PDA

View Full Version : Serie A: 2019-2020



Pages : [1] 2 3

YoNuTzz
25th August 2019, 20:53
Incepand cu 24 August, incepe o noua editie de Serie A.

Juventus, ce are la activ 8 titluri consecutive, este mare favorita la al 9lea titlu la rand.

In rest, Napoli si Inter cu foarte mari sanse la podium.

Iar pentru locul 4, orice este posibil: Se vor bate Roma, Atalanta, Lazio, Milan si poate si inca vreo surpriza.

Johnny D
25th August 2019, 20:58
Bun inceput pt Milan, probabil se concentreaza pe Europa!:):D

Asa.:D

YoNuTzz
25th August 2019, 20:58
"Marele" Giampaolo, profitand si de un lot foarte valoros a lui Milan, evident ca incepe campionatul cu o infrangere la Udinese...
Va urma un sezon probabil foarte chinuitor, din nou, pentru fanii lui Milan.

Juve si Napoli debuteaza cu victorii, evident.

YoNuTzz
25th August 2019, 23:49
Roma evident se incurca acasa, luand 3 de la Genoa, iar Atalanta si Lazio castiga in deplasare.
Chiar va fi foarte interesanta lupta ptr locul 4.

Johnny D
26th August 2019, 23:08
Inter bea laptic dulce si creste pe primul loc.

cip
27th August 2019, 07:55
start lansat... :rasc:

Numero Dieci
27th August 2019, 09:05
Inter bea laptic dulce si creste pe primul loc.

Stai ma ca au jucat cu ultimii oameni.

Mai e mult pana departe.

YoNuTzz
27th August 2019, 09:57
desi clar va fi un plus in era conte, m-am uitat pe lotul lui inter. nu are suficienta valoare.
multi, foarte multi jucatori okay, dar aproape nici unul cu adevarat bun.

Greu sa te bati cu Juve, dar poti pregati terenul ptr sezonul urmator.

PS: Poate sezonul asta in sfarsit scapati si voi de eternul si celebrul 1-0 dupa min 80.

Numero Dieci
27th August 2019, 10:59
daca te-ai uitat tu pe lot asta nu inseamna ca nu are destula valoare.Ce,tu ai cunoasterea necesara sa evaluezi un lot?

Nici nu au obiectiv campionatul.

Johnny D
27th August 2019, 11:31
Stai ma ca au jucat cu ultimii oameni.

Mai e mult pana departe.

Pai am zis laptic dulce, nu acru. Alt laptic atat de dulce (Lecce) nu prea mai cred ca e prin Serie A.:)

YoNuTzz
27th August 2019, 12:17
daca te-ai uitat tu pe lot asta nu inseamna ca nu are destula valoare.Ce,tu ai cunoasterea necesara sa evaluezi un lot?

Nici nu au obiectiv campionatul.

nu am fost complet.
Nu au suficienta valoare pentru performante notabile, cum ar fi titlu, sau parcurs lung in UCL, desi per duble manse in UCL, orice se poate intampla...

Numero Dieci
27th August 2019, 12:21
Daca vin in top 4 si ies din grupe in UCL e sezon bun.

YoNuTzz
27th August 2019, 13:07
Daca vin in top 4 si ies din grupe in UCL e sezon bun.

asta a fost anul trecut, cu penalul de Spaletti...

nu mai poti sa faci al 3lea an la rand in care cumva sa prinzi miraculos locul 4 in ultimele secunde...

Trebuie loc 2-3 inca din etapa 35 si macar o optime...

Numero Dieci
27th August 2019, 13:47
Esti in conducerea Interului sau ce?Vorbesti de parca tu iei deciziile.

Nu da nimeni 2 bani pe parerea ta.

YoNuTzz
27th August 2019, 14:18
Esti in conducerea Interului sau ce?Vorbesti de parca tu iei deciziile.

Nu da nimeni 2 bani pe parerea ta.

dudee...

acum 2 ani ati prins locul 4 cu Lazio in Min 90
anul trecut ati prins locul 4 cu Empoli park prin min 93, dupa miile de parade ale lui Handanovic

Ce progres ar fi iar sa prindeti in extremis locul 4...

Ok, nu conteaza parerea mea, dar stii ca am dreptate, si ca se vrea progres...lol...

dardar_3
27th August 2019, 14:30
#Giampout :D
Dupa ce in toate meciurile de pregatire ne-a "vrajit" cu Borini mezzala si Castillejo varf ascuns, a venit si primul meci oficial in care am luat-o la buci original. :D
Se zvoneste acum ca Maldini ar mai vrea un fundas: Aurier de la Spurs. Pe postul lui sunt Calabria, Conti si Theo Hernandez. Managementul e de Doamne fereste!
Cica mai vine si unu Angel. Se duc dracu diavolii mei :mda:

Napoli a batut cu furtisag la drumu mare. Efectiv au furat ca Juve in vremurile lor bune. Cade omu la 2m de minge si de jucator: penalty. cat e scoru? a egalat Fiorentina la 3? Nu-i pb... Bleah... :no:

Numero Dieci
27th August 2019, 14:36
dudee...

acum 2 ani ati prins locul 4 cu Lazio in Min 90
anul trecut ati prins locul 4 cu Empoli park prin min 93, dupa miile de parade ale lui Handanovic

Ce progres ar fi iar sa prindeti in extremis locul 4...

Ok, nu conteaza parerea mea, dar stii ca am dreptate, si ca se vrea progres...lol...

Ce progres s-a facut in cadrul lotului?Niste pitici,bosorogi si un gras?

Cine stie daca astia sunt in stare sa joace pe 3-5-2?Sunt multe intrebari.
Iar locul 4 si progres in CL ar fi in plus fata de sezoanele recente?

cip
27th August 2019, 14:38
Napoli a batut cu furtisag la drumu mare. Efectiv au furat ca Juve in vremurile lor bune. Cade omu la 2m de minge si de jucator: penalty. cat e scoru? a egalat Fiorentina la 3? Nu-i pb... Bleah... :no:
ba chiar mai rau,astia fura si cu VAR :o:
eh,am exagerat un pic cand am zis "chiar mai rau"...:D

El Pistolero
27th August 2019, 14:44
Termina lejer în top 4 Inter cu Conte. Pai în afara de Juve și Napoli, nu vad o alta echipa mai buna. Roma e praf, nu leagă nimic, de Milan nici nu mai zic, echipa de EL, Atalanta iarăși, parca zicea antrenorul ca au ca obiectiv salvarea de la retrogradare :)) deci Inter e cam sigura de locul 3. În CL le trebuie putina șansă la tragerea la sorti și poate prind o optime, ceea ce nu ar fi rău deloc.

Numero Dieci
27th August 2019, 14:48
Altul ma frate.....dupa ce va luati ma ?

Juve nu era la retrogradare dupa vreo 10 etape in doua sezoane din sirul de scudetto?Ce relevanta are prima etapa?

YoNuTzz
27th August 2019, 15:45
@El Pistolero,

asta incerc si eu sa ii pun lui Numero Dieci...ca al 3lea an la rand cu locul 4 in etapa 38 ptr Inter nu mai e o optiune ptr ei, si ca vor termina lejer pe 3
Dar nu ma crede...

Cat despre VAR-ul de la Fiorentina - Napoli...E simplu, cand e rea intentie, 10 etape suspendare :)

cat despre Milan...sezon deja compromis, nu are rost sa discutam :))

Numero Dieci
27th August 2019, 15:51
Nu mai e optiune da.

Se sinucid toti daca termina pe 4.

Ce lot are Inter ma?Numai paparude.Pe ce va bazati?

YoNuTzz
27th August 2019, 16:09
Pai, Conte + faptul ca restul sunt muuuult mai slabe, mainly...

Numero Dieci
27th August 2019, 16:12
Atat Conte.Un singur argument.slab.

Nu ai de unde sa stii ca celelalte sunt slabe in punctul asta al sezonului.

inter
27th August 2019, 17:25
Nu ai de unde sa stii ca celelalte sunt slabe in punctul asta al sezonului.

deja sunt negrii , ii doare inima ... sunt plini de sfaturi ...si ei vb din carti .... ca Lecce sunt slabani , ca iarba a fost tunsa scurt ..numai cunoscatori ... ma mir cum nu-i cheama aia la digi sau pro sa comenteze meciurile...niste "tarani" :D

Numero Dieci
27th August 2019, 17:36
Pai Lecce chiar sunt varza.Arata ca o echipa de B.

Nu e mare lucru ca i-au batut pe amaratii aia.

Johnny D
27th August 2019, 18:23
Ia bai ce de certaretzi p-aici cu campionatul lor simpatic!:) Aproape c-ai zice ca, conteaza!:D

YoNuTzz
27th August 2019, 19:02
deja sunt negrii , ii doare inima ... sunt plini de sfaturi ...si ei vb din carti .... ca Lecce sunt slabani , ca iarba a fost tunsa scurt ..numai cunoscatori ... ma mir cum nu-i cheama aia la digi sau pro sa comenteze meciurile...niste "tarani" :D

hai mah...acum nu va convine cand spun ca Inter ar trebui sa prinda lejer top 3...

wtf...
nu e vorba de nici un sfat, sau de nici o invidie...
e adevarul, si tu o stii...

inter
27th August 2019, 22:36
Ia bai ce de certaretzi p-aici cu campionatul lor simpatic!:) Aproape c-ai zice ca, conteaza!:D

daca jucam cu voi va descaltam pe Emirates ....


pfoaiii am uitat ca jucati in Mitropa :D poate va intalniti cu verishorii ca ei sunt obisnuiti!

Johnny D
27th August 2019, 22:41
I-am rezolvat cu dubla victorie pe ai vostri Napoli care va sunt superiori. Numa mersi.:)

YoNuTzz
28th August 2019, 09:45
Monaco are close to reaching an agreement for AC Milan youngster Franck Kessie, according to Calciomercato.

Hai ca e bine. Ne pierdem si unul dintre putinii jucatori OK din lot :))

dardar_3
28th August 2019, 11:48
daca jucam cu voi va descaltam pe Emirates ....


pfoaiii am uitat ca jucati in Mitropa :D poate va intalniti cu verishorii ca ei sunt obisnuiti!

Chill Ambrosiana... :D Va descalta Cagliari in meciul urmator... :D

Numero Dieci
28th August 2019, 12:43
Chill Ambrosiana... :D Va descalta Cagliari in meciul urmator... :D

Aiurea.Bastinasii aia au pierdut cu Brescia.

