PDA

View Full Version : Etapa 19 : FC National - Gloria Bistrita



m8k
4th December 2006, 16:13
Vineri 8 decembrie
FC National - Gloria Bistrita (20,00, National TV)

noir_desir
4th December 2006, 19:54
Cred ca va fi egal, un 1-1.

kain
4th December 2006, 22:46
1x

crissis
4th December 2006, 23:10
Meciul asta e de 1x2

miril
5th December 2006, 08:47
Ultima sansa sa ne agatam de Liga 1. Sa vedem cum va combina Cartu autobaza cu golul. Vom castiga prin autogol? Bistritenii sunt periculosi, fiind bine struniti de Sabau.

herculis
5th December 2006, 09:07
Dupa meciul destul de bun de aseara, cred ca cel mai probabil este un 0 -0, asta daca nu cumva isi aduce aminte Cursaru ca el este introdus pe teren ca sa fie atacant.

Pepsi-Cola
5th December 2006, 11:26
Merg pe un x 1-1

Bancaru
5th December 2006, 11:49
Daca jucam cum am jucat aseara si daca mai intre si Dragan, nu Alin, Claudiu, batem. Eu nu am vazut nicio autobaza. Asta e o cretinatate scornita de un cretin - MM. Echipele cu care joaca Steaua sau Dinamo, chiar si Rapid, nu intra pe teren ca cei pomeniti sa castige. Nu! Fiecare intre sa castige ceva. Atata timp cat nu recurgi la ceva necurat, nu vad care e inconvenientul. Daca nu castigam, ne putem lua adio de la divizia A.

the lion king
5th December 2006, 13:19
fac pariu pe ce vreti ca bate National.nu stiu de ce,dar presimt ceva....

Cipus
5th December 2006, 13:51
Nu stiu daca bate dar nu cred ca va lua gol. Nu va mai fi Nationalul ciuca batailor acum. castiga cu 1-0, a inceput deja sa se vada mana lui Cartu

CrAzY92
5th December 2006, 16:00
spun ca se va terminat 1-2!

Gontel
5th December 2006, 18:29
cred ca bate nationalul, vor incheia anul cu o victorie.

Platanu
6th December 2006, 10:24
Sper sa batem.Totusi,e un meci dificil.

Bancaru
6th December 2006, 11:34
Oricare meci este dificil. Dar nu trebuie nici sa intre in teren cu gandul ca poate mananca bataie. Trebuie sa se gandeasca ca pot mai mult decat adversarul.

sabu
6th December 2006, 13:33
eu zic ca invingatori o sa fie bistritenii
locul nationalului este in bbbbb de mult timp astept sa retrogradeze nationalul
pre multe echipe din bucuresti

herculis
6th December 2006, 13:38
in afara de aceste declaratii, ai si un rationament logic care sa iti sustina afirmatiile, sau doar iti place se repeti cuvinte auzite de la altii?

Bancaru
6th December 2006, 16:35
Da.
Sa ma ierte corpul director al OLS, CC al OLS si secretarul general al OLS dar atat am gasit de cuviinta sa spun

miril
6th December 2006, 16:58
Problema ligii lu' Mitica, si nu numai, nu este numarul echipelor din Bucuresti, ci lipsa de comptenta, functionarea dupa bunul plac si sistemul clientelar de desfasurare a campionatului intern al ligii. De aceea propun retrogradarea sau, de ce nu, desfiintarea conducatorilor iubiti si dragi de la FRF si LPF si dupa aceea putem vorbi de numarul de echipe din capitala. As mai desfiinta si huliganismul, marlania si subcultura, ca sa ma exprim eufemistic, care exista in tribune. In rest, on topic, sa luam in sfarsit trei puncte, daca mai ajuta la ceva si...HAI PROGRESUL!

Lauryca
6th December 2006, 18:46
fac pariu pe ce vreti ca bate National.nu stiu de ce,dar presimt ceva....
La naiba, uite sunt si eu de acord cu tine odata! :D Cred ca bag meciul asta si la pariuri; n-am gasit cota, da' tre' sa fie mare..:ok:

sabu
6th December 2006, 19:39
nu o sa bata nationalul.la momentul asta gloria e mult mai buna

Cipus
7th December 2006, 03:10
Nu intotdeauna cel mai bun castiga

BAK
7th December 2006, 03:39
sper sa piarda nationalul mai ales din cauza lui iacov ala.........

miril
7th December 2006, 08:58
Un om nu face un club. Sper sa ne jucam sansele pana la sfarsit.

herculis
7th December 2006, 09:23
Unul spune ca Progresul sa cada in B. Altul ca trebuei sa pierdem din cauza lui Iacov. Dar ce aveti dragilor, va deranjeaza ca exista o echipa care va incurca planurile in trecut? Ce, doriti sa aveti numai pe Vaslui, Ceahlaul si Jiul in prima divizie, care sa stea drepti in fata granzilor?

