PDA

View Full Version : Etapa 19 : Pandurii Târgu-Jiu - Dinamo



Pages : [1] 2

m8k
4th December 2006, 16:19
Duminica 10 decembrie
Pandurii Târgu-Jiu - Dinamo (13,00, National TV)

Sergio_D
4th December 2006, 16:52
mmm... bate Dinamo cu 5-0 ! :happy

mblue
4th December 2006, 16:57
pandurii sper s confirme si in meciul cu dinamo:)

Sergio_D
4th December 2006, 17:09
Vor confirma! :D
Meci de 1X :yeah:

TaciAcolo
4th December 2006, 17:41
1 Pandurii doar i-am mai batut :D :ras-plans:

Jerry20cm
4th December 2006, 17:42
Dak joaca Ilie Iordache bat Pandurii ;)

TaciAcolo
4th December 2006, 17:45
da chiar de ec nu a jucat iordache ? si cred ca vecinu meu Vranjkovic e suspendat:cry:

*Coco*
4th December 2006, 19:25
da chiar de ec nu a jucat iordache ? si cred ca vecinu meu Vranjkovic e suspendat:cry:

Pai da a luat 4 galbene si a stat cu UTA de la meciu ala a mai luat doar 1 galben si ala aseara nu cred ca il suspendeaza iara...
Si cred ca Ilie Iordache nu a jucat aseara ca era poate accicentat ca altfel nu vad de ce nu l`ar fi bagat Neagoe in teren ca doar e jucatorul lui preferat el a insistat mult ca sa il aduca...
In orice caz Dinamo nu v`a bate la Tg-Jiu inclin spre 0-0 dar sper sa batem cum am facut`o si in CUPA:ok:

noir_desir
4th December 2006, 19:58
Bate Dinamo. Greu, dar bate. Un 1-2.

crissis
4th December 2006, 22:19
Acest meci e revansa lui Dinamo pentru rusinea suferita in cupa .
Pronostic 2

the lion king
4th December 2006, 22:21
mdaa...statusi mult si te gandisi?hai sa vb.

Cra10veanu
4th December 2006, 22:31
cred ca iar arbitreaza corpodean

TaciAcolo
4th December 2006, 22:31
degeaba ....suntem olteni ambitiosi ;) 1-0/hello

kain
4th December 2006, 22:47
Cosmarul dinamovistilor se va repeta :D

resita
4th December 2006, 23:14
meci greu pentru dinamo. pandurii au castigat in cupa de ce sa nu castige si in campionat. dinamo este in scadere de forma dar nici un meci nu seamana cu altu. oricum eu merg pe o victorie a dinamovistilor la limita 2-1.

YoYoyOi
4th December 2006, 23:16
cistiga Dinamo

Cra10veanu
4th December 2006, 23:37
decat oltean, mai bine dinamovist YoYoyOi :ras-plans:

Sevilla86
5th December 2006, 00:20
Castiga Pandurii!!! Asa ca sa le strice sarbatorile la dinamovisti si ca sa arate cam unde se situeaza ei cu "valoarea" lor...
1-0 pt Pandurii

YoYoyOi
5th December 2006, 00:23
decat oltean, mai bine dinamovist YoYoyOi :ras-plans:

asta ce rost avea? Doar asa ca sa te bagi in seama?
N-are voie sa dea omul un pronostic? Macar pot sa fiu obiectiva, spre deosebire de altii:rolleyes:

TaciAcolo
5th December 2006, 01:07
obiectiv yoyoyoi la forma lu` dinamo e meci clar de 1x :)

YoYoyOi
5th December 2006, 01:23
obiectiv yoyoyoi la forma lu` dinamo e meci clar de 1x :)

si crezi ca ma supar?:lol: Asa sa fie cum zici tu:ok:

TaciAcolo
5th December 2006, 01:31
credeam ca ai ceva cu oltenii si la faza golului marcat in giulesti ai zis ca o fost offsaid clar :happy

Pepsi-Cola
5th December 2006, 11:26
x1 daca au mai invins odata de ce sa nu poata si acuma

Aurel.D
5th December 2006, 11:57
Dinamo castiga acest meci cu 2-0

Jerry20cm
5th December 2006, 11:58
pandurii - dinamo 1-0 ilie iordache :D

YoYoyOi
5th December 2006, 12:03
Si daca nu intra Iordache ce te faci? :D

the lion king
5th December 2006, 12:09
e vintilescu.

Jerry20cm
5th December 2006, 12:38
Si daca nu intra Iordache ce te faci? :D

il injur, iar, pe neagoe:D
mah fratzilor voi inca nu-l stiti pe baiatu asta, o sa auziti de el in vreo 2 ani, cand o sa-l vedeti titular in nationala Romaniei si la o mare echipa de club:ok:

the lion king
5th December 2006, 13:15
ba il cam stim...de pe la CRAIOVA...tot ce e bun se naste la CRAIOVA....

Jerry20cm
5th December 2006, 13:55
da, numai ca el e bucurestean:happy:
a venit la 18 ani de la Faur la voi, l-a vazut Corleone la un meci la Cupa McDonald's, i-a zis lu Staicu si Staicu l-a transferat:)

Cipus
5th December 2006, 13:58
pandurii - dinamo 1-0 ilie iordache :D

Nu mai are meciul prelungiri sa dea Iordache, asa ca... 0-0 scor final. Nu cred ca Vranjkovic e suspendat, la 3 galbene va fi, acum are doar unul dupa calculele mele. Sau poate ii arata Vranjkovic lui Niculescu cum se executa loviturile libere si castiga Pandurii :)

garpy
5th December 2006, 15:37
X2, doar 0-0 sa nu fie :))

CrAzY92
5th December 2006, 16:02
Un egal 0-0 , daca nu va fi egal atunci se va termina 1-0 !

Rossi
5th December 2006, 17:33
sper sa ne luam revansa cu varf si indesat :ok:

FORZA DINAMO !

Aurel.D
5th December 2006, 17:39
pandurii - dinamo 1-0 ilie iordache :D

Si este tocmai jucatorul lui Dinamo.:)

apercele
5th December 2006, 17:40
dupa esecul din cupa romaniei, dinamo va face legea in acest meci

e nepermis sa ai 2 esecuri cu pandurii Tg Jiu... un 0-2 lejer cred

the lion king
5th December 2006, 17:43
da, numai ca el e bucurestean:happy:
a venit la 18 ani de la Faur la voi, l-a vazut Corleone la un meci la Cupa McDonald's, i-a zis lu Staicu si Staicu l-a transferat:)
stiam ca e bucurestean.vreau sa zic ca tot ce e de valoare(mai mica sau mai mare) trece prin Banie.NU e nevoie de ex.:ok:

superchumbo
5th December 2006, 18:57
sper sa ne luam revansa cu varf si indesat !

daca o sa v-o luati ca in meciul cu national e clar

*Coco*
5th December 2006, 19:21
Si este tocmai jucatorul lui Dinamo.:)
E pe dracu ...A fost l`a cumparat Pandurii in vara cu 50000 Euro...

TaciAcolo
5th December 2006, 19:53
Pandurii nu are jucatori imprumutati ;) poate si asta un motiv pt jocul bun :)

edd
5th December 2006, 21:30
pandurii castiga!!! dinamo s-a chinuit cu national acasa,in deplasare l tg-jiu nau nici o sansa :p

apercele
5th December 2006, 21:31
pandurii castiga!!! dinamo s-a chinuit cu national acasa,in deplasare l tg-jiu nau nici o sansa :p

asa e banatene.....bate pandurii 4-1

Diodude
6th December 2006, 04:39
X2.Spre 2.Daca batem la Tg.Jiu duminica,mimi transexualul,cretinu de radoi(vedea-l-as cu genunchiul umflat beton dupa Lyon) si restul *** dau in icter negru!!!

Lauryca
6th December 2006, 07:21
Sper sa bata Pandurii, dar stiu eu??? cred ca un X2 e mai plauzibil.

the lion king
6th December 2006, 09:08
tu vezi-ti de steaua ta(ca pt tine vaslui nu exista)....nu duce grija fratilor de la TG-JIU... ca aveti meci direct cu ei si.....:ciocan:

duru2000
6th December 2006, 09:31
Am votat 1 din gresheala, imposibil sa se impiedice Dinamo de 2 ori pe sezon de ... Sportul Studentesc, ptiu drace, nu cu Sportul trebuia sa joace azi?
Retrogradareeeeeeeee!!!!

TaciAcolo
6th December 2006, 12:13
clar daca juca sportul era victorie usoara pt dinamo ..da asa joaca Pandurii !!! 1-0

sabu
6th December 2006, 13:25
sa bata pandurii

Sergio_D
6th December 2006, 15:10
Am votat 1 din gresheala, imposibil sa se impiedice Dinamo de 2 ori pe sezon de ... Sportul Studentesc, ptiu drace, nu cu Sportul trebuia sa joace azi?
Retrogradareeeeeeeee!!!!

Haaahaaahaaa !!! Tataie, esti dus...... din Romania. Ai vazut pe ce loc sunt Pandurii ?
Si cica era o reclama pe la televizor... "Impossible is nothing!" :rolleyes:
Nu spun ca o sa bata Pandurii, mi-e greu sa afirm asta. Dar sunt convins ca Dinamo nu va lua mai mult de un punct de aici. ;)

the lion king
6th December 2006, 15:14
Am votat 1 din gresheala, imposibil sa se impiedice Dinamo de 2 ori pe sezon de ... Sportul Studentesc, ptiu drace, nu cu Sportul trebuia sa joace azi?
Retrogradareeeeeeeee!!!!:rosu: la caini te astepti la orice.iar de la OLTENI...IMPOSIBILUL !!!!:ok:

Balaci
6th December 2006, 19:59
Fiti realisti,cereti imposibilul:D

TaciAcolo
7th December 2006, 02:17
Iordache va lipsi în partida cu Dinamo

Gruparea Pandurii Tg. Jiu va alinia în partida cu Dinamo - programată duminică, de la ora 13, și transmisă în direct de Național TV - aceeași formulă de start ca și în jocul trecut, cu Rapid. Pentru meciul cu dinamoviștii, “Geană” nu-i va avea la dispoziție pe Florin Stângă, accidentat în continuare, și pe mijlocașul Ilie Iordache, cel care, prin golul său din prelungiri, a eliminat “câinii” din optimile Cupei României. Exilat la echipa a doua a dinamoviștilor, jucătorul ajuns la Pandurii în vară a fost lăudat de oficialii bucureșteni după golul din minutul 100, din cupă, reușit împotriva liderei, aceștia regretând, parcă, despărțirea de Iordache. Ex-dinamovistul se confruntă cu o întindere musculară, ce nu i-a permis să evolueze în partida cu rapidiștii. Deși fotbalistul nu s-a pregătit alături de colegii săi în aceste zile, oficialii echipei din Tg. Jiu sunt optimiști în privința șanselor de recuperare a golgheterul.

the lion king
7th December 2006, 09:50
n-are nimic.trebuie sa-si mai faca datoria si Vranjikovic,un eurogol ceva .frumoasa inclestare intre el si niculescu.

