofilor, cat abera marele antrenor de talk-show:)) Ma, acum pe bune, va dati seama ca suntem la ani lumina de orice civilizatie?

Mama, Theo Hernandez ala e super-super fotbalist :ok: Ma uit asa relaxat, fara patima unui Dardar :D, dar chiar si asa am observat ca i-a placut mult geometria. Da niste centrari precis-lipicioase, pui fruntea si cotofana se odihneste in plasa fara probleme.

YoNuTzz
27th September 2020, 00:06
La Inter, desi o detest enorm, tb sa recunosc, super squad depth acum..
Azi la 2-3 cu Fiorentina au intrat asa: Sensi, Hakimi, Vidal, Sanchez si Naingolan...S-a facut 4-3

Anul asta chiar are Inter o sansa la titlu, sau macar sa se bata real cu Juve pana prin etapa 36...

milanezu
27th September 2020, 02:16
ai nevoie de fundas central si milan il lasa pe godin la cagliari.
tu joci cu gabbia-kjaer central.
maldini demisia.

YoNuTzz
27th September 2020, 03:49
surprinzatoare rau mutarea lui diego godin la cagliari...mai bine ramanea la atletico decat aventura asta in Serie A...

la milan e exact opusul situatiei lui inter...0 squad depth...

El Pistolero
27th September 2020, 09:53
Nu i-a plăcut lui Conte de Godin și cred că i-a zis că nu se va baza pe el sezonul ăsta. Iar omul a decis să plece, să fie titular. Inter are super jucători, acum mai trebuie să fie și echipă.

Johnny D
27th September 2020, 09:59
Cum sa ajungi la Cagliari, plm... aia-s si sub CFR!
Io si la Arsenal l-as fi luat la ce avem noi, si voi la Chelsea cred ca l-ati fi luat la cat de bine va merge apararea!:confused:

miril
27th September 2020, 11:19
Desi a castigat, imi pare rau s-o pun, dar Inter pare cimitirul elefantilor. Nu-mi place, Conte parca a dat in scleroza celebrala, mai ales ca pana aseara, cel putin, a dorit sa-l vanda pe Skriniar ca nu intra el in sistemul ala batut in cuie cu trei fundasi. Fii mai flexibil, tovarasu! Si-l mai dai si pe Godin la Cagliari ca sa joci cu pensionarul Kolarov fundas central. Inter a avut noroc ca in Italia se schimba in continuare cinci jucatori ca altfel meciul era pierdut. Numai federatia engleza e in stare sa pastreze schimbul cu tre jucatori. Si te mai intrebi de ce nationala Angliei clacheaza cand mai ai de a face si cu Carabao, bao bao Cup. Niste imbecili. Forza Inter! Totusi.

YoNuTzz
27th September 2020, 18:44
Desi a castigat, imi pare rau s-o pun, dar Inter pare cimitirul elefantilor. Nu-mi place, Conte parca a dat in scleroza celebrala, mai ales ca pana aseara, cel putin, a dorit sa-l vanda pe Skriniar ca nu intra el in sistemul ala batut in cuie cu trei fundasi. Fii mai flexibil, tovarasu! Si-l mai dai si pe Godin la Cagliari ca sa joci cu pensionarul Kolarov fundas central. Inter a avut noroc ca in Italia se schimba in continuare cinci jucatori ca altfel meciul era pierdut. Numai federatia engleza e in stare sa pastreze schimbul cu tre jucatori. Si te mai intrebi de ce nationala Angliei clacheaza cand mai ai de a face si cu Carabao, bao bao Cup. Niste imbecili. Forza Inter! Totusi.

Spania, Italia si Germania nu au League Cup si Germania are si 18 echipe nu 20.
Englezii, dupa ce ca au cel mai greu campionat in care orice meci e greu, au doar 3 schimbari si Carabao-ul pl :))) Bv lor...smart haha

dardar_3
28th September 2020, 12:15
3p si la revedere :D Urmeaza Rio Ave si apoi Spezia. :yeah: Forza Milan!

YoNuTzz
28th September 2020, 23:53
Milan va inepe f probabil cu 9/9...cred ca nu s-a mai intamplat asta de decenii intregi...
Apoi dubla Inter-Roma..acolo sa vedem...
lotul f subtire...

dardar_3
29th September 2020, 11:23
Jens Petter Hauge de la Bodo Glimt va face zilele urmatoare vizita medicala si va semna cu Milan! Bun jucator! :great:

cip
29th September 2020, 18:34
Desi a castigat, imi pare rau s-o pun, dar Inter pare cimitirul elefantilor. Nu-mi place, Conte parca a dat in scleroza celebrala, mai ales ca pana aseara, cel putin, a dorit sa-l vanda pe Skriniar ca nu intra el in sistemul ala batut in cuie cu trei fundasi. Fii mai flexibil, tovarasu! Si-l mai dai si pe Godin la Cagliari ca sa joci cu pensionarul Kolarov fundas central. Inter a avut noroc ca in Italia se schimba in continuare cinci jucatori ca altfel meciul era pierdut. Numai federatia engleza e in stare sa pastreze schimbul cu tre jucatori. Si te mai intrebi de ce nationala Angliei clacheaza cand mai ai de a face si cu Carabao, bao bao Cup. Niste imbecili. Forza Inter! Totusi.
ca intre interisti si fara suparare...:)
pai te cam contrazici aici cu cimitirul elefantilor,l-a dat pe Godin si asta era cumva de la Primavera? :o:
mie imi place Conte,la urma urmei a terminat pe locul 2,luand fata celor de la Lazio si Atalanta,calificare fara emotii in CL,finala de UEFA...
altfel,pe final nu te contrazic,Forza Inter! :P
sunt curios ce-o sa mai spui daca Inter si Conte o sa-i detroneze in sfarsit pe ladri...;)

Johnny D
29th September 2020, 18:44
Cand se va retrage Ronaldo, Ciripel, cand se va retrage Ronaldo!


Sa speram ca nu se retrage la 44 de ani, ca Ibrahimovic!:))

cip
29th September 2020, 19:33
sa vedem...:)

miril
29th September 2020, 23:57
Pai Godin e mai tanar comparat cu Kolarov. Cu patru...luni. :D. Era vorba ca il da la vanzare, lui Spurs, sper, pe mai tanarul, cu zece ani. Milan ;). Forza Inter!

YoNuTzz
1st October 2020, 00:31
Lazio - Atalanta 1-4...nici nu incepuse bine meciul si deja era 0-3...
Cred ca iar va rula fin Atalanta

Le vad pe Atalanta si Napoli anul asta pe 3 si 4 alaturi de evident Juve si Inter.

dardar_3
1st October 2020, 12:26
Atalanta merge brici insa nici Lazio sau Torino nu's de speriat. Stai sa joace cu Spezia si Benevento sa vezi acolo probleme. :D E totusi timpuriu sa spui ca top 4 e stabilit deja dupa 2 etape :)) Parca ai fi Leo pe vremea cand Dinamo castiga primu meci din etapa si facea poze la clasamente :drak:

Johnny D
1st October 2020, 18:41
Pai zic ca e stabilit: Juve, Inter, Atalanta, Napoli.