Mai degraba o sa-i rupem si pe aia.

inter
28th August 2019, 16:44
Chill Ambrosiana... :D Va descalta Cagliari in meciul urmator... :D

inviasi?

am auzit ca "DACIA" rullz .....vezi sa nu faceti ca fcsb :happy:happy:happy

dardar_3
29th August 2019, 10:56
Si in anii de Scudetto (ala pe teren nu primit de pomana de la hoti) nu reuseam sa luam puncte de la Udinese, plus ca obiectivele noastre sunt realiste: o echipa competitiva in 2-3 ani. Ati avut voi rabdare vreo 50 de ani intre titluri si miliarde de dolari cheltuiti pe cartele SIM si pe fandositi ca Recoba :D ... Asa ca de unde graba asta :))

In rest, sunt bine :D :bere:

inter
29th August 2019, 18:06
In rest, sunt bine :D :bere:

ma bucur , cred ca ai un medic de familie meserias ..... si mai lasa berea aia ...


chestia nasoala pt. voi e ca acu 2 ani cand ai facut delasarea la Severin ... v-ati "curentat" a-ti cheltuit peste 200 de buli sau impulsuri :D:D pt. ce? ca nu mai aveau userii loc pe forumuri de voi ....:drak::drak::drak::drak:

cip
29th August 2019, 18:49
Ioane,esti in plus pe aici...
nu te pricepi la nimic desi te tot chinui sa dai impresia,ce treaba ai tu cu serie A numai tu stii...:headbang:
sa plimbi ursu' de pe thd-ul asta ai luat in considerare? :D

cip
29th August 2019, 18:59
ma bucur , cred ca ai un medic de familie meserias ..... si mai lasa berea aia ...


chestia nasoala pt. voi e ca acu 2 ani cand ai facut delasarea la Severin ... v-ati "curentat" a-ti cheltuit peste 200 de buli sau impulsuri :D:D pt. ce? ca nu mai aveau userii loc pe forumuri de voi ....:drak::drak::drak::drak:
la meciul ala m-am dus si eu,ca eram curios ca o pisica sa-i vad pe viu pe verisori,asa ca am facut vreo 400 km dus-intors...adevarul e ca m-au impresionat,aveau talie...:D
mai ales Niang ala,ca se antrena inainte de meci taman unde aveam loc in tribuna...numa' muschi :))

Johnny D
29th August 2019, 19:20
Ioane,esti in plus pe aici...

Intr-un astfel de fotbal: Juventus&copiii.... cam de-acord cu tine!:D

inter
29th August 2019, 21:11
la meciul ala m-am dus si eu,ca eram curios ca o pisica sa-i vad pe viu pe verisori,asa ca am facut vreo 400 km dus-intors...adevarul e ca m-au impresionat,aveau talie...:D
mai ales Niang ala,ca se antrena inainte de meci taman unde aveam loc in tribuna...numa' muschi :))

parca imi aduc aminte de niste bannere de gard cu "merda milan" ....:drak::drak::drak:

sannicola
31st August 2019, 23:01
Napoli joaca bine dar tot pierde la Juve...
Ce rezerve au Juventus pe banca pfft.

El Pistolero
31st August 2019, 23:49
Ce meci! Încă un 4-3 făcut de Napoli, doar ca înfrângere de data asta. Nu știu cum de e văzut unul dintre cei mai buni fundași din lume Koulibaly, dar azi a arătat ca un fundaș de la Dinamo. Praf. Juve e slabă la mijloc, adică Khedira și Matuidi, nu îmi plac deloc. Pare un mijloc lipsit de creație, fără culoare. Sper sa îl vad pe Ramsey acolo și Rabiot.

YoNuTzz
1st September 2019, 03:02
Nici nu stiu ce e mai rau...

Sa conduci acasa cu 3-0 si sa fii egalata la 3.
Sau sa reusesti sa egalezi la 3 si sa faci un asemenea cadou penibil in min 92 :)))

Btw...Chellini out tot sezonul, si va fi un big blow ptr Juve...

JJ
1st September 2019, 13:35
Ce meci! Încă un 4-3 făcut de Napoli, doar ca înfrângere de data asta. Nu știu cum de e văzut unul dintre cei mai buni fundași din lume Koulibaly, dar azi a arătat ca un fundaș de la Dinamo. Praf. Juve e slabă la mijloc, adică Khedira și Matuidi, nu îmi plac deloc. Pare un mijloc lipsit de creație, fără culoare. Sper sa îl vad pe Ramsey acolo și Rabiot.
Mijloc? Apararea fara Chiellini. De Ligt e pamant. Numai ca n-a dat si el autogol, ca altfel a fost mai slab decat Koulibaly.

Johnny D
1st September 2019, 13:39
De aia zic eu mereu sa nu judeci un jucator dupa doar un sezon...:rolleyes:

Leo
1st September 2019, 19:42
5 bare in prima repriza, 3 pentru Lazio, 2 pentru Roma si 0-1 pe tabela.

cip
2nd September 2019, 10:14
Inter 6/6.
Romelu 2/2.

semne bune anul are...:rasc:

cip
2nd September 2019, 10:18
5 bare in prima repriza, 3 pentru Lazio, 2 pentru Roma si 0-1 pe tabela.

4 pana la final...:rolleyes:
lazialii au fost mai buni,au pierdut 2 pcte aici...

inter
2nd September 2019, 19:36
4 pana la final...:rolleyes:
lazialii au fost mai buni,au pierdut 2 pcte aici...

https://www.instagram.com/p/B16MuYlBbm0/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

inter
2nd September 2019, 19:42
iar Rebic ala parca merge la "prigione" :D:D

https://video.gazzetta.it/milan-concluse-visite-mediche-ante-rebic/fad5b2a6-cd8b-11e9-afe1-6b3e5780e73d?vclk=home_generico


unde-s vremurile alea cu siam veniti sin qua per vedere .... kaka :D:D

JJ
2nd September 2019, 21:49
:)) Ce puii mei de schimb e asta? Silva si Rebic sunt cam de aceeasi valoare. De ce ar produce Silva mai mult in Bundesliga? Si Rebic mai mult in Serie A?

YoNuTzz
2nd September 2019, 23:35
schimb neimportant intre 2 echipe de mana a 2-a in fotbalul actual...
mai mult s-a riscat frankfurt...macar rebic la ei juca ceva...silva la Milan a fost tragedie :))

El Pistolero
2nd September 2019, 23:50
Și-a luat țeapă Frankfurt. Roma s-a mișcat bine azi, i-a luat împrumut pe Mikhtaryan și Kalinic. Napoli l-a luat gratis pe Llorente.

JJ
3rd September 2019, 00:08
Iar Chiriches poate va juca in sfarsit constant la Sassuolo, daca nu se accidenteaza din nou.

Johnny D
3rd September 2019, 07:35
Și-a luat țeapă Frankfurt. Roma s-a mișcat bine azi, i-a luat împrumut pe Mikhtaryan și Kalinic. Napoli l-a luat gratis pe Llorente.

Bine-a facut, daca baga pe altcineva in locul lui in meciul de duminica, probabil am fi invins pe Spurs!


Iar Chiriches poate va juca in sfarsit constant la Sassuolo, daca nu se accidenteaza din nou.

Ii biun. Nu are Napoli chiar cea mai buna aparare ca sa-l scoti in evidenta pe Kiri-cash, dar Sassuolo...:)) Va face progrese ample, clar!:D

dardar_3
3rd September 2019, 10:22
Frankfurt i-a dat in vara asta pe Jovic, Haller si Rebic :D Evident ca noi l-am luat pe cel mai steril din atacantii lor :)) Atat s-a putut. :D
In rest, rabdare si tutun. N-am putut sa vad mai mult de 20min intre Milan si Brescia Calcio. Erau doua viteze mai putin in comparatie cu Burnley - Liverpool. Peste 2 etape e derby della Madonina cu verisorii probabil intorsi cu desaga plina de pe Camp Nou. :drak:

Pentru hateri, celebrul: "hai sictir!"

Sir. Eko
3rd September 2019, 10:45
Care ii ideea cu Cagliari ? Cine is aia?

Numero Dieci
3rd September 2019, 10:52
Unii cam la fel ca Arsenal.

Johnny D
3rd September 2019, 11:42
Arsenal Sarandi sau Arsenal Kiev bag deseama.


Ca Arsenalu mare i-a tutut in fundulete pe Napoli tur retur acu mai putin de un an in meciuri oficiale, ca pe slabanogi, si presupun ca Napoli nu e sub Cagliari.

Numero Dieci
3rd September 2019, 11:47
La trofee in ultimii ani sunt pe acolo.

Johnny D
3rd September 2019, 11:55
Au ei 3 cupe ale Italiei si 2 supercupe?:rolleyes: In ultimii ani <- zice el!... 2014, 2015, 2017 FA Cup - cea mai de prestigiu cupa din lume, cea mai veche competitie de fotbal de pe planeta - Arsenal winner.;) Iar in 2 ocazii din cele 3 am batut campioana in supercupa!


Nu te lua tu dupa toti retardatii handicapato-retrocerebrali care-ti zic ca Arsenal nu castiga trofee!
Castiga, si inca 5 in ultimii 5 ani daca te-ntreaba cineva, sa nu dezinformezi ca acei retardati iti spun, atata tot.:)

Numero Dieci
3rd September 2019, 12:03
Supercupa e de 2 lei,un amical mai tare.Eu doar ce am batut Besiktas 3-0 pe FM in supercupa si nu ma laud cu ea.

Iar cupa stii bine ca e trofeul loserilor.

Johnny D
3rd September 2019, 12:05
Pai da, dar e trofeu! Daca zici trofeu important e altceva, e adevarat ca suntem zero in campionat si-n Europa.
Dar atunci vorbeste corect, deoarece atat cupa cat si supercupa sunt trofee legitime, legale, obiective, oficiale.


Mai e vorba si de ghinion, MU joaca o data-n EL si pica cu Celta Vigo si Lyon, noi jucam de 2 ori in EL, si prindem Atletico Madrid in semifinale si Chelsea in finala. PLM... eliminam si noi echipe sub noi ca Valencia si Napoli dar nu poti sa te iei de gat cu cei care castiga in Europa la nivel de CL mult mai mult ca tine. Stea-n plm in CL daca sunt campioane si vicecampioane in continuu de CL, ce plm cauta in EL?:rosu:


Iar in campionat, cum plm sa te bati cu Liverpool si City? Ca daca le multi in Spania, cred ca doar Barca s-ar putea bate la titlu cu cele 2, ar fi 3 echipe mari care ar sterge pe jos cu Real Madrid pe unde l-ar prinde. Oricum in Italia e doar unu aproape de nivelul City si Liverpool pe numele sau Juventus si tot nu pupa nimeni titluri, deci tot o pwla e, practic ce zici de Arsenal poti zice si de Milan, Inter, Napoli si Roma cu mentiunea ca Arsenal are mai multe trofee din acestea mici in ultimii 6 ani, decat au cele 4 impreuna in acesti ani.:rolleyes::rolleyes: Comentarii suplimentare?:)

Sir. Eko
3rd September 2019, 12:39
Supercupa e de 2 lei,un amical mai tare.Eu doar ce am batut Besiktas 3-0 pe FM in supercupa si nu ma laud cu ea.

Iar cupa stii bine ca e trofeul loserilor.

Ai reusit sa il instalezi man? Sau care Manager joci?

