PDA

View Full Version : Etapa 13: Chindia - FCSB 1-2



Leo
8th October 2019, 12:48
Duminica, 20 octombrie, ora 20.30.

Leo
16th October 2019, 20:53
Castiga oaspetii.

Johnny D
17th October 2019, 07:36
Ei pe dracu, Moldovean e peste ei in clasament si are si echipa mai buna. Cat despre joc, nu poti compara carpele alea fcsbiste cu jocul euforic, bombastic al echipei lui Moldovan! In cel mai nefericit caz, Mondovan scapa victoria printre degete!

iulian_1976
17th October 2019, 10:31
Moldovan are un joc de calitate este echipa grea, greu de anticipat...au un jucator care imi place mult cum joaca: Negrut.

Sevilla86
17th October 2019, 10:36
Ca forma, pe clasamentul ultimelor 5 etape, suntem pe primul loc in Liga 1 cu 3 victorii si doua egaluri.
Asta in conditiile in care am jucat cu Dinamo, Viitorul, CFR si Craiova, toate meciuri grele.

Chindia a avut meciuri incomparabil mai usoare si sunt sub noi in ultimele 5 etape.

Este fenomenal ca am jucat cu toate echipele din top 3 si am strans 11 puncte in 5 etape.

delaparis
17th October 2019, 10:43
1 solist :D

Johnny D
17th October 2019, 11:22
Ca forma, aici FC FCSB nu va avea sanse prea multe. Din ceva motive echipele alea bune pe care le-a intalnit in ultimele 5 etape, au jucat de la mediocru in jos comparativ cu forma lor normala (cu exceptia lui Dinamo) si unele au si gafat in minutu 90 punandu-le victoria pe tava fcsbistilor. Ceva-mi spune ca echipa lui Moldovan nu e nici din categoria celora cu joc mediocru sau sub, nici din cea a gafelor in acest moment de forma, pe teren propriu.

Sevilla86
17th October 2019, 11:47
Chindia este pe locul 2 in clasamentul ultimelor 5 etape. Nu spune nimeni ca sunt slabi, din contra.
Si ei traverseaza o forma de invidiat.

Totusi, suntem la alt nivel cu echipa completa. Mai lipsesc doar Nedelcu si Hora, dar avem solutii.
La ce echipa putem alinia acum, ar trebui sa castigam toate meciurile fara mari probleme.

Capitanu.Burcea
17th October 2019, 13:17
Maestre, am citit cu satisfactie ca ai bagat si Dinamo in categoria 'meciuri grele', de unde, la un moment dat, nu se punea decat problema scorului :)). Mai corect e sa spui ca pt fcsb orice meci neblatuit cu branza si deaconu e greu :))

Sevilla86
17th October 2019, 13:53
Treceti si voi printr-o perioada relativ buna. Sunteti pe locul 5 in clasamentul ultimelor 5 etape.
Plus ca orice derby este meci greu indiferent de pozitia din clasament.

Lasa, orice meci castigat de noi este acuzat de blat. Il mai stii pe Negoita "stiu cine, stiu locul, stiu si despre ce suma e vorba".

Numero Dieci
17th October 2019, 14:00
Negoita a adus vreodata probele alea impotriva lui Barboianu?

Daca nu cum de nu l-a dat in judecata Barboianu?

Sevilla86
17th October 2019, 14:04
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/noi-informatii-despre-dosarul-in-care-negoita-trebuie-sa-plateasca-100-000-de-euro-catre-barboianu-eram-prin-oras-si-mi-a-sunat-telefonul-547629.html
https://www.sport.ro/liga-1/stiu-cine-locul-si-despre-cat-e-vorba-probele-lui-negoita-sunt-de-fapt-bunul-simt-al-oamenilor-care-au.html

Cred ca se judeca in continuare. A ajuns la recurs. Se judeca de cativa ani deja.
Barboianu a castigat si la FRF si in prima instanta in civil si la Apel. Mai este doar recursul.

