PDA

View Full Version : Ligue 1 2019/2020



Pages : [1] 2

delaparis
26th July 2019, 20:54
Este a 82-a editie, a 18-a sub apelatia Ligue 1 si a 3-a, ultima, sub apelatia Ligue 1 Conforama.
De la anu' se va numi Ligue 1 Uber Eats :))

Incepe vineri 9 august

Johnny D
26th July 2019, 23:22
Cum l-ai ascuns acolo pe PSG, parca l-ai pitit sa nu-l gaseasca nimeni sa-l ia la rost!:))


Nu votez, astept sa vad daca ramane sau nu, Neymar!:D

delaparis
26th July 2019, 23:32
Pai nu votezi pt CL :D

Johnny D
27th July 2019, 22:16
Stiu!:D

Atunci as vota daca PSG prinde sau nu prinde sferturile functie de Neymar!:))

Leo
27th July 2019, 23:52
Slabut rau campionatul asta. Ii poate tine cineva piept PSGului?

delaparis
5th August 2019, 14:16
Avem si in Franta un Becali.
Waldemar Kita, presedinte la FC Nantes din 2007, a luat-o razna rau de tot. Din 2016 a schimbat 5 antrenori iar acum incepe sezonul fara antrenor. Ultimul in data, Halilhodzici, venit in octombrie anul trecut, a demisionat vineri. Motivul? Nu s-a inteles cu patronul in legatura cu atributiile fiecaruia la compozitia lotului si primul 11 tip :rolleyes:

delaparis
9th August 2019, 23:47
Monaco - Lyon 0-3 din start :o:

El Pistolero
10th August 2019, 10:11
Lyon e mult peste celelalte echipe, exceptând PSG desigur. Locul 2 ar trebuie sa fie al lor.

Johnny D
10th August 2019, 17:50
Deci KKrushanu out din poarta nationalei daca Radu apara etapa de etapa!:rolleyes:

Numero Dieci
10th August 2019, 18:46
Acum cativa ani erau doua motive sa te uiti la campionatu asta-Ibra si Barton.
Sezonul trecut aveai Neymar si Balotelli.
Acum?

delaparis
10th August 2019, 18:58
Villas Boas la Marseille :)

El Pistolero
10th August 2019, 20:28
Payet s-a distrus când a plecat din PL. Naiba știe de ce sta la Marseille, o echipa care nu emite pretenții la CL de sezoane bune.

delaparis
10th August 2019, 20:31
AVB o sa faca de rahat la Marseille cu impiedicatii aia

delaparis
11th August 2019, 21:54
PSG :
Areola - Kehrer, Silva (Cap.), Diallo, Bernat - Verratti, Draxler, Marquinhos - Sarabia, Cavani, Mbappé

Nîmes :
Bernardoni - Alakouch, Briançon (Cap.), Martinez, Miguel - Paquiez, Valls, Bobichon - Ferhat, Ripart, Philippoteaux

YoNuTzz
11th August 2019, 22:16
Marseille si Monaco au inceput "genial"

Lyon desi au vandut: Mendy, Ndombele, Fekir, foarte probabil vor termina pe 2 :))

delaparis
12th August 2019, 01:03
PSG a castigat cu 3-0 contra Nimes.

Alte rezultate interesante:
Montpellier - Rennes 0-1
Monaco - Lyon 0-3
Marseille - Reims 0-2

delaparis
16th August 2019, 23:39
Lyon - Angers 6-0 :cool:

Deja incepe sa conteze

YoNuTzz
17th August 2019, 22:29
Monaco...echipa cu nume...antrenor ok...a venit si Ben Yedder...

0-3 acasa cu Lyon..acum vad 0-3 la nou promovata Metz...

la fel ca si la Marseille...

f ciudat ce se intampla pe acolo...contra performante generale inexplicabile...

poate delaparis stie mai bine...

delaparis
17th August 2019, 22:44
Amatorism, improvizatii, becalism occidental ... asta se intampla la cluburi cu bani multi si care se cred Real Madrid fara sa fie ... nici Real nici Madrid.
Au cateva zeci de mii de suporteri si se cred mari lideri europeeni. La Monaco sunt chiar ridicoli la capitolul asta.

Daca se decid sa mizeze pe profesionisti adevarati ca la Lyon atunci vor face treaba. Daca fac cum fac azi atunci vor juca locurile 17-15 anul asta.

delaparis
18th August 2019, 21:59
Rennes :
Salin - Traoré, Da Silva (c), Gélin, Morel, Maouassa - Bourigeaud, Camavinga, Grenier - Niang, Del Castillo.

Paris SG :
Areola - Meunier, Thiago Silva (c), Diallo, Bernat - Draxler, Marquinhos, Verratti - Mbappé, Cavani, Di Maria.

YoNuTzz
18th August 2019, 22:49
Slab si primul 11 a lui PSG si lotul...ma refer la nivel de faze superioare de UCL...si in special mijlocul...
F ciudat...trebuia vara asta sa mai aduceti si voi ceva...

Cu Sarabia si Herrera nu castigi UCL-ul :))

Chiar nu inteleg ce s-a intamplat vara asta...

Leo
18th August 2019, 23:37
PSGul este condusa? Cum asa? :D

Capitanu.Burcea
18th August 2019, 23:40
Meci :D & campionat la discretie pt parizieni, campioana se joaca de-a bunul samaritean cu ologii, cersetorii si alti defavorizati. Mbappe e putin confuz de la genunchiul in cap, care ar fi rapus si un taur.

YoNuTzz
18th August 2019, 23:51
nu e chiar asa...
lotul lui PSG e destul de slab...

okay...campionatul va fi castigat, deoarece numarul de echipe slabe din Franta e foarte mare...
Dar daca observati, si sezonul trecut si sezonul asta...cum PSG intalneste un adversar un pic mai de Doamne Ajuta, gen Man Utd, Rennes, Lyon, Lille, iar Rennes...doar infrangeri...

delaparis
19th August 2019, 00:36
La ment abil.
PSG inca are lovitura in cap de sezonul trecut cu Manchester. In plus Rennes le ia toate meciurile, in campionat, in cupa etc ...
Eu cred ca nu trebuie sa plece Neymar. E chiar nasol fara el

YoNuTzz
19th August 2019, 00:48
La ment abil.
PSG inca are lovitura in cap de sezonul trecut cu Manchester. In plus Rennes le ia toate meciurile, in campionat, in cupa etc ...
Eu cred ca nu trebuie sa plece Neymar. E chiar nasol fara el

apropo, de ce a ramas Tuchel dupa dezastrul din sezonul trecut ?

delaparis
19th August 2019, 01:08
E placut de Tamim ben Hamad Al Thani
:)) ... aca Rege in Qatar si patron PSG. Nu e de clintit atat timp cat ala considera ca e cel mai bun antrenor de pe Planeta Fotbal. Poate sa fie si Mourinho sau Heynckes liberi, nu conteaza. Tuchel, cel care a avut cele mai slabe rezultate de cand Qatar e la PSG, rezista :cool:

Johnny D
19th August 2019, 07:48
Cu Sarabia si Herrera nu castigi UCL-ul :))

Dar cine i-a acuzat vreodata de asa ceva?:))



Te bate Rennes... e greu cu 2 handicapuri majore: fara Neymar si cu Cavani.:rolleyes:

El Pistolero
25th August 2019, 19:47
Văd că Monaco o ține în ritmul din sezonul trecut, 1 punct în 3 etape, ba mai mult, au luat în fiecare meci un cartonaș roșu. Ce management prost au putut avea, din semifinale de CL și câștigătoare de campionat, să ajungi în 2-3 sezoane o echipă care se luptă să rămână în prima ligă.

delaparis
25th August 2019, 20:32
Pe mine Rennes ma impresioneaza. Au castigat iar in deplasare si se tin tare sus acolo. Foarte interesanta evolutia clubului asta de un an zile.

YoNuTzz
25th August 2019, 23:00
Monaco, are ceva nume in lot. Destul de multe clar...Nu stiu ce se intampla acolo.

Azi, daca nici de la 2-0 acasa cu o echipa f slaba, si nu bati, atunci cand ?

La "marele" PSG, vad ca a iesit Cavani in min 13-14...

Daca e accidentare grava, anul asta se va pune si problema titlului ptr PSG...

delaparis
25th August 2019, 23:15
Crezi?
Eu tare cred ca e o solutie pt Mbappe :rolleyes:

YoNuTzz
25th August 2019, 23:36
Oricum, campionatul va fi castigat, deoarece este slab, dar in UCL, uitandu-ma pe lot, slabe sanse la performante...