Ma refer care ii treaba cu rasismul la meciurile lor?

cip
3rd September 2019, 12:40
Ionica si Sir Eko,doi tunari ardeleni de soi...:rolleyes:
care ii faza,nu is prea amuzanti plicticosii aia de pe Barclays? :rasc:

Sir. Eko
3rd September 2019, 12:58
Ionica si Sir Eko,doi tunari ardeleni de soi...:rolleyes:
care ii faza,nu is prea amuzanti plicticosii aia de pe Barclays? :rasc:

Eram curios de ce la fiecare meci acasa, cei de la Cagliari fac asa urat? Eram curios si de ce nu se discuta despre asta pe aici.

Numero Dieci
3rd September 2019, 13:05
Nu inteleg Eko.

Joc 2019,ce au rasism in joc?Fain.

Jucand in Turcia ma astept sa vad si violente intre galerii,arbitraje pro Basaksehir si morti in tribune.Asa imiti realitatea bine

dardar_3
3rd September 2019, 13:11
In Italia rasismul e in floare. Au patit-o si altii: Mario, Robinho, Boateng, Kean, etc. Dracu l-a pus pe Lukaku sa bata penalty?! :D

Sir. Eko
3rd September 2019, 13:12
Nu inteleg Eko.

Joc 2019,ce au rasism in joc?Fain.

Jucand in Turcia ma astept sa vad si violente intre galerii,arbitraje pro Basaksehir si morti in tribune.Asa imiti realitatea bine

Cand lucram de acasa, jucam zilnic. Acum la birou nu mai pot asa lejer. Din iarna o sa lucrez iar de acasa si planuiesc sa revin in forta :)). Manager 19 l-am cumparat si am jucat de 2 ori...

Da eu la asta ma refer.

https://edition.cnn.com/2019/09/02/football/romelu-lukaku-cagliari-inter-milan-serie-a-racism-spt-intl/index.html

https://www.aljazeera.com/news/2019/04/footballers-juventus-moise-kean-racist-abuse-190403184523633.html



In Italia rasismul e in floare. Au patit-o si altii: Mario, Robinho, Boateng, Kean, etc. Dracu l-a pus pe Lukaku sa bata penalty?! :D

Deci problema e ca a batut penalty. E de inteles asa.

cip
3rd September 2019, 13:19
In Italia rasismul e in floare. Au patit-o si altii: Mario, Robinho, Boateng, Kean, etc. Dracu l-a pus pe Lukaku sa bata penalty?! :D

pai si cine ai fi vrut sa bata,Wanda? :D
pregatit pt etapa a 4-a,verisoare? :P

dardar_3
3rd September 2019, 14:23
Wanda bate campii pe Champs Elysee :D Normal ca-s pregatit. Ma duc la pescuit :))

inter
3rd September 2019, 16:08
Pai da, dar e trofeu! Daca zici trofeu important e altceva, e adevarat ca suntem zero in campionat si-n Europa.
Dar atunci vorbeste corect, deoarece atat cupa cat si supercupa sunt trofee legitime, legale, obiective, oficiale.


Mai e vorba si de ghinion, MU joaca o data-n EL si pica cu Celta Vigo si Lyon, noi jucam de 2 ori in EL, si prindem Atletico Madrid in semifinale si Chelsea in finala. PLM... eliminam si noi echipe sub noi ca Valencia si Napoli dar nu poti sa te iei de gat cu cei care castiga in Europa la nivel de CL mult mai mult ca tine. Stea-n plm in CL daca sunt campioane si vicecampioane in continuu de CL, ce plm cauta in EL?:rosu:


Iar in campionat, cum plm sa te bati cu Liverpool si City? Ca daca le multi in Spania, cred ca doar Barca s-ar putea bate la titlu cu cele 2, ar fi 3 echipe mari care ar sterge pe jos cu Real Madrid pe unde l-ar prinde. Oricum in Italia e doar unu aproape de nivelul City si Liverpool pe numele sau Juventus si tot nu pupa nimeni titluri, deci tot o pwla e, practic ce zici de Arsenal poti zice si de Milan, Inter, Napoli si Roma cu mentiunea ca Arsenal are mai multe trofee din acestea mici in ultimii 6 ani, decat au cele 4 impreuna in acesti ani.:rolleyes::rolleyes: Comentarii suplimentare?:)

European
Cupa Cupelor UEFA[12] Cup Winner.png(1): 1993–94
Cupa Orașelor Târguri[12] Cup Winner.png(1): 1969–70
UEFA Champions League
Finalistă (1): 2005-06

cam asta e palmaresul european al descultilor....plm dute si comenteaza pe Barclays ...

nici macar Mitropa n-ati castigat-o!:rosu::rosu::rosu:

cip
3rd September 2019, 16:20
European
Cupa Cupelor UEFA[12] Cup Winner.png(1): 1993–94
Cupa Orașelor Târguri[12] Cup Winner.png(1): 1969–70
UEFA Champions League
Finalistă (1): 2005-06

cam asta e palmaresul european al descultilor....plm dute si comenteaza pe Barclays ...

nici macar Mitropa n-ati castigat-o!:rosu::rosu::rosu:
pai tu te pui cu Ionica,asta pana nu demult nu stia nici ca echipa lui favorita Rapid,a mai evoluat de nenumarate ori in B...si ca i se spunea ABBA la un moment dat...:))

inter
3rd September 2019, 18:00
pai tu te pui cu Ionica,asta pana nu demult nu stia nici ca echipa lui favorita Rapid,a mai evoluat de nenumarate ori in B...si ca i se spunea ABBA la un moment dat...:))

sa inteleg ca e Corsican de mic :D:D tre sa casc ochii cand mai trec pe sub pod ... sau o fi undercover prin Ferentari :rolleyes:

cip
3rd September 2019, 18:49
ar fi bine,ca acolo poate sa te surprinda de prin nu stiu ce cotloane ascunse...:cool:
cel mai sigur loc cu Ionica ar fi camera de trofee a lui Arsenal,ca aia are doar 0.5 mp si nu are unde sa se ascunda...:))

Johnny D
3rd September 2019, 20:37
European
Cupa Cupelor UEFA[12] Cup Winner.png(1): 1993–94
Cupa Orașelor Târguri[12] Cup Winner.png(1): 1969–70
UEFA Champions League
Finalistă (1): 2005-06

cam asta e palmaresul european al descultilor....plm dute si comenteaza pe Barclays ...

nici macar Mitropa n-ati castigat-o!:rosu::rosu::rosu:

Era vorba de ultimii 6 ani mah. Io asta am zis, tu stii sa citesti?:))
Daca nu, taca-ti pliscul pana-nveti.:)

Si in primul rand nu discutam cu tine, ci cu Nr. Dieci care a afirmat fals ca Arsenal nu ia trofee in ultima vreme. Sterge-te pe gura de kkt de italian, tu urmaresti filmele fara subtitrare ca si incultii aia?:rolleyes: Cand incearca sa vorbeasca intr-o limba straina, ma mir de fiecare data ca nu fac multipla fractura de limba!:))


pai tu te pui cu Ionica,asta pana nu demult nu stia nici ca echipa lui favorita Rapid,a mai evoluat de nenumarate ori in B...si ca i se spunea ABBA la un moment dat...:))

Alta gogoneatza, comentez unde vreau eu, eu nu te-am trimis niciodata in alta parte. Fiecare e liber sa comenteze unde vrea el, si aici n-am gresit cu absolut nimic in ce-am zis in postul de azi.;)

dardar_3
3rd September 2019, 21:39
Plimba ursu Ionica si nu mai fabula. Altfel te trezesti cu un vaffanculo de nu te mai spala nici Tamisa :D

Johnny D
3rd September 2019, 21:48
Te-ai astepta sa stie cineva si injuraturi intr-o limba straina, dar asteptarile ti-ar fi tradate!:D


Plimba ursu Ionica si nu mai fabula.

La tine realitatea e fabula!?:o: Nu stiu ce dracu pun astia in dublajele astea inculte dar mai urmariti si voi un film in limba lui nativa dreku, c-o sa va moara toti neuronii inecati in Mediterana, dupa ce trageti cu mandrie in plamani apa italiana pe care scrie "aria"!:rosu::D

Capitanu.Burcea
4th September 2019, 07:23
Ce penalty a primit Inter nu se dadea nici la Fl Tanase! Dar e de inteles foamea asta interna de a-si fura caciulile unii altora, daca in Europa joaca de la egal la egal cu Copenhaga, Olympiakos si Eindhoven :))

Johnny D
4th September 2019, 07:24
:)):)) Capitane, easy, easy, they is pipal tu! Cum ar zice italianu in engleza!:rasc:

dardar_3
4th September 2019, 10:25
Capitanu a pierdut niste alocatii multe pe verisori de-aia nu-i are la suflet :D In timp ce Ionica taie frunze la caini si e invidios pe Inter ca joaca in UCL in timp ce ai lui dau piept cu mamutul care a eliminat FCSB-ul si cu Frankfurt ramasa in pasarica goala dupa ce si-a vandut tot atacul.

In rest, Inter nu fura, ce-ai bre?! :D Ei sunt curati ca lacrima lui Ovidiu :))

Johnny D
4th September 2019, 14:40
Bine Dardarica, fie ca tine. Dar daca nu prindeti primele 2 locuri, intreaba-i pe Napoli ce patiti in EL!:D

cip
4th September 2019, 17:17
to'asu capitan o fi ramas marcat din anii 80,cand fura nea pircea si retrograda dupa bunul plac...fac pariu ca se mai si bucura si-si freca palmele la fiecare "reusita" a lui dudu,mateut sau camataru,atunci cand au reusit sa desfiinteze ditamai competitie europeana...:))

Ionica,vaffa bai! :D


In rest, Inter nu fura, ce-ai bre?! :D Ei sunt curati ca lacrima lui Ovidiu :))
pai am jucat noi vreodata in serie B pt matrapazlacuri? :o:

nici vorba,Inter e singura echipa italiana care a jucat mereu in serie A...:rolleyes:
si eu stiu ce zic,nu ca ionetele care nu stia ce si cum cu Rapiduletu...:))

inter
4th September 2019, 19:25
Era vorba de ultimii 6 ani mah. Io asta am zis, tu stii sa citesti?:))
Daca nu, taca-ti pliscul pana-nveti.:)


adica in Europa... plm...sunteti nuli!

da ce imi bat eu capul cu handibeli ca tine.... du-te frate in Anglia ta si streseaza-i pe aia ... ca la noi esti pielea p--ii!:rosu:

inter
4th September 2019, 19:33
Ce penalty a primit Inter nu se dadea nici la Fl Tanase! Dar e de inteles foamea asta interna de a-si fura caciulile unii altora, daca in Europa joaca de la egal la egal cu Copenhaga, Olympiakos si Eindhoven :))


uite cine vb de penalty-uri ...unul a carui echipa a ajuns sa introduca o noua regula in istoria .....(daca asta se poate numi asa ... aici ma refer la infiintarea clubului nkdv) meciul si penalty-ul ... daca nu ... canalul!

********ilor nu va mai saturati!

mars de aici pe threadurile voastre !

