PDA

View Full Version : Rapid - CSM Resita



Johnny D
7th March 2020, 22:45
Se aude vuiet mare,
Trepideaza trotuare
Din batranul Bucuresti!
Pentru noi e sarbatoare
Azi joac-o echipa mare,
E Rapidul din Giulesti!

Am visat de Rapid azi noapte
Vorbim tare, nu in soapte
Cand toti care ne zic frati
Se bucura disperati
Sa ne vada alungati!

Dar ei uita-un lucru care
Le va fi fatal, se pare:
Noi suntem Rapidul Mare
Si nu vom ceda o clipa
Sa va facem de risipa!
Nu lasam, ci tragem tare
Toti in cor spre promovare! /hello


Duminica, 8 Martie, liber la fete pe stadion de la ora 13.30!:ok:

delaparis
7th March 2020, 22:51
Ai un poll de rapidist pur ... sange :D

Johnny D
7th March 2020, 22:54
Este imposibil sa bata astia la noi, oricat ar fura arbitru pt ei. Sunt prea slabi.
In plus, nu cred ca ne va fura, rar echipa furata 2 etape la rand ca-n codru.


Ar trebui sa fim prostii prostilor sa nu intram pe gazon si sa ne facem dreptate de data asta!:))
Dar nu cred ca va fi cazu. Stiu aia ca e pericol de.... sanatate.:rolleyes:;)

El Pistolero
8th March 2020, 00:03
Parcă văd încă un joc încâlcit, o chinuială marca Pancu. O echipă bună ii dă 5 goluri Reșiței.

Johnny D
8th March 2020, 10:32
Macar 3.

Johnny D
8th March 2020, 10:33
Cu ocazia asta ii urez lui Leo care mi-a devenit tot mai simpatica in ultimii ani, multa sanatate si fericire si La Multi Ani!
Si Dinamo sa-i ia Shampion Lig si titluri si cupe si de toate!:floricica:






Evident dupa ce le ia Rapidu' prima data!:pace:

Johnny D
8th March 2020, 12:30
Hadi'bai cu golu bai! Acu, inainte de fluier!/hello

CaptainClaw
8th March 2020, 12:55
Asta chiar e meci istoric, ultimul meci din luna martie cu spectatori > 1000, in Romania. Urmatorul de la ora 15 trebuie sa respecte noua regula.

resita
8th March 2020, 13:11
v-an gura de cioroi... 11 m neacordat pt. Resita, hent in careu iar faza urmatoare primiti indirecta in careul nostru gratuit.

vedeti, aia aia toata lumea isi baga **** in voi prin tara, mama voastra de tigani

Johnny D
8th March 2020, 13:21
Prostovane, ala n-a fost hent, i-a sarit in mana din picior, nici n-a vazut mingea cum trebuie c-a sarit aiurea din brazdele alea de gazon! Noi am avut penalty inainte cand l-a luat un bolovan de-al vostru in brate pe un rapidist ce fugea spre poarta si printr-o miscare de judo l-a pus la pamant!:))

Indirecta fu data degeaba, dar n-a iesit nimic, asa ca ciocu mic! C-ati avut un bulan porcesc ca n-ati primit gol. 2-0 trebuia sa fie la pauza lejer fara un bulan infect, jocul vostru e unu de tarani retardati cu jucatori de liga 1 ce pe langa noi par jucatori de liga a 3-a!:))

Ne bagam noi pl-n Resita in a 2-a repriza, daca dupa o dominare in halul asta poti sa deschizi gura aia infecta sa jignesti! Ja la tarania voastra, unde va e locul!:ok:

Avea dreptate Pistolashul, ne chinuim si meciul asta, cand ai mingea pe bombeu in careu, dai pe langa poarta, cand ai mingea pe bombeu in afara, sare putin si dai in transversala, cand in fine o prinzi bine, taranul ala futut intervine SF. In mod normal trebuia sa fie la discretia noastra dupa joc, dar dupa 2 meciuri in inferioritate, parca disperarea e prea mare si lipsa de claritate isi face simtita prezenta in fata portii.