El Pistolero
25th August 2019, 23:47
S-a rupt și Mbappe. E tragic pentru PSG dacă lipsesc ăștia doi o perioada mai lungă.

YoNuTzz
25th August 2019, 23:52
o fi grav la vreunul din cei 2 ?

delaparis
26th August 2019, 00:35
Mda ... Deci Neymar costa 400 milioane acum :rolleyes:

El Pistolero
26th August 2019, 14:30
Oricum nu îl ia nimeni nici cu 150 pe măscărici. Trebuie sa fii prost sa dai o căruță de bani pe asta și sa îți joace 5 luni pe sezon. Mai prosti ca și qatarezii aia greu sa găsești.

YoNuTzz
26th August 2019, 15:02
5 luni e mult.
si btw...cik mbapee out minim 1 luna.

Johnny D
26th August 2019, 23:07
Mda ... Deci Neymar costa 400 milioane acum :rolleyes:

Eu l-am luat cu 120 de mil la FIFA!:D

Johnny D
27th August 2019, 23:46
Cam atat si cu Lie-on!:rolleyes:

delaparis
27th August 2019, 23:52
Au jucat in 10 :rolleyes:

Johnny D
31st August 2019, 20:06
Au jucat in 10 :rolleyes:

Again? Lie-on.:rolleyes:

delaparis
31st August 2019, 23:19
Si azi, da. Astia doresc victorie PSG, stiam deja.

inter
2nd September 2019, 19:38
ce o sa mai posteze dardar pe aici de dorul wandei :cool:

delaparis
2nd September 2019, 20:46
Excelenta afacere /hello

Johnny D
14th September 2019, 18:29
Stai ca incepe PSG peste cateva minute si va las :)

Mbappe rezerva!:jerk:


PS: Lie on, lie on football.:rolleyes:

delaparis
14th September 2019, 18:33
Rezerva ?
E accidentat si nu e pe banca :)

Johnny D
14th September 2019, 18:35
Povesti...


Parca-l vad cum isi revine miraculos in 3 zile.:rolleyes:

Johnny D
14th September 2019, 19:14
Pe Se Jale totala in prima repriza. Daca ar juca asa Arsenal pe Emirates cu o echipa de mijlocul clasamentului la 0-0 o repriza intreaga, antrenorul ar fi demis a 2-a zi. Fara Kilian... pielea pwlii e echipa asta pana Neymar isi intra in ritm.

YoNuTzz
14th September 2019, 19:15
chiar sunt curios ce va fi la meciul PSG - Real intre 2 echipe ce momentan mai au doar numele.

El Pistolero
14th September 2019, 20:25
Ai de plm ce gol a dat Neymar...

Johnny D
14th September 2019, 20:25
I-a scos Neymar din foarfeca, echipa de panarame plus Neymar si Mbappe.:rolleyes:

delaparis
14th September 2019, 20:28
A fost huiduit tot meciul de imbecilii de la CUP. Bravo lui, le-a dat peste bot si in plus le-a raspuns dupa gol cu degetul in gura ... adica sugaci :))

/hello

Johnny D
14th September 2019, 20:29
Si aia din studio VAR tot din CUP sunt? De ciuda, i-au anulat un gol perfect valabil!:))

delaparis
14th September 2019, 20:33
A fost offside

Leo
14th September 2019, 21:04
Ce au aia cu Neymar?

delaparis
14th September 2019, 21:10
A declarat ca vrea sa plece la Barcelona asta vara.
Dar aia de la tribuna Auteul au fost si vor fi intotdeauna niste autisti. Cica ultrasi dar habar n-au pe ce lume traiesc. Asa au fost de cand ii stiu eu adica de 30 de ani deja. Sa iti fluieri propriul jucator si in plus cel mai bun din istoria clubului inseamna ca esti cretin.

Jucatorul asta e mai mare decat clubul si toata istoria lui. Trebuie sa-l ridici in slavi daca joaca la Paris chiar si 5 minute pe meci.

Johnny D
14th September 2019, 21:36
Bine ca pupa-n pwla panaramele care va tut toate istoria ca A lu Maria si Cacavani!
Aia si normal ca sug pwla clubului pt ca n-au nici o treaba si iau salariu de superjucatori!
Cum naiba sa nu jure pe viata credinta PSG-ului daca in PL n-ar avea loc la echipele din prima jumatate nici unu?:))

delaparis
14th September 2019, 21:56
Aici gresesti deoarece niciun jucator azi la PSG poarta clubul asta in inima. Toti sunt mercenari ... mai putin Marquinhos care avea oferte mari in trecut dar a ales sa ramana la club desi nu era bine platit.
Cavani la 32 de ani nu mai tine ritmul si se accidenteaza daca trage tare de el in ritm intens. Di Maria e bun. Nu stiu ce ai cu el deoarece langa Neymar e cel mai bun sudamerican la echipa.

Dar "ultrasii" CUP nu inteleg nimic. Vor sa existe deoarece sunt mici si inexistenti. Isi fac imagine ca il fluiera ei pe Neymar :rosu:
Normal ca omul asta vrea sa plece deoarece isi pierde timpul cu clubul asta plin de suporteri de nivel amator. E prea mare pt ei.
Pun pariu ca si Mbappe vrea sa plece la anul. O sa vedeti :cool:

Leo
14th September 2019, 22:33
Pai da, vor trofee si aici la PSG mai greu se obtin.

delaparis
14th September 2019, 23:14
Se pot castiga trofee dar trebuie sa bagi bani foarte multi. Qatar stia si era gata sa bage dar UEFA vine si zice stop. Aici e alta problema deoarece protejeaza pe cei mari deja. Adica Real, Barca, Bayern, Juve. De asta PSG nu va avea sanse sa castige CL deoarece chiar organizatorii competitiei actioneaza contra.
In anii '60 nu era fpf, in anii '70 nu era, in anii '80 nu era, in anii '90 nu era etc ... S-au gasit acum in 2012 sa puna restrictie deoarece la comisie sunt tot felul de fosti Real, Barca, Juve si Bayern. :rolleyes:
Daca PSG era lasat sa faca aceeasi treaba ca celelalte in anii trecuti castiga cel putin 5 CL la rand :drak:

YoNuTzz
14th September 2019, 23:21
Se pot castiga trofee dar trebuie sa bagi bani foarte multi. Qatar stia si era gata sa bage dar UEFA vine si zice stop. Aici e alta problema deoarece protejeaza pe cei mari deja. Adica Real, Barca, Bayern, Juve. De asta PSG nu va avea sanse sa castige CL deoarece chiar organizatorii competitiei actioneaza contra.
In anii '60 nu era fpf, in anii '70 nu era, in anii '80 nu era, in anii '90 nu era etc ... S-au gasit acum in 2012 sa puna restrictie deoarece la comisie sunt tot felul de fosti Real, Barca, Juve si Bayern. :rolleyes:
Daca PSG era lasat sa faca aceeasi treaba ca celelalte in anii trecuti castiga cel putin 5 CL la rand :drak:

cu mentalitatea de a fi eliminat de catre rezervele lui Man Utd, in cel mai slab sezon a lui Man Utd si de la avantaj de 2-0 in tur:
NU, nu luati nici un UCL, si fara FPF :)))

delaparis
14th September 2019, 23:33
Tu nu intelegi mentalitatea mercenarilor.
Toti pot adera la proiect pt palmares. Asa a fost primul, Ibra. Se credea ca va fi dream team si cu bani vom avea cei mai buni din lume. Era posibil deoarece Real Madrid a facut-o in trecut :rolleyes:
Problema, repet, e ca UEFA curva a schimbat in mers reguli surprinzator. A transformat PSG in club de refugiati bine platiti convinsi ca nu vor castiga nimic. De aici si chestia cu mentalitatea. :rolleyes:

Mai e o sansa azi in 2019 si urmatorii ani. Regula asta UEFA le cade in cap celorlalti printre care Barcelona care dorea sa ia pe Neymar dar problema. Problema ca Neymar costa scump si nu tine . FPF UEFA :))
Deci Neymar e obligat sa castige CL cu PSG in urmatorii trei ani cat are contract la club. Si ballon d'or! Apoi trece de 30 de ani si e nasol.
Si Bayern nu poate cumpara cu sute de milioane deoarece FPF, nici Real, nici Juve... :))
S-au kkt in sus toti

iulian_1976
15th September 2019, 00:16
Se pot castiga trofee dar trebuie sa bagi bani foarte multi...

Cati bani sa mai bage nu este destullll? :):):)

Champions League nu o castigi cu 3 jucatori platind 500 de miloane , ai nevoie de valoare in staff in primul rand, acolo nu este valoare in conducere de sus pana jos.