Johnny D
4th September 2019, 21:05
adica in Europa... plm...sunteti nuli!

da ce imi bat eu capul cu handibeli ca tine.... du-te frate in Anglia ta si streseaza-i pe aia ... ca la noi esti pielea p--ii!:rosu:

Nu-ti bate, ca-ti pierzi si ce mai ai din el! Ca dovada... acest p(r)ost!:D


uite cine vb de penalty-uri ...unul a carui echipa a ajuns sa introduca o noua regula in istoria .....(daca asta se poate numi asa ... aici ma refer la infiintarea clubului nkdv) meciul si penalty-ul ... daca nu ... canalul!

********ilor nu va mai saturati!

mars de aici pe threadurile voastre !

Si acesta!:o: Invata bah sa vorbesti decent si pe urma elibereaza-te in societate!:))

cip
5th September 2019, 18:35
uite cine vb de penalty-uri ...unul a carui echipa a ajuns sa introduca o noua regula in istoria .....(daca asta se poate numi asa ... aici ma refer la infiintarea clubului nkdv) meciul si penalty-ul ... daca nu ... canalul!

********ilor nu va mai saturati!

mars de aici pe threadurile voastre !
cu nkvd-ul erau stelistii...astia erau cu kgb-ul,mai rau :rasc:

Johnny D
14th September 2019, 18:02
Penibili batranii domni, ca asa au si jucat in meciul asta de la Fiorentina... sa te domine hapicupaliticii aia ca pe o echipa de B... Cand am vazut cu ce erau imbracati, nu mi-a venit sa cred, ziceai ca erau Lecce sau ceva de genu, si asa au si jucat.

YoNuTzz
14th September 2019, 18:17
Penibili batranii domni, ca asa au si jucat in meciul asta de la Fiorentina... sa te domine hapicupaliticii aia ca pe o echipa de B... Cand am vazut cu ce erau imbracati, nu mi-a venit sa cred, ziceai ca erau Lecce sau ceva de genu, si asa au si jucat.

clasic Juventus..
si sezonul trecut, mereu cealalta echipa juca, si ei castigau...

imi amintesc odata Lazio - Juve, trebuia sa se termine vreo 10-0 si a batut Juve...

oricum Juve daca juca in Anglia, nu cred ca prindea top 4

El Pistolero
14th September 2019, 18:50
Juve a venit sa se apere. Sarri e idiot, cum pana mea sa joci cu terminații aia de Khedira și Matuidi la mijloc??!! Zero creativitate, ăștia nu dau o pasă decisivă , o centrare bună. Îl mai ține și pe Dybala rezervă.

YoNuTzz
14th September 2019, 19:00
Juve a venit sa se apere. Sarri e idiot, cum pana mea sa joci cu terminații aia de Khedira și Matuidi la mijloc??!! Zero creativitate, ăștia nu dau o pasă decisivă , o centrare bună. Îl mai ține și pe Dybala rezervă.

isi merita si dybala soarta...putea pleca oriunde vara asta sa fie titular.
asa lasa-l...sa frece 1 an bara la juve.

inter
15th September 2019, 09:18
cu nkvd-ul erau stelistii...astia erau cu kgb-ul,mai rau :rasc:

m-a luat "tasta" pe dinainte ... de nepotii lui dzerjinski si copii lui beria vroiam sa zic ... aka. ceka :headbang:

cine e pe primul loc ? :ok:

Johnny D
15th September 2019, 18:01
Lazio.... NOT!:))


Haide CFR, scapa-ne de italieni penali din astia!:D

El Pistolero
15th September 2019, 20:09
Se vede că a intrat Chiriches la Sassuolo :))

cip
16th September 2019, 18:38
cine e pe primul loc ? :ok:
de mirare e ca inca n-a postat nimeni ca am jucat numai cu echipe slabe pana acum...:o:
ca aveam raspunsul gata pregatit :D

YoNuTzz
16th September 2019, 21:21
am luat 0/6 puncte cu Inter in era Spaletti anul trecut :))

Sa vedem cu Conte :))

YoNuTzz
19th September 2019, 21:49
Italienii ruleaza "fin" in Europa...

si ne mai miram dc ia Juve 1000 de titluri la rand.

Inter abia reuseste sa nu piarda ACASA cu Praga.
Atalanta e umilita 0-4 la Zagreb.
Lazio pierde la CFR

:))

Capitanu.Burcea
19th September 2019, 23:19
mars de aici pe threadurile voastre !

Iar ai făcut pipilică pe bărbiță, seniore?

Bai cap de cretă, daca aveati onoare spuneați marș si cand ati primit loc in liga 2, ca ultimii asistati social. Gunoaielor, cum e sa fii nkvd-ist in capitalism? :))

Capitanu.Burcea
19th September 2019, 23:21
Italienii ruleaza fin in Europa...

Torino bate la Atalanta, apoi pierde, acasa, cu Lecce. Care pierduse, acasa, cu Verona. Daca astea nu sunt pacanele, nu stiu care mai sunt :))

Johnny D
19th September 2019, 23:22
E Italia, zici ca-i tenis WTA, ce vrei?:))

:D


Iar ai făcut pipilică pe bărbiță, seniore?

Bai cap de cretă, daca aveati onoare spuneați marș si cand ati primit loc in liga 2, ca ultimii asistati social. Gunoaielor, cum e sa fii nkvd-ist in capitalism? :))

:o::happy

dardar_3
20th September 2019, 10:31
Capitane, leaga-ti pudelu pe-aici :D Serie A inseamna show si la un show, e normal ca oricine sa poata bate pe oricine. :))
Pariem ca la pronosport pe vremuri, unde toate cotele sunt egale :drak:

Avem derby della Madonina maine seara. :yeah: Rebic a intrat bine in meciul cu Verona (desi si-a dat cu stangu in dreptu la o ocazie imensa) si sper sa fie titular cu Piatek.
Evident ca dupa ce am luat varianta de atacant second hand de la Lille (pe Leao), Rebic vine din postura rezerva de la Frankfurkt. Bine ca am scapat de Andre Silva, unde prioritatea lui numaru unu e sa arate muschiuletu pe instagram, facebook si alte cele.

Paqueta a declarat ca se pisa pe deciziile antrenorului si nu cred ca va face multi purici pe San Siro. Mister Giampaolo pare un autist mai slab ca Seedorf, Inzaghi sau Gattuso. Au transferat cu partea dorsala si vor culege roadele cat de curand. Pana si un Torino-Lecce e mult mai captivant ca un meci al lui Milan. Joc slab, fara ocazii si de-a latul terenului. Suso are o singura fenta, pe care o stie pana si Ionica de la Zalau (varianta cu flashscore: Suso trimite o centrare frumoasa spre zona de pedeapsa.Ghinion.Nu era nici pulea acolo. :)) )

YoNuTzz
20th September 2019, 11:11
meanwhile, vine un Inter umilit de Slavia Praga si iar ne bate acasa :)))
Clasic...

cip
21st September 2019, 15:20
meci mare deseara,nu stiu de ce va tot hliziti pe aici...:rasc:
cred ca batem azi pe San Siro :D,avem un lot totusi ceva mai bun...:)

delaparis
21st September 2019, 15:24
Ati avut. Wanda joaca la noi acum :D

cip
21st September 2019, 15:47
si sa fiti sanatosi,sa va traiasca pampalocul,cat ati dat pe el? :rasc:

delaparis
21st September 2019, 16:18
Nimic. E imprumutat

cip
21st September 2019, 21:15
sper sa dea niste goluri in amicale,ca trebuie sa ne scoatem cumva banii dati pe Romelu...
Wanda ce zice,s-a acomodat cu marele oras? :D

delaparis
21st September 2019, 21:46
A dat un interviu de noroc ca suporterii erau concentrati pe afacerea cu Neymar :))
A zis ca PSG nu a fost niciodata o varianta de luat in calcul dar o face pt iubitul ei. Icardi vrea sa joace si vrea CL. Astfel s-a decis sa vina la Paris si ca oricum de va intoarce la Inter dupa sezon. :o:

Trebuie sa taca altfel o violeaza aia de la CUP :rolleyes:

cip
21st September 2019, 22:42
prima repriza in care am dominat,acasa la verisori...

Leo
21st September 2019, 22:54
Da, dar tot 0-0 este.

delaparis
21st September 2019, 23:21
Dardar?

iulian_1976
21st September 2019, 23:27
Bun a marcat Inter sut deviat, priveam fundasul lui Milan pur si simplu se intoarce, se fereste de minge, se ridica pe un piciorus si il loveste mingea chiar in picior cam asta este nivelul...

Leo
21st September 2019, 23:29
Cip?

miril
21st September 2019, 23:45
Inter nu prea a avut cu cine juca.


Wanda ce zice,s-a acomodat cu marele oras? :D

Da, ii place mult Place Pigalle.

delaparis
21st September 2019, 23:47
Inter nu prea a avut cu cine juca.

:))

Era sa postez asa.

Johnny D
21st September 2019, 23:49
S-a stiut de la meciul trecut cand abia au dat un gol lu Verona tot meciul cu aia in inferioritate numerica.


Cip?

Cep mai degraba, l-a scos din butoi si da-i pe gatlej.

cip
21st September 2019, 23:56
Cip?
2-0,e bine :)
12 din 4 meciuri,cred ca ii detronam pe hoti anul asta...:D

inter
22nd September 2019, 00:10
12 din 4 meciuri,cred ca ii detronam pe hoti anul asta...:D

de mult nu l-am mai vazut pe Handa sa nu apere nimic :rolleyes:

defilam :drak:

iulian_1976
22nd September 2019, 00:35
Nivelul foarte slab nu stiu de unde atata bucurie :)

YoNuTzz
22nd September 2019, 00:54
meanwhile, vine un Inter umilit de Slavia Praga si iar ne bate acasa :)))
Clasic...

am anticipat corect, dar era si simplu de anticipat...
e greu fara patron, fara antrenor, fara jucatori, fara bani, fara mentalitate etc...

trist atunci cand Inter, care este o echipa slaba, te domina asa acasa, dar oricum se stie ca este inca un sezon compromis...

si fun fact...cand credeam ca Milan a epuizat alegerile ultra proaste ca antenori precum: Seedorf, Inzaghi, Montella, Gattuso, iara ca apare gluma de Giampaolo...

cred ca in cele 19 etape din tur vom inscrie vreo 12 goluri :))

cip
22nd September 2019, 10:05
Dardar?
n-auzi ca s-a dus la pescuit? :o:
s-o fi saturat si el de cativa ani incoace de atatea derby-uri de astea madoniene...:rasc:

inter
22nd September 2019, 14:44
n-auzi ca s-a dus la pescuit? :o:



unde ? pe Sena sa prinda sirena Wanda ....il omoara nevasta-sa ca e interista :happy:happy:happy

dardar_3
23rd September 2019, 08:08
Zicem sarumana ca s-a terminat doar 2-0. Nu poti performa cu 2-3 jucatori. Cu un antrenor mediocru, fata de milog si fara de noroc, o sa avem derby-uri cu Genoa, Verona si cu Pisda ma-sii...:drak: In rest, joc de glezne si numai bine! :cya:

YoNuTzz
23rd September 2019, 10:05
Zicem sarumana ca s-a terminat doar 2-0. Nu poti performa cu 2-3 jucatori. Cu un antrenor mediocru, fata de milog si fara de noroc, o sa avem derby-uri cu Genoa, Verona si cu Pisda ma-sii...:drak: In rest, joc de glezne si numai bine! :cya:

asta este exact si scopul lui Elliott si lui Gazidis. Keep it low, si eventual mai vindem un Donnarumma ceva...
oricum pana nu ne cumpara vreun Louis Vuitton sau vreun arab, vom ramane in mediocritate.

dardar_3
23rd September 2019, 10:50
Vinde pe dracu in patru... Dupa era Berlusconi, vine epoca de gheata. :D Singurul meci la care ma mai uit e cel cu hotii. Sper sa-i putem incurca si sa le facem poteca verisorilor :D

YoNuTzz
23rd September 2019, 11:09
Vinde pe dracu in patru... Dupa era Berlusconi, vine epoca de gheata. :D Singurul meci la care ma mai uit e cel cu hotii. Sper sa-i putem incurca si sa le facem poteca verisorilor :D

o fi conte antrenor mare, dar nu are lotul suficient de puternic pentru a se bate 38 de etape cu Juve...
daca Juve nu merge sezonul asta, mai degraba Napoli ar avea o a 2-a sansa.

cip
23rd September 2019, 15:31
Vinde pe dracu in patru... Dupa era Berlusconi, vine epoca de gheata. :D Singurul meci la care ma mai uit e cel cu hotii. Sper sa-i putem incurca si sa le facem poteca verisorilor :D
bravo verisoare,o gandire sanatoasa,aprob pozitiv :D
la pescuit cum a fost,ai prins monstrul? :rasc:

dardar_3
23rd September 2019, 15:46
Toti pestii erau plecati dupa Wanda sa semneze prelungirea :D Poate data viitoare. Acum ma pregatesc de babetici si alte cele. A mai amanat vreo cateva zile momentu ca merge Milan prost. :D Ma tot gandesc sa vopsesc rosu ala in albastru :)) Poate no fi asteptarea pentru el asa de mare cum a fost pentru Interica :)) remember?! ajunsesera oamenii si pe Luna si voi nicio urecheata. Pac, ati venit cu tripleta pe gat :))

cip
23rd September 2019, 16:17
sa fie intr-un ceas bun! :)
da,vopseste in albastru,ca la cum va miscati parca vad ca va prinde si pe voi colonizarea aia pe Marte...:))

YoNuTzz
25th September 2019, 22:00
lol...roma - atalanta, echipa calcata in picioare de Zagreb s-a terminat 0-2...

si roma e la nivelul milanului...triste situatii ptr cele 2 echipe..

Johnny D
25th September 2019, 23:05
Cu Atalanta m-am obisnuit, joaca prost cu echipele mici si bine cu echipele mari.:))

Johnny D
25th September 2019, 23:52
Napolitana.:))

YoNuTzz
25th September 2019, 23:56
pai daca roma a pierdut acasa, de ce sa nu piarda si napoli acasa :))
saracii...

cip
26th September 2019, 00:00
15 din 5.../hello

dardar_3
26th September 2019, 08:25
Sa-i faceti statuie lui Handanovic :D

La Roma se vede efectul Kalinic :)) amin. :D

YoNuTzz
26th September 2019, 10:21
Sa-i faceti statuie lui Handanovic :D

La Roma se vede efectul Kalinic :)) amin. :D

Datorita lui Handanovic sunt in UCL...lasa meciul de ieri...

iar Roma...ce management...transfeuri precum Smalling, Kalinic, Mkhitaryan :))
Jucatori de care a mai ramas doar numele...

Pentru ce ?

cip
26th September 2019, 10:31
sa le explice cineva verisorilor Dardar si YoNuTzz ca Handanovic e jucatorul lui Inter...:D

YoNuTzz
26th September 2019, 11:12
sa le explice cineva verisorilor Dardar si YoNuTzz ca Handanovic e jucatorul lui Inter...:D

apropo de asta...ce portari are Slovenia. Oblak si Handanovic :))

cip
26th September 2019, 11:15
din cate stiu eu,Handa a renuntat la Nationala...

dardar_3
26th September 2019, 12:51
deplasare la Doria si Barsa, urmat de meciul cu hotii. Ia-ti pastilele cip :drak:

In alta ordine de idei, diseara Milan are meci cu Torino. :D

YoNuTzz
26th September 2019, 14:04
deplasare la Doria si Barsa, urmat de meciul cu hotii. Ia-ti pastilele cip :drak:

In alta ordine de idei, diseara Milan are meci cu Torino. :D

ultimul meci ptr Giampaolo sau credit pana la finalul sezonului ? :))

inter
26th September 2019, 18:13
deplasare la Doria si Barsa, urmat de meciul cu hotii. Ia-ti pastilele cip :drak:

In alta ordine de idei, diseara Milan are meci cu Torino. :D

ce nelinistit esti .... in alta ordine pt. deseara ai defribilatorul langa tine ?:drak:

cip
26th September 2019, 18:48
le da Belotti de le sar mucii,parca prevad...:rasc:

Capitanu.Burcea
26th September 2019, 23:40
Ba, ce panarame! Incepand cu arbitrul si terminand cu... ma rog, e greu de spus, nu vreau sa nedreptatesc pe cineva de la Milan :))

sannicola
26th September 2019, 23:54
Doar 2 le-a dat Belloti 😁.

YoNuTzz
27th September 2019, 02:25
oricum e compromis si acest sezon...

o e gluma ce se intampla :))

Johnny D
27th September 2019, 07:15
deplasare la Doria si Barsa, urmat de meciul cu hotii. Ia-ti pastilele cip :drak:

In alta ordine de idei, diseara Milan are meci cu Torino. :D

Doar de bietu Dardarica mi-e mila, e singurul care-si face sperante mereu. Bietul de el.:plans:

YoNuTzz
27th September 2019, 10:08
Doar de bietu Dardarica mi-e mila, e singurul care-si face sperante mereu. Bietul de el.:plans:

ce-i drept...sad times...
Juve si Inter se bat la titlu, ambele sunt in UCL, si fostul mare Milan se bate la locul 7 si e exclusa din Europa. Si chiar si cu 1 meci la 7 zile, tot le pierde pe toate.

cip
27th September 2019, 18:37
ce-i drept...sad times...
Juve si Inter se bat la titlu, ambele sunt in UCL, si fostul mare Milan se bate la locul 7 si e exclusa din Europa. Si chiar si cu 1 meci la 7 zile, tot le pierde pe toate.
da' stiu ca-ti merg bine ambele echipe diavolesti...si aia rosii si aia rossoneri... :drak:
mai du-te si tu la un preot,sa te spovedesti,mai fa o donatie caritabila...nu stiu,fa ceva! :))

miril
27th September 2019, 20:49
O catedrala pentru doua "religii" si doua proiecte:

https://www.nuovostadiomilano.com/it/populous

https://www.nuovostadiomilano.com/it/manica

dardar_3
27th September 2019, 23:00
Meci de 2 lei. N-am timp de pierdut cu alde Cealhanogluuuuu, lua-i-as cadana-n **** :D Se aude ca revine Gattuso daca asta cu fata debusolata si trista nu incepe sa castige puncte :)) Nu stiu ce e mai bine?! Sa joci prost si sa pierzi meci de meci sau sa joci prost si sa pierzi doar meciurile importante. :drak: In rest, pentru hateri, cum ar zice Hakan, "hai sictir!" :cya:

YoNuTzz
28th September 2019, 21:28
inter, sry de fapt conte 6 0 0...ce inseamna sa ai antrenor.

sannicola
28th September 2019, 22:47
De cand a venit Chiriches la Sassuolo vad ca astia incaseaza cate 4 goluri in prima repriza :)).

Johnny D
28th September 2019, 22:49
Se vede c-a venit Chiricash, important e ca e titular la nationala!:))

El Pistolero
28th September 2019, 23:54
Inter a început bine, dar nu a întâlnit echipe de primele 6 pana acum. Era sa piardă cu Slavia Praga, deci despre ce vorbim. Nu au lot sa reziste cu Juve tot sezonul. Locul 2-3 cam asta pot obține sezonul asta.

cip
29th September 2019, 01:59
inter, sry de fapt conte 6 0 0...ce inseamna sa ai antrenor.
nah,gata cu Handanovic no1 ?:o:
parca te vad in curand dand vina pentru toate necazurile pe Sensi sau Politano,sau cine mai stie,chiar pe Romelu...bai dar atata rautate...:))

YoNuTzz
29th September 2019, 14:28
nah,gata cu Handanovic no1 ?:o:
parca te vad in curand dand vina pentru toate necazurile pe Sensi sau Politano,sau cine mai stie,chiar pe Romelu...bai dar atata rautate...:))

echipa e mediocra si la voi, dar pe langa portar, da, aveti un antrenor cu mentalitate, ce ii transmite echipei dorinta de lupta, si determinare...

YoNuTzz
29th September 2019, 14:29
Inter a început bine, dar nu a întâlnit echipe de primele 6 pana acum. Era sa piardă cu Slavia Praga, deci despre ce vorbim. Nu au lot sa reziste cu Juve tot sezonul. Locul 2-3 cam asta pot obține sezonul asta.

urmeaza acum dubla criminala ptr Inter cu barca si juve.

YoNuTzz
29th September 2019, 23:48
dupa gluma de amical cu Inter, nu am mai urmarit altceva, dar iata ca vin inca 2 infrangeri cu Torino si umilinta acasa cu Fiorentina..

dupa 3 infrangeri la rand si 4 in 6 meciuri totale, nu pot decat sa spun RIP din putinul ce a mai ramas din AC Milan...

El Pistolero
30th September 2019, 00:24
Milan e un fel de Dinamo, antrenor pușcărie, jucători de Serie B. :)) Stai și te gândești ca acum 10 ani Milan avea jucători precum Ronaldo, Ronaldinho, Beckham, Kaka, iar acum joacă cu desculți pe care nu ii știe nimeni.

YoNuTzz
30th September 2019, 01:15
Milan e un fel de Dinamo, antrenor pușcărie, jucători de Serie B. :)) Stai și te gândești ca acum 10 ani Milan avea jucători precum Ronaldo, Ronaldinho, Beckham, Kaka, iar acum joacă cu desculți pe care nu ii știe nimeni.

La Dinamo ma gandeam si eu...

si ce mijloc: Pirlo - Seedorf - Kaka - Gattuso.

de asta am si spus, RIP ce a mai ramas din numele Milan...

mi se pare funny ca dupa Allegri au urmat asa:

Seedorf, Inzaghi, Mihajlovic, Montella, Gattuso, Giampaolo...

Mi se pare socant ca din 2013 si pana in 2020, o echipa cu numele lui Milan sa nu reuseasca sa aduca un antrenor...