Numero Dieci
17th October 2019, 14:44
Pai chiar Negoita recunoaste in acel link ca nu are probe.

Cum zice si el nu avea cum sa aiba probe palpabile asa ca mai bine tacea decat sa faca tot circul ala.

Capitanu.Burcea
17th October 2019, 18:12
Bine, acum ni se baga pe gat hotararile instantei. Aici e gigea, dar cand aceeasi instanța spune ca olga, fcsb etc nu sunt cine pretind ele ca sunt, atunci e de căcat :)) Corect, sa ii dea 233 de ani de puscarie mizeriei de la Rin, nu ma deranjeaza. Mai mult ca sigur, informatia lui Negoita venise din interiorul acestei troace numite liga 1. Se vehiculau cateva nume (porumbacul, de ex) insa nu si-a asumat nimeni in fata judecatorului.

Sa depui marturie impotriva lui Fecali, care impusca lumea pe strada si, milos din fire, isi pune gorilele sa scoata alicele cu furculita, e ca si cum ai depune impotriva lui John Gotti :)) Daca te uiti, au fost doua penalty-uri in aceeasi faza facute de Curvoianu. Initial nu a dat, apoi l-a obligat cu a 2a intrare.

Nu cred ca domnul Curvoianu a luat banii inainte, probabil a fost o discutie de genul: te ajut daca pot. Si a putut. Nu mai retin ce a jucat Curvoianu atunci, insa si din postura de f dreapta, postul lui natural, poti face ravagii pt ca lateralii dubleaza mereu fundasii centrali la apararea in zona. Poate explica mai bine Iulian, coleg de generatie cu Blanc si Basile Boli :))

PS. Stie toata lumea ca fcspreblat are jucatori, dar nu e o echipa. Mai exact, nu e lasata sa fie o echipa, din motive de management pe care, eu unul, le aplaud :)) Deci, nu e problema ca nu pot castiga 40 de meciuri in liga 1, pot castiga si 400. Insa la momentul de care vorbim, Chindia are sanse bune. Adica un 30% asa la ochi :D, de unde o echipa nou promovata ar trebui sa aiba 0.15% in fata galacticilor de meleoane.

Sevilla86
17th October 2019, 18:32
I-am raspuns la intrebare Decimalei. Nu am dat hotararile instantei ca dovada a nimic, doar le-am mentionat.

Chindia a facut 1 punct in primele 5 etape si 10 puncte in ultimele 5 etape. Nu cred ca le-au lipsit 11 titulari cum ne-au lipsit noua ca sa justifice asemenea fluctuatii de forma. Sunt imprevizibili, dar ar trebui sa-i batem si in cea mai buna zi a lor.

Sevilla86
20th October 2019, 11:17
63391

Putem spune ca asta este derby-ul etapei :D
Cele mai in forma echipe ale momentului.

Johnny D
20th October 2019, 20:28
Lasa, orice meci castigat de noi este acuzat de blat.

Pt ca sunteti cea mai bogata echipa din Liga 1 si acum nici nu faceti furori in afara, de fapt de 3 ani sunteti zero. Cand n-o sa mai fiti cea mai bogata echipa, asa sa ne ajute Dumnezeu, ai sa vezi ca veti fi mult mai simpatici oamenilor de rand, nefecesebisti sau nestelisti.


Putem spune ca asta este derby-ul etapei :D
Cele mai in forma echipe ale momentului.

Partea proasta e c-am pariat pe (v)oi W2. Nici nu stiu cum sa tin la meciul asta... Mai ales dupa ce ieri am pariat 1500 de lei sau iau 4000 pe 9 meciuri, si-am pierdut tot doar pe mwiele retardate de Madrid W2, ultimul meci. Deci azi cam am nevoie sa-mi iasa ceva, cat de cat. Si probabil imi va iesi c-am ramas sarac si-am pus doar 100 de lei. Cand pun mult, parca ultimul meci sunt niste impedicati pe teren. Plus ca FC FCSB nu e ultimul meci.

