PDA

View Full Version : Etapa 19 : Jiul Petrosani - Rapid



m8k
4th December 2006, 16:16
Sâmbata 9 decembrie
Jiul Petrosani - Rapid (13,00, TVR 2)

noir_desir
4th December 2006, 19:54
Bate Rapidul. Un 0-1.

the lion king
4th December 2006, 20:50
bate Jiul.nu conteaza cu cat.

kain
4th December 2006, 22:47
Victorie giulesteana ;)

crissis
4th December 2006, 23:06
Va cistiga Rapid greu dar va cistiga .
JIUL-RAPID 2

YoYoyOi
4th December 2006, 23:08
cistiga Rapid:ok:

Cipus
5th December 2006, 09:10
Jiul se apara cu toata echipa si avand un moral bun dupa victoria de la Pitesti ar putea sa scoata un egal cu Rapiduletul. Meci greu la Petrosani, eu zic un 1-1..

Pepsi-Cola
5th December 2006, 11:25
dupa egalul u pandurii ... acuma o sa cashtige x2

Aurel.D
5th December 2006, 11:58
Rapidul nu isi mai poate permite inca un pas gresit. Si mai vor si razbunare dupa meciul din sezonul trecut din ultima etapa.
Pronostic 2

Sevilla86
5th December 2006, 15:24
Rapid e in criza, nu are cine sa bage mingea in poarta!!! In afara de Moldovan care mai misca, nu vad pe nimeni care sa traga echipa dupa el, sau sa fie decisiv... Jiul o sa se apere tot meciul si o sa scoata un egal.
Jiul 0-0 Rapid :ok:

Toshiro
5th December 2006, 15:35
Parca ar merge un poll: cu cati jucatori termina Rapid meciu'...:cool:

Sevilla86
5th December 2006, 15:45
Chestia e ca data trecuta nu au apucat sa mai termine... :rolleyes:

Toshiro
5th December 2006, 15:48
Ei, anu' asta or prograsa si ei, ce Dumnezeu, au iesperentza...

CrAzY92
5th December 2006, 16:00
bate jiul 1-0

garpy
5th December 2006, 18:16
x2, sa speram, fara multe rosii :)

Gontel
5th December 2006, 18:27
bate rapidul, cu toate ca imi doresc un egal.

m8k
5th December 2006, 18:52
1 sau X!!! Si CFR trece pe 3!!!
Sper sa fie totusi victoria minerilor!!!

Cipus
5th December 2006, 20:02
1 sau X!!! Si CFR trece pe 3!!!
Sper sa fie totusi victoria minerilor!!!

Pentru asta nu crezi ca ar trebui sa bata si CFR pe Unirea?

Ferko
7th December 2006, 22:02
Prevad un meci urat .

Datenshi
8th December 2006, 10:14
Nu trebuie sa fii Mama Omida sa prevezi asta. Razvan in loc sa-si vada de meci iar a ainceput cu bazaielile.

Ferko
8th December 2006, 15:53
Ca bine zici - mai bine pregatea meciul in tacere si vorbea numai pe teren (prin jocul echipei !). Daca Rapidul nu castiga atunci sa avem urechi sa auzim cine si cati sunt de vinovati. Eu nici acuma nu m-am lamurit cu ce a fost arbitrul de vina ca n-au castigat meciul cu Pandurii, ca Razvan tot zice ca arbitrul are o parte devina. Poate ca da.

starsteel
8th December 2006, 19:59
Se pare ca rapidistii se duc din nou la Petrosani cu nervii intinsi la maxim....se lasa iar cu local combat?

Sunchase
8th December 2006, 20:24
Scorul etapei

rhadoo
8th December 2006, 21:17
da 5-0 pt JIUL PETROSANI!
HAI JIUL PETROSANI !

Parazitu'1919
9th December 2006, 01:28
Bate Rapidul
cata dorinta de razbunare si motivatie au in ei ...
0-4 dar primul gol va veni greu...

remy
9th December 2006, 04:35
Jiul infrunta Rapidul cu rezervele

Din cauza accidentarilor, Marin Tudorache nu va putea utiliza in meciul de sambata cu Rapid cea mai buna formula, fiind nevoit sa trimita in teren mai multi jucatori care au evoluat foarte putin in acest sezon.


Tudorache nu va putea conta pe sapte jucatori, acestia fiind indisponibili de mai multa vreme. Deoarece nu vor putea evolua in ultimul meci din acest sezon, Paleacu, Galdeanu, Drida, Mircea Gheorghe, Borza si Mihart au plecat deja acasa, urmand sa revina la inceputul lunii ianuarie cand se va reuni lotul.
In schimb au revenit la echipa Ciprian Petre, dupa inmormantarea tatalui sau, Draghici si Marian Constantinescu, ultimul reluandu-si antrenamentele chiar saptamana aceasta dupa ce a fost indisponibil mai bine de doua luni din cauza unor probleme lombare. De asemenea, Tudorache l-ar putea opri in lot si pe atacantul Alin Litu, chiar daca nu a facut antrenament in preziua meciului cu Rapid.
Pentru a avea foaia de joc plina, Tudorache a apelat si la tinerii Bickfalvi si Teusan, doua sperante ale conducerii petrosanene.
Meciul Jiul - Rapid va avea loc sambata de la ora 13,00.

edd
9th December 2006, 09:47
jucatorii astia iau lipsit jiului si etapa trecuta,lucru care nu ia impiedicat sa castige!! parerea mea e ca meciul se va termina la egalitate....

Sevilla86
9th December 2006, 13:52
Nu ma asteptam la Jiul sa joace asa de bine! Dar joaca si cu Rapid, care pare sa fie in cadere libera. Rapid in prima repriza nu a aratat nimic! Bine, cu exceptia unei ratari imense, coate in cap si faulturi cat cuprinde!
In ritmul asta, Jiul poate chiar sa castige :ok:

Grinco
9th December 2006, 14:04
Cat de fraier trebuie sa fii ca arbitru sa vii la meci doar cu echipamentul negru? Am prieteni arbitri prin divizia judeteana si pana si ei se informeaza inainte in ce echipament joaca echipele, pentr a-si alege ''uniforma'' corespunzatoare. Corpodean & co. arata ca aia care cara targa

CrAzY92
9th December 2006, 14:40
HAI Jiul sper ca ma rezistati c.a 10 minute :D

andrei1921tm
9th December 2006, 14:43
Nu imi vine sa cred...1-0 X(

kain
9th December 2006, 14:46
Meci ca de obicei al Rapidului, cu ratarile din fiecare meci.. m-am obisnuit.. asta e. SCHIMBA COPOS ATACANTII AIA DE KKT ! :ras-plans:

*Coco*
9th December 2006, 14:51
Lanterna Rosie bate pe Marele Rapid:happy :happy :happy :happy
Hai ca nu aveti ce cauta in UEFA
Bv Jiul

Incubus
9th December 2006, 14:53
Eu zic ca Rapidu e pe un drum bun, au progresat fata de 3-0 ala din campionatul trecut, si nici nu au mai facut K1. Tot asa baieti! :happy

delaparis
9th December 2006, 14:53
Surpriza mare ... parerea mea :o:

Felicitari colegilor *Coco*, CrAzY92, m8k, paris si rhadoo pentru pronosticul corect /hello

kerosene
9th December 2006, 14:54
bate jiul 1-0

esti bun tata ce sa mai.... http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/frech/c010.gif http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/frech/c010.gif http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/frech/c010.gif

hahaha1-0:ras-plans:

TaciAcolo
9th December 2006, 14:54
Lanterna Rosie bate pe Marele Rapid:happy :happy :happy :happy
Hai ca nu aveti ce cauta in UEFA
Bv Jiul

pune marele in ghilimele:happy :happy

resita
9th December 2006, 14:55
1-0 :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: bravo jiul

chipy_1923
9th December 2006, 14:56
Lanterna Rosie bate pe Marele Rapid:happy :happy :happy :happy
Hai ca nu aveti ce cauta in UEFA
Bv Jiul

sa stii ca nu avem c cauta..dc ne batem singuri si ratam la fel ca in UEfa..pierdem puncte cu toate [edit] de echipe...cum ar fi Craiova,Jiul sau Pandurii...si pierdem pt. ca avem atacanti incapabili..ca Zicu,Grifftihs,Buga si mai nou Moldovan...lasa-o dreacu' ca nu am mai vazut asa prosti..sa ratezi ca un paralel cu fotbalul...rateaza ca prostii..Dinamo si Steaua au 2-3 ocazii pe meci si dau gol...noi am avut iar 4 clare....si si-au batut joc de ele...niste prosti..mai vor si salarii mari..pai sa joace pt. banii aia terminatii dreacu....sa pierzi pct. cu toate echipele terminate...c gol de kkt..bulan d-ala prost...i-a venit mingea aluia in cap, a tras din 5 m...alt incapabil,nu a dat gol si a venit mingea la ala...c prosti...

noir_desir
9th December 2006, 14:58
:o: :o: :o: Bravo Jiul!

TaciAcolo
9th December 2006, 14:58
sa stii ca nu avem c cauta..dc ne batem singuri si ratam la fel ca in UEfa..pierdem puncte cu toate panaramele de echipe...cum ar fi Craiova,Jiul sau Pandurii......

Panarama e echipa ta BA

CrAzY92
9th December 2006, 14:58
nu mai pot de bucurie YEAH 85' Vrajitoarea :yeah: o sa beau ceva :happy

CrAzY92
9th December 2006, 14:59
pune marele in ghilimele:happy :happy

asa cum zici..:ok:

Hard
9th December 2006, 15:01
Si ce mai zice Copos,ca vor fi in fatza Stelei la sfarsit de an?:happy
Daca si asta se pricepe la fotbal,atunci Jiji e rege:D

prodinamo
9th December 2006, 15:01
Zicu redefineste notiunea de ratangiu. Toti marii ratangii mai aveau si ei momentele lor de slabiciune, mai oboseau sa rateze, mai greseau si ei si o bagau in ate. Zicu, nu. E ratangiul perfect. Robocop. Driblez, sutez, ratez.

*Coco*
9th December 2006, 15:02
Vorba lui roby panarama e echipa ta ca nu e instare sa inscrie:happy :happy
Asta e norocul face parte din joc...
Daca continuati in ritmul asta nu prindeti nici locul 5 la finalul sezonului:happy

TaciAcolo
9th December 2006, 15:04
coco aiurea ca am jucat cu ei in prima etapa cand ne facusem echipa decat de 3 zile ca ii rupeam daca jucam acum cu ei acasa:happy

YoYoyOi
9th December 2006, 15:06
Bravo Jiul!!!
/OLE/

Zauri
9th December 2006, 15:06
Felicitari echipei Jiul si suporterilor ei.

kain
9th December 2006, 15:11
Vedem noi cine rade la sfarsit.. Dupa o perioada buna pe care Rapid a avut-o, a venit si o perioada mai putin buna, chiar critica.. tensiune mare la club.. Noroc ca a venit pauza de iarna.. Rapid o sa-si revina cat de curand.. mai ales daca se vor califica mai departe in UEFA pe seama celor de la Panathinaikos, desi nu as vrea sa ne mai facem de ras si acolo.. :P Iar legat de Pandurii si Jiul, noroc chior.. insa si norocul face parte din joc.. Felicitari si bucurati-va cat mai puteti.. considerati aceste rezultate ca fiind Cadoul de la Mos Craciun :D

YoYoyOi
9th December 2006, 15:12
Mai ales suporterilor care la pauza bagau Scooter :lol: :lol: :lol:

raja_bell
9th December 2006, 15:13
rapidistilor, sunt stelist si ma bucura infrangerea voastra, dar cum de nu ati observat offside-ul clar la nr. 22 de la jiul????
tusier roman, adica tusier varza ...

*Coco*
9th December 2006, 15:13
Daca imi aduc bine aminte Lucescu facea scandal si era impotriva amanarii celor 2 etape
Uite Razvane ai vrut s`au jucat ai luat 1 pct:happy :happy :happy

Vladek
9th December 2006, 15:14
Zau ca nu inteleg de ce il mai titularizeaza Lucescu pe Zicu. La cat se bat in piept rapidistii ca au cel mai tare lot, trebuie sa fie pe acolo cineva care nu rateaza in halul asta. Sau poate vor sa stabileasca vreun record ... "cele mai mari si mai multe ratari din toate timpurile". Altfel nu-mi explic.

PS : Si Griffiths e petarda rau. Un jucator mediocru spre slab de-a dreptul ... mare teapa a luat Rapid de la Iacov cel cinstit.

TaciAcolo
9th December 2006, 15:15
Daca imi aduc bine aminte Lucescu facea scandal si era impotriva amanarii celor 2 etape
Uite Razvane ai vrut s`au jucat ai luat 1 pct:happy :happy :happy

nu fi rau ma coco in primu rand gazonu a fost de vina clar mai ales in giulesti :ras-plans:

kain
9th December 2006, 15:19
nu fi rau ma coco in primu rand gazonu a fost de vina clar mai ales in giulesti :ras-plans:

Ce mistouri mai ai in program? :cool: Ca nu prea le vad rostul..

chipy_1923
9th December 2006, 15:26
nu fi rau ma coco in primu rand gazonu a fost de vina clar mai ales in giulesti :ras-plans:

:jerk: :jerk: nu de asta am pierdut noi..da oricum gazonul vostru a fost de kkt...pe langa faptul ca avem atacanti prosti..prin Giulesti ne mai fura si arbitrul..vezi meciul cu Pandurii...:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

relansat
9th December 2006, 15:28
Nini si Griffiths 2 transferuri supraevaluate, sa vedem care`i treaba cu Mazilu`. Ce ma doare cel mai mult este acest Zicu, despre care, va spun sincer, am crezut ca va rupe seria ratarilor monumentale si va incepe sa marcheze. Imi aduce aminte de o anumita perioada a lu` Dica care dadea goluri fantastice, insa rata in momentele cheie din ocazii in care era de ajuns sa puna latu`.