Asa si eu sper ca Arsenal sa pinda top 4, poti si tu spera la Milan.:))




Roma e un fel de Spurs, cand si cand!:D

Dar si cand prind, fac surprize mari in CL spurcatii, pardon, spursacii:))

miril
2nd October 2020, 12:10
JD, iti cam consumi arsenalul pe aici. Forza Inter!

cip
2nd October 2020, 18:39
JD isi cam consuma arsenalul peste tot,pe toate le stie,zici ca-i Mafalda...:D

Johnny D
3rd October 2020, 01:32
:o:

El Pistolero
4th October 2020, 16:58
Atalanta trece sezonul ăsta de 100 de goluri.

YoNuTzz
4th October 2020, 22:51
ce urata situatie la Juve - Napoli...suporteri la stadion, cik awaiting for the away team..si Napoli nu a mai venit...

Milan, profitand de inceputul cu echipe suuper slabe a facut 9/9 inaintea meciurilor grele haha

El Pistolero
4th October 2020, 23:03
Napoli nu a mai ajuns pentru că nu a fost lăsată de autoritățile din regiune să plece la Torino. Se va ajunge la comisii și TAS probabil. Liga a zis că dacă sunt suficienți jucători pentru a juca fotbal, trebuie să se prezinte la meci. Doar 3 jucători de la Napoli au Covid.

YoNuTzz
4th October 2020, 23:14
deci se va lasa cu 3-0 ptr Juve...pana la urma nu e vina lui Juve ca Napoli nu s-a prezentat...si daca liga nu a amanat meciul...
oricum trista situatia...

JJ
4th October 2020, 23:58
Dupa cum se prezinta lucrurile, cred ca o sa se reprogrameze. Nu e vina lui Napoli ca n-a fost lasata sa plece.

dardar_3
5th October 2020, 10:17
Tiganii lu Gattuso aveau probabil altceva mai bun de facut decat sa vina in fieful hotilor si sa plece batuti mar, din vreo 2 penalty-uri si 3-4 goluri anulate de VAR. As propune ca toate echipele care joaca impotriva lor sa nu mai faca deplasarea si sa nu-i primeasca pe stadion daca sunt programati cu ei. :D

Meci greu cu Spezia insa ne-am dat drumu la final :)) Urmeaza Inter si Roma, unde il asteptam pe Ibra sa revina :great:

milanezu
6th October 2020, 00:47
nici un fundas central achizitionat.
bravo conducerii.
rahati ordinari.

Capitanu.Burcea
6th October 2020, 07:21
Are si fcsb un lucru in comun cu batrana tarfa: suporteri care bat cuba si se scălămbăie cand se apropie un 3-0 la masa verde. Dardare, mai mari jeguri ca primatele care aratau 3-0 la cameră nu o sa gasesti nici la Napoli, dar e plin la echipa de la Mogosoaia (plus paduchi, nisip sub unghii, din astea de sezon).

dardar_3
6th October 2020, 15:33
E buna asta cu Napoli va refuza sa mai joace de-acum inainte daca li se da 3-0 la masa verde hotilor.
De Laurentis va da totusi inapoi si va baga echipa, ca nu-si permite sa fie decapitat. :D
Insa da, asa ar merita sclava sa fie tratata de fiecare data: cu dispret si scarba! Dracu mai stie cate titluri au astia pe bune. Probabil niciunul.:jerk: :D

El Pistolero
6th October 2020, 17:52
Bă incredibili ce oameni, tot Juve e vinovată, de parcă ei au decis să fie 3-0. :)) Vinovați sunt cei de la ligă că nu au amânat meciul. Punct. Probabil nici nu au luat în calcul asemenea scenariu, că o echipă va primi interzis pentru o deplasare.

cip
6th October 2020, 18:47
nu bai Pistolero,babatia hoata nu e niciodata vinovata...:nah:
mai cu federatia,mai cu arbitri,dar ies mereu la suprafata precum...:o:
in rest,in acte sunt brici,un fel de Dinamo dar la alta scara......:))

Johnny D
6th October 2020, 19:24
un fel de Steaua dar la alta scara......:))

Fixed. Aia au castigat la masa verde meci pierdut pe teren.
Si o cupa tot din oficiu cu Dinamo.:rolleyes:

YoNuTzz
6th October 2020, 20:38
Bă incredibili ce oameni, tot Juve e vinovată, de parcă ei au decis să fie 3-0. :)) VinovaČ›i sunt cei de la ligă că nu au amânat meciul. Punct. Probabil nici nu au luat în calcul asemenea scenariu, că o echipă va primi interzis pentru o deplasare.

vorbim de o federatie care atunci cu Calciopoli, in loc sa anuleze 2 titluri sau sa acorde 2 titluri altcuiva, ei au anulat DOAR 1 titlu si al 2lea l-au dat altei echipe implicate in acelasi scandal...

nu ai ce pretentii sa ai...

JJ
6th October 2020, 22:45
N-au cum sa dea bre 3-0, cand lui Genoa ii tot amana meciurile, si aia-s bolnavi toti. N-au cum. Se joaca in ianuarie.

El Pistolero
6th October 2020, 22:59
Păi asta e problema, Genoa nu avea jucători cu care se să prezinte la meciuri, de aia și-au amânat meciurile, la Napoli au fost 3 cazuri, aveau lot să joace. Că ei au primit interzis să decoleze nu e treaba ligii. Se poate da 3-0, chiar șanse mari.

YoNuTzz
17th October 2020, 21:06
WOW !!! Dupa acel 4-2 cu Juve din returul sez trecut, acum cumva Milan bate la Inter, Inter cu 100 de vedete....
S-a rupt blestemul cu eternul 0/6 puncte cu Inter din aproape fiecare sezon !

Bravo !

YoNuTzz
17th October 2020, 23:59
iar Juve, dupa cadoul de 3-0 cu Napoli, nu bate la Crotone :))

traim vremuri ciudate :))

delaparis
18th October 2020, 00:28
Zlatan are sechele serioase dupa covid :)

iulian_1976
18th October 2020, 23:50
Mihaila nici macar rezerva si are 2 saptamani:rolleyes:

milanezu
24th October 2020, 02:33
chiriches inscrie un gol fabulos.
golul sezonului pana acum.

YoNuTzz
26th October 2020, 00:15
Juventus cu Pirlo e mai rau decat cu Sarri...
Deja 3 egaluri in 5 meciuri si mai rau: 2 egaluri la rand cu Crotone si Verona :)))

Atalanta face si ea 2 infrangeri la rand...

Va fi un campionat ciudat...
Incep sa fie sanse ptr Milan la un loc de CL, desi e prea devreme...Dar macar teoretic, gandul are rost :))

El Pistolero
26th October 2020, 09:33
Cât de prosti sunt cei din conducerea lui Juve... Să-l aduci pe Pirlo antrenor.

