PDA

View Full Version : Casa Liga 1 2020/2021



Leo
13th August 2020, 17:46
Etapa 1: Dinamo – Hermannstadt
Etapa 2: Chindia – Dinamo
Etapa 3: Dinamo – FC Botosani
Etapa 4: Gaz Metan Medias – Dinamo
Etapa 5: Dinamo – UTA Arad
Etapa 6: FCSB – Dinamo
Etapa 7: Dinamo – U Craiova
Etapa 8: Sepsi – Dinamo
Etapa 9: Dinamo – Astra Giurgiu
Etapa 10: Viitorul – Dinamo
Etapa 11: Dinamo – FC Voluntari
Etapa 12: FC Arges – Dinamo
Etapa 13: Dinamo – Poli Iasi
Etapa 14: Dinamo – CFR Cluj
Etapa 15: Clinceni – Dinamo

Leo
19th August 2020, 21:30
Toate meciurile echipei Dinamo se vor juca pe Arena Nationala.

Leo
19th August 2020, 22:36
Inca o decizie foarte buna, se reinfiinteaza Dinamo 2.

Utilizator
20th August 2020, 10:26
Decizii bune insa inainte de asta trebuie jucatori, macar sa fie de un lot complet la prima echipa.
Ca incepe campionatul si lotul e mai subtire decat sezonul abia incheiat.

Si pe urma stingerea datoriilor curente si plata salariilor la zi.

Leo
21st August 2020, 09:40
Mijlocasul defensiv, polonez, Janusz Gol, semneaza astazi cu Dinamo.

Achim - 31 ani, Gol - 34 ani... nu sunt cam maturi? :D

Utilizator
21st August 2020, 10:24
Sunt maturi bine, dar poate stiu si joaca fotbal mai bine decat niste tineri nascuti obositi care traiesc sa se odihneasca.

Si poate cresc si salariile unor jucatori buni din lot, pentru ca e aiurea sa-i dai polonezului 10000-15000 euro lunar in timp ce Dejan are 2500.

Leo
22nd August 2020, 07:36
Lotul lui Dinamo pentru sezonul 2020-2021:
Portari:

01. STRATON Cătălin George (09.10.1989)

12. ESANU Mihai Alexandru (25.07.1998)

33. MITROVIC Aleksander (20.06.2003)

Fundasi:

06. EHMANN Marco (03.08.2000)

13. TĂLMACIU Dan Alexandru (22.04.2002)

16. POPESCU Mihai (07.05.1993)

17. ZAMFIR Radu Stefan (02.07.2001)

18. AMZAR Costin Ionut (11.07.2003)

20. SIN Andrei Dumitru (26.10.1991)

24. OLTAY Ekrem Levent (03.04.2000)

27. GRIGORE Ricardo Florin (07.04.1999)

30. BEJAN Florin (28.03.1991)

66. PULJIC Ante (05.11.1987)

Mijlocasi:

05. RĂUTĂ Alexandru Ilie (17.06.1992)

15. STAN Claudiu Nicusor (25.09.2001)

22. SORESCU Deian Cristian (29.08.1997)

23. SERBAN Ionut Daniel (07.08.1995)

28. BORCEA Valentin Ioan (06.07.2002)

31. FABBRINI Diego (31.07.1990)

32. CRETU Geani Mihai (12.01.2000)

38. BANI Ahmed Andrei (22.08.2002)

77. ACHIM Vlad Alexandru (07.04.1989)

96. LAZĂR Alin Gabriel (30.09.2000)

98. MIHAIU Andreas Mircea (19.08.1998)

Atacanti:

19. POPA Daniel Iliută (14.07.1995)

21. NEICUTESCU Mihai Alexandru (29.09.1998)

29. MĂGUREANU Cătălin Ionut (05.06.2000)

99. MOLDOVEANU Robert Marian (08.03.1999)

Utilizator
1st September 2020, 09:18
antrenor nou, infrangere cu Chindia, zero suturi cadradate.
Lotul e praf, fara achizitii urgente si fara sa schimbe septelul de loseri va fi un sezon la fel de bun precum precedentul.
Multescu a facut minuni cu mizeria avuta la dispozitie, trebuia lasat si la meciul asta pentru a face o tranzitie logica.