Poate cel mai in forma au fost in decembrie anul trecut, sa vedem ce va urma...

delaparis
15th September 2019, 00:21
Cati bani sa mai bage nu este destullll? :):):)
Nu.
Trebuie sa fie lasati sa bage ca Real Madrid acum 20 ani.
Sa ia cei ma buni din lume plus antrenor. Astfel "galactici" o sa fie la Paris. E interzis? Da. Curva UEFA a decis ca nu se mai poate azi ce se putea in trecut. :rolleyes: ... ceva probleme contracte publicitare acolo

iulian_1976
15th September 2019, 00:47
Fotbalul actual produce mult mai multi jucatori de valoare decat in trecut, nu poti cumpara tot ce este de valoare as estima ce visezi tu intre 1-2 mld si fara nici o garantie ca o sa castigi Champions League.

delaparis
15th September 2019, 00:53
Aiurea.
Fotbalul produce la fel ca in trecut, nu vad unde e diferenta. Se vinde mult mai scump azi, da. De aici si curva UEFA care stie si actioneaza in interesul membrilor ei care sunt fosti Real, Barca, Bayern si Juve :rolleyes:

iulian_1976
15th September 2019, 01:00
Ce spui tu acolo ? :)


City, MU, Liverpool, Tottenham, Chelsea, Barça, Real Madrid, Atletico, Juve, Bayern nu arau asa puternice in jucatori ca acum 15 ani.

Cu toate miliardele prinzi un City, Barça sau un Atletico intr-o zi de gratie cu Joao Felix si ai plecat acasa, trista epoca ai prins nu au venit quararezii mai devreme :D

delaparis
15th September 2019, 01:03
Citeste ce am scris.
Stii ce a facut Real acum 20 de ani? Se pare ca nu. :)

YoNuTzz
15th September 2019, 01:16
Nici eu nu sustin Fair Play-ul Financiar.

Frate, daca iti permite buzunarul, baga cat poti...

nu mai zic ce i-au facut lui Milan...al 2lea an cand o exclud :))

delaparis
15th September 2019, 01:22
Le-a fost frica la barosani, asta e adevarul. UEFA e o mafie cu reprezentanti cluburi barosane. Le e frica de noi investisori, deci interzic tot ce e periculos pt ei. Asta e adevarul si de asta vom avea tot aceleasi semifinale CL an de an.

iulian_1976
15th September 2019, 02:36
Da barosanii doreau Ajax si Tottenham hai ca o dai in ...penibil :)

Da quatarezii nu au investit suficient ?! :D:)

delaparis
15th September 2019, 02:54
Este rezultatul fpf. Nu citesti bine.
Tottenham si Ajax au performat tocmai datorita fpf.
Stai sa vezi ce vor face sezonul asta :) ... cand toti barosani au cumparat ce trebuia pe unde au gasit :rolleyes:

YoNuTzz
15th September 2019, 13:59
Este rezultatul fpf. Nu citesti bine.
Tottenham si Ajax au performat tocmai datorita fpf.
Stai sa vezi ce vor face sezonul asta :) ... cand toti barosani au cumparat ce trebuia pe unde au gasit :rolleyes:

Exagerezi grav.

Roma, cum a putut sa elimine Barcelona.
Ajax cum a putut elimina Real, si Juve, cu bugete de 1000 de ori mai mari.

Sa fim seriosi...Ai dreptate si cu subiectul FPF, dar nu e principala cauza.
La voi sunt 2 probleme:

1. Lipsa unui antrenor valoros. Cu de-al de Emery, Tuchel nu castigi UCL-ul.
2. Lipsa mentalitatii. Si asta cred ca e si din cauza ca in Franta e un campionat slab si nu aveti derby-uri.
Daca in fiec sezon jucati in camp dubla cu City, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Spurs, United, te asigur ca altfel abordati meciurile tari.

asa, joci relaxat 38 de etape, cu pielea pl de echipe, si cand prinzi primul adversar tare in UCL, nu stii ce te-a lovit, sau cum sa abordezi.

iulian_1976
15th September 2019, 15:40
Retineti ce v-am spus sunt mult mai multi jucatori valorosi per echipa, acum 15-20 de ani nu exista asa ceva:

City, MU, Liverpool, Tottenham, Chelsea, Barça, Real Madrid, Atletico, Juve, Bayern oricare poate ajunge in finala si nimeni nu poate garanta ca mai ridica si trofeul.

Multi plecati de la o premisa falsa ca unde ar fi foarte multi bani este si multa minte.

delaparis
15th September 2019, 22:15
Ce spui tu e valabil doar acum doi ani cand PSG a pierdut de doua ori cu Madrid in optimi. Altfel PSG a reusit sa se ridice la nivel un meci din doua. A clacat inexplicabil cu Barcelona si cu Manchester in retur.

Si chiar cu Real acum doi ani in tur arbitrul a tras pe fata cu spanioli la Madrid apoi in retur Neymar a lipsit. :rolleyes:

YoNuTzz
15th September 2019, 22:57
Monaco, ce panarama de echipa cu adunatura de vedete...

conduceau cu 2-0 etapa trecuta...2-2
acum conduceau iar cu 2-0...momentan 2-2

si au doar si doar nume si se bat la retrogradare...

o gluma trista campionatul Frantei din pacate...

delaparis
15th September 2019, 23:11
E 2-2 la Monaco.
Echipa e demoralizata total. Stiu si singuri ca se lupta la retrogradare

YoNuTzz
15th September 2019, 23:17
E 2-2 la Monaco.
Echipa e demoralizata total. Stiu si singuri ca se lupta la retrogradare

Dap, 2-2 voiam sa scriu...am tastat gresit...

si acum de la 2-0 e 2-3 :))))))

dc s-ar lupta la retrogradare ?

Cred ca e cazul sa plece din nou Jardim, dar sa nu mai vina Henry inapoi :)))

Ben Yedder, Fabregas, Bakayoko, Adrien Silva, Jovetic, Gelson Martins, Keita Balde, Slimani etc..
cum draq sa te bati la retrogradare cu astia, intr-un campionat atat de slab precum cel francez...nu inteleg :)))

YoNuTzz
15th September 2019, 23:24
2-0
2-4 acum :))))

delaparis
15th September 2019, 23:24
Echipa a fost distrusa anul trecut de fostul presedinte Vasilyev. A vandut ca boul toata echipa sa-i dea bani patronului. Apoi a cheltuit tot atat ca sa se salveze de la retrogradare. Rezultat, a pierdut rolul de favorit la campionat si a distrus moralul tinerilor de la club. Cu bosorogul de Fabregas nu faci nimic performanta azi.
Uite 2-4 :)

Johnny D
15th September 2019, 23:32
3-4. Hai cu 4-4 ca la teatru.:)



Nu-mi aminti Pariziene de blunder-ul maxim al lui Wengay care in loc sa-l aleaga pe Messi de la Barcelona, l-a ales pe Fabregas! Altfel azi eram zei demult!:headbang:

delaparis
16th September 2019, 00:38
Pe vremuri Wenger avea un stadion de construit iar pretul celor doi nu era identic. Erau probleme de bani la ora aia la Arsenal. Tu ca suporter nu stiai asta? :)


Acum la Marseille tin sa precizez ca a venit AVB. Si nu e putin lucru :rolleyes:

iulian_1976
16th September 2019, 01:36
Ar cam cel mai bun antrenor din Ligue1 dupa criteriul meu...:)

delaparis
16th September 2019, 21:57
Pai e cel mai bun. Cel putin daca tinem cont de palmares.

YoNuTzz
23rd September 2019, 09:59
lyon - psg 0-1
funny e ca psg iar a fost salvat de Neymar, iar pe final.

delaparis
24th September 2019, 22:12
Da. Si ultrasii continua sa-l injure pe retele internet. :headbang:

Azi AVB a reusit sa incropeasca o echipa la Marseille desi lotul e decimat. Intre suspendati, accidentati si alti iesiti din forma, a trebuit sa puna juniori si sa mute posturile celor valizi. A obtinut un egal chinuit la Dijon.

Acum se joaca Monaco - Nice. In caz de rezultat negativ Jardim poate sa fie mazilit asta seara

Johnny D
25th September 2019, 23:38
Pe Se Jaleu, terfeleu!:jerk:

YoNuTzz
25th September 2019, 23:58
haha...dupa ce i-a salvat neymar de 2 ori min 90, acum PSG o da urat rau si pierde acasa 0-2 cu Reimes :))

asta ca sa vedem la ce nivel e Real Madrid, daca o asemenea panarama de echipa le-a dat 3-0...

trist...

