PDA

View Full Version : Etapa 2: Sepsi - FCSB 0-0



Leo
14th July 2019, 18:30
Luni, 22 iulie, ora 21.00.

Johnny D
16th July 2019, 13:10
4-2 fu anu trecut, dar acu nu sper la asa bucurie, ma multumesc cu un egal.:)

Sevilla86
16th July 2019, 13:24
Da, dar intre timp l-au pierdut pe Neagoe :D

LazioRoma
16th July 2019, 17:24
1 solist !

delaoltenia
16th July 2019, 18:42
Domnul Vadim, Peluza - Liga 1 2019/2020

jucam luni, 2 solist!

Leo
18th July 2019, 18:07
Se stie, castiga fecesebistii.

Johnny D
22nd July 2019, 08:02
Astia nu-s Altashkert sau cum le zice la aia, victime!:))

LazioRoma
22nd July 2019, 19:04
Johnny boy .. ce sa zic m,a uit la meci ..s i aveti echipa.. de promovare !

Hingherul
22nd July 2019, 19:11
Ma uit si eu. Chiar de promovare nu e dar pentru caterinca as aproba o accedere in liga 1.
Parca e plictisitor sa facem misto doar de rasi. Plus ca se mai potoleste si Ionettele cu cefereii si olgutii lui. Isi gaseste si el locul pe forum :D

Hingherul
22nd July 2019, 19:39
Ahahahha, 2-3 in meciul ciorumbeilor. Cu siguranta o sa avem caterinca in liga 1 cu ei! :))

LazioRoma
22nd July 2019, 19:41
da au aratat bine pt una de liga 2 ....

Hingherul
22nd July 2019, 19:47
Da, mai ales daca ii compari cu rasii...
De la mine au un shortz pentru liga 1!

LazioRoma
22nd July 2019, 20:13
pai ar fii chiar ok .. daca ar putea ei sa intre.. si arges as vrea.. ca petrolu si u cluj au mai fost.. Argesu e anonim de atatia ani ... Noi am vb cu MArica.. si nu baga primaria nici un ban deci ! locul 10 11 iarasi !

Hingherul
22nd July 2019, 20:15
poate sa intre oricine. Important e sa iasa rasii ca sunt plictisitori! :D

Leo
22nd July 2019, 20:17
Despre Rapid si Farul, postati aici https://forum.onlinesport.ro/threads/659437-Meciuri-amicale?p=4473784#post4473784.

delaparis
22nd July 2019, 20:23
4-2 fu anu trecut, dar acu nu sper la asa bucurie, ma multumesc cu un egal.:)
Cu Nea pe banca le-au dat o valiza? Pai azi au antrenor si o sa fie prapad

Johnny D
22nd July 2019, 20:39
Johnny boy .. ce sa zic m,a uit la meci ..s i aveti echipa.. de promovare !

Si ne-a lipsit play maker-ul Cristocea care e accidentat.:) Prima echipa cel putin, ca a 2-a care a intrat in a 2-a repriza a fost de cascadorii rasului in frunte cu fundasul central si portarul care aveam impresia ca a uitat ceva pe la mijlocul terenului la ultimele lor 2 goluri!:)) Dar cautam un fundas central, Pancu a recunoscut printre cuvinte, sa avem si rezerva buna.:P

Da nu-i problema, ca si astia vor invata fotbal tactic cu timpul, probabil insa nu la Rapid, anul asta vom scoate 1-2 buni din ei care vor ramane alaturi de echipa si anul viitor, si pe restu ii donam. De fapt Pancu a zis ca donam cativa de acum, lotul e prea mare, vreo 6-7 vor merge imprumut, probabil din astia care au intrat in a 2-a repriza. A vrut sa-i vada sa afle mai bine care!:))

Ti-am zis c-o sa vezi ce-nseamna Rapidul pe teren, noi jucam si fara bani, pe burta goala!;)


Despre Rapid si Farul, postati aici https://forum.onlinesport.ro/threads/659437-Meciuri-amicale?p=4473784#post4473784.