Si apropo, cred ca in special Fabbrini e cazul sa ne lase, e ala de rupe jocul la mijloc, ia mingea o freaca de cateva ori si o pierde.

Leo
9th November 2020, 19:57
Dupa primele 10 etape, suntem pe locul 15 cu 5 puncte, o victorie, 2 egaluri si 6 infrangeri, un joc mai putin.

Leo
12th December 2020, 07:42
3 meciuri consecutive castigate si suntem pe locul 8. Goluri de generic, care de care mai spectaculos. Suporterii si jucatorii sunt un intreg, suporterii strang 14.000 de euro, meci de meci si ii rasplatesc pe jucatori. Jucatorii la randul lor ii aplauda la scena deschisa chiar daca tribuna este goala.

Utilizator
12th December 2020, 19:24
In sfarsit mai castigam si noi, tot asa si la 10 victorii legate.
Altfel suna frumos locul 8 insa nu toate echipele au acelasi nr de meciuri.

Iar situatia financiara e departe de a fi rezolvata prin banii stransi de suporteri.
Daca Zerobarat nu aduce printr-un miracol vreo 5-6 milioane atunci e rau de tot.
Alternativa e ca nea Zero sa cedeze de bunavoie clubul, jucatorii sa accepte reducerea salariilor sau sa plece fara pretentii de despagubiri si suporterii impreuna cu un grup de sponsori sa preia clubul si sa reesaloneze datoriile.

Clau7_D
13th December 2020, 12:33
Se întâmplă și chestii ciudate în paralel. De ce se implica Badea cu bani și care e faza cu academia de la CS Dinamo, care va fi condusă de Danciu?
Creșterea din ultimele zile din programul socios e wow, aproape 500 de noi conturi în mai puțin de o săptămână, iar cu biletele mi se pare cea mai profitabila și ușoară treaba :)

Leo
12th January 2021, 16:27
Incepe returul. Maine jucam cu Hermannstadt. Camara, Puljic si Ricardo sunt incerti. Sa vedem cu cine se apara Gane.

Leo
13th January 2021, 21:10
Dinamo: M. Esanu - Sorescu, Bejan, Ehmann, A. Radu - Răută, V. Achim, P. Anton - D. Fabbrini, A. Nemec, A. Bani
Rezerve: Al. Mitrovic - C. Stan, J. Gol, G. Cretu, V. Borcea, A. Mihaiu, Blejdea, C. Măgureanu

Bun meci facut de Dinamo. Au marcat Fabbrini si Nemec.

Leo
23rd January 2021, 15:25
Urmeaza Botosani - Dinamo.
Adam Nemec este suspendat. Ricardo Grigore, Janusz Gol si Anton au ramas acasa pentru a se recupera.

Leo
26th January 2021, 10:26
Un meci slab facut de Dinamo si pierdut cu 4-0. Botoseii au fost mai buni, nimic de zis.

Leo
27th January 2021, 22:39
Mergem inainte, luptam cat se poate
Ca tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!

Utilizator
29th January 2021, 14:37
Vine o secventa extrem de grea de meciuri, la modul in care merge jocul e greu de spus unde se pot lua puncte...

UTA (d)
FCSB (a)
Craiova (d)
Sepsi (a)
Astra (d)
Viitorul (a)

Leo
31st January 2021, 13:47
Cred ca vom castiga cu UTA. Avem doi accidentati, Fabbrini si Rauta si un accidentat, Blejdea.

Utilizator
31st January 2021, 22:54
Si baturam la uta, 3 puncte ca aerul.
Dinamo ar trebui sa faca totul ca sa prinda play-offul, pe urma se au timp pana la toamna sa stabilizeze situatia la club pentru ca in campionat nu pot ajunge mai jos de locul 6. Si vor lua si cota parte din televisari mai mare.
Toate meciurile pana la finalul sezonului regulat ar trebui sa fie meciurile vietii pentru echipa.
E fantastic de greu, aproape imposibil dar merita mizat pe asta.

Clau7_D
31st January 2021, 23:30
Ma hazardez sa spun ca în afară de cfr am putea sa luam puncte cu orice echipă din campionat. Nivelul e slab la toate și primul 11 de la noi e la un nivel cât de cât decent.