Johnny D
26th October 2020, 09:52
Si joci cu Bernardeschi ala, ii tot suflii-n tzur pana s-o face super jucator, mai degraba super petarda.
Si ieri am auzit la rezumat "Bernardeschi pierde mingea, contra-atac, gol Verona.":rolleyes:

dardar_3
26th October 2020, 15:12
Sarpili are coronavirus si nu va juca in seara asta cu AS Roma. E timpu pentru "aparaaaa Tatarusanu" :)) Pfoai, sper totusi sa dam mai multe cu unu ca ei :D Oricum, suntem lideri detasati si daca pierdem.
Plus ca nu prea-s multe meciuri azi si Ionelu e tentat sa parieze pe meci. Ioaneee, ia Roma 2 solist. :D

PS: Cel mai bun meci al hotilor a fost ala cu Napoli. :D vaffanculo

cip
26th October 2020, 16:21
Ioane,avem lider detasat aici,pune pe ei cu Roma,bani pe jos...:rasc:

Johnny D
26th October 2020, 21:16
N-am pariat nici pe unii, nici pe altii, mi s-a parut greu de prevazut.

Johnny D
26th October 2020, 21:19
E timpu pentru "aparaaaa Tatarusanu" :)) Pfoai

Pfoai indeed, n-am stiut ca chiar joaca panarama asta, poate nu chiar 2, dar X2 mergea sigur! Sunt trist.:(

JJ
26th October 2020, 22:32
Pana una-alta a iesit pe sub minge la cornerul din care a egalat Dzeko... As putea spune tipic Tatarusanu.

delaparis
26th October 2020, 23:36
Tata a cam pierdut meciul. Nu prea cred ca va mai prinde un meci titular daca dispare Covid :)

Johnny D
26th October 2020, 23:45
Eu ce v-am zis? Si toti inaptii fotbalului romanesc il vad ca singur titular la nationala, jucator care nu joaca nicaieri de ani de zile!:)) Cu cate o exceptie, doua pe sezon.:rolleyes:

YoNuTzz
26th October 2020, 23:58
Chiar si fiind o rezerva ce gafeaza acel 1 meci pe care il joaca, si Tatarusanu tot e cel mai bun de la patetica nationala :))

3-3, Milan luand 2 goluri pe 2 gafe (Tata si Zlatan) si un penalty care nu a fost deloc, din contra, chiar fault in atac. Dar nici la penaltyul lui Milan nu prea a fost.

Meanwhile, un surprinzator 13/15 pcte, si 4/6 in dubla Inter-Roma.

iulian_1976
27th October 2020, 00:00
Pana cand nu o sa primeasca 4-5 cum a luat Lung senior la Kosice nu se lasa...:D

Johnny D
27th October 2020, 00:05
Chiar si fiind o rezerva ce gafeaza acel 1 meci pe care il joaca, si Tatarusanu tot e cel mai bun de la patetica nationala :))

Cel mai bun pe dracu de gunoi imputit!
Pai si portar de Liga a 4-a ar fi cel mai bun la cate ocazii au adversarii!
Daca ar fi jucat cu macar 1 alt portar, unul singur! Atunci sa zici ca e nr. 1 la nationala, altfel e dezgustator macar sa afirmi asa ceva.

delaparis
27th October 2020, 00:07
Chiar si fiind o rezerva ce gafeaza acel 1 meci pe care il joaca, si Tatarusanu tot e cel mai bun de la patetica nationala :))
Eu am spus ca nu va mai fi titular la Milan dupa meciul asta. La nationala e altceva. E valoare :D

milanezu
27th October 2020, 02:10
leao a fost devastante.
foarte bun acest tinerel.

dardar_3
27th October 2020, 10:33
Exact cum ma asteptam. Futui covidu ma-sii :D Asta e Tata, pleata sus, ca esti pe primu loc ce natia ta :))
Vaffanculo pentru arbitru vietii care a avut X2 pe meci. :jerk:

Johnny D
28th October 2020, 13:32
A impartit banii de bilet cu Kkrushanu, am auzit!:D

dardar_3
29th October 2020, 15:16
Di Bela asta va arbitra si Udine - Milan. Aideplm :D Ionelule, sari cu 1X daca vrei :)) GG cu Tatarusanu iese sigur :D

YoNuTzz
31st October 2020, 22:51
Inter avea 0-2 acasa cu Parma...au egalat la 2 in min 92...

va fi un sezon ciudat si interesant, dupa fffff multi ani.

Johnny D
1st November 2020, 14:27
Cum e un jucator ca Javră-iniho la Parma nu pot sa-nteleg.
Alt jucator excelent de care ne-am batut joc!:headbang:

JJ
1st November 2020, 17:39
Si revine Ronaldo. 2 goluri in 20 de minute pana acum.

Lazio intoarce si castiga la Torino cu goluri marcate in min. 95 si 98.

YoNuTzz
1st November 2020, 18:06
Fara exagerere...cu de-al de McKennie, Chiesa, Bernadeschi, Kulusevski, Juve daca nu ar fi fost Ronaldo, ar fi terminat pe 6-7 anul asta...

Johnny D
1st November 2020, 18:48
Pai kktu ala de Bernardeschi in ultimu meci parca a facut si penalty, dupa ce cu un meci inainte golul Veronei a fost dat dupa ce-a pierdut el mingea. E o catastrofa incredibila cum n-o vede nimeni, zici ca e printul Italiei de care n-are voie nimeni sa se atinga!:))


Pe voi am pus fara egal 2, Dardarel stie de ce, ca de puneam 2 solist, se termina 2-2!:))

YoNuTzz
1st November 2020, 21:21
Napoli s-a mai facut odata de ras acasa dupa meciul cu rezervele lui Alkmaar...
Meserias Rino :ok:

cip
2nd November 2020, 16:33
Greu la deal fara Romelu...

El Pistolero
8th November 2020, 15:59
Dezastru cu Pirlo. Te egalează Lazio la ultima fază. Așa se întâmplă când joci la 1-0.

YoNuTzz
8th November 2020, 17:15
covidistii de la lazio o dau etapa trecuta in 95 si 98, si acum in 95...

Johnny D
8th November 2020, 22:10
Hopa, ca-ncepe Milan cu seria de victorii la rand, incepand din EL!:D

YoNuTzz
8th November 2020, 23:48
Inter nu bate pe nimeni nici ea, de Juve nu mai zic...Milan dupa seria buna, probabil va incepe seria rea...

Draq stie ce se va intampla anul asta :)))

Glumind un pic, poate ia Roma campionatul :))

dardar_3
9th November 2020, 12:28
Sunt ai dracu rau astia de la Verona. Dupa ce i-au lichidat pe Juve, aseara parca n-a vrut sa intre mai nimic. Bun egalu :)) Ne revenim cu jitanii lu Gattuso si batem si pe Lille dupa aceea. :D

miril
22nd November 2020, 18:05
Inter intoarce un meci curios ca desfasurare. Sassuolo, Berardi, ce echipa, ce jucator!

YoNuTzz
22nd November 2020, 23:51
prea le intoarce Inter pe final...ori egaleaza pe final, ori bate pe final...asta arata si mental dar si faptul ca echipa nu merge...
si ar trebui sa mearga, la ce jucatori au.

Ps: Milan 6/6 in deplasare la Inter si Napoli ! Holy f**k ! Minunea continua !

