PDA

View Full Version : Serie A: 2019-2020

Pages : 1 [2] 3

Capitanu.Burcea
15th December 2019, 00:50
Greseala lui ăăă, plm, Ghiglione :D, ii ofera lui Radu prilejul de a incasa un gol parabil in derby. Intrat sa se plimbe putin prin iarba, Gabbiadini nu a refuzat ocazia, dar sutul, desi snecheresc langa bara, a venit totusi de la fo 20 de ani lumina. 1-0 Andrea Doria intr-un meci in care a respirat neputința ambelor combatante prin toti porii. Exceptional arbitraj. Dupa ce scapi dintr-un meci ca asta poti sa te duci in Zimbabwe sa o omori tigri cu mana goala :))

sannicola
15th December 2019, 18:30
Genoa cred ca se duce in Serie B...
Mai castiga si Juve un meci clar :D si Atalanta se pare ca sarbatoreste inca calificarea in UCL.

YoNuTzz
15th December 2019, 19:01
Milan erau sa faca a 3-a victorie la rand, dar asta ar fi insemnat prea mult ptr mentalitatea lor de echipa mica, cu jucatori care nu au castigat niciodata nimic.
Asa ca normal ca au facut egal acasa cu Sassuolo :))

Johnny D
17th December 2019, 00:42
Niste santimbalici Lazio astia, n-au jucat nimic un meci intreg, condusi la Cagliari in minutu 92 cu 1-0 unde Atalanta a pierdut fara sa dea gol, si castiga in minutu 98 cu 2-1!:))

El Pistolero
17th December 2019, 01:04
Prostia se plătește, ratări uriașe a avut Cagliari pe final.

Johnny D
17th December 2019, 01:37
Da, s-au impiedicat in propriile picioare singur cu portaru, de zici ca erau ceva echipa romaneasca sa faca 2-0.

Capitanu.Burcea
17th December 2019, 03:13
Cagliari e o echipa superbă. Rar am vazut o asa demența ofensiva, seamana mult cu echipele de Mls. Toate creditele lui Maran, uite ca dupa Gasberrini mai apare un nebun frumos care poate produce fotbal si cu o echipa de plan secund :)

Capitanu.Burcea
17th December 2019, 07:29
Gennarino a fost huiduit ca ultimul om la finalul meciului de pe San Paolo. Se pare ca pt a razbate orgoliului napoletan va trebui sa treaca proba macetelor, la fel ca omologul Gennaro Savastano, in serialul de mare angajament, Gomorra :))

dardar_3
17th December 2019, 09:07
Genarino probabil a ramas fara bistari de a ales sa antreneze haznaua din Sudul Italiei. Pe de alta parte, Carleto isi va pune paltonul si va petrece cu rachiu de prune pe Merseyside. :D

Capitanu.Burcea
19th December 2019, 18:36
Cristiano a sarit cat Sotomayor la olimpiada, cat Vince Carter cand se catara pe umerii lui Apollo. Ce atlet, bă! Da-l in pisda mă-sii, daca e bun, e bun! :))

YoNuTzz
22nd December 2019, 15:59
Absolut toti cei implicati in fostul mare club AC Milan ar trebui sa fie mandri de ceea ce au realizat in acest tur.

In ultimul meci al anului avem asa: Atalanta - Milan 4-0 momentan.

De asemenea avem asa: Juve si Inter 42 pct, Milan 21. DUBLU !!!!!

Mai avem momentan golaveraj 16-23 ( in 17 meciuri)

Also: 1/18 cu Juve, Inter, Roma, Lazio, Atalanta si Napoli.

In mod normal, daca Napoli nu ar fi fost in criza, ar fi fost un perfect 0/18.

YoNuTzz
22nd December 2019, 16:23
Pana la urma: Rezultat final Atalanta - fostul AC Milan 5-0 si suturi la poarta 12-0 ! Golaveraj 16-24 in 17 meciuri.

Bravo !

Cred ca aici se incheie cam tot ceea ce a insemnat AC Milan in trecut.
La fel ca ultimul deceniu, f probabil si urmatorii ani vor insemna o lupta undeva pe la locul 10, intr-un campionat slab precum Serie A.
Trist.

El Pistolero
22nd December 2019, 19:17
Echipă de pluton, asta e Milan. Un fel de Dinamo. Încă un sezon ratat fără meciuri în Europa.

El Pistolero
22nd December 2019, 21:41
Bun Sarri ăsta. A pierdut supercupa din nou cu Lazio. O să piardă și campionatul în ritmul ăsta. Apărare așa slabă nu a mai avut Juve de prin 2011-2012.

YoNuTzz
22nd December 2019, 21:54
Din ce in ce mai slaba Juve. Cresc sansele lui Conte pe zi ce trece.

Capitanu.Burcea
22nd December 2019, 22:14
Am vazut mame cu copii in brate la Bergamo, invatandu-i sa numere cu exemple concrete de pe gazon: uno, due, tre, quatro... Si bonus un cuvant nou pt micii bergamasci: pokerissimo :))

El Pistolero
5th January 2020, 13:56
Revine Seria A azi. Ibra s-a întors la Milan pentru 6 luni. Juve a mai luat un mijlocaș, al 25-lea pe care îl va avea în lot... L-au lăsat pana în vara împrumut la Parma. Genoa văd că l-a demis pe Motta după vreo 3 luni. :)) Plus că l-au adus înapoi și pe Perrin, iar Radu se pare că va avea soarta lui Kakarusanu.

YoNuTzz
5th January 2020, 17:29
Lazio dupa ce a intors la Cagliari in min 93 si 98, acum intoarce in doar 91 la Brescia :))

Nu cred ca mai pot pierde locul de CL anul asta...

El Pistolero
5th January 2020, 17:47
De-a dreptul enervant cum câștigă aproape meci de meci în prelungiri. Au ajuns la 9 victorii consecutive și 12 meciuri cu minim două goluri marcate.

Johnny D
6th January 2020, 00:50
CFR le-a venit de hac!:rasc:

Ma che passo, Roma!? Una que esto!:o:

Capitanu.Burcea
6th January 2020, 07:23
Se fac jocurile pt Genoa si, probabil, cealalta tarfa tărcată din oras :)) A fost o mascalțonerie totala la Genoa - Sassuollo, uitati-va ce penalty a primit spurcaciunea, dupa ce, cu 3 min inainte, mai daduse o lovitura de la 20 de metri la o simulare or-di-na-ra a a lui Pandev. L-am inchis, aveam impresia ca urmaresc un meci din liga 1, wcsb vs . oricine. Dupa pauza, am citit ca au mai anulat cu lupa un gol al oaspetilor, dupa care izbavirea, tiganul macedonean a inchis meciul la o faza cacacioasa.

Se mai miră Leo de ce pierde la pariuri. Pai, nu la pariuri, astea sunt pacanele, asta e cancer, metastaza, mafia, testa di cazzo :))

YoNuTzz
6th January 2020, 21:59
Milan de 2 ori 0-0 acasa cu 2 echipe slabe si 0-5 la Atalanta :))

Ibra, ne-Ibra...cu Elliot, Gazidis etc, si de-al de Giampolo, Pioli nu ne mai salveaza nici draq..
Ce se intampla acum e normalitate...Cu lot de locul 12, esti pe 12 da...nimic ciudat...
Doar fostul nume nu se potriveste in toata povestea asta...

Johnny D
6th January 2020, 23:16
Pai de retrogradat, nu retrogradati... nu e de la ce sa va salveze.
Trebuie insa pusa la cap strategia pentru la anu, aveti timp 7 luni...

Johnny D
6th January 2020, 23:20
Ce rupe Inter la mucialai, chiar la ei in fief!:))

cip
6th January 2020, 23:24
huhu,2-0 Romelu...:)
mai multe nu vreau sa comentez,ca mi-am mai luat-o si de la Dortmund chiar cand eram mai sigur pe mine...:)

Johnny D
7th January 2020, 00:06
3-1 gata, i-ati finalizat.;)

cip
7th January 2020, 00:12
pai a fost diferenta de clasa,ce-ai fi vrut? :D

Johnny D
7th January 2020, 00:13
P-astia-i bat si Cagliari si Sampdoria, era de asteptat.

YoNuTzz
7th January 2020, 00:14
Pai de retrogradat, nu retrogradati... nu e de la ce sa va salveze.
Trebuie insa pusa la cap strategia pentru la anu, aveti timp 7 luni...

sa ne salveze de la rusini si umilinte peste umilinte...
si tocmai asta e problema...cu patronatul asta si overall conducerea asta, nu se vrea mai mult, nu exista planuri, strategie etc...ptr ei locul 10 e ok..