Jerry20cm
7th December 2006, 11:36
Iordache va lipsi în partida cu Dinamo

Gruparea Pandurii Tg. Jiu va alinia în partida cu Dinamo - programată duminică, de la ora 13, și transmisă în direct de Național TV - aceeași formulă de start ca și în jocul trecut, cu Rapid. Pentru meciul cu dinamoviștii, “Geană” nu-i va avea la dispoziție pe Florin Stângă, accidentat în continuare, și pe mijlocașul Ilie Iordache, cel care, prin golul său din prelungiri, a eliminat “câinii” din optimile Cupei României. Exilat la echipa a doua a dinamoviștilor, jucătorul ajuns la Pandurii în vară a fost lăudat de oficialii bucureșteni după golul din minutul 100, din cupă, reușit împotriva liderei, aceștia regretând, parcă, despărțirea de Iordache. Ex-dinamovistul se confruntă cu o întindere musculară, ce nu i-a permis să evolueze în partida cu rapidiștii. Deși fotbalistul nu s-a pregătit alături de colegii săi în aceste zile, oficialii echipei din Tg. Jiu sunt optimiști în privința șanselor de recuperare a golgheterul.

cea mai proastra vste pe ziua de azi:(

Ulysses
7th December 2006, 11:38
se repeta istoria din cupa 100%.*** gafaie din greu. numai sa nu arbitreze iar corpodean!

cip_81
7th December 2006, 11:44
cea mai proastra vste pe ziua de azi:(

Astazi ca astazi, dar duminica vei avea parte de 2 vesti proaste: una in jurul orelor 15, cealalta in jurul orelor 22:30.

TaciAcolo
7th December 2006, 12:28
Astazi ca astazi, dar duminica vei avea parte de 2 vesti proaste: una in jurul orelor 15, cealalta in jurul orelor 22:30.

o sa plecati cu coada inte picioare :)

ps jerry din ce auzi astazi sar putea sa joace iordache il intrebai pe vecinu meu vintila :ras-plans:

Aurel.D
7th December 2006, 14:09
Jerry
iti dau o veste buna: nu joaca Niculescu, Blay si Tames si se vor lua doi jucatori de la Dinamo II pt. acest meci.
Ti-a mai venit sangele in obraji, nu-i asa? :D

Jerry20cm
7th December 2006, 14:13
nu ma intereseaza cine nu joaca de la voi:D, important e sa joaca Tiganu' :D

Aurel.D
7th December 2006, 17:45
O fi vreun Pele in devenire Iordache ala:)...a dat si el un gol cu Dinamo si gata, mare jucator.

cip_81
7th December 2006, 17:58
A ajuns in situatia de a marca pentru ca l-a avut adversar pe prostul de Galamaz. 20 m a alergat cu el in spate. Acum nici nu vor mai misca atacantii lor.

TaciAcolo
7th December 2006, 19:43
da cred ca o sa ne umiliti un 3-0 pt voi destul de clar noi nici nu o sa trecem de mijlocu terenului :ras-plans: :happy ...dute cip si viseaza in alta parte :ras-plans:
mai vb dupa meci ;)

remy
8th December 2006, 07:29
Iordache va lipsi în partida cu Dinamo

Gruparea Pandurii Tg. Jiu va alinia în partida cu Dinamo - programată duminică, de la ora 13, și transmisă în direct de Național TV - aceeași formulă de start ca și în jocul trecut, cu Rapid. Pentru meciul cu dinamoviștii, “Geană” nu-i va avea la dispoziție pe Florin Stângă, accidentat în continuare, și pe mijlocașul Ilie Iordache, cel care, prin golul său din prelungiri, a eliminat “câinii” din optimile Cupei României. Exilat la echipa a doua a dinamoviștilor, jucătorul ajuns la Pandurii în vară a fost lăudat de oficialii bucureșteni după golul din minutul 100, din cupă, reușit împotriva liderei, aceștia regretând, parcă, despărțirea de Iordache. Ex-dinamovistul se confruntă cu o întindere musculară, ce nu i-a permis să evolueze în partida cu rapidiștii. Deși fotbalistul nu s-a pregătit alături de colegii săi în aceste zile, oficialii echipei din Tg. Jiu sunt optimiști în privința șanselor de recuperare a golgheterul.
Nu va mai agitati atata ca Pepsi-ul !
Dinamo s-a inteles cu cei de la Pandurii sale lase meciul din Cupa, pt. ca ei nu vroiau sa se oboseasca si cu aia fara insemnatate.
Iar acum ... va bate Dinamo cu 3-1 ! /hello

Rossi
8th December 2006, 11:55
Tames, Blay, Dennis Serban, Niculescu si Ze Kalanga sunt jucatorii pe care Mircea Rednic stia ca nu se va putea baza pentru meciul de la Târgu Jiu, cu Pandurii. De ieri, acestora li s-a alaturat si Cosmin Moti. Fundasul central transferat de la Universitatea Craiova s-a lovit la coapsa, folosirea sa în meciul de duminica fiind sub semnul întrebarii.

Ne asteapta un meci greu la Tg Jiu ... nu pt ca Pandurii ar fi vreo mare formatie , ci pt ca echipa este obosita si plina de accidentati ..

ce comparatii fac unii ... se iau dupa eliminarea lui DINAMO din Cupa Romaniei de catre Pandurii ....
dar uita ca DINAMO a avut un gol valabil anulat eronat si un penalty neacordat ...

TaciAcolo
8th December 2006, 12:17
da ma a fost dinamo furata de arbitrii :ras-plans: hai ca-i cea mai tare faza :happy
ot: 1-0

*Coco*
8th December 2006, 12:41
In Cupa le`am dat 1-0 acuma le dam 2-0 mai ales ca au si accidentati multi:happy
Parca il vad pe Rednic dupa meci ca nu a batut ca nu a avut echipa de baza:happy

cip_81
8th December 2006, 13:12
Nu stiu cati dintre voi ati vazut meciul din cupa. Pandurii a reprezentat cel mai slab adversar pe care l-am intalnit in acest sezon (chiar si sub maltezi), dar Dinamo a jucat jenant, infect, rusinos (un adversar serios o batea pe Dinamo in 90 de minute fara probleme) etc. Dar asta nu le scade cu nimic din merite celor de la Panduri. Au acceptat sa joace la Bucuresti, au folosit si multe rezerve, au castigat, bravo lor. Dar duminica altfel vor sta lucrurile, iar daca ei iau ca etalon meciul din cupa, s-ar putea sa aiba surprize.

Cipus
8th December 2006, 14:00
Era randul lui Niculescu sa inscrie in campionat dar cum e accidentat se termina 0-0

Aurel.D
8th December 2006, 14:03
Tames, Blay, Dennis Serban, Niculescu si Ze Kalanga sunt jucatorii pe care Mircea Rednic stia ca nu se va putea baza pentru meciul de la Târgu Jiu, cu Pandurii. De ieri, acestora li s-a alaturat si Cosmin Moti.
ce comparatii fac unii ... se iau dupa eliminarea lui DINAMO din Cupa Romaniei de catre Pandurii ....
dar uita ca DINAMO a avut un gol valabil anulat eronat si un penalty neacordat ...

Nu joaca nici Moti?:o: :headbang: Aceasi nu vor juca nici la Londra..poate doar Serban.


da ma a fost dinamo furata de arbitrii :ras-plans: hai ca-i cea mai tare faza :happy
ot: 1-0

Golul lui Ganea a fost perfect valabil. Las-o moarta!:ok:

afonlafotbal
8th December 2006, 14:45
Pandurii au o echipa si pot face jocul dificil, au simtit-o toate echipele, si in conditiile lotului complet in tur Dinamo a reusit cu greu un 1-0 iar in cupa a reusit sa inscrie un gol valabil numai pe forum :)
Pronostic 1-x

cip_81
8th December 2006, 14:57
Chiar ca esti afon la fotbal. A fost gol valabil, dar nu din cauza aia a pierdut Dinamo. Nu ne lamentam. Sa speram ca si Pandurii vor avea in acest meci un gol valabil numai pe forum.

Pronostic 2.

afonlafotbal
8th December 2006, 17:05
Chiar ca esti afon la fotbal. A fost gol valabil, dar nu din cauza aia a pierdut Dinamo. Nu ne lamentam.

remarca asta face din tine un expert. :jerk:

apercele
8th December 2006, 17:07
deci dinamo va juca cu echipa a 2-a contra unei echipe de mana a 2-a

juma' din titularii nostri nu vor fi prezenti...asta e, acum e timpul sa testam pustanii de la dinamo II..daca nu contra tg.-jiului, atunci cand?

TaciAcolo
8th December 2006, 20:32
deci dinamo va juca cu echipa a 2-a contra unei echipe de mana a 2-a

juma' din titularii nostri nu vor fi prezenti...asta e, acum e timpul sa testam pustanii de la dinamo II..daca nu contra tg.-jiului, atunci cand?

trebuie sa se scoata si dinamo daca pierde :ras-plans:

crissis
8th December 2006, 22:32
Pandurii-Dinamo 0-3 si va iese fotbalul din cap.Poate sa joace Dinamo si cu a cincea echipa ca tot luati bataie duminica .

*Coco*
8th December 2006, 22:37
Pandurii-Dinamo 0-3 si va iese fotbalul din cap.Poate sa joace Dinamo si cu a cincea echipa ca tot luati bataie duminica .