Johnny D
26th September 2019, 00:01
Fara Neymar, care fu odihnit pe degeaba pt Reims!:))

delaparis
26th September 2019, 01:11
Neymar a jucat tot meciul.

Tuchel e vinovat 100%. A schimbat osatura echipei cu o aparare de nivel ligue 2, cu un mijloc care nu a jucat niciodata in compozitia asta si un atac care s-a bazat doar pe Neymar, Neymar stresat de fazanii de la CUP.
Fotbalul nu se pacaleste si te plezneste daca improvizezi dincolo de bun simt.
Tuchel nu a respectat adversarul, fie el slab, deci a platit scump.

YoNuTzz
26th September 2019, 10:23
Neymar a jucat tot meciul.

Tuchel e vinovat 100%. A schimbat osatura echipei cu o aparare de nivel ligue 2, cu un mijloc care nu a jucat niciodata in compozitia asta si un atac care s-a bazat doar pe Neymar, Neymar stresat de fazanii de la CUP.
Fotbalul nu se pacaleste si te plezneste daca improvizezi dincolo de bun simt.
Tuchel nu a respectat adversarul, fie el slab, deci a platit scump.

Fiind campionatul foarte slab, il veti castiga oricum la pas.
Dar sunt curios cum s-ar fi descurcat PSG-ul marelui Tuchel in Premier League.
Cu Liverpool si City nu va puteati lupta oricum, dar sunt curios daca prindeati top 4.

Johnny D
28th September 2019, 16:10
Lie on? Neah, lie football doesn't work anymore.:rolleyes:

delaparis
28th September 2019, 17:04
Asa e in ligue 1 inaintea unei etape cl

YoNuTzz
28th September 2019, 17:47
dezastru lyon in acest inceput de sezon...

ps: cumva minunea s-a petrecut si in etapa intermediara, Monaco au castigat un meci...absolut halucinant :))

El Pistolero
28th September 2019, 19:34
Ce echipă de pluton a ajuns și Lyon. Măcar ăștia domină fotbalul feminin, acolo Lyon rupe tot an de an. Nu are adversar PSG sezonul ăsta, încă o dată.

Johnny D
28th September 2019, 20:00
Macar Pe Se Jaleu bate cu chiu cu vai, cu ajutorul lui Mbappe si Neymar!:))

delaparis
28th September 2019, 21:04
Au ratat cat in zece meciuri iar. Mbappe in afara de pasa de gol a fost penibil cat a jucat. Un copil incapatanat sa dea el gol, numai el ... :headbang:

In sfarsit, al treilea meci castigat datorita golului lui Neymar :rolleyes:

Johnny D
28th September 2019, 21:06
Ai rau jucator e, dati-ni-l noua in truda lui de Mbappe amarat!:D

delaparis
28th September 2019, 21:14
Tariful e ca la Neymar, 300 milioane. :D
Si daca vorbim serios, uite acum vezi cat lipseste un Cavani acolo sa o bage in plasa. Degeaba driblezi si aduci mingea in careu la cativa metri daca nu ai pe cine sa finalizeze.

Johnny D
28th September 2019, 21:18
Da, daca era Cavani din ultimele 4 meciuri, in loc de 9p, obtineati maxim 2p, ca-l incurca si pe Neymar la finalizare!:))


Tariful e ca la Neymar, 300 milioane. :D

As da pe el.:rolleyes: Neymar e prea batran, maxim 160 de mil la ora asta.

delaparis
28th September 2019, 21:22
Cavani la PSG a dat aproape 200 goluri in 280 de meciuri. Este cel mai bun marcator in istoria clubului. De departe :yes: Dar daca tu spui ca e slab inseamna ca nu ai urmarit nimic in Ligue 1 in ultimii ani. :cool:






Neymar e prea batran, maxim 160 de mil la ora asta.

Are 27 de ani si iti castiga meciuri de unul singur. E in plina forma si la varsta ideala pt tipul de fotbalist care este. Va juca la top cel putin inca 4 ani. E un fenomen.
Mbappe inca trebuie sa progreseze ca rateaza ca un junior.

Johnny D
28th September 2019, 21:25
Cavani la PSG a dat aproape 200 goluri in 280 de meciuri. Este cel mai bun marcator in istoria clubului. De departe :yes: Dar daca tu spui ca e slab inseamna ca nu ai urmarit nimic in Ligue 1 in ultimii ani. :cool:

De eram io, la ce echipa are PSG azi si cum aduce mingea in fata portii, dadeam 300, de erai tu, dadeai 400. De era orice jucator de Liga a 2-a din Romania, dadea de la 500 in sus. Cu conditia sa fie atacant de careu.:):cool:


Are 27 de ani si iti castiga meciuri de unul singur. E in plina forma si la varsta ideala pt tipul de fotbalist care este. Va juca la top cel putin inca 4 ani. E un fenomen.
Mbappe inca trebuie sa progreseze ca rateaza ca un junior.

Era mai bun la 24, si mai tanar. Pretul e sub 200 de mil fara probleme.
In plus, de la Barca n-ai cum sa cumperi mai ieftin decat de la PSG.:rolleyes:

iulian_1976
28th September 2019, 23:20
Lyon a cam dat'o in bara cu antrenorul asta brazilian , Michel a cautat un antrenor de top toata vara insa nu a gasit pe nimeni sa vina la Lyon.
Suporteri ar fi, au venit astazi 46 de mii, stadion au, ceva lipseste...

delaparis
28th September 2019, 23:55
Unde sunt aia care il criticau pe Genesio? :rolleyes:

Aulas a incercat o noua structura anul asta cu Juninho director sportiv si Silvinho antrenor. A lasat mana libera la brazilieni sa faca nu stiu ce treaba acolo. Normal ca iese pe dos. Cine sunt astia? Ce experienta au in posturile lor respective? Zero.
Aulas imbatraneste si se tampeste. El se crede mare strateg dar confunda faptul ca anii de glorie la Lyon au fost pe bani multi, un fel de precursor PSG. Nicidecum strategie mare scofala. Acum nu tine ritmul cu banii deoarece s-au bagat toti miliardarii in fotbal iar el e sarac fata de astia. Gata. Trebuie sa intre in rand si sa gestioneze clubul ca orice modest bazat pe stabilitate si constructie in timp. E deja depasit ca avere de Lopez la Lille, King Street la Bordeaux, Rybolovlev la Monaco si Ratcliffe la Nice.

YoNuTzz
2nd October 2019, 01:24
btw...foarte important !
l-au prins pe cel care i-a furat ceasul lui Dolberg de la Nice :))

Johnny D
3rd October 2019, 07:46
Degeaba prinde Lie on primavara CL, daca nu prinde la anul nici Europa!:))

iulian_1976
7th October 2019, 23:17
Lyon este pe locul 14 in Ligue 1, brazilianul a fost demis:)

Toata lumea doreste un nume mare sa vina...

delaparis
7th October 2019, 23:24
Care dintre ei?

iulian_1976
7th October 2019, 23:29
Mourinho, Blanc, Wenger...

delaparis
7th October 2019, 23:34
:))
Glume Aulasiene

Johnny D
8th October 2019, 07:37
Mourinho, Blanc, Wenger...

Lucescu.:)


:))
Glume Aulasiene

That's no joke...


Lie to me, lie on, lie on...:rolleyes:

delaparis
8th October 2019, 21:57
Se pare ca Blanc va fi urmatorul pana la urma.
Curios deoarece e scump si nu vad cum accepta sa fie subalternul lui Juninho :rolleyes:

delaparis
18th October 2019, 22:08
Nice - PSG

0-2 in prima repriza, recital PSG /hello

Johnny D
18th October 2019, 22:37
:sleep:

delaparis
18th October 2019, 23:04
Da, da ...
In caz ca nu se stia, noul patron la Nice este James Arthur Ratcliffe, miliardarul englez, de trei ori mai bogat decat seicul proprietar PSG ;)

iulian_1976
19th October 2019, 00:09
Nu toti au bani de spalat, asa Hoffenheim cu SAP 24 de mld CA ar trebui sa mature Europa.

delaparis
19th October 2019, 00:13
depinde cat investesc ... nu capitalul teoretic conteaza

Johnny D
19th October 2019, 02:02
Da, da ... de trei ori mai bogat decat saracul proprietar PSG ;)

:o:

Johnny D
19th October 2019, 20:20
Lie on, lie on, anque la segunda division.

delaparis
19th October 2019, 20:26
Garcia a ajuns antrenor la Lyon si nu se schimba nimic.