Si ce v-a facut Iacov? Pentru Progresul el nu a facut nimic bun, este adevarat, dar macar s-a luptat sa schimbe ceva in fotbalul romanesc, nu sa fim mereu dirijati de smecheri precum Dragomir, Sandu si altii.

Acum inteleg de ce niste personaje dubioase precum cei de mai sus rezista de atata vreme in Romania. Ca au suficienti fraieri pe care sa-i manipuleze!

iuli
7th December 2006, 13:28
sa va zic un lucru...asta e cel mai sigur solist din toata etapa 19.

National cota 2.5 cel mai clar meci...

Prietenii stiu de ce...

national, gloria, ceahlaul, pandurii :drak:

the lion king
7th December 2006, 13:50
bagati la pariuri,fratilor. 1...1...1...1 mizati pe National....

Cipus
7th December 2006, 13:52
Bate National cu 1-0, nu ca ar avea cine stie ca atac, dar au marele avantaj e ca Gloria il are pe Dan Matei suspendat, fundasul dreapta titular in toate celelalte meciuri. Acolo ar fi partea sensibila, in rest Gloria e o echipa foarte buna si echilibrata pe posturi. De cand a venit Cartu, primul lucru si-a fortificat apararea, nu cred ca va reusi Gloria sa inscrie, atacantii mi se par putin iesiti din forma atat Negrean cat si Zaharia sau Sergiu Costea.

Ferko
7th December 2006, 14:04
Daca National intra pe teren numai cu gandul cum sa impresioneze pe arbitru si cum sa se tavaleasca prin iarba, atunci o sa fie un meci mai urat decat cel cu Dinamo. Cârțu ?

Bancaru
7th December 2006, 15:59
Poate vor sa impresioneze pe arbitru altfel. Te-ai gandit (!) la asta? Sau poate vor chiar sa-l complexeze. Ii arata ceva, il complexeaza, il tavalesc prin iarba si il impresioneaza. Tii cu Dinamo? Vezi ca au meci cu altcineva.

miril
7th December 2006, 16:44
In situatia echipei dinaintea meciului cu Dinamo si eu m-as fi tavalit, doar, doar o iesi vreun punct. Nu cred ca Ferko tine cu Dinamo. Sa ne tavalim de...trei puncte, zic eu, pana la urma, si sa impresionam nu numai pe arbitrii.

Bancaru
7th December 2006, 20:39
Pentru ca sa ma impresioneze pe mine ar trebui sa castige categoric si la scor. Presing ucigator. Scrasnete de dinti. Oase paraind. Muschi incordati. Ochi rai.

YoYoyOi
7th December 2006, 20:45
Nu cred ca a facut Cirtu mare lucru la echipa de cind a venit in Cotroceni si nu vad Nationalul atacind furibund. Dar am sentimentul ca Gloria nu se va omori cu firea :rolleyes:
Deci 1x :D

SORINULTRA
8th December 2006, 10:45
2 echipe ce ar trebui sa fie deja in b , 0-0

herculis
8th December 2006, 11:29
2 echipe ce ar trebui sa fie deja in b , 0-0

Poate ai gresit topicul? Meciul Otelul - Farul este in alta parte.

geno
8th December 2006, 11:38
Desi nu prea vreau cred ca nationalul castiga astazi.(din mai multe motive).
Problemele lor sunt legate de scandalul cu dragomir(e clar ca asta face ce vrea cu cine il supara)!NU m-ar deranja sa pice nationalul pt ca la anul iar intra vreo 7 echipe de buc.(otopeni, sportu, ...). eu nu am nimic cu ei dar am avut dubii pe vremea lui gino de unde veneau banii la echipa , si parerea mea ca si atunci si acum treaba acolo e un pic sponsorizata de stat.