Moldovene hai j3t de pe Threaderul asta ca voi ati luat 5 in groapa iar Pandurii au luat 1 gol si in cupa i`au eliminat asa ca dute-tare...
Gata baturati si voi 4-0 si prinsarati tupeu?:happy

delaparis
8th December 2006, 22:44
Moldovene hai j3t de pe Threaderul asta ca voi ati luat 5 in groapa iar Pandurii au luat 1 gol si in cupa i`au eliminat asa ca dute-tare...
Gata baturati si voi 4-0 si prinsarati tupeu?:happy


:happy

Mai usor cu tastatura coco ... vezi ca apesi alaturi :D

Te rog sa ramai on-topic daca ai curaj :P ...
Ce zici ? un 2 ceva la meciul asta ? :D

*Coco*
8th December 2006, 22:48
:happy

Mai usor cu tastatura coco ... vezi ca apesi alaturi :D

Te rog sa ramai on-topic daca ai curaj :P ...
Ce zici ? un 2 ceva la meciul asta ? :D

Gata gata ma retrag usor usor cu off-topicul da ma cam enerveaza unii pe aici:D
Nu merge nici un 2 la meciu asta egal se termina 0-0

TaciAcolo
8th December 2006, 22:49
1x cel mai bun pronostic si pt pariori cota 2.22 :evil:

delaparis
8th December 2006, 22:50
se termina 0-0
:happy
am zis sa termini cu off-topic ... :P

:happy

maonel
8th December 2006, 22:52
0-4!!!!!!!!!

TaciAcolo
8th December 2006, 22:53
0-4!!!!!!!!!

acum te trezisi...dute si culca

*Coco*
9th December 2006, 00:25
0-4!!!!!!!!!

Astea prinsara curaj:happy
Batura si ei cu 4-0 si le e drag scorul acesta:happy

STEEL
9th December 2006, 00:32
Chiar daca oltenii sunt intr-o forma buna eu zic ca dinamo nu se va impiedica de data asta.Deci meci de 2 solist in opinia mea.

Hard
9th December 2006, 00:33
4-0 Pandurii...ma iubesc oltenii nu?:D

delaparis
9th December 2006, 00:50
4-0 Pandurii...ma iubesc oltenii nu?:D
probabil ... dar asta nu e o solutie ... :rolleyes:

:D

TaciAcolo
9th December 2006, 00:58
4-0 Pandurii...ma iubesc oltenii nu?:D

/OLE/ daca se termina asa meriti o lada de bere :ras-plans:

Lauryca
9th December 2006, 01:25
Din fericire ambele episoade din etapa asta Olteni vs Bucuresteni se vor termina defavorabil pentru primii...:ras-plans:

ionelb
9th December 2006, 02:03
/hello dinamo cea mai buna echipa romaneasca a momentului.si o dedicatie pt meme stoica dinamo a fost batuta de real madrid cu 5-2 intrun amical,la madrid si intrun timp cand madridul era acolo sus campioana europei,dar steaua a furat-o 4-1 la bucuresti si in liga campionilor.felicitari echipei steaua pt jocurile ei.pacat ca are asa conducatori

remy
9th December 2006, 03:36
Becali si Netoiu pompeaza in Pandurii

315.000 de euro e prima totala a jucatorilor de la Pandurii pentru meciul de duminica, impotriva lui Dinamo. Au cotizat Becali, Netoiu si oficialii gorjeni.

Dupa remiza din Giulesti, scor 1-1, echipa lui Eugen Neagoe pare ca e in stare sa incurce si liderul Ligii I.

Gigi Becali, seful Stelei, crede in prietenul Marin Condescu si i-a transmis presedintelui Pandurilor ca va recompensa jucatorii cu o prima totala de 200.000 de euro daca inving “cainii”.

De asemenea, Gigi Netoiu, certat la cutite in ultima vreme cu actionarii lui Dinamo, a oferit 100.000 de euro pentru un succes al gazdelor. In fine, daca bat, Vranjkovici si compania isi vor adjudeca si banii oferiti de propriii conducatori pentru o victorie importanta, cate 1.500 de euro de caciula.

Daca Pandurii ar invinge, iar Becali si Netoiu isi vor onora promisiunile, fiecare titular ar putea intra in posesia unei sume colosale: aproximativ cate 30.000 de euro.
Stiam ca nu e voie sa se finanteze adversarii echipelor din Liga 1 ! FRF si LPF ce are de spus ? O depunctare, ceva ?
De ce Dinamo nu mai face asa magarii, sa dea bani echipelor mici, pt. a incurca pe Steaua, Rapid, etc. ?

Hard
9th December 2006, 03:47
/OLE/ daca se termina asa meriti o lada de bere :ras-plans:

Sa i-o dati lui Daniel Orac ,un pusti care a uitat lumea dupa ce a ajuns "vedeta" :ok:

*Coco*
9th December 2006, 12:24
Stiam ca nu e voie sa se finanteze adversarii echipelor din Liga 1 ! FRF si LPF ce are de spus ? O depunctare, ceva ?
De ce Dinamo nu mai face asa magarii, sa dea bani echipelor mici, pt. a incurca pe Steaua, Rapid, etc. ?

"Să-și păstreze banii!"


Deși au promiși 200.000 de euro de la Gigi Becali și de la Gigi Nețoiu pentru a bate pe Dinamo, gorjenii nu vor să primească banii. "Să-i păstreze, noi nu avem nevoie de banii lor! De ce n-au venit să ne premieze și cînd i-am bătut pe alții? Nețoiu nu ne-a mai dat nimic atunci cînd am eliminat pe Dinamo în Cupă. În plus, Federația a promis că va lua măsuri drastice împotriva celor ce apelează la astfel de practici", a spus antrenorul Eugen Neagoe.

Zauri
9th December 2006, 15:05
CAinii nu bat

Grinco
9th December 2006, 15:17
Catre cercopitecii din frf si lpf : Daca e adevarat ca Jorj ii premiaza pe cei de la Pandurii, luati dom'le masurile alea cu care tot amenintati. Sau cand e vorba de Razboinicul lu' Mimi nu se mai aplica legea? Nu ar fi prima data...

TaciAcolo
9th December 2006, 15:22
Catre cercopitecii din frf si lpf : Daca e adevarat ca Jorj ii premiaza pe cei de la Pandurii, luati dom'le masurile alea cu care tot amenintati. Sau cand e vorba de Razboinicul lu' Mimi nu se mai aplica legea? Nu ar fi prima data...

Motivația jucătorilor este faptul că joacă cu Dinamo

Antrenorul Eugen Neagoe spune că nu poate fi o motivație mai mare pentru un jucător decât aceea că joacă cu echipa de pe primul loc: „Sunt multe aspecte pe care le discutăm înainte de meci, ne dorim victoria cu toții dar rămâne de văzut dacă și putem să câștigăm partida de duminică. Vom face tot posibilul dar nu putem știi înainte rezultatul. Motivație mai mare decât a juca cu Dinamo nu poate fi. Sunt cele mai frumoase jocuri din campionat acestea. Și eu am fost fotbalist și abia așteptam jocurile cu Dina­mo, Steaua și Rapid. Nici nu cred că ar mai trebui discutată prima noastră sau ce ne-a promis președintele. Ca fotbalist este o plăcere și o mândrie să câștigi în fața echipelor mari. Nu în fiecare zi joci cu Dinamo. Noi am jucat de două ori cu ei și duminică va fi a treia întâlnire. Sper ca la Târgu Jiu să se întâmple același lucru care s-a întâmplat în cupă.”

Sorin Vintilescu spune că pentru el, o motivație în plus o constituie faptul că stadionul va fi din nou arhiplin: „Faptul că se vorbește deja că se vor închide porțile cu o oră înainte de meci cred că spune totul. Faptul că stadionul va fi plin ne e de ajuns și nu trebuie să avem altă motivație. Asta pe noi ne stimulează foarte mult și nu ne mai interesează ce face Gigi Becali duminică de la ora unu sau ce fac alții. Asta ne supermotivează. Înseamnă mult să joc în fața unui stadion arhiplin, înseamnă că ceea ce am făcut până acum n-am făcut degeaba și am făcut bine. Nu e întâmplare că jucăm cu stadionul plin ci este și un rezultat al muncii depuse de noi până acum și al jocului bun de până acum. Pentru că dacă nu aveam rezultate sau eram în coada clasamentului nu cred că se umplea stadionul cât e Dinamo de Dinamo acum și e pe locul I.”

Incubus
9th December 2006, 18:04
Catre cercopitecii din frf si lpf : Daca e adevarat ca Jorj ii premiaza pe cei de la Pandurii, luati dom'le masurile alea cu care tot amenintati. Sau cand e vorba de Razboinicul lu' Mimi nu se mai aplica legea? Nu ar fi prima data...

mai bine sa ii depuncteze pe aia care dau bani adversarilor ca sa mimeze fotbalul !

cip_81
9th December 2006, 18:09
Da, si aici e lunga lista...ia sa vedem pe cine a platit oierul: Vaslui, Uta, Farul, Urziceni, National etc.

Cat despre meciul de maine...lui Dinamo ii priesc meciurile din Oltenia. Mai stim noi o echipa care a scos un 1-1 in Giulesti si stim ce a patit meciul urmator pe propriul teren.

Rossi
9th December 2006, 19:59
Arbitri si observatori
Meciul de la Tg. Jiu va fi arbitrat de Cristian Balaj (Baia Mare), secondat de Ionel Popa (Pascani) si Gheorghe Negoita (Braila), rezerva fiind Silviu Bogdan (Craiova). Observatorii acestui joc sunt Gheorghe Nedelescu (Craiova) si Dan Dragos Craciun (Cluj).

Balaj ne-a mai arbitrat in acest sezon de 3 ori :
2006-2007 30 Iul 2006 FC National 1-2 Dinamo
2006-2007 20 Aug 2006 Dinamo 3-1 Poli Aek
2006-2007 5 Noi 2006 CFR Cluj 2-1 Dinamo

whitewildstuff
10th December 2006, 00:07
Sarbatoare mare in Targ,nu Robi???Vine Dinamo!Sperante mari???No,stiti voi asta,ca-s de acolo,plecat cam demult,dar cand vin: 30% dinamovisti,30% stelisti,39% craiova,tu 1%,liber de sarcini,baiat de net.....

*Coco*
10th December 2006, 00:16
Da de unde 30% cu dinamo?:rolleyes:
Nu`s atatia, cam putini dinamovisti prin Tg-Jiu...

