PDA

View Full Version : Campionatul Mondial 2020



Johnny D
3rd August 2020, 08:02
A inceput de 3 zile.

Pariez in prostie pe favoriti si n-am emotii.

Au fost surprize mari in calificari, dar de 3 zile de cand am intrat, azi fiind a 4-a, grangurii curata tot fara probleme.


Intrebarea care se pune e va reusi in premiera Judd Trump sa-si apere titlul mondial?
Asta nu s-a reusit in snooker de zeci de ani, ca un campion mondial sa-si apere titlul.


Am dat multiple choice la vot ca nu pot sa ma decid intre Trump si Robertson, parerea mea ei sunt principalii favoriti la trofeu, O'Sullivan e doar pe 3.:)

El Pistolero
3rd August 2020, 08:55
M-am uitat ieri un pic la Ronnie cu chinezul ăla. L-a spulberat efectiv pe ăla, nici nu vedea chinezul bilele. :)) Pare în formă Ronnie, aștept totuși să îl văd cu un adversar mai bun.

Johnny D
4th August 2020, 13:17
Pai e bun, dar Trump si Robertson sunt buni buni.:)


L-am vazut pe Selby ieri, prastie!:)) Dar cu el nu stii niciodata cand se transforma din broasca in print.:rolleyes:

Johnny D
4th August 2020, 14:57
Shaun Murphy!:cya:

Nu-i place fara public.
Bine ca-i place sa-mi culce biletu la ultimu meci.
Si-am prins McGill cota 1.60 de la live.:mda:

Clau7_D
4th August 2020, 16:07
L-au pus pe Selby aseară sa joace cu o coadă de mătură, parca avea covid tacul lui. Sper sa își revină azi

Johnny D
7th August 2020, 15:08
Mark Allen:cya:

John Higgins, bine c-ai facut break-ul maxim!:mda:

Selby sa vedem, poate creste de la o zi la alta!



Judd Trump 2-5, 9-5.:rolleyes:

Clau7_D
10th August 2020, 11:12
Avem 3 sferturi de senzatie si un meci care pare ca e din calificari :D

Johnny D
10th August 2020, 11:23
Norocu lui Trump, n-are de batut cine stie ce pana-n finala.:)

Ar fi primul care si-o apara!:ok:

Johnny D
11th August 2020, 12:25
Ce pitoc i-a dat Selby lu Robertson cu tot cu jocul ala castigat de Neil prin repozitionarea bilei negre cu tot!:o:


L-am vazut pe Selby ieri, prastie!:)) Dar cu el nu stii niciodata cand se transforma din broasca in print.:rolleyes:

:))

86
11th August 2020, 18:17
Hai ronnie.
Prefer sa castige si Kurt Maflin CM, numa selby nu.:D Dar probabil el castiga in acest an.

Johnny D
11th August 2020, 19:05
Dap, dupa ce l-a distrus pe Robertson, iar Trump confirma blestemul campionului ce nu-si apara niciodata titlul mondial, The Warrior i-a venit de hac, tot meciul l-a tinut la distanta si la distanta l-a si batut.:)

PS: Nu l-as subestima niciodata pe The Warrior.
E f f artzagos, e stilul lui, sheer willpower, never discouragement!:ok:

Johnny D
11th August 2020, 20:29
Hai ronnie.

A egalat nebunu de la 4-8!?:o:

Ce sesiune urmeaza imediat!:ok:

El Pistolero
11th August 2020, 22:44
12-10 pentru Ronnie și mai are nevoie de un joc.

Johnny D
12th August 2020, 20:08
Kktu ala scarbos de McGill isi taraste cumva mecla aia de speriat rahat de ciori spre finala, dupa ce pana si Clarke locu 90 mondial trebuia sa-l bata daca nu s-ar fi kkt pe el cand mai avea 2 bile de bagat si l-ar fi batut cu 13-11!

The Warrior a facut un show de kkt azi, daca in prima lui semifinala se kk pe el asa, e clar ca cine vine de aici e victima sigura cu Selby sau O'Sullivan! Finala e in seara asta si maine, intre cei 2 ce impartesc intre ei 8 titluri mondiale, si in cateva zile vor fi 9.