Hai lasa-te, Hingherul si Cip si nu numai pot vorbi tot felul de kkturi si noi n-avem voie sa vorbim despre meciul nostru!:mda:

Leo
22nd July 2019, 20:41
SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Stefan - Vasvari - Hamed, I. Fulop, D. Flores, Konongo - Carnat
Rezerve: Fejer, Velev, Simonovski, Kilyen, Dumiter, Veress, M. Stefanescu
Antrenor: Csaba Laszlo

FCSB: Balgradean - Ov. Popescu, L. Cristea, Planic, M. Balasa - Vina, L. Filip, Fl. Tanase - Man, I. Hora, Oaida
Rezerve: T. Niga, Nedelcu, Fl. Coman, Moutinho, Salomao, Ov. Perianu, Cl. Belu
Antrenor: Bogdan Andone
Absenti: Momcilovici, Cl. Belu, Al. Stan, Pintilii, Morutan, M. Roman I, Gnohere, Vlad (accidentati)

Stadion: Municipal, Sf. Gheorghe
Arbitru: Iulian Calin

Johnny D
22nd July 2019, 20:43
Fara Mbappe de Pipera!?l:o: Mai, meciul nu e jucat dinainte, FCSB ar putea pune probleme!:)

LazioRoma
22nd July 2019, 21:09
penalty cat casa

Leo
22nd July 2019, 21:41
Hai Carnatule cu golul!

0-0 la pauza.

delaoltenia
22nd July 2019, 22:14
cu permisiunea dvs, fmm GgB

LazioRoma
22nd July 2019, 22:14
bai indiferent ce sunteti .. cu ce echipa tineti .. nu cu ungurii ..

Johnny D
22nd July 2019, 22:20
Hai Carnatule cu golul!

0-0 la pauza.

Cat pe ce, dar avura noroc acronimatii! Daca bat 1-0 e cel mai de kkt, nu merita nici sa piarda meciul asta la cat de infect joaca. Merita sa fie distrusi! Dar... sa vedem ce iese.:rolleyes:

Leo
22nd July 2019, 22:20
Putin imi pasa de Sepsi si ungurii lor, dar astazi vreau sa faca un meci bun. :D

delaoltenia
22nd July 2019, 22:20
bai indiferent ce sunteti .. cu ce echipa tineti .. nu cu ungurii ..



bre, io sunt STELIST de moda veche si am cate ceva de impartit cu GgB. cu scuzele de rigoare dar mi as dori o victorie ungureasca aici, sa treaca in lumea celor drepti jigodia din pipera.

Leo
22nd July 2019, 22:22
Si de ce ai votat 2 in pool? :)

delaoltenia
22nd July 2019, 22:24
si tu acum, votez cu inima :)

Hingherul
22nd July 2019, 22:24
Votul reflecta realitatea nu dorintele! :rasc:

Leo
22nd July 2019, 22:25
si tu acum, votez cu inima :)

Mai stiu eu pe cineva care voteaza tot cu inima. :)

delaoltenia
22nd July 2019, 22:25
realitatea din teren daca te uiti la meci, Hingherule.
fmm GgB! :(

LazioRoma
22nd July 2019, 22:27
Pe becali.. nu cred ca exista om sanatos in tara asta sa il haleasca.. sincer...

delaoltenia
22nd July 2019, 22:29
Pe becali.. nu cred ca exista om sanatos in tara asta sa il haleasca.. sincer...

sincer, pe ce lume traiesti? :D
nici nu gandesti cati asistati social si nu numai fac sluj ciobanului, traiasca romanik libera.

Leo
22nd July 2019, 22:30
Hai sa-l vedem pe Salomao.

Johnny D
22nd July 2019, 22:31
Pe becali.. nu cred ca exista om sanatos in tara asta sa il haleasca.. sincer...