*Coco*
9th December 2006, 15:29
Da ma aia de la Pandurii sunt blatisi ca nu va dau voua meciurile:happy :happy
Mai precis nu dau meciurile lui SDR:happy
Ai fi tu suparat ca luarati bataie dar acuma o dai in penibilism rau de tot

Andutzu
9th December 2006, 15:31
asta da surpriza...si o sa fie o lupta crancena la subsolul clasamentului ptr ca national , arges si jiul pare ca si-au revenit dar pana in martie cand se continua returul mai este si se pot intampla multe...

chipy_1923
9th December 2006, 15:35
jocul mediocru a fost prima repriza...in a doua am jucat bine...atacantii nostri sunt incapabili..d-asta am pierdut..oricum...Steaua sau Dinamo au jucat mediocru in jumatate din meciurile pe care le-au castigat...si nu si-au creat mai mult de 2 ocazii in afara de gol...noi cand jucam bine pierdem puncte...si etapa trecuta,etapa asta(ma refer aici la a doua repriza si al nr. de ocazii)..si p langa asta mai ne fura si arbitrul...normal ca ma enervez cand vad niste "olteni" becalizati p aici pe forum care fac misto de Rapid...au dat un gol prostesc...au avut noroc chior...si sufera p aici de parca cine stie ce mare echipa e Jiul...mi-e sila de oameni d-astia...anul trecut au uitat ca le-a cumparat Becali echipa..si ca la ei in Oltenia spun ca nu tine mai nimeni cu SDR...dar in ultima etapa era juma' de stadion ros-albastru si striga de mama focului Steaua Steaua....sclavi deghizati...si asta nu e jignire..e adevar...

raja_bell
9th December 2006, 15:39
petrosaniul e in oltenia????? :rolleyes:

*Coco*
9th December 2006, 15:40
Prietene mai treci si tu pe la orele de Geografie sau afla ca PEtrosani nu face parte din Oltenia
Petrosani face parte din Ardeal asa ca:cya:

chipy_1923
9th December 2006, 15:42
Prietene mai treci si tu pe la orele de Geografie sau afla ca PEtrosani nu face parte din Oltenia
Petrosani face parte din Ardeal asa ca:cya:

da asta e..nu face...tot sclavi sunteti si voi si aia...

Ferko
9th December 2006, 15:48
Iar a fost furat rapidul?????? Sa vedem cine o fi devina acum? Jale mare in Giulesti , mai ceva ca atunci cand au castigat cu 7-0 la Galati.

chipy_1923
9th December 2006, 15:51
Vorba lui roby panarama e echipa ta ca nu e instare sa inscrie:happy :happy
Asta e norocul face parte din joc...
Daca continuati in ritmul asta nu prindeti nici locul 5 la finalul sezonului:happy

bine ma...lasa sa ajungem noi pe 5..vezi-ti de prazarii tai si taci din gura...norocul face parte din joc...pai face...dar sa fie asa cu masura..nu sa dai gol dupa c i-a venit mingea aluia in cap dupa respingerea lui Edel...panarame de atacanti avem...si pierdem pct. cu echipe si mai panarame decat ei.....sunt curios maine dc bate Craiova(ma indoiesc) o sa fii la fel de bucuros..ca doar o sa ia bataie Steaua....:rolleyes: ...o sa poti sa fii bucuros?

chipy_1923
9th December 2006, 15:54
Iar a fost furat rapidul?????? Sa vedem cine o fi devina acum? Jale mare in Giulesti , mai ceva ca atunci cand au castigat cu 7-0 la Galati.

numai haiosi d-astia pe forumul asta...c dreacu v-oti baga in seama atat nu stiu...

YoYoyOi
9th December 2006, 15:56
"v-oti"?!?!?!:thinkso:

Ce-i asta?
Eu stiu ca esti nervos, dar calmeaza-te.

chipy_1923
9th December 2006, 15:57
rapidistilor, sunt stelist si ma bucura infrangerea voastra, dar cum de nu ati observat offside-ul clar la nr. 22 de la jiul????
tusier roman, adica tusier varza ...

nush..n-am vazut...oricum...egal se termina...dc am fi condus noi cu 1-0...mai era ceva.....eh nimic nou sub soare...dc e asa cum zici tu..ne-au furat arbitrii in ultimele 2 etape...si am pierdut din cauza lor 3 pct...asta e...pe noi ne fura ...pe altii ii ajuta...m-am obisnuit..la fel cum m-am obisnuit cu ratarile lui Griffiths,Buga sau Zicu...

SORENSEN
9th December 2006, 15:58
Vorbiti despre meci si mai putin pe langa..
Incepeti cu scorul si anume 1-0...

chipy_1923
9th December 2006, 16:00
"v-oti"?!?!?!:thinkso:

Ce-i asta?
Eu stiu ca esti nervos, dar calmeaza-te.

da adica in loc de "va bagati in seama"....sunt nervos..mai mult pt. ca ii vad p-astia pe aici care se bucura si vb aiurea...si chiar nu inteleg d c...pe langa faptul ca nu sunt in masura sa vb asa,avand in vedere cu ce echipe tin...

Zauri
9th December 2006, 16:03
nush..n-am vazut...oricum...egal se termina...dc am fi condus noi cu 1-0...mai era ceva.....eh nimic nou sub soare...dc e asa cum zici tu..ne-au furat arbitrii in ultimele 2 etape...si am pierdut din cauza lor 3 pct...asta e...pe noi ne fura ...pe altii ii ajuta...m-am obisnuit..la fel cum m-am obisnuit cu ratarile lui Griffiths,Buga sau Zicu...

Zicu ala va omoara e trompeta rau de tot.Moldovan nu stiu daca mai continua si in retur.Buga s-a stins,Mazilu are mai multe pungi de seminte mancate decat minute jucate.Atacul e varza.Felicitari pt ca vad ca esti singurul rapidist care tine piept oltenilor si mai nou stelistilor:ok: Si inca ceva nu v-a furat arbitrul.Jocul a fost mediocru

YoYoyOi
9th December 2006, 16:03
Eu am zis de mult ca Zicu nu e bun numai taiat cu lama si impuscat in oua. Mare necaz v-a adus pe cap ratangiul ala. noroc ca e doar imprumutat.

chipy_1923
9th December 2006, 16:07
nu fi rau ma coco in primu rand gazonu a fost de vina clar mai ales in giulesti :ras-plans:

uite-l si p-asta...c dracu vb mah si tu...si mai faci si glume din astea intelese doar de tine...esti bucuros ca ati afcut egal cu noi...pai ati afcut egal cu noi fiindca ne batem singuri mah..pt. ca in afara de gol am ratat vreo 5 ocazii mari..si am jucat fotbal...voi n-ati avut nici o ocazie..si ati dat si un gol din ofsaid...asa ca nu mai face misto...pt ca nu ai d c...intelegi...stiu ca esti stelist si de asta te bucuri atat...dar aici nu e vorba de Steaua.....v-ati gasit toti haiosi..da nu recunoasteti ca ati avut noroc din ala prost..mai ales voi astia de la PAndurii si ca ati dat gol si din ofsaid dintr-o faza de kko...degajare de portar..te-ai gasit tu marele suporter sa faci glume p aici...

chipy_1923
9th December 2006, 16:11
Zicu ala va omoara e trompeta rau de tot.Moldovan nu stiu daca mai continua si in retur.Buga s-a stins,Mazilu are mai multe pungi de seminte mancate decat minute jucate.Atacul e varza.Felicitari pt ca vad ca esti singurul rapidist care tine piept oltenilor si mai nou stelistilor:ok: Si inca ceva nu v-a furat arbitrul.Jocul a fost mediocru

asa e...astai sunt "atacantii" nostri...pe Ganea l-a refuzat nenea Copos...mi l-a luat pe Griffiths sau pe Zicu...c sa zic...eu n-am nimic cu oltenii...da ca vb aiurea rau de tot...si fac glume din astea aiurea...chiar nu inteleg...nu se bucura stelistii si nu fac glume...si se bucura ei...macar dc faceau stelistii glume...era ceva..ca totusi sunt pe 2..dar ei...ma rog...eh cu stelistii am ceva..bine decat cu aia increzuti...cu 80% dintre ei adica...dar oricum...ei nu au zis nimic...doar ca se bucura si e normal...
jocul a fost mediocru in prima repriza...si in a doua vreo 10 minute...dar altii au castigat destule meciuri jucand cum am jucat noi azi..sau chiar mai prost...dc nu am avea ocazii chiar nu as mai zice nimic...dar cand vad ca pierdem puncte ca in ultimele 2 etape ...nu-mi vine sa cred...si cu Pandurii chiar am jucat bine...asta e...astia sunt...pt. astia ragusesc la fiecare emci de acasa...si e din ce in ce mai grav ca am ramas printre putinii care mai canta in peluza aia..in afara de cei din brigazi...