TaciAcolo
10th December 2006, 01:36
Sarbatoare mare in Targ,nu Robi???Vine Dinamo!Sperante mari???No,stiti voi asta,ca-s de acolo,plecat cam demult,dar cand vin: 30% dinamovisti,30% stelisti,39% craiova,tu 1%,liber de sarcini,baiat de net.....

eu oltean 100% cu Pandurii de la 13 ani nu am ratat nicun meci pana acum jucat acasa inclusiv 5 ani de b si vreo 10 deplasari

whitewildstuff
10th December 2006, 02:29
Asta la tine-n scoala,dar sunt multi ,iti garantez,mai Coco!DESTUI!!!!Suntem multi ,nu????Stii tu mai bine!:)Si Robi,stie toata lumea ca sunt multi,te asigur!!!!Sunt multi in puburile care inconjoara acel stadion,nu???Stii tu!!!

relansat
10th December 2006, 10:48
Cred ca va fi un meci cu deznodamant nefavorabil dinamovistilor. Aparare de beton au gorjenii si cred ca un 1-1 sau un 0-0 ar fi scorul final, acum ramane sa vedem ...

malexoid
10th December 2006, 13:42
Revoltator ce face Balas la Tg Jiu!

caine19
10th December 2006, 13:42
Ce comentatori spurcati:mda: .
Taranilor invatati fotbal si dupa aia comentati meciuri. Auzi penalty:jerk: .

oltenilor : altceva in afara de hei hei panduri mai stiti? Sunteti limitati rau...;)

SORENSEN
10th December 2006, 13:44
Balas isi face datoria ...un valoros de altfel jucator in rosu.

crissis
10th December 2006, 13:47
Auzi cica cistiga Pandurii :happy :happy :happy
0-2 :ok: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
B-ul , B-ul va maninca

Andutzu
10th December 2006, 13:53
pana in momentul de fata s-a dovedit ca a fost o intamplare egalul cu rapid:happy

relansat
10th December 2006, 13:54
suntem cu o clasa peste liga 1:yeah:

Ce`ai bre`? Te`ai ticnit?

Luis Garcia10
10th December 2006, 13:54
Un meci foarte echilibrat, decis ( sau poate nu :D :P ) de precizia in fata portii a dinamovistilor , dar si de 2 nesincronizari in apararea Pandurilor!In schimb cei din Tg Jiu au ratat tot ce au avut! Balaj? N-a arbitrat tocmai rau , cu exceptia penaltiului neacordat!

prodinamo
10th December 2006, 13:59
"In Liga lui Mitica, unitatea de masura pentru puncte este butelia", zice un forumist. Si pentru titlu, punga, permiteti-mi sa adaug.

Ulysses
10th December 2006, 14:00
[QUOTE=caine18;966779]0-2 bagati unghia in gat/hello /hello
suntem cu o clasa peste liga 1:yeah:[/QUOTinseamna ca ati progresat . ati trecut intr-a doua !:cheer:

Diodude
10th December 2006, 14:02
Danciu Danciu Danciu Danciu Goooooooooooool,Danciu Gol,Danciu Gooooooollllllllll!!!!!
Stelisti v-ati ascutit unghiile??? Mai aveti cateva ore sa va ascutiti bine unghiile pentru ca dupa meciul de la Craiova va veti afla la 14 puncte de echipa ANULUI 2006!!!!!!!!!!

Lauryca
10th December 2006, 14:09
Auzi cica cistiga Pandurii :happy :happy :happy
0-2 :ok: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
B-ul , B-ul va maninca

:ok: :) :drak:



Stelisti v-ati ascutit unghiile??? Mai aveti cateva ore sa va ascutiti bine unghiile pentru ca dupa meciul de la Craiova va veti afla la 14 puncte de echipa ANULUI 2006!!!!!!!!!!
Nope, tot 11 raman..

claudio25ro
10th December 2006, 14:12
ce draq mah sa fim seriosi..au avut noroc cu carul la meciul cu Rapid astia..acum gata..s-a dus... CAMPIONII..CAMPIONII..OLEE..OLEEE.OLEEE

Luis Garcia10
10th December 2006, 14:13
Ce Gazon! De-a dreptul dezgustator!:P Abia sta mingea jos :lol:

Diodude
10th December 2006, 14:21
Balas isi face datoria ...un valoros de altfel jucator in rosu.
Somn Usor!!!!Du-te si spalate pe ochi.Ai visat ca dupa etapa asta sa veniti la 8???Peste cateva ore veti fi la 14!!!!!!!!!!!!
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!GANEZU!!!!!!!!!!!!!0-3!!!!!!!!!!!!!
P.S Comentatorii de la National tv sunt spurcati clar.Parca au un nod in gat!!!

Luis Garcia10
10th December 2006, 14:26
Nu Balaj e problema , ci ex bistritenii Alin Rus si Chibulcutean care sunt invatati sa fie sclavii lu` Dinamo Sa va fie rusine! Un blat imputit asta vedem! Borcea multumim pentru spectacolu` de prost gust! Hai toti fani lu dinamo 1 2 3 si bORCEA!! bORCEA!! bORCEA!!

relansat
10th December 2006, 14:29
Garcia, hai c`o dai in pastai de`acu` :no:

prodinamo
10th December 2006, 14:30
Ex-bistritenii astia au invatat de la vasluieni si de la aradeni si de la constanteni si de la jieni.

prodinamo
10th December 2006, 14:31
Era un stelist pe aici care a pronosticat 0-3. Bravo lui.

Diodude
10th December 2006, 14:31
Nu Balaj e problema , ci ex bistritenii Alin Rus si Chibulcutean care sunt invatati sa fie sclavii lu` Dinamo Sa va fie rusine! Un blat imputit asta vedem! Borcea multumim pentru spectacolu` de prost gust! Hai toti fani lu dinamo 1 2 3 si bORCEA!! bORCEA!! bORCEA!!
Problema e diferenta de valoare intre Dinamo si celelalte 16 echipe!!!!Peste cateva ore o sa fiti la 14 :yeah:
RESPECT CRISTI BORCEA!!!!!!!!!!!!!

prodinamo
10th December 2006, 14:33
E nedrept. Numai cu Steaua fundasii adversi fac meciul vietii lor. De pilda, ai Nationalului

Luis Garcia10
10th December 2006, 14:33
Din cate vad nu neaga nimeni ca Rus si Chibulcutean mimeaza fotbalu` , asta spune totul! Urmariti pe cei doi doar asa de curiozitate :rosu:

relansat
10th December 2006, 14:37
E nedrept. Numai cu Steaua fundasii adversi fac meciul vietii lor. De pilda, ai Nationalului

Pustiu` calmeaza`te ca nu stii despre ce`i vorba. Daca voi nu ati fost in stare sa bateti National la mai multe goluri diferenta nu trebe sa plangi cu lacrimi de crocodil. Zi bogdaproste c`ati luat cele 3 puncte si ati scapat de rusinea unui insucces

Diodude
10th December 2006, 14:39
E minutul 80 si sunt incantat de jocul de pase!!!!!!!!!!!FORZA DINAMO!!!!!!!!!Se termina 4-0 pentru noi!!!!!!!!!!!!!

m4st3r
10th December 2006, 14:39
3 suturi pe poarta...3 goluri !tare

relansat
10th December 2006, 14:44
Ashe ati facut si la Vaslui 2 suturi 2 goluri. Pacat ca se joaca pe goluri (uneori):rolleyes:

CrAzY92
10th December 2006, 14:46
mmm... bate Dinamo cu 5-0 ! :happy

nui bine.... ii 0-5 k nu joaca acasa!

Luis Garcia10
10th December 2006, 14:46
Bai baiatule dupa ce ca 2 goluri vi le-au facut cadou cei doi mai vrei sa ma minti si in fata!Inca o mostra tocmai ai avut-o ;)

SORENSEN
10th December 2006, 14:50
Pandurii au jucat binisor ..poate cu o alta aparare faceau mai mult..Balas a gresit (intentionat sau nu) la acea faza dar probabil ca nu se intampla altceva ..cu astfel de fundasi...
Nu cred ca sunt pe blat fundasii ci doar sunt slabi...

relansat
10th December 2006, 14:51
Diodude, vad ca toti repeti fraza cu trasu` aerului in piept; esti bolnav de astm cumva?

crissis
10th December 2006, 14:52
Pandurii-Dinamo 0-3 si va iese fotbalul din cap.Poate sa joace Dinamo si cu a cincea echipa ca tot luati bataie duminica .

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Dedicatie pentru *Coco* si robi remus super echipa voastra azi a fost de kko
B-ul va maninca :ok:

SORENSEN
10th December 2006, 14:52
Disctutiile ar trebui sa fie despre meci nu despre aer in piept sau alte prostii

Diodude
10th December 2006, 14:52
Gata s-a terminat.En FANFARE.Cum au zis si spurcatii de la National TV.3-0 pentru noi.Iar peste cateva ore ne distantam la 14.
@Man not Machine.E greu sa fi stelist in decembrie 2006???

Diodude
10th December 2006, 14:54
Diodude, vad ca toti repeti fraza cu trasu` aerului in piept; esti bolnav de astm cumva?
Nu eu am nevoie de aer.Baietii astia care sustin pe cei care vor pierde mai tarziu la Craiova.

Rossi
10th December 2006, 14:54
DINAMO a mai facut o demonstratie de forta ... chiar daca jumatate dintre titulari erau indisponibili ...

Super echipa ! Super antrenor ! Super Dinamo !

DINAMO E NUMARUL 1

Sevilla86
10th December 2006, 14:55
Pandurilor trebuie sa va recunoasteti invinsi!
Astazi au fost mai buni ca voi... arbitrii v-au dat clasa. In a doua repriza nu au mai fortat ca va mai dadeau 3!!!

Iar despre Dinamo ce-ar fi de spus? Au facut un joc mediocru...

SORENSEN
10th December 2006, 14:55
Eu zic ca e bine pt voi sunteti pe locul 1 ...in decembire...bucurati-va ..ati castigat 3-0 astazi...fara prea mare ajutor al arbitrilor..e imbucurator

PS da e bine sa fi stelist in decembie 2006...garantat ..e mai bine decat in noiembire clar...;)

TaciAcolo
10th December 2006, 14:55
bvo dinamo iar cu ajutorul arbitrilor in rosu ...le-au dat aripi 3 faze in care se putea da penalty

felicitari Pandurii /hello chiar daca au prins o zi mai slaba apararea ,atacu sa miscat am avut ocazii da ce sa faci cu arbitrii in rosu:jerk: :jerk:

TaciAcolo
10th December 2006, 14:57
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Dedicatie pentru *Coco* si robi remus super echipa voastra azi a fost de kko
B-ul va maninca :ok:

uitate draqu la echipa ta cand vb de echipe de kko

Rossi
10th December 2006, 14:58
ce tristete mare langa cimitir ...
arbitrul nu a vrut sa inventeze un penalty in favoarea oltenilor ...

TZEAPA BAHHHHH

DINAMO E SUPER ECHIPA

YoYoyOi
10th December 2006, 14:59
Bianco cere-te la baie:no:

relansat
10th December 2006, 15:00
DINAMO a mai facut o demonstratie de forta ... chiar daca jumatate dintre titulari erau indisponibili ...

