PDA

View Full Version : Arges - Rapid



Johnny D
11th September 2019, 22:51
Duminica 15.30

2 solist!:D :))

Sevilla86
11th September 2019, 23:03
Poll-ul ala este o evolutie :D iei in calcul si posibilitatea sa luati bataie sau sa faceti egal.


Suntem pielea pwlii, m-am convins acum, nici nu mai fac thread cu Arges ca nu mai are rost.

Vad, totusi, ca ti-ai mai revenit putin.
O victorie inutila in Cupa si ti-a revenit culoarea in obrajori :D

Hingherul
11th September 2019, 23:37
unde e Ionelu? :))

Capitanu.Burcea
12th September 2019, 00:47
Derapaj la Zalau, in mijlocul toamnei.

https://www.gsp.ro/sporturi/handbal/derapaj-rasist-grotesc-al-suporterilor-din-zalau-cncd-a-reactionat-e-inacceptabil-577145.html

Johnny D
12th September 2019, 01:51
Poll-ul ala este o evolutie :D iei in calcul si posibilitatea sa luati bataie sau sa faceti egal.

Am mai luat in calcul treaba asta la vreo 2 meciuri, cu Turris si cu Resita!;)


Vad, totusi, ca ti-ai mai revenit putin.
O victorie inutila in Cupa si ti-a revenit culoarea in obrajori :D

Echipa nu e atat de slaba ca-n meciurile de campionat, altfel n-ar fi batut echipele alea de prima liga din Turcia. Pe faza defensiva ramanem submediocrii, dar am incredere ca putem juca mult mai bine ofensiv. Intrebarea e de ce nu-si dau drumu la joc, sper sa aflam raspunsul cat mai curand si sa-l rezolvam pozitiv.

Si mai e o chestie, Argesu a fost pasta, scoasa de o panarama in cupa, sunt abordabili.


Derapaj la Zalau, in mijlocul toamnei.

https://www.gsp.ro/sporturi/handbal/derapaj-rasist-grotesc-al-suporterilor-din-zalau-cncd-a-reactionat-e-inacceptabil-577145.html

Steoisti capitane, sunt si aici destui! Stiu, sunt o pesta oribila, greu de stavilit, ce functioneaza impotriva firii oricarei notiuni de bun simt si decenta umana.:rolleyes:

Sevilla86
12th September 2019, 11:18
Uite, ma, ca mai sunt si zalauani normali :)
Ionelu' nu e reprezentativ.

Johnny D
12th September 2019, 12:24
Spuse un rasist intentionat daltonist, ca se face ca nu distinge rasele! Culmea e ca sunt destui din astia, nu e doar unul!:rolleyes:

Numero Dieci
12th September 2019, 12:45
Singurul in derapqj permanent la Zalau e comunistu de Tadici.

Ce-i drept a facut-o jucatoare pe Abed Kader.

Johnny D
12th September 2019, 22:13
Daca l-ar avea Rapidu' antrenor ar face rocada cu Zalaul, de la ABBA la cupele europene. Cam asta inseamna Tadici ca valoare de antrenor.:rolleyes:

delaparis
12th September 2019, 22:16
"Cate le dam descultilor?" :D

Johnny D
12th September 2019, 22:19
Asta intreaba Dica!:)) :D

Hingherul
12th September 2019, 22:20
Ioane, unde o sa fii dupa meci? :D

Johnny D
12th September 2019, 22:21
Acuma nu mai am sperante, de pierdut nu cred ca pierdem dar un egal ar fi clar semi-esec.

