PDA

View Full Version : Intilniri, discutii, informatii



TZEFERU
8th April 2005, 00:59
Am deschis acest thread pentru a fi mai usor de comunicat diferite informatii utile.

Angelina Jolie
8th April 2005, 11:25
Pt cei care au tricouri Errea cu CFR(Andrei sau altii). De unde le-ati luat ca si eu vreau?

gruppo_centrale
8th April 2005, 12:31
pentru cei care iau in serios aberatiile lui ...an..dr...ei...: get a life!
in sfirsit o informatie utila! :)

ASP
8th April 2005, 15:31
nu-i mai da idei bune ca nu se stie...

roxana_cj
8th April 2005, 20:39
Mi-a zis unul dintre baieti ca maine e loc de VICTORIE!

andrei_cj
8th April 2005, 22:00
O aberatie esti tu ma' Gruppo Centrale....esti o greseala genetica!

Virus
8th April 2005, 22:27
Deci maine pregatiti-va de victoria CFR-ului. Pt CFR: "MEREU ALATURI DE VOI"
Fortza CFR!

Virus
9th April 2005, 09:16
O alta informatie binevenita: In doua saptamani o sa avem sonorizare pe stadion! Scaunele care au fost puse acum, sunt cam slabe dar a fost o urgenta ca sa fie montate si nu s-au gasit pe moment altele. Sa incercam sa le pastram in starea actuala cat mai mult.
Iar ceea ce probabil ca stiati este ca de la sfarsitul campionatului vor incepe lucrarile pentru modificarea stadionului de-a latul. Evident cu tribune pe toate partile. Tribuna oficiala se va muta pe partea dinspre strada unde momentan este doar gardul. Galeria foarte probabil se va muta unde este acum tribuna oficiala. FORTZA CFR!

Virus
9th April 2005, 09:20
O alta stire beton! Inainte de a se apuca Arpi al nostru de fotbal echipa lui favorita era Steaua Bucuresti. Evident el a explicat ca mai toata lumea tine cu echipa care are cele mai multe titluri. In Romania Steaua e iubita pt ca e singura echipa de la noi care a castigat champions league. Oricum spune Arpi ca pe atunci Steaua avea statura de echipa dar in acest moment Gigi este cel care strica emblema echipei. Si evident ca echipa favorita este CFR-ul.

King of Hell
9th April 2005, 09:24
O alta stire beton! Inainte de a se apuca Arpi al nostru de fotbal echipa lui favorita era Steaua Bucuresti. Evident el a explicat ca mai toata lumea tine cu echipa care are cele mai multe titluri. In Romania Steaua e iubita pt ca e singura echipa de la noi care a castigat champions league. Oricum spune Arpi ca pe atunci Steaua avea statura de echipa dar in acest moment Gigi este cel care strica emblema echipei. Si evident ca echipa favorita este CFR-ul.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

andrei_cj
9th April 2005, 10:48
Da-te cu capu' Axaphat....da in zid cu ce ai mai prost...incultule....:-)

Virus
9th April 2005, 12:58
Lasa-l andrei... macar aici la informatii sa nu ne certam cu ei.

King of Hell
9th April 2005, 13:22
Da-te cu capu' Axaphat....da in zid cu ce ai mai prost...incultule....:-)

Ma omule io nu te inteleg sa mor io...pai tu pe toti ii intreci la incultura si imi zici mie incult..mila mare ca pentru tine nu mai am pentru nimeni.

Virus
9th April 2005, 23:09
Marele Erji in arest! El si inca vreo 3 din cate am auzit, au fost luati de politie azi dupamasa. Stiti cu totii pentru ce!
M**E u cluj M**E u cluj, acuma meritati fiecare deget in parte cretinilor!

ALE ALE, ALE ALE, SA MOARA U IN DIVIZIA B!!!

Angelina Jolie
9th April 2005, 23:13
Citeam pe un guestbook ca erji are dunga rosie in buletin. Si mr. sapte asa il mai lauda de zici ca era modelul lui in viata. Acuma se va lasa cu dosare penale bag sama. Sper ca si cu suspendarea terenului, amendarea clubului, daramarea stadionului si de ce nu DESFIINTAREA.

gruppo_centrale
10th April 2005, 09:30
Citeam pe un guestbook ca erji are dunga rosie in buletin. Si mr. sapte asa il mai lauda de zici ca era modelul lui in viata. Acuma se va lasa cu dosare penale bag sama. Sper ca si cu suspendarea terenului, amendarea clubului, daramarea stadionului si de ce nu DESFIINTAREA.

sper sa se lase cu dosare penale pentru cei vinovati, SI ATIT! totul s-a petrecut in afara stadionului, unde clubul "U" nu are nici o raspundere! indiferent de atitudinea de "cocosi" a jucatorilor care apoi au fost caftiti, agresorilor NU LE GASESC NICI O SCUZA!
valigrec, erji era un bau-bau pentru "ultimii hackeri", care va disparea, probabil, o vreme din peisaj.
p.s. nu mor caii cind vor cainii...!

Angelina Jolie
10th April 2005, 09:36
valigrec, erji era un bau-bau pentru "ultimii hackeri", care va disparea, probabil, o vreme din peisaj.
p.s. nu mor caii cind vor cainii...!
O vreme mai lunga sper. Nu mor caii cand vor cainii. Exact asta voiam sa zic si eu. Noi meciul l-am castigat, de ramas ramanem in A, totul e in grafic, spre deosebire de voi care veti pierde o multime de simpatii, si pe forum, si in Cluj si in tara.
HAI CFR !!!

gruppo_centrale
10th April 2005, 09:39
da, dragutzule, acelasi lucru voiai sa-l scrii si tu, daca ti-ar fi incaput in tartacutza fara sa-l copiezi de la mine. :mda: :mda: :rosu: :rosu:

gruppo_centrale
10th April 2005, 09:44
suporterii lui "U" s-au descurcat intotdeauna PRIN PROPRIILE MIJLOACE. nu avem nevoie de simpatia nimanui. ne doare ca totul se sparge si in capul unor Jasko, Dulca si Danciu. plus suporterii care si-au vazut de treaba.
atmosfera la meciul cu UTA a fost extraordinara, s-a cintat la fel la 0-0 si la 0-3, iar UTA a fost aplaudata la scena deschisa.
nu inteleg inca ce cauta jucatorii cfrului pe "Moina" la meciurile lui "U", doar ei sunt in alta divizie. de fiecare data sunt injurati minute in sir, iar mai nou batuti!

King of Hell
10th April 2005, 11:58
Oare unde era bodyguardu ala cu plete cand chiar era nevoie de el?:mda:

andrei_cj
10th April 2005, 22:46
Fiecare om are dreptul sa mearga unde vrea el fara ca niste cretini ca voi sa se lege de el sunteti SCURSURA SOCIETATII!

Virus
12th April 2005, 00:20
Eu zic sa lasam toate certurile astea ca nu cred ca avem timp de ele... Cel putin timpul meu incepe sa devina prea pretios pentru a-l irosi pentru niste tarani!
Avem meci Sambata la 20:30 cu Dinamo in Stefan cel Mare. In tur am reusit sa le dam un nesperat 4-2, acum asteptam iar u rezultat pozitiv pentru CFR.
Eu am de gand sa ma duc si in aceasta deplasare cu toate ca din cate se stie ca sunt handicapatii aia de la dinamo poate o luam in gura... oricum... cine mai vine???
Valy... parca tu aveai ceva in plan...

Angelina Jolie
12th April 2005, 00:30
Am planul, sa vad daca-mi permite timpul.

Virus
17th April 2005, 08:38
G"u"NOAIELE SA SE ABTINA DE LA COMENTARII, CE E SCRIS AICI E SCRIS STRICT PT CFR-ISTI. ORICUM NU VOI DEZBATE NICI O PROBLEMA CU UN G"u"NOI!!!