Super echipa ! Super antrenor ! Super Dinamo !

DINAMO E NUMARUL 1

Care jumatate mey? Cu cine ai facut matematica? :o:

Felicitari echipei Dinamo :ok:

TaciAcolo
10th December 2006, 15:01
ce tristete mare langa cimitir ...
arbitrul nu a vrut sa inventeze un penalty in favoarea oltenilor ...

TZEAPA BAHHHHH

DINAMO E SUPER ECHIPA

trb sa-l dea pe cel care a fost la portaru vostru gaev :jerk: da arbitru a inchis ochii la fel si tusieru ...traiasca borcea si buteliile lui :ras-plans:

crissis
10th December 2006, 15:01
uitate draqu la echipa ta cand vb de echipe de kko

Te tii batos oltene
0-3 :happy :happy :happy
Sarbatori fericite :ok:

Rossi
10th December 2006, 15:02
indisponibili pt Dinamo au fost : Niculescu , Denis Serban , Ze Kalanga , Tames , Blay

sau dupa "matematica" ta Mihut , Ropotan , Codreanu , Mendy , Craciun sunt titulari ...

TaciAcolo
10th December 2006, 15:03
la fel si tie ....la noi rezultatele vb moldovene :)...multi se asteptau sa nu afcem baremu inca o data felicitari echipei /hello

TaciAcolo
10th December 2006, 15:04
indisponibili pt Dinamo au fost : Niculescu , Denis Serban , Ze Kalanga , Tames , Blay

ati avut inca 3 in teren in rosu :mda: :jerk:

relansat
10th December 2006, 15:06
Bianco sigur esti fan dinamovist, ce treaba au Denis si Tames cu postul de titular? Plus ca lipsa lu` Blay nu s`a simtit deloc :)

Rossi
10th December 2006, 15:11
AVEM ECHIPA , AVEM VALOARE , NOI SUNTEM "CAINII" DIN STEFAN CEL MARE !

DINAMO , dupa 19 etape ...la minim 11 puncte fata de a 2-a clasata

TaciAcolo
10th December 2006, 15:15
o sa fiti umiliti la londra :evil:

Rossi
10th December 2006, 15:20
o sa fiti umiliti la londra :evil:
o sa mai treaca 100 de ani si nu o sa castigati vreun trofeu intern ....
o participare in Cupele EUROPENE ? peste 50 de ani ....
o sa mai treaca 1 an si o sa luati drumul Ligii a 2-a ....

*Coco*
10th December 2006, 15:21
Acum venii de la meci ce sa zic
Dinamo 3 ocazii 3 goluri ,2 dintre ele pe greseli de aparare...
De ungurul de Balaj ce sa zic penalty clar neacordat la 0-1
Rataram in prostie daca saracu de Vintilescu nu e in stare sa bage mingea in poarta nici de la o jumate de metru si avu 3 ocazii de gol clare
Vranjkovici iara nu e in stare sa o bage in poarta singur cu portaru
Jocul foarte dur al dinamovistilor baga in spital 2 jucatori ai nostri plecara cu salvarea la spital
In rest nimic
Aaaa la plecare dinamovisti se incaierara intre ei la iesirea din stadion sa o tinteti tot asa:happy

TaciAcolo
10th December 2006, 15:23
rezistasi pana acum eu plecai la pauza :) ....si vazui faza la tv cu vintiliscu tinut clar de tricou da arbitru ungur ce sa vada :jerk::jerk:
cometatorii dinamovisti de tot kkt le sclipeau ochii cand ziceau 3-0 :ras-plans::happy

resita
10th December 2006, 15:24
ATAT

BRAVO DINAMO

TaciAcolo
10th December 2006, 15:26
ATAT

BRAVO DINAMO

asa e echipa dinamo ..a avut noroc cu 2 gafe ale fundasului nostru si daca era un arbitraj corect ceea ce nu se poate nicidoata cand joaca dinamo trb un penalty clar gaev in loc sa suteze in minge suteaza in vintilescu la scoru de 0-1

*Coco*
10th December 2006, 15:34
DINAMO a mai facut o demonstratie de forta ... chiar daca jumatate dintre titulari erau indisponibili ...

Super echipa ! Super antrenor ! Super Dinamo !

DINAMO E NUMARUL 1

Ce a facut ma?:happy :happy :happy :happy
3 ocazii 3 goluri 2 din ele pe greselile noastre:happy
Cica demonstratie de forta:happy :happy
Ala nu da penalty la 1-0 ce sa faci asta e cum dracu sa nu ia dinamo titlu si tot ei se plang de arbitraj ala face Hent in careu clar ca lumina zilei si numai tusieru si Balaj nu vad

TaciAcolo
10th December 2006, 15:36
asa e ce putem face ...haceti galerie lu borcea /hello/hello

Diodude
10th December 2006, 15:41
Ptr. cei care sustin Pandurii:
1.Cum puteti sa tineti cu o echipa de loseri eterni???
2.Daca as fi in locul vostru m-as ascunde dupa rezultatul asta.Nu as mai avea tupeul sa intru pe acest site si sa scot din mine tot felul de scuze care de care mai puerile.Nu de alta dar pareti ca ati avea probleme neurologice.

resita
10th December 2006, 15:42
asa e echipa dinamo ..a avut noroc cu 2 gafe ale fundasului nostru si daca era un arbitraj corect ceea ce nu se poate nicidoata cand joaca dinamo trb un penalty clar gaev in loc sa suteze in minge suteaza in vintilescu la scoru de 0-1

cine i-a pus sa gafeze, asta le e valoarea.:o: :o:

si te rog frumos nu vorbi de corectitudine :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: ca daca era sa jucam pe '' corect'' jucam cu sportul studentesc. :ok:

am fost mai buni dar e asa de greu sa recunoasteti acest lucru.succes etapele viitoare. :ok:

johny bravo
10th December 2006, 15:43
iar am castigat datorita arbitrilor :happy :happy :happy

cat voiati ma sa le dam ca sa va inchidem gura si sa terminati cu aberatiile astea, 13-0? chiar e atat de greu sa recunoasteti ca a fost astazi o clara diferenta de valoare in favoarea lui Dinamo?

ce :drak: mai oameni buni, voi vedeti meciurile la TV sau le ascultati la radio?

Diodude
10th December 2006, 15:43
Ce a facut ma?:happy :happy :happy :happy
3 ocazii 3 goluri 2 din ele pe greselile noastre:happy
Cica demonstratie de forta:happy :happy
Ala nu da penalty la 1-0 ce sa faci asta e cum dracu sa nu ia dinamo titlu si tot ei se plang de arbitraj ala face Hent in careu clar ca lumina zilei si numai tusieru si Balaj nu vad

Ai uitat sa ne zici ca a fost aanjament Coco.Schimba si tu numele ca este nume de papgal clar de tot,nici un dubiu.e bine ca vad ca esti vesel ,prea razi mult.Iti doresc din tot sufletul sa razi si la sfarsitul meciului cu steaua.

Sergio_D
10th December 2006, 15:45
Bai radicalilor... stati calmi. Am vazut un meci in care ambele echipe au jucat, numai ca experienta si pragmatismul dinamovistilor si-a spus cuvantul. Pandurii au jucat frumos, mi-au placut mai ales Ilie Iordache si Vranjkovic, insa la finalizare... slabi. Scorul mi se pare prea dur, insa victoria lui Dinamo este meritata. Pana la urma, Pandurii este doar o echipa mica ce se zbate sa scape de la retrogradare.

Iar pentru toti cei care aduc in discutie subiectul Sportul: chiar nu mai aveti alte idei ?

@ Diodude: echipa ta favorita s-a nascut invingatoare ? Nu a cunoscut infrangerea ?

Of of... multe mai spune omul atunci cand are nervi...

Bravo Dinamo.

TaciAcolo
10th December 2006, 15:46
duceti-va tare nu e meci ca dinamo sa nu fie ajutata ...si cu cine vrei sa tin stati voi linistiti obiectuvu echipei e salvarea d ela retrogadare pe care o sa il indeplinim fara emotii ..sustineti-va echipa locala!!!

Diodude
10th December 2006, 15:47
Ce a facut ma?:happy :happy :happy :happy
3 ocazii 3 goluri 2 din ele pe greselile noastre:happy
Cica demonstratie de forta:happy :happy
Ala nu da penalty la 1-0 ce sa faci asta e cum dracu sa nu ia dinamo titlu si tot ei se plang de arbitraj ala face Hent in careu clar ca lumina zilei si numai tusieru si Balaj nu vad

Ai uitat sa ne zici ca a fost aranjament Coco.Schimba si tu numele ca este nume de papgal clar de tot,nici un dubiu.e bine ca vad ca esti vesel ,prea razi mult.Iti doresc din tot sufletul sa razi si la sfarsitul meciului cu steaua.

*Coco*
10th December 2006, 15:48
Da ma asta e luaram 3-0 pe greseli de arbitri pe ce o fi nu schimba nimeni scorul ramane 3-0
Dar din CUPA v`am scos mai aveti ceva de zis?:happy
Unul din obiectivele vostre de va luptati de ani de zile si l`ati castigat na ca acuma adio Cupa:P

Sergio_D
10th December 2006, 15:48
@ Diodude Ai probleme "neurologice" :ras-plans: , vad ca postezi acelasi mesaj de doua ori :ok:

resita
10th December 2006, 15:50
Iar pentru toti cei care aduc in discutie subiectul Sportul: chiar nu mai aveti alte idei ?


iar cei care nu stiu sa piarda nu au alte idei decat '' am pierdut datorita fluierasilor''

Rossi
10th December 2006, 15:50
“Scorul nu reflecta realitatea din teren. Dinamo a marcat din sclipirea unui jucator. Din pacate la fotbal se mai întâmpla si astfel de lucruri.
Victoria este meritata si Dinamo a demonstrat ca este o echipa valoroasa si de aceea este pe primul loc”

Eugen Neagoe, antrenor Pandurii Târgul Jiu

Sergio_D
10th December 2006, 15:52
iar cei care nu stiu sa piarda nu au alte idei decat '' am pierdut datorita fluierasilor''

Asta n-am spus-o eu. Dinamo a castigat meritat. Insa unii obsedati de problema Sportul sunt... irecuperabili.

Rossi
10th December 2006, 15:56
La finalul meciului de la Tg. Jiu, Ionel Danciulescu s-a indreptat spre galerie pentru a o saluta, prilej cu care si-a aruncat tricoul de joc suporterilor dinamovisti. Dupa acest moment, capitanul echipe si-a adunat colegii care deja plecasera spre vestiare si i-a indemnat sa faca acelasi lucru cu propriile tricouri.