Utilizator
31st January 2021, 23:47
Nivelul e foarte scazut si e posibil orice dar la situatia de la Dinamo e greu orice meci. E o lupta contra tuturor, e nevoie ca jucatorii sa-si depaseaca nivelul ca sa prindem playofful.
Insa da, se poate.
Si da" dupa victoria asta putem spune ca inca respiram. :)

Clau7_D
4th February 2021, 13:41
Jerry nu a avut tupeu aseară sa joace cu Nepomuceno și Gueye titulari. Mi se pare ca nu prea ne citește aici pe ols :))
Păcat, nu era cazul sa fie fricos aseară :)

Capitanu.Burcea
4th February 2021, 13:59
Nu, echipa a jucat. Nu fotbal, desigur, nu am abandonat orice farama de estetic si pretentii :)) dar mental si fizic au golit rezervoarele. Acum vedem si noi cum se simte un suporter englez de liga 5. Pt ca 1.in echipa asta, unul dintre regretatii din primul 11 e Nepo gol de la Halifax Town si 2. echipa a fost la turatie maxima, ceea ce iti doresti de la fiecare meci si ceea ce vezi prin regat tot la fiecare meci. N-ai ce sa reprosezi, asta e limita lor. Ca le va lua doua saptamani sa se refaca, urmand a pierde fara drept de apel urmatoarele 3 meciuri, asta e altceva. Nu ca nu sunt multumit. Cand obiectivul e insolvența sunt mai degraba dezamagit, scarbit ca nu ne apucam de treaba. Stam la ciupeala, tot sub podul calicilor, unde eram si acum 10 ani.

Clau7_D
4th February 2021, 14:12
Putea sa riște, ce pana mea. Sorescu lăsat fundaș și Nepa titular. Țiganul de gueye știe fotbal doar ca are cam kilele mele și nu-s deloc puține :D am pierdut cu o echipa de nivelul chindiei pentru ca a abordat Gane meciul de parcă jucam cu Leeds în meciul de la Leicester :P
Ia ziceți și voi de Ehmann, doar mie mi se pare ca e cel mai bun fundaș din lot?

Utilizator
4th February 2021, 14:21
Ai dreptate, Ehmann e cel mai rasarit de la noi, cu siguranta peste Bejan.
Nu inteleg insa de ce nu-l joaca.
Puljic nici el prea sigur.

Iarasi nu inteleg de ce nu-l forteaza pe Serban ca nu-l vad mai rau decat Rauta (nume predestinat).
De altfel la gol a fost si greseala mijlocasilor centrali care nu s-au retras sa se apere la atacul advers.
Si ca suntem aici, Dinamo e vraiste tactic de multa vreme, in ultimii doi ani cred ca numai nea Gigi Multescu a pus un pic de ordine in joc.

Capitanu.Burcea
4th February 2021, 14:49
E bunicel Ehmann, dar nu e o valoare evidentă. Atuul lui e tineretea, faptul ca inca nu e blazat. Jucatori ca Ehmann vedeai la orice meci de liga 4 pe vremea lu' nea Nicu. Era un teren prin Salajan - acum e o Billa pe acolo, ramaneam sa vad 2-3 meciuri pe seara, asa frumos se juca :) Imi amintesc un fundas longilin impecabil - in stilul lui Gino asa :)) juca la o echipa minuscula numita Vatra. Era peste Ehmann la orice ora. Ce vreau sa zic :D Jerry a incercat combinatii n luate cate k, nu stiu daca schimba f mult introducerea lui Hummels giunior. Uite, de ex, Ehmann a fost ridicol la Botosani. Parca a facut si un penalty de gîgă acolo, nu? A mers pe experienta, chestiile clasice ale scolii romane de antrenori. Asa a gandit, nu cred ca aveam alt rezultat astazi daca juca Ehmann.

Utilizator
4th February 2021, 16:48
Corecte observatiile despre Ehmann, dar ce sa mai spui despre Grigore sau chiar despre multele greseli facute de catre Puljic ce ne-au costat puncte in tur? Asta e materialul din pacate.
Si un mister totodata pentru ca refuz sa cred ca nu gasesti prin ligile inferioare niste jucatori mai doxati, mai dispusi la fotbal si care sa accepte sa presteze pe bani putini.