Acum am ajuns din Stefan cel Mare. Hai sa va povestesc unele evenimente pe care nu aveti cum sa le aflati doar daca ati fost acolo.
In primul rand galeria lui Dinamo nu a impresionat cu mai nimic. Au fost destul de putini si pot spune ca am putut sa tinem pasul cu ei cu toate ca ei au jucat acasa.
Dinamovistii au reusit sa introduca cateva torte pe stadion... sa zicem nimic nou... facand exceptie faptul ca e interzis prin lege. Asupra unui suporter CFR (nu dau nume) au fost gasite 6 petarde. Asta la intrarea in stadion. El s-a ales cu o amenda de 5 milioane de lei. Asta ca sa stie toata lumea cat de rahati sunt miticii.
Dinamo a avut doua galerii. Una care a stat in partea opusa cu noi, iar alta care a stat chiar in tribuna de langa noi. In cea de langa noi au venit niste G"U"NOIE de mU-isti cu un banner furat de la CFR pe care l-au rupt in fata noastra. Degeaba le-am spus jandarmilor ca este bannerul nostru furat de ei... ca evident ca nu am avut cu cine povesti. Oricum indivizilor li s-au facut cateva poze si vai de ei sa fie prinsi prin CLUJ.

S-a facut o dezbatere in galerie si cu parere de rau ne-am hotarat ca trebuie sa plecam de la stadion inainte de terminarea meciului, pentru a prinde trenul spre casa. Altfel am fi fost nevoiti sa stam pana la 6 dimineata in Bucuresti.
In legatura cu coregrafia galeriei CFR, pot spune ca am reusit sa parem a galerie mai ales ca cea a lui Dinamo nu a fost la ce m-as fi asteptat. Dar asta a fost chiar bine. Mentionez ca si ei au plecat inainte de terminarea partidei, inca cu minute bune inaintea noastra.
Scorul... dezamagitor, dar totusi avem consolarea ca am reusit sa punem sub presiune de cateva ori poarta adversa. Totusi scorul nu mi se pare ca releva realitatea din teren. Poate imi spuneti si mie parerea voastra, facuta din fata televizoarelor. Oricum am intales ca au fost si ceva faze controversate cu un posibil 11 metri la noi iar la ei sa nu fi fost. Oricum prea putin mai conteaza... au luat 3 puncte, ne-am fi asteptat si la acest lucru. Pacat ca de atatea goluri primite, dar daca tot asa cum au jucat repriza a doua, dupa parerea mea ii cam nimicim pe Craioveni Sambata. Macar acasa sa luam puncte. Si un fapt imbucurator ca momentan am scapat de cele 3 deplasari dificile... Mai avem cea cu Steaua... la restul avem sanse mult mai mari de a lua puncte.
Mai revin cu informatii in cursul saptamanii viitoare.

King of Hell
17th April 2005, 11:28
"asa cum au jucat repriza a doua, dupa parerea mea ii cam nimicim pe Craioveni Sambata"

Stai sa vezi ce face Craiova azi cu Steaua si iti dai seama dupai cine pe cine nimiceste.

andrei_cj
18th April 2005, 11:27
Da dupa cum a jucat Craiova aseara ii nimicim...la televizor...ce sa se vada....prima repriza...slab...jucata de CFR....dupa aceea....ai vazut si tu 2 bare...penalty refuzat...oricum Dinamo a fost peste noi dar scorul e prea mare e nemeritat asta este trebuie invatat din orice greseala!

Angelina Jolie
18th April 2005, 12:45
Eu nu cred ca-i nimicim, dar sper sa ii batem totusi.

HIV
18th April 2005, 15:13
Mereti ma , o sa aveti meci f greu cu Craiova si nu veti castiga . Astia isi bat joc de voi ma :)

Angelina Jolie
18th April 2005, 17:16
Va fi greu dar vom castiga. Daca nu, poate sa isi prezinte Sunda linistit demisia.

King of Hell
18th April 2005, 17:54
Ma hai facem schimb, vi-l dam pe Sapaliga si noi il luam pe Sunda ca asta se pricepe la promovari..si sapaliga nu se pricepe la nimic :D

roxana_cj
18th April 2005, 20:50
Ma hai facem schimb, vi-l dam pe Sapaliga si noi il luam pe Sunda ca asta se pricepe la promovari..si sapaliga nu se pricepe la nimic :D
Ai vrea tu!

Angelina Jolie
18th April 2005, 21:17
Axaphat, mersi dar noi nu ne permitem sa dam $55.000 pe an salar antrenorului. :happy :happy

antiucj
20th April 2005, 10:43
:degete:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

King of Hell
20th April 2005, 17:47
Jiul penalizată cu două puncte
Comisia de Disciplină a FRF a decis azi penalizarea cu două puncte a echipei Jiul Petroşani şi amendă īn valoare de 1000 de euro deoarece oficialii clubului au pătruns īn cabina arbitrilor "adresīndu-se acestora īntr-o manieră contrară regulamentului" se precizează īntr-un comunicat FRF. Patronul grupării Jiul Petroşani, Alin Şimota, şi consilierul acestuia, George Borugă, au primit avertisment şi o amendă de 1000 de euro deoarece au pătruns īn vestiarul arbitrilor īn pauza meciului Jiul Petroşani - Armătura Zalău, scor 3-3, partidă disputată sīmbătă, īn cadrul etapei a 21-a a Diviziei B, seria a III-a. LOL

Virus
20th April 2005, 17:57
Medias, nu uita CFR te vrea in A!

roxana_cj
20th April 2005, 19:36
ole ola Medias va fi in A!

Angelina Jolie
20th April 2005, 21:30
Ce TZEAPA iau cartitele de mina. Dupa ce anul trecut i-am facut noi pe cinstite anul asta ii face si Gazul. Oare nu-si dau seama ca ar fi mai simplu sa isi faca o echipa valabila si sa promoveze pe bune?

HIV
20th April 2005, 22:20
Mereti ma , pana si Jiul are istorie mai mareata ca voi .

Ole ola , Jiul ...... !

King of Hell
20th April 2005, 22:37
Ma oricat as vrea sa promoveze Jiul ma tem ca nu cumva sa promoveze Goz Metanu' :(

Angelina Jolie
20th April 2005, 23:38
Mereti ma , pana si Jiul are istorie mai mareata ca voi .

Ole ola , Jiul ...........!
Da si se aseamana cu voi.
1919, alb-negru, blatisti... :happy :happy :happy

andrei_cj
21st April 2005, 14:13
Liderul pedepsit
Corina Marinaş, Andreea Radu


După partida de sīmbătă din etapa 21-a a Diviziei B dintre Jiul Petroşani şi Armătura Zalău (3-3), "centralul" īntīlnirii, Viorel Sandu, a scris īn raport că, īn pauza jocului, patronul Alin Simota, īnsoţit de alţi doi oficiali, George Boboc şi Gheorghe Borugă, au intrat īn vestiarul arbitrilor şi le-au cerut să dea o mīnă de ajutor gazdelor.

Comisia de Disciplină a FRF a decis ieri, īn baza articolului 24, alineatul 4 din Regulamentul de Disciplină, care se referă la tentativa de trucare a jocurilor, ca echipa Jiul să fie penalizată cu două puncte. Īn plus, s-a hotărīt amendarea patronului Simota, a directorului sportiv Gheorghe Borugă şi a clubului cu cīte o mie de euro. "Voi face apel īn decurs de cinci zile, īnsă toată situaţia asta m-a făcut să mă gīndesc dacă mai rămīn sau nu īn lumea fotbalului. Nu este adevărat ce a declarat arbitrul, dar noi trebuie să plătim!", a răbufnit Simota.

Jiul īşi păstrează prima poziţie īn clasament, dar la doar două puncte de ocupanta locului secund, Gaz Metan Mediaş, echipă care poate prelua conducerea chiar după etapa de sīmbătă īn condiţiile īn care liderul stă.