Aia carora le-a facut casa!
Insa daca au ramas fara casa, ai dreptate ca nu prea-s sanatosi asa...:D


Hai sa-l vedem pe Salomao.

Accidentat!:D

LazioRoma
22nd July 2019, 22:32
Aia carora le-a facut casa!
Insa daca au ramas fara casa, ai dreptate ca nu prea-s sanatosi asa...:D



Accidentat!:D

crezi ca le a facut el casa?
a fost ditamai combinatia acolo .. cu bani de la guvern si cu numele lui pe el ... cu ajutoru lu pretenu Hrebenciuc !

Johnny D
22nd July 2019, 22:35
Ce-mi place cand unii se cred fotbalisti ca si Tanase cand se crede Djokovic!:sneaky:

Johnny D
22nd July 2019, 22:43
Excelent Salomao pana acum, zici ca joaca in continuare pentru Dinamo si vine razbunarea!
Tot ce mai lipseste e sa si-o bage acuma sa le dea mortala!:))


2 penalty-uri refuzate gazdelor meciul asta si spurcaciunea profita sa ia 1p.:rolleyes:
Uite diferenta intre CFR si FC FCSB, CFR 3 penalty-uri refuzate pt ea, FCSB 2 impotriva-i.:rosu:

Leo
22nd July 2019, 22:45
Hotilor! A fost penalty.

Johnny D
22nd July 2019, 22:49
CFR furata ca-n codru, FCSB ajutata si tot CFR e peste dupa 2 etape.:rolleyes:

Leo
22nd July 2019, 22:52
Se apara bine ungurii astia cu toata echipa.

Johnny D
22nd July 2019, 22:55
Atatia votanzi si un singur cunoscator! Sa-l felicitam deci, zic!:rasc:

LazioRoma
22nd July 2019, 22:58
Hotilor! A fost penalty.

Chiar a fost.. da si in prima rep pt spurcaciunea jiji sta a fost ! Adika un arbitraj slab per total :D

Hingherul
22nd July 2019, 23:01
Oi impiedicate...

delaparis
22nd July 2019, 23:03
Meci de kkt :D

Leo
22nd July 2019, 23:05
Niste rapandule oparite.

LazioRoma
22nd July 2019, 23:12
:))))

LazioRoma
22nd July 2019, 23:13
Acuma vin cupele europene.. lasatii sa se antreneze pt grupe =))))))

Ess
22nd July 2019, 23:15
dar vai...
spurkaciunile impiedicate de unguri?

lol.

delaparis
22nd July 2019, 23:17
A inceput bine Liga 1 2017/2018 :D

Ess
22nd July 2019, 23:19
A inceput bine Liga 1 2017/2018 :D

mda, intr-adevar foarte mult respect arata pt aceasta mana de uzeri ramasi...

Johnny D
22nd July 2019, 23:58
Iarasi nu felicitam cunoscatorii!? Mai, mai dar invidiosi am ajuns!:))


A inceput bine Liga 1 2017/2018 :D

Las-o saraca, ca nu mai stie de ea.:P Va fi bine si pt ea candva, Dinamo isi va reveni... chiar daca nu acum, peste 3-4 ani dar sunt sigur ca-si va reveni!:ok::P


Dar mai avem si alti moderatori care ar putea... se stiu ei...:rolleyes:

Duba
23rd July 2019, 07:17
Pe becali.. nu cred ca exista om sanatos in tara asta sa il haleasca.. sincer...

Băi ăsta care nu înțelegi nimic din ce se întâmplă în fotbal, reține, dacă nu era Gigi, Steaua era în acest moment precum mimamo sau echipa decedată. Trebuie să ai creierul cât un dop ca să-ți imaginezi că în fotbal se pot face rezultate fără bani.

Cât despre meci, dacă prima repriză a fost cât de cât echilibrată, în a doua a existat doar Steaua. Doar ghinionul a făcut să nu plecăm cu 3 puncte de la Sfântu Gheorghe.