Probabil ca nu era alt rezultat daca era Ehmann in loc de Bejan, desi e evident ca Bejan nu a inchis bine la gol.
Dar putea fi alt rezultat daca Jerry lucra un pic cu echipa faza de aparare si de contraatac.
Inca odata, nu era niciun mijlocas venit in defensiva la golul lui Tanase si asta e inca un semn ca se joaca dupa ureche.

Capitanu.Burcea
4th February 2021, 17:18
Pai si Jerry e un antrenor secund, cu limitele lui, devenit principal de conjunctura. E ultimul ramas in picioare din stafful tehnic, restul s-a stins de inaniție sau antreneaza jetoane in sufragerie. E clar ca meciul a fost umpic special si pt jucatori, dar la fel de clar e si faptul ca nu mai trage nimeni 100% la caruta in afara pseudoderbyului :)) A fost un strans din buci, nimic premeditat, sistematizat :D A, daca aveai Sevchenko si Rebrov in atac, puteai sa tragi si un pui de somn, cum aluneca taica Lobanovski in somnul ala comatos. Daca eram in locul lui Petrea asta faceam vreo 80 de minute. La noi, da, era de treabă, intra apa prin tencuială. Carpeam intr-o parte si exploda in alta. Oricum, nu e un lot de performanța, e unul de playout si insolvența. Cu mare-mare efort au reusit sa faca vreo 3 faze, tratate absolut lamentabil la finalizare. Jocul ne-a oferit oportunitati. Ma indoiesc ca mai putem face inca 16 din astea pana la final, sa o băgam p-aia cu luam lucrurile bune si le imbunatatim :))

Capitanu.Burcea
4th February 2021, 17:22
Puljic nu prea poti sa il scoti de acolo. Ii dai drumul sau il joci titular. E o institutie in aparare, e un fel de Hummels la Borussia. Cu cat greseste mai mult, cu atat e mai apreciat de staff :)) Stiu ca a jucat cu infiltratii, are pedigree, are un PR excelent in DDB :) si pt mine e oricum batut in cuie. Nu mai merge ca altadata, dar cine merge in echipa aia...

Capitanu.Burcea
4th February 2021, 17:24
Nu mai zic, daca aveai macar un compartiment solid, poarta, nu luai golul ala. Ala era gol imparabil la Moss si Delwarte, vad ca si Esanu vrea in acest club select.

Clau7_D
4th February 2021, 18:01
Esanu are norocul ca inca merge la regula U21. Poate se orientează ăștia și îl iau în vara pe portarul de la Sibiu, nu rămâne el sa joace el în Liga a doua :D
Puljic + Ehmann, fără discuție ei trebuie sa fie titularii.

Utilizator
4th February 2021, 18:34
Nu mai zic, daca aveai macar un compartiment solid, poarta, nu luai golul ala. Ala era gol imparabil la Moss si Delwarte, vad ca si Esanu vrea in acest club select.

Moss si Delwarte :happy:happy
Cred ca Esanu e mai bun. Inca.

Dar ce bun era Straton daca marele antrenor Don Guritza nu-i dadea branci ca sa aduca spanioli batrani.
Pe salarii cumulate cu care aveai 4-5 portari foarte buni.

Leo
5th February 2021, 10:37
Sa luam primele puncte cu oltenii! :D

Utilizator
5th February 2021, 12:02
E greu sa ma gandesc la puncte cu Craiova. Ar fi un rezultat mare in contextul actual.

Leo
13th February 2021, 11:13
Dinamo - Sepsi, in seara asta, ora 21.00
E timpul sa vina si victoria dupa cele 2 infrangeri consecutive. Ehmann este suspendat, Blejdea este accidentat. Increderea este la cote inalte, daca si gazonul va fi ok vine si victoria.

Leo
21st February 2021, 11:16
Doar 0-0 desi putea fi 1-0 pe final de meci, dar bara s-a opus.

Leo
22nd February 2021, 11:19
Astralii ne bat cu 2-0 dupa un meci foarte slab. Daca nu tragi la poarta nu ai cum sa castigi, fotbalul se joaca pe goluri.