Daca exista strategie nu venea Giampaolo din prima. Apoi nu era inlocuit cu Pioli :))

YoNuTzz
7th January 2020, 00:16
Oricum la Napoli: Meret si Manolas, meseriasi rau :)))

inter
7th January 2020, 00:59
pai a fost diferenta de clasa,ce-ai fi vrut? :D

ne-am distrat cu ei ....puteam sa jucam pana maine si cu tunarii pe teren langa aia .. 11 la 22

si tot le dadeam clasa :D

inter
7th January 2020, 01:04
Milan de 2 ori 0-0 acasa cu 2 echipe slabe si 0-5 la Atalanta :))

Ibra, ne-Ibra...cu Elliot, Gazidis etc, si de-al de Giampolo, Pioli nu ne mai salveaza nici draq..
Ce se intampla acum e normalitate...Cu lot de locul 12, esti pe 12 da...nimic ciudat...
Doar fostul nume nu se potriveste in toata povestea asta...

adevarul ca la cat de handicapati sunteti .... imi este si mila de voi .. ce sa mai fac caterinca de pustii de la azil .....

YoNuTzz
7th January 2020, 02:39
adevarul ca la cat de handicapati sunteti .... imi este si mila de voi .. ce sa mai fac caterinca de pustii de la azil .....

lasa ca ne cumpara vreun arab in urmatorul deceniu si baga 2 miliarde de euro :)))

cip
7th January 2020, 08:44
cam asa,din aceleasi motive am renuntat si eu sa mai fac misto de Dinamo...pai ce sa mai razi de ei cand nu mai au niciun haz...:rasc:

cip
7th January 2020, 08:51
Oricum la Napoli: Meret si Manolas, meseriasi rau :)))
ei lasa,ca nici cu Gennaro nu ne e rusine...ai vazut ce bine ii dirija de pe margine milanistul? :))

Johnny D
7th January 2020, 09:20
ne-am distrat cu ei ....puteam sa jucam pana maine si cu tunarii pe teren langa aia .. 11 la 22

si tot le dadeam clasa :D

Si totusi, in meciurile europene e invers!:pace:

sannicola
7th January 2020, 09:59
Napoli nici locul 6 nu il prinde in ritmul asta,in fine nici nu stiu cat interes au ei pentru un loc de europa league :)).
UCL a zburat pentru ei demult deja.

Johnny D
7th January 2020, 10:01
Nici un interes! Ce rost are sa te bata iar Arsenal tur-retur care nici nu castiga nici vreo competitie europeana!:D

YoNuTzz
7th January 2020, 13:19
In Italia ptr locul 4 de CL se vor bate Roma si Atalanta...Cred ca Lazio va continua parcursul bun.
Si culmea, cred ca avem lupta la titlu pama la final :))

cip
8th January 2020, 20:25
Incepand cu 24 August, incepe o noua editie de Serie A.

Juventus, ce are la activ 8 titluri consecutive, este mare favorita la al 9lea titlu la rand.

In rest, Napoli si Inter cu foarte mari sanse la podium.

Iar pentru locul 4, orice este posibil: Se vor bate Roma, Atalanta, Lazio, Milan si poate si inca vreo surpriza.
prima postare pe thd-ul asta,aici deja ai dat-o in bara cu Milan si Napoli...;)

cip
8th January 2020, 20:28
desi clar va fi un plus in era conte, m-am uitat pe lotul lui inter. nu are suficienta valoare.
multi, foarte multi jucatori okay, dar aproape nici unul cu adevarat bun.

Greu sa te bati cu Juve, dar poti pregati terenul ptr sezonul urmator.

PS: Poate sezonul asta in sfarsit scapati si voi de eternul si celebrul 1-0 dupa min 80.
a doua prezicere...

YoNuTzz,sfatul meu e sa nu te apropii vreodata de vreo casa de pariuri...:))

YoNuTzz
8th January 2020, 21:27
a doua prezicere...

YoNuTzz,sfatul meu e sa nu te apropii vreodata de vreo casa de pariuri...:))

give me a break :))
La Napoli au fost factori externi...patron crazy, suporteri crazy, si-au bagat jucatorii pl.
La Milan dupa locul 5 de anul trecut si serie A fiind un campionat slabut, erau sanse de batalie la un loc 4...C'moon.

Cat despre Inter...la fel...dupa 2 locuri 4 prinse in ultimele minute din ultimul meci, era greu de crezut ca va reusi Conte totusi sa ridice atat de mult nivelul...
Eram sigur ca anul asta Inter va termina lejer in top 4.
Dar nu imi imaginam ca se pot bate la titlu cu Juve inca din primul sez.

cip
8th January 2020, 22:29
give me a break :))
La Napoli au fost factori externi...patron crazy, suporteri crazy, si-au bagat jucatorii pl.
La Milan dupa locul 5 de anul trecut si serie A fiind un campionat slabut, erau sanse de batalie la un loc 4...C'moon.

Cat despre Inter...la fel...dupa 2 locuri 4 prinse in ultimele minute din ultimul meci, era greu de crezut ca va reusi Conte totusi sa ridice atat de mult nivelul...
Eram sigur ca anul asta Inter va termina lejer in top 4.
Dar nu imi imaginam ca se pot bate la titlu cu Juve inca din primul sez.
ca sa fiu sincer,nici eu...
dar uite cum s-au asezat lucrurile,Conte,Romelu si Lautaro...:)

inter
8th January 2020, 23:40
ca sa fiu sincer,nici eu...
dar uite cum s-au asezat lucrurile,Conte,Romelu si Lautaro...:)

LuLa au 30 de goluri pana acum .....

si avem +23 fata de verishori ... acum nu stau sa caut ... dar parca nici in anul tripletei nu am avut atatea .... poate stie dardar :D
ce tin minte e biletul meseriasului ala care a pus 5 euro pe inter-milan 4-0 scor corect ... sa scos flacaul ... nu ca amatorii de pe aici :D

cip
9th January 2020, 04:05
LuLa au 30 de goluri pana acum .....

si avem +23 fata de verishori ... acum nu stau sa caut ... dar parca nici in anul tripletei nu am avut atatea .... poate stie dardar :D
ce tin minte e biletul meseriasului ala care a pus 5 euro pe inter-milan 4-0 scor corect ... sa scos flacaul ... nu ca amatorii de pe aici :D

asa...si foarte bine...ce LuLa noastra...:))
si chiar asa,de verisorul Dardar nu mai stie nimeni absolut nimic?:o:
ca prea a disparut brusc,incep sa-mi fac griji...:D

inter
9th January 2020, 23:27
asa...si foarte bine...ce LuLa noastra...:))
si chiar asa,de verisorul Dardar nu mai stie nimeni absolut nimic?:o:
ca prea a disparut brusc,incep sa-mi fac griji...:D

mey ... sotia lui e interista ... cred ca a pus piciorul-n prag .... ca din ce am vazut pe aici mai mult posteaza pe angkia ... e fan arsenal :D:D looser la looser trage :D

cip
10th January 2020, 13:11
i-auzi verisoare Dardar ce zice precenul Inter,ca ai facuta in casa mobila pe comanda...si gresie sah,totul pe negru-albastru...:))

inter
10th January 2020, 20:13
cica Young fu zarit azi prin oras ...... chiar luam toata crema diavolilor :D:D:D

poate stie Yonutz mai multe :drak::drak::drak:

YoNuTzz
10th January 2020, 22:31
cica Young fu zarit azi prin oras ...... chiar luam toata crema diavolilor :D:D:D

poate stie Yonutz mai multe :drak::drak::drak:

cred ca merge Young ptr cupa italiei, sau EL :))

Cat timp nu e Lingard, e ok :))

Johnny D
11th January 2020, 21:44
Din cartea: 2019-2020, cine nu bate pe Napoli?
Inca un capitol se incheie azi cu raspuns negativ!:))

El Pistolero
11th January 2020, 21:46
Napoli a ajuns echipă de pluton. Lazio aproape de 10 victorii consecutive.

YoNuTzz
11th January 2020, 21:59
jucatorii lui napoli iar s-au pisat pe napoli, precum in meciul cu inter...
de data asta iar portarul, dar altul :))

lazio 10 la rand...wow

sannicola
11th January 2020, 22:03
Lazio teoretic au sanse si la titlu :D, sunt la 3 pct in spatele celor 2.

Johnny D
11th January 2020, 22:04
Iar CFR > Lazio!:pace:

El Pistolero
12th January 2020, 00:43
Muriel își bate joc de un penalty și Inter scapă cu un punct în meciul cu Atalanta. Mi se pare formidabil ca Atalanta a terminat turul campionatului cu 49 de goluri! Au un joc extrem de spectaculos, nu ar fi rău sa prindă locul 4 în fața celor de la Roma. :D

YoNuTzz
12th January 2020, 00:54
Puteti sa imi sariti in cap...
Dar ignorand scorul de 1-1, consider ca azi Inter a fost pur si simplu umilita acasa de Atalanta...