Astfel, toti jucatorii care au evoluat astazi pentru Dinamo au urmat gestul lui Danciulescu si au dat tricourile galeriei, la aceasta ultima intalnire cu suporterii din acest an.

Sergio_D
10th December 2006, 15:57
BIANCO-ROSSI... daca se poate, sa spui si tu parerea ta, nu sa dai copy/paste din diferite publicatii... ;)

resita
10th December 2006, 15:59
Asta n-am spus-o eu. Dinamo a castigat meritat. Insa unii obsedati de problema Sportul sunt... irecuperabili.

ai dreptate. :ok:unele persoane sunt obsedate de sportul altele de fluierasi altele de blaturi etc. bla bla bla

hai :bere:

*Coco*
10th December 2006, 16:05
Razboiul fanilor dinamovisti cu jandarmii a continuat si la Tirgu Jiu. Suporterii au fost bruscati de jandarmi atit in timpul meciului, cit si la sfirsit.

“Ne-au lovit fara motiv, desi am asistat linistiti la partida. In momentul in care Mendy a iesit la incalzire, un fan a aruncat cu un obiect in teren, iar dupa meci jandarmii l-au dus la sectie pe Mihnea Ionescu, omul de ordine sustinind ca el a fost cel de vina. La final, ne-au bagat ca pe niste animale in microbuze”, a povestit un suporter al lui Dinamo.

:happy :happy :happy :happy :happy :happy Ce minte asta al vostru se batura intre ei inainte sa intre in microbuze si dau vina pe jandarmi acuma:happy

Sergio_D
10th December 2006, 16:15
Cu siguranta, ceva la tine este dereglat. :)
Felicitari inca o data echipei Dinamo pentru victorie, le urez bafta cu Tottenham... cat despre unii suporteri... :headbang:

whitewildstuff
10th December 2006, 16:16
CE fac baietii??La cei din Targ ma refer,la 2-0 erau plecati deja:Hai ca ne batura si astia!!!In alta ordine de idei:ce diferenta intre Dinamo si Pandurii,ca de la cer la pamant,dupa primul gol s-au desumflat usor,ce lovitura de la 11 metri ati vazut??Fault in atac:yeah: Drama mare,s-au umplut mesele cu voi comentand despre meci:ok: .ATI VAZUT O ECHIPA MARE,CU JUCATORI MARI,CARE VA DAU GOLURI CU ZAMBETUL PE BUZE(Ganea:ok: ).URIASII IN TARA PITICILOR,asta a fost azi!!:ok:

Sergio_D
10th December 2006, 16:19
Cand aud "echipe mari", ma gandesc la Barcelona, Chelsea, Manchester United, Lyon, Real Madrid etc. Numai la Dinamo nu :happy

Normal ca intre Dinamo si Pandurii e diferenta, este una chiar mare. Bag de seama ca aveati ceva temeri in legatura cu meciul asta, din moment ce acum scoateti din voi numai vorbe "MARI".

Analizand obiectiv, am vazut un meci in care Pandurii si-au creat multe ocazii, dar au ratat. Ineficienta maxima, din pacate. Dinamo a speculat greselile din aparare si a inscris. De 3 ori chiar. Nu mi s-a parut a fi un meci "dezechilibrat".

Sevilla86
10th December 2006, 16:23
CE fac baietii??La cei din Targ ma refer,la 2-0 erau plecati deja:Hai ca ne batura si astia!!!In alta ordine de idei:ce diferenta intre Dinamo si Pandurii,ca de la cer la pamant,dupa primul gol s-au desumflat usor,ce lovitura de la 11 metri ati vazut??Fault in atac:yeah: Drama mare,s-au umplut mesele cu voi comentand despre meci:ok: .ATI VAZUT O ECHIPA MARE,CU JUCATORI MARI,CARE VA DAU GOLURI CU ZAMBETUL PE BUZE(Ganea:ok: ).URIASII IN TARA PITICILOR,asta a fost azi!!:ok:

Tovmai ti-ai facut echipa favorita de kko :happy
Astia v-au eliminat din Cupa!!! V-au eliminat "piticii" :happy
De obicei cand o echipa te bate, subliniezi plusurile acelei echipe, ca sa mai indulcesti amarul infrangerii... dar tu te-ai dat de gol!
V-au eliminat din Cupa niste "pitici" ? :ras-plans:

whitewildstuff
10th December 2006, 16:24
Noi nu vorbim,doar admiram si ne mai dam cu degetul in taste,sa va contracaram pe voi,pustii teribili din ..UE!!!Revenind la fotbal,un sport pe care-l comentam acum,sunteti mici!!!!V-ati taiat ca maioneza,pacat,ca in primele 15 min. ati vrut:)

Sergio_D
10th December 2006, 16:27
Noi nu vorbim,doar admiram si ne mai dam cu degetul in taste,sa va contracaram pe voi,pustii teribili din ..UE!!!Revenind la fotbal,un sport pe care-l comentam acum,sunteti mici!!!!V-ati taiat ca maioneza,pacat,ca in primele 15 min. ati vrut:)

Chiar nu cred ca este necesar sa te exprimi pe un asemenea ton. "Pusti teribili" ? Cu siguranta esti un personaj obisnuit cu viata dinainte de '89, oricare ar fi aceea. Sau care este problema, nu avem voie sa ne exprimam opiniile ?

Gandesti prea sus, prietene, exagerat de sus. Asa e, in comparatie cu unele echipe din Liga I, suntem mici. Insa voi, in comparatie cu echipele mari din Europa (culmea - voi pretindeti ca sunteti echipa mare), sunteti insignifianti. INCA. Succes in UEFA, si la mai mult bun simt.

Mario Di Lazi
10th December 2006, 16:28
Revoltator ce face Balas la Tg Jiu!

Tu care meci ai vazut ? :D

whitewildstuff
10th December 2006, 16:28
"Tovmai ti-ai facut echipa favorita de kko
Astia v-au eliminat din Cupa!!! V-au eliminat "piticii"
De obicei cand o echipa te bate, subliniezi plusurile acelei echipe, ca sa mai indulcesti amarul infrangerii... dar tu te-ai dat de gol!
V-au eliminat din Cupa niste "pitici" ? "
Esti deplasat de "abuziv"
Cupa e pe Bega,nici nu vedeam o finala acolo,putem sa discutam despre meci??Cum se fac declaratii fara acoperire si ajungem departe??

Sevilla86
10th December 2006, 16:31
Tu care meci ai vazut ? :D

Meciul ala in care Ganea in minutul 5 dupa un fault tare si un hentz intentionat nu a primit cartonas... si in care nu s-au acordat doua penalty-uri pt Pandurii.:rosu:

whitewildstuff, nu stii sa dai "quote"?

cip_81
10th December 2006, 16:33
Ceahalul - steaua 0-0
Ceahlaul - Rapid 0-3

Pandurii - steaua 0-0
Pandurii - Dinamo 0-3

Ei, bine, pe langa simetria perfecta a rezultatelor, ar mai fi ceva de adaugat, steua n-a avut nicio ocazie in cele 2 meciuri...si, culmea, adversarii n-au jucat mai bine in meciurile cu steaua...pur si simplu asta le e valoarea...n-au ce cauta pe 2.

YoYoyOi
10th December 2006, 16:33
Sevilla da-le pace.
Pina la urma Dinamo a meritat victoria. Si rezultatul asta ramine in clasament.


Cip ai gresit threadul. Ala despre Steaua e pe a doua ulita la stinga:mda:

whitewildstuff
10th December 2006, 16:34
Mai,Sergio,eu chiar am prins centrul din Tg-jiu nedemolat,am prins si momentele cu U Craiova,Dinamo,Steaua jucand fotbal,nu afirmatiile si declaratiile date de JIJI,MM ,chiar Condeescu(sau cum il cheama)pe marele lider sindical.Ma doare cand citesc numai prostii!!!:happy

Sergio_D
10th December 2006, 16:34
Mda... pai atunci, nu mai generaliza. Sau daca citesti prostii, agata-te de cei care le spun. Sau am spus si eu vreo prostie, si nu imi dau seama ?

whitewildstuff
10th December 2006, 16:35
NU(ptr. sevilla)Ce-i ala Quote??

Sevilla86
10th December 2006, 16:35
Ei, bine, pe langa simetria perfecta a rezultatelor, ar mai fi ceva de adaugat, steua n-a avut nicio ocazie in cele 2 meciuri...si, culmea, adversarii n-au jucat mai bine in meciurile cu steaua...pur si simplu asta le e valoarea...n-au ce cauta pe 2.

cip, pot sa te umplu de exemple asemanatoare si care, urmand logica ta, ar demonstra faptul ca voi nu ati fi meritat sa terminati pe 3 sezonul trecut!
Asa ca las-o moarta... rade ciob de oala sparta...

whitewildstuff
10th December 2006, 16:39
hOPA,A APARUT D-soara cu platfus la fund de atata scris!Cea care duce lupta cu prostu' cu scoala,cea care e impartiala si da puncte ca agentii de circulatie cand sunt binedispusi.Ia zzi-le tu,yoOI,cum joaca off-topic steluta ta!!!

cip_81
10th December 2006, 16:39
cip, pot sa te umplu de exemple asemanatoare si care, urmand logica ta, ar demonstra faptul ca voi nu ati fi meritat sa terminati pe 3 sezonul trecut!
Asa ca las-o moarta... rade ciob de oala sparta...

Liniste, chiar eu am spus ca Dinamo nu merita sa termine pe locul 3 si mearga in UEFA. Chiar te rog sa iei arhiva la puricat.

Vad ca unii au inceput sa dea vina pe fluierasi...deh, in lipsa de alte preocupari tre' sa-si umple si ei timpul cu ceva. Am jucat in cupa, am avut gol valabil anulat, 11m refuzat, dar am recunoscut ca Dinamo a jucat mizerabil si nu merita sa castige. Pe cand si la altii o asemenea atitudine.

Mario Di Lazi
10th December 2006, 16:40
Meciul ala in care Ganea in minutul 5 dupa un fault tare si un hentz intentionat nu a primit cartonas... si in care nu s-au acordat doua penalty-uri pt Pandurii.:rosu:
2 penaltyuri pentru Pandurii ? :ras-plans:
Atunci se termina 2-3 ... :D
Ti ai grija ce faceti asta seara la Craiova ...


whitewildstuff, nu stii sa dai "quote"?
Asta te doare pe tine ? ... Ca nu stie sa dea "quote" ?