Capitanu.Burcea
20th October 2019, 07:26
Ca nu s-a dat gol e una, dar sa nu se dea nici macar un cartonas galben, asta cam pute a godac. Si mai spune ca a fost un meci amical, in care s-a impartit frateste cota suculenta de 5 pt egal. Porcul ăsta batran de Aulas face blaturi pe banda rulanta, stie ca in instanță va scăpa oricum pe caz de boală :))

Johnny D
26th October 2019, 21:29
Lie on!:ok:


Am pus pe ei fara egal azi, daca nici pe clientii lor vesnici la care mereu le dau intre 2 si 5 la zero, si acasa si-n deplasare... atunci pe cine? Retrogradezi dreku!:))


Deci Depay - Metz 1-0. Asta cred ca e mai important ca Messi(a) pt Lyonezi.:rolleyes:

delaparis
27th October 2019, 21:04
Paris SG :
Navas - Dagba, Thiago Silva (c), Kimpembe, Bernat - Verratti, Marquinhos, Herrera - Di Maria, Icardi, Mbappé.

Marseille :
Mandanda (c) - Sarr, Kamara, Caleta-Car, Sakai - Rongier, Strootman, Lopez - Germain, Benedetto, Payet.


Deci tot fara Cavani :rolleyes:

delaparis
27th October 2019, 22:23
Icardi asta e excelent. De ce nu juca la Inter in ultimul timp?

El Pistolero
27th October 2019, 22:43
Iar își umflă mușchii PSG în campionatul ăla de nivelul celui din Angola. :D

JJ
27th October 2019, 23:05
Cica derby... PSG are 4-0 la pauza cu Marseille. Doua goluri Mbappe, doua Icardi, doua assist-uri di Maria. :))

YoNuTzz
27th October 2019, 23:28
Iar își umflă mușchii PSG în campionatul ăla de nivelul celui din Angola. :D

Cel mai amuzant este ca anul asta nu exista nici macar un loc 2...

Toate, Marseille, Monaco, Lyon, Lille sunt tragedie...
de obicei mai tinea una un pic aproape :)))

sa-i vedem in UCL cu un loc 2 din alta grupa, in optimi.

delaparis
27th October 2019, 23:59
Cam putine argumente aveti. In CL defilam cu Real Madrid, in campionat distrugem adversarii importanti, mai si pierdem deci Ligue 1 nu e asa slaba cat se zice etc ...

Pe scurt, PSG sezonul asta are cea mai buna echipa din era Qatar. Atentie !!! :)

iulian_1976
28th October 2019, 02:15
Prin decembrie se cam stiu primele 3-4 echipe pretendente la Ch.League cel putin eu nu m'am inselat niciodata, sa nimeresti castigatoarea este mai greu.

Cam de 3-4 ani PSG a fost echipa teapa in Ch.Leag., anul asta Real cred ca o sa fie la a 2-a iesire prematuira :)

Capitanu.Burcea
28th October 2019, 07:01
Si in Anglia se stiu primele două de 2 ani de zile. Pt locurile 3-4 se bat 3 echipe*

Practic, miza e minima (Shitty, Liv'pool castiga 80 de meciuri pe an) - who cares- sau Arsenal, Chelsea, United - wtf cares-. Hype-ul e mare insa, practic nu esti cocalar cu acte-n regula daca nu vezi in weekend macar 3 dintre astea: Farsa, Real, Juve, Bayern sau Shitty/L'pool. Imi pare rau de cormorani, au ajuns un fel de Bollywood. Nu mai sustine nimeni echipele locale, toti sufera pt Liverpul. Ma cac in pampers cand citesc memouri pe feisbuc, zici ca i-au fatat mamele pe toti liverpuleji de mici.

*Anglia, cu o singura exceptie, Leicester, care e un fel de Auxerre al lui Guy Roux. Deci, nici macar aici nu vad originalitatea, desi ei spun ca au inventat apa calda la Leicester :))

Johnny D
28th October 2019, 07:58
Iar îČ™i umflă muČ™chii PSG în campionatul ăla de nivelul celui din Angola. :D

:))


Icardi asta e excelent. De ce nu juca la Inter in ultimul timp?

Si va tot juca, pana in sferturile CL cand PSG-ului i se va fi urat iar cu competitia si-l va baga pe Cavani titular!:))

Johnny D
1st November 2019, 22:55
Pe Se Jale!:o:

Gol luat in minutu 50 si apoi in minutu 47! Gay-Lord ala saracu e din alt film!:happy

De la cine? De la Dijon care intoarce scorul, normal! Te rog frumos!:sneaky:

:happy

YoNuTzz
1st November 2019, 23:39
dijon...locul 20 inainte de acest meci...funny :))

0-2 acasa cu reims, 1-2 la locul 20 dijon...

greu in farmers league !

Johnny D
2nd November 2019, 01:59
E ca si cum ar pierde Arsenal cu prima echipa la... Colchester!:rasc:


Poate totusi ar trebui s-o lasam mai moale Yonutze, ca Parizianu am impresia ca s-a logat cu contul de foc! Arde tot ce prinde la mana si nu e bine sa-l mai involburam si noi! O_O''

El Pistolero
2nd November 2019, 05:57
Rușinoasă înfrângere. Dar e atât de slab campionatul, că PSG poate pierde 8 meciuri și tot îl câștigă la pas.

delaparis
2nd November 2019, 10:55
Ati pariat, sper. Altfel degeaba circul asta

YoNuTzz
2nd November 2019, 13:37
Eu am pariat min 80 pe live ca intoarce PSG :))) altfel niciodata inainte de meci pe cote mizerabile...

si da, El Pistolero are dreptate, e atat de slab campionatul incat PSG si cu 8-9 infrangeri si tot il castiga lejer...

anul asta nici macar nu exista un loc 2...

ps: daca Belgia si Olanda se unesc, precum doresc, camp lor comun devine mai smecher decat al Frantei :))

JJ
2nd November 2019, 20:27
ps: daca Belgia si Olanda se unesc, precum doresc, camp lor comun devine mai smecher decat al Frantei :))
Belgia si Olanda sa se uneasca? Niciodata. :))

YoNuTzz
2nd November 2019, 20:29
Belgia si Olanda sa se uneasca? Niciodata. :))

aparuse la un moment dat, recent chiar, o idee

si sincer ajax, psv, feyenoord, alkmaar, brugge, standard, anderlecht, genk etc, nu suna atat de rau impreuna...
ar fi un camp f ok...

Johnny D
2nd November 2019, 22:42
Rennes meci amanat din cauza ploii?:confused: Nici voi nu aveti drenaj? Saracilor!

delaparis
2nd November 2019, 22:53
E uragan in Bretania, mai bogatule :D
Drenaj e cat vrei dar acolo e vorba de situatie exceptionala

Johnny D
2nd November 2019, 22:57
To lose - Depay 2-3

Daca-l luam noi pe Depay, Lie on retrogradeaza!:))

delaparis
2nd November 2019, 23:00
Corect. 80 milioane vrea Aulas :)

Johnny D
2nd November 2019, 23:05
Il dam pe Pepe la schimb.:)

delaparis
2nd November 2019, 23:06
Pierdeti la schimb. Remember ce a facut Depay la ManU :rolleyes:

Johnny D
2nd November 2019, 23:12
Povesti, noi nu suntem MU, ai vazut ce-a facut la noi RVP sau Alexis si ce-a facut la ei.

Dar partea proasta e ca nu vom lua niciodata mai mult de 30 de milioane pe carpa aia.
Si nici 30 nu face in acest moment, doar ca poate ii fentezi p-aia sa lase 50 de mil din pret.

delaparis
2nd November 2019, 23:30
Bun, e clar ca trebuie sa-ti precizez ceva din casa. Daca Aulas vrea 80 milioane pe un jucator atunci clar el valoreaza 30. Depay e o gluma proasta. Joaca cand vrea, cum vrea, are mofturi de star, se crede Messi etc ... Cand e momentul sa te bazezi pe el la meciuri importante e absent. Joaca cu adevarat bine in nationala Olandei, atat.

iulian_1976
3rd November 2019, 01:21
Pare documentat dlp@ cu Depay asta ...:D

delaparis
3rd November 2019, 23:59
Si Monaco pierde. O sa fie iar un sezon chinuit pt rusi :)

Johnny D
9th November 2019, 20:23
Cavani carpa imputita 80 de minute, intra Icardi in ultimele 10 minute, salveaza meciul cand te arde la buza. Diferenta de toshivrei.:rolleyes: V-am zis ca abia acum aveti sanse la CL!;)

delaparis
9th November 2019, 20:46
Cavani revine dupa o pauza lunga din cauza accidentarii. Nu trage tare de el de frica sa nu recidiveze.
Pe de alta parte,da, Icardi e fenomenal. Asta baga gol din o jumatate de ocazie si in plus are joc prin deviere, ii pune pe ceilalti de fiecare data in sensul bun. Cred ca are sanse sa devina cel mai bun atacant din istoria PSG daca ramane la Paris.