YoYoyOi
9th December 2006, 16:13
eh cu stelistii am ceva..bine decat cu aia increzuti...cu 80% dintre ei adica...dar oricum...ei nu au zis nimic...doar ca se bucura si e normal...

eu sint in aia 20%?:D

Sevilla86
9th December 2006, 16:15
Nu ma asteptam la Jiul sa joace asa de bine! Dar joaca si cu Rapid, care pare sa fie in cadere libera. Rapid in prima repriza nu a aratat nimic! Bine, cu exceptia unei ratari imense, coate in cap si faulturi cat cuprinde!
In ritmul asta, Jiul poate chiar sa castige :ok:

Si in repriza a doua a fost la fel :ok: si Jiul chiar a castigat :ok: :ok: :ok:

Eu unul m-am distrat teribil vazand meciul asta... cel mai tare mi-a placut in minutul 60 cand Ryan Griffiths a incercat o foarfeca :happy nu inimerise poarta din 6 metrii si acum incerca o foarfeca :happy drept m-a bufnit rasul...

Vreti sa auziti o gluma buna: Zicu nu ar fi in stare sa-i dea gol nici lui Carlos :ras-plans:

YoYoyOi
9th December 2006, 16:18
Vreti sa auziti o gluma buna: Zicu nu ar fi in stare sa-i dea gol nici lui Carlos :ras-plans:

Eh nici chiar asa:D E ratangiu dar nu e mai prost ca palmierul :lol:

relansat
9th December 2006, 16:18
Zicu e un jucator bun, putin ajutor de la un psiholog nu ar strica. Numai ashe ar putea sa`si revina acest jucator cu dribling ametitor, minte sclipitoare, insa sarac in realizari. Trebuie sa`si dea drumu` la joc si numai atunci se poate bucura Rapidul ca a facut o achizitie buna.

chipy_1923
9th December 2006, 16:20
Eu am zis de mult ca Zicu nu e bun numai taiat cu lama si impuscat in oua. Mare necaz v-a adus pe cap ratangiul ala. noroc ca e doar imprumutat.

dc ar fi numai ala asa ar fi bine...oricum ala rateaza dar macar isi creaza mai mereu singur ocaziile...isi bate joc de ce face cand rateaza...toti atacantii rateaza mult sau joaca f prost...si Moldovan a inceput sa le calce pe urme....sper sa vina un atacant bun in iarna...si sa plece Griffiths...sper sa ne calificam in primavara...sincer eu zic ca meritam mai mult decat Psg...dar e greu...dc joaca aia p bune..ne calificam...dc meciul o sa semene cu Porto-Arsenal..nu ne calificam...

YoYoyOi
9th December 2006, 16:24
Sezonul trecut Buga si Moldovan v-au cistigat majoritatea meciurilor. Erau printre cei mai buni atacanti romani. Anul asta Buga si-a pierdut mintile, iar Moldovan e mai batrin cu un an:rolleyes: Cred ca i-a cam trecut vremea. Viteza jocului a mai crescut cerintele fotbalului sint din ce in ce mai inalte si Moldovan nu mai face fata. El avea noroc cind primea o pasa buna sau cind ciupea una de la adversar. Dar acum Zicu in loc sa-i dea pasa tine mingea doar la el, deci Moldovan e lasat pe dinafara. Pacat zic eu. Ati avut un atac extraordinar si acum au ajuns niste epave de ratangii.

chipy_1923
9th December 2006, 16:25
eu sint in aia 20%?:D

nu stiu..asa pari...dar oricum u esti fata parca...si pt. asta nu as vorbi cu tine urat...chiar dc esti tu stelista...esti ok..cel putin aparent...

chipy_1923
9th December 2006, 16:29
Sezonul trecut Buga si Moldovan v-au cistigat majoritatea meciurilor. Erau printre cei mai buni atacanti romani. Anul asta Buga si-a pierdut mintile, iar Moldovan e mai batrin cu un an:rolleyes: Cred ca i-a cam trecut vremea. Viteza jocului a mai crescut cerintele fotbalului sint din ce in ce mai inalte si Moldovan nu mai face fata. El avea noroc cind primea o pasa buna sau cind ciupea una de la adversar. Dar acum Zicu in loc sa-i dea pasa tine mingea doar la el, deci Moldovan e lasat pe dinafara. Pacat zic eu. Ati avut un atac extraordinar si acum au ajuns niste epave de ratangii.

asa e...dupa numele din echipa cred ca ar fi trebuit sa vame cel mai bun lot....dc Buga juca 1-2 hai 3 meciuri mai slab...nu ziceam nimic ca nu poti sa joci bine in fiecare meci...dar el nu mai jaoca nimic de vreo 10 meciuri...e de umplutura pe teren...Moldovan ajucat f bine la inceputul anului..acum s-a stins...de la emciul ala cu STeaua cand a ratat cu poarta goala...nu mai joaca...e si batran..nu poti sa ii ceri multe...dc nu primeste pase bune...la varsta lui nu are ce sa faca...

chipy_1923
9th December 2006, 16:31
Si in repriza a doua a fost la fel :ok: si Jiul chiar a castigat :ok: :ok: :ok:

Eu unul m-am distrat teribil vazand meciul asta... cel mai tare mi-a placut in minutul 60 cand Ryan Griffiths a incercat o foarfeca :happy nu inimerise poarta din 6 metrii si acum incerca o foarfeca :happy drept m-a bufnit rasul...

Vreti sa auziti o gluma buna: Zicu nu ar fi in stare sa-i dea gol nici lui Carlos :ras-plans:

dc ar fi cu el in echipa ar fi in stare...

YoYoyOi
9th December 2006, 16:31
chiar dc esti tu stelista...esti ok..cel putin aparent...

o iau ca pe un compliment;)
sint ok pina-s calcata pe nervi. Dar nu cedez cu nervii usor:D

Hard
9th December 2006, 16:36
Rapid are o problema la Petrosani de vreo 2 sezoane incoace:D,sa fie oare blestem?

relansat
9th December 2006, 16:39
Cartonase rosii la ordinea zilei, se joaca tare la Petrosani :drak:

starsteel
9th December 2006, 17:02
Am vazut si eu acum inregistrarea meciului; excelent, incredibil ce bine a jucat Jiul, despre Rapid ce ar fi de spus decat ca dorinta lor de a juca inca 2 etape s-a intors ca un bumerang impotriva lor si au reusit sa-si faca iarna extrem de.....incinsa. S-a auzit cumva Scooter la Petrosani? :happy
P.S. Victoria Stelei la Craiova ar pune capac peste necazurile rapidiste din finalul de sezon. Ce bine ar fi daca insuccesele din campionat ar fi incununtate de un egal la Paris.....din pacate astea sunt doar vise.