Johnny D
23rd November 2020, 10:01
Napoli... o penalitate. Top 4 pare clar: Juve, Milan, Inter si Roma.
Doar Atalanta si Lazio mai pot pune probleme.

dardar_3
23rd November 2020, 17:19
Ibra e zeu :great:

cip
23rd November 2020, 19:14
Ibra e zeu :great:
o sa vedeti ce greu o sa va fie in urmatoarele etape fara el...cam cum ne-a fost si noua fara Romelu ;)

YoNuTzz
23rd November 2020, 21:45
Napoli... o penalitate. Top 4 pare clar: Juve, Milan, Inter si Roma.
Doar Atalanta si Lazio mai pot pune probleme.

Napoli are echipa, dar e greu cu Rino :))))

El Pistolero
23rd November 2020, 23:16
Roma e slabă, nu termină în top 4. Atalanta va fi acolo și sezonul ăsta.

dardar_3
24th November 2020, 15:34
o sa vedeti ce greu o sa va fie in urmatoarele etape fara el...cam cum ne-a fost si noua fara Romelu ;)

Sigur verisoare va fi greu. Toata lumea va da totul pe teren in meciurile cu liderul. :D Jens Peter Hauge! /hello Nasol ca nu avem rezerva pt Ibra. Eu l-as baga pe Tatarusanu in atac, macar la deruta. :)):))

Johnny D
28th November 2020, 16:40
A dat Kiri-cash gol... pt Inter!:))

YoNuTzz
28th November 2020, 20:54
cu combo-ul dintre Pirlo si de-al de Bernardeschi, Arthur, Chiesa, Ramsey, Betancur, Kulusevski etc, Juve e in mod normal egala lui Crotone, Benevento etc...
asemenea mediocritate la o echipa cu atatea pretentii, rar vezi...

El Pistolero
28th November 2020, 21:02
Dezastru! Pirlo e habarnist, nu înțelege nimic, trimite 7 mijlocași pe teren și începe cu Danilo fundaș central. E sezonul în care Juve nu mai câștigă campionatul.

YoNuTzz
28th November 2020, 21:03
Dezastru! Pirlo e habarnist, nu înČ›elege nimic, trimite 7 mijlocaČ™i pe teren Č™i începe cu Danilo fundaČ™ central. E sezonul în care Juve nu mai câČ™tigă campionatul.

Ei si Celtic..."s-au speriat" de istoria cu 10 titluri la rand si se opresc ambele la 9.

Nici Milan nu va rezista din pacate ca nu prea e valoare...Napoli nu va face treaba cu Gattuso niciodata, desi are lot smecher.

Din pacate, probabil ca Inter, desi nu merg, vor lua cumva anul asta...

iulian_1976
5th December 2020, 19:54
Ce fundas dreapta are Torino :ok: nationalitate ivoriana mai lipseste sa fie in nationala Frantei :D

Asta da jucator o sa trebuiasca sa mai auzim de el.:)

El Pistolero
5th December 2020, 22:42
A jucat bine într-adevăr. Juve iar nu a jucat nimic, nu știu ce antrenează Pirlo, dar nu se vede nimic, nicio idee de joc. Azi a fost salvat de Cuadrado care a dat două centrări geniale.

Capitanu.Burcea
6th December 2020, 14:23
Ce fundas dreapta are Torino :ok: nationalitate ivoriana mai lipseste sa fie in nationala Frantei :D
)

Sa stii ca nu esti departe de adevar. Imi amintesc cum un jurnalist (?) care a poluat ani de zile, pe nume Vladut Enachescu, cum l-a intrebat pe Radu Banciu, la un meci al Marsiliei, de ce nu joaca Drogba in nationala Frantei :)) Cam asta e nivelul presei sportive romanesti. Deci, pt mine, ce ai spus tu nu este o gluma, e realitate :))

iulian_1976
6th December 2020, 16:38
Desigur vorbesti fara sa ai habar.:)
Nici macar nu ai cautat biografia lui Drogba si te dai cu parerea:cool:
Odata ce un club mare francez confirma ca esti valoros si ai pana in 19 ani, probabilitatea sa ti se acorde cetatenie franceza este de 100%, ai doua cetatenii asta nu cred ca ai inteles.

Marin a marcat dintr-o actiune in forta, ce o sa scrie ziarele sa te tii:D

iulian_1976
6th December 2020, 19:22
Pana la Mihaila, Parma are o rezerva Reinaldo Radu :)

Capitanu.Burcea
7th December 2020, 12:28
Scuza-ma ca iti spun, dar esti cretin. Adica pot sa cosmetizez, sa iti spun ca naivitatea, ca poate esti hemofil, ai un yin mai pronuntat, dar m-am saturat sa te intoarcem cu penseta, cum facem cu pisdele. 1.era un spirit, why so serious? 2. daca tot esti asa scrofulos, vedeai ca Drogba a venit la Marsilia la 25 de ani, deci nu i se aplica ce ai spus tu mai sus si 3. ma pis pe tine de bou, ai reusit sa ma enervezi si sa imi strici buna dispozitie de la cafeaua de dimineata. Ok, continua, sunt f interesante postarile tale. Daca le tiparesti pe papirus in 3 straturi o sa fie toata lumea multumita.

mihaidascalescu
7th December 2020, 12:36
Scuza-ma ca iti spun, dar esti cretin. Adica pot sa cosmetizez, sa iti spun ca naivitatea, ca poate esti hemofil, ai un yin mai pronuntat, dar m-am saturat sa te intoarcem cu penseta, cum facem cu pisdele. 1.era un spirit, why so serious? 2. daca tot esti asa scrofulos, vedeai ca Drogba a venit la Marsilia la 25 de ani, deci nu i se aplica ce ai spus tu mai sus si 3. ma pis pe tine de bou, ai reusit sa ma enervezi si sa imi strici buna dispozitie de la cafeaua de dimineata. Ok, continua, sunt f interesante postarile tale. Daca le tiparesti pe papirus in 3 straturi o sa fie toata lumea multumita.

meserie omu asta. o intoarcere a frazei destinsa.

dardar_3
7th December 2020, 14:32
Ole, ola, salutati campioana :D Hatz, pastram 5p avans chiar si fara Ibra. :great:

cip
7th December 2020, 18:25
ho bai exaltatilor,campionatul e doar in fasa...si la ce lot aveti voi,nu cred ca sunteti de cursa lunga...:rasc:

iulian_1976
7th December 2020, 21:27
Scuza-ma ca iti spun, dar esti cretin. Adica pot sa cosmetizez, sa iti spun ca naivitatea, ca poate esti hemofil, ai un yin mai pronuntat, dar m-am saturat sa te intoarcem cu penseta, cum facem cu pisdele. 1.era un spirit, why so serious? 2. daca tot esti asa scrofulos, vedeai ca Drogba a venit la Marsilia la 25 de ani, deci nu i se aplica ce ai spus tu mai sus si 3. ma pis pe tine de bou, ai reusit sa ma enervezi si sa imi strici buna dispozitie de la cafeaua de dimineata. Ok, continua, sunt f interesante postarile tale. Daca le tiparesti pe papirus in 3 straturi o sa fie toata lumea multumita.

