PDA

View Full Version : CM Qatar 2022



delaparis
16th July 2020, 22:10
FIFA a anuntat care este programul turneului final al Cupei Mondiale din Qatar, competitie care se va desfasura peste doi ani.

https://www.onlinesport.ro/fotbal/cupa-mondiala-de-fotbal/a-fost-anuntat-programul-cupei-mondiale-din-2022-nid-140013

Johnny D
16th July 2020, 23:34
:))

Stai sa jucam Europeanu prima data, si Olimpiada.:P

delaparis
16th July 2020, 23:49
Incep sa cred ca CE va fi anulat

Johnny D
19th July 2020, 20:18
Numai daca prin ceva minune ne calificam noi.

iulian_1976
25th November 2021, 14:49
Conditiile de munca sunt inumane in Quatar.

Cine face investigatii legate de acest subiect este expulzat si rezidentii fac puscarie :cool:

https://www.digisport.ro/fotbal/cm-2022-qatar/ce-au-patit-doi-jurnalisti-in-qatar-dupa-ce-au-incercat-sa-afle-conditiile-de-munca-pentru-organizarea-cm-2022-1388449

YoNuTzz
26th November 2021, 19:25
Una din Portugalia sau Italia, adica ultimele 2 campioane europene va rata mondialul.

Italia chiar al 2lea la rand...

El Pistolero
26th November 2021, 22:38
Ce porcărie de tragere. Dar ma așteptam la asa ceva. Portugalia are meci greu și cu Turcia, mai ales ca se joacă doar o manșă.

Julio_Zane
27th November 2021, 03:57
Nu m-ar mira sa se califice Turcia :))
Realistic vorbind Italia.

YoNuTzz
27th November 2021, 12:28
Cred ca pentru Italia nu e atat de rea tragerea totusi, ptr stilul ei.

Primul meci destul de formalitate acasa cu Macedonia.
Apoi daca tot a picat in deplasare, mai ok e un meci la o echipa ce va ataca.

Vazand cum a fost Irlanda de Nord - Italia, daca era finala Russia - Italia sau Suedia - Italia, erau mari sanse de 0-0 si penalty-uri.

Ar fi ceva ca Portugalia cu Ronaldo, Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Diego Jota, Joao Felix, Ruben Diaz, Cancelo etc sa rateze mondialul.

Johnny D
27th November 2021, 15:01
Ce porcărie de tragere. Dar ma aČ™teptam la asa ceva. Portugalia are meci greu Č™i cu Turcia, mai ales ca se joacă doar o manČ™ă.

Portugalia e pa, Italia e buna fix atunci cand sta la cutie, in deplasare, iar Portugalia jucand acasa va fi nevoita sa iasa la joc, ceea ce bine am vazut ca e pilaf sa faca. Italia e peste si la acest capitol, desi nu e punctul ei forte deloc. L-am avut pe Ronaldo intr-o simulare de stat in cur si plans dupa meciul cu sarbii, ei bine, dupa finala il vom vedea in THE REAL DEAL!:lol:


Cea mai spurcata echipa a ultimilor 5 ani va iesi din CM inainte sa inceapa! Excelent!:ok: Sa ai asa jucatori si sa faci doar anti-joc, absolut sarbos si bataie de joc pentru echipele care n-au nici jumate valorile lor si tot incearca sa joace fotbal! Nici Italia nu e departe, e a 2-a echipa de acest fel dar nu chiar in asa hal si daca va iesi ea, nu va fi nici aia o tragedie pentru iubitorul de fotbal si vomatorul de antifotbal. Daca s-ar putea, sa iasa ambele!:)):))


Mai tineti minte ce-ati intrebat acu vreo 3 saptamani? Cine sa scoata Portugalia? Si eu am zis Italia!:sneaky: Ei bine...;)