E greu fara mijloc, dar cred ca incet incet se va face si ala...
Oricum meritul lui Conte sa duci o echipa fara mijloc pe locul 1..

miril
12th January 2020, 01:01
Corect! Foarte buna Atalanta

Capitanu.Burcea
12th January 2020, 08:30
Mie imi plake cum antrenori care sunt dati afara ca sunt prosti se intorc la locul faptei si demonstreaza de fapt contrariul, ridiculizandu-si fostele echipe. Inter isi face treaba cu 2 cai troieni juventisti, Conte si Marotta, nu e ca si cum ar fi nou-haul locului. Ei cand injura Juventus, de fapt isi injura conducatorii :)) Oricum, echipa nu e rea pt Italya, dar asta nu mai e un barometru, daca iti iau temperatura echipe ca Slavia si Psv. Ultima f tare, de altfel, nu s-a calificat dintr-o grupa cu Linz si Rosenborg :))

YoNuTzz
13th January 2020, 00:55
Juve evident ca bate la Roma...

Iar de Ligt cred ca umbla la blesteme...
a venit si direct Chiellini s-a accidentat tot sezonul.
acum ii luase locul Demiral, si evident s-a accidentat si el grav imediat...

Capitanu.Burcea
13th January 2020, 19:03
Juve face ceva ce Inter incă se codeste, ceva ce poate fi esential in lupta la titlu: mananca căcat cu polonicul. Altfel nu se explica victoria de aseara :)

El Pistolero
18th January 2020, 20:15
Incredibil ce face Immobile la Lazio. A ajuns deja la 23 de goluri. Recordul lui Higuain de 36 de goluri e în pericol în ritmul ăsta.

YoNuTzz
18th January 2020, 20:16
11/11 Lazio..multe de tot cu bulan imens, dar nu si azi :))

El Pistolero
19th January 2020, 00:51
Napoli mai pierde un meci, acasă cu Fiorentina de data asta. Și urmează Juve în campionat. :)) Gattuso nu apucă vara.

Johnny D
19th January 2020, 02:20
Ce antrenor Gattuso asta, peste tot unde merge lasa praf in urma lui!
Nu e de mirare ca Milan l-au pus in circuit.

YoNuTzz
19th January 2020, 15:32
Gattuso ruleaza fin, mai ales acasa...0/9 pana acum :))))

Johnny D
19th January 2020, 16:03
Milan in schimb o data scapata de el, 3/3 victorii la rand de la venirea marelui Zlatan, 2 in campionat si una in cupa.:)

YoNuTzz
19th January 2020, 16:11
Nu mah...Inainte de Pioli era altul vai de el, Giampaolo, nu Gattuso :))

Oricum Milan asa pielea cum sunt, la cat de prost merge Napoli, are sanse la locul 6, ultimul de EL ptr grupe...

Johnny D
19th January 2020, 16:16
Nu chiar, Zlatan rateaza de 3-1, aia marcheaza in stilul spurcat italian cu capul de 2-2!:))

PS: Pai de la Gattuso i se trage lu Milan, mai au pana sa repare ce-a stricat el!:))

Johnny D
19th January 2020, 16:23
Ba uite c-ati batut, Zlatan ramane cu victorii pe linie.:P

YoNuTzz
19th January 2020, 16:25
Chiar mi se parea ciudat sa lege 2 victorii la rand.
Egalarea a parut normala, dar vad ca Rebic a dat-o in 93 :)))

Se intampla chestii la Milan cik..funny

Johnny D
19th January 2020, 18:58
Inter insa nu putu sa bea laptic.
Era cat pe ce lapticul sa-l bea pe Inter in min 85, bara din lovitura libera!:))

Bate iar Juve, se duce la 4p si salut.;)

Capitanu.Burcea
19th January 2020, 19:04
Atenzione, atenzione, la Lecce se intampla lucruri extraordinare pt țară. Interuzzu perde due punti importante, Lazio poate sa-i sara daca isi castiga restanta.

N-are nicio vina Gennarino, va fi un grande allenattore pt ca fotbalul are nevoie si de gladiatori, nu doar de pianisti. Don Carlo a stat degeaba doi ani p-acolo, n-a schitat macar un refresh la misto, acum isi ia pulele cur Gennarino. Echipa e uzata, blocata, demotivata, toti au supt-o de vlaga si cand e dat cu lopata, mue Gattuso. E, cazzo!

Capitanu.Burcea
20th January 2020, 00:52
Oh, ce portar slab trebuie sa fi avut Genoa, daca l-a repatriat pe Perrier asta!

Prelucrata de pe agenții, buna de tot! :))

cip
20th January 2020, 20:37
am avut 1-0 si la Firenze si acasa cu Atalanta si acum la Lecce...astea s-au terminat toate X...:mad:
ca sa nu mai zic ca am avut acasa 1-0 si cu juveladrii,asta s-a terminat 2 ...:headbang:

echipa frumoasa,dar visatoare si cam degraba risipitorie de puncte...:D
si nu vreau sa dau vina pe Conte,ca el a transformat in bine echipa,fata de anul trecut...dar cu Mou faceam in anul tripletei egal in 7 jucatori de camp...:rolleyes:

YoNuTzz
20th January 2020, 21:09
am avut 1-0 si la Firenze si acasa cu Atalanta si acum la Lecce...astea s-au terminat toate X...:mad:
ca sa nu mai zic ca am avut acasa 1-0 si cu juveladrii,asta s-a terminat 2 ...:headbang:

si nu vreau sa dau vina pe Conte,ca el a transformat in bine echipa,fata de anul trecut...dar cu Mou faceam in anul tripletei egal in 7 jucatori de camp...:rolleyes:

lasa ca dupa ce va faceti si mijloc, va veti bate la titlu pana la capat.
acum cred ca incet incet Juve se va distanta...plus meciul direct e la ei acasa.

Johnny D
20th January 2020, 21:51
am avut 1-0...astea s-au terminat toate X...:mad:

Ce mumos vorbeste!:kiss: Parca mi-ai citat din "zilele lui Arsenal"!:D

cip
20th January 2020, 22:59
acum cred ca incet incet Juve se va distanta...plus meciul direct e la ei acasa.
asa se pare,dar cine stie...vom trai,vom vedea...:)
eu tot mai sper ca Antonio pregateste de fapt un forcing pe ultima suta si acum doar isi dozeaza eforturile...:D

cip
20th January 2020, 23:07
Ce mumos vorbeste!:kiss: Parca mi-ai citat din "zilele lui Arsenal"!:D
pai nu de aia suntem suporteri? :o:
sa tinem cu ai nostri si la bine si la rau...:P

JJ
24th January 2020, 23:39
Si-au facut! Vine Eriksen la Inter!

El Pistolero
26th January 2020, 02:19
Inter ia toate rebuturile din Anglia. Sanchez, Young, acum cică vine și Giroud. Eriksen e meseriaș, cred că va fi un transfer bun. Până una alta, Atalanta după dușul rece cu Spal, i-a dat 7 boabe lui Torino și ajunge la 57 de goluri în 21 de meciuri. Aproape 3/meci.

YoNuTzz
26th January 2020, 12:02
Milan 22 goluri, Atalanta 57 goluri.

Johnny D
26th January 2020, 16:12
Inter ia toate rebuturile din Anglia. Sanchez, Young, acum cică vine Č™i Giroud. Eriksen e meseriaČ™, cred că va fi un transfer bun. Până una alta, Atalanta după duČ™ul rece cu Spal, i-a dat 7 boabe lui Torino Č™i ajunge la 57 de goluri în 21 de meciuri. Aproape 3/meci.

Si asa si rezultatele, din ultimele 4 meciuri, cu cel de azi!:))
Inca vreo 2 egalari la 1 de la 1-0 pentru ei si ne ajung pe noi!:D

Iar titlu deja e :cya:

Johnny D
26th January 2020, 16:26
Si Lautaru out pt rosu, cel mai bun om de la astia, pana si umbra sanselor la titlu s-a evaporat o data cu el!:))

El Pistolero
26th January 2020, 17:22
Trei de 1-1 la rând pentru Inter. Am uitat să zic ieri, ca Inter l-a luat și pe Moses. Cimitirul elefanților e acolo. :))

YoNuTzz
26th January 2020, 17:24
mai ales transferul lui Ashley Young e nebunie totala :))

Oricum de admirat ce au facut in tur, dar era greu sa tina aproape de Juve...inca e mare diferenta de valoare intre loturi si in special de experienta / mentalitate...

El Pistolero
27th January 2020, 00:24
Sarri se face de râs și pierde acolo unde toată lumea a câștigat în ultima vreme, la Napoli. La ce joc de 2 lei are Juve, Sarri nu ar trebui să mai prindă vara.

YoNuTzz
27th January 2020, 00:29
Nimic nu a jucat Juve in acest sezon overall...si are multe valori, plus multa experienta...
I-a stricat Sarri rau de tot...

Tot ei vor lua campionatul, dar nu ii vad facand nimic in CL

milanezu
27th January 2020, 00:57
rusine istorica.
buna comedia.