"Ne-a tăiat maţul"
- Domule Simota, cum vi se pare decizia luată?
- Este cel puţin absurdă. Cum să mă duc la arbitri să le cer să ne favorizeze, cīnd la pauză noi aveam 2-1? Am fost la ei īn vestiar, asta am recunoscut, īnsă pentru a le reproşa maniera de arbitraj din prima repriză, nu cu alt scop.

- Vă menţineţi afirmaţia comform căreia arbitrii sīnt ca nişte fete mari?
- Din păcate, da. Unii sīnt, pentru că de la a reproşa maniera de a conduce jocul, pīnă la a mitui, e cale lungă. Asta e, pădure fără uscături nu există.

- Cīt de importante sīnt punctele pierdute?
- S-a apropiat Gazul de noi la doar două puncte. Decizia asta ne-a tăiat maţul īn lupta pentru promovare.


REACTII
"Nu mă interesează măsura comisiei. Nu vreau să fac nici un comentariu, fiindcă e problema altora. Chiar şi īn aceste condiţii campionatul se mai joacă, fiindcă mai sīnt multe etape de disputat"
Ioan Ovidiu Sabău, antrenor Gaz Metan Mediaş

"Decizia trebuia să fie mai drastică. S-a scris de prea multe ori că Jiul apelează la mijloace mai puţin ortodoxe şi acum i-au prins. Din păcate, noi sīntem prea departe şi această decizie īmi sporeşte regretul că nu am luptat pīnă la capăt pentru promovare"
Ioan Lăzău, vicepreşedinte FC Bihor

P.S. Se pare ca in sfarsti se gace dreptate cu echipa asta de blatisti....pe care totata lumea o stie dar nimeni nu ia masuri acum s-au luat....BRAVO!

Anca,Oncica&CO.
21st April 2005, 20:20
Mereti ma , pana si Jiul are istorie mai mareata ca voi .

Ole ola , Jiul ......... ! :degete:
Sigur! Atat Jiul cit si "u" fac acelasi "lucru" cu "istoria lor"! :D Dar totusi este o diferenta de cateva locuri in clasament!! :yeah: Daca din A in B promovarea ar fi pe baza de "istorie"???? :rolleyes: dar din pacate pentru unii, se promoveaza pe baza cunostintelor de fotbal :headbang: PROMOVAREA GAZ METAN MEDIAS !!!!

andrei_cj
21st April 2005, 23:03
Forza GAZ METAN MEDIAS!

Angelina Jolie
22nd April 2005, 02:21
FORZA CFR si OASUL NEGRESTI!!!

andrei_cj
22nd April 2005, 16:53
Ultima ORA : Mijin, Georgevski si Vintila retrogradati la JUNIORI!

Mijin Georgevski si Vintala se pare ca au fost retrogradati la Juniori ei fiind prinsi in clubul Seven de pe Eroilor la ora 2 Noaptea la baut....iar ei justificau acest comportament total nesportiv prin prisma faptului ca era suparati ca nu au prins Lotul pt meciul cu CRAIOVA! Oricum parerea mea e ca e foarte bine ca s-a luat decizia asta care ii va punte pe ganduri si pe alti amatori...de asa ceva si poate asa o sa fie si mai atenti restul jucatorilor....FORZA CFR!

P.S. Iar acum fara suparare mie mi se pare ca Mijin Vintila si Georgevski nu au ce cauta in echipa asta......nu reusesc sa faca fata cu ritmul divizie A!

TZEFERU
22nd April 2005, 19:01
Daca chiar esti suparat poti sa bei si acasa si nu te vede nimeni. Dar au cam jucat cu viteza melcului turbat pina acuma....si am luat-o pe coaja rau pe unde am jucat.

Iar motivatia data de ei.... "does not hold water".

Anca,Oncica&CO.
22nd April 2005, 19:06
Era timpul ca conducerea clubului sa puna punct acestor obiceiuri! Altfel nici unul din jucatorii mentionati nu au confirmat valoarea lor si asteptarile conducerii si al antrenorului! Trebuie luate masuri ferme! HAI CFR!!! LUPTA CFR!!!

roxana_cj
22nd April 2005, 19:38
Poate de-aia era Mijin tot timpul obosit in teren!

Angelina Jolie
22nd April 2005, 20:32
P.S. Iar acum fara suparare mie mi se pare ca Mijin Vintila si Georgevski nu au ce cauta in echipa asta......nu reusesc sa faca fata cu ritmul divizie A!
Sa nu uitam de rebutul Bruncevic si ametitul Alickovick sau cum dreq se scrie.

andrei_cj
23rd April 2005, 00:07
http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=59027

roxana_cj
24th April 2005, 18:31
Mie mi-a placut cum a jucat sarbul ala care a venit acum... 28 Milosevici! Parca se stie mai bine cu mingea decat Mijin! Pareri!

andrei_cj
25th April 2005, 01:18
“Săpuniţi” de conducere
Remiza cu Ştiinţa a stīrnit mīnia patronului Arpad Paszkany şi a preşedintelui Iuliu Mureşan.
“Sīnt extrem de nemulţumit de joc. N-au avut prospeţime şi au fost mai tot timpul īn urma oltenilor la minge”,
a spus Mureşan după meci şi a intrat apoi val-vīrtej īn vestiarul echipei. Īmpreună cu boss-ul Paszkany şi antrenorul Şunda, preşedintele “feroviarilor” şi-a admonestat jucătorii, principalii vizaţi fiind mijlocaşii
Dan Florin şi Sorin Oncică. “Aţi fost zero barat,
v-au făcut oltenii cum au vrut!”, şi-a vărsat amarul Mureşan. La ieşirea din vestiarul echipei, chiar şi Aurel Şunda a continuat tirul acuzelor. “S-a văzut din nou că avem jucători limitaţi”, a spus antrenorul clujenilor. (Cristian CUCOLAŞ)


P.S. Cred ca stie mai bine acum dupa un meci nu ne putem da seama sa vedem ce face echipa MIERCURI!

Angelina Jolie
25th April 2005, 13:49
O ia sus de la Arges la ce fotbal cacacios jucam mai nou. Aia face echipa miercuri.

King of Hell
25th April 2005, 14:38
Ma eu acum va zic ceva...dar nu cu rautate, sunt doar realist...vedeti ma sa nu picati dracu in B! la ce meciuri aveti..io bag mana in foc ca poli iasi pleaca cu puncte de aici!

andrei_cj
25th April 2005, 17:36
Eu nu as fi asa de sigur in locul tau! Sa vedem ce facem miercuri....si dupa aceea pot sa ma pronunt si eu concret!

King of Hell
25th April 2005, 18:39
Miercuri e etapa? Hmm...ptr faza cu sarbatorile de Pasti? Interesting...ziceti pe ce canal transmite meciu..arges-cfr..daca il transmite...musai tre sa ma uit..

roxana_cj
25th April 2005, 21:38
Pe telesport la ora 17.

Angelina Jolie
25th April 2005, 21:49
Prindeti careva telesportul p-aci prin Cj?

King of Hell
25th April 2005, 21:54
Ma valy telesportu e prins numa in blocu ala de unde emite...dintr-o camera emit si in alta camera e un televizor unde se uita menajera la programul telesport...

Angelina Jolie
25th April 2005, 22:06
Poate il prind si aia ce locuiesc vizavi, cu antena parabolica, dar cu pureci.

roxana_cj
26th April 2005, 18:31
Poate aveti careva pile la cablu si va lasa sa-l vedeti la ei!
Ca eu din pacate sunt la munca!

andrei_cj
29th April 2005, 15:08
CFR Cluj a ob?inut īn retur 4 puncte din 21 posibile ?i, din revela?ie, a devenit una dintre echipele ce se bat pentru evitarea retrograd?rii. Chiar dac? ?efii din Gruia nu-?i ascund nemul?umirea, Aurel ?unda e sigur pe pozi?ie.