86
13th August 2020, 18:37
Mda, ronnie a controlat prima sesiune dar s-a jucat si selby a scapat doar cu 5-3 si acum a revenit, conduce cu 8-6. Nu stie ronnie sa joace cu selby, pateste la fel ca in finala din 2014. Si atunci a condus ronnie cu 8-3, 10-5, si a pierdut cu 18-14. Gata, a dat si cu pumnul in masa, si-a pierdut rabdarea.:rolleyes:

El Pistolero
13th August 2020, 19:44
Îl face Selby praf la loviturile de siguranță. 9-7 după a 2-a sesiune. Nu cred că întoarce Ronnie.

Johnny D
13th August 2020, 20:19
Binenteles ca nu, si are cota de 1.65 maine. Bani pe jos!:ok:


Selby cu al 4-lea titlu, se apropie la doar un titlu de O'Sullivan, alti bani pe jos!;)

Johnny D
14th August 2020, 13:57
Wilson a intors si el meciul cu mecla de speriat rahat 13-11, si va face prima lui finala de Campionat Mondial!:ok:

86
14th August 2020, 19:10
mcgill a intors si el, 16-15. poate intoarce si ronnie.:D ronnie vs mcgill ftw

Johnny D
14th August 2020, 19:35
Pwla, finala va fi Selby - Wilson!

Cel din urma egaleaza, 16-16! Hai The Warrior cu decisivul!:ok:

Johnny D
14th August 2020, 19:57
Se joaca meciul la ultima bila rosie, normal!

Sa fie nebunie, daca tot e sa fie!:))

Johnny D
14th August 2020, 20:26
Fantastic ce tensiune pe decisivul asta 94 la 74 si nu se stie inca cine castiga! Se joaca la bila verde! Rar am mai vazut un decisiv asa tensionat, si asta si-n semifinala de CM!

Johnny D
14th August 2020, 20:41
Un Warrior rusinat! Cum sa castigi asa un joc de peste o ora care te trimite in finala? Nu stiu daca a mai fost asa rusinat in viata lui, e clar ca niciodata nu l-am vazut!:))


Nu stiu daca a fost unul din cele mai bune meciuri de snooker din istorie, dar cu siguranta a fost cel mai misto joc decisiv din istorie si in semifinala de Campionat Mondial!:ok: Incredibil, ai putea plati bani sa revezi decisivul asta!:))

Johnny D
14th August 2020, 22:55
Hit'n'hope Sully Buggy, the ultimate strategy!:))

Chiar comic, nu poti castiga titluri mondiale cu joc de biliard, in snooker! Nu cand il ai pe maestrul defensivei Mark Selby in fata.:rolleyes:

El Pistolero
15th August 2020, 00:04
Bine bă, Ronnie face ultimele 3 jocuri geniale și mai prinde o finală. La limită a fost totul și aici. E mare favorit în finală, sper să vină nr. 6!

Johnny D
15th August 2020, 14:14
Cum sa castigi cu hit'n'hope!?:headbang:

Bulan si handicap.
A castigat in ciuda acestui handicap, batandu-si joc de snooker.:mda:

Nu stiu de ce dar cred ca cu Wilson nu-i va mai merge cu cretinisme din astea, va trebui sa respecte jocul mai mult ca sa-l invinga pe The Warrior care a spus acu ceva timp "I wasn't put on this Earth to win money, I was put to become world champion!". Ei, asa da!:ok:

PS: 86, ce-ai sters acolo? Vreau sa stiu!:D

Johnny D
15th August 2020, 17:27
Iar ei postat si-ai sters?:o:

Deja ma enervezi!:mad:

:))

86
15th August 2020, 17:51
Iar ei postat si-ai sters?:o:

Deja ma enervezi!:mad:

:))


cand apas edit dispare comentariul. ori apas eu gresit ori e ceva cu butonul de edit.:))



dupa cum bine spunea ronnie in interviul dinaintea semifinalei, se intreba oare cat o sa-l mai tina acest joc defensiv pe selby, CAT. pana l-a scot din nervi pe ronnie si a jucat biliard cu el, ca tot a fost campion la biliard selby.:D

Johnny D
15th August 2020, 17:57
cand apas edit dispare comentariul. ori apas eu gresit ori e ceva cu butonul de edit.:))

Pai intreaba si tu, Vadim n-a reusit sa repare problema: cand dai edit de pe telefon, ti se sterge postul. Adica nu poti da edit de pe telefon. Mai bine mai poasteaza o data!:)


se intreba oare cat o sa-l mai tina acest joc defensiv pe selby, CAT. pana l-a scot din nervi pe ronnie si a jucat biliard cu el, ca tot a fost campion la biliard selby.:D

:))

Se pare ca n-are probleme cu Wilson. Cum era de asteptat.