Imi cer scuze pentru faptul ca te credeam mai inteligent si informat.

Drogba a ratat cateva trialuri in Franta pana in 19 ani inainte sa ajunga la Marsilia, nu ai titlu de sejur te intorci acasa.

Cum sa crezi ca a intrat Drogba in Franta la 25 de ani? Daca nici google nu te ajuta esti grav...

iulian_1976
7th December 2020, 21:40
Scuza-ma ca iti spun, dar esti cretin....

Pune google pe traducator sa-l invoci pe Banciu si sa-ti dai aere este usor, insa sa-ti pui mintea la contributie este mai greu.

"Il quitte la Côte d'Ivoire Ă  l'âge de cinq ans, en 1983, lorsque sa famille l'envoie en France oĂą vit son oncle Michel Goba. Celui-ci exerce le métier de footballeur professionnel au Stade brestois. Durant trois ans, l'enfant suit son oncle de ville en ville, au fil de ses transferts Ă  l'AS AngoulĂŞme puis Ă  l'USL Dunkerque.
Mais son titre de séjour n'est pas renouvelé et il doit retourner Ă  Abidjan..."
https://fr.wikipedia.org/wiki/Didier_Drogba

Nu as fi crezut ca cineva crede ca Drogba a ajuns direct la Marseille din Côte d'Ivoire, s-ar parea ca exista specii de genul.:D

delaparis
7th December 2020, 22:07
Iuliane, Capitanu s-a referit la cu totul altceva. Il certi degeaba :)

iulian_1976
7th December 2020, 22:37
Acum vin-o si te baga, imparte dreptatea :) Tie iti place ce limbaj de grobian are?

Apoi sa lasam aerele de primadona si nestiinta, tu il tolerezi ca are sau nu are dreptate, in final forumul are de suferit,
pentru mine este clar sa apreciezi dejectiile care le debiteaza.

De ce Drogba nu a jucat in echipa Frantei?
Raspuns: A ratat cateva trialuri in Franta , nu a prezentat interes cand era tanar. Asta este un raspuns onest si fara aere.

Probabilitatea sa fii tanar de valoare din Côte d'Ivoire si sa nu treci printr-un scouter francez este de 0,0001 %, sa fii valoros si sa nu obtii cetatenie franceza si mai mica, obtinerea cetateniei franceze pe criterii sportive se face rapid dicutam de luni de zile nu ceea ce a patit Camora in Romania.

Restul vorbim ca sa vorbim ce a spus Enachescu sau Banciu nu ma intereseaza, vrei sa evoluezi cauta informatia corecta.

delaparis
7th December 2020, 22:44
Da da ... bine. Ai dreptate cu Drogba. El s-a referit la nivelul de incompetenta al unor jurnalisti in Romania. Nu a afirmat nimic despre cariera lui Drogba sau sistemul de selectii in nationala Frantei.
Si da, nu. :) Nu sunt de accord cu limbajul de Liga 1 deoarece aici suntem pe Serie A.

Apoi ca tot suntem aici, sa-i linistesc pe Dardar si Cip asa. Vad ca incep sa creada nu stiu ce puncte verzi pe pereti. :D
Tot Juve ia campionatul :ok:

iulian_1976
7th December 2020, 23:10
Ce fundas dreapta are Torino :ok: nationalitate ivoriana mai lipseste sa fie in nationala Frantei :D

Asta da jucator o sa trebuiasca sa mai auzim de el.:)

Afirmatia asta poate fi valida pentru orice tanar jucator pana in 19 ani din Côte d'Ivoire, fie ca jucatorul are cetatenie franceza sau nu,
intr-o luna se rezolva la pachet cu parintii.:)

Daca Franta ar fi acordat cetatenie cum s-a intamplat cu Camora, Belgia era campioana mondiala :))

cip
8th December 2020, 12:12
Apoi ca tot suntem aici, sa-i linistesc pe Dardar si Cip asa. Vad ca incep sa creada nu stiu ce puncte verzi pe pereti. :D
Tot Juve ia campionatul :ok:
pai eu stau cuminte in banca mea,verisorul trebuie un pic temperat,ca-l vad usor euforic in ultima vreme...:cool:
nu stiu ce-i cu el,zici ca a trecut pe redbull de la derby Madonnina incoace...:D

dardar_3
8th December 2020, 13:29
Saniuta fuge, nimeni n-o ajunge, :drak: Ho bah ce sariti asa? Ia spune cip, e frig la -5? :))

cip
8th December 2020, 14:21
vazusi oltene,eu ti-am zis ca e pe turbo,qed...:D
altfel e baiat bun,dar stai sa-l vedem cand i se afuma bujiile...:))

dardar_3
8th December 2020, 16:40
Bre cip-ule, la anu va duceti voi prin toate coclaurile pe la Severin sa jucati impotriva clonatilor :)) Dupa atata succes e normal sa vina si o perioada mai nefasta. Sezonul asta sper sa nu scapam top 4. Sa revina Ibra si ne batem si la Scudetto. Lenesii lu Pirlo si afumatii lu Conte nu ne dau emotii. Mai tare am grija de Sassuolo :))

YoNuTzz
10th December 2020, 00:20
Anul trecut in CL: Juve, Napoli si Atalanta - calificate, Inter NU
Anul asta in CL: Juve, Atalanta si Lazio calificate, Inter NU si chiar acasa....

3 ani la rand acasa cu PSV, Baby Barca si Sahtior...

PATETIC !

cip
10th December 2020, 09:36
Bre cip-ule, la anu va duceti voi prin toate coclaurile pe la Severin sa jucati impotriva clonatilor :)) Dupa atata succes e normal sa vina si o perioada mai nefasta. Sezonul asta sper sa nu scapam top 4. Sa revina Ibra si ne batem si la Scudetto. Lenesii lu Pirlo si afumatii lu Conte nu ne dau emotii. Mai tare am grija de Sassuolo :))
pazea verisoare,ca suntem out din Europa,acum avem timp sa ne concentram pe campionat...:D

dardar_3
10th December 2020, 11:13
Frumos meci cu minerii :)) Pacat de golul ala inscris in ultima etapa dupa min80 ca nu va mai faceati de ras :drak:

Johnny D
10th December 2020, 15:15
:)) Nu fii sigur, si EL e grea... pt Inter!:rasc:

cip
10th December 2020, 16:19
Ionica,mars la carat tuburi de oxigen! :sneaky:

YoNuTzz
13th December 2020, 23:58
La fel ca si cu Verona acasa, revenim de la 0-2 iar :)) si facem 23 de meciuri fara infrangere in Serie A. Lupta ptr top 4 continua.

dardar_3
14th December 2020, 12:13
Sincer, ma asteptam sa pierdem aseara :D Urmeaza deplasare grea la necajitii de la Genoa, furati ca in codru de hoti in weekendul care tocmai a trecut. Mergem inainte, cu +3 la clasament :))

Johnny D
14th December 2020, 12:34
Urmeaza deplasare grea la necajitii de la Genoa, furati ca in codru de hoti in weekendul care tocmai a trecut.