Hingherul
12th September 2019, 22:23
Lasa ca vine dinamo si incendiati liga 2 :)

Johnny D
12th September 2019, 22:27
Mai degraba FC FCSB, ca e mai jos in clasament.:D

delaparis
12th September 2019, 22:28
Lasa ca vine dinamo si incendiati liga 2 :)
Voi vedeti ca tare cred ca e Rocada in curand :rolleyes:

Hingherul
12th September 2019, 22:29
Mai degraba FC FCSB, ca e mai jos in clasament.:D


Voi vedeti ca tare cred ca e Rocada in curand :rolleyes:

Da :))

iulian_1976
12th September 2019, 22:42
Din meciul asta sunt curios ce va face Dica daca pierde, antrenor cu ifose el are avea nevoie de cativa ani de Liga2 apoi
sa spuna ce jucatori a avut la Steaua.
A avut marele merit ca nu il inghitea pe Budescu, ca l-a dat afara pe Alibec, ca in prezenta lui nu a progresat nici un jucator tanar...:D

Dincolo despre Pancu respect doar pentru faptul ca are spiritul sa antreneze niste"desculti" cum ironic o da dlp.

Leo
12th September 2019, 22:57
Du-te Dicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :D

Johnny D
13th September 2019, 08:00
Tot in cap!:D

Johnny D
14th September 2019, 17:35
Derapaj la Zalau, in mijlocul toamnei.

https://www.gsp.ro/sporturi/handbal/derapaj-rasist-grotesc-al-suporterilor-din-zalau-cncd-a-reactionat-e-inacceptabil-577145.html

Lasa tu alea, le-am batut pe CSM Bucuresti la Zalau!:o:
Nici n-am fost atent ca am considerat ca n-avem nici o sansa!:))

resita
15th September 2019, 15:42
Ce-au baut rapidistii, ca nu-i recunosc?

in 7 min au avut mai multe ocazii decat in ultimele 3 meciuri

ps. ce buna-i arbitra de rezerva :evil::evil::evil:

resita
15th September 2019, 15:56
Cine comenteaza meciul, comentator mai prost ca asta n-au auzit?

In 10 min a spus doua tampenii, dupa 3 min a revenit la fiecare cu informatia corecta... doamne, de unde in gaseste?

Hingherul
15th September 2019, 15:56
Probabil au prima de meci ceva fer :))

Johnny D
15th September 2019, 16:44
Ce-au baut rapidistii, ca nu-i recunosc?

in 7 min au avut mai multe ocazii decat in ultimele 3 meciuri

ps. ce buna-i arbitra de rezerva :evil::evil::evil:

Asta e fata adevarata a Rapidului!



GOL JORZAAAA!/hello Cu asta i-am iertat toate pacatele!:D

resita
15th September 2019, 16:44
s-au taiat ca maioneza... urat meci pt un privitor neutru

gol rapid... poate acum vedemc eva fotbal

Johnny D
15th September 2019, 16:45
Absolut meritat scorul, pana acu in minutu 55 nu i-am lasat pe Arges sa aiba nici o ocazie de gol, iar noi am avut vreo 3-4 foarte bune!:ok:

Johnny D
15th September 2019, 17:04
Prima ocazie de gol pt Arges pe terenul lor in min 73 si tot de la noi, Manole era s-o comita ca-n meciul precedent incercand sa respinga mingea!:)) Slaba rau FC Campionii:)) Arges.

Johnny D
15th September 2019, 17:11
Vot in poll.


Du-te Dicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :D

Gresit!:D

resita
15th September 2019, 17:14
Prima ocazie de gol pt Arges pe terenul lor in min 73 si tot de la noi, Manole era s-o comita ca-n meciul precedent incercand sa respinga mingea!:)) Slaba rau FC Campionii:)) Arges.

foarte slabi, asteptam mai mult de la ei dar sa joci acasa iar prima ocazie clara sa fie in repriza a -II-a si aia sa fie aproape de autogol :happy:happy:happy

Johnny D
15th September 2019, 17:17
Rapid bate la Resita si la Arges si pierde acasa cu pielea pwlii!