miril
8th December 2006, 12:02
Sorinultra uita care era situatia Otelului la sfarsitul turului sezonului trecut. Nu-mi aduc aminte sa fi facut comentarii rautacioase atunci, nici provocate si nici...spontane. Cat despre stat si FC National legatura este...ca si cum nu exista ca daca ar existat multe...campionate am fi luat. Deh, "bacarii". Na ca si rimeaza! Folosim doar terenul cu anexele aferente, prin concesionare pe bani grei, circa 30 000 de euro pe luna, de la mama...vitrega BNR. In perioada Gino, Vlad Soare a fost implicat, prin Bacorex, in finantarea echpei. Si cum Bancorex... Mi se pare civilizat ca fiecare sa-si iubesca echipa si sa respecte normele UE in ceea ce priveste...capra veciunului. Cer prea mult? Sper sa batem astazi, ca altfel face sa juiseze pe....ne-cunoscatorii istoriei acestui club umilit pana la desfiintare si luatul tribunelor de ********ocomunistii din fotbal (si nu numai). HAI PROGRESUL! Si la propriu si la figurat!

relansat
8th December 2006, 15:20
Mai lasati tampenia cu Sorin Cartu si autobaza; este unul dintre cei mai buni antrenori din Liga l si veti vedea ca daca va ramane la echipa Nationalu` isi va reveni, mai ales ca au scapat de Nini (Sapunaru) ;)
Meci de 1x, bistritenii nu au cum sa castige meciul asta. Nu cred in combinatii dubioase!

Bancaru
8th December 2006, 15:56
Cine e Nini? Ala real, de la Vama, il stiam, dar nu a avut treaba cu noi. Te referi la Sapunaru ... Cristi? Ce e rau cu el?

relansat
8th December 2006, 16:07
Cristinel, el e!

Bad Karma :ras-plans:

TaciAcolo
8th December 2006, 16:22
1 solist de la meciu asta isi revine nationalu e meserias cartu :D

Andutzu
8th December 2006, 20:20
se cunoaste ca a venit cartu e 1-0...

crissis
8th December 2006, 20:21
1-0 Bravo National

miril
8th December 2006, 21:54
Trei puncte de trei bani speranta. HAI PROGRESUL!

TaciAcolo
8th December 2006, 22:02
1 solist de la meciu asta isi revine nationalu e meserias cartu :D

national o sa termine in primele 8 ;) cartu e super antrenor la timisoara era prea multa nebunie ..sa vedeti o sa faca treaba

Bancaru
9th December 2006, 00:08
Mie nu mi-a placut cum au jucat. Poate pentru ca era ceata.

delaparis
9th December 2006, 00:16
Bancaru acum nu cred ca va fi vorba de jucat frumos ... de aceea Cartu e alesul , cred eu ...
Aici e vorba de puncte de "oxigen" de care National are nevoie ca de banii bancilor ...
Cartu e omul perfect in situatia asta si chiar incepe sa-si faca datoria ...

Excelenta achizitie la voi ... :ok:

relansat
9th December 2006, 10:32
Mie nu mi-a placut cum au jucat. Poate pentru ca era ceata.

Daca tu crezi ca vei prinde un meci frumos de`acum inainte, probabil esti cel mai optimist om de pe pamant :D

miril
9th December 2006, 16:16
Fugi d'aici, asta-i un pesismist... HAI PROGRESUL!

the lion king
9th December 2006, 17:29
pronosticul mi s-a adeverit....1.... deci ,prin urmare National n-a jucat nimic iar tata jean a facut figuratie...

iuli
9th December 2006, 18:10
voi chiar nu vedeti ca meciul s-a jucat in culise???

multi naivi pe aici

herculis
9th December 2006, 18:38
Poti sa ne acuzi de orice, dar nu de naivitate. Aici este realpolitik :-)
Chiar ti se pare ca Progresul nu a jucat nimic? Eu zic ca au jucat mult mai bine decit in ultimele 4-5 etape, si asta spune ceva.
Si ma rog care ar fi acele culise? Tata Jean, prietenul lui Dragomir, s-a decis sa-i faca lui Iacov o bucurie? Hai sa fim seriosi!!