Johnny D
8th March 2020, 13:30
Aaa da, si taranii retardati de resiteni trebuiau sa primeasca rosu pentru talpa pe falange la portar! Cum ar zice Craciunescu!:rolleyes: Dar a zis ala sa nu strice echilibru, sa nu intervina in meci. Si tot ei sar in sus de arbitraj!:))


Dori-mi-as eu asa arbitraj in deplasare, tu-va muma-n tzur de tarani!:D

Duba
8th March 2020, 13:34
v-an gura de cioroi... 11 m neacordat pt. Resita, hent in careu iar faza urmatoare primiti indirecta in careul nostru gratuit.

vedeti, aia aia toata lumea isi baga **** in voi prin tara, mama voastra de tigani

Mama lor de comunistoizi, de fapt si tiggani si comunistoizi! Aceasta clona infiintata de PSD sector 1 a star cu mana-ntinsa, asa cum faceau si decedatii infiintati in 1923 la sugestia COMINTERN-ului le place bolsevicilor. Nu stiu si nu pricep de ce te miri si inca se mai mira unii suporteri???!!!! Si decedatii, si aceasta clona au fost sustinute de partid cu bani publici si au furat cat au putut de mult. Tipic bolsevicilor!

Johnny D
8th March 2020, 13:35
Scoate bah moshule kktu din gura inainte sa vorbesti, ca-ti pica pe jos!
Ori macar inghite-l prima data, nu-l scuipa pe forum printre cuvinte!:))

El Pistolero
8th March 2020, 13:48
Bine Pancule6, hai cu încă un 0-0. Poate prin etapa a 10-a dă și Rapidul un gol.

Johnny D
8th March 2020, 13:49
Problema lui Pancu ca nu-l scoate al 3-lea meci la rand la pauza pe parazitu ala de Sefer, sa-l bage in locul lui pe Draghiceanu care impleticeste picioarele adversarilor mai in viteza decat Alami! Si-l scoate pe Alami in loc sa joace cu ambii daca are nevoie de gol. Dar unde nu e cap...:rolleyes:


Si simularile astea de cersesc lovituri libere, inclusiv penalty-uri mai ales ale lui Hlistei si nu numai ma scot din minti! Nu pot sa-nteleg cine dracu ii invata sa cada la cel mai mic contact ori chiar sa se arunce ca loviti de tun! E cea mai mare porcarie posibila sa-ncerci sa furi fotbalul, arbitrul si adversarul! Eu de-as fi antrenor, daca ai facut din astea o data, a 2-a oara nu mai intrii titular in echipa!:rosu:

Johnny D
8th March 2020, 13:56
Si la fel face prostu' si acu, desi are nevoie de gol.
El se bate cu Resita sa tina de punct de zici ca-i e rivala la promovare, ii-e frica sa scoata un kkt defensiv ori pe rahatu de Sefer ce de 5 reprize si jumatate n-a facut absolut nimic pe faza ofensiva desi asta e meseria lui.:rolleyes:

Johnny D
8th March 2020, 14:07
Am zis eu ca dam gol, dar am zis asa la deruta ca ma enerveaza prostii care vin cu jigniri gratuite, stiam eu ca a 2-a repriza n-o sa mai avem atatea ocazii ca-n prima. Asa e in fotbal, rar vezi 2 reprize la fel la rand, in plus, am facut un efort mare in prima repriza si n-am obtinut nimic. Acu e f greu sa mai ai noroc cu joc prost dupa ce-ai avut ghinion cu joc bun in primele 45 de minute.

Johnny D
8th March 2020, 14:07
0-1, poftim noroc.:))
Pa promovare! Si cred ca pa Pancu dupa meciul asta!:cya:

LazioRoma
8th March 2020, 14:09
johnny boy.. sa cam terminat si pt voi...

Johnny D
8th March 2020, 14:10
Da, jucam amicale de-acu inainte. Ca si voi.:)

Pancu ce nu scoate mijlocas defensiv, poftim, de frica sa nu ia gol!:))

LazioRoma
8th March 2020, 14:10
pai da :)))

Duba
8th March 2020, 14:11
Omorati-i pe bolsevici!!! Asa strigau suporterii celorlalte echipe inainte de alegerile din 1946 cand mizeriile de la Lokomotiva Bucuresti, asa se numea atunci clubul bolsevic decedat, jucau cu 'SOARELE', semnul electoral de atunci al bolsevicilor pe tricouri. Asa spun si eu acum - Omorati-i banatenilor pe aceasta clona mizera infinntata de PASD sector 1!!!!!