Asta e Rapidul din Giulesti, iubeste-l si-ai sa inebunesti!:))

resita
15th September 2019, 17:20
Gol, s-a terminat. Daca cadea era :rosu:

Incet incet echipele cu pretentii la promovare urca in clasament

Johnny D
15th September 2019, 17:26
Vom avea meci f greu cu a 2-a cea mai buna echipa din Liga a 2-a la ce se joaca in acest moment: Mioveni! I-am vazut azi la UTA, trebuia sa le dea vreo 4 dar sunt idioti si tot o bat de portar singur cu el, si cu mingea sub control.:rolleyes:

Va trebui sa facem un meci mare in fata porpriilor suporteri si cu ajutorul lor sa trecem peste Mioveni in clasament, asta va trebui sa incercam si sa jucam cel putin ca azi daca nu mai bine, altfel slabe sanse! Mioveni e o echipa care joaca un fotbal excelent, similar cu Turris!

Bravo Pancone, de aia nu contestam, ca stim valoarea! Cu lot mediocru, faci treaba buna!;)
Sa moara Nico de ciuda!:pace:

Johnny D
15th September 2019, 17:40
Meci la discretia noastra aproape de la cap la coada! Dica a vrut sa plece dupa ce-au fost scosi de nimeni din cupa, norocul nostru ca nu a fost lasat, altfel putea fi meci greu azi!:))


Intr-adevar gazonul in Regie e nasol, insa la Resita si la Arges au fost f bune, de aia si jocul nostru infect de pe teren propriu. Pancu garanteaza ca pe gazon bun, jocul echipei e cu totul altul si nu stie juca pe gazon infect. Cica se fac eforturi sa se faca gazonul bun si in Regie, atat a cerut Pancu. Treburile arata din ce-n ce mai bine, inseamna ca.:)

delaoltenia
15th September 2019, 18:54
daca bine mi aduc aminte v a dat cu pielea paulei peste cioc. 'ti ai dreaq de ciorditori bronzati! :D

Johnny D
15th September 2019, 19:49
Ciordim si noi puncte de pe unde putem, ca la anul vrem sa ciordim de la FC FCSB si Dinamo!:D

delaparis
15th September 2019, 20:55
Doar de la FCSB.
Dinamo ramane in Liga 1 :D

resita
15th September 2019, 20:58
... la anul vrem sa ciordim de la FC FCSB si Dinamo!:D

tu crezi ca retrogradeaza amandoua, eu m-as multumi cu una :D

Johnny D
15th September 2019, 21:05
:) Eu sunt foarte convins ca asa va fi! :D


Felicitari cunoscatorilor: Johnny D s Nr. Dieci cu Rapid la handicap! Cine stie, stie!:ok::D

iulian_1976
16th September 2019, 01:51
Dica a vrut sa plece dupa ce-au fost scosi de nimeni din cupa, norocul nostru ca nu a fost lasat, altfel putea fi meci greu azi!:))

FC ARGES - RAPID 0-2 // Nicolae Dică pune la îndoială victoria giulestenilor "Nu plec nici dacă pierd 10 meciuri la rând!" :):):)

Capitanu.Burcea
16th September 2019, 02:37
A fost o faza prin min 25, saritura la cap varful Rapedului cu o saracie de la Pitesti. I-a tras Caniggia un cot de toata frumusetea, bineinteles ca ala deja incepuse tavaleala, daca il lasau isi scotea singur ochiul, ajungea la Slatina. Arbitrul a venit frumos, a dat un galben, jocul fara probleme in continuare. Numai la Dinamo cu Botosani au sarit martalogii din min 1, ca rosu, ca **** mea, analistul Raureanu pulii mele. Ba, presarii astia de căcat nu realizeaza ca put, put, put? vorba lu' Jovani! :))

Johnny D
16th September 2019, 07:30
Pai acolo i-a spart bornaul, aici la meciul nostru l-a mangaiat usor pe pomete doar.:rolleyes::D
Pardon, la alt meci s-a spart bornaul, acolo s-a dat rosu. In rest, nu se da, corect Capitane!:)
Pai tu nu ai vazut ca mereu arbitru se duce sa inspecteze daca e sange sau nu, daca e, mai mereu schimba decizia.
Ghinionul maxim ar fi sa se rahatzeasca o pasare fix atunci pe bornaul adversarului tavalit pe jos, rosu clar.