Utilizator
22nd February 2021, 11:45
Situatia devine iar critica si e timpul de o schimbare de antrenor.
Gane are toata simpatia mea pentru ca a ramas la Dinamo in momente grele insa atasamentul nu e suficient si e nevoie de victorii urgenta de victorii.
Cred ca e timpul sa fie chemat iar eternul Gigi Multescu, nu vad pe altul care ar putea prelua echipa din mers cu sanse sa o salveze.
Si trebuie facuta schimbarea imediat pentru a nu fi prea tarziu.
Gane poate sa-i ramana secund.

Uitati-va la FC Arges cum a plecat furtunos de pe ultimul loc si trage la playoff de cand a venit Ianovschi antrenor.

Calandrinon
22nd February 2021, 21:35
Si ca tot ai pomenit de Arges, cum dreq a ajuns Palic acolo si nu la noi ???

Duba
23rd February 2021, 09:31
Voi sunteti morti de foame, ma! Ce dracu nu pricepi?! Doar cretinii si gloabele se duc la echipe unde n-au siguranta ca vor fi platiti la timp.

Johnny D
23rd February 2021, 12:22
Bai daca ar vorbi Dubel frumos o data, nu stiu ce s-ar intampla, cred c-ar veni sfarsitul lumii!:confused:

Calandrinon
23rd February 2021, 12:38
Bagati-l si voi putzin in seama pe sustinatorul echipei de parnaiasi. Tot behaie micutul fleacuri care i se par vorbe inteligente, si voi nimic, il ignorati total. Imi este mila de el, zau asa !

Johnny D
24th February 2021, 10:48
trogloditii antistelisti. Pricepi taune?

Pai dupa parerea noastra, mult prea pupincuristii steoisti sunt trogloditi!
Pana la urma suntem cu totii niste troglodizi, pricep.:)) Tu cred ca nu pricepi.:D


Se baga si Ion ca si el e om. Pai cum sa vorbesc ma frumos

Cam asta ziceam si eu, ca nu prea se poate.
E bine totusi ca ai confirmat, ca aveam usoare dubii.:)

Calandrinon
24th February 2021, 12:38
Bizarul asta a raspuns fara sa-l intrebe nimeni-nimic !
E un moment istoric in viata lui, l-am luat prea mult in seama, a inceput sa se laude la vecini

Capitanu.Burcea
25th February 2021, 15:22
Fals, echipa are bani mai multi decat multe alte cluburi, pt ca inca se mulg sume impresionante. E un filon emotional care inca produce si da sperante. Cui? Noua sigur nu, poate actionarilor, Comfuterlandului, hanului Obor, fostilor gropari care azi pozeaza in salvatori. Ca se dispune de bani intr-o maniera discretionara, nu e treaba mea. Sau nu a mea in mod principal, cel mult a actionarilor din ddb. Ca se aduc toate petardele, in frunte cu Orsey, Ragnar si pulică ala de la Pitesti care a jucat 2 minute si s-a oparit la fofo, iar nu ma priveste. Banii sunt sa-i cheltuiesti, nu sa-i tii la saltea, corect :D

Bun, problemele au inceput sa apara cand echipa si-a primit salariile (aproape :D) la zi. Baietii erau atat de obisnuiti cu scuzele, lamentarile, ochii pișați pe feisbuc, alibiurile de carton si bataile ipocrite pe burta ale adversarilor, incat nu si-au putut reveni in fata unui adversar la fel, daca nu si cu o foame mai mare in gat. Deci, nicio scuza aici pt prestatia jegoasa de la Giurgiu. Nu cred ca are pe ce lucra Jerry Tersinio, daca echipa se complace in calitatea de victima, daca l-a luat pe nu in brate si in gaoz. Asta e material de bocit la inmormantari, nu de jucat fotbal. Daca nu esti pregatit mental sa joci nici cu burta plina, du-te-n muortii tai de echipa! Frumos ce i se pregateste lui Gane, o manevra tipic sekuristă inventata de fam Dincă pe cand parintilor actionarilor de azi nu le mijisera nici macar tuleiele :)) Ii asmute pe cretinii astia pe feisbuc, vezi Doamne suporterii nu-l mai vor pe Gane. Cand a plecat Cholo era bun, acum doua saptamani iar era bun, acum nu mai stie sa antreneze. Nici eu nu sunt fan, dar atata magarie n-am pomenit, bai, frate...