Johnny D
8th March 2020, 14:12
N-ai inghitit mah, kktu inca? Mai rumega-l nitel.:))

LazioRoma
8th March 2020, 14:14
:)))))

Duba
8th March 2020, 14:15
N-ai inghitit mah, kktu inca? Mai rumega-l nitel.:))


Pofta buna, tiggane! Si ani buni in ligile inferioare asa cum va place voua! :)) O treime, daca nu chiar mai mult din istoria voastra, ati petrecut-o in diviziile inferioare sau v-ati luptat din rasputeri sa nu retrogradati. Asta-i istoria mizera a acestei echipe bolsevice, pisa-m-as pe istoria ei!!!! :))

Leo
8th March 2020, 14:19
Incredibil, penalty total aiurea pentru o simulare ordinara. Noroc cu portarul Resitei.

LazioRoma
8th March 2020, 14:21
hahahahah

Duba
8th March 2020, 14:24
Incredibil, penalty total aiurea pentru o simulare ordinara. Noroc cu portarul Resitei.

Cum spuneam astia au furat toata istoria lor mizera, cum numai bolsevicii in frunte cu Sorina Pinrea stiu s-o faca! Pisa-m-as pe clubul PSD sector 1 - FC R!!!!!!

El Pistolero
8th March 2020, 14:24
Pancu nu are bun simț dacă nu își dă demisia după meci. Trei meciuri fără gol și un joc jalnic de liga a 4-a arătat de Rapid.

resita
8th March 2020, 14:25
ce plm sa spui mai mult :)):)):)) 11 gratuit dar s-a facut dreptate si cioara a ratat /hello/hello/hello

sa mai spuneti si acum ca nu ati fost ajutati de fluierasi, mama voastra de colorati

Rapid PSD doar sa fure stiu.

Leo
8th March 2020, 14:25
Resita castiga la limita cu 1-0 pe terenul Rapidului si imi aduce un frumos cadou asa cum am zis. Urmeaza Petrolul, sper sa-mi faca un cadou la fel de frumos. :D

Duba
8th March 2020, 14:27
ce plm sa spui mai mult :)):)):)) 11 gratuit dar s-a facut dreptate si cioara a ratat /hello/hello/hello

sa mai spuneti si acum ca nu ati fost ajutati de fluierasi, mama voastra de colorati

Rapid PSD doar sa fure stiu.

Mizeriile astea bolsevice au fost si vor fi ajutati sa fure cu arbitrii atata timp cat in aceasta tarisoara bolsevismul nu va disparea.

cip
8th March 2020, 14:32
ahaha,ce penalty jenant le-au dat rapidistilor...:))
Ioane,vorba toa'sului capitan,astia de la Resita care nu va lasa sa promovati cine sunt,reptilienii sau iluminati? :)):)):))

LazioRoma
8th March 2020, 14:47
gratis hotie p fata

Leo
8th March 2020, 14:48
Este imposibil sa bata astia la noi, oricat ar fura arbitru pt ei. Sunt prea slabi.
In plus, nu cred ca ne va fura, rar echipa furata 2 etape la rand ca-n codru.


Ar trebui sa fim prostii prostilor sa nu intram pe gazon si sa ne facem dreptate de data asta!:))
Dar nu cred ca va fi cazu. Stiu aia ca e pericol de.... sanatate.:rolleyes:;)

Si uite ca imposibilul a devenit posibil. Ce mai ai de zis acum?
Multumesc pentru urari! :)

Hingherul
8th March 2020, 15:01
Ahahahahahaha ce stremeleag noduros si-a luat iar Ionettele :)))))
Am votat ca rapiduletele castiga usor, meci la indemana... :happy

La multi ani, Leo! :floricica:

Leo
8th March 2020, 15:15
Hinghi, multumesc!

resita
8th March 2020, 16:10
Ioane tata, spor la mancat ***** ca doar de asta esti bun. V-am baut cu tot cu fluierasi.


Min 33 După un corner al reșițenilor din dreapta, mingea îl lovește în mână pe Labeau și Dorinel Munteanu izbucnește pe margine și cere penalty. Arbitru lasă jocul să continue


Min 34 Alami pasează pe culoar pentru Labeau, care pătrunde în careu și șutează din 10 metri, însă Cobrea respinge în față. Dudea preia larg în față, preia din nou și își face mingea în dreapta pentru a o degaja, însă Cobrea sare pe ea și o reține. Arbitrul dictează lovitură liberă indirectă din careu, deși nu a fost pasă la portar. Reșițenii protestează vehement


Min 35 Alami bate lovitura liberă indirectă din 8 metri în zid. Rapid ratează o mare ocazie făcută cadou de arbitru. Reluările TV arată că Labeau, la faza din minutul 33 a lovit mingea cu genunchiul, iar apoi i-a sărit în mână, oprind-o să se îndrepte către propria poartă. A fost penalty clar pentru Reșița, nesacționat de arbitru

CCA a luat decizii ciudate în privința delegării brigăzii de la acest meci, semn că protestele giuleștenilor au fost auzite la FRF. Centralul Bogdan Dumitrache și asistentul Cosmin Vătămanu sunt din București, oraș din care e și Rapid. În plus, asistentul 1 Alexandru Filip e mutat recent din Timișoara, acolo unde rapidiștii au frăție cu poliștii, la Constanța. Sursele Liga2.ro susțin că Filip este chiar suporter al Rapidului. În prima repriză, Rapid a fost iertată de un penalty, la un henț al lui Labeau, iar apoi a beneficiat gratuit de o lovitură liberă indirectă în careul advers, decizia centralului fiind eronată.


Min 53 Alin Dudea primește gratuit din partea centralului Dumitrache un cartonaș galben, pe motiv că a lovit cu cotul la un duel aerian cu Alami. Chiar alami a fost cel care a faultat, refuzând să sară și să îl împiedice pe reșițean să ajungă la minge


Min 58 Încă o decizie pro pentru Rapid. Goge îl ține pe Buș și apoi Buș, dezechilibrat, îl ține și el pe Goge, iar centralul dă fault pentru Rapid, nu pentru Reșița, deși primul care a faultat a fost Goge. Lovitură liberă din stânga careului e bătută însă prost



Min 88 Bogdan Dumitrache ia o decizie incredibilă: dă penalty pentru Rapid la o simulare grosolană a lui Cătălin Hlistei, care a plonjat de lângă Breșneni, cel care făcea zid în fața rapidistului. Suporterii reșițeni scandează ”Hoții! Hoții!”

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/soc-in-giulesti-rapid-pierde-cu-csm-resita-dupa-un-joc-in-care-arbitrajul-a-fost-pro-giulesteni-alexandru-a-ratat-in-minutul-90-un-penalty-inventat-18946586

delaoltenia
8th March 2020, 18:09
Este imposibil sa bata astia la noi, oricat ar fura arbitru pt ei. Sunt prea slabi.
In plus, nu cred ca ne va fura, rar echipa furata 2 etape la rand ca-n codru.


Ar trebui sa fim prostii prostilor sa nu intram pe gazon si sa ne facem dreptate de data asta!:))
Dar nu cred ca va fi cazu. Stiu aia ca e pericol de.... sanatate.:rolleyes:;)
:)) :)) fara comentarii si 100% de acord cu @resita si @Duba.

delaoltenia
8th March 2020, 18:11
app, mi am luat o mare teapa votand cu "prostii prostilor" , "batem cu mare dificultate furati de arbitru" :))

Johnny D
8th March 2020, 19:12
Ioane tata, spor la mancat ***** ca doar de asta esti bun. V-am baut cu tot cu fluierasi.

Pai numa aia a fost impotriva voastra decisiv, penalty-ul ala.
Mai bine c-a fost ratat, ca n-am ce face cu 1p, mai bine ca nu vi s-a furat voua 2 puncte cum ni s-a furat noua etapa trecuta.;)


:)) fara comentarii si 100% de acord cu @resita si @Duba.

Tu esti cretinoid? Pai a fost exact cum am spus, nu ne-a furat meciu asta! Da cu prostii...:rolleyes:


app, mi am luat o mare teapa votand cu "prostii prostilor" , "batem cu mare dificultate furati de arbitru" :))

Aia in poll a fost la misto, acolo in quote-ul ala pe care l-ai dat de la mine si nu stii sa-l citesti am spus cum sta treaba pt meciu asta d.p.d.v. al arbitrilor.


Ahahahahahaha ce stremeleag noduros si-a luat iar Ionettele :)))))
Am votat ca rapiduletele castiga usor, meci la indemana... :happy

A fost la indemana in prima repriza, trebuia sa dam 2 goluri si n-am dat nici 1. Acolo am dat 120% si n-a intrat. N-am mai avut energie pt repriza a 2-a.


ce plm sa spui mai mult :)) 11 gratuit dar s-a facut dreptate si cioara a ratat /hello/hello/hello

sa mai spuneti si acum ca nu ati fost ajutati de fluierasi, mama voastra de colorati

Rapid PSD doar sa fure stiu.