Johnny D
23rd July 2019, 07:23
Salutam un Dubel matinal, bianual!:ok:


Băi ăsta care nu înČ›elegi nimic din ce se întâmplă în fotbal, reČ›ine, dacă nu era Gigi, Steaua era în acest moment precum mimamo sau echipa decedată.

Care decedata, bwuei? Ca anu viitor venim sa v-o dam supervicecampioanei voastre la poponetz, din nou!:D


Trebuie să ai creierul cât un dop ca să-Č›i imaginezi că în fotbal se pot face rezultate fără bani.

Tocmai te contrazici cu Jijel, ca el tocmai asta zice, ca nu baga bani la echipa, doar face bani.:)


Cât despre meci, dacă prima repriză a fost cât de cât echilibrată, în a doua a existat doar Steaua. Doar ghinionul a făcut să nu plecăm cu 3 puncte de la Sfântu Gheorghe.

Si arbitrul, asa un picutz. Ca daca voia, dadea unul din alea doua.;)

Duba
23rd July 2019, 07:41
Când o echipă falimentează, așa cum s-a întâmplat de cea înființată de agenții sovietici Geza și Kahane, se numește că a decedat. Asta-i doar o clonă susținută cu bani de la Primăria sector 1 și bineînțeles PSD, partidul cu peedigre bolsevic.

Arbitrajul a fost corect. Dacă e să judeci acele faze de așa-zise lovituri de pedeapsă, atunci Steaua l-a avut pe cel mai clar. Acele aruncări ca în bazin nici în liga 3-a nu se mai acordă. Dar așa se întâmplă când frustrarea urlă în unii așa că tine.

Johnny D
23rd July 2019, 07:44
Eu n-am zis c-a fost, ci ca se puteau da, adica circumstante fura. De alea a lu Petrescu cu Iasu ce mai zici?:rolleyes:

Pe ce sa fiu frustrat, pe locurile voastre 2, 4 consecutive? Da, nasol rau. Par bune de tot!:D

Pe emblema scrie Rapid 1923! Emblema oficiala! Nu ca la voi astia originalii carora justitia v-a interzis sa-i purtati pana si conturul!:))

LazioRoma
23rd July 2019, 09:58
Băi ăsta care nu înČ›elegi nimic din ce se întâmplă în fotbal, reČ›ine, dacă nu era Gigi, Steaua era în acest moment precum mimamo sau echipa decedată. Trebuie să ai creierul cât un dop ca să-Č›i imaginezi că în fotbal se pot face rezultate fără bani.

Cât despre meci, dacă prima repriză a fost cât de cât echilibrată, în a doua a existat doar Steaua. Doar ghinionul a făcut să nu plecăm cu 3 puncte de la Sfântu Gheorghe.

Bai asta.. care intelege tot! ia uitete in ultimelw mele postari sa vezi ca mereu am zis ca fara bani nu ai ce performanta sa faci!
E vb de caracterul lui ca om.. ca angajaza toti idioti ca antrenori doar ca sa faca el echipa eu de asta nu il halesc nu din alt motiv!

Johnny D
23rd July 2019, 11:03
Cu Dubel te certi tu? Cand te iei de FC FCSB e ca si cum te-ai lua de maa-sa, Sfanta treime si de Alah simultan! N-ai cu cine!:))
Cu Dubel e de discutat asa ca de la mistocar la dilimandros, vorba sconcsilor de pe forum!:D

Leo
23rd July 2019, 11:40
Iarasi nu felicitam cunoscatorii!? Mai, mai dar invidiosi am ajuns!:))



Las-o saraca, ca nu mai stie de ea.:P Va fi bine si pt ea candva, Dinamo isi va reveni... chiar daca nu acum, peste 3-4 ani dar sunt sigur ca-si va reveni!:ok::P


Dar mai avem si alti moderatori care ar putea... se stiu ei...:rolleyes:

Gagauta, tu pe ce planeta traiesti? Ai cumva impresia ca daca putea vreunul dintre moderatorii de pe Liga 1, nu modificam titlul subforumului? Ii cerem lui Vadim de doi ani de zile sa modifice, el e singurul care poate face asta.