Ar fi fost si culmea sa fie furati ca-n codru de oameni corecti si onesti! Doar nu i-o fura Milan!:D

dardar_3
14th December 2020, 12:54
Tu vezi-ti de tuburile tale si meciul smecher facut de Arsneal cu Burnley. :))

cip
15th December 2020, 18:36
Saniuta fuge, nimeni n-o ajunge, :drak: Ho bah ce sariti asa? Ia spune cip, e frig la -5? :))
ia spune,incepi sa simti o suflare calda-n ceafa? :rasc:

Johnny D
15th December 2020, 20:20
:o:Bai, bai, bai baieti! Stati cumnti! Ca e sezonul iubirii, dar nu asteia!:o:

cip
17th December 2020, 11:43
Verisoare,pe unde-mi umbli? :cool:
Ce noutati mai ai? :rasc:

dardar_3
17th December 2020, 13:27
Tot pe primu loc suntem cumetre :D N-am vazut meciul aseara, ma pregatesc de meciul cu Sassuolo de duminica. Voi cat mai castigati din penalty? Nu va e rusine :drak:

Johnny D
17th December 2020, 14:44
Tot cu egaluri nu mai stati voi mult p-acolo! Va e egal de titlu vad ca!:))

cip
17th December 2020, 16:21
Tot pe primu loc suntem cumetre :D N-am vazut meciul aseara, ma pregatesc de meciul cu Sassuolo de duminica. Voi cat mai castigati din penalty? Nu va e rusine :drak:
nu :D
bai dar ciudosi mai sunteti :o:
la penalty-uri si goluri anulate suntem de departe campioni :headbang:
pai bietul Romelu,numai eu stiu de cate ori l-am vazut pregatit sa bata 11 M si dupa aia sa vina arbitrul cu semnul ala VAR...:))

Johnny D
18th December 2020, 00:29
Nimeni n-o baga in seama pe Roma... bine... :rolleyes:

Johnny D
22nd December 2020, 23:35
Praf Juve in 2020, si-au batut fioreze pwla de mecla lor, chiar la ei acasa.

dardar_3
23rd December 2020, 10:27
Viola nu bate pe nimeni si castiga in fieful hotilor. :D Rau au ajuns astia :))

cip
23rd December 2020, 17:28
ce bucurie o fi fost la Firenze...:)
astia ii urasc pe ladri chiar mai tare decat noi,or asta nu-i putin...:D

YoNuTzz
24th December 2020, 00:18
Greu cu Pirlo...

Milan cumva, fara Kjaer, fara Kessie, fara Benacer, fara Ibrahimovic, bate si pe Lazio :)))

Incredibil ce se intampla...Inainte au batut si la Sassuolo...

Minune as spune !

dardar_3
24th December 2020, 11:33
Bai Toma, lasa-ne vere cu pesimismul tau :D As zice ca esti interist :))
Aseara Theooo le-a bagat globu pe gat lazialilor :D Forza Milan! Craciun fericit! :great:

cip
24th December 2020, 12:47
bai dar chiar niciun pas gresit,incepeti sa nu ma fiti amuzanti...:ciocan:

pana mea,asta era sansa noastra si planul pe 2021,sa-i prindem schiopi pe ladri si sa luam campionatul...cand colo,uite cine ne incurca...:))

Johnny D
24th December 2020, 13:13
Milan vs. Milano, ca-n vremurile bune!:ok:


Ce penibilitate de campionat, sub lighean!:)):D

cip
25th December 2020, 04:40
Ionica,eu zic sa pariezi anul asta pe Milan...:D
pai n-auzi ca bat astia si fara Kjaer...:o:
si au si combinatie de culori mai faina :))

Johnny D
4th January 2021, 09:00
Cica dupa ce ziceam, continua lupta fascinanta la titlu Milan vs. Milano!
Dar am chemat niste ladrii la ei si mi-au promis ca se ocupa de problema, ca de obicei!:):D

YoNuTzz
4th January 2021, 16:57
Milan bate si pe omul lor negru Benevento...27 de meciuri fara infrangere la rand.
Urmeaza derbyul cu marele Juve...

Leo
6th January 2021, 21:40
Inter pierde, Napoli pierde, daca si Milan face egal cu Juve, e perfect pentru Roma. :D Ce zici Cipane, mai razi?

YoNuTzz
6th January 2021, 23:28
Cat sa mai revina si Inter de la eternul 0-2 :))

Napoli lame rau acasa cu Spezia...

Si sincer, Juve a avut noroc ca i-a prins pe Milan fara jumatate de prim 11...

Se pare ca au fost 27 de meciuri fara infrangere. Tot e imens !

El Pistolero
6th January 2021, 23:36
Prea visau frumos ăștia de la Milan, au revenit cu picioarele pe pământ. Urmează deplasare la Inter peste câteva zile, o victorie acolo și Juve devine favorită la câștigarea campionatului.

YoNuTzz
6th January 2021, 23:40
Poate doar pustii, sau cei mai naivi. Nu e lotul lui Milan la titlu...si asta cu un deceniu de loc 6 si apoi loc 1 sau un Leicester (la nivel nu asa surpriza totusi) se intampla ultra rar...

Ptr Milan important e sa prinda top 4 si revenirea in CL dupa anul 2014...

Si ar fi epic, Inter dupa loc 4/4 in CL sa rateze si titlul :)) Merita batut si Conte si jucatorii...

milanezu
7th January 2021, 01:04
cat de slab s-a aparat hernandez la chiesa.
penaldo zero barat.
oricum mai gafeaza si zebrele pana la final.
sa revina odata nebunu pe teren si ne revenim.

dardar_3
7th January 2021, 11:55
Infrangere asteptata desi incepusera bine repriza 2. Mergem inainte, tot de pe primu loc :D Forza Milan!

Johnny D
7th January 2021, 12:14
Inter si Muciapoli.:mda:


PS: V-am zis sa nu subestimati pe Roma.:rolleyes:

cip
7th January 2021, 12:21
Inter pierde, Napoli pierde, daca si Milan face egal cu Juve, e perfect pentru Roma. :D Ce zici Cipane, mai razi?
aseara nu meritam sa pierdem,asta-i klaar...:D

Leo
10th January 2021, 22:18
Nici in seara asta sa castigati. :D

cip
13th January 2021, 11:20
fugi bre de-aici,ca v-ati bucurat cand ati egalat de parca ati fi castigat sampionlig...:D
mai aveati un pic si dansati din buric,ca Porcica pe vremea lui Old Dinamo... :))

Johnny D
13th January 2021, 12:00
Macar Porcica stia niste tenis cu picioru!;) https://www.youtube.com/watch?v=hld1LBnuvBM

Aia ultima cand s-a lasat cu liniste peste panoul ala, puteai sa desenezi un sicriu in jurul lui, asa cuminte a stat!:))

Leo
13th January 2021, 18:45
fugi bre de-aici,ca v-ati bucurat cand ati egalat de parca ati fi castigat sampionlig...:D
mai aveati un pic si dansati din buric,ca Porcica pe vremea lui Old Dinamo... :))

N-ati fost capabili sa castigati. In prima repriza nu ati contat deloc.

cip
14th January 2021, 11:45
bine bai,mkhtaryenilor...:))

Johnny D
15th January 2021, 20:44
Adica rebuturilor noastre!L:D

inter
16th January 2021, 13:06
Nici in seara asta sa castigati. :D

ati avut norocul porcului , dar v-au asasinat verishorii 3-0 :drak::drak::drak: v-au umilit , singura echipa din Roma e Lazio :ok::ok::ok:

cat despre zlatarul din Zalau ... ma va .......:rosu:

Johnny D
16th January 2021, 13:27
Sunteti panarame, v-a batut Sevilla de v-a ascultat cu urechea!
Cand sa luati ceva trofeu, ati facut pe voi si asa veti face si in Serie A!:))


Vine Juve la voi, 2 solist!:D

YoNuTzz
16th January 2021, 15:00
Daca Juve, fara antrenor si cu o gramada de debutanti, face 10/10 la rand acum, chiar e un camp de 2 lei Serie A...