Sergio_D
10th December 2006, 16:46
Daca dadea Quote, mesajul acela era mai usor de citit...

Primul presupus penalty a fost la scorul de 0-1. Altfel s-ar fi desfasurat meciul daca s-ar fi dat. Dar asta nu mai conteaza. Dinamo tot ar fi castigat, cred.

Rossi
10th December 2006, 17:05
Dinamo a dominat la toate capitolele ... posesie , ocazii de gol , combinatii ...tot ... am fost peste Pandurii multe clase
Ca sa nu mai vorbim de atitudine ... doar Dinamo putea sa faca un presing ucigator la 3-0 si sa incerce al 4 lea gol ...

Mario Di Lazi
10th December 2006, 17:06
Cum ? Nici TU nu ai vazut cele 2 penaltyuri pemtru Pandurii ? :ras-plans:

Sevilla86
10th December 2006, 17:08
E usor de citit ptr. unul care stie sa vada si ghilimelele!!!Qu.. e ptr. voi,astia buni!!!Cei care au vazut lovitura de pedeapsa,ori sunt din Targ;) ,ori sunt de la National tv,cei 2 cocosi care nu au treaba cu fotbalul,dar sunt platiti sa fie impartiali!!!

Penalty-urile sunt discutabile, dar eu cred ca se puteau da.
@ La primul penalty reclamat de Pandurii nu se putea da! Au cerut un hent in careu. Mingea chiar a lovit un jucator dinamovist in mana, dar minfea a fost deviata de la juma' de metru, deci nu se putea da.
@ O alta faza a fost cea in care Gaev a incarcat sa degajeze, jucatrul Pandurilor a ciupit balonul si Gaev a dat pe langa. Gaev nu a atins mingea, dar l-a pus la pamant pe jucatorul advers.
@ La ultimul penalty reclamat, Pandurii au ratat cea mai mare ocazie a lor, atacantul (nu mai stiu cum il cheama) a dat peste poarta cu capul din 3 metri, dar a fost vizibil incomodat de un aparator dinamovist care l-a tras de mana dreapta!

Si cartonasul galben care trebuia sa-i fie acordat lui Ganea nu poate fi contestat de nimeni! Daca nu a primit la faultul din debutul meciului, trebuia sa primeasca in minutul 5 cand a comis hentz intentionat! Pt asa ceva se da cartonas galben fara ezitare!

TaciAcolo
10th December 2006, 17:09
primu hent clar in careu arbitru se face orb 2 gev suteaza in vintilescu in loc de minge 3 tras de tricou vintilescu cand incerca sa dea cu capu in minge si da cu umaru

Mario Di Lazi
10th December 2006, 17:09
Gata ma Ionitoaia ... :D

TaciAcolo
10th December 2006, 17:11
traiasca BOrcea /hello :ras-plans:

Rossi
10th December 2006, 17:11
nu-mi vine sa cred ce atac letal avem ...

Ganea 13 goluri , Danciulescu 11 goluri , Niculescu 7 goluri ....:yeah:

31 de goluri marcate de atacantii lui Dinamo ...si nu oricum ...TOATE DIN ACTIUNE :ok:

Sevilla86
10th December 2006, 17:13
31 de goluri marcate de atacantii lui Dinamo ...si nu oricum ...TOATE DIN ACTIUNE :ok:

Cum :drak: toate din actiune? Numai golul cu Gloria, care imi vine in minte acum pe moment, a fost marcat de Niculescu din lovitura libera...

Rossi
10th December 2006, 17:14
SPECTACOL ALB-ROSU
Dinamo a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 3-0 (2-0), pe Pandurii Tirgu Jiu, in etapa a XIX-a, a doua a returului si ultima a anului, incheind anul 2006 pe primul loc in Liga I, cu 52 de puncte.

spt

Razbunare câineasca
Elevii lui Mircea Rednic aveau de platit o polita celor din Târgul Jiu dupa eliminarea din Cupa
si au facut-o în această dupa-amiaza cu vâr si îndesat .

psp

Neagoe: "Dinamo e o echipa valoroasa!"
Eugen Neagoe a avut numai cuvinte de lauda la adresa jocului echipei lui Rednic, afirmand ca ros-albii isi merita cu prisosinta prima pozitie.

gsp

cip_81
10th December 2006, 17:14
Mi-a placut Vranjkovic...nu face parte din categoria jucatorilor "umflati" pentru a le creste cota. Desi nu prea i-au iesit loviturile libere, totusi este un jucator cerebral, cu o buna tehnica, bine cladit fizic, vede bine jocul...e un jucator cu mult peste media de la noi.

Rossi
10th December 2006, 17:20
Dinamo razbuna infrangerea din Cupa

Liderul Ligii 1 si-a respectat blazonul si a castigat cu 3-0 la Targu Jiu, dupa o partida controlata cu autoritate de elevii lui Mircea Rednic. Pentru campionii de toamna-iarna au marcat Danciulescu, o dubla, si Ganea, gazdele de la Pandurii ramanand in continuare fara gol marcat in poarta lui Dinamo in campionat.

ols

wow ... ols , siteul stelist , recunoaste ca Dinamo a controlat cu autoritate partida ...

Mario Di Lazi
10th December 2006, 17:21
Si mie mi-a placut Vranjkovic ...

Rossi
10th December 2006, 17:22
Cum :drak: toate din actiune? Numai golul cu Gloria, care imi vine in minte acum pe moment, a fost marcat de Niculescu din lovitura libera...
da .. m-am exprimat gresit ...
ma refeream ca Dinamo nu a marcat nici un gol din lovitura de la 11 metrii ...si asta pt ca nu a primit nici una ....
spre deosebire de echipa din ghencea care a beneficiat de 7 lovituri de la 11 metrii , dintre care 5 inventate ....
fara acele cadouri primite de steaua , Dica ar fi avut 5 goluri marcate ....si nu 10 cum are acum ...

Sergio_D
10th December 2006, 17:23
Din toata echipa, cred ca doar Vranjkovic si Ilie Iordache ar merita sa fie remarcati. Restul au cam scartait... Absenta capitanului Stanga a influentat si ea oarecum evolutia echipei...

whitewildstuff
10th December 2006, 17:24
Taci mai Cip,ca avem un jucator pe postul ala!!Si e cel mai bun din tara!Din iarna va juca acolo unde-i e locul1In spatele lui Danciu,aaa si al lui Niculescu!!L-am uitat pe Ganea,asta de-i executa cu zambetul pe buze!!!:evil:CRISTEA,pe numele lui,scuze!!!

cip_81
10th December 2006, 17:28
Nu, sincer, chiar mi-a placut bosniacul. L-am urmarit si in meciul cu Craiova, si in meciul cu Jiul, cand a facut o cursa de vreo 60 de m si i-a insirat ca pe margele. E un jucator foarte bun. Astazi n-a facut un meci extraordinar, dar a aratat ca are clasa...cea mai mare ocazie a Pandurilor a plecat tot de la el (ratarea lui Vintilescu).

Sergio_D
10th December 2006, 17:31
Daca luam in considerare jocul prestat, cred ca Pandurii sunt scapati de grijile retrogradarii. :rolleyes:

Dinamo, doar a doua echipa ce a reusit sa invinga la Tg-Jiu... :rolleyes:

TaciAcolo
10th December 2006, 17:32
Vrankovic si-a prelungit contractu pana in 2010 ..asa ca pa

Sergio_D
10th December 2006, 17:34
Vrankovic si-a prelungit contractu pana in 2010 ..asa ca pa

Degeaba, zic eu. Foarte usor se va rezilia. Ca deh... banul... Apoi iti dai seama, nu cred ca va sta Vranjkovic inca 3 ani la Pandurii... vrea si el sa ajunga la o echipa mai mare...

cip_81
10th December 2006, 17:35
Vedeti-va mai de treaba, cred ca sunt cel putin 6-7 echipe mult mai slabe decat Pandurii...totusi e un lot format in pripa cu doar 2 saptamani inainte de inceputul campionatului.

TaciAcolo
10th December 2006, 17:35
e aproape de casa si a zis ca-i convine la Tg-jiu din surse sigure stiu;)

Sergio_D
10th December 2006, 17:37
e aproape de casa si a zis ca-i convine la Tg-jiu din surse sigure stiu;)

Offf... sursele astea sigure. Recent am vazut declaratii de-ale lui Porumboiu, cum ca "Frunza SIGUR nu pleaca de la Vaslui pana la sfarsitul sezonului", ca sa vad ca s-a transferat la Cluj.

SIGURANTA asta... :headbang:

TaciAcolo
10th December 2006, 17:38
il cunosc personal:)

whitewildstuff
10th December 2006, 17:42
Pai nu a facut un meci extraordinar ca a avut cine sa-l puna la punct!S-a lovit de niste jucatori de valoare(mare)nu-i asa!!!Nu ai vazut mai Cip ce lectie de fotbal s-a predat azi???

Sergio_D
10th December 2006, 17:44
Pai nu a facut un meci extraordinar ca a avut cine sa-l puna la punct!S-a lovit de niste jucatori de valoare(mare)nu-i asa!!!Nu ai vazut mai Cip ce lectie de fotbal s-a predat azi???

Cred ca exagerezi. Pana si Rednic a recunoscut ca scorul este prea dur, nu este in conformitate cu realitatea din teren. Dar eh... poate te pricepi mai bine... :rolleyes:

whitewildstuff
10th December 2006, 17:45
Il umfla baietii!!!!Si mai Robi ,unde stati??Tu si sarbul??Sergio,puteam sa va punem 7 in cont lejer,echipa care cade psihic,prea a fost umflata de presa:cum sunt taticii lui Dinamo,au luat gol si au cazut!Chiar l-am sunat pe fratele meu pe stadion sa-l intreb cum se vede de acolo si mi-a spus ca e mareee diferenta!!De valoare!!!

cip_81
10th December 2006, 17:59
Pai nu a facut un meci extraordinar ca a avut cine sa-l puna la punct!S-a lovit de niste jucatori de valoare(mare)nu-i asa!!!Nu ai vazut mai Cip ce lectie de fotbal s-a predat azi???

Primele 30 de minute au fost echilibrate, apoi, dupa primul gol, Pandurii s-au dezumflat, iar dupa golul 3 s-au prabusit definitiv. Nu mai erau in stare nici macar sa lege 2-3 pase. Oricum, diferenta de valoare a fost evidenta, chiar si in conditiile in care Dinamo a avut multi jucatori tineri pe teren.

whitewildstuff
10th December 2006, 18:07
Sa fim absurzi si sa spunem ca vine bosniacul,nu are loc decat pe scaunela alea rosii!Cristea este peste el cu 3 clase si sper sa joace pe postul care trebuie!In alta ordine de idei:e usor sa evidentiezi un mediocru dintr-o mare nulitati!ITI SARE IN OCHI:D .