Johnny D
9th November 2019, 21:47
Eu zic sa-l luati pe Giroud sa aveti rezerva de calitate, si Cavani picior la fundushtetz in iarna!:D E diferenta mare intre un ciumet care nu stie da-n minge cand sa te salveze, ca atunci intra un atacant de pe banca, sa te salveze, si Olivier G. care pentru asta e nascut!:sneaky:

delaparis
9th November 2019, 22:04
Giroud are o problema mare de tot, e prea ieftin. :D

Johnny D
9th November 2019, 22:07
Bine ca Peptea face 80 de milioane! Azi l-as da la schimb!:))

iulian_1976
10th November 2019, 01:39
Mai nou am aflat ca Camavinga de la Rennes care a luat rosu in tur, la curentat Omrani un pic, ar fi ultima speranta a fotbalului francez baiatul inca nu ar fi decis inca ce nationalitae sa-si faca :)

Pe de alta parte multa lumea se intreaba cum o echipa asa saraca ca CFR cu jucatori resapati gen Omrani si Traore refuzat de toata Ligue2 poate bate o echipa care a batut Arsenal in primavara?

Posibil peste 2 ani sa nu mai fie nevoie a resolvat-o UEFA din pix...

delaparis
10th November 2019, 21:52
Hai ca poate joaca Tatarusanu asta seara. Lopez s-a accidentat se pare la incalzire

iulian_1976
10th November 2019, 22:08
Lopez este titular, tocmai ce a iesit prost pe o centrare.

Faina coregrafia doar cea mai titrata echipa din Franta, astazi trebuie sa catige OM o suta doazeci de ani de la infiintare.:D

Transmis pe digisport3 :) si pe bein cred :))

iulian_1976
10th November 2019, 22:27
Cea mai titrata echipa din Franta marcheza, meciul tactic este slab insa este un meci cu multe conotatii merita urmarit pentru
intensitatea lui. :)

Sa precizam ca ultima finala jucata de o echipa franceza este OM :)

iulian_1976
10th November 2019, 22:51
Cel mai valoros nr 10 francez marcheaza magnific, OM este pe 2 si sunt in urmarirea PSG-ului.

Meciul este dezlanat fara nici o tactica, echipe "tren" fain prin efortul fizic...", mijloc nu exista, lansari de la portar la atacant :)

YoNuTzz
10th November 2019, 23:55
M-as bucura ptr OM sa termine pe loc de UCL.

iulian_1976
11th November 2019, 01:19
Au un stil avantat, joaca placut OM, meciul a fost slabut ca organizare, nimic notabil.

Payet care il stiam ca este nr 10 de calitate, la OL Bert...Traore in rest alearga de rup pamantul baietii de amandoua parti.

Antrenorii de decor, disciplina 0, in multe momente erau insirati pe tot terenul, Ligue1...

delaparis
11th November 2019, 01:24
AVB este cel mai bun antrenor in ligue 1 azi. PSG cu asta castiga CL, clar.

iulian_1976
11th November 2019, 12:29
Meciul a fost placut pentru anumite executii personale, in general nu urmaresc Ligue 1 din cauza angajamentului fizic din primele 30 -40 de minute a africanilor, se joaca fara tactica ca in curtea scolii care alearga mai tare, fara constructie la mijloc ...

Dupa forcingul asta se calmeaza lucrurile, si se joaca fotbal de obicei...

Primul gol penibil pur si simplu asa henz numai in Ligue 1 este posibil,
al doilea gol o recuperare Payet o pasa in lateral si o reprimeste in fata careului,
faza asta este imposibil de realizat in Premier, Ch.League
99% din cazuri tragi in blocaj sau ai "om pe tine" nu apuci sa mai primesti mingea...

Johnny D
12th November 2019, 22:36
KKrushanu joaca titular doar la echipe de kkt in fata lui Radu care nu primeste gol la Napoli!:))

delaparis
29th November 2019, 23:34
Final de meci nebun la Marseille.

delaparis
1st December 2019, 20:27
Monaco - PSG amanat din cauza ploii

Johnny D
1st December 2019, 20:31
Baga-mi-as toata pl-n bogatia sistemelor de drenaj frantzuje!:headbang:

Si io am 0 lei in buzujeb si e posibil sa raman pe kktu asta de meci suspendat in piula!:headbang:

E bine de stiut ca din 100 de milioane pe Mbappe si din banii de titlu nu esti instare sa-ti cumperi un sistem de drenaj mai de Doamne-ajuta!:headbang:


PS: Nevermind, Napoli s-a kkt pe ea, 1-2 de la 1-0 acasa.:rolleyes:

delaparis
1st December 2019, 20:37
Hai sa te invat ceva :)
Monaco nu e Franta si acolo se joaca pe stadionul Louis-II. Este unul dintre stadioanele cele mai lux din lume dar cu peluza si drenajul cel mai prost. Campul de joc este construit pe acoperisul parking si are un drenaj de 50 cm :))
Deci ba e uscat vara de se joaca pe paie, ba e inundat imediat ce ploua mai serios

Johnny D
1st December 2019, 20:40
Pai da, bine ca n-au fost bani din Mbappe peste 100 de milioane si titlu sa-ti faci un drenaj.:rolleyes:

delaparis
4th December 2019, 21:27
Azi PSG - Nantes.

Pt prima oara de la inceput de sezon avem Neymar si Mbappe titulari impreuna. De altfel se pare ca asta e linia de atac std in capul lui Tuchel.

PSG :
Navas - Meunier, Thiago Silva (cap.), Ab. Diallo, Kurzawa - Gueye, Marquinhos, Draxler - Di Maria, Mbappé, Neymar.

milanezu
5th December 2019, 00:04
cel mai mare jeg este cavani.
cu poarta goala da cu stangu in dreptu.
ai nevoie de gol si rahatu isi bate joc.
gunoi ordinar.

Johnny D
5th December 2019, 02:06
Eu de cand tot zic Giroud > Cavani, si altii se kku pe ei cand le ziceam asta.:rolleyes:

delaparis
6th December 2019, 23:40
Ce a facut Lyon?

Johnny D
7th December 2019, 01:41
A tot intrebat arbitrul:
Da noi cand jucam cu om in plus?
Arbitrul: acum.
Da noi cand jucam cu 2 oameni in plus?
Arbitrul: acum.
Da noi cand jucam cu 3 oameni in plus?
Arbitrul: mai da-va si-n plm!

YoNuTzz
13th December 2019, 10:57
an f slab ptr Franta

Strasbourg nu au intrat in grupe.
Saint-Etienne si Rennes s-au facut de ras in grupe EL.
Lille s-a facut de ras in CL

au ramas 2/6 cu Lyon 0 sanse in CL...

iulian_1976
13th December 2019, 17:34
N-au excelat niciodata sunt echipe de batut si asta din cauza antrenorilor slabi.

Singura echipa care este fanionul Frantei este OM este un fenomen acolo, ultima finala ecuropeana, ultimul Ch.Leag. un fel de Steaua sa spunem :D

PSG este ceva umflat cu pompa pe repede inainte, un fel de rosie olandeza fara gust :D

Neymar probabil coboara direct din elicopter imbracat in echipament, cand pleaca dupa meci, se urca in elicopter, si dusul il face in avion:D

delaparis
15th December 2019, 23:54
Saint-Etienne - PSG 0-4

Mbappe asta e enorm :ok:

YoNuTzz
16th December 2019, 02:01
cik s-a accidentat grav Depay. Nasol rau atat ptr Olanda cat si ptr Lyon

El Pistolero
16th December 2019, 14:52
Ruptură de ligamente, sper să revină la Euro.

iulian_1976
16th December 2019, 16:45
Saint-Etienne - PSG 0-4

Mbappe asta e enorm :ok:

Casino nici nu s-a calificat din grupe UEFA ce tot spui tu acolo...:D

El Pistolero
5th January 2020, 13:05
PSG joacă în Cupa Franței cu o echipă de liga a 6-a. Cică au aia bugetul pe întreg anul, cât ia Neymar în 2 zile. :)) Până una alta, am văzut că Tatarusanu nu prinde echipa nici în cupă. Omul a jucat în 6 luni, un singur meci, în cupa ligii. :)) Am mai zis-o, omul și-a luat cea mai mare țeapă din ultimii ani.