Sevilla86
20th October 2019, 20:32
Man va lipsi vreo trei saptamani. Sa ma pis pe ea de nationala. Unul dintre motivele pentru care nu mai tin cu nationala de cativa ani buni, nici aia mica nici aia mare. Sa le trag la ****.

Johnny D
20th October 2019, 20:36
Mda, si eu sunt suparat pe asta. De cand a inceput sezonul a fost praf, in atac cred ca doar Hora unirii ala a fost mai penibil decat el. FC FCSB poate face mai multe puncte decat ar fi facut cu el in teren in aceste luni de zile de cand n-a jucat si nu va juca.:mda:

PS: Sa nu uit de polonezul ala cu nume imposibil de memorat pe litere si implicit de tastat pe care l-ati dat afara dupa nici 10 meciuri de bun ce e! Ala a fost parasuta campionatului!:)) Cine l-a adus, super cunoscatorul de fotbal fin, Memel?:D

Johnny D
20th October 2019, 20:44
Ca forma, aici FC FCSB nu va avea sanse prea multe.

1-0 sprintzerii lui Moldovan, expected! ;)
Mda, si eu am pus W2. Ar trebui sa ma ascult mai des.:rolleyes:

iulian_1976
20th October 2019, 20:47
Moldovan are un joc de calitate este echipa grea, greu de anticipat...au un jucator care imi place mult cum joaca: Negrut.

Negut ?! :)

Sevilla86
20th October 2019, 20:48
Nu este vorba numai ca ne lipseste Man. Dar din cauza asta suntem fortati sa-l folosim pe Vlad pentru ca doar el si Morutan sunt eligibili U21 dintre jucatorii apti pe care ii avem.

Johnny D
20th October 2019, 20:50
P-asta n-o scotea nici Balgradean, si nici n-avea timp sa iasa.

Sevilla86
20th October 2019, 20:51
Nu ma refeream la golul ala ci la prestatia lor in general. Balgradean e mult mai constant.

Capitanu.Burcea
20th October 2019, 20:53
De ce a dat, ma, pasa Negut? Ca il aveam marcator la div fantastica ols! :))

Johnny D
20th October 2019, 20:59
Penalty nedat pt FC FCSB, cand pariez eu pe o echipa si-mi trebuie sa castig, aia e furata de bulan, de arbitru, de Dumnezeu, de toata lumea, si mai si joaca infect, ca Real Madrid ieri.:rolleyes:


1-1 ce bulan scarbos! I jinxed it! Culmea!:)):))

Sevilla86
20th October 2019, 21:00
Nu e nici minutul 30 si brigada de arbitri deja a facut praf meciul.

Capitanu.Burcea
20th October 2019, 21:10
Sa nu ne grabim, brigada se poate revansa fata de echipa oprimata de la infiintare, since ianuarie 2003 :))

Capitanu.Burcea
20th October 2019, 21:16
Exact ce spuneam, arbitrul incepe sa ispaseasca. Fault clar Planic la 16 metri, jocul lasat liber :))

Sevilla86
20th October 2019, 21:16
Apropo, care-i mai veche, FCSB sau New Dinamo? :D

Johnny D
20th October 2019, 21:16
Sa nu ne grabim, brigada se poate revansa fata de echipa oprimata de la infiintare, since ianuarie 2003 :))

:))

Capitanu.Burcea
20th October 2019, 21:17
Aia e o metafora, un program electoral al lui Jegoita. Cea mai titrata echipa din liga 1, Dinamo Bucuresti. Since 1948 :))

Johnny D
20th October 2019, 21:18
Pana vine Steaua din Liga a 4-a, moment in care il astept pe Dubel la "onania derby" conform semnaturii!:)) Greu imi va fi atunci sa aleg intre ele care sa prinda play off-ul...