Capitanu.Burcea
27th January 2020, 18:16
Unu' n-ati zice: multumim Gennarino Savastano ca tii deschisa lupta la titlu, dupa ce te-am luat la poula in ultima lună, ca pe ultimul tractorist.

Multumim Nein Golan ca te-au dat de prost si te-ai intors, acasa, premiant :))

inter
28th January 2020, 21:08
pai nu de aia suntem suporteri? :o:
sa tinem cu ai nostri si la bine si la rau...:P

maine imi iau tricou :D:D

milanezu
29th January 2020, 04:48
handicapatii de la inter cate egaluri mai fac?
cate rebuturi mai aduc din premier league?

inter
29th January 2020, 15:27
handicapatii de la inter cate egaluri mai fac?
cate rebuturi mai aduc din premier league?

nu aducem starururi din MLS ....si noi ne miscam mai greu nu suntem asa de "incisivi" ca voi

Johnny D
1st February 2020, 23:16
Ma che fare, Roma!?:o::happy

El Pistolero
9th February 2020, 00:37
Încă o prestație lamentabilă pentru Juve la Verona. Ronaldo joacă singur de 10 etape. Sarri e o glumă la Juventus.

YoNuTzz
9th February 2020, 00:40
I-a distrus Sarri pe Juve...sa pierzi si la Napoli cu Gattuso care nu bate pe absolut nimeni...
Acum sa te intoarca Verona...si sa te domine...

Tot ei vor castiga campionatul, dar este unul f slab...

miril
9th February 2020, 11:49
Daca Juve castiga tot la mijlocul returului campionatul cu opt puncte avans, e bun. Daca Inter, Lazio si Atalanta challenge, e clar ca e slab. Verona, o victorie cu Juve si un egal cu Lazio, in deplasare, adica dovada, slab, domne, slab.

Johnny D
9th February 2020, 23:35
Daca a lu Juve e lamentabila, a lu Napoli cum e?:))

I-as intreba eu pe fanii milanezi: de ce dracului l-ati aruncat pe Ibrahimovic peste ocean?:rolleyes:

miril
9th February 2020, 23:38
Un altfel de Milan, mult imbunatatit. Dominare categorica la toate capitolele, 2-0 mai mult decat meritat, dupa prima repriza. Rebic si Ibra, agresivi, foarte buni.

Leo
9th February 2020, 23:46
Unde esti Cipane cand Interul tau e varza? :))

YoNuTzz
9th February 2020, 23:47
Daca Juve castiga tot la mijlocul returului campionatul cu opt puncte avans, e bun. Daca Inter, Lazio si Atalanta challenge, e clar ca e slab. Verona, o victorie cu Juve si un egal cu Lazio, in deplasare, adica dovada, slab, domne, slab.

Nu ma refer la competivitate, Miril, ci valoric...

Juve are cel mai slab sezon din ultimii 2011 incoace...
Inter incepe sa isi revina fata de tragediile din sez trecute, dar in cont e o echipa slabuta...fara mijloc (INCA).

Daca le pui pe Juve si Inter in Anglia, cred ca vor fi in situatia lui Man Utd si Arsenal...
Si aici sunt pe primele 2 locuri...la asta ma refer...

De exemplu, atunci cand s-au batut Juve si Napoli pana in ultima etapa, a fost ceva !
Acum e...castiga ala mai putin slab...

YoNuTzz
9th February 2020, 23:49
Un altfel de Milan, mult imbunatatit. Dominare categorica la toate capitolele, 2-0 mai mult decat meritat, dupa prima repriza. Rebic si Ibra, agresivi, foarte buni.

Diferenta uriasa de atitudine...In tur, Milan a intrat sa joace amical, cu mare frica si mare respect...
Ce inseamna mentalitatea lui Ibra...ATAT !
Nu are Milan proiect de viitor, bani, viziune etc...si Ibra va sta maxim 1 an...dar datorita lui, s-a schimbat atitudinea...

Also conteaza mult azi ca nu e zeul Handanovic...

Johnny D
9th February 2020, 23:50
Mie nu-mi raspunzi?:P

YoNuTzz
9th February 2020, 23:53
Daca a lu Juve e lamentabila, a lu Napoli cum e?:))

I-as intreba eu pe fanii milanezi: de ce dracului l-ati aruncat pe Ibrahimovic peste ocean?:rolleyes:

De ce l-a aruncat Paris-ul :)))

Johnny D
9th February 2020, 23:53
Nu de la voi a plecat?:))

Aaa deci l-a cumparat de la voi si a pastrat carpa de Cavani in loc!?:o:
Nici nu-i de mirare ca n-au fost nici macar aproape de-a castiga un CL!:happy

Johnny D
10th February 2020, 00:01
2-2 in 2 minute!?:shock::shocked::shock: WHAT DA ACTUAL FACK?!:o::o::o:

YoNuTzz
10th February 2020, 00:02
2-2 deja si nici nu a inceput repriz 2 bine ! Comedie si la Milan, dar asta se stia deja...

Cum a inceput sa joace un pic echipa adversa...panica totala :))

Johnny D
10th February 2020, 00:03
Daca nu v-ati adus un Ibrahimovic si in defensiva!:))

Johnny D
10th February 2020, 00:19
2-0 cel mai periculos scor!:P

YoNuTzz
10th February 2020, 00:20
2-0 cel mai periculos scor!:P

Rusinoasa Inter prima repriza...Si mai rusinoasa Milan in repriza a 2-a.

Johnny D
10th February 2020, 00:21
Si lupta la titlu e relansata.:rolleyes:

YoNuTzz
10th February 2020, 00:50
Milan in repriza a 2-a au reusit sa ii intreaca dezastrul lui Inter din prima repriza...

Mai bine pierdeau 3-0 decat cum au pierdut azi...

Tragica lipsa de mentalitate si experienta...Greu doar cu Ibra...

12/12 puncte Inter cu Milan in ultimele 2 sezoane...
Trist si rusinos...

Also, la fel de tragic:

Milan - Inter 0-2
Roma - Milan 2-1
Milan - Lazio 1-2
Juve - Milan 1-0
Atalanta - Milan 5-0
Inter - Milan 4-2

Momentan 0/18 cu top 5...sa vedem daca facem 0/30...

El Pistolero
10th February 2020, 00:50
Trei echipe într-un punct. În sfârșit avem și suspans în Seria A. Până una alta, trebuie remarcat că Lukaku din leguma ce era la United, a ajuns în top 5 atacanți din lume în momentul ăsta. Meritul lui Conte. :ok:

YoNuTzz
10th February 2020, 01:02
Trei echipe într-un punct. În sfârČ™it avem Č™i suspans în Seria A. Până una alta, trebuie remarcat că Lukaku din leguma ce era la United, a ajuns în top 5 atacanČ›i din lume în momentul ăsta. Meritul lui Conte. :ok:

la fel si intoarcerea de azi...nici nu vreau sa imi imaginez ce le-a facut la pauza...
Cred ca Dan Petrescu e mic copil la furie :))

Bv Conte ! Antrenor totusi care a luat Premier League in primul sezon, cu un lot nu WOW...

milanezu
10th February 2020, 02:08
de la petarda de musacchio am ajuns la nulitatea kjaer.
cu asa prosti nu poti face mare lucru.

YoNuTzz
10th February 2020, 02:17
de la petarda de musacchio am ajuns la nulitatea kjaer.
cu asa prosti nu poti face mare lucru.

Lecce (nou promovata) a facut egal si cu Inter si cu Juve...la ei se poate...si nu cred ca au mari valori...
la noi cumva mereu 0/6 cu ambele in fiecare an...

Johnny D
10th February 2020, 02:42
Laptic acru pentru echipele mari, dulce pentru celelalte!:))

cip
10th February 2020, 08:10
Unde esti Cipane cand Interul tau e varza? :))
aici,urmaream din umbra...:cool::D

Capitanu.Burcea
10th February 2020, 17:34
Ce sa faci cu Rebici si Cealanolu, putea sa fie 6-1 la pauza daca nu trageau cu protezele din lemn de fag!

Dar ce se intampla cu Lațio, devine noul Juventus la magarii? 45 de penalty-uri pana acum, nu se sesiseaza nimeni? Penalty clarisim pt Parma in min 90, au inchis ochii ca porcii, le-a tremurat osanza sa o puna la punctul cu var. Dupa ce mai fusese o faza tot cam de penalty, cu 5 min inainte, la Cornelius. Asta in totala opozitie cu lectia deschisa de prof Davide Massa la Verona, impecabil pana la final.

YoNuTzz
10th February 2020, 19:07
Ce sa faci cu Rebici si Cealanolu, putea sa fie 6-1 la pauza daca nu trageau cu protezele din lemn de fag!