YoNuTzz
10th January 2020, 23:48
Marseille vad ca bate si la Rennes acasa. Isi consolideaza locul 2 de Champions. Villas Boas face treaba se pare.

delaparis
10th January 2020, 23:52
Boas este cel mai bun antrenor pe care l-a avut Marseille de la Deschamps. Daca nu era PSG cu miliarde Marseille avea campionatul asigurat.

delaparis
12th January 2020, 21:16
Asta seara vom avea un eveniment inedit in Ligue 1. Vom avea un meci retur care se va juca inaintea meciului tur :)

PSG - Monaco in meci retur asta seara pe PdP iar miercuri va avea loc meciul tur la Monaco.

YoNuTzz
12th January 2020, 23:48
greu de tot acasa cu Monaco ptr seici :))

delaparis
12th January 2020, 23:54
Nu stiu daca e datorita lui Moreno dar Monaco joaca excelent

El Pistolero
13th January 2020, 00:01
PSG e varză. :)) În PL nu ar prinde nici top 4.

delaparis
13th January 2020, 00:23
De ce? Liverpool e pe 6? :D

Johnny D
13th January 2020, 07:59
PSG e varză. :)) În PL nu ar prinde nici top 6.

Fixed!:D

Pacat de Neymar care are impresia ca PSG-ul asta de acu e cel mai bun de cand joaca el aici! Isi face curaj saracu, ce sa faca si el!:))

delaparis
13th January 2020, 20:29
E momentul sa ne uitam la clasament si de data asta cu atentie :)


PSG 19 meciuri, 46pct
Marseille 20 meciuri, 41 pct



...

PSG va juca meciul restanta miercuri la Monaco :rolleyes:

delaparis
15th January 2020, 21:43
Monaco :
Lecomte - Henrichs, Glik (C), Maripan, Ballo-Touré - Fabregas, Bakayoko, Golovin - G.Martins, Ben Yedder, K.Balde.

PSG :
Navas - Dagba, T.Silva (C), Kimpembe, Kurzawa - Gueye, Kouassi - Di Maria, Mbappé, Icardi, Neymar.

Monaco cu echipa identica ca acum trei zile.
La PSG exit Verratti, Meunier, Marquinhos si Bernat. Au intrat Dagba, Kurzawa, Kimpembe si Kouassi. Kouassi are 17 ani :o:

Johnny D
15th January 2020, 23:08
I-ati batut cu Neymar si Mbappe... ce n-ati reusit data trecuta.
Cam rusinica, s-am io p-astia 2 la Rapid, doar Barcelona si Liverpool m-ar opri... cu greu.:rolleyes:

delaparis
16th January 2020, 00:03
PSG castiga cu 4-1 in deplasare la Monaco.
Asa ca sa fie clar cine e stapan pe Ligue 1 :D

Johnny D
16th January 2020, 07:29
Shef de lighean!:))

Capitanu.Burcea
16th January 2020, 18:42
Psg devine Juventusul Franciei, in curand nu va mai conta ce tari in pisdă sunt ei la fotbal, daca in fiecare meci sunt impinsi de la spate de fluierasi. Si aseara, ba, s-au coit 3 minute ca sa nu vada un fault clar in atac la primul gol, mai exact la recuperarea mingei de la Keita Balde :)) Daca nu e rosu, penalty, merg si firimituri din astea. Rosu cu Montpellier, rosu doua meciuri la rand cu St Etienne, aseara furaciune iar. Mai bine vezi un Nimes - Rennes cinstit decat mascarada asta :))

delaparis
26th January 2020, 21:58
Adevarat. Eu cred ca daca arbitrii nu ajuta acolo PSG e in pericol de retrogradare. :D


Asta seara avem Lille - PSG

Lille:
Maignan - Celik, Fonte, Gabriel, Reinildo - André, Soumaré - Sanches, Ikoné, L. Araujo - Osimhen.

PSG:
Navas - Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Diallo - Di Maria, Verratti, Gueye, Neymar - Icardi, Mbappé.

Capitanu.Burcea
27th January 2020, 17:47
E bine ca s-a dat penalty si aseara la Florinel Mbappe, Neymar a putut sa dedice golul proeminentului Kobe Bryant :) Un gest frumos, multumim comisiei de arbitri franceze :))

delaparis
27th January 2020, 21:48
Arbitrii francezi sunt cam retardati. Ei inca cred ca fotbalul nu se joaca cu mana deci dau penalty la fiecare hent in careu :D

Johnny D
27th January 2020, 23:50
francezi cam retardati.

:o::D

Capitanu.Burcea
27th January 2020, 23:51
Din fericire, mai sunt unii normali la cap. Uite, la 3-3 cu Monaco, Thiago Silva dă cu mâna la vinclu, in propriul careu, iar domnul Gauthier arata, normal, corner pt Monaco :))

Sa asteptam meciul cu Real, sa vedem daca mascarada asta are vreun rost. Moggi, de ex, fura si in amicale, ca sa nu isi piarda jucatorii din moral. Poate se aplica si la PSG :))

delaparis
4th February 2020, 21:20
Nantes :
Petric - Prado, Girotto, Wague, Traoré - Touré (c), Abeid - Blas, Louza, Bamba - Simon.

Paris SG :
Navas - Meunier, Kehrer, Kimpembe (c), Kurzawa - Sarabia, Verratti, Gueye, Di Maria - Mbappé, Icardi.

delaparis
5th February 2020, 00:21
PSG la 15 pct in fata lui Marseille dupa victoria de azi in deplasare 2-1

delaparis
6th February 2020, 00:13
Marseille se tine tare. AVB e unul dintre cei mai buni antrenori din lume.

iulian_1976
9th February 2020, 22:57
PSG capaceste leii...2:0 se poate si mai rau, meciul nu s-a terminat.

dlp este la ski probabil, printr-o statiune din Alpi, dimineata sortimente de branza si seara...sauna si masaj:cool:

Johnny D
15th February 2020, 19:02
PSG cu Neymar si Mbappe > toata Franta la un loc.
PSG fara Neymar si Mbappe < cea mai slaba echipa din toata Franta.

Pana si Amiens bate la pas!:))

Johnny D
15th February 2020, 19:13
3-0 inainte de pauza la o nulitate din Franta!
O penibilitate de echipa PSG fara cei 2!:)):happy

delaparis
15th February 2020, 19:20
3-1 la pauza.

Amiens e echipa tare, nu ca Dortmund :)

Johnny D
15th February 2020, 19:25
Pai da, e doar penultima in Franta!:))

delaparis
15th February 2020, 19:51
Si 3-2, gol Kouassi.

PSG nu a castigat niciodata un meci cand a fost condus cu 3-0. Hai ca poate meciul asta intra in istorie :))

delaparis
15th February 2020, 19:55
Si 3-3 ... tot Kouassi :))

YoNuTzz
15th February 2020, 20:00
chiar si daca s-ar termina 3-5 nush...cum draq sa te conduca Amiens cu 3-0 :))) LOL

delaparis
15th February 2020, 20:05
3-4 pt PSG ... Icardi

Remontada, remontée etc ... /hello:))

Johnny D
15th February 2020, 20:20
4-4 Ce carpa e Cavani ala incredibil!:))

delaparis
15th February 2020, 20:22
Nebunie .... Cavani rateaza cu poarta goala si pe contra Amiens egaleaza :D

Johnny D
15th February 2020, 20:24
Si nu e prima ratare a carpei care in ciuda tuturor ratiunilor fotbalistice e inca cotat peste Giroud.:rolleyes:

delaparis
15th February 2020, 20:30
33 de ani, Cavani e pe val. Atletico ii propune un salariu urias sezonul viitor.

Meci formidabil. Bravo ambelor echipe :)

Johnny D
15th February 2020, 22:22
E pe valul ratarilor, si normal ca merita un salar urias!:))

El Pistolero
16th February 2020, 01:01
E gata de Cavani. Își iau țeapă aia de la Atletico dacă îl cumpără. Cred că se poate întoarce în America de Sud să mai joace acolo 2 sezoane.

YoNuTzz
17th February 2020, 00:11
Marseille bate si la Lille si cred ca isi cam asigura locul direct in grupele CL de la anul...

El Pistolero
17th February 2020, 00:52
Marseille e un fel de Lille de sezonul trecut, bate tot de la locul 2 în jos. Cea mai bună echipă detașat, dacă o scoatem pe PSG. E bătaie mare pentru locul 3 în schimb. Monaco a venit la 3 puncte. Lille și Rennes sunt și ele acolo.

YoNuTzz
22nd February 2020, 23:56
Iata ca pierde si Marseille acasa pana la urma, cu Nantes.