Asta mie, daramite stelistilor! Ei vor fi ca niste papagali suprainvatati, nu vor sti nici pe cine sa ingane, va fi o papagalerie generala, comicarie totala!:))


Insa la meciuri as vrea sa se joace fara jandarmi, pana la urma joaca ei cu ei insisi! Lasati-i liberi sa se iubeasca cat si cum vor intre ei! Ar fi de vis!:D

Sevilla86
20th October 2019, 21:23
Cred ca-i depaseste CFR la numar de titluri pana sa ajunga CSA in Liga 1.

Johnny D
20th October 2019, 21:48
Popa si Gnohere si s-a terminat problema. 2 jucatori de peste media play off-ului.:rolleyes:
Ce usor a dat negrul. Andone dobit0cu de ce n-a stiut da asa lejer, jos 2-0 si gata meciul?:rolleyes:

Leo
20th October 2019, 21:56
Care e treaba? Cine pe cine fura?

Johnny D
20th October 2019, 22:02
Toata lumea pe FC FCSB, si tot nu putem sa facem sa piarda puncte, nici cum!:))

E mai fain asa, CFR are si ea nevoie de un pic de competitie, nu doar ciumeti.:)

Hingherul
20th October 2019, 22:22
Buna seara! :D

Johnny D
20th October 2019, 22:22
Ma rog, e 1-2 :))

De Andone vorbeam, nu stii citi, suprafabetule?:))


Buna seara! :D

Nu stiu daca-ti e asa de buna, Viitorul tau n-a fost instare sa bata carpa de Clinceni.:rolleyes:

iulian_1976
20th October 2019, 22:44
Probabil cel mai fain stadion, gazon fain, iluminare foarte buna jos palaria.

Primul gol al Stelei: daca un jucator nu se fereste de minge nu deviaza mingea, nu-mi plac jucatorii care se feresc de minge.

Al doilea gol exact Romania:Norvegia tras la indigou, nu prea am vazut Chindia luand gol asa, Chindia, Sepsi, CFR nu prea pot lua gol asa, in fine.

Johnny D
20th October 2019, 23:32
Primul gol al Stelei: daca un jucator nu se fereste de minge nu deviaza mingea, nu-mi plac jucatorii care se feresc de minge.

Buna observatie!:ok:

Tu in general esti un stelist cam cum ar trebui stelisitii sa fie!;)
Adica esti cam rar, daca nu chiar pe cale de disparitie!:))

Duba
21st October 2019, 09:08
Steaua se impune dupa un arbitraj potrivnic. Gol precedat de hent si fault in atac pt. targovisteni, si un penalty clarisim pt. Steaua neacordat sunt cele doua greseli (hai sa le spunem asa) care puteau schimba rezultatul partidei daca baietii (vorba lui Bergodi :)) nu dadeau totul.
Daca Becali ar aduce si un antrenor ... fara doar si poate ne-am bate la campionat cu sanse f. mari. Asa insa ...

delaparis
21st October 2019, 23:14
Apropo, care-i mai veche, FCSB sau New Dinamo? :D
In loc sa faci misto mai bine te-ai bucura ca Bucuresti, orasul ciobanului Bucur, revine in ... fotbal. Desigur unele echipe sunt de traditie si altele, nu. Dar nu conteaza. Important e procedeul "prajitura" care permite celor branzovenesti sa fie in top. Cine stie? Te pomenesti cu astia peste EL :D

Capitanu.Burcea
22nd October 2019, 07:26
A fost nedrept ca Man sa isi rupa caliciul la meciul nationalei. As fi preferat sa isi rupa ambele picioare la meciul cu Dinamo, in care a facut doua faulturi de cartonas rosu - a intrat ca un nenorocit la Corbu. Dar asa a impartit dreptatea Cel de Sus. Sper ca respectati macar aceasta justitie divina, daca de cea pamanteana, care spune ca sunteti o clona nenorocita :D, va doare in **** :))