"Am jucat, inclusiv la Pite?ti, cu improviza?ii. Tot returul am avut probleme de lot. Apoi, cu cine am jucat? Cu Poli, cu Rapid, cu Dinamo, cu Craiova. Era normal ca, pentru o nou promovat?, s? apar? problemele. Nu sīntem īntr-o veritabil? criz?, nici eu, nici echipa. Lucrurile trebuie judecate global, la finalul campionatului", a afirmat tehnicianul. "Cu 6 puncte sīntem salva?i de la retrogradare. Am fost singura echip? care a b?tut Farul pe terenul acesteia. Eu zic c?-i putem bate ?i aici", a completat Aurel ?unda. Ieri, pre?edintele clubului, Iuliu Mure?an, a refuzat s? comenteze situa?ia echipei. Cel pu?in pīn? īn prezent, la Cluj nu s-a discutat despre schimb?ri pe banca tehnic?, īns? oficialii clubului feroviari au mai ar?tat c? nu au r?bdare cu antrenorii.


"Nu putem fi a?a slabi"
Finan?atorul clujenilor, Arpad Paszkany, a declarat c? juc?torii sīnt principalii vinova?i, pentru c? "ei intr? pe teren". "Ne-am autodep??it īn tur, īns? nici chiar a?a de slabi cum ar?t?m īn retur nu sīntem. Nu e de vin? conducerea tehnic? sau administrativ?. Cred c? putem vorbi de un blocaj psihic. Pentru o nou promovat?, īns?, obiectivul, salvarea de la retrogradare, e realist", a completat Arpad Paszkany. y Valentin ?chiopu

Anca nu s-a antrenat
Atacantul Adrian Anca, notat cu 4 pentru presta?ia de la Pite?ti, nu s-a antrenat ieri. Antrenorul Aurel ?unda a spus c? juc?torul nu a fost trimis la echipa a doua, ci este accidentat. "Are probleme la mu?chii intercostali. Durerile nu i-au permis s? se antreneze", a explicat tehnicianul.


29 aprilie 2005

roxana_cj
30th April 2005, 15:39
Bine ma! Anca are aere de vedeta de-aia nu merge la antrenament. Ce nu inteleg este de ce i se permite asa ceva!?

andrei_cj
7th May 2005, 09:59
http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=60343

http://www.gsp.ro/index.php?a=14171&shift=1

TZEFERU
8th May 2005, 09:09
Cea ce jucatorii ar trebui sa inteleaga este ca:

Un jucator bun si constant va sta sub contract permanent oriunde ar juca. Un jucator nou e posibil sa aibe acelasi contract si va putea crea nemultumirea celor mai vechi sa zicem.

Avantajul unui jucator constant nu este neaparat un contract mai mare. Exemplu:

Daca Oncica este un jucator constant dar cistiga mai putini bani ca Anca sau Turcu pe moment ii poate crea frustrare......(Asta este o problema si la corporatii cind vin oameni mai noi, problema nu este noua)......DAR pe tremen mai lung avantajul unui "Oncica" consta in faptul ca el va primii bani...atit cit primeste, .... iar ceilalti pot zbura si nu vor cistiga nimic sau mult mai putin....si facind media...de fapt un "Oncica" cistiga mai mult dar pe termen mai lung nu neaparat "imediat".....(nu ma refer aici naparat la Oncica ci doar am folosit ca ilustrare).

Daca un "Oncica" sta in banca lui si joaca iar vedetele mai bine platite dar fac "figuratie"...mai devreme sau mai tirziu vor "sbura"....spre tarile mai reci...si nu mai calde, vor sbura acolo unde sint si muste si tintari cind joci fotbal.

Asta trebuie sa realizeze atit un jucator de fotbal cit si un meserias profesionist.
(O firma care are produse bune si vinde totusi constant poate ramine pe piata chiar daca apar firmele gen "teapa" si vind pe moment mai scump oferind un "produs" chipurile mai bun).

Valoarea daca o ai poate ramine perena.....vedetismul cum stim este destul de "volatil".

Recap:
Idea este ca un om de valoare ramine angajat iar altii chiar daca vor atinge momente de "virf" (sau pseudo-virf).....pe termen lung isi vor cauta de lucru.

Angelina Jolie
8th May 2005, 13:43
Dupa numarul de mesaje postate pe sectiunea Suporter, CFR este pe locul 5 dupa Craiova, Fc Arges, Steaua si Dinamo.
HAI CFR-ul!!! HAI CFR-istii!!!

andrei_cj
12th May 2005, 16:37
Nu degeaba suntem CFR-isti sa moara toti uistii de ciuda!

Angelina Jolie
12th May 2005, 17:17
Pai nu chiar mor, dar sufera al dracului de tare. Sunt convins de asta.

King of Hell
12th May 2005, 18:06
Ma taceti odata ca fara mine nu erati nici pe 10

Angelina Jolie
12th May 2005, 19:41
Da ma, tu cu vreo 200 de postari din alea 414 cate ai pana la aceasta ora ne-ai salvat. Tre sa recunosc.
HAI CFR!!!

roxana_cj
13th May 2005, 17:07
LOL Flaviu! Tu ajuti cumva CFR-ul? /hello

TZEFERU
15th May 2005, 09:29
Conducerea clubului FC Bihor a fost mazilita. Nepromovarea echipei fanion a judetului, “bisericutele” create in interiorul clubului si repetatele scandaluri, au culminat ieri cu schimbarea intregii conducerii de la FC Bihor.

Precum vedeti si altii au probleme "interne". Nu stiu in ce masura in societatea romaneasca se poate face ceva in legatura cu tot felul de frustrari aparute incepind de la suporteri si terminind cu conducerile.

King of Hell
15th May 2005, 10:40
Ma gandeam sa bag aici niste informatii poate folositoare unora...in special legate de echipe din judetul Cluj...

Cupe castigate:

1 Universitatea Cluj [incluzand Universitatea Sibiu, C.S.U. Cluj, si Stiinta Cluj]
1 Ariesul Turda !!!!!!!!! :D:D:D

Lista goalgeterilor all-time ai Divziei A:

1964-65: 1. MIHAI ADAM (Stiinta Cluj) 18
1967-68: 1. MIHAI ADAM (Universitatea Cluj) 15
1973-74: 1. MIHAI ADAM (C.F.R. Cluj) 23 *mare jucator o fost Adam :D
1979-80: 1. SEPTIMIU CĪMPEANU II (Universitatea Cluj) 24


Romania - All-Time Table 1932-2004:

6.Universitatea Cluj 50 1406 494 281 631 1845-2190 1269
....
31.CFR Cluj 9 278 88 77 113 309- 412 253
....
43.Victoria Cluj 8 154 61 23 70 266- 294 145
....
64.Ferrar Cluj 1 26 13 4 9 44- 29 30
....
66.Dermata Cluj 1 30 7 11 12 41- 50 25
....
72.Dinamo Cluj 1 22 9 2 11 34- 41 20
....
* Ultimele 4 nici nu stiam ca o existat :D

Angelina Jolie
15th May 2005, 10:51
Astea le stiam si noi mai Ax. Nu contesta nimeni faptul ca ati castigat o cupa si ca ati avut mai multe prezente in div A decat noi. Dar astazi este cam invers si asta va doare pe voi. Mai ales ca nici nu aveti sperante de mai bine pe cand noi....

King of Hell
15th May 2005, 11:06
Valy nu am scris astea ca sa ma laud cati ani de A avem si de alea..numa nu ti se pare curios ca Ariesul Turda au o cupa, ca mai sunt 4 echipe din Cluj care au fost in A, despre care tineretul sunt convins ca habar nu are, ca orasul asta a dat 4 ani un golgeter...:D:D:D Sa isi dea foc timisorenii..amu sunteti ma poolistilor mai tari ca noi ma?