El Pistolero
23rd February 2020, 00:15
Ce echilibrat e campionatul, de la locul 5 la 14 sunt 6 puncte. Practic cam toate echipele au șanse să prindă EL. :))

delaparis
24th February 2020, 00:06
Asta seara Bordeaux a inscris 3 goluri in deplasare contra PSG /hello
... dar a incasat 4 :))

El Pistolero
24th February 2020, 14:32
Neymar iar a luat roșu intenționat să meargă la carnaval la Rio. :)) Urmează peste vreo 3 săptămâni ziua lui soră-sa, iar va lua roșu, în ultimii 5 ani nu a jucat în perioada aia. :)))

Capitanu.Burcea
24th February 2020, 17:05
Adevarul e ca primul galben l-a luat asa silentios, pt proteste, in min 8 de prelungiri al primei reprize. Hai, bre, ce faci, ca ne prinde carnavalul la meci :)) L-a tras de maneca si pe Cavani: zi, ma, si tu ceva, nu sta ca prostu', sa nu creada astia ca imi fac singur de petrecanie. Si a zis, au luat amandoi :)) Al doilea e cumva justificat, ii cam dadeau la ficat magrebienii si arbitrul se hlizea f ingaduitor. E o valoare, domne, lasati-l sa mearga la Rio! Si Lucescu il lasa pe Sergen la cursele de cai :))

Meciul a fost ca in Olanda 2 odinioara, 0 tactica, toata lumea a jucat 4-2-4 si a baut sampanie :)) Primul gol luat de Psg le cam da frisoane pt returul cu Dortmund, asa marcaj n-am vazut de cand dadea Pele 1000 de goluri, de langa toti pietonii :))

Johnny D
24th February 2020, 19:33
:))

Pietonii, imi place!:))

Inca vreo 2-3 din astea si psihicu robust dealtminteri al Parizianului, va fi testat serios: poate ta vad langa Paul si Sevilla. Dupa ce-ai iesit atatia ani la rand userul forumului, te transformi in neuserul forumului.:))

delaparis
24th February 2020, 20:24
De ce?
Are dreptate :)

delaparis
29th February 2020, 21:12
Si PSG a dat 4 cornonavirus la 0 lui Dijon. /hello

Cavani, cel mai atins cu o ocazie din 1m,50 singur cu poarta goala a dat peste :groggy: Nici nu stiu cum a facut deoarece era aproape imposibil de executat asa ceva.
Icardi a intrat pe final de meci si a marcat, el

YoNuTzz
29th February 2020, 23:02
Si PSG a dat 4 cornonavirus la 0 lui Dijon. /hello

Cavani, cel mai atins cu o ocazie din 1m,50 singur cu poarta goala a dat peste :groggy: Nici nu stiu cum a facut deoarece era aproape imposibil de executat asa ceva.
Icardi a intrat pe final de meci si a marcat, el

IRELEVANT !

Bateti bine pe Borussia Dortmund si apoi mai vorbim !

delaparis
29th February 2020, 23:10
Pai mai vorbim, normal. :)

Daca PSG nu se califica cu BVB atunci e cutremur in Qatar. Imposibil !

Johnny D
29th February 2020, 23:26
Olanda!:rolleyes::D

YoNuTzz
29th February 2020, 23:31
Pai mai vorbim, normal. :)

Daca PSG nu se califica cu BVB atunci e cutremur in Qatar. Imposibil !

Anul trecut ati batut cu 2-0 la Man Utd si nu v-ati calificat in retur. Odata ati avut 4-0 in tur si nu v-ati calificat.
Chiar sunt curios anul asta cand porniti cu 1-2 in tur.

Capitanu.Burcea
1st March 2020, 01:25
Psg marcheaza de la 4 goluri in sus cu Dortmund. Ce dreacu', ma, bani pe jos.

delaparis
6th March 2020, 23:00
Strasbourg - PSG amanat din cauza coronavirus

YoNuTzz
7th March 2020, 12:16
lol...marseille a avut 2-0 min 83, s-a terminat 2-2 cu amiens...

delaparis
7th March 2020, 22:03
Marseille are o problema mare cu deficit la conturi. Are 250 milioane gaura si e in pericol pt licenta in sezonul viitor. Apoi daca Frank McCourt baga banii atunci va avea probleme cu FpF UEFA si va fi exclusa din CL la anu' in caz ca se califica. E cam nasol la sudisti :)

delaparis
9th March 2020, 00:13
Lille - Lyon 1-0

Lyon cu Garcia spun bye bye la CL

YoNuTzz
9th March 2020, 00:40
Anul asta in CL a fost bine ptr Franta cu PSG si Lyon...

ANul viitor cu de-al de Marseille / Rennes / again Lille va fi tragedie...

delaparis
1st April 2020, 16:30
Vineri se reia campionatul.

Hingherul
1st April 2020, 16:46
Vineri se reia campionatul.

63498

YoNuTzz
28th April 2020, 17:16
Guvernul a declarat ca nu se mai joaca fotbal in Franta.
Asta inseamna ca Lyon si Monaco raman in afara Europei.

PSG clar rateaza 2 trofee: 2 cupe. Sa vedem daca le dau titlul, sau se pisa pe ei total.
Ar fi urat totusi.

delaparis
28th April 2020, 21:58
Problema care ma preocupa cel mai mult e ca UEFA cere competitiile oficial terminate si nu intrerupte pt a omologa participantii in sezonul urmator. Tare cred ca va fi dificil sa avem echipe franceze in CL si EL in 2020-2021.

YoNuTzz
29th April 2020, 12:18
Problema care ma preocupa cel mai mult e ca UEFA cere competitiile oficial terminate si nu intrerupte pt a omologa participantii in sezonul urmator. Tare cred ca va fi dificil sa avem echipe franceze in CL si EL in 2020-2021.

Nu se pune problema ca UEFA sa ramana fara echipe din campionatele puternice.
Se va da o lista cu campionatul inghetat, precum in Olanda ptr sez urm.

Ptr PSG sau Lyon vad altceva. Daca joci in August cu un Bayern etc care vine dupa 10 meciuri oficiale de Bundesliga iar tu esti doar pe antrenamente, iei 7-0 probabil la nivelul asta unde conteaza orice.

YoNuTzz
1st May 2020, 04:10
Cum ziceam, catre UEFA s-a dat clasamentul actual inghetat.
Vai de Franta...ce draq sa faci cu Rennes in CL sau de-al de Reimes si Nice in EL...

Cel mai urat si-a luat-o Lyon care sigur prindea Europa...

delaparis
2nd May 2020, 21:57
Daca am inteles bine finalele Cupei Frantei si Cupei Ligii se pot juca. Deci Lyon si Saint-Etianne au inca sanse sa-si castige locurile in EL.

YoNuTzz
2nd May 2020, 23:50
Daca am inteles bine finalele Cupei Frantei si Cupei Ligii se pot juca. Deci Lyon si Saint-Etianne au inca sanse sa-si castige locurile in EL.

Pai stai asa...
La UEFA trebuie sa dai lista pana pe 31 Iulie.
Daca in Franta nu se mai joaca fotbal, cum dai lista ?

Sau nu e ca in Olanda cu fara fotbal pana in Septembrie ?

delaparis
2nd May 2020, 23:53
Sunt mai multe posibilitati. Se propune joc fara spectatori sau sa se joace in strainatate. Posibil in Germania sau Belgia ...
Liga a spus ca doar campionatul e terminat. Federatia inca nu a decis ce si cum despre cele doua finale.

El Pistolero
9th May 2020, 18:48
Francezii iar au dovedit că sunt retardați, la fel ca faza cu RG. S-au trezit ei să pună capăt campionatului, când toată lumea va juca fotbal toată vara. Niște idioți.

YoNuTzz
9th May 2020, 19:27
Francezii iar au dovedit că sunt retardaČ›i, la fel ca faza cu RG. S-au trezit ei să pună capăt campionatului, când toată lumea va juca fotbal toată vara. NiČ™te idioČ›i.

Da :)) Doar Olanda a fost mai retardata...Oamenii au anulat sansa la promovare primelor 2 echipe care aveau 11 puncte / 7 puncte fata de locul 3.
De asemenea Utrecht a fost lasata in afara Europei, desi avea 1 meci mai putin decat echipa din fata ei, si cu meciul restanta, daca era castigat ar fi trecut in fata. De asemenea i-au anulat si finala cupei tot lui Utrecht :)))
Si nu au dat nici campioana...

Efectiv s-au pisat pe cluburi...

Cat despre Franta, probabil Lyon va lua la returul de la Torino minim 0-5