Johnny D
16th January 2021, 16:31
Spune-i asta copilului de 4 ani in tricou de inter care striga nu stiu ce, mai sus!:D

YoNuTzz
17th January 2021, 23:21
tragica Juve azi, precum si in 99% din meciurile precedente...
i-a executat Conta fara efort.

milanezu
18th January 2021, 00:25
penaldo cu milan varza.
cu inter varza.
du-te ba in mls ca esti cam gata.

Johnny D
18th January 2021, 01:47
Da, Interu i-a terminat. Abia acum cred ca Milan sau Milano au sanse bune la titlu.:)

El Pistolero
18th January 2021, 07:15
Mai degrabă Inter. Mai este mult până la final, suntem doar la jumătatea campionatului. Plus că Juve mai are o restanță.

cip
18th January 2021, 07:52
Vine Juve la voi, 2 solist!:D
du-te bai la oi,acolo poate te pricepi...:))

moama,ce i-am curentat pe ladri,n-au miscat in front...:sneaky:

Johnny D
18th January 2021, 08:06
Miracole se mai intampla.:))

dardar_3
18th January 2021, 11:21
Complimenti cip, ma bucur pt victoria voastra de aseara.
Campionatul e lung. Napoli vine pe turnanta insa am incredere ca Rino o sa-i scufunde pe napoletani. Sper la un top 4 cu Milan, Inter, Atalanta si Roma :D

cip
18th January 2021, 19:02
Complimenti cip, ma bucur pt victoria voastra de aseara.
Campionatul e lung. Napoli vine pe turnanta insa am incredere ca Rino o sa-i scufunde pe napoletani. Sper la un top 4 cu Milan, Inter, Atalanta si Roma :D
grazie :D,pe mine ma multumeste si scorul dar mai ales jocul din ultima vreme,chiar am sperante anul asta...:P
in rest de acord,dar i-as prefera totusi pe cei de la Lazio in locul celor de la AS Roma...:D

YoNuTzz
18th January 2021, 20:58
La Juve va conta mult si cand va fi dat Pirlo afara...

In afara de Sheva care s-a bagat undeva mai low attention, Ucraina, nu prea le iese fostilor milanisti: Inzaghi, Seedorf, Gattuso, Pirlo acum :D

Johnny D
18th January 2021, 22:02
La Juve va conta mult si cand va fi dat Pirlo afara...

In afara de Sheva care s-a bagat undeva mai low attention, Ucraina, nu prea le iese fostilor milanisti: Inzaghi, Seedorf, Gattuso, Pirlo acum :D

Pai la cata carte au aia, isi iau acuma diploma de bacalaureat la echipele mari.:))

Johnny D
18th January 2021, 23:01
S-a cocotzat Milan. Iar 3p avans, credit Ibrahimovic.:)

dardar_3
19th January 2021, 11:23
#izback :great:

LazioRoma
21st January 2021, 18:34
ne am revenit si noi dupa derby !

Johnny D
23rd January 2021, 20:35
Clasic Atalanta, pierde cu pielea pwlii si umileste lideru la el acasa.


Inter cu un gol poate ajunge pe primu loc!

El Pistolero
23rd January 2021, 21:23
Atalanta joacă bine cu echipele bune. Milan termină turul pe primul loc. Juve cu cele 2 meciuri restante poate veni la 4 puncte.

YoNuTzz
23rd January 2021, 21:33
Clasic Atalanta...ii executa pe Liverpool, se duce la Ajax, se califica fara probleme cu victorie, ii executa pe Milan..
In schimb cu echipele mici, 0 barat...

Inter iar se incurca...

Va fi un campionat interesant. Toate fiind slabe orice se poate intampla intre Juve, Inter, Milan, Napoli, Roma si Atalanta si chiar si Lazio...7 echipe ptr 4 locuri de CL...mai animat ca niciodata...

Johnny D
23rd January 2021, 21:44
Prefatzez o absenta a Dardaricului de pe forum in urmatoarele zile!:rasc:

Sau mai bine zis as fi prefatat, daca nu era Inter impotent total, sa nu fie instare sa dea un amarat de gol intr-un meci intreg unei echipe de mijlocul clasamentului!:))

LazioRoma
24th January 2021, 09:14
tot juve ia titlu .. milan.. la champions nu cred ca spera la mai mult !

Johnny D
2nd February 2021, 08:43
Ar fi culmea sa nu prinda nici champions!:))

cip
2nd February 2021, 09:56
titlul la Milano anul asta...:rasc:

Capitanu.Burcea
2nd February 2021, 14:01
Fantastic debutul briliantului piperean, nu e de mirare cata branza de la palat s-a transformat in cerneala macra, din care ziaristii au zamislit 4000 de articole elogioase. Au fost 10 minute intense sub Vezuviu, ocazie cu care dezavuam opinia Marelui Alb de imagine, care a spus ca era timp prea putin sa arate ceva :)) Cum, ma, nu e putin lucru sa vezi un gol napoletan atat de aproape. Daca prinzi un loc pe la mijlocul bancii de rezerva sau o invitatie la galeria teatrului regal din parma, cred ca poti sa pipai chiar si retrogradarea anul asta :))

cip
8th February 2021, 18:46
pana la urna,parca vad ca ladri or sa recupereze teren,cu ei o sa avem treaba anul asta la campionat...verisorii sunt slabuti,n-au echipa de cursa lunga...

Johnny D
8th February 2021, 19:47
Nu le trebuie, au Ibrahimovic...

Capitanu.Burcea
8th February 2021, 21:23
Prinzu' si folbalistu' anului din Romania = doi țînțari mici si enervanți in fotbalul italian de periferie. Asa descrie performanta celor doi zingarri marea gazettă dello dello, pt cei care priveau, tot la ora aia, Loserpul cu Shitşester :)) .