Johnny D
30th September 2019, 07:11
Eu zic ca salvarea de la retrogradare ar trebui sa fie un succes!:)):D

dardar_3
1st October 2019, 00:13
Forza Milan! :D Traim vremuri grele, iar Giampaolo poate fi demis dupa primele 7 etape, la fel ca Fatih Terim acum multi ani... De fapt, Giampaolo are cel mai prost start din ultimii 81 de ani :mda:
E trist ca sezonul se termina inca din Septembrie insa cu siguranta vom reveni. :drak:

cip
1st October 2019, 00:24
urmeaza acum dubla criminala ptr Inter cu barca si juve.
dubla criminala si pt ei,ce atat ne tot desconsideri? :)

dardar_3
1st October 2019, 00:53
Invidia, verisoare :D In momentul de fata, echipa lui Conte e peste Barsa sau gobbi.

cip
1st October 2019, 01:07
de inteles...:)
una peste alta,cineva trebuie sa-i opreasca pe ladri,ori asta n-o poate face decat o echipa de traditie...in Napoli nicio baza,n-au mentalul necesar,aia se multumesc mereu cu locul 2...
si daca voi tot nu sunteti in forma...:D

dardar_3
1st October 2019, 01:12
Pana pe 10 noiembrie se pot schimba multe :)) Nasol e ca jucam si cu romanii pana atunci, iar dupa meciul cu hotii vine cel cu Napoli :D

Johnny D
1st October 2019, 07:40
Giampaolo

:thinkso: Va plece si voua sistemul FC FCSB, incercati no-name-uri ca poate-poate.:rolleyes:


Invidia, verisoare :D In momentul de fata, echipa lui Conte e peste Barsa sau gobbi.

Sa nu exageram zic, sa ne pastram decenta. De fapt vom vedea in aceasta dubla cat e peste, 0 victorii zic de p-acum.
Cine are curajul sa parieze pe o victorie a lui Inter in oricare din cele 2 meciuri, ii dau cota 2 la 1, si pariem pe avatar!:)

PS: Nu cred ca s-a inteles, daca Inter bate in oricare din cele 2 meciuri, ca cica e peste:)), pierd pariul!
Sincer am crezut ca Inter joaca acasa cu Barca, de aia am dat doar 2 la 1 cota, acum pusez: dau cota 4 la 1.:D
Adica eu tin avatarul de 4 ori mai mult decat cel care zice ca Inter va bate intr-unul din cele 2 meciuri!:))

Johnny D
3rd October 2019, 07:31
Inspirati baietii sa nu tina pariul! Bine Dardarica, dar atunci ce valoare isi mai are sa zici o asemenea falsitate ca Inter ar fi peste Barca si Juve?:D Mai ales cand rebutul lu United e titular la voi... n-ai cum. Barca si Juve sunt echipe ce fac selectie intre marii jucatori, nu intre rebuturi. Inter e cel mult la nivelul lui Arsenal/MU in acest moment, echipe ce-n Anglia nu mai fac parte din cvartetul de CL! Am putea vedea si-n meciul direct in EL treaba asta in curand, cu oricare din cele 2 echipe englezesti.:)


Degeaba, oricine stie ca doar Juve din Italia se ridica la nivelul Big 4 din Anglia. Asta e realitatea.
E adevarat ca Napoli tot bate pe Liverpool, dar asta doar in meciuri cu miza redusa, fara mare presiune, meciuri de grupe. Cum vine meciul cu presiune unde se vede cu-adevarat valoarea unei echipe, dubla eliminatorie, cum te bate Arsenal tur-retur!:D:)) Apropo, din CL cine a scos-o pe Napoli anul trecut? Ca nu mai tin minte... Nici n-a iesit din grupa zici?:o::)):)) Anu asta, Doamne-ajuta, poate-poate!:sneaky:


De Inter nu mai zic. Doar ca unii considera ca Dortmund ar putea castiga CL-ul anu asta, asa-am auzit!:))

Johnny D
6th October 2019, 21:58
Si cam atat cu Inter pese Barca si Juve, a avut si bietul acel cineva un vis frumos.:P

El Pistolero
6th October 2019, 22:39
Ăștia de la Inter au venit la rupere, nu prea au mingea și tot faultează la 2 minute fragmentand jocul foarte mult. Meh...

Doctor_Satan
7th October 2019, 11:26
Iata si reteta castigatoare la Milan: rosu la adversar.
Continua sa se zbata in anonimat daca nu mai au premier la sustinere.

cip
7th October 2019, 16:46
au fost mai buni ieri,mama lor de hoti...:headbang:
incep sa ma intreb de ce am dat o caruta de bani pe Lukaku,nu face decat sa incetineasca jocul...ca sa nu mai zic de pasele total neinspirate...
pai daca aveam nevoie de unul doar cu fizic,il luam pe Niang,le faceam macar un bine verisorilor si nu mai trebuiau sa umble pana-n Franta sa scape de el...:))

campionatul e in fasa,diferenta e doar de 1 pct,las' ca recuperam la echipele mici...:D

delaparis
7th October 2019, 21:15
Eu nu stiu, dar v-ati abonat la scor de 1-2 in ultimul timp?

Johnny D
8th October 2019, 07:39
:)) I-a jinxat Dardarica zicandu-le ca sunt peste Barca si Juve, acum numa el stie cum rade-n sinea lui! :D


incep sa ma intreb de ce am dat o caruta de bani pe Lukaku,nu face decat sa incetineasca jocul...

Eu v-am zis ca voi deja aveti varf titular, ce sa va fac daca nu-l tineti la echipa si-aduceti ursi bruni si rebuturi de United in loc.:rolleyes:

cip
8th October 2019, 12:40
Eu nu stiu, dar v-ati abonat la scor de 1-2 in ultimul timp?
pai e o contradictie aici,ca vad ca stii...:o:
eu ti-am mai spus sa nu te mai joci cu Ionica,uite ce apucaturi ai deprins...:rasc:

YoNuTzz
9th October 2019, 03:28
urmeaza acum dubla criminala ptr Inter cu barca si juve.

0/6 :D

ps: la noi se pare ca giampaolo a fost dat afara...cu sau fara el = same old shit...deci cam irelevant...

Johnny D
20th October 2019, 22:30
Nici o problema, bem un laptic si ne facem voinic!:D


Voinic... ma rog, cat sa nu retrogradam, zic!:))

Johnny D
20th October 2019, 23:06
Lapticu fu cam acru, tocmai v-a pishcat de gat 1-1!:))

YoNuTzz
20th October 2019, 23:10
Lapticu fu cam acru, tocmai v-a pishcat de gat 1-1!:))

repet, cu aceasta conducere, cu acest lot, giampaolo, pioli = same shit

Sigura salvare a Milanului este sa-i cumpere niste arabi etc, sa bage 1 miliard de euro, si sa aduca un antrenor gen Guardiola, Klopp etc...
pana nu se va intampla asta, Milan se va zbate mereu intre locurile 5 si 10, intr-un campionat f slab precum Serie A.

Johnny D
20th October 2019, 23:27
2-1, au pus un pic de zahar si lapticul s-a dus cumva pe gat in jos pana la urma!:))


Vai de putzulica lor daca se chinuie sa bea laptic, pe propria masa, in propria sufragerie...

YoNuTzz
20th October 2019, 23:35
2-1, au pus un pic de zahar si lapticul s-a dus cumva pe gat in jos pana la urma!:))


Vai de putzulica lor daca se chinuie sa bea laptic, pe propria masa, in propria sufragerie...

2-2 :))))))))))

Johnny D
20th October 2019, 23:37
Extraordinari sunteti! Regurgitare in masa la final!:))


Voi cred ca nu puteti castiga un meci decat daca arbitrul fluiera finalul dupa ce dati gol!:))

YoNuTzz
20th October 2019, 23:45
Extraordinari sunteti! Regurgitare in masa la final!:))


Voi cred ca nu puteti castiga un meci decat daca arbitrul fluiera finalul dupa ce dati gol!:))

situatia lui Milan e atat de tragica, incat a devenit comica...
nici nu mai ai cum sa fii suparat...a devenit doar amuzant ptr ca oricum nu mai pot fi luati in serios...

Johnny D
20th October 2019, 23:47
De retrogradat, nu veti retrograda... sper.
Mai jucati o data, de 2 ori cu om in plus... faceti ce trebuie facut macar pt locu 4 de la coada!

Simpatizez cu Milanu ca si Arsenal se afla intr-un all time low, chiar daca nu poti compara situatiile. E nasol nu doar sa nu fii unde-ti e locul, dar sa nici nu poti sa te apropii, sa speri.

cip
21st October 2019, 14:38
gata cu catenaccio in Serie A,se dau la goluri de zici ca-i Bundesliga...:rasc:

YoNuTzz
26th October 2019, 21:45
Vad ca si Inter si Juve s-au incurcat dupa victoriile din UCL...

El Pistolero
27th October 2019, 07:34
Juve fără Ronaldo a arătat că o echipă gen Sassuolo. Joc modest, static, fără creativitate. Rușinos totuși să nu câștigi la Lecce, unde Napoli de exemplu s-a distrat.

miril
27th October 2019, 09:10
O comparatie nepotrivita, fara sens. Sassulo se bazeaza pe spiritul de echipa, nu pe un jucator, si o face bine. Cu mijloace modeste, departe de dopajul economic nesimtit practicat de familia Agnelli, s-a reusit in 10 ani sa se formeze o echipa care joaca frumos tehnic si tactic si lanseaza tinere talente. Tot respectul, Sassulo!

YoNuTzz
27th October 2019, 14:26
Ciudat, dar mi se pare ca in ultimii 2 ani Juve a regresat, in loc sa progreseze. Ca si asa scopul lor principal este castigarea UCL...

Cu Ajax au fost dezastru in UCL, in campionat in multe meciuri nu prea joaca nimic si isi castiga meciurile ori nemeritat, si mai ales prin experienta.

YoNuTzz
27th October 2019, 20:55
Napoli s-a incurcat si ea...