Angelina Jolie
15th May 2005, 11:11
Pai si ei au avut: Chinezul, Ripensia si din alea numai nu le stim noi pe toate ca nu ne-am interesat. Si era normal ca un oras mare sa aiba multe echipe in A de-a lungul timpului.

andrei_cj
15th May 2005, 17:15
http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=61177

Angelina Jolie
25th May 2005, 16:36
De obicei nu prea bag articole de ziar dar asta mi se pare superb:
http://www.evz.ro/transilvania/?news_id=187170&PHPSESSID=4c568ed4b6aebbc15f7ad735a75987fd

andrei_cj
26th May 2005, 10:31
intr-adevar foarte bun articol!

Virus
29th May 2005, 07:40
Galeria Commando Gruia are un nou site propriu si personal cu forum! Membrii care sunt din galerie si doresc sa viziteze site-ul sa imi trimita mesaj!
Intelegeti ca g"U"noaiele nu au ce cauta pe site-ul respectiv!

Angelina Jolie
31st May 2005, 16:42
Articol jenant in Adevaru de CJ de azi. Cica:" Consiliul Local - vaca de muls a clubului CFR Ecomax". Si asta pentru ca CFR a cerut 10 miliarde de lei de la buget pentru participarea in Intertoto, si se pare ca vom primi 7 miliarde. Asa ca un jegos de redactor de la fitzuica aia comunista s-a gandit sa profite de ocazie si sa arunce cu noroi. HUOOOO!!!

TZEFERU
31st May 2005, 18:41
Pai da, (si) de acea e important sa faci cit mai multe puncte in campionat si sa fi cit mai sus in clasament. Dupa returul asta jenant se uita lumea la tine in cazuri din astea.....
...sa nu mai amintesc de prestatia deseori jenenta a echipei care face sau nu propaganda orasului Cluj.

La urma urmei sint banii comunitatii si sint multi la care nu le pasa de fotbal si ar vrea ca banii sa mearga in alte parti...Asta mai ales in situatia economica precara din Romania...desi in fotbal circula sume destul de mari de bani.

Peste tot in lume se "profita" de ocazie. In viata toti stau la "pinda" sa te stringa cu usa. E ceva natural.....la urma urmei. De acea e important ca CFR sa aiba jucatori care sint atenti si la faza asta, "its part of the game".

incanada2005
31st May 2005, 19:15
Valy: Ziaristii sunt suparati ca consiliul da bani la CFR. Aia sunt niste Uist. Pot sa gandesc ce vreau ei. Nu-i problema anoastra.

P.S. Am auzit ca unii dintre jucatori ( Adrian Anca si Christian Turcu) s-an batat. Dar ei o zis ca numa o mers la pescuit. Acuma Anca zice ca a fost jignit si ameninta sa pleaca de la CFR. Credeti ca pleaca Anca sau nu? Si credeti ca daca pleaca el, CFR o sa fie in criza?

Angelina Jolie
31st May 2005, 23:49
La urma urmei sint banii comunitatii si sint multi la care nu le pasa de fotbal si ar vrea ca banii sa mearga in alte parti.
Bine bine dar de 10 ani incoace de banii care au intrat pe moina si nu i-a mai vazut nimeni de ce nu zic nimic viermii?
Incanada: EU l-as pastra pe Anca. Un varf de atac ca el mai rar gasesti. Anca si cand joaca foarte prost e mai bun decat Bruncevici sau Tilinca la un loc. Parerea mea.

andrei_cj
7th June 2005, 14:33
Parerea mea ca ar trebui pastrati cam.......anca...tilinca turcu....oncica....dan florin...vasie.....marginean.....si in rest cam adusi jucatori.....parerea mea pt ca, chiar daca o sa fie rezerve cativa din acestia o sa fie rezerve cu valoare pe care te vei putea baza!

incanada2005
7th June 2005, 18:26
Si Roszel ar trebui pastrat? El are talent, nu?

Angelina Jolie
8th June 2005, 13:07
O fi avand dar n-a apucat nimeni sa il vada.

roxana_cj
8th June 2005, 18:48
Parerea mea ca ar trebui pastrati cam.......anca...tilinca turcu....oncica....dan florin...vasie.....marginean.....si in rest cam adusi jucatori.....parerea mea pt ca, chiar daca o sa fie rezerve cativa din acestia o sa fie rezerve cu valoare pe care te vei putea baza!Hai mai pune ca n-ai terminat lista! :evil:

Angelina Jolie
8th June 2005, 19:03
Parerea mea ca ar trebui pastrati cam.......anca...tilinca turcu....oncica....dan florin...vasie.....marginean
Eu pe Tilinca nu l-as mai lasa sa joace nici in Be la cat e de slab. Pai ce atacant e ala care nu da un gol tot campionatul?
Daca tot veni vorba eu i-as tine pe: Stef, Toma, Jula, Goia, Vasaie, Oncica, Marginean, Turcu, Anca. Restul: LIBEEEEEEEERI.

andrei_cj
10th June 2005, 15:30
Maine toata lumea la stadion sa incurajam si sa aplaudam echipa care cu toate ca a fost ce a fost in acest retur ne-a adus atatea si atatea bucurii in ultimii doi ani! FORZA CFR!

P.S. Gazu' in A!

incanada2005
10th June 2005, 18:21
CFR a avut un retur foarte slab. Dar sa mentinut in divizia A si sa calificat pentru Cupa Intertoto. A adus bucurie la toti CFRist care acum 5-6 ani n-au avut nici o speranta. Trebui sa continuam sa incurajam echipa noastra de suflet si sa mentinem speranta pentru vitor.

Virus
13th June 2005, 07:40
Dupa povestirea mica de dupa meci cu domnul Sunda nu au fost spuse lucruri clare. A dat un aer de siguranta suporterilor in care eu sunt oarecum sceptic pana nu vad ceva clar. Oricum daca pleaca sau nu merita sa fie respectat, si cred ca merita si inainte fara sa fie nevoie de a striga la el tot felul de injurii. La o adica probabil ca am fi jucat pe la ora 11. Si cred ca si-a facut datoria pentru CFR. Las la latitudinea conducerii clubului daca merita continuat cu el si la anul.
Oricum bine ca am scapat de gura unora care se faleau cu esecul CFR-ului. Acum se stie ca nici la anul nu o sa mai cadem si cred ca vor aparea mai multi suporteri printre care cred ca se numara si micutzul AXHAPHAT.

Vecchia guardia alearga tare
Sclavii nu mai au fulare
Strangeti bani si pentru steaguri
Sa le rupem noi pe garduri!

LO lololo lolo lo lo...

King of Hell
13th June 2005, 08:35
intr-o zi venim peste voi in Gruia si va lasam in curu' gol.

Angelina Jolie
13th June 2005, 14:00
N-aveti cand mai Ax, n-aveti cand. Numai daca nu va porniti voi asa de-a lela, dar impreuna cu echipa voastra de suflet nu cred ca veniti curand.

andrei_cj
14th June 2005, 22:04
Buna remarca Valy2345 BRICI! :-)

King of Hell
14th June 2005, 22:22
andrei cj, tare greu ar fi sa organizam o "Actiune"...ce sa zic..lasa ca va veni si ziua rafuielii.

andrei_cj
15th June 2005, 09:24
Daca te referi la bataie....ai din nou un comportament inferior.....care nu este specific rasei umane.....dar ce sa facem....asa sunt studentii din ziua de astazi!