Bancaru
9th December 2006, 20:43
Niciuna dintre echipe nu se afla pe locul pe care il merita. Scurt. Nu cred ca Nationalul nu putea sa bata Bistrita fara sa fie ajutata. Rahat. Daca golul ala a fost aranjat... ma cac in sus ca rața. De ce naiba, daca a fost intelegere, nu au dat macar inca un gol din inca 4 ocazii marete? Ca pe ultimele 10 minute, cu tot cu prelungiri, au fost presati ca la balamuc. Nu cred in acest scenariu, desi m-ar deranja prea putin. La cat am fost noi furati... chiar la Birstrita, in tur. Ambele goluri marcate din greseli de arbitraj. Greseli am zis? Nu! GRESELOAIE, daca imi este permis. Unui sportiv, care si asa nu gandeste mult, ii tai meci de meci elanul il bagi intr-o pana de idei si de incredere... Pai astia sunt d'aia care nu se spala. Nu isi schimba chilotii, nu ii spala, isi infig sosetele in tavan si voi vreti sa gandeasca? Pai daca i-a spalat ma-sa cacaua de pe chiloti l-a terminat. E convins ca nu mai castiga si se blocheaza. Dar sa stie ca tartorul sef, cretinul al mare, dragomir, e cu ochii aia bulbucati pe el? Moare. Trebuie sa vina Cartu, sa ii traga o felgma si sa-i zica: ba boule, trezeste-te! Asa ca astia care vad numai blaturi... mai subtire. Daca e sa vinzi la bucata lotul celor doua echipe iei de 2 ori mai mult pe ce are Nationalul. L-au momit bistritenii pe Sepsi ala, nu stiu cum. Muresan pare mai dezghetat. In rest... Nu au avut bani de tranferuri. Nada. Au un antrenor cu mult bun simt si care stie sa ii scoata la liman. Pa!

Lordliv
10th December 2006, 00:07
bravo sorine tata!
salveaza i pe astia si baga niste moldoveni in b!

the lion king
10th December 2006, 11:15
cta dreptate ai.ceahlaul e cu un picior in B,mai sunt si altii pe teava.

Romeo
10th December 2006, 11:20
Problema e ca la vara pica 4. Care vor fi acelea ? Pitestiul poate schimba cu Mioveniul, Jiul se pare ca nu mai poate, dar Ceahlaul lui Stefan, Nationalul echipa fara (prea) multi spectatori, Urzicuta lui Netoiu sau poate UTA, Craiova, Vasluiul, Pandurii ?

the lion king
10th December 2006, 11:29
pandurii si craiova nu cad.mai degraba uta sau chiar vaslui.

miril
10th December 2006, 11:29
Vasluiul este ca si scapat, celelalte... Vom trai si vom vedea! Oricum, Nationalul nu are sanse mari de scapare, avand un program acasa-deplasare, ma refer la echipele cu care va juca, dezavantajos. HAI PROGRESUL!

alamar
10th December 2006, 19:50
voi chiar nu vedeti ca meciul s-a jucat in culise???

multi naivi pe aici
Iuli, draga, esti varza. In primavara incepem urcusul. De picat are cine sa pice. Ceahlaul si Jiul sigur. Celelalte doua se vor alege dintre Iasul, Farul, UTA, Argesul. Farul se poate duce daca mai au cateva rezultate proaste. Panduru, nestand bine cu nervi, o sa fuga cu barca de salvare. Ceahlaul si Jiul, efectiv nu au echipa, Iasul nu are bani, iar UTA a promovat pe neve si a carpit un lot.

iuli
10th December 2006, 20:49
cine a zis ceva de cine retrogradeaza???

eu am zis de faptul ca meciul a fost blat...

a fost 100% ....

Bancaru
11th December 2006, 10:33
A spus cineva aici ca nu poate Gloria, echipa celui mai apreciat presedinte de catre celalalt presedinte, pe viata, dragomir, nu poate face blat vu echipa lui Iacov, dusmanul lui mitica. Eu am zis ca nici Nationalul si nici Gloria nu sunt pe locul pe care il merita. Nu stiu daca Nationalul merita peste Gloria, dar mai sus de atat merita sigur, asa cum conjunctura si nu valoarea a dus-o pe Gloria acolo unde se afla. NU pot sa cred ca era Gloria mai buna decat Poli. Sa fim seriosi. Sau Ceahlaul, Iasiul, Uta, Vaslui, Gloria, Jiul (!) au lot peste vel al Nationalului. Mai ganditi-va cei care faceti afirmatii. A fost o conjunctura proasta pentru noi si asta a facut sa picam. Faptul ca Jiul a castigat cu Rapidul nu schimba datele problemei si nu modifica sansele noastre. Nu de ei ar trebui sa ne impiedicam. In mod normal pe ei trebuie sa ii batem. Asa ar trebui... dar cine stie?