Sevilla86
9th December 2006, 17:12
despre Rapid ce ar fi de spus decat ca dorinta lor de a juca inca 2 etape s-a intors ca un bumerang impotriva lor si au reusit sa-si faca iarna extrem de.....incinsa.

De faza asta uitasem :ras-plans: ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa capeti.:D

Tot vorbim de Rapid, dar uite ca Jiul e la a doua victorie consecutiva si s-au apropiat la 7 puncte de primul loc neretrogradabil! Si la cum au jucat, nu cred ca merita sa retrogradeze.

the lion king
9th December 2006, 17:19
Am vazut si eu acum inregistrarea meciului; excelent, incredibil ce bine a jucat Jiul, despre Rapid ce ar fi de spus decat ca dorinta lor de a juca inca 2 etape s-a intors ca un bumerang impotriva lor si au reusit sa-si faca iarna extrem de.....incinsa. S-a auzit cumva Scooter la Petrosani? :happy
P.S. Victoria Stelei la Craiova ar pune capac peste necazurile rapidiste din finalul de sezon. Ce bine ar fi daca insuccesele din campionat ar fi incununtate de un egal la Paris.....din pacate astea sunt doar vise.

:sleep: dream on :ok:

STEEL
9th December 2006, 17:24
Mamaaa ce rezultat.....:o:
Bineee Jiul,bravo voua./hello
Un rezultat la care sincer nu ma asteptam.rapidu' in criza?:evil:

Datenshi
9th December 2006, 17:41
1 punct cu jiul si pandurii. cat mai trebuie sa suferim ca sa plece?

JJ
9th December 2006, 17:41
Cateva ratari ale lui Zicu, niste imprecizii in aparare si am mai pierdut un meci. Cred ca a fost cel mai slab meci al Rapidului de sezonul asta. Asta este, la primavara poate vom avea un antrenor care sa-i invete pe jucatori cum se trage la poarta, ca se pare ca toti au cam uitat.

STEEL
9th December 2006, 17:43
1 punct cu jiul si pandurii. cat mai trebuie sa suferim ca sa plece?

La cine te referi?

Hard
9th December 2006, 17:44
Lucescu:D

rhadoo
9th December 2006, 17:53
Vedem noi cine rade la sfarsit.. Dupa o perioada buna pe care Rapid a avut-o, a venit si o perioada mai putin buna, chiar critica.. tensiune mare la club.. Noroc ca a venit pauza de iarna.. Rapid o sa-si revina cat de curand.. mai ales daca se vor califica mai departe in UEFA pe seama celor de la Panathinaikos, desi nu as vrea sa ne mai facem de ras si acolo.. :P Iar legat de Pandurii si Jiul, noroc chior.. insa si norocul face parte din joc.. Felicitari si bucurati-va cat mai puteti.. considerati aceste rezultate ca fiind Cadoul de la Mos Craciun :D

[edit]de ce nu vezi ceea ce sa intamplat pe teren ?de ce nu spui sau scrii faptul ca am fost peste rapid?ca rapidul la fel ca si steaua si dinamo castiga doar daca vrem noi?:rosu:
si azi nu am vrut,pt ca se pare ca suntem singuri
si ca toate lichelele venite de la timisoara si-au facut plinul si in sfarsit sa prins si simota ca tot turul au vandut meciurile si ca se poate juca si cu juniori ca bicfalvi ,teusan ,draghici si sa ai rezultate
ma bucura revenirea JIULUI,care arata adevarata valoare a echipei
HAI JIUL PETROSANI!

STEEL
9th December 2006, 17:59
Lucescu:D

Imi imaginam ca de el era vorba.Cum e posibil asa ceva,pana acum razvanel era cel mai adorat personaj de la rapid?Toata lumea se mobiliza la maxim,toti aveau o atitudine extrem de favorabila,sustinut din toate partile,suporteri,jucatori,TATA,poate mai putin cateodata de copos dar una peste alta situatia lui razvanel parea batuta in cuie.:D

Datenshi
9th December 2006, 18:17
Parea. Oricum, orice antrenor cu mici urme de onoare isi dadea demisia dupa meciul asta.

Zauri
9th December 2006, 18:22
Nu Razvan e de vina CAnd Zicu rateaza din 5 m cu poarta libera nu antrenorul e de vina.Respectati-l ca cele mai mari performante cu el le-ati obtinut

Sevilla86
9th December 2006, 18:23
Parea. Oricum, orice antrenor cu mici urme de onoare isi dadea demisia dupa meciul asta.

Daca nu bate PSG-ul, nu scapati de el in veci vecilor...
Dar parca nu mai are nici o relatie asa de buna cu jucatorii, Dinu nu mai e sa-l convinga sa ramana, rezultate nu are... ar fi ceva premize pt o demisie.

Datenshi
9th December 2006, 18:24
Nu Razvan e de vina CAnd Zicu rateaza din 5 m cu poarta libera nu antrenorul e de vina.Respectati-l ca cele mai mari performante cu el le-ati obtinut

Te referi la o cupa a romaniei in 3 ani si o eliminare din uefa in fata stelei?

STEEL
9th December 2006, 18:27
Parea. Oricum, orice antrenor cu mici urme de onoare isi dadea demisia dupa meciul asta.

Uiti foarte repede la ce nivel a ajuns rapidu' sub comanda lui si cate lucruri frumoase au realizat impreuna.Noi ce trebuia sa facem cu Grigoras dupa acel stupid accident 0-7,sa sarim pe el si sa-l macelarim?
Pe deoparte te inteleg,la voi sunt alte pretentii,exigente dar eu personal vad prin eventuala plecare a lui un declin total in randul jucatorilor,poate nu imediat dar cu siguranta incet-incet se va rupe ceva in sanul echipei.

Datenshi
9th December 2006, 18:29
Lucrurile alea frumoase au fost intamplari. El e un antrenor mediocru, fara onoare, fara idee de performanta. Luati-l la voi daca va place asa de mult, noi ne-am saturat.

starsteel
9th December 2006, 18:31
Nici eu nu sunt de acord cu atitudinea rapidista in ceea ce-l priveste pe Razvan dar e cum se spune o chestiune interna. Razvan lasa totusi ceva in urma iar voi vreti sa-l transformati intr-un martir. Alegerea voastra, insa voi nu realizati ca panarama de Copos vrea un antrenor docil care sa nu il mai puna la cheltuiala.....dupa stagiul de la Bistrita Sabau e tocmai bun insa pt. marea performanta e unul ma indoiesc.

rhadoo
9th December 2006, 18:31
Uiti foarte repede la ce nivel a ajuns rapidu' sub comanda lui si cate lucruri frumoase au realizat impreuna.Noi ce trebuia sa facem cu Grigoras dupa acel stupid accident 0-7,sa sarim pe el si sa-l macelarim?
Pe deoparte te inteleg,la voi sunt alte pretentii,exigente dar eu personal vad prin eventuala plecare a lui un declin total in randul jucatorilor,poate nu imediat dar cu siguranta incet-incet se va rupe ceva in sanul echipei.

la ce te referi cand spui pretentii?
ce era rapid in urma cu cativa ani?o echipa de b
o echipa cu pretentii pe banii ministerului transporturilor?:rosu: :rosu:
nu rapid este o echipa de duzina umflata de ziaristi si de copos pe banii altora:rosu:
nu rapid este o echipa care nu stie sa piarda,care nu stie sa recunoasca superioritatea altora din provincie,care joaca la intimidare cu toti adversarii:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

Sevilla86
9th December 2006, 18:39
Lucrurile alea frumoase au fost intamplari. El e un antrenor mediocru, fara onoare, fara idee de performanta. Luati-l la voi daca va place asa de mult, noi ne-am saturat.