Si destul de amuzant, Roma dupa 1/6 acasa la rand cu Atalanta si Cagliari, si-au gasit si ei in sfarsit o echipa pe care sa o bata, pe Milan :)))
Saracii...

dardar_3
29th October 2019, 08:53
Gazidis vrea sa copieze modelul Arsenal la Milan: jucatori de 2 lei, goluri incasate pe banda rulanta, antrenor de rahat si multe promisiuni. :D Ne-au adus un verisor pe post de antrenor care nu are macar oua sa-l tina pe Suso pe banca, de departe cel mai slab jucator campionatul asta. Sunt la curent doar cu rezultatele, pt ca n-am timp sa urmaresc niste caricaturi. Astept sezonu viitor :D Ciao! :drak:

#maldiniout #pioliout #eliotout #gazidisout #vaffanculoraiola :jerk:

YoNuTzz
30th October 2019, 10:39
Gazidis vrea sa copieze modelul Arsenal la Milan: jucatori de 2 lei, goluri incasate pe banda rulanta, antrenor de rahat si multe promisiuni. :D Ne-au adus un verisor pe post de antrenor care nu are macar oua sa-l tina pe Suso pe banca, de departe cel mai slab jucator campionatul asta. Sunt la curent doar cu rezultatele, pt ca n-am timp sa urmaresc niste caricaturi. Astept sezonu viitor :D Ciao! :drak:

#maldiniout #pioliout #eliotout #gazidisout #vaffanculoraiola :jerk:

bine zis, si same !
ps: vad cu lazio, juve si napoli...imi doresc un 0/9 ca sa vedem ce se mai intampla cu aceasta gluma...
btw...nu-mi vine sa cred...am rupt la Fantasy in acest sezon, si cu toate astea, tot esti in fata haha

dardar_3
30th October 2019, 12:06
:) Da, imi merge bine la fantasy, atat la UCL cat si in EPL. :D

iulian_1976
30th October 2019, 23:37
Impresionant mai joaca Pandev nu stiam, unul din putinii jucatori castigator de Ch.League de care Messi nu poate trece, Juve ajutata de arbitri joaca in 11 contra 10, min 75 si este 1:1.
Ionut Radu apara pe banda rulanta inca 15 minute :)

El Pistolero
30th October 2019, 23:50
Sarri a futut și echipa asta. Joc infect și urat ca la Juve nu am mai văzut la nimeni. Alegrri era parfum pe lângă ăsta. Sarri e în stare să piardă campionatul cu echipa asta.

iulian_1976
30th October 2019, 23:52
...si gol Ronaldo. Sarri nu-mi place or fi vazut ceva la el...

YoNuTzz
30th October 2019, 23:59
Juve parca e Inter anul trecut...Nu joaca nimic si o da pe final.
Noroc ca au o legenda precum Ronaldo..

si etapa trecuta la Lecce, daca juca Ronaldo, cred ca tot asa o dadea dupa 90 cumva :)))

posibil sa avem o lupta la titlu haha

Doctor_Satan
31st October 2019, 12:25
In ce hal a ajuns Milan. Cred ca ajunge primul nume mare care retrogradeaza din cauza propriilor prostii.
Gattuso n-a fost bun.

Sir. Eko
31st October 2019, 12:34
Gazidis vrea sa copieze modelul Arsenal la Milan: jucatori de 2 lei, goluri incasate pe banda rulanta, antrenor de rahat si multe promisiuni. :D Ne-au adus un verisor pe post de antrenor care nu are macar oua sa-l tina pe Suso pe banca, de departe cel mai slab jucator campionatul asta. Sunt la curent doar cu rezultatele, pt ca n-am timp sa urmaresc niste caricaturi. Astept sezonu viitor :D Ciao! :drak:

#maldiniout #pioliout #eliotout #gazidisout #vaffanculoraiola :jerk:

Trebuie sa faceti ceva sa scapati de el. "Cazul "Gazidis o sa ramana un mister pentru mine, cum poate un om atat de incompetent, sa primeasca asa joburi si asa salariu. Nu o sa inteleg niciodata.

YoNuTzz
1st November 2019, 10:05
Trebuie sa faceti ceva sa scapati de el. "Cazul "Gazidis o sa ramana un mister pentru mine, cum poate un om atat de incompetent, sa primeasca asa joburi si asa salariu. Nu o sa inteleg niciodata.

e incompetenta ? sau poate asta e strategia...mentinerea clubului in mediocritate :))

Sir. Eko
1st November 2019, 10:14
e incompetenta ? sau poate asta e strategia...mentinerea clubului in mediocritate :))

Sa il vanda mai ieftin? Sau care e scopul?

YoNuTzz
1st November 2019, 11:48
Sa il vanda mai ieftin? Sau care e scopul?

aah, nu...glumeam doar...

Da, la Milan e un combo perfect: lipsa conducere, lipsa finante, lipsa management, lipsa antrenor, lipsa jucatori...

YoNuTzz
2nd November 2019, 18:03
Roma - Napoli 2-1

Ancelotti i-a dus pe Napoli dintr-o echipa ce se batea la titlu (Cu Sarri), intr-o echipa care macar prindea top 4 lejer, acum la o echipa ce se va bate la top 4 :))

El Pistolero
2nd November 2019, 19:20
Cam așa pare. Au scos un punct cu Atalanta și Roma, echipe cu care se bate la locurile de CL. Primele 2 locuri oricum cred că sunt bătute în cuie sezonul ăsta, Juve și Inter.

YoNuTzz
2nd November 2019, 20:52
Cam așa pare. Au scos un punct cu Atalanta și Roma, echipe cu care se bate la locurile de CL. Primele 2 locuri oricum cred că sunt bătute în cuie sezonul ăsta, Juve și Inter.

Vad ca Inter dupa 0-1 la Bologna, a intors cumva in min 90...
Minim locul 2 ptr ei anul asta...
Inca odata...Ce inseamna Conte...

delaparis
3rd November 2019, 23:30
Si Milan pierde

YoNuTzz
3rd November 2019, 23:43
Si Milan pierde

pana acum 0/9 cu Inter, Roma si Lazio...

partea tragi-comica este ca din tripla cu Lazio-Juve-Napoli, urmeaza evident Juve si Napoli

dupa aceasta tripla va fi 0/15 cu Inter, Roma, Lazio, Juve si Napoli...si probabil 0/18 + Atalanta... (adica cu echipele de Europa)

oricum nu mai exista AC Milan...ce se intampla e doar circ...nici macar nu mai ai cum sa fii suparat :))

delaparis
3rd November 2019, 23:49
Cu proprietari de genul Elliott e pericol de retrogradare. E la fel ca la PSG in epoca Colony Capital. Astia vin si vor sa castige bani indiferent de ce se intampla la echipa. Daca in liga 2 e mai mult profit atunci acolo se duc cu club cu tot.

YoNuTzz
4th November 2019, 00:03
Cu proprietari de genul Elliott e pericol de retrogradare. E la fel ca la PSG in epoca Colony Capital. Astia vin si vor sa castige bani indiferent de ce se intampla la echipa. Daca in liga 2 e mai mult profit atunci acolo se duc cu club cu tot.

mie mi se pare un pic ciudat faptul ca la un brand cu 7 Champions League-uri si 18 titluri (si inca cu fani worldwide) nu exista cumparatori, arabi, chinezi etc, care sa le dea acelui grup mercenar Elliott cat vor.

delaparis
4th November 2019, 00:11
Pai au fost chinezi dar au ingropat clubul in datorii.
Arabii nu vin deoarece e concurenta mare in Serie A. Ei vin doar cand sunt siguri ca vor castiga repede titluri. Parerea mea e ca trebuie un patron gen Berlu care sa bage acolo din pasiune. Altfel AC se duce iar in B ca in anii '70-'80

YoNuTzz
4th November 2019, 00:26
Pai au fost chinezi dar au ingropat clubul in datorii.
Arabii nu vin deoarece e concurenta mare in Serie A. Ei vin doar cand sunt siguri ca vor castiga repede titluri. Parerea mea e ca trebuie un patron gen Berlu care sa bage acolo din pasiune. Altfel AC se duce iar in B ca in anii '70-'80

Sigur sunt si chinezi ok si cu multi bani.
Oricum ciudat si cu grupul asta de investitii Elliott...Nu inteleg dc ar vrea sa pastreze clubul...

- Bani din UCL nu mai vin niciodata.
- In Serie A drepturile Tv sunt slabe, mai ales pentru locurile 10-20 :))
- Piatek si Calhanoglu nu vad tricouri precum Neymar...
- Bani din bilete nu prea fac, nejucand cu de-al de Barcelona cu 80 000 de oameni.
- In schimb salarii destul de maricele trebuie sa plateasca. Mai fac si transferuri scumpe si proaste...

Ei vor sa isi recupereze banii pierduti dupa episodul cu acel chinez, dar mi se pare ca merg din pierdere in pierdere...

delaparis
4th November 2019, 00:34
Am spus ca e la fel ca la Colony Capital la PSG. Cunosc bine problema.
Acolo nu e un patron ci un consiliu de administratie unde actionarii majoritari habar n-au de fotbal si nici nu-i intereseaza. Ei au iaht de platit si vile prin insule acolo.
Cine decide? Decide majoritatea in functie de bani incasati sau nu. Nu e unul acolo care sa se priceapa la fotbal. La nivelul nostru totul e aberant dar aia traiesc pe alta lume.

YoNuTzz
4th November 2019, 00:46
Am spus ca e la fel ca la Colony Capital la PSG. Cunosc bine problema.
Acolo nu e un patron ci un consiliu de administratie unde actionarii majoritari habar n-au de fotbal si nici nu-i intereseaza. Ei au iaht de platit si vile prin insule acolo.
Cine decide? Decide majoritatea in functie de bani incasati sau nu. Nu e unul acolo care sa se priceapa la fotbal. La nivelul nostru totul e aberant dar aia traiesc pe alta lume.

Pai asta spun si eu. Ar trebui sa depinde de banii incasati. Si eu vad ca nu incaseaza nimic, ba din contra merg din pierdere in pierdere, in opinia mea...Fara Europa fara nimic...
Cred ca singura optiune a lor ar trebui sa fie sa vanda.

delaparis
4th November 2019, 00:54
Ai o analiza suporter. Aia nu.
Daca Milan castiga CL peste doi ani dar pierde bani atunci baga clubul in faliment. Aia an de an isi numara banii. Deci nu vand atat timp cat pot castiga bani in B ani de zile sau in C eventual. E moarte sigura cu astia, crede-ma.
De vandut? Da dar trebuie un miliard. Cine se lanseaza?

YoNuTzz
4th November 2019, 15:41
Ai o analiza suporter. Aia nu.
Daca Milan castiga CL peste doi ani dar pierde bani atunci baga clubul in faliment. Aia an de an isi numara banii. Deci nu vand atat timp cat pot castiga bani in B ani de zile sau in C eventual. E moarte sigura cu astia, crede-ma.
De vandut? Da dar trebuie un miliard. Cine se lanseaza?

in afara de arabi, nimeni. si nici cu aia nu sunt sigur :))

deci cam da...sanse mari de moarte lenta...

YoNuTzz
10th November 2019, 23:57
Milan continua 0-ul barat, Juve isi continua cinismul.

Recunosc, Milan tb sa ia 1 pct si cu Roma, si cu Lazio si cu Juve...cumva a facut 0/9 :)))

Doar cu Inter meritau sa piarda.

Capitanu.Burcea
11th November 2019, 07:12
Bah, ce lăbar e acest conte di cazzo! Plange ca n-are experienta la echipa, dar se pișa pe Wanda, Perizici si Naingolazzo. Il face de căcat pe Barella, care ii raspunde cu o torpila in vinclu si-i castiga meciul pulifriciului.

PS. Vai Naingolazzo, ce ștachie di merda!

Johnny D
16th November 2019, 13:11
Eu tot aud expresia asta "Gialo Rossi", ce naiba o fi insemnand!
Grupul celor gelosi pe Rossi!?:thinkso: Nici nu-i de mirare ca-s unde-s in clasament!:D

YoNuTzz
23rd November 2019, 21:24
dupa infrangerile cu udine, torino, fiorentina, inter, roma, lazio si juve, Milan reuseste sa ia 1 punct cu o alta echipa in criza, Napoli.

Johnny D
23rd November 2019, 21:46
Gelosii pe Rossi!/OLE/

inter
24th November 2019, 12:55
Conte: "Senza l'Inter campionato gia chiuso":yes:

Lukaku il "egaleaza" pe Nyers /hello

Johnny D
24th November 2019, 17:42
Da, Inter tine steagu sus! Chiar si asa, Juve condusa la Atalanta, le da cu propriul lor teren in cap si fara Ronaldo! Adevaru e ca a fost norocoasa Juve c-a iesit rapid mutalaul ala zero barat de Bernardeschi cu care tot insista, daca n-ar insista cu nulitatea aia, ar avea victorii pe linie si-ar fi non-contest ca de obicei.

Capitanu.Burcea
24th November 2019, 18:00
Milan - Napoli a fost meciul la care s-au primit ajutoare pt sinistrați. O partida tipico-jalnică de serie a, in care unii nu puteau, iar ceilalti nu au vrut.

cip
25th November 2019, 18:54
Conte: "Senza l'Inter campionato gia chiuso":yes:

cam asa...:)
daca ne tin bateriile,s-ar putea sa si reusim...am pus pe hoti o presiune cu care nu erau obisnuiti in ultimii ani...;)

miril
26th November 2019, 20:37
Da, Inter tine steagu sus! Chiar si asa, Juve condusa la Atalanta, le da cu propriul lor teren in cap si fara Ronaldo! Adevaru e ca a fost norocoasa Juve c-a iesit rapid mutalaul ala zero barat de Bernardeschi cu care tot insista, daca n-ar insista cu nulitatea aia, ar avea victorii pe linie si-ar fi non-contest ca de obicei.

Cu terenul in cap si cu arbitru. Greseala grava de arbitraj la golul doi, cu un hent in faza premergatoare unde (nu) s-a dat cu varul.

Johnny D
29th November 2019, 19:26
Inter astia-s ceva de groaza, am inteles c-au si muzicanti golgeteri!:o:
Iti dai seama ce echipa e asta in care si lautarii dau gol meci de meci! N-ai cum te compara cu asa antrenori, asa pregatire, din muzicanti scot aur! Le trimiti trupa de rock acolo, intr-o luna valoareaza peste 1 miliard!:))

Johnny D
1st December 2019, 15:05
Bah, Juventus astia si antrenorul de kkt ori sunt retardati cu totii, ori nu mai inteleg nimic! Iar a jucat titular cu panarama aia imputita antifotbal de Bernardeschi, ca sa fie condusi cu 1-2, cum a iesit si-a intrat Dybala, cum au egalat! Astia sunt retardati complet, nu scot nici cum kktul din echipa!?:confused: Cand culmea, cum il scot pe el, cum echipa merge din nou! Da de la inceput nu se poate scoate nici cum!? Extraordinar cata prostie ba frate... Zici ca e fiul lui Dumnezeu, Bernardeschi asta, ca altfel nu se explica...

Johnny D
1st December 2019, 15:24
Salut Mirile, sper sa bata Inter sa-i egaleze, idiotii merita cu varf si indesat!:ok:


Cu Bernerdeschi cu tot, panarama, panaramelor!:)):)) Nici la Arsenal echipa a 3-a n-avem jucatori asa slabi, dar astia-s culmea c-au destui buni dar nu vor sa-i joace in locul lui! Prostii prostilor!:)) E italian, si trebuie sa facem crescatorie de italieni p-aici, normal.:sneaky: Si apoi ne minunam ca ne plangocim ca nu luam un CL daca in loc sa-ti faci echipa sa ruleze perfect pt fazele de CL, tu iti futi echipa prin faptul ca vrei sa cresti jucatori! Idioti fara acte!:))


Ar trebui poate sa fie si-n Italia ca-n Anglia, 2 cupe, sa aiba unde juca si creste Bernardeschi-uri din astea!:))

El Pistolero
1st December 2019, 17:31
Apărarea lui Juve cu Sarri e o glumă. De Ligt e slab rău, multe greșeli. Până revine Chiellini tot așa va fi. Ronaldo se zbate ca peștele pe uscat, se vede că nu ii se potrivește fotbalul italian. Nu are deloc spații, cum avea în Spania.

YoNuTzz
1st December 2019, 18:18
Inter trece pe primul loc si ptr prima oara chiar incep sa cred ca au sanse reale la titlu, dupa 8 la rand ale lui Juventus...

Bv lor. Era cazul ca Juve sa aiba un rival...

In cele 8 sezoane, doar odata Napoli s-a batut cu sanse reale...

Johnny D
1st December 2019, 18:50
Inter trece pe primul loc si ptr prima oara chiar incep sa cred ca au sanse reale la titlu, dupa 8 la rand ale lui Juventus...

Bv lor. Era cazul ca Juve sa aiba un rival...

In cele 8 sezoane, doar odata Napoli s-a batut cu sanse reale...


Daca idiotii joaca cu cel mai slab jucator din prima liga italiana titular mereu si doar dupa ce-l scot din echipa, aceasta incepe sa dea goluri!:))

YoNuTzz
1st December 2019, 21:03
pacat de ceea ce se intampla la Napoli. sezon compromis si cred ca si echipa se va destrama...

El Pistolero
1st December 2019, 23:21
Și când te gândești că ăștia au scos un punct la Liverpool... Lazio are șanse bune să prindă în sfârșit CL.

YoNuTzz
2nd December 2019, 11:39
Și când te gândești că ăștia au scos un punct la Liverpool... Lazio are șanse bune să prindă în sfârșit CL.

chiar 4/6 overall, dar Ancelotti mereu a fost bun pe UCL...

Si da, in mod normal top 4 ar trebuie sa fie: Juve, Inter, Lazio si Roma anul asta...
Sper sa nu o mai vad pe Atalanta in UCL...

cip
2nd December 2019, 12:52
ahaha,bine Conte! /OLE/

YoNuTzz
7th December 2019, 23:43
Juve 1/6 cu Sassuolo si Lazio acum...
I-a cam distrus Sarri...

Chiar se pune bine de tot problema pierderii titlului anul asta...

El Pistolero
8th December 2019, 08:40
De Ligt e o glumă, Juve are nevoie acolo de un fundaș cu experiență. Olandezul greșește meci de meci.

Johnny D
8th December 2019, 09:25
Juve 1/6 cu Sassuolo si Lazio acum...
I-a cam distrus Sarri...

Chiar se pune bine de tot problema pierderii titlului anul asta...

Daca retardatu ala joaca tot cu carpa de Bernardeschi titular in toate meciurile!
Cat sa te mai scoata astia de intra dupa el ca rezerve?:rolleyes:


Imediat vine Cip si sare pe pereti, mai ales ca Dinamo tocmai fu umilita! Traieste visul vietii lui acum, doar o Timisoara ii lipseste sa se mai bata la promovare si-ar fi in Paradis!:))

inter
8th December 2019, 18:23
Daca retardatu ala joaca tot cu carpa de Bernardeschi titular in toate meciurile!
Cat sa te mai scoata astia de intra dupa el ca rezerve?:rolleyes:


Imediat vine Cip si sare pe pereti, mai ales ca Dinamo tocmai fu umilita! Traieste visul vietii lui acum, doar o Timisoara ii lipseste sa se mai bata la promovare si-ar fi in Paradis!:))

tu ai o "boala" pe CIP ... bag seama ca esti cam frustrat... nu iti merge nimic bine ca echipa aia a ta de cartier ... basca idolul tau ... capitanu zelea codreanu nu te prea baga in seama ...sa nu dai foc la spital!


daca cumva cedezi nervos iti fac rost de un pat gratis la spiatlul 9 :D vezi si tu "cocorii"gratis!

Johnny D
8th December 2019, 18:27
tu ai o "boala" pe CIP ...

Tu ai boala la mansarda, am vorbit respectuos de el.
Noi discutam fara probleme unii cu altii, nu doar aici.
Tu crezi ca tot forumul e doar Serie A?:))


daca cumva cedezi nervos iti fac rost de un pat gratis la spiatlul 9 :D vezi si tu "cocorii"gratis!

Eu sunt rapidist in primul rand, pe urma tunar.
Si Rapidul de 3 ani tot promoveaza in continuu, de unde era in faliment.
Si nici cand a fost in faliment n-am dat foc nimanui, deci e bine.:)

inter
8th December 2019, 18:37
cu boala mea la mansarda iti recomand sa postezi pe anglia despre echipa descultilor tai ... iar despre ,,,,, echipa de sub pod fa un thread pe serie B .... aici posteaza daca ai ceva relevant de spus ... nu mai manca ..."seminte " ?D

inter
8th December 2019, 18:39
apropo vezi ce iti arat pustiul ala din avatar...

si da-mi ban pentru consecutive :D

Johnny D
8th December 2019, 19:33
Ramai cu boala ta, esti incredibil! Nr. Dieci e printzul bunului simt pe langa tine, Dascalescu e rege, iar Vlad Tzepesh si Lucicus sunt printzishorii!:))


Cine da sanctiune pentru consecutive, e mai bolnav decat tine! Stiu unul.:D


PS: Ce-am spus eu evident e mai putin relevant decat scopul ultimului post al tau, de-a-mi atrage atentia asupra avatarului, binenteles.:):)

inter
8th December 2019, 19:38
tati ...posteaza unde vrei tu ... dar pe threadul asta nu mai spune prostii ...

sannicola
8th December 2019, 21:12
Inter a castigat un pct etapa asta chiar daca a facut un egal acasa hehe.
Ce bine se tine si turul ii aproape gata.
La Napoli ii clar ca nu vor sa mai joace...nu ai cum cu jucatorii aia sa ai 9 partide consecutive fara victorie!

Johnny D
9th December 2019, 00:29
tati ...posteaza unde vrei tu ... dar pe threadul asta nu mai spune prostii ...

Pai atunci nu mai pot posta nicaieri!:o::rolleyes:


Pana una alta, aveti grija de muzicienii de titlu, ca am impresia ca se da atacul la lautari!;)

El Pistolero
14th December 2019, 21:10
De Laurentis sau cum îl cheamă pe patronul de la Napoli, l-a dat afară pe Carlito că să-l pună antrenor pe Gattuso. :)))

Johnny D
14th December 2019, 21:21
:)) Italiano retarditana, completa folia! :D

YoNuTzz
14th December 2019, 22:55
Ce putea sa faca Gattuso la debut la Napoli, decat evident sa piarda acasa, si evident cu gol luat in 93 :))

Si la Milan tot asa a debutat, cu gol luat in 95 de la portarul lui Benevento, care parca aveau 0 0 13 :))

Apoi Benevento i-au luat 4/6, cu prima lor victorie in deplasare prin etapa 33 :)))