Sevilla86
10th December 2006, 18:10
Daca Rednic a facut titular din Bley, pai din bosniacul ala cred ca face jucator de clasa mondiala!

Rossi
10th December 2006, 18:16
http://img85.imageshack.us/img85/6362/dinamoxm8.th.jpg (http://img85.imageshack.us/my.php?image=dinamoxm8.jpg)

whitewildstuff
10th December 2006, 18:19
Mai sevilla.Blay e un jucator de clasa mondiala!Pe bune!Si off-topic(e bine scris yooi)Dinamo are toate compartimentele peste Steaua!Mi-ar place o analiza sa vedem ce valori "mondiale"aveti voi!

Sevilla86
10th December 2006, 18:21
Mai sevilla.Blay e un jucator de clasa mondiala!Pe bune!

Depinde ce intelegi tu prin "jucator de clasa mondiala"
La ce inteleg eu prin "jucator de clasa mondiala", replica ta ma face sa :happy

*Coco*
10th December 2006, 18:23
Ce ma Pandurii nu retrogradeaza cu 37-38 de puncte scapii sigur de retrogradare...
Pandurii mai au casa 8 meciuri si 7 in deplasare a scapat de dinamo si Rapid ,mai are pe steaua in penultima etapa
ASa ca nu va faceti voi griji ca pandurii scapa sigur

delaparis
10th December 2006, 18:24
MAi e mult pana sa avem jucatori de clasa mondiala in Liga I

Rossi
10th December 2006, 18:25
Cristi Borcea: "E greu sa se tina cineva dupa noi.
Ma bucur ca le-am facut sarbatorile fericite suporterilor nostri si ma bucur ca le-am facut sarbatorile nefericite celorlalti suporteri"


:happy :happy :happy

Sevilla86
10th December 2006, 18:28
MAi e mult pana sa avem jucatori de clasa mondiala in Liga I

Mai sunt exceptii... cum ar fi Dica si Radoi.

delaparis, ai aflat unde a fost antrenor "Ghencea" si "Steaua"?
Acuma incearca sa afli unde a fost antrenor "Stefan cel Mare" si "Parc des Princes". Succes :D

whitewildstuff
10th December 2006, 18:29
Pai noi vedem departe,in Franta,ma rog,dar nu vedem talente si Fotbalisti aflati in trecere pe aici!!!Tipic autohton:ok: Avem jucatori ce bat la cur multi (impresari):o: ,dar nu ne vindem marfa cum trebuie!Nu avem taraba pusa,vindem la colt de strada1Apropo,deseara cu cineti tineti??Sergio,Robi si Coco???

whitewildstuff
10th December 2006, 18:35
Dica si Radoi,acesti eroi/hello sunt nevandabili,nimeni nu da 2 bani grei pe ei!Lol ,fac versuri cu nr. one,cel care joaca 5 minute si a fost injurat la greu acum ,cate???,2 etape!Taci mai,ca o sclipire pe sezon nu te face fotbalist DE TALIE MONDIALA:ok: .Si papuasii au valori!!!!

TaciAcolo
10th December 2006, 18:36
Ce ma Pandurii nu retrogradeaza cu 37-38 de puncte scapii sigur de retrogradare...
Pandurii mai au casa 8 meciuri si 7 in deplasare a scapat de dinamo si Rapid ,mai are pe steaua in penultima etapa
ASa ca nu va faceti voi griji ca pandurii scapa sigur

inca 27 d epuncte in retur si prindem loc de intertoto :yeah:

Kainsashiki
10th December 2006, 18:57
Felicitari Dinamo, daca nu v-au ajutat arbitrii (nu am vazut meciul). Nu multe echipe au castigat la Targu Jiu anul acesta.

whitewildstuff
10th December 2006, 18:57
Tare,va faceti calcule de retrogadare pe thread-ul cu Dinamo!!!Tare!!!Ce dracu' mai,valoarea voastra e peste !!!!!
Cand ne-au ajutat arbitrii,mai Diablo??Spune.La meciurile pe care le-ai vazut macar:))

TaciAcolo
10th December 2006, 18:59
ne-au furat clar asta e suntem furati:cry:

Kainsashiki
10th December 2006, 19:02
Cand ne-au ajutat arbitrii,mai Diablo??Spune.La meciurile pe care le-ai vazut macar:))

Au fost destule meciuri, sa stii. Daca n-ati primit penalty nu inseamna ca n-ati fost ajutati. Dar am citit aici ca unii se plang ca a tras Balaj cu voi si din cauza asta am zis "Felicitari daca nu v-au ajutat arbitrii."

delaparis
10th December 2006, 19:06
Mai sunt exceptii... cum ar fi Dica si Radoi.

delaparis, ai aflat unde a fost antrenor "Ghencea" si "Steaua"?
Acuma incearca sa afli unde a fost antrenor "Stefan cel Mare" si "Parc des Princes". Succes :D

Dica si Radoi trebuie sa se impuna la echipe mari din Europa ca sa spunem asta. Mutu e de clasa modiala daca o luam asa ... cei doi doar au potential deocamdata.

Chestia cu Ghencea a fost o gluma pe moment dar daca tu vrei poti posta asta de fiecare data ... pe mine nu ma deranjeaza :rolleyes:

bada_otelul
10th December 2006, 19:24
felicitari robi remus si coco,ati nimerit perfect rezultatul meciului asta.ca sa vedeti si voi pana la urma ca dumnezeu nu pedepseste cu parul,data viitoare vedeti-va de echipa voastra

*Coco*
10th December 2006, 19:25
felicitari robi remus si coco,ati nimerit perfect rezultatul meciului asta.ca sa vedeti si voi pana la urma ca dumnezeu nu pedepseste cu parul,data viitoare vedeti-va de echipa voastra

Lasa ma ca veniti voi la primavara:evil: :evil: :evil: :evil:

starsteel
10th December 2006, 19:29
ne-au furat clar asta e suntem furati:cry:

V-au ciupit, furati clar au fost altii in trecut acum se lucreaza cu manusi....oricum sansa a jucat un rol important, din nou nu a lipsit dinamovistilor. Ghinionul lor e ca anul a luat sfarsit iar sezonul urmator vor vedea care e adevarata lor valoare....in afara de titlu care probabil e in mare parte castigat datorita acestui an altceva nu vor demonstra. Nu au cum si nici cu ce.

whitewildstuff
10th December 2006, 19:34
Delaparis,ce moale esti cu altii,ca un lut:))))Dar te tii tare cu astia care mai cunosc Franta.Benga Boyz,+ioOI+....tari ,ca betonul armat pus pe PALATUL PARLAMENTULUI(SIC)

YoYoyOi
10th December 2006, 19:37
Am si eu o intrebare total off-topic.
Tu asa esti de felul tau sau acum te faci? Adica asa te exprimi tu de obicei?
E foarte greu sa te inteleaga cineva.

whitewildstuff
10th December 2006, 19:39
mAI MOLDOVENE,ala care esti super otelit,de mult vroiam sa-ti zzic ca esti penibil,dai verdicte pe anumite threaduri,dai sanctiuni si tai ce posteaza altii(cica off-topic).Acum nu te tai???Singur??Sau faleza aia e ptr. zimbrii??Cei care fura si ciupesc in acelasi timp,mai planet world!

whitewildstuff
10th December 2006, 19:45
yoyo,probabil cu mine vrei sa duci lupta colosala!Pacat ,eu sunt nescolarizat!Asa ca ai scapat!Si on-t,yo sunt f. bine dispus ca avem 11 p in fata voastra!
Si sa fiu la obiect:Ce dracu ne facem fratilor ca nu avem cu cine ne bate ?Suntem BUNI:headbang: .E greu sa fii in umbra altora!!Doare??RAU????
"Eugen Neagoe a avut numai cuvinte de lauda la adresa jocului echipei lui Rednic, afirmand ca ros-albii isi merita cu prisosinta prima pozitie. "Din punctul meu de vedere, cred ca scorul este mult prea dur. Alta a fost realitatea din teren. Meciul a fost mai echilibrat. Victoria lui Dinamo e meritata. Azi am intalnit o echipa valoroasa si care merita primul loc."
Sau nu ???

Sergio_D
10th December 2006, 20:36
Pai noi vedem departe,in Franta,ma rog,dar nu vedem talente si Fotbalisti aflati in trecere pe aici!!!Tipic autohton:ok: Avem jucatori ce bat la cur multi (impresari):o: ,dar nu ne vindem marfa cum trebuie!Nu avem taraba pusa,vindem la colt de strada1Apropo,deseara cu cineti tineti??Sergio,Robi si Coco???

Țin cu tata. Meci fără importanță... nu-mi prea pasă :D
Vreau să spun că meciurile Craiovei nu îmi stârnesc nici un interes, pe când cele ale Pandurilor DA /hello

delaparis
10th December 2006, 20:43
Delaparis,ce moale esti cu altii,ca un lut:))))Dar te tii tare cu astia care mai cunosc Franta.Benga Boyz,+ioOI+....tari ,ca betonul armat pus pe PALATUL PARLAMENTULUI(SIC)

Ce tot zici tu aici ca nu inteleg ... serios ... te citesc si :headbang:
Care-i problema ?

Cra10veanu
10th December 2006, 21:05
Vreau să spun că meciurile Craiovei nu îmi stârnesc nici un interes, pe când cele ale Pandurilor DA /hello

dar dupa cele ale stelei te omori :D

caine19
10th December 2006, 21:08
mmm... bate Dinamo cu 5-0 ! :happy

era sa o nimeresti:happy :happy . Din pacate au turat motoarele la 3:D :D

caine19
10th December 2006, 21:10
V-au ciupit, furati clar au fost altii in trecut acum se lucreaza cu manusi....oricum sansa a jucat un rol important, din nou nu a lipsit dinamovistilor. Ghinionul lor e ca anul a luat sfarsit iar sezonul urmator vor vedea care e adevarata lor valoare....in afara de titlu care probabil e in mare parte castigat datorita acestui an altceva nu vor demonstra. Nu au cum si nici cu ce.

:happy :happy :happy


.........
Am ras 15 min la postul tau. Ce ma bucur cand va vad asa frustrati:drak: .
SARBATORI FERICITE!......... Noi sigur o sa avem:ok: