PDA

View Full Version : Manchester City interzisa 2 ani in Liga Campionilor!:rolleyes:



Johnny D
14th February 2020, 20:42
Na, joac-o p-asta!

Locu 5 din Anglia se pare ca merge sigur in CL.:P

El Pistolero
14th February 2020, 20:58
Vor face apel la TAS, dar dacă rămâne așa, mai mult ca sigur la vară vor fi plecări importante de la echipă. Și da, locul 5 poate spera la CL acum, dacă rămâne deiciza.

delaparis
14th February 2020, 21:12
Iar lucreaza tare la UEFA aia de la Bayern si Real :rolleyes:

A.Puscas
14th February 2020, 21:31
Esti rapid pe felie Ioane, da' ce sa vezi? Nu prinde Arsenal nici locul 5. :))

Hai cu Sheffield in Champions, ar fi prea tare. :D

Johnny D
14th February 2020, 21:37
Il prindem la anu!:sneaky:
Ca de-asta ma coisem asa dintr-un sut!:cool:

YoNuTzz
14th February 2020, 21:39
Man City are prea multi bani, jucatori valorosi, si putere.
100% vor ramane doar cu amenda...

El Pistolero
14th February 2020, 22:04
Sper că urmează PSG. Afară cu arabii, șeicii, care sunt habarnisti în fotbal și doar aruncă cu bani să ia trofee.

Johnny D
14th February 2020, 22:06
:o::pace:

Atata trebuie doar ca nu mai iese Sevilla nici deceniul urmator de la zdub!:))

iulian_1976
14th February 2020, 22:30
Despre fairplay-ul financiar este topic in sectiunea Ch.League., singura intrebare importanta cine urmeaza ?:D

JJ
15th February 2020, 00:03
Se intoarce la TAS. Si intoarcerea asta la TAS va insemna moartea legii asteia cu fair-play financiar.

miril
15th February 2020, 10:50
Federatia engleza de fotbal va deschide si ea o ancheta proprie in luna martie care ar putea duce la depunctare si chiar... Nici chiar asa. Pana atunci, vom trai si vom vedea.

https://www.youtube.com/watch?v=WkU3mtm1ygI

Doctor_Satan
17th February 2020, 09:22
Cel mai corect ar fi sa-i taxeze cu vreo 500 de milioane amenda, bani care sa fie distribuiti prin EL si ultimele tururi de calificari in CL si EL.
Ca parca vad ca la TAS o dau din colt in colt.

Sir. Eko
17th February 2020, 10:06
Sper că urmează PSG. Afară cu arabii, Č™eicii, care sunt habarnisti în fotbal Č™i doar aruncă cu bani să ia trofee.

Dar Arsenal, Liverpool, Chelsea ce fac diferit?

Man City o sa ramana in CL, nu se streseaza. Sunt prea multi bani in fotbal, o sa urmeze o implozie, e normal. Trebuie sa se seteze un plafon de transferuri si unul de salariu, la toate echipele la fel. Atunci rezolvi orice problema.

Doctor_Satan
17th February 2020, 10:46
Pai este setat.
Dar la City a alta figura. N-ai citit articolul?
Seicul a sponsorizat sponsorii ca aia sa bage banii in echipa.

Sir. Eko
17th February 2020, 11:01
Pai este setat.
Dar la City a alta figura. N-ai citit articolul?
Seicul a sponsorizat sponsorii ca aia sa bage banii in echipa.

E setat la modu sa profite tot astia cu bani. Stiu ce a facut City, se stie de cam 3-4 ani ce a facut City. Mai sunt echipe care fac asa.
Eu ma refer la o suma realista, revoluntionar. Ceva ce sa isi permita si Burnley si City. Atunci vedem cine e mai bun, care club functioneaza, care nu.

YoNuTzz
17th February 2020, 11:21
E setat la modu sa profite tot astia cu bani. Stiu ce a facut City, se stie de cam 3-4 ani ce a facut City. Mai sunt echipe care fac asa.
Eu ma refer la o suma realista, revoluntionar. Ceva ce sa isi permita si Burnley si City. Atunci vedem cine e mai bun, care club functioneaza, care nu.

Eu nu sunt de acord cu acest fair play smth...
Daca au bani de cheltuit, are bani patronul si are chef sa bage sute de milioane de la el...de ce nu ?!

Sir. Eko
17th February 2020, 11:49
Eu nu sunt de acord cu acest fair play smth...
Daca au bani de cheltuit, are bani patronul si are chef sa bage sute de milioane de la el...de ce nu ?!

Sa fie echilibrat ? Sa se schimbe puterea intr-o liga ? Sa te rasplateasca fotbalul daca tu iti conduci organizatia cum trebuie?
Ce am mai vrut sa zic de City, sunt convins ca pe langa ce au facut acum, ii si plateste prin conturi ascunse, offshore.

miril
17th February 2020, 19:15
Eu nu sunt de acord cu acest fair play smth...
Daca au bani de cheltuit, are bani patronul si are chef sa bage sute de milioane de la el...de ce nu ?!

Deci tu vrei ca seicul sáu guvernatorul Siberiei sa spele banii...altora? Bravos! Chestia cu plafonul e o solutie rezonabila ca in sportul american.

inter
17th February 2020, 22:41
Eu nu sunt de acord cu acest fair play smth...
Daca au bani de cheltuit, are bani patronul si are chef sa bage sute de milioane de la el...de ce nu ?!

parca acum 2 ani erti pe cai mari cand a bagat ala 250 de milioane in transferuri ......dar ati intrat rapid in vrie ....

YoNuTzz
17th February 2020, 23:57
parca acum 2 ani erti pe cai mari cand a bagat ala 250 de milioane in transferuri ......dar ati intrat rapid in vrie ....

La Milan e exemplu de bad management dus la extrem la orice capitol posibil si imposibil.