Utilizator
25th February 2021, 22:02
Bre Capitane, una-i una si alta-i alta.
E clar ca Gane merita tot respectul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramana pe veci antrenor pe criterii sentimentale.
Echipa merge extrem de prost ai chiar daca materialul e foarte slab mai sunt si. probleme mari de organizare in joc.

Ar putea sa ramana secund in semn de respect, de ex sub eternul Multescu caruia apropo i s-ar face un pic de dreptate dupa ce a fost inlocuit fara explicatii de cholo. In felul asta ar fi un cuplu cu valoare mai mare, inclusiv sentimentala.

Daca Gane va castiga meciul cu viitura atunci mai respira, altfel daca nu vine un antrenor cu oua nu vad cum ne redresam.

Clau7_D
25th February 2021, 23:59
Mai devreme sau mai târziu o sa fie adus Multescu, repara situația ca știe fotbal...dar în vară îl pensionam iar ca să aducem un alt experiment. Îmi pare rău pentru Nea Gigi, e prea dinamovist pentru oamenii suspecți din jurul clubului.

Capitanu.Burcea
26th February 2021, 08:51
Pai, sunt de acord cu Multescu. De ce nu l-a reactivat ddb dupa dezertarea lui Cholito giunior? Poate stiti voi amanunte, ca sunteti si actionari :P

Johnny D
26th February 2021, 09:37
Ar putea sa ramana secund in semn de respect, de ex sub eternul Multescu caruia apropo i s-ar face un pic de dreptate dupa ce a fost inlocuit fara explicatii de cholo. In felul asta ar fi un cuplu cu valoare mai mare, inclusiv sentimentala.

Ba iegzista explicatie, cum a venit, cum a avut 2 victorii la rand, si asa ceva e nepermis in ultimii ani la Dinamo. Auzi la el, ce tupeu, sa obtina 2 victorii la rand, ce marile si emblematicele caractere dinamoviste care se perindeaza pe banca tehnica nici nu viseaza! Cum sa le faca el una ca asta? Cum si-a permis!? Nemernicul!

Cam asta e explicatia.:rolleyes: Nici la noi nu e stralucire, dar la Dinamo e bine de tot.

Clau7_D
26th February 2021, 09:55
Pai, sunt de acord cu Multescu. De ce nu l-a reactivat ddb dupa dezertarea lui Cholito giunior? Poate stiti voi amanunte, ca sunteti si actionari :P

Eu doar dau bani, nu ma interesează amănuntele :)) nu-s patron-antrenor :D
Am citit ieri parca prin ziare ca vor sa îl aducă pe Yazalde sa ne ajute în atac. Deloc rea ideea.

Utilizator
26th February 2021, 11:42
Subscriu la ce spune Clau, a fi un mic actionar undeva nu inseamna ca esti si director executiv.
In plus eu fac asta ca o donatie pentru echipa cu care simpatizez, nu am timp de mai mult.
Dar apreciez ceea ce se intampla, mi se pare extraordinar ca sunt aproape 15.000 de fani contributori si este cea mai mare miscare sociala romaneasca unde oamenii nu vin doar sa danseze pinguinul in piata Victoriei ci contribuie si financiar. Si cu toate problemele pe care le poti gasi in initiativa asta, eu cred ca a reusit sa duca clubul printr-o perioada foarte grea si mai cred ca va reusi sa-l puna pe linia de plutire.

Insa daca ar fi fost sa pot sa ma implic in conducerea executiva sa fii sigur ca Dinamo ar reveni in top si nu am mai avea veci problemele astea sulfuroase. Te bagi Capitane? Hai inca 2-3 si avem conducerea executiva beton. :D


Dar pot intelege de ce nu au incercat sa-l aduca pe Multescu cand a plecat Cholo, situatia echipei si cea financiara erau disperate si astea erau primele prioritati.
Imi imaginez ca in acele momente era si mai usor de continuat cu Gane decat sa-l fi dat afara si sa fi avut de negociat si cu el stingerea contractului.
Nu mai spun de complicatia cu spaniolii, cand a plecat Contra ddbul nu se implicase la nivel executiv si nu putea demite antrenori.
In plus o fi fost si latura sentimentala de care pomenesti, plus ideea de a continua cu un antrenor mai tanar care era deja acolo si lucrase cu lotul existent.

