PDA

View Full Version : La bine si la greu!!



BornWild
8th April 2005, 23:31
Am deschis acest thread in dorinta de a scrie cei care simt cu adevarat ceva pt Craiova.Vreau sa incurajam aici pe Craiova (cea pe care o iubim atat de mult) si sa nu dam atentie tuturor pacalicilor care se bucura de necazul nostru.Prin aceasta,fac un apel la voi sa nu ii bagati in seama si sa continuati sa va incurajati ceea ce aveti in inimile noastre.Sa aratam ca :Suntem cei mai buni dintre romani/Suntem OLTENI / Si toata viata vom striga:Hai CRAIOVA!!!

EDMOND_
9th April 2005, 00:29
Foaie verde maghiran
Eu sunt mandru ca-s oltean!

Nu trebuie sa faceti o tragedie daca vom retrograda...in viata fiecarei echipe sunt astfel de momente. Poate pentru Universitatea este un moment al adevarului, vor ramane langa echipa cei care o iubesc cu adevarat.... patroni, finantatori, oficialitati , suporteri....
Personal , eu nu regret nici un moment faptul ca am iubit si iubesc aceasta echipa.... nu iubesc neaparat niste fotbalisti cat intreaga istorie si viata a echipei... Noi ca grupare nu reprezentam niste fotbalisti sau finantatori care peste unul sau mai multi ani nu vor mai fi, reprezentam o stare de spirit.... cea pe care Craiova rebela a adus-o in fotbalul romanesc. Daca vrem ca Universitatea ( sau Stiinta, pe numele de alint) sa traiasca trebuie sa existam in primul rand noi, suporterii. Daca vom muri si noi , in urma noastra nu va mai ramane nimic.Ii invit pe toti care au iubit si iubesc Craiova sa ramana pe "baricade" ..sa iubeasca in continuare spiritul "alb albastru" ..... indiferent ce se va intampla ... Daca Universitatea va disparea din fotbalul de performanta ( ceea ce mi se pare imposibil) o vom reinventa la nivel de amatori.... Va exista atat timp cat vom respira noi, suporterii....

Insa ca oltean nu pot sa nu mai o mica raza de speranta.... sper intr-o calificare in finala cupei...si voi spera in salvare atat timp cat matematic este posibil. Asta sunt si asta suntem. Nu aveti cum sa intelegeti.

Vadim
9th April 2005, 00:32
Desi nu sint oltean, va spun cu mina pe inima ca nu vreau sa cada in B Craiova (desi poate uneori am mai zis sa va intarit ;)). Din doua motive: 1. pentru suporterii de pe forum ai Craiovei, alaturi de care petrec direct sau indirect ore bune zilnic. 2. Craiova e o zona importanta a tarii, iar fara echipa in Divizia A ar scadea interesul pentru campionat si pentru sport in general la noi.

BornWild
9th April 2005, 00:34
Trebuie sa ducem legenda mai departe,ca sa stie si copii copiilor nostrii ca se trag dintr-un neam de poveste.

Fiti mandrii pana la capat si sunteti datori sa nu lasati sa moara acest mit!!!!


CRAIOVA,un strigat,o lacrima,un suras de fericire!!!!!

777
9th April 2005, 10:37
Nu e vorba ca nu avem bani, ca nu avem jucatori, ca nu avem antrenor......... tot ce este nevoie acum la echipa este LINISTE!
Prefer sa jucam 1 an, chiar 2, in B decat sa ramanem in A si sa ne zbatem in mediocritate urmatorii 10 ani!
Si ce daca o sa jucam de la 11! << Cine se scoala de dimineata, departe ajunge!>> O sa raman in continuare alaturi de voi, iar la meciurile din Bucuresti (si nu numai) puteti conta pe mine!
HAI CRAIOVA!

Puc
9th April 2005, 22:45
În aceste momente de cumpănă imi este greu sa-mi gasesc cuvintele.Dar inima tipă:Hai Stiinta! Hai Craiova!!!Hai Universitatea!!!!!

pompieru
10th April 2005, 23:15
asta e... e trist momentul dar nu se poate ca acum sa parasim corabia in deriva... primii care pleaca sunt sobolanii si eu nu sunt printre ei...

BornWild
10th April 2005, 23:36
Dragi prieteni.........sustinatori a-i acestei echipe.......mergem cu Craiova pana in mormant......trebuie sa fim mandrii de aceasta echipa.........indiferent de ce ar zice dusmanii.........pt noi....Craiova ramane........un strigat,o lacrima,un suras de fericire

777
11th April 2005, 00:06
Ce se mai aude pe la Craiova? care mai e starea de spirit..... a mai plecat vreun jucator.... a vandut staicu echipa???

oricum batem pe Faru!!!

bogho
11th April 2005, 11:20
Cineva avea in semnatura:
" Speranţa că într-o zi «Ştiinţa» va deveni din nou «Campioana unei mari iubiri» nu a murit. Din contră, ea este din ce în ce mai vie şi creşte exponenţial, o dată cu trecerea timpului. În plus, Oltenia a ieşit din toate războaiele mai puternică decât era atunci când intrase"

ASP
11th April 2005, 13:11
Cine a apucat sa tina cu CRAIOVA nu o mai poate parasi.
Pentru ca noi iubim aceasta echipa ca pe o fiinta. Face parte din noi. Suntem singura echipa alintata cu apelativul "IUBIRE". Nimic nu ne poate face sa renuntam la UNIVERSITATEA.
Stiinta orice ar fi noi mereu te vom iubi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


P.S: nu ar fi rau sa vada si niste fotbalisti acest thread!

bogho
11th April 2005, 13:38
O iubire alb-albastra,
(Tudor Gheorghe)

Tinem cu echipa noastra
Si la bine si la greu,
O iubire alb-albastra
La Craiova e mereu,
O iubire alb-albastra
La Craiova e mereu.

Cantati si voi, cantati cu noi
Sa-i incurajam intr-una
Pe cei buni si intotdeauna
Alb-albastrii sa fie cei buni,
Sa-i incurajam intr-una
Pe cei buni si intotdeauna
Alb-albastrii sa fie cei buni.

Hai Craiova, Hai studentii
Suntem toti cu voi pana la sfarsit,
Hai Craiova, Hai baietii
Cu oltenii nu e de glumit.

Rade soarele-n fereastra
Duce vantul din Craiova,
O iubire alb-albastra
Spre Ardeal si spre Moldova.
O iubire alb-albastra
Spre Ardeal si spre Moldova.

litza
11th April 2005, 16:53
Multi inconstienti imi spun sa las Universitatea in pace,sa-mi gasesc alta echipa ca ma voi face de ras,sa-mi dau jos fularul si stema de deasupra patului,sa le dau foc......etc..
Eu sunt OLTEAN si IUBESC UNIVERSITATEA si nu o voi "insela" niciodata chiar daca ea (precum femeile) mai calca stramb uneori!
CU CRAIOVA PANA LA MOARTE!!!!

BornWild
11th April 2005, 18:56
Eu am trait perioada Craiovei-Maxima........stiu ce insemna idealul ..........este CRAIOVA......ma simt implinit.
Acum,zambesc,pt ca stiu ca iubesc o floare rara!
Multumesc ca existi :UNIVERSITATEA CRAIOVA