Bai prostovane, etapa trecuta ne-au fost luate 2p cu japca!
Voua ce v-a fost luat azi? Taci in plm daca esti prost de dudui!

Hingherul
8th March 2020, 19:13
O sa muriti in anonimat, Ioane... :)

delaoltenia
8th March 2020, 19:16
ada e, tiganu tot tigan moare! :D

Hingherul
8th March 2020, 19:18
Cred ca e apa adanca la mal ca altfel nu inteleg :D

Johnny D
8th March 2020, 19:18
O sa muriti in anonimat, Ioane... :)

Alt prost, nu reusim ce n-a reusit nimeni: sa promovam direct din a 2-a.
Nu e mare lucru, doar ca n-am reusit o performanta greu de atins.
Dar cu prostii... cum ziceam, n-ai cu cine.:rolleyes:

Hingherul
8th March 2020, 19:19
Daca nu vine rapiduletele la dinamo, merge dinamo la
rapidulete!

Johnny D
8th March 2020, 19:22
Merge care unde-i e putirinta. Dinamo nu cred ca retrogradeaza direct, dar ar putea avea emotii pt baraj. Ar putea juca pana-n ultima etapa pt evitarea lui. Vom vedea.

Johnny D
8th March 2020, 19:39
Pofta buna, tiggane! Si ani buni in ligile inferioare asa cum va place voua! :)) O treime, daca nu chiar mai mult din istoria voastra, ati petrecut-o in diviziile inferioare sau v-ati luptat din rasputeri sa nu retrogradati. Asta-i istoria mizera a acestei echipe bolsevice, pisa-m-as pe istoria ei!!!! :))

Liga a 4-a unde e Steaua aia infecta? Cum am lasat-o, asa a ramas!:))

Noi avem deja 2 promovari la rand, stam un an in Liga a 2-a, nu-i bai. Ca suntem obisnuiti.;) Ar fi fost ceva nemaiintalnit sa promovam direct si din a 2-a, ar fi fost o superperformanta oligofrenule octogenar! Si nu o datorie ca nu e Rapidul cea mai buna echipa din Romania, sa fie singura ce reuseste asa ceva!:rolleyes: Cand mergi prea Rapid, uneori te mai si impiedici.

Hingherul
8th March 2020, 19:44
De ce plm ai limbajul asta de locuitor din Giulesti Sarbi?
Nu ai primit flori azi, nu ti-a spus nimeni la multi ani, ti s-au inecat ciorile? Ce dracu ai de afisezi atitudinea asta de persoana cu ciclu dereglat?

Johnny D
8th March 2020, 19:53
Pai n-ai vazut c-a venit cretinoidu ala sa jigneasca p-aici cand nimeni nu i-a zis nimic in prealabil? Si mai e si prost c-o face degeaba. Rapidul fu dezavantajat de arbitraj pana in momentul ala, nu Resita! Ori a fost in cel mai bun caz echitate.

Noroc ca prostia arbitrului din final n-a produs o viciere de rezultat, cum a fost produsa grosolan la Timisoara unde am avut 2 penalty-uri si om degeaba dat afara in minutu 10. Doar 5 minute am jucat 11 vs 11. Dar eu n-am jignit timisorenii pentru asta ca prostovanul ala, ci arbitrul, atat.

delaoltenia
9th March 2020, 07:13
San dilo, has moro car!

cip
9th March 2020, 12:28
Noi suntem Rapidul Mare
Si nu vom ceda o clipa
Sa va facem de risipa!
Nu lasam, ci tragem tare
Toti in cor spre promovare! /hello


Alt prost, nu reusim ce n-a reusit nimeni: sa promovam direct din a 2-a.
Nu e mare lucru, doar ca n-am reusit o performanta greu de atins.
Dar cu prostii... cum ziceam, n-ai cu cine.:rolleyes:
:))

Johnny D
9th March 2020, 16:07
Facem si noi diferenta intre un cantec de galerie si un post de nenorocire?:))


San dilo, has moro car!

Sa fii sanatos cu toti ai tai care vorbiti limbi straine din astea.