Dar ce se intampla cu Lațio, devine noul Juventus la magarii? 45 de penalty-uri pana acum, nu se sesiseaza nimeni? Penalty clarisim pt Parma in min 90, au inchis ochii ca porcii, le-a tremurat osanza sa o puna la punctul cu var. Dupa ce mai fusese o faza tot cam de penalty, cu 5 min inainte, la Cornelius. Asta in totala opozitie cu lectia deschisa de prof Davide Massa la Verona, impecabil pana la final.

Lazio daca are sansa reala sa castige titlul, inventeaza rapid un nou caz De Vrij, si face niste gafe decisive, si ajunge la una dintre Juve si Inter urmatorul sezon :)))
Depinde de cine va fi rivala directa, intr-un scenariu de titlu precum cel de mai sus :))

cip
11th February 2020, 19:47
juveladri fara Ronaldo erau o echipa de pluton la ora asta...la fel ca Napoli si Milan.
la final tragem linia si vedem cine au fost mai inspirati,cei ce l-au adus pe CR la hoti,sau cei ce l-au adus pe Conte la singura echipa care a jucat mereu in Serie A...:D

milanezu
12th February 2020, 01:58
ba coaie sa nu mai vorbesti de milan.
gata a urcat si inter pe primul loc si incepi sa fi o pisda.

miril
12th February 2020, 11:10
Inter nu e pe primul loc ci Juve. In Italia rezultatele directe conteaza cand echipele sunt la egalitate. Si cum Juve a batut la Milano cu 1-0... Forza Inter!

cip
12th February 2020, 11:59
ba coaie sa nu mai vorbesti de milan.
gata a urcat si inter pe primul loc si incepi sa fi o pisda.
Labus,acri strugurii? :))

Capitanu.Burcea
12th February 2020, 16:21
Spre deosebire de, sa zicem, o Franta, chiar o Anglie, am vazut ca toate echipele din campionatul italian au inceput sa joace fotbal. Pana si Spal, Lecce, Sampdoria, echipe de la retrogradare, au la activ meciuri celebre in ultima vreme. Genoa revine puternic si se va salva (si) pe filiera Juventus. Din pacate, desi s-a batut moneda (la noi, desigur) pe gafa lui Perrin, din meciul cu Roma, baiatul e celebru, la ani lumina de metrosexualul Radu. Reincepe sa imi placa fotbalul din cizma, mai ales ca Anglia, Franta sunt fara miza, in Germania se opintesc 4 si va castiga Bayern, iar Spania e mega plictisitoare, aceleasi doua echipe isi fura caciula una alteia, etapa de etapa.

milanezu
13th February 2020, 19:40
Inter nu e pe primul loc ci Juve. In Italia rezultatele directe conteaza cand echipele sunt la egalitate. Si cum Juve a batut la Milano cu 1-0... Forza Inter!

poate 2-1.
ce prost stai cu memoria.

YoNuTzz
14th February 2020, 00:57
Lool, tragi comedia atat de la Juve cat si de la Milan se repeta...
Juve iar nu joaca nimic nimic...negru sezon.

Milan joaca senzational azi cu Juve si cumva reuseste sa fie egalata din penalty min 92...
Ce inseamna lipsa totala de mentalitate si experienta...

miril
15th February 2020, 21:02
poate 2-1.
ce prost stai cu memoria.

Asa e dar asta nu schimba regula caci despre ea comentam.

El Pistolero
16th February 2020, 02:03
Atalanta o bate pe Roma și se duce la 6 puncte diferență. O să fie interesantă și lupta pentru locul 4. Până una alta, mâine avem Lazio cu Inter. O să ne fie nebunie. Un egal ar fi perfect. :D

sannicola
16th February 2020, 23:32
Ce huiduit ii de Vrij la fiecare atingere,unele chestii nu se uită 🙄.
Între timp Inter deschide scorul pe final de repriză.

YoNuTzz
17th February 2020, 01:05
A fost manevra clara cu De Vrij acum 2 sezoane...
Dar karma e karma...cand prinzi in ultima secunda 2 de ori locul de CL, nu iesi din grupa...
Odata scosi de PSV Eindhoven acasa, odata scosi de Barcelona B spre C, ambele meciuri acasa...

Cat despre Serie A 2019-2020, la cat de slab joaca Juventus mereu si in multe meciuri si Inter, Lazio ar merita titlul culmea...
Au mici sanse Lazio..luand 6/6 cu Juve si Inter am vazut ca au si ceva mentalitate...culmea...

El Pistolero
17th February 2020, 01:55
Mai știe cineva al câtelea penalty a fost ăsta primit de Lazio? Immobile în ritmul ăsta ajunge la 40, dacă tot ii pun arbitrii mingea la punctul cu var. :D

Johnny D
23rd February 2020, 00:33
Fiorentina egaleaza cu om in minus in min 85...
Slab de tot Milan, mai bine cu Ibra dar tot slab per total.

YoNuTzz
23rd February 2020, 00:57
Mda...mentalitatea tragica a lui Milan, mai intervine pentru a 1000a oara in acest sezon...

Cumva nu au reusit sa ia punctele nici cu 1-0 si 11 vs 10 :))

Incredibil...

later edit: am vzt pe flash...cam dubios penalty-ul dat pentru Fiorentina...
ce ironie a sortii...esti vai de steaua ta, si te mai fura si cu VAR-ul existent...wow

El Pistolero
29th February 2020, 15:41
Juve vs Inter plus alte 5 meciuri amânate până pe 13 mai când nu vor mai conta rezultatele. Inter deja a la a doua partidă amânată. Tare mă tem că se va suspenda campionatul în Italia în câteva săptămâni.

YoNuTzz
1st March 2020, 00:01
O sa fie mare dezechilibru daca unele echipe vor ajunge la sa spunem 30 de meciuri (printr-o intamplare a programului) si altele vor ramane cu 25 de meciuri...

Pe de alta parte, asta cu Corona Virus mi se pare abia inceputul...Sanse imense sa nu evolueze in bine in urmatoarea luna...

Ce fac...suspenda toate meciurile de acasa a lui Milan, Inter, Juve, Torino, Atalanta etc...

Mai e si CL...Juve - Lyon; apoi daca se califica si Juve si Atalanta...

va fi un an foarte ciudat...

El Pistolero
1st March 2020, 01:04
E chestiune de zile pana va ajunge virusul și la Roma și vor fi amanate meciuri și acolo. Sper totuși să treacă nebunia asta cât mai repede.

YoNuTzz
1st March 2020, 18:54
Lecce - Atalanta 2-7 ! Clasic !

El Pistolero
1st March 2020, 19:02
Încă un meci clasic pentru Atalanta sezonul ăsta cu 7 boabe. :)) Au ajuns la 70. Juve și Inter sunt la 48-49. Fabulos mi se pare. :))

YoNuTzz
1st March 2020, 20:35
Încă un meci clasic pentru Atalanta sezonul ăsta cu 7 boabe. :)) Au ajuns la 70. Juve Č™i Inter sunt la 48-49. Fabulos mi se pare. :))

Milan nu are nici 30 de goluri :))) Astia au 70 !

Johnny D
1st March 2020, 20:42
Asta-ti spune ceva: Roma si Napoli canci sanse de CL la anu.:)

YoNuTzz
1st March 2020, 23:23
Asta-ti spune ceva: Roma si Napoli canci sanse de CL la anu.:)

Nu merita nici una.

El Pistolero
4th March 2020, 00:59
Juve cu Milan în cupă amânat. Se discută suspendarea campionatului. Elveția a suspendat campionatul. Meciurile din Europa se joacă cu porțile închise. Ciudat totuși cum de în Serie B se joacă toate meciurile.

YoNuTzz
4th March 2020, 01:38
Eu sunt curios ce se va intampla cu Juve - Lyon apoi cu de-al de Inter - Getafe, Roma - Sevilla etc...

El Pistolero
4th March 2020, 10:26
Pai ți-am zis, toate meciurile cu echipe italiene în Europa, se joacă cu porțile închise. E posibil chiar și PSG cu Dortmund să fie la fel. Nu riscă nimeni să bage peste 50k de oameni la un loc în perioada asta.

YoNuTzz
4th March 2020, 12:24
mda...foarte mare dezavantaj pentru gazde...va fi un an ciudat in sport.

YoNuTzz
8th March 2020, 18:27
vad ca i-au pus si pe pateticii de la Milan sa joace un meci....deja e 0-2 acasa cu Genoa, echipa de pe locul 18 :)))

cred ca singura salvare ptr Milan ar fi sa se suspende campionatul Serie A 19-20 :))

Johnny D
8th March 2020, 20:09
Milamuci!?:thinkso: Sa te bata aia acasa....

YoNuTzz
9th March 2020, 00:44
si dupa cum era de ultra-asteptat: Juve 6/6 cu Inter.