Clau7_D
26th February 2021, 15:36
Eeeeh, o sa intre si Capitanul in schema, nu-mi fac griji ca nu devine si el socios :drak: e doar o chestiune de timp. I-as recomanda sa intre totusi pana nu se strang deja 30k de oameni, ca apoi o sa stea la rand la bilete la noul stadion :))
Cred ca se ajung la 22-23k pana la finalul anului si asta inseamna o viata linistita in Liga 1, chiar cu pretentii de primele locuri. O sa conteze atunci claritatea cu care se vor alege cei care conduc destinele echipei.

Uti daca intri tu in conducerea executiva poti sa contezi si pe mine :D

Utilizator
26th February 2021, 19:04
Perfect, avem oameni de valoare, ramane sa discutam pozitiile in conducere si sa pregatim preluarea puterii. :D

Teoretic am putea atinge 20k anul asta, dar nu stiu cam cat se mai poate in contextul romanesc mai sarac, mai pretentios si mai suspicios decat in alte parti.
Ideal ar fi de la 40k in sus, respectiv 2 milioane pe an asigurati din asta.

Insa problema nr. 1 e sa plece spaniolii si asta nu va fi usor de realizat.
Ei sunt actionari principali si chiar daca nu si-au onorat angajamentul si nici majorarea de capital ceruta chiar de ei, va fi greu sa-i trimita la plimbare in mod legal. Mai ales in Romania.
Astia par a fi in stare sa bage clubul in faliment decat sa cedeze actiunile.
Numai NeaGoitza ar putea sa anuleze tranzactia daca nu i-au platit ceea ce s-au angajat.
Dar nu stiu cine a vazut contractul, desi cred ca trebuia inregistrat la Registurl comertului si la LPF.

Problema nr 2 e ca Dinamo sa ia licenta si sa evite retrogradarea anul asta.

Daca se rezolva astea doua probleme atunci sunt optimist pentru viitor.

delaparis
26th February 2021, 22:53
E clar ca Gane merita tot respectul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramana pe veci antrenor pe criterii sentimentale.
Nu-l vrea nimeni, de asta a ramas. Sa nu ne mintim.
In mod normal trebuie sa demisioneze dar nu o va face indiferent de rezultate. O sa vedeti.

Leo
16th March 2021, 09:49
Degringolada continua. Dupa 27 de etape Dinamo este pe locul 14 cu 27 de puncte.

Leo
8th April 2021, 11:01
Clinceni - Dinamo, ultimul meci al sezonului regulat.
Avem 7 absenti, 3 suspendati: Anton, Bejan, Rauta si 4 accidentati: Steliano Filip, Andrei Radu, Achim si Esanu.

Utilizator
8th April 2021, 20:03
4 dintre absente sunt castiguri reale pentru echipa. :D

Leo
10th April 2021, 11:43
Mda, ce ar fi de spus despre prestatia alora din teren aseara? Bataie de joc? Distractie si bautura inainte de meci, nu le pasa de nimeni si nimic.

Utilizator
10th April 2021, 23:43
Sunt foarte multi jucatori slabi, insa multi dintre ei compenseaza lipsa de valoare prin munca, vointa si inteligenta.
Marea majoritate a astora de la Dinamo nu numai ca n-au valoare dar sunt si puturosi, nesimtiti si prosti.
Foarte greu poti aduna asa ceva intr-un lot de fotbal dar din pacate s-a intamplat.

Cred ca daca faceam o selectie prin ligile inferioare adunam un lot mai de succes si pe buget salarial de 3 ori mai mic.

Leo
11th April 2021, 11:31
Jucam din nou in play-out dupa nu mai stiu cate sezoane. Alaturi de FC Arges, Chindia, Astra, UTA, Voluntari, Viitorul, Gaz Metan, Hermannstadt si Poli Iasi.
30 de meciuri, 7 victorii, 6 egaluri, 17 infrangeri, 26 goluri inscrise, 41 goluri primite, 27 de puncte.