P.S. Cand o sa veniti cu echipa voastra in A si ne bateti in Gruia si pe Moina intr-un campionat atunci puteti incepe sa vociferati pana atunci....orice ati face dovedeste faptul ca ne sunteti inferiori!

andrei_cj
15th June 2005, 09:27
Aurel Şunda nu pleacă de la CFR Cluj
Preşedintele Iuliu Mureşan a declarat ieri că nu se pune problema īnlocuirii actualului tehnician. “Speculaţiile pe tema unui nou antrenor la CFR nu-şi mai au rostul, fiindcă rămīne Şunda. Ar fi şi culmea să ne despărţim, doar ne-am īndeplinit obiectivul - rămīnerea īn primul eşalon. Sīntem nemulţumiţi doar de acest loc 11, dar vina e colectivă. Inclusiv mie īmi reproşez că īn iarnă nu am avut o campanie de transferuri mai activă”, a spus oficialul “ceferist”. (Vali LOZINSKY)


http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=64985

radus
15th June 2005, 12:23
Dorinel Munteanu se pregateste sa preia pe CFR Cluj din postura de antrenor-jucator.

cel putin asa scrie pe site-ul onlinesport:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=3263

incanada2005
15th June 2005, 17:31
Eu nu cred ca Munteanu o sa se joaca mai mult de un an la CFR. El e prea batrin. Dar poate o sa devina un antrenor secund la anul.
Si eu zic ca e bine ca Sunda nu pleaca. Aurel e un antrenor bun. Problema a fost cu jucatorii. Marea majoritatea din jucatorii lui CFR sunt jucatori de Divizia B sau C. Sunda a facut cat a putut el cu astia mai slabi.

SilverZeus
15th June 2005, 23:49
....care sunt certitudinile in ceea ce priveste venirile si plecarile ????

....si ce s-a intamplat cu jucatorii aia de la trial ???....a ramas vreunul din francezii si argentinienii aia...iatalieni sau ce or mai fi fost ?

Angelina Jolie
15th June 2005, 23:59
Avand in vedere ca ai scris CFR cu litere mici si cealalta echipa cu litere mari, nu ma obosesc sa iti raspund. Asta ori e gresala grava ori e rea intentie.

HIV
16th June 2005, 09:27
Vecchia guardia alearga tare
Sclavii nu mai au fulare
Strangeti bani si pentru steaguri
Sa le rupem noi pe garduri!

LO lololo lolo lo lo...

Mai boule , de cine alergam noi ? De mari ultrasi si huligani cfr-isti ? Pai iti vin cu 5 oameni la voi in barlog si va dam la m*** . Ce sa rupeti voi pe garduri ? Nu neati luat niciodata un steag . Nu mai avem fulare ? Nu cred ! Probabil ca ati facut voi o mare captura :D .
Ps Voua nu va putem captura nici o sapca cu cfr ca a duceti la politzie .
P.s.2
Franari in gruia cand venim
Pe 7 strazi va fugarim
Nu cantati nu va afirmati
Pe stadioane ce cautati ?

Nu va comparati cu voi
Neam pishat mereu pe voi
Sunteti doar niste cioroi
CLUJ NAPOCA SUNTEM NOI !
lalalalala!

Angelina Jolie
16th June 2005, 09:55
Ti-ai revenit hivule? Parca imi era dor de laudarosenia ta.

SilverZeus
16th June 2005, 10:47
Avand in vedere ca ai scris CFR cu litere mici si cealalta echipa cu litere mari, nu ma obosesc sa iti raspund. Asta ori e gresala grava ori e rea intentie.


...mah esti fantastic.....daca preferant pe "U", cred ca ii scriam primii, nu crezi ?.....e incredibil unde duce ura si prostia.....multumesc frumos de informatii.......dar probabil tu nu stii ce e aia impartialitate si le raspunzi doar celor ce tzin cu CFR, sau ripostezi la provocarile celor de la U...dar ptr cineva care doreste Clujul sa dea peste bot celorlalte orase (si nu sa se bage intr-un conflict fara sens) nu ai raspunsuri....bravo

King of Hell
16th June 2005, 12:25
SilverZeus...lasa fotbalu', muta-te in San Antonio si mergi la meciurile celor de la Spurs.

Angelina Jolie
16th June 2005, 14:58
SilverZeus sunt fantastic, recunosc. Trec cu vederea cuvantul "prostia". Cred ca ti-a scapat mana pe tastatura.
Uite informatie: la meciul de sambata biletele costa 100.000 flat rate, in tribuna A si B plus peluza si la tribuna 0 costa 300.000.
FORZA CFR! NICIODATA FUZIUNE! Nu vreau sa dea peste nas nimanui Clujul, vreau doar ca CFR sa fie cat mai sus.
Later edit: SilverZeus n-as vrea sa ma hazardez, dar sunt aproape convins ca esti student in Cj si ca nu esti clujean de fapt. Ma insel?

SilverZeus
16th June 2005, 15:34
...man, uite ca m-ai prins :D ....ai dreptate: sunt student aici..... sunt turdean de fapt....ideea e ca nu vreau sa ma bag intre problemele de rivalitate dintre cele 2 cluburi (ambele sunt cluburi cu istorie si traditie in spate.....deci respect ptr amandoua, cu toate ca e pacat ptr conflictul asta "fratricid") ..... eu tzin cu tot ceea ce inseamna Cluj-Napoca: eu, atat pe CFR cat si pe U as vrea sa le vad cat mai sus in Divizia A (eu despre mine am spus ca as vrea ca echipele din Cluj sa dea peste bot ( in orice sport) echipelor din restul oraselor)

.....chiar daca sunt fan al baschetului de peste ocean, asta nu inseamna ca nu sunt si microbist: cand timpul mi-a permis am fost la aprape toate meciurile lui CFR din tur (in retur, am stat mai prost cu timpul, din pacate), unde mi-i s-a parut ca e o atmosfera exceptionala....imi era dor ca o echipa clujeana sa joace in Divizia A....totodata am fost si la meciuri ale lui U (inclusiv victoria Stelei), si am prieteni in galeria lui U....

....acu, e drept ca am exagerat cand am scris depre "prostie", insa si reactia ta a fost cam repezita....chiar nu am avut intentia sa desconsider deloc CFR-ul .... tot ce doream sa stiu era despre transferuri, care sunt si daca cu noii jucatori vom rezista sezonul urmator....

....apropo, cand e meciul din InterToto ?....

Angelina Jolie
16th June 2005, 18:14
Sambata la 18.

HIV
16th June 2005, 19:26
Ti-ai revenit hivule? Parca imi era dor de laudarosenia ta.

Fusei internat in spital :evil:

Angelina Jolie
16th June 2005, 20:37
Stiu ma stiu. Doara ti-am transmis si urari. Nush daca le-ai primit. :happy

HIV
16th June 2005, 21:14
le-am primit acushi 2 minute :)

Angelina Jolie
17th June 2005, 00:22
No las ca ii dau io la Ax numa sa il prind odata.

King of Hell
17th June 2005, 08:26
No las ca ii dau io la Ax numa sa il prind odata.

Dapoi nu am mai reusit sa merg la spital la Sidosu' asta mic ca nu am avut bani de spaga pentru gardian. :no:

andrei_cj
17th June 2005, 10:29
Dorinel pleacă
Radu Bichiş


Conducătorii lui CFR Cluj ezită să confirme că Dorinel Munteanu (37 de ani) va veni antrenor-jucător sub Feleac, īn tandem cu Aurel Şunda, ultimul din postura de director tehnic. Ardelenii au avut o discuţie preliminară cu Dorinel, īnsă pretenţiile financiare ale "Neamţului" par să-i fi descurajat, ezitīnd astfel să-l numească oficial. "Mi-e greu acum să cred că Dorinel va fi adus la noi. Nu e vorba că nu l-am dori, dimpotrivă, dar eu susţin că Şunda va fi antrenorul nostru īn sezonul viitor", a spus Iuliu Mureşan, preşedintele clubului feroviar.

Surse autorizate pretind că Dorinel a solicitat 150.000 de dolari pe sezon pentru contractul de antrenor, la care s-ar adăuga, separat, un alt angajament, ca jucător, cu o clauză specială de 5.000 de dolari de fiecare apariţie īn teren. Asta ar īnsemna, dacă ar evolua toate cele 30 de partide, că ar trebui să primească 300.000 de dolari, mult peste posibilităţile financiare ale clujenilor.