Zirkzee, pustiul ala de la Bayern, a jucat mai putin decat flacaii nostri si tot a reusit sa facă o faza frumoasa, sa dea o pasa de gol tampitului de Mihaila. Bineinteles, lobul a plecat 3 metri peste poarta, aruncat cu finețea unui elefant care sutează in strachini. Macar Mihaila a pontat pt bonul de masă. Man a fost omul invizibil. Astia de la stats au vazut unul scobindu-se in nas, atacand poarta cu pase laterale repetate, mersul nesigur de caprioara care se fereste sa nu dea in lațuri si tatuaje pe 98% din suprafata corpului. Logic, au presupus ca e el, fotbalistul roman al anului :))

dardar_3
9th February 2021, 11:41
Binenteles ca Parma se va duce in B, doar ce credeati, ca-i salveaza Man? :)) El doar le-a bagat niste cascaval clanului din Pipera.
Ca sa intelegeti mai bine cum functioneaza caracatita astora, prostu clasei a fost propus pana si la Milan sau City mah :)) Incredibil.
Englezii i-au spus pas lu Virgil Colfescu, intermediaru branzei, dupa ce asta practic se milogise ca baiatu e serios, se antreneaza incontinuu in timp ce prietenii lui se duc sa se distreze in oras.

Au fortat mana Parmei sa dea mai mult cu o oferta fictiva de la Sampdoria. Evident, un fals. Mai mult de 3-4mil platibili in 4 ani nu au primit pe carlan. Sunt convins ca va lua cele 15 milioane daca Parma castiga UCL si Supercupa Europei. Pana atunci, ciocu mic :D

Cipule, lasa bre sa va bateti voi cu ladri la titlu ca noi n-avem echipa. :D Nu uitati sa-l tineti pe banca pe Romica la derby. Ma gandesc doar la binele omului. :))

cip
9th February 2021, 12:51
Pai prostu clasei a fost propus la Milan dintr-un motiv evident,au vazut astia ca ati pus botul cu Tatarusinea si au incercat si ei...:))

Sevilla86
9th February 2021, 13:09
Parma este la 3 puncte de salvare. Man a jucat o repriza in ultimul meci, cand a intrat era deja 0-2. Inca nu a intrat complet in angrenajul echipei. Parma are cel mai slab atac din Serie A si nu trebuie decat sa dea Man vreo 10 goluri si gata.

Johnny D
9th February 2021, 22:54
Am vazut ca Gervinho nu mai joaca la ei, omu rupea orice aparare...:rolleyes:


Sa-l aduci pe Man si sa ai pretentii sa-ti faca ce facea ala, e ridicol.

Sevilla86
10th February 2021, 09:51
Eu vad ca a jucat 90 de minute la ultimul meci, cu Bologna.

dardar_3
10th February 2021, 11:21
:)) Ionelu cred ca se uita pe flashscore la Mumbai cu Goa, fiind mai aproape coloristic de ce-i place la fotbal :drak:

Johnny D
10th February 2021, 14:39
Eu vad ca a jucat 90 de minute la ultimul meci, cu Bologna.

Da? Ciudat, de cand au facut transferurile alea, parca nu mai joaca.
Deci e intr-o forma foarte slaba. Desi sezonu asta, aproape doar el le-a facut punctele. Pai se si vede, ca restu nu-s in stare de nimic. Daca el nu joaca, echipa nu joaca.

Capitanu.Burcea
10th February 2021, 14:44
Echipa e ok. Dă călcâie, isi face tatuaje, freze a la Jared Leto, hai ca tre sa pice si golu' :))

Ce chisdică e Conte ăla. A aratat si el un degetar, pe sestache, spre Jean Padureabu giunior. Daca era bazat arata si ceva fotbal, nu scârba aia de meci care ne-a scos pe toti la pariuri :))

dardar_3
10th February 2021, 14:50
Ce sa-ti fac don capitan daca il crezi pe cipanu ca au echipa de titlu si AC Milan, nu :D Ala era de 1X ieri, cota 1.60. Iti veneau banutii in acelasi timp cu pensia lu duba :))

Johnny D
10th February 2021, 14:55
Jucai la sigur Juve merge mai departe 1.27, putea pierde si cu 0-1.:)

dardar_3
10th February 2021, 14:59
Lasa bre ca nu toti au puterea ta financiara :D Capitanu joaca GG3+ insa de la atata potenta din partea verisorilor a iesit un "pareggio" de toata jena. :))

Johnny D
10th February 2021, 15:02
Nu tre sa ai putere financiara, tre sa ai doar rabdare.
Decat sa pierzi azi pe o cota de 10 si maine pe o cota de 10, mai bine castigi azi pe o cota de 5 si maine pe o cota de 5.:)

cip
10th February 2021, 15:51
Ioane,ai pariat mah pe Milan campioana,asa cum te-am rugat? :))

dardar_3
10th February 2021, 16:06
Lasa-l mah in pace :)) Asta ne mai trebuia, sa parieze Ionelu pe Milan :D

Johnny D
10th February 2021, 16:10
Nu pariez decat pe pariuri de o zi, maxim doua, deci ati scapat!:D

cip
10th February 2021, 16:12
nu-l las mah pana nu pariaza si-mi iau de-o grija...:))

dardar_3
10th February 2021, 16:35
Macar sa puna pe ladri :D Ii dau eu cota si ii trimit IBANU sa plaseze pariul :))

cip
10th February 2021, 16:39
i-auzi Ioane,bani pe jos...:))

Johnny D
10th February 2021, 18:48
:)) Nu-mi strica niste bani in plus. Presupun ca tre sa-i dau codul apoi sa fie sigur c-am pariat pe cine trebuie! Cota e mare si numa buna de pus la ora asta, plus ca si castig, iarasi tot Juve ia titlul, imi convine!:D

dardar_3
10th February 2021, 22:09
Hai Ionele, sa te vad. Iti dau cota 1.85 sa ia Juve titlu si cota 1.85 sa ia Milan sau Inter. Nicaieri nu gasesti asa ceva! :D Iti trimit IBANU? Revolut sau trimiti prin posta? :))

PS: Poti sa le joci pe ambele pe bilet daca vrei :D

Johnny D
12th February 2021, 22:23
Ambele Juve? Adica Juve ia si cu Milan si cu Inter titlu? Daca tu crezi ca se poate... Adica e logic ca daca il ia cu Milan, il ia si cu Inter, ce-i drept! Nu i-l ia numai uneia si celeilalte nu!:))

dardar_3
13th February 2021, 00:14
Sa mor daca am inteles ceva :))

Johnny D
13th February 2021, 00:15
Si eu la fel!:))

dardar_3
13th February 2021, 00:18
Spezia - Milan
Napoli - Merda
Inter - Lazio

Weekend interesant. Cate penalty-uri vor fi in cele 3 partide? Asta e intrebarea :D Noi sper sa n-avem nevoie :drak:


PS: Ionele, daca e greu cu pariul ala de ti l-am propus, iti vand ponturi.
Poftim cod de superbet:
894P-BCL9TW
8950-RG85EX
Astea sunt deja stablite. Arata ca bonuri de kaufland, exact ce joci tu. :)) Eu joc doar pe hockey, rar pe fotbal. Zi-mi cand vrei IBANU sa cotizezi la grupu VIP. :))

Johnny D
13th February 2021, 01:23
Iti arat eu niste bilete si-ti spun niste relevante logice de sa te tai pe tzoaie daca ai fi in locu meu. Sper doar sa-mi iasa macar asta din noaptea asta, mai am 7 meciuri din 22. Sa vedem.:)