Capitanu.Burcea
11th April 2021, 14:01
Marturisitorul ortodoxismului a masluit toate transferurile, a a dus tot ce putea genera comisioane la cutia milei de la Prislop. Ce vremuri, cand ne permiteam sa facem misto de Essombe si Gonore, ca sunt doar niste jamboane perpelite la foițele din Bamboo. Luati aici Alpaka, la a 3a pereche de dinti si cu 40 de kile peste limita de toleranta, care ar face sa roseasca si o ancora marinareasca de pe bricul Mircea. A venit Nicu Badea cu nou-haul, pazea!

Leo
13th April 2021, 09:44
Clasament inainte de play-out:

7. FC Arges 20
8. Chindia Targoviste 20*
9. Astra 19
10. UTA 19*
11. Gaz Metan 17*
12. Voluntari 16
13. Viitorul 16*
14. Dinamo 14*
15. Hermannstadt 13
16. Poli Iasi 13

Etapa 1: Astra - Dinamo
Etapa 2: Dinamo - UTA
Etapa 3: Gaz Metan - Dinamo
Etapa 4: Dinamo - Voluntari
Etapa 5: Viitorul - Dinamo
Etapa 6: Poli Iasi - Dinamo
Etapa 7: Dinamo - Hermannstadt
Etapa 8: FC Arges - Dinamo
Etapa 9: Dinamo - Chindia

Utilizator
13th April 2021, 11:15
Ai dublat numarul de meciuri din playout, nu se joaca tur-retur ci o singura mansa respectiv doar 9 etape (primele din lista ta).

Va fi foarte greu de evitat retrogradarea, toate meciurile sunt foarte grele pentru cum arata Dinamo acum, nu as putea sa pun deshtu' pe vreun meci si sa spun ca de acolo ne vin sigur puncte.

E prost si ca incep cu Astra, in secventa dupa meciul din cupa. E greu chiar si sa speri sa castigi de doua ori impotriva aceleasi echipe.
In contextul actual ar fi mai bine ca Dinamo sa piarda in cupa si sa castige in campionat.

Leo
13th April 2021, 11:31
9 finale. Cu mentalitatea asta de pierzatori nu faci nimic.

Utilizator
13th April 2021, 12:18
Cam asa.
E foarte greu sa tregi pragul asta psihologic de la obisnuinta cu infrangerile la legat victorii.
Si am cam uitat cand a batut Dinamo ultima oara in campionat.
Este inca de doi lei speranta, insa asta in conditiile in care jucatorii muncesc si isi doresc.

Leo
17th April 2021, 11:45
Astra - Dinamo 0-0
Un prim punct adus. Un mic pas inainte.

Leo
13th May 2021, 10:24
Dupa infrangerile cu UTA si Gaz Metan, au urmat 4 victorii consecutive, cu Voluntari, Viitorul, Poli Iasi si Hermannstadt. Urmeaza meciurile cu FC Arges si Chindia, 2 meciuri grele.

Leo
16th May 2021, 19:07
Inca 3 puncte cu FC Arges.

Utilizator
16th May 2021, 20:31
Ultima etapa, mai e nevoie de minim un punct ca sa ne salvam. S-a intamplat un adevarat miracol pentru ca asta inseamna cele cinci victorii consecutive in playout.
Hai cu inca un punct ca sa nu spun trei.

Capitanu.Burcea
18th May 2021, 15:12
Ă, da. Un miracol numit Dynamikos, asa cum au anticipat bine reprezentantii scolii stoice de futbol elen :))

Sandoi il respecta mult pe regele hagi, pe noi mai putin. Sper sa vad un meci, nu butaforie. Am vazut cateva meciuri relaxate (si) in play-out, echipe care parca isi doreau sa evite atat locuri in subsol (ceea ce e normal), cat si lupta pt barajul de Conference (ceea ce devine normal si e pacat).

Leo
19th May 2021, 21:53
Dinamo se salveaza de furcile caudine.

Capitanu.Burcea
20th May 2021, 02:42
Si se va arunca direct in paradisul fiscal numit insolvență. Meritam, sa fim corecti! Dupa 7 ani grei, de investitii majore, proiecte si performanta, ne mai hodinim si noi oleaca. Faceti voi, ba, ca noi am obosit!