Johnny D
23rd July 2019, 11:47
Ok Leo, scuze.:)

Dar tre sa recunosti ca si Clau e simpatic:


(...)oricine vine ca antrenor la Dinamo trebuie sa arate ca el e seful si sa nu are probleme de autoritate :)

Zici ca e fiul patronului de la Sexi dupa discursul de ieri dupa meci! :D

Leo
23rd July 2019, 11:52
E parerea lui si o respectam.

Johnny D
23rd July 2019, 11:55
Nu ma refeream la parere, ci la formulare. E de secui din ala ascuns de civilizatie, dar ma rog. Fiecare cu observatiile lui.:P
Referitor strict la parerea lui, e complicat de zis unde se termina o mana autoritara si unde incepe una tirana.
Eu personal prefer antrenorii domoli, simpatici, adormiti care dau nota de relax echipei, si daca nu faci ce-a zis antrenoru, 10% din salar pe 3 luni taiat asa frumos si destins spus, fara pic de agresivitate ori tiranie. La a 2-a abatere 50% si la a 3-a joci gratis!:P

Leo
23rd July 2019, 12:06
Foarte ciudat dar si eu cred ca sanctiunile cu taierile din salar sunt foarte ok.

Johnny D
23rd July 2019, 12:08
Da, inteleg ca e foarte ciudat sa fii de acord cu mine dar asta este, se mai intampla, ce sa-i faci!:))

Referitor la parerea lui Clau, si eu o respect si respect si omul, chiar daca el sau altii nu ma respecta.:)

Clau7_D
23rd July 2019, 12:26
Respect pe oricine cat timp vad ca am ce sa discut cu acea persoana :) nu am probleme cu nimeni, sunteti liberi sa ma injurati 10 zile fara oprire si nu ma afecteaza cu nimic. Dar voi semnala intotdeauna tipul acela de persoane care, spre exemplu, se bucura de tragedia unor adversari din sport (vezi unele discutii de aseara) sau genul de persoane care au impresia ca le stiu pe toate (cum incerci tu sa faci la fotbal, tenis, biliard, filme, cricket, popice subacvatice s.a.m.d).
Asta e, forumul inseamna diversitate pana la urma, discutiile s-ar plictisi daca am vedea toti la fel :yes:

LazioRoma
23rd July 2019, 13:46
Cu Dubel te certi tu? Cand te iei de FC FCSB e ca si cum te-ai lua de maa-sa, Sfanta treime si de Alah simultan! N-ai cu cine!:))
Cu Dubel e de discutat asa ca de la mistocar la dilimandros, vorba sconcsilor de pe forum!:D
Ai dreptate! :))) Las ca te ciondanesti tu cu Leo :))

Johnny D
23rd July 2019, 13:48
genul de persoane care au impresia ca le stiu pe toate (cum incerci tu sa faci la fotbal, tenis, biliard, filme, cricket, popice subacvatice s.a.m.d).
Asta e, forumul inseamna diversitate pana la urma, discutiile s-ar plictisi daca am vedea toti la fel :yes:

Sau genul de persoana care are impresia ca vede o alta persoana care le stie pe toate, cand de fapt acea persoana care le-ar sti pe toate e vai de capu si de viata ei!:D Insa, nu va conteni sa lupte pt cei care sunt persecutati si ocarati! Deoarece in inima moralitatii, chiar langa libertate scrie ca trebuie sa apreciezi pe cel diferit fata de tine, ba chiar sa-l iubesti din motivul enuntat de tine: totul ar fi monoton daca am fi similari.

Sevilla86
23rd July 2019, 22:32
Ne-am impiedicat de-un ciot :D