Johnny D
9th March 2020, 00:47
Pai da... Inter se bate cu Lazio la locu 2.:)

El Pistolero
9th March 2020, 20:51
Cum era de așteptat în Italia s-a suspendat orice competiție sportivă până pe 3 aprilie. Dacă nu se amână Euro, mi se pare imposibil să se termine campionatul ăsta în Seria A. Probabil se va decide campioana mai repede, fără se se joace ultimele etape.

Capitanu.Burcea
9th March 2020, 20:56
Diferenta mare de valoare. Daca nu se gripa CR7 se termina freo 5-0 fara probleme.

YoNuTzz
10th March 2020, 02:36
Nu vad cum ar putea sa se joace in Italia Euro in luna Iunie...
Sa treci in 2-3 luni de la country lockdown la opusul: sa iti vina zeci de mii de fani din alte tari...
Si sa joci Euro cu portile inchise clar nu este o solutia reala...

Deci se va anula Euro 2020 pentru Euro 2021 probabil...

La fel si CL si EL...cum sa se joace Juve - Lyon daca Getafe - Inter; Roma - Sevilla daca Italia e in lockdown...
Plus ca in curand va fi la fel de rau si in Franta, Germania si Spania..

YoNuTzz
13th June 2020, 01:17
Revenim:

Funny rau si trista in acelasi timp dubla Juve - Milan in Coppa Italia.

In tur Juve nu a jucat abs nimic si au facut 1-1 cu penalty min 91.
In retur 0-0, cu Juve 11 vs 10 acasa din min 16

Calificare la away goals absolut degeaba :)))

Nu e neaparat chestia ca e revenire dupa pandemie, dar in Premier League Juve se batea la locul 4, si in nici un caz nu facea 9 titluri la rand...
Dar asa se intampla intr-un campionat slab.

Johnny D
14th June 2020, 00:27
Asa este. Acuma se decide doar cine pierde cu Taticu' in finala.:)

Capitanu.Burcea
14th June 2020, 17:24
O palma grea le da Rino flacailor cu sange albastra din capitala modei :)) Bravo, sper ca Napoli sa salveze sezonul cu un trofeu, dupa dezastrul Ancelotti!

dardar_3
18th June 2020, 16:12
Rino aduce primul trofeu napoletanilor. Pana si hotii, cat sa fure? Mizeriile au primit ce meritau. Nici anu asta nu vine tripleta :)) Vaffanculo!

Johnny D
18th June 2020, 16:18
:o: Language!

dardar_3
18th June 2020, 17:55
Bai vezi ca te-ai murdarit de engleza. Du-te si cauta-l pe Paulica :D

cip
18th June 2020, 19:34
Ionica s-a murdarit si de romana,n-are nicio treaba,el e expert in zalauana veche,pe stil usor agramat...fac pariu ca prindea muste cu ceaslovul in gimnaziu in loc sa fie atent la ore si sa studieze temeinic,cu dascalul de la ei din comuna...:))

El Pistolero
18th June 2020, 23:55
Sarri e dezastru. Zero goluri în 2 meciuri, zero fotbal. Urmează să îi dea campionatul lui Lazio și să piardă cu Lyon venită de pe plajă în august.

milanezu
19th June 2020, 00:57
de data asta sunt de acord cu tot ce ai scris.
sper sa fie asa.

Johnny D
19th June 2020, 01:02
Ionica

Buna seara si tie. Ma bucur ca ai ajuns cu bine pe forum inapoi.:)

YoNuTzz
19th June 2020, 02:52
Rino aduce primul trofeu napoletanilor. Pana si hotii, cat sa fure? Mizeriile au primit ce meritau. Nici anu asta nu vine tripleta :)) Vaffanculo!

Sal Dardar ! Adevarul ca doar Milan putea sa nu bata acasa in turul cu Juventus, cand au jucat de unii singuri Milan...
Juve s-a calificat degeaba...
Finala iar degeaba...

YoNuTzz
19th June 2020, 02:54
Sarri e dezastru. Zero goluri în 2 meciuri, zero fotbal. Urmează să îi dea campionatul lui Lazio Č™i să piardă cu Lyon venită de pe plajă în august.

Cu Lyon, intr-un retur de la 0-1 cu portile inchise, orice e posibil, si orice gol dat de Lyon e dezastru...
Dar campionatul il vor lua...
Nu stiu cat de in forma va mai fi Lazio dupa Covid si de asemenea nu au nici mentalitate...

Capitanu.Burcea
19th June 2020, 15:53
Juve marcheaza 3+ cu Lyon. Tiganii n-au atins mingea o repriza, dar au meritul ca nu s-au inecat la mal. Fiind vorba despre il calcio, e clar ca nu suntem aici sa vorbim despre cine si cat a jucat fotbal, ci despre cine a bagat autobaza, cine a distrus, a anihilat nu doar adversarul, ci insusi fotbalul. Rino iese la rampa cand nimeni nu mai dadea o ceapa degerata pe el, la fel ca alter-ego-ul lui din serialul napoletan Gomorra, don Gennaro Savastano :))

dardar_3
19th June 2020, 18:32
Salut Yonutzz, eu am inchis live-ul dupa ce Orsato a dat rosu pentru fault la mijlocul terenului, vazand ca prostovanu de Ronaldo a ratat penalty. Binenteles ca mizeriile au primit penalty si in turul semifinalei.
Oarecum, dau 2 bani pe Cupa Italiei :D

cip
19th June 2020, 19:57
Forza Inter !!! /hello/hello/hello
luptam,luptam
si recuperam! :D

El Pistolero
25th June 2020, 03:17
Inter nu mai recupera nimic, rămâne maxim locul 3. Atalanta a început de la 0-2 cu Lazio și tot a câștigat. Echipa asta merita titlul de cea mai frumoasă echipă din Europa sezonul ăsta. Fantastic cum joacă, sunt aproape să bată toate recordurile în Seria A în materie de goluri, mă refer aici la epoca moderna. :D

YoNuTzz
25th June 2020, 22:20
F ciudat cazul Atalantei...vor da 100 de goluri in 38 de etape dar vor termina pe 4...

si dupa abia 1 singura etapa trecuta, Juve deja a luat titlul cu nr 9 la rand.

Capitanu.Burcea
28th June 2020, 01:48
Arbitrul Fabbri scoate din cur un penalty pentru capitolini si lupta la titlu continua. In cizma, deja dramatismul atinge apogeul :))

El Pistolero
28th June 2020, 16:01
N-a fost penalty, nu știu de ce nu s-a consultat VAR-ul acolo. Oricum Lazio nu va rezista, va pierde puncte în etapele următoare.

dardar_3
29th June 2020, 12:34
Cota de 3.6 la live si ne-am distrat cu AS Roma. :D Urmeaza meciul cu Spal de miercuri (GG capitane!!!) si sper la o infrangere sambata cu Lazio (2.5 au romanii). :yeah:

cip
29th June 2020, 20:31
Hakimi 40 bulioane :o:
cam mult...

dardar_3
1st July 2020, 12:53
Bun transfer. Dupa Theo, Real il pierde si pe Hakimi. Vor juca cu Carvajal pana la finele secolului :D

Johnny D
1st July 2020, 12:59
Dardaricus! De ce l-ati adus pe Ibra doar in intersezon? Slabisti, de-l aduceati in vara, va luptati cu Lazio si Juve!:))

dardar_3
1st July 2020, 15:47
Vezi ca te cauta Pulifricius pe la usa. :D

Ibra avea de terminat campionatul in MLS. Oricum e accidentat si nu cred ca mai joaca sezonul asta, desi a revenit la antrenamente.

cip
1st July 2020, 16:00
bietul pulifricius...:mad:
free pulifricius! :help:

:rasc:

El Pistolero
1st July 2020, 20:24
Hakimi e super jucător, prea ușor a renunțat Real la el. Lazio se ține încă după Juve deși nu joacă mare lucru.

YoNuTzz
1st July 2020, 23:51
Oricum tb sa recunoastem...impresionant sezonul lui Lazio ptr nivelul lor si a lui Immobile..

Capitanu.Burcea
2nd July 2020, 01:10
Daca aveti cunoscuti care sterg la cur italieni in etate, ori le duc țucalul la budă, povestiti-le fara probleme golul vulpoiului Sergiu Flocică. Le mai inveseliti un pic vietile mizerabile.

YoNuTzz
3rd July 2020, 01:48
Doar Milan si Arsenal cred ca puteau pierde la locul 20, avand 1 om in plus o repriza :))
Norocul lui Milan a fost acel fundas de la SPAL care si-a dat autogol degeaba in min 94.

Roma pierde acasa cu Udine si ea...
De la locul 5 in jos, Dumnezeu cu mila...

El Pistolero
3rd July 2020, 02:28
Atalanta are 12 peste locul 5 și e cam sigura de CL și din toamnă. Chiar sunt șanse să îi fure locul 3 lui Inter exact ca sezonul trecut. Roma un dezastru sezonul ăsta.

El Pistolero
4th July 2020, 23:24
Ce joacă Sassuolo, se vede că joacă relaxați fără vreun obiectiv. După 1-4 la Atalanta, au dat 13 boabe în 4 meciuri. :))

YoNuTzz
5th July 2020, 01:17
ce adversar avea Juve la titlu cik...Lazio care momentan are 0-3 acasa cu marele Milan :)))

milanezu
5th July 2020, 03:01
victorie de rasunet obtinuta de milan.
incet se leaga relatiile de joc intre jucatori.
echipele din capitala rapuse.

El Pistolero
5th July 2020, 09:41
Lazio fără Immobile și Caicedo. A contat mult. Încă nu e gata, Juve merge la Milan peste 3 zile.

Capitanu.Burcea
5th July 2020, 16:20
Ce jegos e CR7 ăsta, cateodata... Nu poti, ba, sa il sfidezi asa pe Sarri, du-te in pola mea de tigan basit!

dardar_3
6th July 2020, 12:47
Dupa ce am "ucis" campionatul, e timpul sa-l reinviem :D Batrana Hoasca vine pe San Siro cu chilotii in vine :D
Sa fie oare al 10-lea meci consecutiv cand hotii primesc penalty? Posibil o cota de 1.1 pentru penalty in meci.

Johnny D
7th July 2020, 10:43
Nu cred. Jumulesc diavolul naparlit si fara ajutor, c-au o gramada de supervalori acolo.

dardar_3
7th July 2020, 11:09
Vaffanculo! #blacklivesmatter asta asa sa nu te simti marginalizat :D

Johnny D
7th July 2020, 21:11
Dardaricus. Asa, trebuie sa te bati pentru ce-i al tau!:ok: Oricat de mic ar fi!:D

milanezu
8th July 2020, 01:49
ce zebre lesinate.
4-2 pt milan de la 0-2 min 60.
in 2 etape am rapus elita.
ciocu mic penaldo.

YoNuTzz
8th July 2020, 01:49
Lazio dupa ce a fost umilinta de Milan, acum pierde si la Lecce...

Si ce se intampla la Milan - Juve e si mai socant decat ce s-a intamplat la Lazio - Milan 0-3

Juve e intoarsa de la 2-0 la 2-4...Cred ca e surpriza sezonului...

Macar la scenariul identic, Milan 2-0 cu Inter si rez final 2-4, explicatia era lipsa de mentalitate a lui Milan..

Dar azi e halucinant ce s-a intamplat...vai de Lazio si vai de Juventus...

Cat despre Milan: Nici nu imi dau seama care e mai mare surpriza: 9/9 cu Roma, Lazio si Juve sau strict doar acest 0-2 4-2 :))

El Pistolero
8th July 2020, 01:55
Mwie Sarri. Omu' e senil. Zero apărare sezonul ăsta. Sarri trebuie demis și aduși mijlocași de valoare din sezonul viitor. Acum Juve are 25 de mijlocași, dar doar 2 sau 3 buni, restul de umplutură: Bernadeschi ăsta e de maxim Sassuolo, Ramsey, Kedhira, Matuidi, Betancur, ăștia nu au ce să caute la Juve.

milanezu
8th July 2020, 02:15
ce bine a intrat in meci alex sandro.
a rezolvat meciul cu pasa de geniu la bonaventura.
foarte buna schimbare.
asa comedie buna nu am vazut de mult.

miril
8th July 2020, 08:43
Bernadeschi ăsta e de maxim Sassuolo, Ramsey, Kedhira, Matuidi, Betancur, ăČ™tia nu au ce să caute la Juve.

Sassulo ii are pe Boga, Caputto, Defrel si Berardi, ce sa faca cu asta? Rezultat neimportant pentru restul dar un bonus pentru Milan si suporterii lui.

dardar_3
8th July 2020, 11:58
Veni.Vidi.Vici. :cya: Cate goluri am dat in 4 minute? :D
Cred ca a contat si faptul ca Lecce a batut Lazio, insa in ultimele 2 meciuri, diavolii au fost peste hoti si asta s-a vazut si aseara. Guido, arbitru interist la origine, si-a batut cazzo de alde Sarriball. :drak:

Urmeaza deplasare pe San Paolo cu Genaro si tiganii lui.
"Senti che puzza scappano li cani
stanno arrivando i napoletani
o colerosi, terremotati,
con il sapone non vi siete mai lavati.....
Napoli merda, Napoli colera
sei la vergogna dell'Italia intera" :yeah:

cip
8th July 2020, 13:12
hehe,sunt pe cai mari verisorii...:drak:

miril
8th July 2020, 13:24
O las pe alta data. :D

cip
8th July 2020, 14:09
bine faci,ar fi pacat sa le spulberam entuziasmul tocmai acum...:rasc:

dardar_3
8th July 2020, 16:36
Cipane, da-ne si noua ponturi gen 1 pauza 2 final, ca va pricepeti de minune :D In allta ordine de idei, interistul Pioli spublera tot in ultimele sale meciuri :D

cip
8th July 2020, 16:44
pofta-n cui,nu dau din casa...:D

Johnny D
8th July 2020, 17:52
ce zebre lesinate.
4-2 pt milan de la 0-2 min 60.
in 2 etape am rapus elita.
ciocu mic penaldo.

Eu v-am zis, daca Ibra venea in vara, va bateati cu astia cu sanse reale!
Conteaza mult sa ai un lider in vestiar care-ti sufla mucii daca nu-ti faci datoria.

Unul cum Rapid din pacate n-are. Nici fcsb sau Dinamo ce-i drept.

Hingherul
8th July 2020, 18:02
Te-ai gandit la doamna Margit cand ai scris asta, recunoaste! :))

milanezu
9th July 2020, 04:15
sezonul asta atalanta a facut 5 rezultate incredibile.
7-1 cu udinese.
5-0 cu milan.
5-0 cu parma.
0-7 cu ac torino in deplasare.
2-7 cu lecce in deplasare.
atalanta merge in weekend la lider.

inter
9th July 2020, 10:44
hehe,sunt pe cai mari verisorii...:drak:

pai cat au stat pe ventilatie mecanica ....... acum "trag" si ei aer in piept ... pana la toamna cand incep iar sa boceasca :drak:

cip
9th July 2020, 20:06
pai cat au stat pe ventilatie mecanica ....... acum "trag" si ei aer in piept ... pana la toamna cand incep iar sa boceasca :drak:
am observat,nici cu prajina la nas nu le mai ajungi acum...au trecut de la nu ma mai uit la meciuri,la grande Milan...:o:
pai si juveladri si hotucii de la Lazio au primit aproape meci de meci penalty-uri cadou...norocul verisorilor a fost ca de data asta au avut parte de un arbitru onest,am inteles de la Dardar ca e simpatizant Inter,deci nici nu avea cum sa fie altfel...:P
singurul club din Italia care n-a retrogradat niciodata,nici macar din cauza potlogariilor pe care altii le-au facut desi erau bunicei pe teren...nu dam nume...:))

inter
9th July 2020, 20:33
am observat,nici cu prajina la nas nu le mai ajungi acum...au trecut de la nu ma mai uit la meciuri,la grande Milan...:o:

apropo de Grande BBilan :happy:happy:happy

https://static.fanpage.it/wp-content/uploads/sites/9/2015/01/milan-cavese-1200x799.jpg

milanezu
10th July 2020, 00:33
inter handicapatii etapei.
ai 1-0, om eliminat bologna si penalty.
se termina 1-2.
mai ai curaj sa apari mosule?

YoNuTzz
10th July 2020, 00:35
nici la Verona nu par ca o duc prea bine...

Ptr Inter deja cam vad al 3lea an la rand cu loc 4...cam putin ptr proiectul si pretentiile de acolo.

Numero Dieci
10th July 2020, 11:41
nici la Verona nu par ca o duc prea bine...

Ptr Inter deja cam vad al 3lea an la rand cu loc 4...cam putin ptr proiectul si pretentiile de acolo.

Suna amuzant venind din gura unuia care tine cu Milan.

dardar_3
10th July 2020, 13:16
apropo de Grande BBilan :happy:happy:happy

https://static.fanpage.it/wp-content/uploads/sites/9/2015/01/milan-cavese-1200x799.jpg

Sa-ti aduc aminte de Ambrosiana? Cum ati fuzionat sa nu retrogradati? :D Ai noroc ca-mi esti simpatic si n-am cum sa ma supar pe tine. /hello

YoNuTzz
10th July 2020, 15:57
Suna amuzant venind din gura unuia care tine cu Milan.

amuzant dar adevarat. Inter are antrenor si are si proiect. Conte, Eriksen, Lukaku, Godin etc etc...

Anul trecut s-a terminat pe 4. Acum ar trebui sa fie un progres totusi in acest sezon...

cip
10th July 2020, 17:44
amuzant dar adevarat. Inter are antrenor si are si proiect. Conte, Eriksen, Lukaku, Godin etc etc...

Anul trecut s-a terminat pe 4. Acum ar trebui sa fie un progres totusi in acest sezon...
s-a omis esentialul din proiect,sa se umble si la arbitraje...pai uite cate penalty-uri au alea de pe primele doua locuri...:rasc:

El Pistolero
11th July 2020, 22:07
Inter a luat numai pensionari. În top 4 e ok pentru ei. În schimb Lazio nu mai joacă nimic și pierde și cu revelația ultimelor etape Sassuolo.

YoNuTzz
11th July 2020, 22:37
Lazio 4 infrangeri in 6 meciuri de la revenire...
Juve intr-un sezon slabut ptr ei, efectiv nu are adversar...trist rau ptr serie A.

YoNuTzz
12th July 2020, 14:45
Aoleu, i-a distrus Sarri de tot pe Juve...
Au fost foarte aproape sa ia 0/6 cu Milan si Atalanta...
Noroc cu cele 2 penalty-uri ale lui Ronaldo, clasice de altfel.

Numero Dieci
12th July 2020, 15:30

Numai pensionari au adus.

Lukaku e bun dar si scump.

milanezu
15th July 2020, 03:31
atalanta ajunge la 93 de goluri.
mai sunt 5 etape si 100 e aproape.
daca nu faceau anumite gafe acum se bateau la locul 1.

miril
16th July 2020, 09:16
Sassulo! La squadra bella!

YoNuTzz
16th July 2020, 14:40
Juve reuseste numai recorduri de la 2-0 la 2-4 cu Milan...ieri de la 2-0, se facuse 2-3 cu Sassuolo...

Ar trebui sa le fie frica rau de meciul cu Lyon in ritmul asta.

YoNuTzz
20th July 2020, 02:43
Milan reuseste contrar tuturor asteptarilor sa faca in cele 8 etape de pana acum de dupa reluarea camp, mai multe decat a facut in primele 26 :)))
In special la goluri.
Primele 26 de etape - 28 de goluri
Cele 8 de dupa reluare: 25 de goluri pana acum

:))

dardar_3
20th July 2020, 17:47
Meciurile lui Milan dupa pandemie au fost paradisul pariorilor :D GG, GG3+, 4+, intoarceri de rezultat :D Ce sa mai, niste meciuri amicale interesante! :drak:

Partea buna e ca Sevilla s-a calificat in UCL si s-a activat clauza de cumparare obligatorie a lui Suso cu 24m, altfel ne trezeam iar cu el in ograda. :))

Johnny D
20th July 2020, 18:22
Ce mandru e Dardarica, cum a rasarit el dintr-un camp sterp!
Aproape ca sunt mandru de mandria lui!:))

delaparis
21st July 2020, 01:38
Meci tare Juve - Lazio :ok:

YoNuTzz
21st July 2020, 02:48
Lazio dupa revenire din 8 meciuri de pana acum: 5 infrangeri si 1 egal :))
Noroc ca se termina campionatul soon...altfel ratau si locul 4.

PS: Gata, Juve campioana, Cristiano probabil va lua si Gheata.

Johnny D
21st July 2020, 08:51
Echipa mare retardLazio, de mare bashcalie.

Johnny D
2nd August 2020, 00:35
Napoli n-a prins Europa!?:o::shocked::o:

YoNuTzz
2nd August 2020, 00:38
Pacat de ultimul meci ptr Atalanta: 0-2 acasa cu Inter...
Au ratat si un istoric loc 2. Au ratat si sa faca istoric 100 de goluri intr-un campionat.

UCL: Juve, Inter, Atalanta, Lazio
EL: Roma, Napoli
EL - 3 tururi preliminare: Milan

Milan senzatie totala dupa pandemie cu 9 victorii si 3 egaluri in 12 meciuri ( si doar victorii la scor) dar din pacate prea tarziu ptr ei !
Primele 26 de etape au fost prea tragedie.

Johnny D
2nd August 2020, 00:42
Aaaa... a luat Cupa.

Mai greu era pt ei daca-si jucau sezonu ca noi, se juca finala dupa campionat.:rolleyes:

YoNuTzz
2nd August 2020, 00:45
Aaaa... a luat Cupa.

Mai greu era pt ei daca-si jucau sezonu ca noi, se juca finala dupa campionat.:rolleyes:

Nu era atat de tragic ca la voi...
Daca ratau cupa, tot mergeau in Europa, doar ca tb sa joace 3 tururi preliminare.

Asa Milan a patit ca Spurs...loc 6 dar degeaba, ca o echipa de sub ea a luat cupa: Napoli / Arsenal.

Johnny D
2nd August 2020, 00:58
Da, deci ei erau oricum calificati.

El Pistolero
2nd August 2020, 08:38
Atalanta e la al doilea sezon la rând pe locul 3. Formidabil! Au făcut record de goluri în Seria A și record de puncte pentru ei in istorie.

YoNuTzz
2nd August 2020, 13:30
Atalanta e la al doilea sezon la rând pe locul 3. Formidabil! Au făcut record de goluri în Seria A Č™i record de puncte pentru ei in istorie.

dap, dar un meci acasa fara miza cu Inter in ultima etapa, puteau mai bine decat acel 0-2

Un loc 2 si 100 de goluri ar fi fost si mai istoric ptr ei...

Anyway, respect Atalanta...va fi fun cu PSG...

Capitanu.Burcea
2nd August 2020, 23:59
Da, va fi fun, 8-3 pt Psg la general.

milanezu
3rd August 2020, 03:15
ce 8-3 visezi?
ii un singur meci.
si psg joaca fara mbappe.

Johnny D
3rd August 2020, 08:37
Nu va stresati, oricum Barca sau City ia iar CL sau CL in premiera.

miril
8th August 2020, 22:02
Sarri, out!

delaparis
8th August 2020, 22:05
Da. A luat totusi campionatul

Johnny D
8th August 2020, 22:14
Sarri, out!

Pirlo!:o: Ala da antrenor, Gattuso partea a 2-a!:))

Da. A luat totusi campionatul

Asta arata ce slaba e Serie A unde castiga campionatul an de an fara concurenta, scoasa de o echipa care nici nu face concurenta PSG-ului intr-un campionat ca al Frantei.:rolleyes:

milanezu
9th August 2020, 03:01
pirlo principal?
astia is loviti de covid da rau.

Johnny D
9th August 2020, 03:25
E ultima aroganta, milanezule.
E ca si cum ar zice, cu Juve, si ultimul cersetor pe banca ia titlul!:D

El Pistolero
9th August 2020, 10:48
Ce bolovani aia din conducerea lui Juve. Se pare că nu mai vor titlul sezonul viitor. Pirlo cu zero experiență ca antrenor, vrei să îți aducă CL și campionat.

Johnny D
9th August 2020, 11:34
CL doar, campionatu e din o(ri)ficiu.

YoNuTzz
9th August 2020, 14:07
Eh...Pirlo va fi precum Ljungberg la Arsenal...1-2 saptamani :))
Probabil va veni Pochettino.

Ia Juve si al 10lea titlu...prea slabe restul pentru a fi competitive din pacate...

Johnny D
10th August 2020, 11:07
Macar noi am tacut si stat cu coada intre picioare, astia.... cum l-au prezentat pe Pirlo, zici ca era a 2-a venire a lu Dumnezo!:o:

cip
10th August 2020, 12:41
Nu va stresati, oricum Barca sau City ia iar CL sau CL in premiera.
analfabetule,iau...asta gramatical,ca fotbalistic nici nu mai zic...pai tu i-ai vazut pe robotii de la Bayern?
iar daca una ia in premiera,nu mai e "iar"...bai dar tantalau mai esti...:))

dardar_3
10th August 2020, 12:59
salut si eu calificarea Lyonului :D vaffanculo! :yeah:

La Milan se incearca pastrarea lui Zlatan pentru inca un sezon, in timp ce Raiola vrea clauza pentru serpisoru din poarta de 50m in caz ca nu prindem liga la anu. Eu zic sa-i faca vant direct! /hello

Johnny D
10th August 2020, 13:35
analfabetule,iau...asta gramatical,ca fotbalistic nici nu mai zic...pai tu i-ai vazut pe robotii de la Bayern?
iar daca una ia in premiera,nu mai e "iar"...bai dar tantalau mai esti...:))

Ce-mi place cand faci pe neintelegatoru. Bayern da, am uitat de ei, dar de restu n-am uitat, ti le-am servit asa la tine la nerv, sa vad daca ai ceva nou de comentant, sau esti doar moara stricata de care stiam!:))

cip
10th August 2020, 15:40
Ce-mi place cand faci pe neintelegatoru. Bayern da, am uitat de ei, dar de restu n-am uitat, ti le-am servit asa la tine la nerv, sa vad daca ai ceva nou de comentant, sau esti doar moara stricata de care stiam!:))
de comentant ne mai arde noua...:))