Asa e! Eu cred ca inconstanta Rapidului i se datoreaza lui Razvan. Daca ne gandim putin ne dam seama ca el nu este foarte stabil d.p.d.v. emotional: vorbeste tot timpul de barbati si barbatie, dar plange pe la conferinte ca l-a batut pe ta-su... a transmis instabilitatea asta si echipei care alterneaza tot timpul perioadele exceptionale cu cele dezastroase!
Eu nu cred sa-l vad pe razvan sa mentina o echipa cat de cat constant un sezon intreg.

Parca atunci cand a fost demis pt o noapte, Copos vroia sa-l aduca pe Rednic? Cine stie, poate Rednic facea din Rapid o campioana...

giulestina
9th December 2006, 18:41
Meci slab , ca de obicei ultimele jucate in deplasare de formatia noastra.Tristete si amaraciune deoarece credeam ca echipa noastra e o echipa de profesionisti adevarati dar se pare ca ne-am inselat.

STEEL
9th December 2006, 18:42
Lucrurile alea frumoase au fost intamplari. El e un antrenor mediocru, fara onoare, fara idee de performanta. Luati-l la voi daca va place asa de mult, noi ne-am saturat.

Vrei sa-ti spun ceva?In totdeauna l-am considerat un antenor modest si fara experienta.Partea cea mai urata referitor la el este ca a ajuns si rezistat la rapid datorita conjuncturilor.Impins "fortat" de cancerul fotbalului romanesc,mafiotul de tasu'...
Sa-l vreau la Otelul???Nuuuu penny,multumesc,esti dragut sa-mi faci propunerea asta dar noi avem ANTRENOR.

caine19
9th December 2006, 18:42
Sa vedeti si voi ce inseamna sa aveti un ZICU in echipa:happy .
Cica o sa vina si grigorie de la poli.
In curand deveniti DINAMO II:happy :happy

STEEL
9th December 2006, 18:49
la ce te referi cand spui pretentii?
ce era rapid in urma cu cativa ani?o echipa de b
o echipa cu pretentii pe banii ministerului transporturilor?:rosu: :rosu:
nu rapid este o echipa de duzina umflata de ziaristi si de copos pe banii altora:rosu:
nu rapid este o echipa care nu stie sa piarda,care nu stie sa recunoasca superioritatea altora din provincie,care joaca la intimidare cu toti adversarii:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

Total de acord cu tine.:ok:
Asta-i purul adevar.M-am referit la faptul ca totusi,cel putin in ultimul an au avut un parcurs remarcabil pe plan international si de aceea cum de altfel e si normal pretentiile au crescut.

B0gdaaaN
9th December 2006, 18:55
nu rapid este o echipa care nu stie sa piarda,care nu stie sa recunoasca superioritatea altora din provincie,care joaca la intimidare cu toti adversarii:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!





Răzvan Lucescu: "Jiul a câștigat meritat. Eu sunt principalul vinovat "







Antrenorul echipei Rapid, Răzvan Lucescu, a declarat că este principalul vinovat pentru înfrângerea suferită, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 0-1, în fața formației Jiul Petroșani.

"Jiul a câștigat meritat. Au fost mai răi în teren. Eu sunt principalul vinovat pentru acest rezultat", a spus Lucescu imediat după meci.

Portarul rapidist Dănuț Coman, care a însoțit echipa la Petroșani deși este accidentat și nu a fost inclus în lot, este optimist în privința șanselor giuleștenilor de a ocupa locul doi în clasament la finalul campionatului și de a se califica, astfel, în Liga Campionilor. "Suntem obosiți, dar mai sunt destule etape și sunt sigur că vom termina campionatul pe locul doi", a punctat Coman

Sevilla86
9th December 2006, 18:57
Sa vedeti si voi ce inseamna sa aveti un ZICU in echipa:happy .


Voi norocosilor l-ati avut doar pe Zicu... astia il mai au si pe Griffiths.
Copos cred ca moare de inima rea. A investit bani in transferuri numai cu gandul la banii din Champions League si acum cred ca isi da seama ca banii aia nu ii mai recupereaza!
Daca nu-si da Razvan demisia, il da afara Copos. Razvan nu mai are nici suportul fanilor, asa ca nu vad ce l-ar putea salva.

raja_bell
9th December 2006, 19:12
ciudat fenomen la romani! asta primavara lucescu jr. era dumnezeu in giulesti, iar acum toti ii vor capul. 70% dintre stelisti il injura pe olaroiu, cu toate plecaciunile facute pana de curand ... la fel s-a intamplat in stefan cel mare cu andone. si la fel se va intampla cu rednic atunci cand dinamo va intra intr-o pasa mai proasta ...

Rossi
9th December 2006, 19:43
lu' Steaua ii e frica ca pierde si locul 2 ...si pt asta a inceput sa "pompeze" bani la adversarii giulestenilor ....

ca sa nu mai vorbim de arbitrajele de care a avut parte Rapidul in ultima vreme .... ghencistii de la FRF , LPF si CCA isi fac "datoria" mai bine ca niciodata ...

chiar si cu un arbitraj ostil , Rapid ar fi putut castiga meciul de la Petrosani ... dar au ratat incredibil de mult ...

starsteel
9th December 2006, 20:01
.... ghencistii de la FRF , LPF si CCA isi fac "datoria" mai bine ca niciodata ...
Ghencistii ?!......toata tara stie ca la lpf&frf e plin de militieni.

Intrebare M. Andries: "de ce e fotbalul romanesc e condamnat sa fie condus de militieni?"
Raspuns Turcu: "pt. ca militienii sunt buni organizatori"

starsteel
9th December 2006, 20:29
Meciul de discutat e Jiul - Rapid...... cautati pt. disputele astea un thread adecvat.

crissis
9th December 2006, 20:57
Daca vor continua sa joace ca si astazi cu Jiul la anul viitor Rapid nici macar in intertoto nu vor juca .
Pina acum rapidistii si-au luat la revedere de la titlu si cupa uefa si mai urmeaza sa isi ia ramas bun si de la Cupa Romaniei si asa si-au indeplinit toate obiectivele .

luciano_1644
9th December 2006, 21:35
Rar vezi o echipa atat de slaba cum Rapidul este,visand atat de sus,dar fiind atat de jos,ca joc! Razvan parca este o ****re,mereu se plange de diversiuni,mereu cineva lucreaza impotriva sa si a Rapidului,chiar si acum parca vad niste tipi ciudati aciuiti sub podul Grant,si care pun la cale un mare rau ptr Lucescu -jr si ai sai.Se viseaza in romanele lui Kafka Razvanel,care demonstreaza de la meci la meci ca este un antrenor modest la o echipa modesta.Cat despre Jiul,BRAVO LOR,desi nu cred ca victoria de azi o ajuta,poate doar ptr indeplinirea baremului!

Angel66
9th December 2006, 22:47
Asa e! Eu cred ca inconstanta Rapidului i se datoreaza lui Razvan.
Parca atunci cand a fost demis pt o noapte, Copos vroia sa-l aduca pe Rednic? Cine stie, poate Rednic facea din Rapid o campioana...

dar tot lui razvan i se datoreaza si lucrurile frumoase(si nu cred ca au fost o intamplare,penny)...lui razvan i se datoreaza meciurile fantastice,lui razvan i se datoreaza faptul ca Rapidul a ajuns un nume in europa,ca nimeni nu ne-a mai privit ca pe niste outsideri...lui Razvan i se datoreaza ca nemtii ne "cunosc" f bine!sa nu aruncam cu pietre intr-un antrenor care a facut performanta la Rapid!datorita lui am ajuns in sferturile cupei uefa!visau romanii la asa ceva acum cativa ani?visau rapidistii la asa ceva?poate ca da...dar el a facut posibil asta in Giulesti!rapidistii ai iesit in strada pentru el atunci cand nu castigase nimic,cand braila ne scotea din cupa,cand ne egala nationalul de la 3-0!...gresesc...castigase ceva:dragostea Giulestiului,ceea ce nu e putin lucru!sa-i dam credit in continuare....nu este un antrenor mediocru!va schimba ceva...pauza de iarna e binevenita!
poate rednic facea din Rapid o campioana....dar nu ne intereseaza!ne intereseaza ce a facut Razvan ptr Rapid!si a facut f multe...

PS luciano..cred ca confunzi echipele!Rapid nu este craiova(echipa modesta!!)mai bine vezi ce face craiova,sa nu te trezesti si la anul de dimineata sa vezi meciurile!:evil:

grande
9th December 2006, 22:59
Ghencistii ?!......toata tara stie ca la lpf&frf e plin de militieni.

Intrebare M. Andries: "de ce e fotbalul romanesc e condamnat sa fie condus de militieni?"
Raspuns Turcu: "pt. ca militienii sunt buni organizatori"

Tu nu esti off-topic ? Ai sters 14 postari pe acest motiv ,sau tu daca esti moderator iti permiti orice pe aici ?:rosu:

CFR_Rulz
10th December 2006, 11:43
Multumim Jiul pentru ca le-ati luat din avant rapidistilor. Acum depinde numai de noi daca o sa profitam de asta. :)

dani3lll
10th December 2006, 12:18
hahahahah o luara rapidisti pe coaja =))))

Rossi
10th December 2006, 12:37
lu' Steaua ii e frica ca pierde si locul 2 ...si pt asta a inceput sa "pompeze" bani la adversarii giulestenilor .... :rosu:

ca sa nu mai vorbim de arbitrajele de care a avut parte Rapidul in ultima vreme .... :rosu:
ghencistii de la FRF , LPF si CCA isi fac "datoria" mai bine ca niciodata ...

chiar si cu un arbitraj ostil , Rapid ar fi putut castiga meciul de la Petrosani ... dar au ratat incredibil de mult ...:rosu:

Rossi
10th December 2006, 12:39
Rapid - Pandurii 1-1 ... golul oltenilor marcat din offside :rosu:
Jiul - Rapid 1-0 ... golul petrosanenilor marcat din offside :rosu:

YoYoyOi
10th December 2006, 12:47
Rapid ar fi putut castiga meciul de la Petrosani ... dar au ratat incredibil de mult ...:rosu:

Probabil ca tot oficialii de la Steaua i-au platit sa tareze in halul asta:no:

CFR_Rulz
10th December 2006, 13:08
Rapid - Pandurii 1-1 ... golul oltenilor marcat din offside :rosu:
Jiul - Rapid 1-0 ... golul petrosanenilor marcat din offside :rosu:

Atat golul lui pandurii, cat si cel al jiului au fost perferc regulamentare. O sa revin cu poze mai tarziu.
Cat despre evolutia Rapidului, situatia e clara. Meciul cu pandurii l-a pierdut pentru ca s-au jucat cu ocaziile. Scorul putea sa fie fara probleme 3-0 in minutul 75. Si la meciul cu Jiul ocaziile au fost impartite. 3 ocazii a avut rapid si 3 a avut jiul. Aici norocul hotaraste echipa castigatoare. Gigi nu poate sa faca altceva decat sa dea o prima suplimentara adeversarelor contracandidatelor, ceea ce nu e asa de rau. Important e sa nu dea adversarelor echipelor cu care joaca.

Datenshi
10th December 2006, 15:03
dar tot lui razvan i se datoreaza si lucrurile frumoase(si nu cred ca au fost o intamplare,penny)...lui razvan i se datoreaza meciurile fantastice

Unei echipe ii trebuie constanta, nu meciuri frumoase din joi in pasti. Iar la meciurile alea extraordinare (ca rezultat) de anul trecut au contribuit determinarea jucatorilor si suficienta adversarilor. Si in momentele in care nu jucam nimic mai pica un sut de la Niculae, un calcai al lui Buga... Astea au fost lucrurile reale care au facut diferenta anul trecut, nu Razvan.

Gontel
10th December 2006, 15:46
isi revine rapidul in retur, amintiti-va de campionatul trecut. mai ales ca acum nici nu vor mai jucain cupa uefa.

Cipus
10th December 2006, 16:02
eu am pronosticat 1-1, insa Zicu m-a contrazis si de data asta ratand din nou o ocazie monumentala. Ar face bine sa faca pierduta caseta video, nu de alta dar daca o vad oficialii lui Inter s-ar putea sa-l vanda de tot.

Angel66
10th December 2006, 16:20
Unei echipe ii trebuie constanta, nu meciuri frumoase din joi in pasti. Iar la meciurile alea extraordinare (ca rezultat) de anul trecut au contribuit determinarea jucatorilor si suficienta adversarilor. Si in momentele in care nu jucam nimic mai pica un sut de la Niculae, un calcai al lui Buga... Astea au fost lucrurile reale care au facut diferenta anul trecut, nu Razvan.

Razvan a avut o contributie majora in ceea ce inseamna determinarea jucatorilor!Razvan a facut o echipa!Razvan a provocat iesirea suporterilor in strada!Razvan a ramas datorita jucatorilor,care l-au rugat sa ramana,datorita suporterilor!carui antrenor din romania i s-a mai intamplat asa ceva?
suficienta adversarilor?nu...am avut adversari de calibru!sa nu minimalizam rezultatele echipei!...dar ai dreptate...se simte absenta lui Nico,atat pe teren,cat si in vestiar!el era liderul acolo...

si incep sa cred ca tactica lui copos cu... presiunea era f buna!asa se mobilizau mai bine!

the lion king
10th December 2006, 18:24
:D am placerea sa va spun ca anu asta rapidu nu va ajunge in primavara iar la sfarsiutl returului va fi pe 5-6:D pierde tot,inclusiv Cupa...:D Marea echipa rapid,auzi.....:ciocan:

_pis_34
10th December 2006, 22:56
Sâmbata 9 decembrie
Jiul Petrosani - Rapid (13,00, TVR 2)

hai rapiduuuuuu/hello

Angel66
11th December 2006, 00:02
:D am placerea sa va spun ca anu asta rapidu nu va ajunge in primavara iar la sfarsiutl returului va fi pe 5-6:D pierde tot,inclusiv Cupa...:D Marea echipa rapid,auzi.....:ciocan:

ce se tot baga in sema oltenii astia!!:headbang: :headbang: tu vezi de marea echipa a craiovei!!:happy :happy la anul sa nu vezi iar meciurile dimineata!:happy

Datenshi
11th December 2006, 00:16
hai rapiduuuuuu/hello

Vezi ca s-a jucat deja meciu'. ;:D

the lion king
11th December 2006, 09:25
ce se tot baga in sema oltenii astia!!:headbang: :headbang: tu vezi de marea echipa a craiovei!!:happy :happy la anul sa nu vezi iar meciurile dimineata!:happy
:D 10 ani lr-ati vazut voi:D si daca da Domnu sa plece Razvan mi-e teama ca e inceputul sfarsitului:happy copos ce va tine in Liga 1 ca daca se retrage....SERIE b scrie pe voi,acolo unde va simtiti voi cel mai bine.:ok:

JJ
11th December 2006, 11:00
Rapid - Pandurii 1-1 ... golul oltenilor marcat din offside :rosu:
Jiul - Rapid 1-0 ... golul petrosanenilor marcat din offside :rosu:

Nu-s de acord cu tine. Rapidul a pierdut pe mana ei, nu pe a arbitrilor. Cand ratezi ca in meciul cu Pandurii nu mai conteaza ca in ultimul minut s-a marcat dintr-un ofsaid de 10 cm, care nici pe reluarile TV nu se vede (l-au vazut aia de la Gazeta intr-o poza). Trebuia sa fie 3-0 pana atunci, si golul era doar de palmares. Cand nu esti in stare fizic sa joci 90 de minute, cum a fost cu Jiul, iarasi ratezi cateva ocazii uriase, ai in poarta pe Apoula care apara ca ...., n-ai cum sa iei puncte.
Si cu National, si cu Pandurii, si cu Jiul am primit goluri pe final de meci. Problema fizica? Superficialitate? Poate ambele, insa ghinion sigur nu e.

Sunchase
11th December 2006, 11:06
iar ne-am batut joc de meci...iar s-a furat ca in codru

Aurel.D
11th December 2006, 13:18
Nasoala situatie....sa te bata ultima clasata..!!
Se anunta o iarna grea la Rapid! Eu am zis de la inceputul sezonului ca Zicu o sa le scoata peri albi rapidistilor si asa a fost.
Si vad ca Buga tine si el aproape!

Angel66
12th December 2006, 14:07
:D 10 ani lr-ati vazut voi:D si daca da Domnu sa plece Razvan mi-e teama ca e inceputul sfarsitului:happy copos ce va tine in Liga 1 ca daca se retrage....SERIE b scrie pe voi,acolo unde va simtiti voi cel mai bine.:ok:

spuse oltenu'!:happy Razvan nu pleaca,daca asta iti era grija!si bineinteles..eterna replica..cu 10 ani!dupa cum vezi...realitatea este alta!trezeste-te!!!nu compara echipele!nu ai cum!!!a trecut ceva timp...cam multisor de cand nu ne-am mai trezit dimineata!in schimb...oltenia are ceasurile setate sa sune...dimineata!:happy

Diodude
12th December 2006, 15:40
Prin ultimile sale declaratii,Razvan Lucescu pozeaza in Isus Cristos la Rapid.Vezi doamne,el a facut numai bine acolo dar este crucificat pe nedrept de conducere(Copos).Probabil ca i-a impus Copos sa lase telefonul celular afara din vestiar iar in felul asta nu a mai putut sa il sune pe taticu' la Donetk in pauzele meciurilor sa ii mai zica 1 schema,2 scheme acolo sa iasa si el cu capu' sus.Daca tacsu este antrenor nu inseamna ca si el e mare.Ce dracu,voi chiar credeti ca asta dirijeaza Rapidul.90% din tactica e facuta de al batran.Vad ca juniorul se ocupa in ultimul timp mai mult de look,din ce in ce mai mult are fata de lautar,cu parul ala gelat,costumele alea stranse pe el,paltonul si fularul nedespartit,ce mai ,un acordeon in brate si niste bucati Faramita Lambru ii mai lipsesc.

stefy_deva
12th December 2006, 15:49
Prin ultimile sale declaratii,Razvan Lucescu pozeaza in Isus Cristos la Rapid.Vezi doamne,el a facut numai bine acolo dar este crucificat pe nedrept de conducere(Copos).Probabil ca i-a impus Copos sa lase telefonul celular afara din vestiar iar in felul asta nu a mai putut sa il sune pe taticu' la Donetk in pauzele meciurilor sa ii mai zica 1 schema,2 scheme acolo sa iasa si el cu capu' sus.Daca tacsu este antrenor nu inseamna ca si el e mare.Ce dracu,voi chiar credeti ca asta dirijeaza Rapidul.90% din tactica e facuta de al batran.Vad ca juniorul se ocupa in ultimul timp mai mult de look,din ce in ce mai mult are fata de lautar,cu parul ala gelat,costumele alea stranse pe el,paltonul si fularul nedespartit,ce mai ,un acordeon in brate si niste bucati Faramita Lambru ii mai lipsesc.


hahaha....ce gluma buna:happy !!!
in primu rand razvan lucescu a luat asupra lui toate aceste greseli ale rapidului din ultima perioada, iar in al doilea rand cred k asa este la tine cand tatal tau te indruma ce poziti sa schimbi cand mergi la femei:drak: (dk ai uitat in confruntarea lucescu jr.-lucescu sr. a iesit invingator razvan:ok: )!

the lion king
12th December 2006, 18:39
spuse oltenu'!:happy Razvan nu pleaca,daca asta iti era grija!si bineinteles..eterna replica..cu 10 ani!dupa cum vezi...realitatea este alta!trezeste-te!!!nu compara echipele!nu ai cum!!!a trecut ceva timp...cam multisor de cand nu ne-am mai trezit dimineata!in schimb...oltenia are ceasurile setate sa sune...dimineata!:happy
:D ceasurile setate?pai cand am mai fost noi in B?acum 41 de ani?e normal,m luat-o de jos nu ne-am infiintat in A ca stelistii si dinamovistii....auzi,in giulesti stiu,de mic,ca invioraea se facea la 11....cu nu stiu ce tentative de echipe de prin moldova sau muntenia...si,si de la alea luati bataie:D

kain
12th December 2006, 20:10
:D ceasurile setate?pai cand am mai fost noi in B?acum 41 de ani?e normal,m luat-o de jos nu ne-am infiintat in A ca stelistii si dinamovistii....auzi,in giulesti stiu,de mic,ca invioraea se facea la 11....cu nu stiu ce tentative de echipe de prin moldova sau muntenia...si,si de la alea luati bataie:D

ok, voi luati Champions League in 2-3 ani si gata, o sa fiti cei mai tari. :ras-plans:

the lion king
12th December 2006, 20:53
Asa te vreau.Bravo,salta inima in mine de fericire....:D

grande
12th December 2006, 21:35
ok, voi luati Champions League in 2-3 ani si gata, o sa fiti cei mai tari. :ras-plans:

...cu finala la Caracal !:ras-plans:

the lion king
12th December 2006, 21:49
tu stii....ca ati jucat in B pe acolo si cunosti...si luati mereu bataie...