INTERVIU
Aproape de CFR
Din Germania, Dorinel Munteanu nu a negat că ar putea deveni antrenor-jucător la CFR Cluj

- Dorinel, se vorbeşte că nu vei mai continua la Steaua şi că vei opta pentru CFR Cluj, unde ai pregătit deja un post de antrenor-jucător. Ce zici?
- Ca de obicei, īn Romānia, se vorbeşte mult, dar puţin e concret. Mi s-a spus că s-a zvonit că m-aş fi certat cu Gigi Becali. Nimic adevărat. El nu mi-a zis că voi fi antrenor la Steaua, ci numai că mă aflu pe lista posibililor tehnicieni. L-am sunat să-i dau un răspuns. I-am explicat că am altă opţiune, că plec de la Steaua. Nu ne-am certat. Nici n-aş putea să fac asta cu un om alături de care am luptat pentru titlu. Dar deocamdată, sīnt īn vacanţă şi vreau să mă bucur cīt mai mult de aceste momente.

- Totuşi, ai avut o discuţie cu oficialii clujeni?
- La momentul actual, nu pot să vă confirm, dar nici să infirm. Veţi afla mai multe cīnd mă īntorc din vacanţă.

- Vei lucra cu Aurel Şunda, care va deveni director tehnic?
- Vă spun că totul e posibil. Dar, hai să lămurim totul la īntoarcerea īn ţară.

http://www.gsp.ro/index.php?a=16845&shift=1

Angelina Jolie
17th June 2005, 13:37
Dorinel Munteanu poate da lectii de profesionism jucatorilor nostri. N-ar fi rau sa vina. Dar nici nu merita sa se dea o tona de bani doar ca sa vina la noi.

roxana_cj
17th June 2005, 21:19
Eu sper sa vina Dorinel la Cluj!
Baietii ar avea multe de invatat de la el!

andrei_cj
18th June 2005, 09:43
Intr-adevar oricum sper sa reusim o figura frumoasa in seara asta! FORZA CFR!

TZEFERU
23rd June 2005, 18:54
Topescu:
http://www.prosport.ro/?c=3&b=874

Astia chiar nu inteleg ca 15 miliarde in plus nu vor face nici o diferenta?
Daca e sa se desfiinteze U se va desfiinta in mod natural, daca nu, nu.
Dar macar pina atunci mai au unde merge copii sa joace un fotbal. Se vrea performanta.. cind alte echipe vorbesc de 4..sau chiar 8 milioane de Euro...Ce performanta se va face la Cluj cu 15 miliarde in plus? Vor aparea asa peste noapte alti investitori? De ce nu vin investitorii sa propuna...Uite avem 5 milioane de Euro face-ti echipa fuzionata si ne bagam si noi....Nu, hai sa fuzionam apoi om mai vedea.
Echipele cu bani seriosi vor cumpara tot ce e bun pe piata romanesca de fotbal...iar noi vom "sparge" piata cu inca 15 miliarde de lei ????? (=450.000$)...si vom face "performanta"???...hai sa fim seriosi.

Angelina Jolie
23rd June 2005, 20:47
Topescule stai tu in capitala si vezi-ti de vandut ziarul ca si asa ti se duce de rapa si lasa problema fotbalului clujean in seama altora.

radus
23rd June 2005, 21:34
Asa au impresia sudistii astia ca se pricep la toate, ca inteleg toate problemele si ca detin adevarul absolut... M-a dezamagit Topescu in chestia asta, la fel cum a facut cu campania "Jos Dinel" . Cum adica, " Nu diviziei B pentru Craiova" ? Dar ce, ei nu respecta aceleasi reguli ca si celelalte competitoare ? Eu inteleg si respect traditia si renumele castigat in timp, dar a fost prea de tot... Si Milan a jucat in B si fusese la vremea aceea laureata a Cupei Campionilor... Si Fiorentina in C, Leeds United in B...

Angelina Jolie
24th June 2005, 02:22
Groparul Craiovei vrea sa salveze Clujul. Atitudine tipica de mitic. Sa ma scuze bucurestenii care nu sunt asa.

andrei_cj
24th June 2005, 14:50
Cam asa ceva Topescule vezi-ti de treaba si lasa-ne pe noi in pace!

Virus
31st July 2005, 23:16
Andrei... in principiu e bine. Eu o sa am tricou visiniu cu nr 14. Asa ma vei recunoaste simplu. Ne vedem la Nea Mircea. Daca intervine ceva intre timp te anunt aici.

andrei_cj
31st July 2005, 23:22
Da mai bine pe private ca nu cred ca intereseaza pe toata lumea locul nostru de intalnire!

Virus
1st August 2005, 16:53
De ce nu... oricine poate veni la o bere cu noi. Fac pariu ca Radus o sa fie acolo inaintea noastra :)

PerVersion
1st August 2005, 17:19
Bai nu aveti careva mai multe tricouri?! Vreau sa imi cumpar si eu unul :)

Angelina Jolie
1st August 2005, 18:20
Da da da. Si eu vreau unul.

Virus
1st August 2005, 21:00
V-am spus... vorbiti cu Mircea. El trebuie sa aiba. Doar nu il intrebati in public amu si voi ca asa toata lumea vrea tricou.

andrei_cj
2nd August 2005, 00:05
Da caci eu am 2 dar nu pot sa-l vand sunt valoare sentimentala....sunt NEPRETUITE!

yoyokamikaze
7th November 2007, 17:07
ce prosti sunteti...toti sunteti duri pe INTERNET.. voi pe toate le auziti si le stiti...... niste povesti care defapt nu isi au rostul....
DIZGRATIE SI URA PT ULTRASI DE TASTATURA!!!

forza_CFR
8th November 2007, 21:25
ce prosti sunteti...toti sunteti duri pe INTERNET.. voi pe toate le auziti si le stiti...... niste povesti care defapt nu isi au rostul....
DIZGRATIE SI URA PT ULTRASI DE TASTATURA!!!

auzi... ia dute spala-te pe cap si fa 30 de flotari :(:( prietenii stiu dc :rolleyes::lol:

Dani3l
11th February 2008, 15:46
Sa faci un interviu cu Arpad Paszkany nu este un lucru tocmai usor, avind in vedere ca nu sta foarte mult prin tara, iar atunci cind sta, este foarte greu de gasit. Altfel stau lucrurile, insa, atunci cind patronul CFR–ului se afla pe faleza Mediteranei, in Cipru, departe de lumea dezlantuita. L-am gasit in holul hotelului de cinci stele in care era cazat impreuna cu echipa, in pline negocieri cu Marius Stan pentru transferul lui Janos Szekely. Intrerupe discutiile si accepta cu placere sa acorde un interviu, neprogramat. Da insa imediat inapoi cind ii spun ca mi-as dori o discutie neconventionala, in care nici macar sa nu amintim de fotbal. Ridica din sprincene si imi explica foarte serios ca nu stie despre ce altceva am putea vorbi. Asa ca se aseaza la masa convins fiind ca va urma o discutie despre Liga Campionilor, Steaua sau Fabbiani. S-a inselat. Ca si mine de altfel, atunci cind am fost atit de naiv incit sa cred ca nu va duce dialogul spre marea pasiune a vietii sale: fotbalul

Domnule Paszkany, tocmai va aflati la un interviu, unul dintre sutele din ultima vreme. Cind erati copil, va gindeati ca o sa ajungeti sa dati inteviuri?
- Sincer, nu, nu ma gindeam la asa ceva. Dar eu dau interviuri doar jurnalistilor. Daca ati observat, eu nu am participat la nici o emisune fotbalistica, pentru ca acolo este 99% scandal. Dar sa stiti ca sint mai multe dezavantaje decit avantaje atunci cind esti cunoscut, pentru ca se scriu multe lucruri de rau despre tine.
Neadevarate?
- Majoritatea cam da. Sa stiti ca aici presa este de vina, pentru ca da numai lucrurile negative, pentru ca astea se vind. Din pacate. Oricum, avantajul meu este ca sint plecat mult din tara si sint detasat de ce se intimpla.
Va considerati un om norocos?
- Sincer? Da. Stiti de ce? Pentru ca de multe ori am fost omul potrivit la locul potrivit.
Aveti multi bani. Puterea unui om sta in banii pe care ii are in cont?
- Eu vad lucrurile asa: banii te ajuta sa-ti realizezi visele. Au valoare daca iti pot crea acele emotii care iti fac viata mai placuta.
Cum v-o face dumneavoasta echipa de fotbal?
- Exact, de-aia am intrat in fotbal! Sa gasesc acele emotii care sa-mi faca viata mai frumoasa, sa-mi umple inima de bucurie. Nu lucrurile materiale conteaza, ca ai zece vile si douazeci de masini.
Bun, va aduce satisfactii. Dar v-ati culcat vreodata seara cu gindul: „Domle, ce caut eu in fotbal?”
- Nu, sincer va spun, nu regret nici o secunda ca am intrat in fotbal.

„Am avut tendoanele taiate!”
Chiar asa, cum ati intrat in fotbal?
- Nici nu o sa va vina sa credeti. A fost o pura intimplare. Eu jucam fotbal la „U” Cluj. Cei de la CFR, care pe vremea aia se numea Steaua CFR:happy:happy:happy, mai aveau nevoie de jucatori, asa ca m-am dus si eu. Am jucat pentru Steaua CFR o perioada, am ramas in catastifele lor si dupa multi ani, cind echipa era la un pas de desfiintare, m-au gasit pe acolo, prin registre, si m-au sunat sa ma intrebe daca nu vreau sa sponsorizez echipa. Am fost de acord si ei mi-au cerut vreo 30.000 de dolari. Le-am zis ca nu le dau asa bani aiurea, pentru ca prelungesc agonia. Am facut un audit la club si l-am preluat din postura de proprietar. Restul e istorie.
Spuneati ca ati jucat fotbal. De ce nu ati ajuns fotbalist?
- Eu am facut inot, polo si fotbal. La fotbal, jucam mijlocas ofensiv. Din pacate, am fost nevoit sa ma las dupa o intimplare trista. Era 12 septembrie. M-am dus la bazin cu fostii mei colegi de la polo si cum nu era aproape nimeni in bazin, am sarit. Dupa citeva minute, mi-am dat seama ca nu-mi mai simt piciorul. M-am uitat si am vazut numai singe… Cind l-am scos afara mi-am vazut osul iesit! Mi-am dat seama ca e grav. Am avut tendoanele taiate… tot, eram praf. Un an jumatate nici n-am putut sa umblu cum trebuie. Trei ani m-am chinuit. Si uite asa, gata cu fotbalul.

„Mitic poate fi si un clujean”
Care este locul preferat de vacanta?
- Spania. Tenerife. Este un loc in care merg an de an si unde ma simt extraordinar. Oamenii de acolo au caractere exact pe gustul meu. Chiar daca sint 75% sas, temperamentul latin iese la suprafata.
75% sas. Bun, dar parca erati ungur. Unii au ajuns chiar sa va reproseze asta.
- Aceia sint niste oameni incapabili sa inteleaga anumite lucruri. Atunci de ce am mai vrut in U.E, care tocmai asta inseamna, globalizare. Nu mai putem gindi enclavizat! In fine, nu ma intereseaza foarte mult ce vorbesc oamenii de genul asta.
Miticii?
- Miticismul nu este o caracteristica a bucurestenilor. Mitic poate fi si un clujean si un oradean, la fel de bine cum un bucurestean poate avea un comportament civilizat. Miticul este caracterizat de un anumt tip de comportament.

„Intru si eu, 5-10 minute!”
Domnule Paszkany, va urma o intrebare mai personala. Cum ati reusit sa slabiti atit de mult, intr-un timp atit de scurt?
- Simplu! Foarte mult sport.
Inteleg, sport, sport, dar mincarea?
- Sa stiti ca eu nu sint un gurmand, nu mincam foarte mult, dar faptul ca mincam la ore nepotrivite m-a adus in situatia aia. Fac sala de patru-cinci ori pe saptamina, cite 50-60 de minute pe zi. Mai bine renunt la o ora de somn si fac o ora de miscare. Atit, fara retete sau alte prostii. E adevarat ca ma mai abtin la piine sau cartofi. Cind plec intr-un loc, caut un hotel cu sala de forta, ca sa ma mentin in forma.
Dar, cind v-ati dat seama ca trebuie sa slabiti, ca asa nu se mai putea?
- M-am bagat la o miuta si am vazut ca nu mai pot sa alerg. Gifiiam ca un porc si atunci mi-am zis ca trebuie sa faca ceva, pentru ca ma incurca la miscare, iar mie imi place mult sa fac miscare.
Sa inteleg ca acum puteti intra la joc?
- Am inceput deja antrenamentele aici in Cipru. Dar am facut transferuri bune si sper sa nu fie nevoie sa intru. Dar cine stie, poate o sa intru si eu 5-10 minute…
Va miscati mult si cu masina. Care este masina dumneavoastra preferata?
- Pai, iarna prefer jeep-urile, pentru ca in Cluj inca mai sint ierni zdravene, dar si pentru ca eu lucrez in constructii, iar primavara si vara masinile comode.

„Eu si Iuliu gindim la fel”
Ati inventat un nou presedinte de club de fotbal. Cine este Iuliu Muresan?
- Pe Iuliu il cunosc din 1992. L-am cunoscut prin niste prieteni comuni si de atunci sintem prieteni, pentru ca gindim la fel, avem aceeasi structura emotionala, aceeasi filozofie de viata. Practic, ne intelegem din priviri. El era manager la una dintre firmele mele si atunci cind am preluat clubul l-am chemat sI l-am rugat sa fie presedinte. I-am spus ca-l inteleg, pentru ca e nasol, Divizia „C”, coclauri… Dar am crezut in el, desi era singurul domeniu de activitate in care nu angajam un profesionist, un om din domeniu.
Va asteptati sa ajungeti la aceste performante intr-un timp atit de scurt?
- Sincer, eu estimam ca peste un an vom fi la nivelul de acum. Ma asteptam ca Steaua si Dinamo sa investeasca mai mult si ca noi va trebui sa tinem pasul cu ei. Dar, iata ca pina la urma, ei trebuie acum sa tina pasul cu noi.
O ultima intrebare. Unde va vedeti peste zece ani?
- Peste zece ani ma vad retras complet din afaceri ca manager sau administrator si mult mai aproape de echipa. O echipa care joaca an de an in Liga Campionilor.

La foc automat
Muzica preferata?
- Cind sint singur, ascult havy-metal – Iron Maiden, Judas Priest… Dar imi place si muzica simfonica, imi place si house-ul.
Havy-metal. Sa inteleg ca ati avut parul lung in tinetete?
- Niciodata, pentru ca faceam inot sau polo si daca aveam parul lung, riscam sa racesc.
Bere sau vin?
- Vin.
Poker sau ruleta?
- Nici una, nici cealalta. Nu joc jocuri de noroc.
Sah sau table?
- Sah. Table nici nu stiu sa joc.
Blonda sau bruneta?
- Blonda.
Cred ca ati fi un bun politician.
- (Zimbeste). Nu o sa intru niciodata in politica, pentru ca nu pot sa mint oamenii. Cum sa le promit ceva si peste patru ani sa vin sa-i mint ca daca ma aleg de data asta, va fi mai bine?
http://www.fanatik.ro/editie_tiparita_sectiune_32/articol_40243/fata_nevazuta_a_lui_arpi.html
Am sa merg la primul meci al Stelei mici:D